علل و روشهای تشخیصی و درمان های ناتوانی جنسی مردان

دکترحسین کرمی

دکترحسین کرمی

در این مقاله مطالعه می‌کنید:

امروزه مردان جوان و میانسال را در درمانگاه ها و مطب ویزیت می کنم که از اختلالات و ناتوانی جنسی شاکی هستند و همین موضوع باعث اختلال در روابط زناشویی و ناراحتی مضاعف آنها شده است. با توجه به اهمیت این موضوع، در این متن به تفصیل درباره علل و علائم آخرین روش های درمانی ناتوانی جنسی و علت زود خوابیدن نعوظ که سوال بسیاری از مراجعه کننده گان می باشد می پردازم.

علائم از مردی افتادن

علامت اصلی به اصطلاح از مردی افتادن عدم توانایی در تأخیر انزال بیش از یک دقیقه پس از دخول است. با این حال، این مشکل ممکن است در همه موقعیت های جنسی، حتی در هنگام خودارضایی نیز رخ دهد.

انزال زودرس را می توان به صورت زیر دسته بندی کرد:

 • مادام العمر (اولیه): انزال زودرس مادام العمر در تمام مدت یا تقریباً تمام اوقات با شروع اولین برخوردهای جنسی شما اتفاق می افتد.
 • اکتسابی (ثانویه): انزال زودرس اکتسابی پس از تجربه قبلی جنسی بدون مشکلات انزال ایجاد می شود.

بسیاری از مردان احساس می کنند که علائم انزال زودرس را دارند، اما علائم مطابق با معیارهای تشخیصی انزال زودرس نیست. در عوض این مردان ممکن است دارای انزال زودرس متغیر طبیعی باشند، که شامل دوره های انزال سریع و همچنین دوره های انزال طبیعی است.

انزال زودرس

تعریف ناتوانی جنسی

ناتوانی جنسی که درمورد به از مردی افتادن مشهور است، عنوان کلی است که از چند قسمت تشکیل شده است:

 • اختلال در رسیدن به نعوظ یا عدم سفت شدن کامل آلت
 • اختلال در ماندن حالت نعوظ و یا شل شدن آلت تناسلی بعد از سفت شدن اولیه
 • انزال زودرس
 • اختلالات نعوظ ناشی از افسردگی و استرس های شدید روحی و روانی است.

چگونه آلت تناسلی مرد نعوظ پیدا می کند؟

اولین مرحله تحریک جنسی است. دومین مرحله گشاد شدن شریان یا سرخرگ آلت تناسلی است که باعث خونرسانی بیشتر و جمع شدن خون در سینوس های وریدی یا بافت اسفنجی آلت تناسلی است. سومین مرحله که جهت ایجاد نعوظ ضروری است، بسته شدن دریچه های وریدی و جلوگیری از جریان خون وریدی در آلت است که باعث سفتی الت تناسلی مردانه می گردد. هر کدام از این مراحل اختلال پیدا کند نعوظ حاصل نخواهد شد.

– سوال: مردی 25 ساله که اظهار می دارد که علیرغم تحریک جنسی آلت تناسلی نعوظ پیدا نمی کند و لذا دخول انجام نمی شود، علت آن چیست؟

پاسخ: اغلب علت عدم نعوظ این افراد اختلال شدید در خونرسانی آلت و یا تنگی شریان آلت و یا ترکیبی از نشت خون وریدی در آلت تناسلی می باشد که باعث می شود آلت تناسلی مرد نعوظ پیدا نکند. در بررسی ها این افراد اغلب تنگی شریان آلت دارند.

نداشتن بیضه

درمان اين مشكل چیست؟  

درمان این بیماری اگر تنگی خفیف باشد استفاده از قرص های سیلدنافیل و تالادالافیل می باشد. اگر تنگی شدید باشد باید با استفاد از جراحی یا استنت محل تنگی باز شود.

– سوال: مردی 36 ساله که اظهار می دارد در شروع مقاربت آلت وی سفت است ولی به تدریج در حین مقاربت شل می شود.

