علل و روشهای تشخیصی و درمان های ناتوانی جنسی مردان

امروزه مردان جوان و میانسال را در درمانگاه ها و مطب ویزیت می کنم که از اختلالات و ناتوانی جنسی شاکی هستند و همین موضوع باعث اختلال در روابط زناشویی و ناراحتی مضاعف آنها شده است.

با توجه به اهمیت این موضوع در این متن به تفصیل درباره علل و علائم آخرین روش های درمانی ناتوانی جنسی که سوال بسیاری از مراجعه کننده گان می باشد می پردازم:

تعریف ناتوانی جنسی

ناتوانی جنسی عنوان کلی است که از چند قسمت تشکیل شده است:

1- اختلال در رسیدن به نعوظ یا عدم سفت شدن کامل آلت

2- اختلال در ماندن حالت نعوظ و یا شل شدن آلت تناسلی بعد از سفت شدن اولیه

3- انزال زودرس

4- اختلالات نعوظ ناشی از افسردگی و استرس های شدید روحی و روانی است.

انزال زودرس

چگونه آلت تناسلی مرد نعوظ پیدا می کند؟

اولین مرحله تحریک جنسی است. دومین مرحله گشاد شدن شریان یا سرخرگ آلت تناسلی است که باعث خونرسانی بیشتر و جمع شدن خون در سینوس های وریدی یا بافت اسفنجی آلت تناسلی است. سومین مرحله که جهت ایجاد نعوظ ضروری است، بسته شدن دریچه های وریدی و جلوگیری از جریان خون وریدی در آلت است که باعث سفتی الت تناسلی مردانه می گردد. هر کدام از این مراحل اختلال پیدا کند نعوظ حاصل نخواهد شد.

– سوال: مردی 25 ساله که اظهار می دارد که علیرغم تحریک جنسی آلت تناسلی نعوظ پیدا نمی کند و لذا دخول انجام نمی شود، علت آن چیست؟

پاسخ: اغلب علت عدم نعوظ این افراد ختلال شدید در خونرسانی آلت و یا تنگی شریان آلت و یا ترکیبی از نشت خون وریدی در آلت تناسلی می باشد که باعث می شود آلت تناسلی مرد نعوظ پیدا نکند. در بررسی ها این افراد اغلب تنگی شریان آلت دارند.

درمان این مشکل چیست؟  

درمان این بیماری اگر تنگی خفیف باشد استفاده از قرص های سیلدنافیل و تالادالافیل می باشد. اگر تنگی شدید باشد باید با استفاد از جراحی یا استنت محل تنگی باز شود.

– سوال: مردی 36 ساله که اظهار می دارد در شروع مقاربت آلت وی سفت است ولی به تدریج در حین مقاربت شل می شود.

پاسخ: شایعترین علت این مشکل یک نشت وریدی است که به علت خرابی دریچه های لانه کبوتری وریدی آلت تناسلی (خون موقع نعوظ از وریدها نشت پیدا می کند) و لذا سفتی آلت از بین می رود.

 درمان این مشکل چیست؟

این نوع اختلال در نعوظ شاید بدترین نوع اختلال در نعوظ مردانه باشد که راه درمانی جز گذاشتن پروتز آلت ندارد. موارد خفیف آن اغلب به داروهای تادالافیل جواب می دهند.

– سوال:مردی 29ساله که از اظهار می دارد که مبتلا به انزال زودرس است و در مراحل اولیه مقاربت جنسی مبتلا به انزال می شود که این مورد باعث ناراحتی روحی شدید خود ایشان و خانمشان شده است.

انزال زودرس اغلب منشاء عصبی و روحی و روانی ندارد. موارد زیر انزال زودرس را تشدید می کنند که عبارتند از:

1- خواب کمتر

2- مشغله ذهنی بیشتر

3- استرس های شدید روزمره زندگی

4- عصبانیت و پرخاشگری

5- بیماری های جسمی مزمن و روحی از قبیل افسردگی، اضطراب و مصرف داروهای عصبی و روحی و روانی

انزال زودرس اغلب در افراد با تیپ شخصیتی A ایجاد می شود که آدم های بی حوصله، عجول، تحریک پذیر، آستانه تحمل کمتر و عصبانیت بیشتر دارند.

