جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

علل و روشهای تشخیصی و درمان های ناتوانی جنسی مردان

تصویر دکترحسین کرمی

دکترحسین کرمی

در این مقاله مطالعه می‌کنید:

امروزه مردان جوان و میانسال را در درمانگاه ها و مطب ویزیت می کنم که از اختلالات و ناتوانی جنسی شاکی هستند و همین موضوع باعث اختلال در روابط زناشویی و ناراحتی مضاعف آنها شده است. با توجه به اهمیت این موضوع، در این متن به تفصیل درباره علل و علائم آخرین روش های درمانی ناتوانی جنسی و علت زود خوابیدن نعوظ که سوال بسیاری از مراجعه کننده گان می باشد می پردازم.

علائم از مردی افتادن

علامت اصلی به اصطلاح از مردی افتادن عدم توانایی در تأخیر انزال بیش از یک دقیقه پس از دخول است. با این حال، این مشکل ممکن است در همه موقعیت های جنسی، حتی در هنگام خودارضایی نیز رخ دهد.

انزال زودرس را می توان به صورت زیر دسته بندی کرد:

 • مادام العمر (اولیه): انزال زودرس مادام العمر در تمام مدت یا تقریباً تمام اوقات با شروع اولین برخوردهای جنسی شما اتفاق می افتد.
 • اکتسابی (ثانویه): انزال زودرس اکتسابی پس از تجربه قبلی جنسی بدون مشکلات انزال ایجاد می شود.

بسیاری از مردان احساس می کنند که علائم انزال زودرس را دارند، اما علائم مطابق با معیارهای تشخیصی انزال زودرس نیست. در عوض این مردان ممکن است دارای انزال زودرس متغیر طبیعی باشند، که شامل دوره های انزال سریع و همچنین دوره های انزال طبیعی است.

انزال زودرس

تعریف ناتوانی جنسی

ناتوانی جنسی که درمورد به از مردی افتادن مشهور است، عنوان کلی است که از چند قسمت تشکیل شده است:

 • اختلال در رسیدن به نعوظ یا عدم سفت شدن کامل آلت
 • اختلال در ماندن حالت نعوظ و یا شل شدن آلت تناسلی بعد از سفت شدن اولیه
 • انزال زودرس
 • اختلالات نعوظ ناشی از افسردگی و استرس های شدید روحی و روانی است.

چگونه آلت تناسلی مرد نعوظ پیدا می کند؟

اولین مرحله تحریک جنسی است. دومین مرحله گشاد شدن شریان یا سرخرگ آلت تناسلی است که باعث خونرسانی بیشتر و جمع شدن خون در سینوس های وریدی یا بافت اسفنجی آلت تناسلی است. سومین مرحله که جهت ایجاد نعوظ ضروری است، بسته شدن دریچه های وریدی و جلوگیری از جریان خون وریدی در آلت است که باعث سفتی الت تناسلی مردانه می گردد. هر کدام از این مراحل اختلال پیدا کند نعوظ حاصل نخواهد شد.

– سوال: مردی 25 ساله که اظهار می دارد که علیرغم تحریک جنسی آلت تناسلی نعوظ پیدا نمی کند و لذا دخول انجام نمی شود، علت آن چیست؟

پاسخ: اغلب علت عدم نعوظ این افراد اختلال شدید در خونرسانی آلت و یا تنگی شریان آلت و یا ترکیبی از نشت خون وریدی در آلت تناسلی می باشد که باعث می شود آلت تناسلی مرد نعوظ پیدا نکند. در بررسی ها این افراد اغلب تنگی شریان آلت دارند.

نداشتن بیضه

درمان اين مشكل چیست؟  

درمان این بیماری اگر تنگی خفیف باشد استفاده از قرص های سیلدنافیل و تالادالافیل می باشد. اگر تنگی شدید باشد باید با استفاد از جراحی یا استنت محل تنگی باز شود.

– سوال: مردی 36 ساله که اظهار می دارد در شروع مقاربت آلت وی سفت است ولی به تدریج در حین مقاربت شل می شود.

پاسخ: شایعترین علت این مشکل یک نشت وریدی است که به علت خرابی دریچه های لانه کبوتری وریدی آلت تناسلی (خون موقع نعوظ از وریدها نشت پیدا می کند) و لذا سفتی آلت از بین می رود.