پاسخ: شایعترین علت این مشکل یک نشت وریدی است که به علت خرابی دریچه های لانه کبوتری وریدی آلت تناسلی (خون موقع نعوظ از وریدها نشت پیدا می کند) و لذا سفتی آلت از بین می رود.

علت نعوظ صبحگاهی ناخواسته مردان

 درمان این مشکل چیست؟

این نوع اختلال در نعوظ شاید بدترین نوع اختلال در نعوظ مردانه باشد که راه درمانی جز گذاشتن پروتز آلت ندارد. موارد خفیف آن اغلب به داروهای تادالافیل جواب می دهند.

– سوال: مردی 29 ساله اظهار می دارد که مبتلا به انزال زودرس است و در مراحل اولیه مقاربت جنسی مبتلا به انزال می شود، که این مورد باعث ناراحتی روحی شدید خود ایشان و خانمشان شده است.

پاسخ: انزال زودرس اغلب منشاء عصبی و روحی و روانی ندارد. موارد زیر انزال زودرس را تشدید می کنند که عبارتند از:

 • خواب کمتر
 • مشغله ذهنی بیشتر
 • استرس های شدید روزمره زندگی
 • عصبانیت و پرخاشگری
 • بیماری های جسمی مزمن و روحی از قبیل افسردگی، اضطراب و مصرف داروهای عصبی و روحی و روانی

انزال زودرس اغلب در افراد با تیپ شخصیتی A ایجاد می شود که آدم های بی حوصله، عجول، تحریک پذیر، آستانه تحمل کمتر و عصبانیت بیشتر دارند.

از مردی افتدن

– سوال: زمان طبیعی مقاربت جنسی و انزال طبیعی چقدر است؟

پاسخ: از نظر علمی یک مقاربت طبیعی بالاتر از سه دقیقه و بسته به عادت وشرایط فیزیکی و شخصیتی فرد می تواند تا نیم ساعت هم ادامه داشته باشد. اغلب افراد زودانزال در زیر یک دقیقه مبتلا به خروج غیر ارادی مایع منی می شوند.

علت زود شل شدن نعوظ

علت زود خوابیدن نعوظ هنوز مشخص نیست. اما مشکلات روحی شما می تواند حداقل تا حدی دلیل آن باشد. مردانی که سطح کمی از ماده شیمیایی سروتونین را در مغز خود دارند، مدت زمان کوتاهتری برای انزال لازم است. عوامل احساسی نیز می توانند در انزال زود رس نقش داشته باشندکه عبارتند از: فشار،  افسردگی، مشکلات، عدم اعتماد به نفس و …

تعدادی از عوامل بیولوژیکی ممکن است در انزال زودرس نقش داشته باشند ، از جمله:

 • سطح غیر طبیعی هورمون
 • سطح غیر طبیعی مواد شیمیایی مغز به نام انتقال دهنده های عصبی
 • التهاب و عفونت پروستات یا مجرای ادراری
 • صفات ارثی

علت شل شدن آلت

بر اساس تحقیقات انجام شده در کانادا، حدود نیمی از مردان بالای 40 سال در کانادا از شل شدن آلت رنج می برند. طیف گسترده ای از بیماری ها ، داروها ، آسیب ها و مشکلات روانی می تواند باعث شل شدن آلت گردند. برخی از دلایل شل شدن آلت عبارتند از مشکلات گردش خون، سرطان، جراحی لگن و جراحی پروستات، آسیب نخاعی، اختلالات هورمونی، افسردگی، سیگار کشیدن، انزجار جنسی و … .

درمان زودانزالی

درمان زود انزالی عبارتست از :

1- رفع علل زمینه ای

 • خواب خوب
 • استراحت کافی
 • داشتن ذهن آرام
 • تمرین خونسردی و اجتناب از تنش های غیر ضروری در زندگی

اینها شرایط اولیه درمان می باشند.

2- تعامل و همکاری زوجین باید تقویت گردد.

زوجین باید برای دیدن نتیجه زودتر یکدیگر را حمایت نمایند.

3- مرد باید موقع نزدیکی شامل مثل مشهود حاضر غایب باشد.