– سوال: زمان طبیعی مقاربت جنسی و انزال طبیعی چقدر است؟

از نظر علمی یک مقاربت طبیعی بالاتر از سه دقیقه و بسته به عادت وشرایط فیزیکی و شخصیتی فرد می تواند تا نیم ساعت هم ادامه داشته باشد. اغلب افراد زودانزال در زیر یک دقیقه مبتلا به خروج غیر ارادی مایع منی می شوند.

درمان زودانزالی

درمان زود انزالی عبارتست از :

1- رفع علل زمینه ای

 • خواب خوب
 • استراحت کافی
 • داشتن ذهن آرام
 • تمرین خونسردی و اجتناب از تنش های غیر ضروری در زندگی

اینها شرایط اولیه درمان می باشند.

2- تعامل و همکاری زوجین باید تقویت گردد.

3- مرد باید موقع نزدیکی شامل مثل مشهود حاضر غایب باشد.

یعنی در موقع مقاربت

1- از دخول زودرس جلوگیری کند.

2- از طریق معاشقه خانم را در جهت رسیدن به ارگاسم یا اوج لذت جنسی کمک کند و در این حال سعی کند که اصلاً ….. نشود.

3- استفاده از داروهای تجویز شده توسط پزشک و توصیه های دیگر پزشک متخصص کمک کننده خواهد بود. درمان اصلی این مشکل رفتار درمانی و تقویت اعتماد به نفس و تقویت حق تأخیر در انزال است.

– سوال: مردی 40 ساله که تا یک ماه پیش کاملاً مقاربت موفق و منظم داشته اظهار می دارد که به صورت ناگهانی دچار افت میل جنسی و قدرت جنسی شده است.

پاسخ: در اغلب موارد وقتی که یک مرد ناگهانی میل جنسی و توان خود را ا دست می دهد علت آن شوک روحی و روانی از قبیل از دست دادن عزیزان، شوک کاری و اقتصادی و یا تنش بین زوجین است و در بررسی ها این افراد عیبی در ساختار الت تناسلی پیدا نمی شود.

-سوال:برای بررسی ناتوانی جنسی از قبیل اعتدال در نعوظ و یا زود انزالی چه کارهایی باید انجام داد؟

پاسخ:

برای بررسی ناتوانی جنسی حتماً باید به پزشک متخصص مجاری ادراری مراجعه نمایید. موارد ایجاد کننده اختلال در نعوظ باید بررسی شوند که عبارتند از:

– دیابت درمان نشده

– مصرف داروهای فشارخون

– بالا بودن کلسترول و خصوصاً LDL

– بررسی از نظر وجود بیماریهای روحی و روانی از قبیل بیماری های اضطرابی، استرس کنترل نشده و مصرف داروهای روانگردان

– سابقه جراحی لگن که باعث آسیب به عصب آلت تناسلی گردیده است.

– سابقه مصرف سیگار و دیگر دود آلات

– بررسی روانکاوی ارتباط بین زوجین و رفع تنش های موجود و آموزش آنها جهت همکاری از موارد و بررسی های اولیه است.

تشخیص ناتوانی جنسی

اقدامات تشخیصی بعدی عبارتند از:

1- تست NPT

در این تست که جهت بررسی و وجود نعوظ شبانگاهی و در خواب می باشد، دستگاهی را به آلت تناسلی مرد وصل می کنند و بیمار 24 ساعت در بیمارستان بستری می شود و اگر نعوظی در شب اتفاق بیافتد این دستگاه ثبت می کند و وجود نعوظ شبانه دلیل بر سالم بودن فیزیکی و ساختاری آلت تناسلی است ولی عدم وجود نعوظ دال بر وجود بیماری ناتوانی جنسی نیست و لذا با توجه به حساسیت پایین این تست و وقت گیر بودن آن امروزه توصیه نمی شود.