علت نعوظ صبحگاهی ناخواسته مردان

 درمان این مشکل چیست؟

این نوع اختلال در نعوظ شاید بدترین نوع اختلال در نعوظ مردانه باشد که راه درمانی جز گذاشتن پروتز آلت ندارد. موارد خفیف آن اغلب به داروهای تادالافیل جواب می دهند.

– سوال: مردی 29 ساله اظهار می دارد که مبتلا به انزال زودرس است و در مراحل اولیه مقاربت جنسی مبتلا به انزال می شود، که این مورد باعث ناراحتی روحی شدید خود ایشان و خانمشان شده است.

پاسخ: انزال زودرس اغلب منشاء عصبی و روحی و روانی ندارد. موارد زیر انزال زودرس را تشدید می کنند که عبارتند از:

 • خواب کمتر
 • مشغله ذهنی بیشتر
 • استرس های شدید روزمره زندگی
 • عصبانیت و پرخاشگری
 • بیماری های جسمی مزمن و روحی از قبیل افسردگی، اضطراب و مصرف داروهای عصبی و روحی و روانی

انزال زودرس اغلب در افراد با تیپ شخصیتی A ایجاد می شود که آدم های بی حوصله، عجول، تحریک پذیر، آستانه تحمل کمتر و عصبانیت بیشتر دارند.

از مردی افتدن

– سوال: زمان طبیعی مقاربت جنسی و انزال طبیعی چقدر است؟

پاسخ: از نظر علمی یک مقاربت طبیعی بالاتر از سه دقیقه و بسته به عادت وشرایط فیزیکی و شخصیتی فرد می تواند تا نیم ساعت هم ادامه داشته باشد. اغلب افراد زودانزال در زیر یک دقیقه مبتلا به خروج غیر ارادی مایع منی می شوند.

علت زود شل شدن نعوظ

علت زود خوابیدن نعوظ هنوز مشخص نیست. اما مشکلات روحی شما می تواند حداقل تا حدی دلیل آن باشد. مردانی که سطح کمی از ماده شیمیایی سروتونین را در مغز خود دارند، مدت زمان کوتاهتری برای انزال لازم است. عوامل احساسی نیز می توانند در انزال زود رس نقش داشته باشندکه عبارتند از: فشار،  افسردگی، مشکلات، عدم اعتماد به نفس و …

تعدادی از عوامل بیولوژیکی ممکن است در انزال زودرس نقش داشته باشند ، از جمله:

 • سطح غیر طبیعی هورمون
 • سطح غیر طبیعی مواد شیمیایی مغز به نام انتقال دهنده های عصبی
 • التهاب و عفونت پروستات یا مجرای ادراری
 • صفات ارثی

علت شل شدن آلت

بر اساس تحقیقات انجام شده در کانادا، حدود نیمی از مردان بالای 40 سال در کانادا از شل شدن آلت رنج می برند. طیف گسترده ای از بیماری ها ، داروها ، آسیب ها و مشکلات روانی می تواند باعث شل شدن آلت گردند. برخی از دلایل شل شدن آلت عبارتند از مشکلات گردش خون، سرطان، جراحی لگن و جراحی پروستات، آسیب نخاعی، اختلالات هورمونی، افسردگی، سیگار کشیدن، انزجار جنسی و … .

درمان زودانزالی

درمان زود انزالی عبارتست از :

1- رفع علل زمینه ای

 • خواب خوب
 • استراحت کافی
 • داشتن ذهن آرام
 • تمرین خونسردی و اجتناب از تنش های غیر ضروری در زندگی

اینها شرایط اولیه درمان می باشند.

2- تعامل و همکاری زوجین باید تقویت گردد.

زوجین باید برای دیدن نتیجه زودتر یکدیگر را حمایت نمایند.

3- مرد باید موقع نزدیکی شامل مثل مشهود حاضر غایب باشد.

یعنی در موقع مقاربت:

 • از دخول زودرس جلوگیری کند.
 • از طریق معاشقه خانم را در جهت رسیدن به ارگاسم یا اوج لذت جنسی کمک کند و در این حال سعی کند که اصلاً ….. نشود.
 • استفاده از داروهای تجویز شده توسط پزشک و توصیه های دیگر پزشک متخصص کمک کننده خواهد بود. درمان اصلی این مشکل رفتار درمانی و تقویت اعتماد به نفس و تقویت حق تأخیر در انزال است.