یعنی در موقع مقاربت:

 • از دخول زودرس جلوگیری کند.
 • از طریق معاشقه خانم را در جهت رسیدن به ارگاسم یا اوج لذت جنسی کمک کند و در این حال سعی کند که اصلاً ….. نشود.
 • استفاده از داروهای تجویز شده توسط پزشک و توصیه های دیگر پزشک متخصص کمک کننده خواهد بود. درمان اصلی این مشکل رفتار درمانی و تقویت اعتماد به نفس و تقویت حق تأخیر در انزال است.

– سوال: مردی 40 ساله که تا یک ماه پیش کاملاً مقاربت موفق و منظم داشته اظهار می دارد که به صورت ناگهانی دچار افت میل جنسی و قدرت جنسی شده است.

پاسخ: در اغلب موارد وقتی که یک مرد ناگهانی میل جنسی و توان خود را ا دست می دهد علت آن شوک روحی و روانی از قبیل از دست دادن عزیزان، شوک کاری و اقتصادی و یا تنش بین زوجین است و در بررسی ها این افراد عیبی در ساختار الت تناسلی پیدا نمی شود.

-سوال: برای بررسی ناتوانی جنسی از قبیل اعتدال در نعوظ و یا زود انزالی چه کارهایی باید انجام داد؟

پاسخ: برای بررسی ناتوانی جنسی حتماً باید به پزشک متخصص مجاری ادراری مراجعه نمایید. موارد ایجاد کننده اختلال در نعوظ باید بررسی شوند که عبارتند از:

 • دیابت درمان نشده
 • مصرف داروهای فشارخون
 • بالا بودن کلسترول و خصوصاً LDL
 • بررسی از نظر وجود بیماریهای روحی و روانی از قبیل بیماری های اضطرابی، استرس کنترل نشده و مصرف داروهای روانگردان
 • سابقه جراحی لگن که باعث آسیب به عصب آلت تناسلی گردیده است.
 • سابقه مصرف سیگار و دیگر دود آلات
 •  بررسی روانکاوی ارتباط بین زوجین و رفع تنش های موجود و آموزش آنها جهت همکاری از موارد و بررسی های اولیه است.
پوست ختنه گاه سفت (فیموزیس)

درمان سنتی زود خوابیدن نعوظ

انزال زودرس بسیار شایع است. این بیماری از هر 3 مرد 1 نفر را درگیر می کند و می تواند منجر به ناامیدی و اضطراب شود. درمان های طبیعی و گیاهی ممکن است کمی در درمان شل شدن الت به شما کمک کنند. در زیر به برخی از این روش ها سنتی اشاره کرده ایم:

کرم های موضعی و اسپری لیدوکائین: کرم های بی حس کننده موضعی بدون نسخه پزشک حاوی ماده بی حسی هستند که می توانند با کاهش احساس و به تأخیر انداختن اوج ، انزال زودرس را درمان کنند. 10 تا 15 دقیقه قبل از رابطه جنسی کرم را به آلت تناسلی خود بمالید تا بیشترین اثر را داشته باشد.

مکمل های روی: روی نه تنها به تقویت سیستم ایمنی و رشد سلول ها کمک می کند، بلکه ماده معدنی ضروری برای تولید تستوسترون و همچنین افزایش میل جنسی و انرژی می باشد.

منیزیم: علاوه بر روی، منیزیم نیز می تواند در سلامت جنسی و انزال زودرس شما نقش داشته باشد. طبق تحقیقات گنجاندن مواد غذایی حاوی منیزیم در رژیم غذایی  ممکن است به افزایش زمان رسیدن به اوج شما کمک کند.

تمرینات کف لگن: تقویت عضلات کف لگن می تواند تأثیر زیادی در مدت زمان اوج گیری شما داشته باشد.

مقاله پیشنهادی دکتر حسین کرمی: بهترین راه افزایش تعداد اسپرم چیست؟

تشخیص ناتوانی جنسی

اقدامات تشخیصی بعدی عبارتند از:

1- تست NPT

در این تست که جهت بررسی و وجود نعوظ شبانگاهی و در خواب می باشد، دستگاهی را به آلت تناسلی مرد وصل می کنند و بیمار 24 ساعت در بیمارستان بستری می شود و اگر نعوظی در شب اتفاق بیافتد این دستگاه ثبت می کند و وجود نعوظ شبانه دلیل بر سالم بودن فیزیکی و ساختاری آلت تناسلی است ولی عدم وجود نعوظ دال بر وجود بیماری ناتوانی جنسی نیست و لذا با توجه به حساسیت پایین این تست و وقت گیر بودن آن امروزه توصیه نمی شود.