2- سونوگرافی رنگی از الت یا کالر داپلر پاپاورین تست

انجام این سونوگرافی تقریباً قریب به یقین وجود یا عدم وجود اختلال خونرسانی و سالم و یا ناسلام بودن رگ ها را مشخص می کند. و لذا اگر در مردی که شکایت از عدم نعوظ و سفت شدن کامل آلت تناسلی در حین مقاربت را دارد اگر این تست نرمال باشد نشان می دهد که منشاء آن روحی و روانی است نه اختلال در رگ های تناسلی

روش انجام تست

در این روش ابتدا با سرنگ و سوزن باریک انسولین آمپول پاپاورین را به آلت تناسلی تزریق می شود. تزریق این آمپول پاپاورین باعث گشادی رگ ها و خونرسانی بیشتر به آلت و ایجاد نعوظ مصنوعی می شود و در این حالت با استفاده از سونوگرافی رنگی وضعیت خونرسانی به آلت و رگ های شریانی و وریدی بررسی می شود و هر گونه تنگی در شریان و یا نشتی و پنچری وریدی را کاملاً مشخص می کند.

از مزایای این تست این است که

1- سریع قابل انجام است

2- دقت بالای تشخیصی دارد

3- سریعاً تکلیف بیمار و پزشک مربوطه را مشخص می کند.

نکته بسیار مهم: پس از انجام سونوگرافی باید تا رفع نعوظ و شل شدن کامل آلت مرکز سونوگرافی را ترک نکنید چرا که ماندن در حالت نعوظ پس از تزریق اگر بیش از سه ساعت طول بکشد باعث کبودی و از بین رفتن نسجهای نعوظ آلت تناسلی مردانه می گردد و لذا باید در کمتر از سه ساعت آلت تناسلی را شستشو داده و از حالت نعوظ خارج کرد که این کار توسط دکتر سونوگرافی و در همان مرکز انجام می شود. در موارد مشکوک به تنگی شریان لگنی باید آنژیوگرافی لگنی انجام شود.

درمان های ناتوانی جنسی

درمان بر اساس نوع و علت ایجاد کننده ناتوانی جنسی فرق می کند که به توضیح آن ها می پردازم.

 • ناتوانی جنسی با منشاء روحی و روانی

به علت سالم بودن خون رسانی ناحیه آلت تناسلی به این افراد توصیه می شود که با کاهش استرس های روزمره زندگی، ایجاد نشاط روحی و انجام ورزش و پیاده روی و … درمان و تعدیل استرس و اضطراب ها، خواب خوب به درمان مشکل خودشان بپردازند. مصرف داروهای خفیف آرام بخش و تقویت کننده نعوظ برای این بیماران بسیار کمک کننده است.

 • ناتوانی جنسی با منشاء تنگی شریانی آلت

در این حالت اگر تنگی خفیف باشد استفاده از داروهای گشاد کننده رگ مشکل بیمار را در زمان مقاربت حل می کند ولی اگر تنگی شدید باشد باید با استفاده از استنت و یا جراحی عروق تنگی را حل کرد.

 • ناتوانی جنسی با منشاء نشت وریدی

مشخصه این حالت این است که نعوظ ایجاد و بلافاصله از بین می رود که روش تشخیص آن با سونوگرافی رنگی از آلت است. این حالت متأسفانه درمان دارویی ندارد و قطعی ترین روش درمان آن گذاشتن و کاشتن پروتز آلت تناسلی است.

– سوال: پروتز آلت تناسلی چیست؟ و چگونه کار گذاشته می شود؟

پاسخ: پروتز آلت تناسلی به دو شکل تاشونده و باد شونده می باشد که به عنوان آخرین روش درمانی برای اصلاح ناتوانی جنسی استفاده می شود و این پروتز ها را با جراحی روی آلت، آن را در داخل نسج اسفنجی آلت می کاریم. در نوع تاشونده مریض با تا کردن و راست کردن آن و در نوع باد شونده با پمپاژ و پر هوا کردن آن آلت را به حالت سفتی و نعوظ در می آورد.