– سوال: مردی 40 ساله که تا یک ماه پیش کاملاً مقاربت موفق و منظم داشته اظهار می دارد که به صورت ناگهانی دچار افت میل جنسی و قدرت جنسی شده است.

پاسخ: در اغلب موارد وقتی که یک مرد ناگهانی میل جنسی و توان خود را ا دست می دهد علت آن شوک روحی و روانی از قبیل از دست دادن عزیزان، شوک کاری و اقتصادی و یا تنش بین زوجین است و در بررسی ها این افراد عیبی در ساختار الت تناسلی پیدا نمی شود.

-سوال: برای بررسی ناتوانی جنسی از قبیل اعتدال در نعوظ و یا زود انزالی چه کارهایی باید انجام داد؟

پاسخ: برای بررسی ناتوانی جنسی حتماً باید به پزشک متخصص مجاری ادراری مراجعه نمایید. موارد ایجاد کننده اختلال در نعوظ باید بررسی شوند که عبارتند از:

 • دیابت درمان نشده
 • مصرف داروهای فشارخون
 • بالا بودن کلسترول و خصوصاً LDL
 • بررسی از نظر وجود بیماریهای روحی و روانی از قبیل بیماری های اضطرابی، استرس کنترل نشده و مصرف داروهای روانگردان
 • سابقه جراحی لگن که باعث آسیب به عصب آلت تناسلی گردیده است.
 • سابقه مصرف سیگار و دیگر دود آلات
 •  بررسی روانکاوی ارتباط بین زوجین و رفع تنش های موجود و آموزش آنها جهت همکاری از موارد و بررسی های اولیه است.
پوست ختنه گاه سفت (فیموزیس)

درمان سنتی زود خوابیدن نعوظ

انزال زودرس بسیار شایع است. این بیماری از هر 3 مرد 1 نفر را درگیر می کند و می تواند منجر به ناامیدی و اضطراب شود. درمان های طبیعی و گیاهی ممکن است کمی در درمان شل شدن الت به شما کمک کنند. در زیر به برخی از این روش ها سنتی اشاره کرده ایم:

کرم های موضعی و اسپری لیدوکائین: کرم های بی حس کننده موضعی بدون نسخه پزشک حاوی ماده بی حسی هستند که می توانند با کاهش احساس و به تأخیر انداختن اوج ، انزال زودرس را درمان کنند. 10 تا 15 دقیقه قبل از رابطه جنسی کرم را به آلت تناسلی خود بمالید تا بیشترین اثر را داشته باشد.

مکمل های روی: روی نه تنها به تقویت سیستم ایمنی و رشد سلول ها کمک می کند، بلکه ماده معدنی ضروری برای تولید تستوسترون و همچنین افزایش میل جنسی و انرژی می باشد.

منیزیم: علاوه بر روی، منیزیم نیز می تواند در سلامت جنسی و انزال زودرس شما نقش داشته باشد. طبق تحقیقات گنجاندن مواد غذایی حاوی منیزیم در رژیم غذایی  ممکن است به افزایش زمان رسیدن به اوج شما کمک کند.

تمرینات کف لگن: تقویت عضلات کف لگن می تواند تأثیر زیادی در مدت زمان اوج گیری شما داشته باشد.

مقاله پیشنهادی دکتر حسین کرمی: بهترین راه افزایش تعداد اسپرم چیست؟

تشخیص ناتوانی جنسی

اقدامات تشخیصی بعدی عبارتند از:

1- تست NPT

در این تست که جهت بررسی و وجود نعوظ شبانگاهی و در خواب می باشد، دستگاهی را به آلت تناسلی مرد وصل می کنند و بیمار 24 ساعت در بیمارستان بستری می شود و اگر نعوظی در شب اتفاق بیافتد این دستگاه ثبت می کند و وجود نعوظ شبانه دلیل بر سالم بودن فیزیکی و ساختاری آلت تناسلی است ولی عدم وجود نعوظ دال بر وجود بیماری ناتوانی جنسی نیست و لذا با توجه به حساسیت پایین این تست و وقت گیر بودن آن امروزه توصیه نمی شود.