درمان خارش بیضه

2- سونوگرافی رنگی از الت یا کالر داپلر پاپاورین تست

انجام این سونوگرافی تقریباً قریب به یقین وجود یا عدم وجود اختلال خونرسانی و سالم و یا ناسلام بودن رگ ها را مشخص می کند. و لذا اگر در مردی که شکایت از عدم نعوظ و سفت شدن کامل آلت تناسلی در حین مقاربت را دارد اگر این تست نرمال باشد نشان می دهد که منشاء آن روحی و روانی است نه اختلال در رگ های تناسلی

روش انجام تست:

در این روش ابتدا با سرنگ و سوزن باریک انسولین آمپول پاپاورین را به آلت تناسلی تزریق می شود. تزریق این آمپول پاپاورین باعث گشادی رگ ها و خونرسانی بیشتر به آلت و ایجاد نعوظ مصنوعی می شود و در این حالت با استفاده از سونوگرافی رنگی وضعیت خونرسانی به آلت و رگ های شریانی و وریدی بررسی می شود و هر گونه تنگی در شریان و یا نشتی و پنچری وریدی را کاملاً مشخص می کند.

از مزایای این تست این است که

 • سریع قابل انجام است
 • دقت بالای تشخیصی دارد
 • سریعاً تکلیف بیمار و پزشک مربوطه را مشخص می کند.

نکته بسیار مهم: پس از انجام سونوگرافی باید تا رفع نعوظ و شل شدن کامل آلت مرکز سونوگرافی را ترک نکنید چرا که ماندن در حالت نعوظ پس از تزریق اگر بیش از سه ساعت طول بکشد باعث کبودی و از بین رفتن نسجهای نعوظ آلت تناسلی مردانه می گردد و لذا باید در کمتر از سه ساعت آلت تناسلی را شستشو داده و از حالت نعوظ خارج کرد که این کار توسط دکتر سونوگرافی و در همان مرکز انجام می شود. در موارد مشکوک به تنگی شریان لگنی باید آنژیوگرافی لگنی انجام شود.

درمان های ناتوانی جنسی

درمان بر اساس نوع و علت ایجاد کننده ناتوانی جنسی فرق می کند که به توضیح آن ها می پردازم.

 • ناتوانی جنسی با منشاء روحی و روانی

به علت سالم بودن خون رسانی ناحیه آلت تناسلی به این افراد توصیه می شود که با کاهش استرس های روزمره زندگی، ایجاد نشاط روحی و انجام ورزش و پیاده روی و … درمان و تعدیل استرس و اضطراب ها، خواب خوب به درمان مشکل خودشان بپردازند. مصرف داروهای خفیف آرام بخش و تقویت کننده نعوظ برای این بیماران بسیار کمک کننده است.

 • ناتوانی جنسی با منشاء تنگی شریانی آلت

در این حالت اگر تنگی خفیف باشد استفاده از داروهای گشاد کننده رگ مشکل بیمار را در زمان مقاربت حل می کند ولی اگر تنگی شدید باشد باید با استفاده از استنت و یا جراحی عروق تنگی را حل کرد.

 • ناتوانی جنسی با منشاء نشت وریدی

مشخصه این حالت این است که نعوظ ایجاد و بلافاصله از بین می رود که روش تشخیص آن با سونوگرافی رنگی از آلت است. این حالت متأسفانه درمان دارویی ندارد و قطعی ترین روش درمان آن گذاشتن و کاشتن پروتز آلت تناسلی است.