 

پروتز آلت تناسلی

– سوال: آیا پروتز آلت تناسلی عوارض دارد؟

پاسخ: بله، چون پروتز یک جسم خارجی است خطر عمده آن ایجاد عفونت و زخم در محل کاشته شدن می باشد و لذا در کسانی که دیابت دارند سیستم ایمنی بدنشان پایین و در معرض عفونت هستند گذاشتن پروتز اصلاً پیشنهاد نمی گردد. و لذا اگر بعد از گذاشتن پروتز علائمی از زخم و عفونت پیدا شود بلافاصله باید خارج گردد.

عوارض پروتز

و اما توصیه های اینجانب درباره ناتوانی جنسی

چون یک مقاربت موفقیت آمیز جزء اساس و بنیان مستحکم خانواده و زوجین است و لذا

1- اگر مبتلا به دیابت و کلسترول بالا و فشار خون هستید شدیداً آنها را کنترل نمایید.

2- با بهتر کردن کیفیت زندگی و با ورزش و آزاد کردن ذهن و با خواب خوب و تغذیه سالم در تداوم سلامتی جنسی تان کوشا باشید.

3- از مصرف هر گونه دخانیات اجتناب نمایید.

4- در صورت افت تدریجی در کیفیت نعوظ بلافاصله به دکتر مراجعه نمایید.

5- در صورت داشتن اختلالات نعوظ جهت جهت اخذ نوبت با شماره تلفن 22642744  تماس بگیرید.

 

دکتر حسین کرمی متخصص جراحی کلیه ، مجاری ادراری تناسلی و فوق تخصص درمان آندوسکوپی و لاپاراسکوپی  

 

جهت آسایش و حفظ سلامتی شما بیماران عزیز از اول فروردین ماه، سیستم ویزیت آنلاین در این سایت فعال شده است. شما می توانید به جای پرسش از دکتر و یا مراجعه حضوری، به صورت تلفنی با پزشک متخصص صحبت کنید. برای این کار روی ویزیت تلفنی کلیک کنید:

ویزیت تلفنی

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر ناصر سه شنبه ۲۵ شهریور ۹۹( 1 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید.بنده حدودا ده روز پیش حین نزدیکی احساس فشارروی آلت تناسلی بهم دست دادازاون روز تاالان آلتم شق میشه و زودشل میشه وتقریبآ حسی برای نزدیکی وسکس بهم دست نمیده میخواستم راهنماییم کنید لطفآ
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۵ شهریور ۹۹( 1 هفته پیش)
   سلام سونوگرافی آلت انجام دهید
 • تصویر کاربر جواد دوشنبه ۲۴ شهریور ۹۹( 1 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام
  من ۲۳ سالمه وقتی روی جاهای سفت میشینم مثل دوچرخه سنگ آهن بعد از چند دقیقه یا حتی ثانیه درد در ناحیه باسنم حس میکنم و آلت تناسلیم بی حس میشه و خواب میره مثل خواب رفتن و گژ گز کردن دستو پا بعضی اوقات آلت تناسلیم به داخل کشیده میشه این وضعیت موقعی که تو مسیر سربالایی میدوم همینطوریه من مشکل سفت نشدن کامل آلت تناسلی و زود انزالی هم دارم
  بعد از یک مدت که خودمو تخلیه نمیکنم بعد از ادرار مایعی شبیه به منی هم از من خارج میشه
  لطفاً راهنمایی کنید چکار کنم با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۲۴ شهریور ۹۹( 1 هفته پیش)
   سلام نگرانی نداشته باشین. جهت درمان زود انزالی میتونین از داروی پاروکستین استفاده کنین
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۲۴ شهریور ۹۹( 1 هفته پیش)
   در صورت گز گز پاها با دکتر مغز و اعصاب مشورت کنین
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر آبتین سه شنبه ۲۵ شهریور ۹۹( 1 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام
  22 سالمه و مجردم.
  شاید یک سال یا بیشتر باشه که نعوظ صبحگاهی ندارم
  خیلی وقته نعوظ کامل رو تجربه نکردم
  مدت زیادی به شکلی خودارضایی میکردم که اجازه نمیدادم آب منی از آلتم خارج بشه و با ماهیچه هام اونو کنترل میکردم . این کار رو حتی موقع هایی که آلتم نعوظ نداشت هم انجام میدادم
  مدتیه کنار گذاشتم این کارو
  ولی نگرانم مشکلی برام پیش اومده باشه
  1. تصویر کاربر آبتین چهارشنبه ۱۹ شهریور ۹۹( 2 هفته پیش)
   چرا دکتر جواب نمیدن؟
  2. تصویر کاربر آبتین یکشنبه ۲۳ شهریور ۹۹( 1 هفته پیش)
   سلام
   من ۱۵ هزار تومن پول دادم برای سوالم ولی پاسخی ندادین.
   چرا پاسخ نمیدین؟ دو هفته گذشت . قرار بود ۴۸ ساعته پاسخ بدین!!!
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۵ شهریور ۹۹( 1 هفته پیش)
   سلام باید بررسی ازمایشگاهی و هورمونی انجام شود
  4. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۵ شهریور ۹۹( 1 هفته پیش)
   اگر نرمال باشند باید سونوگرافی انجام شود
  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر امیر یکشنبه ۹ شهریور ۹۹( 3 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام
  به محض رسیدن به نعوظ کامل دچار انزال میشم و بعد از چند ثانیه که نوک آلتم کمی شل میشود عمل دخول را به زحمت انجام میدهم ولی شریک جنسیم اصلا تحریک نمیشود و بعد از چند دقیقه باز که به نعوظ کامل میرسم دوباره دچار انزال میشم.
  30 سال دارم و متاهل هستم و یک فرزند هم دارم
  هیچوقت نتونستم سکس موفقی داشته باشم.
  تمام داروهای باز جذب سروتونین را مصرف کردم ولی تاثیری در زمان انزال نداشت.
  آزمایشات و سونوگرافی هایی که دکتر ارولوژی برام نوشت انجام دادم و هیچ مشکلی نداشتم.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۹ شهریور ۹۹( 3 هفته پیش)
   درمان زود تنزالي رفتار درماني وتمرين به تاخير اندامان انزال است
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۹ شهریور ۹۹( 3 هفته پیش)
   انزالي
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر امین چهارشنبه ۲۶ شهریور ۹۹( 1 هفته پیش) مشاهده پرسش