درمان خارش بیضه

2- سونوگرافی رنگی از الت یا کالر داپلر پاپاورین تست

انجام این سونوگرافی تقریباً قریب به یقین وجود یا عدم وجود اختلال خونرسانی و سالم و یا ناسلام بودن رگ ها را مشخص می کند. و لذا اگر در مردی که شکایت از عدم نعوظ و سفت شدن کامل آلت تناسلی در حین مقاربت را دارد اگر این تست نرمال باشد نشان می دهد که منشاء آن روحی و روانی است نه اختلال در رگ های تناسلی

روش انجام تست:

در این روش ابتدا با سرنگ و سوزن باریک انسولین آمپول پاپاورین را به آلت تناسلی تزریق می شود. تزریق این آمپول پاپاورین باعث گشادی رگ ها و خونرسانی بیشتر به آلت و ایجاد نعوظ مصنوعی می شود و در این حالت با استفاده از سونوگرافی رنگی وضعیت خونرسانی به آلت و رگ های شریانی و وریدی بررسی می شود و هر گونه تنگی در شریان و یا نشتی و پنچری وریدی را کاملاً مشخص می کند.

از مزایای این تست این است که

 • سریع قابل انجام است
 • دقت بالای تشخیصی دارد
 • سریعاً تکلیف بیمار و پزشک مربوطه را مشخص می کند.

نکته بسیار مهم: پس از انجام سونوگرافی باید تا رفع نعوظ و شل شدن کامل آلت مرکز سونوگرافی را ترک نکنید چرا که ماندن در حالت نعوظ پس از تزریق اگر بیش از سه ساعت طول بکشد باعث کبودی و از بین رفتن نسجهای نعوظ آلت تناسلی مردانه می گردد و لذا باید در کمتر از سه ساعت آلت تناسلی را شستشو داده و از حالت نعوظ خارج کرد که این کار توسط دکتر سونوگرافی و در همان مرکز انجام می شود. در موارد مشکوک به تنگی شریان لگنی باید آنژیوگرافی لگنی انجام شود.

درمان های ناتوانی جنسی

درمان بر اساس نوع و علت ایجاد کننده ناتوانی جنسی فرق می کند که به توضیح آن ها می پردازم.

 • ناتوانی جنسی با منشاء روحی و روانی

به علت سالم بودن خون رسانی ناحیه آلت تناسلی به این افراد توصیه می شود که با کاهش استرس های روزمره زندگی، ایجاد نشاط روحی و انجام ورزش و پیاده روی و … درمان و تعدیل استرس و اضطراب ها، خواب خوب به درمان مشکل خودشان بپردازند. مصرف داروهای خفیف آرام بخش و تقویت کننده نعوظ برای این بیماران بسیار کمک کننده است.

 • ناتوانی جنسی با منشاء تنگی شریانی آلت

در این حالت اگر تنگی خفیف باشد استفاده از داروهای گشاد کننده رگ مشکل بیمار را در زمان مقاربت حل می کند ولی اگر تنگی شدید باشد باید با استفاده از استنت و یا جراحی عروق تنگی را حل کرد.

 • ناتوانی جنسی با منشاء نشت وریدی

مشخصه این حالت این است که نعوظ ایجاد و بلافاصله از بین می رود که روش تشخیص آن با سونوگرافی رنگی از آلت است. این حالت متأسفانه درمان دارویی ندارد و قطعی ترین روش درمان آن گذاشتن و کاشتن پروتز آلت تناسلی است.

– سوال: پروتز آلت تناسلی چیست؟ و چگونه کار گذاشته می شود؟

پاسخ: پروتز آلت تناسلی به دو شکل تاشونده و باد شونده می باشد که به عنوان آخرین روش درمانی برای اصلاح ناتوانی جنسی استفاده می شود و این پروتز ها را با جراحی روی آلت، آن را در داخل نسج اسفنجی آلت می کاریم. در نوع تاشونده مریض با تا کردن و راست کردن آن و در نوع باد شونده با پمپاژ و پر هوا کردن آن آلت را به حالت سفتی و نعوظ در می آورد.

پروتز آلت تناسلی

– سوال: آیا پروتز آلت تناسلی عوارض دارد؟

پاسخ: بله، چون پروتز یک جسم خارجی است خطر عمده آن ایجاد عفونت و زخم در محل کاشته شدن می باشد و لذا در کسانی که دیابت دارند سیستم ایمنی بدنشان پایین و در معرض عفونت هستند گذاشتن پروتز اصلاً پیشنهاد نمی گردد. و لذا اگر بعد از گذاشتن پروتز علائمی از زخم و عفونت پیدا شود بلافاصله باید خارج گردد.