– سوال: پروتز آلت تناسلی چیست؟ و چگونه کار گذاشته می شود؟

پاسخ: پروتز آلت تناسلی به دو شکل تاشونده و باد شونده می باشد که به عنوان آخرین روش درمانی برای اصلاح ناتوانی جنسی استفاده می شود و این پروتز ها را با جراحی روی آلت، آن را در داخل نسج اسفنجی آلت می کاریم. در نوع تاشونده مریض با تا کردن و راست کردن آن و در نوع باد شونده با پمپاژ و پر هوا کردن آن آلت را به حالت سفتی و نعوظ در می آورد.

پروتز آلت تناسلی

– سوال: آیا پروتز آلت تناسلی عوارض دارد؟

پاسخ: بله، چون پروتز یک جسم خارجی است خطر عمده آن ایجاد عفونت و زخم در محل کاشته شدن می باشد و لذا در کسانی که دیابت دارند سیستم ایمنی بدنشان پایین و در معرض عفونت هستند گذاشتن پروتز اصلاً پیشنهاد نمی گردد. و لذا اگر بعد از گذاشتن پروتز علائمی از زخم و عفونت پیدا شود بلافاصله باید خارج گردد.

و اما توصیه های اینجانب درباره ناتوانی جنسی

چون یک مقاربت موفقیت آمیز جزء اساس و بنیان مستحکم خانواده و زوجین است و لذا

 • اگر مبتلا به دیابت و کلسترول بالا و فشار خون هستید شدیداً آنها را کنترل نمایید.
 • با بهتر کردن کیفیت زندگی و با ورزش و آزاد کردن ذهن و با خواب خوب و تغذیه سالم در تداوم سلامتی جنسی تان کوشا باشید.
 • از مصرف هر گونه دخانیات اجتناب نمایید.
 • در صورت افت تدریجی در کیفیت نعوظ بلافاصله به دکتر مراجعه نمایید.
 • در صورت داشتن اختلالات نعوظ جهت جهت اخذ نوبت با شماره تلفن 22642744  تماس بگیرید.

دکتر حسین کرمی متخصص جراحی کلیه ، مجاری ادراری تناسلی و فوق تخصص درمان آندوسکوپی و لاپاراسکوپی  

4.1/5 - (100 امتیاز)

مشاوره پزشکی

در پایان هر مقاله برای راحتی شما عزیزان، نرم افزار پرسش و پاسخ قرار داده شده است تا به راحتی سوالات خود را با ما در میان بگذارید. از طریق این نرم افزار می توانید پرسش ها و مدارک پزشکی خود را ارسال کنید تا در اسرع وقت به آنها پاسخ داده شود.