  با عرض سلام وادب : اقای دکتر چند سالی هست کاهش شدید تمایل جنسی وکاهش میزان مایع منی رو دارم چند سال پیش قرص فیناستراید بخاطر ریزش مو استفاده کردم طبق تجویز پزشک فکر میکنم دلیل کاهش میل جنسی و کاهش مایع منی همین باشه کلا نسبت به مسائل جنسی خیلی بی میل شدم که باعث افسردگیم شده . ایا راهی برای از بین بردن عوارض این قرص هست . با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۱۱ شهریور ۹۹( 3 هفته پیش)
   عوارض فیناستراید با قطع دارو برطرف میشن. از قرص لیبیدوکس هر ۱۲ ساعت استفاده کنین و یه آزمایش کامل بدین
  2. تصویر کاربر امین سه شنبه ۱۱ شهریور ۹۹( 3 هفته پیش)
   ممنون از راهنمایی تون . اقای دکتر چه ازمایشی باید بدم . با تشکر
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۲۶ شهریور ۹۹( 1 هفته پیش)
   نیازی به ازمایش نیست ، اگر بعد ازدواج ناباروری داشتین ازمایش اسپرم بدهید
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر امیرحسام جمعه ۲۴ مرداد ۹۹( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام
  من 24 سالمه و مجردم. متاسفانه چند سالی درگیر خودارضایی شدید بودم و 5 ماهی میشه که ترک کردم. الان موقع نزدیکی با جنس مخالف میل جنسی خیلی پایینی دارم و اونجور که باید از نزدیکی با جنس مخالف تحریک بشم اصلا نمیشم. شاید تا چند دقیقه ی اول نزدیکی یکم تحریک بشم و نعوظ نصفه نیمه داشته باشم ولی خیلی زود از بین میره و حتی لمس آلتم توسط شریکم هم تحریکم نمیکنه. شاید به سختیییی یکبار فقط ارضا بشم که اونم تو حالت نعوظ کامل نیست. کلا میل جنسیم موقع نزدیکی با جنس مخالف خیلی خیلی پایینه. چند روز پیش باز امتحان کردم یبار واس خودارضایی دیدم موقع خودارضایی اوکیم تقریبا، هرچند انزالم خیلی زود اتفاق میفته. حس میکنم بدنم به ارضا شدن از طریق دیدن فیلم های پورن و خودارضایی عادت کرده و نزدیکی برام جذابیتی نداره و تحریکم نمیکنه.
  روزای عادی معمولا نعوظ اول صبح دارم، حتی موقع پیام دادن و صحبت کردن راجب مسائل جنسی هم تقریبا تحریک میشم و نعوظ واسم اتفاق میفته.
  تو خواب هم معمولا هرچندوقتی ارضا میشم.
  اگه بیشتر از یکی دو هفته ارضا نشده باشم موقع ادرار میبینم منی دفع میشه!
  از دیگر مشکل هایی که دارم دو سه سالیه دچار کم خوابی شدید و استرس هم شدم.
  قندم اوکیه ولی کلسترول خونم یکم بالاست
  تو تغذیم مصرف سبزی اصلا ندارم و میوه هم تقریبا کم میخورم
  تا 1سال قبل ورزش مداوم هم داشتم ولی 1سالی میشه ورزش نمیکنم و فعالیتم خیلی پایینه و غذاهای سرخ کردنی و فست فود زیاد میخورم این مدت، ولی خب از لحاظ اندامی اوکیم و اضافه وزنم خیلی کمه
  نتایج ازمایش خون و ادرارم که تازه دادم رو میذارم تو فایل پیوست.
  خواهش میکنم کمکم کنید
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۱ مرداد ۹۹( 1 ماه پیش)
   سلام، ورزش کنید، فیلم نبینید، استمنا نکنید، استرس کنترل شود
  2. تصویر کاربر امیرحسام سه شنبه ۲۱ مرداد ۹۹( 1 ماه پیش)
   ضمن تشکر،
   نیاز به مصرف داروی خاصی نیست؟
   با رعایت این نکات مشکلم حل میشه؟!
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۱ مرداد ۹۹( 1 ماه پیش)
   سلام، بله
  4. تصویر کاربر امیرحسام سه شنبه ۲۱ مرداد ۹۹( 1 ماه پیش)
   ممنون دکتر
   سوال اخر اینکه:
   در داشتن نزدیکی و رابطه جنسی که محدودیتی ندارم؟! یا اگه دارم هر چند وقت مجاز به انجامش هستم؟
  5. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۲۴ مرداد ۹۹( 1 ماه پیش)
   خیر ممنوعیتی نداره
  6. نمایش سایر 4 پاسخ
 • تصویر کاربر علی سه شنبه ۲۱ مرداد ۹۹( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  دکتر جان من ۲۷ سالمه ، از ۳ سال پیش همزمان با یه ضربه روحی و مصرف محلول ترکیبیه ماینوکسیدیل و استرادیول برای ریزش مو ، متوجه شدم که موقع خود ارضایی آلتم خیلی سفت نمیشه . بعد چند وقت مشکل برطرف شد اما موقع سکس در چند مورد آلتم سفت شد و تا پایان کار موفق بود اما چند مورد هم بعد از سفت شدن آلتم شل شد . بعد از اون دیگه ترسیدم و رابطه ای برقرار نکردم . اما در حال حاضر موقع خود ارضایی مشکلی ندارم یعنی با مالیدن آلتم تا ۱ ساعت هم می‌تونم نعوظ داشته باشم ، در ضمن نعوظ شبانه و صبح هم بعضی اوقات متوجه میشم دارم بعضی اوقات هم نه . آیا ممکن عوارض اون محلول باشه یا مشکل نشت وریدی باشه؟