و اما توصیه های اینجانب درباره ناتوانی جنسی

چون یک مقاربت موفقیت آمیز جزء اساس و بنیان مستحکم خانواده و زوجین است و لذا

 • اگر مبتلا به دیابت و کلسترول بالا و فشار خون هستید شدیداً آنها را کنترل نمایید.
 • با بهتر کردن کیفیت زندگی و با ورزش و آزاد کردن ذهن و با خواب خوب و تغذیه سالم در تداوم سلامتی جنسی تان کوشا باشید.
 • از مصرف هر گونه دخانیات اجتناب نمایید.
 • در صورت افت تدریجی در کیفیت نعوظ بلافاصله به دکتر مراجعه نمایید.
 • در صورت داشتن اختلالات نعوظ جهت جهت اخذ نوبت با شماره تلفن 22642744  تماس بگیرید.

دکتر حسین کرمی متخصص جراحی کلیه ، مجاری ادراری تناسلی و فوق تخصص درمان آندوسکوپی و لاپاراسکوپی  

4.1/5 - (213 امتیاز)

مشاوره پزشکی

در پایان هر مقاله برای راحتی شما عزیزان، نرم افزار پرسش و پاسخ قرار داده شده است تا به راحتی سوالات خود را با ما در میان بگذارید. از طریق این نرم افزار می توانید پرسش ها و مدارک پزشکی خود را ارسال کنید تا در اسرع وقت به آنها پاسخ داده شود.