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.با توجه به تعداد زیاد سوالات پاسخ شما تا 4 روز کاری به صورت پیامک اطلاع رسانی خواهد شد  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر اکبر پنجشنبه ۲۶ آبان ۱( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 32 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر. بنده ۳۸سالمه یکسالی میشه که دچار مشکل شلی آلت شدن البته بعد از بیماری کرونا که گرفتم شدید تر شد این حالت. دیسک کمر هم دارم . الان نعوظ دارم ولی در هنگام رابطه شل میشه و سفتی اول نداره. الان با نصف قرص ویزارسین ۵۰ تقریبا مشکلم رفع شده ولی همیشه استرس این هست که باید قبلش قرص بخورم. نعوظ در هنگام خواب یا صبحگاهی دارم فقط تو رابطه به این مشکل برمی‌خوریم. لطفا راهنماییم کنید
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۲۶ آبان ۱( 2 ماه پیش)
   با سلام و احترام در شرایطی که نعوظ صبحگاهی دارید معمولا مسائل ارگانیک مطرح نیست و استرس های روزمره و روانی مطرح است . سعی کنید استرس های روزمره را کاهش دهید مدت کوتاهی از دارو استفاده کنید . مشکل حل میشود
 • تصویر کاربر نیما چهارشنبه ۱۸ آبان ۱( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 40 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر ببخشید مزاحم شدم من 22سال دارم مشکل نعوظ دارم کامل سفت نمیشه هنگام رابطه ولی میخوام خود ارضایی کنم سفت میشه رفتم پیش دکتر ازم آزمایش تستسترون گرفت گفت مشکلی نداری ولی الت من سفت نمیشه لطف کنین یک دارو معرفی کنین که این مشکل من حل بشه ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۱۸ آبان ۱( 2 ماه پیش)
   با سلام و احترام صبح ها که از خواب بلند میشید نعوظ دارید ؟ هنگام رابطه استرس دارید ؟
 • تصویر کاربر نیما چهارشنبه ۱۸ آبان ۱( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 76 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر ببخشید مزاحم شدم من 22سال دارم مشکل نعوظ دارم کامل سفت نمیشه هنگام رابطه ولی میخوام خود ارضایی کنم سفت میشه رفتم پیش دکتر ازم آزمایش تستسترون گرفت گفت مشکلی نداری ولی الت من سفت نمیشه لطف کنین یک دارو معرفی کنین که این مشکل من حل بشه ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۱۸ آبان ۱( 2 ماه پیش)
   با سلام صبح ها هنگام بیدار شدن از خواب نعوظ دارید ؟ هنگام رابطه استرس ندارید ؟
 • تصویر کاربر میثم پنجشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱( 8 ماه پیش) تعداد بازدید: 86 مشاهده پرسش
  من الان نزدیک به یکسال ونیمه هر دارویی که دکترهای اورولوژیست نوشتن مصرف کردم هر آزمایشی که گفتن انجام دادم مشغله فکری آنچنانی هم ندارم خواب کافی هم دارم قبلا آتشفشانی بودم اما الان فکر میکنم دیگه آتشفشانم غیر فعال شده من هر روز بعد ازدواجم نزدیکی داشتم اما بعد از یکسال به یکباره این اتفاق برام افتادبخدا دیگه فقط به ضرب سیدنا راستش میکنم که نکنه وسط کار باز بخوابه که بدون اون سیدنا امتحان کردم خوابید وسط کار
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱( 8 ماه پیش)
   2-سلام ،بايد معاينه شويد و آزمایش اسپرم انجام بدید
 • تصویر کاربر حسین پنجشنبه ۲۸ بهمن ۰( 11 ماه پیش) تعداد بازدید: 185 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر خسته نباشید
  من چند سالی میشه که دچار اختلال نعوظ هستم و آلتم اون سفتی را نداره و شل میشه و مه تر از همه در حالت شل بودن ارضا میشم و بدتر از همه این که مثلا رو شکم مثلا وقتی دراز میکشم می‌خوام ارضا بشم بدون هیچ تحرکی و فکری و مثلا وقتی آب به آلتم میخوره بعد یکم التم را سرش را در حالت شل فشار میدم می‌خوام ارضا شم بدون هیچ فکر و خیالی و آلتم دیگه سفتی را نداره یک حالی شده.مشکل چیه دکتر ممنون
  1. تصویر کاربر حسین یکشنبه ۲۴ بهمن ۰( 11 ماه پیش)
   همچین آقای دکتر یک تو رفتی آلتم داره از اونجا ضعیفه مثل انگار مثلا یک طناب دور آلت کشیدیم بعد باز کردیم اونجا ضعیف شده حس می‌کنم از اونجا شاید باشه قسمت سمت راستش انگار فشار دادیم و وقتی یکم نعوظ میخواد برسه معلوم تر میشه اون تو رقتگی انگار از اونجا مثلا تا شده یا له شده
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۲۸ بهمن ۰( 11 ماه پیش)