  1. تصویر کاربر علی شنبه ۴ مرداد ۹۹( 1 ماه پیش)
   دکتر خواهش می کنم‌جواب بدید
  2. تصویر کاربر علی شنبه ۴ مرداد ۹۹( 1 ماه پیش)
   ؟؟؟؟؟؟
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۱ مرداد ۹۹( 1 ماه پیش)
   سلام، مربوط به محلول نیست، از نظر استرس باید درمان شوید
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر Mdf شنبه ۱۴ تیر ۹۹( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام دکتر عزیز سوالی داشتم
  آلت تناسلی که در حالت غیر نعوظ (در حالت نعوظ مشکلی ندارد ) شل باشد بیضه ها و آلت سرازیر به پایین شده باشد
  آیا امکان دارد با درمان سفت و محکم شود
  اگر راه درمان دارد میخواستم بدونم درمان موقت است یا دائمی ؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۱۴ تیر ۹۹( 2 ماه پیش)
   سلام، خیر حالت طبیعی هست
 • تصویر کاربر اریا سه شنبه ۲۴ تیر ۹۹( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با عرض سلام
  من جوانی 25سالمه..الان حدود یک سال است ازدواج کردم...موقع رابطه که با معاشقه شروع میشه بسیار خوبم و نعوظم کامل است...ولی به یکباره میل جنسی افت میکنه و تحریک پذیریم به مشکل میخوره و به این راحتی به حالت اول برنمیگردد و در نتیجه التم شل میشود...
  نعوظ صبحگاهی دارم...ولی متاسفانه در رابطه جنسی نمیتوانم نعوظم رو نگه دارم...
  البته این حالت رو در خود ارضایی های قبل از ازدواج هم داشت...تقریبا از 17سالگی دچار مشکل در نگه داشتن نعوظ هستم...ولی قبل از 17 سالگی مشکلی در خاطراتم نیست..
  دیابت ندارم...گاهی اوقات فشار خونم بالا میرود ولی دارو خاصی مصرف نمیکنم....بیماری زمینه ای دیگه ای ندارم...
  الان با مطالبی که در سایت ها خودم بسیار استرس دارم که مشکل نشت ورید داشته باشم....ایا راه وجود داره با وجود شرایط کرونا بدون مراجعه مشکل من تشخیص داده بشه،چون بنده شهرستانی هستم
  1. تصویر کاربر اریا شنبه ۲۴ خرداد ۹۹( 3 ماه پیش)
   البته نگرانی من از نشت وریدی،خرابی دریچه های لانه کبوتری ست که با دارو درمان نمیشود...خواهش میکنم راهنمایی کنید
  2. تصویر کاربر اریا یکشنبه ۲۵ خرداد ۹۹( 3 ماه پیش)
   البته هر روز نعوظ صبحگاهی ندارم....مثلا حداقل یه صبح در هفته تجربشو دارم...حتی بعضی اوقات طول میکشد که التم شل شود...
   تجربه ارضا شدن تو خواب رو زیاد داشتم...البته چهار سال کم شده ولی بازم تجربشو داشتم...
   به نظر شما ممکنه مشکلم مال خرابی دریچه های لانه کبوتری باشد؟؟
  3. تصویر کاربر اریا یکشنبه ۲۵ خرداد ۹۹( 3 ماه پیش)
   درباره فشار خون بایستی عرض کنم،فشار خون بنده اکثر اوقات 12بروی هفت خورده ای هست...اما گاهی هم پیش میاد که 13بر روی هشت خورده ای هست
  4. تصویر کاربر اریا یکشنبه ۲۵ خرداد ۹۹( 3 ماه پیش)
   واگر لازم باشد سونگرافی رنگی از عروق الت تناسلی انجام دهم در توسط شما انجام میشود یا مرکز معتبری رو معرفی میکنید؟؟
  5. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۴ تیر ۹۹( 2 ماه پیش)
   باید در مراکز سونوگرافی معتبر انجام دهید
  6. نمایش سایر 4 پاسخ
 • تصویر کاربر پارسا سه شنبه ۲۰ خرداد ۹۹( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام.
  مشکل اول من زود انزالی است و بعد که برای حل این مشکل از قرص یا اسپری تاخیری استفاده میکنم آلت تناسلی سفت(شق) نمیشود.ممنون اگه جواب بدین
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۰ خرداد ۹۹( 3 ماه پیش)
   سلام، سن چقدر هست؟بیماری زمینه آی دارید؟
درحال دریافت اطلاعات
ممکن است شما دوست داشته باشید
پرسش از دکتر