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.با توجه به تعداد زیاد سوالات پاسخ شما تا 4 روز کاری به صورت پیامک اطلاع رسانی خواهد شد  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر علی یکشنبه ۱۶ اردیبهشت ۳( 2 هفته پیش) تعداد بازدید: 12 مشاهده پرسش
  سلام من بزرگی خوش خیم پروستات در حد 50 سی سی دارم داروی فینستراید و تامسولوسین میخورم مشکل قلب و فشار خون و دیابت ندارم چربی خونم کمی بالاست سنم 68ساله ، برای مشکل نعوظ میتونم داروی پروسالوشن بخورم ؟ با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۱۶ اردیبهشت ۳( 2 هفته پیش)
   تادالافیل ۱۰ میلی گرمی ۲ ساعت قبل رابطه استفاده کنید
 • تصویر کاربر محمد پنجشنبه ۳۰ فروردین ۳( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 22 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر من 49سال سن دارم با توجه به شرایط فیزیکی بدنم احساس میکنم آلت تناسلیم کوچکه درضمن دچار زود انزالی هستم همچنین مشکل عدم نعوظ دارم که باقرص سیلدنافیل حل میکنم ولی مجددا حین رابطه شل میشه لطفاً راهنمایی کنید.ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۳۰ فروردین ۳( 1 ماه پیش)
   راجع به طول آلت نمیشه کاری کرد
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۳۰ فروردین ۳( 1 ماه پیش)
   قرص تادالافیل ۲۰ میلی گرم دو ساعت قبل رابطه مصرف کنید
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر مهران پنجشنبه ۳۰ فروردین ۳( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 34 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر وقتتون بخیر بنده ۳۶ساله هستم میل جنسیم خیلی بالا بود حالام زیاده ولی هنگام ارتباط و نعوظ شلی آلت دارم در ضمن متاهل هستم اهل سیگار نیستم ونزد پزشک نفرولوژی و سونوگرافی و آزمایش هم گرفتم و دکتر گفت مشکلی نداری...شلی آلت۶ماهی هست که اذیت میکنه...چند سالی هست که لوزاتان ۵۰مصرف میکنم فقط تنها دارویی که مصرف میکنم همینه ...مریضی خاصی هم ندارم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۳۰ فروردین ۳( 1 ماه پیش)
   عارضه دارو میتونه باشه
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۳۰ فروردین ۳( 1 ماه پیش)
   سونوگرافی از آلت با تزریق پاپاورین انجام دهید
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر محمد سه شنبه ۱۴ فروردین ۳( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 30 مشاهده پرسش
  سلام خصته نباشید من ۳۰ سالمه و متاهلم من دچار مشکل زود انزالی بودم اونم شدید اما بعد یه مدت تونستم کنترلش کنم بعد چند وقت دوبار دچار زود انزالی شدم الانم بعد شروع رابطه وقتی ارضاع میشم دوباره که سعی میکنم رابطه رو ادامه بدم دچار شلی الت میشم ممنون میشم جواب بدین
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۱۴ فروردین ۳( 1 ماه پیش)
   برای زود انزالی سرترالین ۵۰هر روز تا یک ماه
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۱۴ فروردین ۳( 1 ماه پیش)
   و جهت سفت شدن آلت تادالافیل ۲۰ دو ساعت قبل رابطه مصرف کنید
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر رضا یکشنبه ۱۲ فروردین ۳( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 24 مشاهده پرسش
  سلام دکترخسته نباشید جوانی 3۳ ساله هستم مجرد از ۲۴ سالگی مشکل نعوظ دارم وسط رابط شل می شه
  تااین که ۲ سال پیش دکتر ارولوژی رفتم آزمایش همه خوب بعد روانپزشک رفتم قرص سرتلاین دادن رابط نسبتا خوب شد ولی الان باز تورابطه می رم یااصلا نعوظ ندارم یا اگه دارم شل می شه البته وقتی تنها م نعوظ بهتره لطفا راهنمایی کنیید باسه ازدواج کردن نگرانم .اهل دود نیستم ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۱۲ فروردین ۳( 1 ماه پیش)
   باید مجددا به روانپزشک مراجعه کنید مشکلتون ذهنیه
 • تصویر کاربر سعید پنجشنبه ۹ فروردین ۳( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 61 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر.من قبلا هم بهتون پیام داده بودم مبنی بر اینکه سر آلت تناسلی من بی حس شده و لذت جنسی نمیتونم بکنم موقع ارضا هیچچی نمیفهمم سردی و گرمی آب رو سر آلتم حس نمیکنه.چکار کنم من؟ دوبار هم prpکردم خوب نشد.قرص یوهمبین مدتی خوردم فرق نکرد.الان قرص تادالافیل ده میخورم که واسه نعوضم خوبه اما موقع ارضا هیچی نمیفهمم.لذت جنسی من محدود شده به حسی که در بدنه آلتم مونده همین.یعنی ده درصد.چکار کنم من یه راهکار بدین بهم؟ سونوگرافی آلت هم رفتم عکسشو میفرستم.توروخدا بگین چکار کنم من؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۸ فروردین ۳( 1 ماه پیش)
   با سلام مجددا عکس هارو آپلود کنید
  2. تصویر کاربر سعید چهارشنبه ۸ فروردین ۳( 1 ماه پیش)
   آپلود نمیشه آقای دکتر.نوشته ضخیم شدگی تونیکا در قاعده glans
   آیا بی حسی با عمل جراحی خوب میشه؟راهی هست؟
  3. تصویر کاربر سعید چهارشنبه ۸ فروردین ۳( 1 ماه پیش)
   آپلود نمیشه.نوشته ضخیم شدگی تونیکا در قاعده glans.
   آیا بی حسی با عمل جراحی خوب میشه؟راهی هست؟
  4. تصویر کاربر سعید پنجشنبه ۹ فروردین ۳( 1 ماه پیش)
   عکس
  5. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۹ فروردین ۳( 1 ماه پیش)
   باید از نزدیک معاینه بشید ببینیم امکان جراحی هست یا نه
  6. نمایش سایر 4 پاسخ
 • تصویر کاربر داریوش چهارشنبه ۸ فروردین ۳( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 29 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید
  آقای دکتر بنده مشکل نعوذ صبح گاهی دارم و در هنگام رابطه جنسی آلتم شل میشه و نعوذ کامل نمیگیره و یا کمی دیر ب نعوذ میرسه و زود شل میشه از قرص تاداگرا تادافیل ۱۰ استفاده میکنم اوکی میکنه ولی اثرش ک پس از چند روز میره دوباره باز همون مشکل هارو دارم و صبح ها هم خیلی وقتا نعوذ یا ندارم یا نعوذ کامل انجام نمیشه ، ودر حالت عادی هم آلتم خیلی شل و ول هستش ممنون میشم راهنماییم کنین من ۲۱ ساله هستم و سابقه بیماری ندارم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۸ فروردین ۳( 1 ماه پیش)
   باید تست های هورمونی انجام شود
 • تصویر کاربر مجید دوشنبه ۶ فروردین ۳( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 30 مشاهده پرسش
  سلام دکتر
  من همونم که اینستا پیام دادم
  چندسال پیش آمدم خدمتت ولی چون شهرستان واریکوسل عمل کرده بودم شما برخورد خیلی تندی داشتی،دبگه برگشتم همدان تا الآنم دنبال درمان نرفتم
  بعد عمل مشکل نعوظ زودانزالی پیدا کردم
  درد پهلو و بیضه هام
  درد تو ساقه ی آلت
  الآنم دوبار احساس کردم ادرارم خیلی تیره هست
  اسپرم و پاشش منی خیلی کم شده
  درد کمر پهلو و بیضه دارم
  وهمیشه احساس میکنم ادرار دارم
  و اینکه دکتر عزیز
  کدام از داروهای زیرخوبه برا مشکلات جنسیم
  اسپریژن نانوحیات
  آفرودیت
  مکاوایت
  ارگین مکس
  ایکس آید گلدن
  ترادامیکس
  یا
  موتیلیتی بوست
  این داروها و دکتر داروخانه پیشنهاد داد
  لطفاً کمکم کنید باسپاس
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۵ فروردین ۳( 1 ماه پیش)
   با سلام و احترام سونوگرافی کلیه ها و مجاری ادراری و بیضه ها انجام دهید
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۵ فروردین ۳( 1 ماه پیش)
   بلومکس رو استفاده کنید
  3. تصویر کاربر مجید شنبه ۴ فروردین ۳( 1 ماه پیش)
   سلام بلومکس جدای از اینها هست دکتر جان؟
   یعنی هیچکدام از اینها بکار نمیاد ؟
   فقط یکماه اسپریژن استفاده کرده ام
   خب دکتر من سونوگرافی و آزمایش اینا انجام بدمانجام بدم و بیام خدمتت تهران مطب؟
  4. تصویر کاربر مجید شنبه ۴ فروردین ۳( 1 ماه پیش)
   ممنون شمام
  5. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۶ فروردین ۳( 1 ماه پیش)
   چون توسط جراح دیگری عمل شدین باید به جراح معالج خود مراجعه کنید
  6. نمایش سایر 4 پاسخ
 • تصویر کاربر محمد جمعه ۲۷ بهمن ۲( 3 ماه پیش) تعداد بازدید: 32 مشاهده پرسش
  با سلام و احترام
  آقای دکتر من ٢٨ ساله و واریکوسل گرید ٢.۵دارم در بیضه چپ دردی بابت واریکوسل ندارم و فقط میل و حس جنسی پایین اومده و همچنین سر آلت بنده بعضی اوقات سرد هست و همچنین حس لذت رو روی سر آلت احساس نمی‌کنم و همچنین تحریک پذیری بنده خیلی کم شده و در حالت نعوظ و انزال بیشتر سر آلت با درد و ناراحتی خفیف روبرو هستم و در زمان انزال هم حس لذت مثل سابق ندارم (همچنین بنده از دوران نوجوانی داری ژیکوماستی بوده که با ورزش بهتر شده است .)