   باید بیایید معاینه کنم02122642744
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر اریا پنجشنبه ۱۴ بهمن ۰( 11 ماه پیش) تعداد بازدید: 169 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر. من تو جوانی با فشار دادن سر آلت متوجه شدم یه رگ پاره شده. آلتم خونریزی کرد بعد یه مدت تو نفوذ مشکل پیدا کردم. دکتر رفتم آزمایشات گرفته شد گفتن رگ پاره شده باید عمل کنم. درست من را توجیه نکردن من هم سر رشته نداشتم عمل پروتز کردن. اما رگ پاره شده را عمل نکردن. الان تو نفوذ مشکل دارم با قرص گاهی درست می‌شود اما باز رضایت بخش نیس. خاستم بدونم آیا میتوانم این رگ پاره شده را درمان کرد؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۱۴ بهمن ۰( 11 ماه پیش)
   2-سلام ،بايد معاينه شويد
 • تصویر کاربر Garsha چهارشنبه ۲۹ دی ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 157 مشاهده پرسش
  من هنگام نزدیکی آلتم شل میشه
  و همسرم دوباره باید تلاش کنه ک سفت بشه
  این قضیه ما رو اذیت میکنه
  علت چی میتونه باشه
  در ضمن من اکثرا زودانزالی هم دارم
  سن ۳۳
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۲۹ دی ۰( 1 سال پیش)
   تست rigiscan انجام بدید
 • تصویر کاربر بيژن چهارشنبه ۲۹ دی ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 162 مشاهده پرسش
  با سلام واحترام ،بنده قبلاً از شما مشاوره گرفتم و مصرف قرص ويتامين e را شروع كردم ، تا حدي جواب داد ، سن بنده 55سال ودچار مشكل شل شدن آلت بعد از نعوظ مي باشم و همين موضوع باعث زود انزالي نيز مي شود ،اين مشكل در پي فوت ناگهاني يكي از همكارانم از يك سال پيش اتفاق افتاد و البته با مصرف ويتامين e بهتر شد.سوابق پزشكي بنده : تالاسمي ميرور دارم ، قبلاً دچار نقرس شده ام و عمل شبكبه چشم هم داشته ام.
  1. تصویر کاربر بيژن شنبه ۲۵ دی ۰( 1 سال پیش)
   با سلام و احترام ،پاسخي دريافت نكردم.
  2. تصویر کاربر بيژن چهارشنبه ۲۹ دی ۰( 1 سال پیش)
   با سلام واحترام ،بنده قبلاً از شما مشاوره گرفتم و مصرف قرص ويتامين e را شروع كردم ، تا حدي جواب داد ، سن بنده 55سال ودچار مشكل شل شدن آلت بعد از نعوظ مي باشم و همين موضوع باعث زود انزالي نيز مي شود ،اين مشكل در پي فوت ناگهاني يكي از همكارانم از يك سال پيش اتفاق افتاد و البته با مصرف ويتامين e بهتر شد.سوابق پزشكي بنده : تالاسمي ميرور دارم ، قبلاً دچار نقرس شده ام و عمل شبكبه چشم هم داشته ام.
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۲۹ دی ۰( 1 سال پیش)
   2-سلام ،بايد معاينه شويد
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر فرهاد شنبه ۴ دی ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 137 مشاهده پرسش
  با سلام، حدود دو ماه هست که توده ای داخل آلت تناسلی ایجاد شده قسمت بالا و تشخیص سونوگرافی تومور خوش خیم و اندازه آن حدود ۱×۰/۷ میباشد همچنین چند سالی هست که مشکل نعوظ (چند دقیقه بعد از نعوظ از بین میرود) با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۴ دی ۰( 1 سال پیش)
   باید تست rigiscan انجام بدید
 • تصویر کاربر تتتتت چهارشنبه ۱۹ آبان ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 149 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر خسته نباشید من یکسال پیش تو بیضه چپ احساس درد داشتم هنوز هم درد دارم ولی شدید نیست 8سال ازدواج کردم از سال قبل که این مشکل واسم پیش اومد بعداز ده دقیقه نزدیکی ناگهانی التم شل میشه بیضه چپ یه چیزی مسه رگ دورش ورم کرده ممنون میشم راهنماییم کنید تشکر 🙏 🙏
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۱۹ آبان ۰( 1 سال پیش)
   سونوگرافی بیضه جهت بررسی واریکوسل انجام بدید
درحال دریافت اطلاعات

مطالب بیشتری بخوانید

آلت تناسلی پرده دار به حالتی گفته می شود که در آن پوست بیضه تا قسمت وسط…
بیوپسی از پروستات یا نمونه برداری، قطعی ترین روش تشخیص سرطان پروستات می باشد. امروزه سرطان پروستات…
 مثانه یکی از بخش های سیستم ادراری است که ممکن است در آن سنگ تشکیل شود. این…

روزای هفته

ساعت مطب

شنبه

17:00 - 21:00

یکشنبه

16:00 - 21:00

دوشنبه

17:00 - 21:00

سه شنبه

16:00 - 21:00

پرسش از دکتر