  جناب دکتر موارد مذکور بابت واریکوسل هست ؟
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۲۷ بهمن ۲( 3 ماه پیش)
   خیر به واریکوسل مربوط نیست بهتره به روانپزشک مراجعه کنید
 • تصویر کاربر امین چهارشنبه ۴ بهمن ۲( 3 ماه پیش) تعداد بازدید: 54 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر ببخشید من ۳۸سالمه اهل سیگار و دود هم نیستم و حال هوای زندگیمون هم خوبه ولی من مشکل شلی آلت و زود ارضایی دارم واقعا از این مشکل رنج میبرم ممنون میشم اگه راهنمایی بفرمایید
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۴ بهمن ۲( 3 ماه پیش)
   قرص تادالافیل ۲۰ میلی گرم دو ساعت قبل رابطه مصرف کنید
درحال دریافت اطلاعات

مطالب بیشتری بخوانید

زگیل تناسلی و ازدواج چه ارتباطی با یکدیگر داند؟ایا کسی که زگیل تناسلی دارد میتواند ازدواج کند؟بله…
در این مقاله ما به بررسی ويروس اچ پی وی ۵۶ میپردازیم . همانطور که می دانید،…
در این مقاله سعی داریم غذاهای مناسب و مواد غذایی که برای پایین آوردن اوره و کراتین…

روزای هفته

ساعت مطب

شنبه (مطب نیکان)

14:00 - 19:00

دوشنبه

تعطیل است

سه شنبه (مطب نیکان)

13:00 - 19:00

پنج شنبه (مطب نیکان)

09:00 - 14:00

جستجو

حالب

+54 مطلب

پرسش از دکتر