فتق بیضه چیست و آیا عمل فتق باعث ناباروری می شود؟

دکترحسین کرمی

دکترحسین کرمی

در این مقاله مطالعه می‌کنید:

قطعی ترین روش درمان فتق  هرنی جراحی است که به صورت سرپایی و بدون بستری در بیمارستان و با بی حسی نخاعی و یا بیهوشی انجام می شود.

فتق بیضه چیست؟

جدار شکم و کف لگن از نظر آناتومی از لایه های مختلف شامل عضلات و بافت نگه دارنده یا فاسیا تشکیل شده است. در صورتی که این عضلات و فاسیا به علل ژنتیکی و یا فشار بیش از حد شل شود باعث برجسته گی در ناحیه پوست محل می شود که به آن فتق یا هرنی گفته می شود.

فتق چیست و کجا قرار دارد؟

انواع فتق

1- فتق اینگوینال: فتق که در کانال اینگوینال اتفاق می افتد (شایع ترین)

2- فتق فمورال: فتق که در کانال استخوان ران ایجاد می شود

3- Velpeau Hernia:  فتقی که در جلوی رگهای خونی ران اتفاق می افتد (نادر)

4- فتق نافی.

5- فتق برشی.

6- فتق اپی گاستریک.

7- فتق هیاتال.

علل ایجاد کننده فتق کدامند؟

هرنی ممکن است مادرزادی باشد که اغلب پسربچه ها و به علت نقص در سیر نزولی بیضه ها ایجاد می شود که ممکن است همراه با آب در بیضه یا هیدروسل نیز باشد.

علل اکتسابی

به هر علتی فشار داخل شکم بیش از حد بالا رود ممکن است باعث پارگی پریتوان و فاسیا و عضلات و باعث ایجاد هرنی شود. مثلاً بیماری مزمن ریه، سرفه های مزمن، کشیدن سیگار، بزرگی پروستات که برداشتن ناگهانی وسایل تشکیل از مواردی هستند که باعث هرنی می شوند.

در مواردی نیز هرنی به دنبال عمل های جراحی باز شکمی ایجاد می شود که به علت آسیب دیدن عصب عضلات حین جراحی باعث شل شدن عضله و ایجاد هرنی می شود.

محل های شایع فتق

هرنی

محل هرنی همیشه در شکم است که شایعترین محل آنها عبارتند از:

 • فتق دور ناف
 • فتق بیضه و یا بالای آن که فتق اینگوینال نامیده می شود
 • فتق انسزیونال که در محل عمل جراحی قبلی دیده می شود.

علائم فتق بیضه کدامند؟

✔️ اولین علامت برجستگی پوستی محل می باشد که بسته به شدت آن از یک گردو کوچک تا توپ فوتبال متغیر است.


✔️ دومین علامت هرنی درد می باشد: هر درد مزمن در ناحیه کانال اینگوینال ممکن است نشانه از یک هرنی و یا شروع آن باشد. از مشخصات هرنی این است که در حالت ایستاده و با زور زدن برجسته و بزرگتر می شود و در حالت خوابیده از بین می رود که به این حالت sliding می گویند. در مواقعی ممکن است اجزاء روده در داخل کیسه فتق گیر افتاده و بسبب قطع خونرسانی و درد شدیدی در محل فتق ایجاد می کند که با حالت خوابیدن نیز از بین نمی رود.

یادتان باشد این حالت جزء اورژانس های عالم پزشکی است و بیمار هر چه سریعتر باید تحت جراحی قرار بگیرد چرا که در صورت تأخیر باعث سیاه شدن روده ها و عفونت و مرگ بیمار می شود. شایعترین علت هرنی در قسمت تحتانی شکم در سنین بالا: به علت بزرگی پروستات می باشد. به علت بزرگی پروستات بیمار مجبور می شود که از زور زدن جهت خارج کردن ادرار استفاده کند که این زور زدن مزمن ممکن است باعث ایجاد فتق اینگوینال و ناباروری بالای بیضه ها می گردد.

علت پرکاری کلیه

عوارض فتق بیضه

عوارض  شامل موارد زیر است:

 • فشار بر بافت های اطراف. بیشتر فتق های مغبنی اگر با جراحی ترمیم نشوند با گذشت زمان بزرگ می شوند. در مردان ، فتق های بزرگ می توانند به کیسه بیضه گسترش یافته و باعث درد و تورم شوند.
 • فتق حبس شده. اگر محتویات فتق در نقطه ضعف دیواره شکم به دام بیفتد، محتویات آن می تواند روده را مسدود کند و منجر به درد شدید، حالت تهوع، استفراغ و عدم توانایی در اجابت مزاج یا دفع گاز شود.
 • غرق شدن فتق حبس شده می تواند جریان خون در بخشی از روده شما را قطع کند. استرانگولاسیون می تواند منجر به مرگ بافت روده آسیب دیده شود. فتق خفه شده تهدید کننده زندگی است و نیاز به جراحی فوری دارد.

آیا راهی برای جلوگیری از ایجاد فتق وجود دارد؟

در موارد مادرزادی که در بچه ها دیده می شود جلوگیری معنی ندارد و باید هر چه سریعتر درمان جراحی شوند.
در موارد بزرگسالان باید زمینه ایجاد کننده هرنی را درمان کرد که عبارتند از:

✔️ در صورت بیماری مزمن ریوی و سرفه های مزمن باید هر چه سریعتر درمان شوند.


✔️ از مصرف سیگار، قلیان و انواع دخانیات اجتناب شود.


✔️ از برداشتن وسایل سنگین و ناگهانی باید اجتناب کرد.


✔️ چاقی مفرط شکمی می تواند از علل زمینه ساز هرنی باشد که باید درمان گردد.

آیا با بستن فتق بند می توان از پیشرفت آن جلوگیری کرد؟

خیر، قطعی ترین روش درمان فتق عمل جراحی است و استفاده از فتق بند در درمان و جلوگیری تأثیر ندارند.

روش درمان فتق یا هرنی

همانطور که ذکر کردم قطعی ترین روش درمان هرنی جراحی است که به صورت سرپایی و بدون بستری در بیمارستان و با بی حسی نخاعی و یا بیهوشی انجام می شود. روش جراحی به صورت باز و یا لاپاراسکوپی امروزه انجام می شود.

برای هرنی های بزرگ که همراه شل شدگی عضلات هستند بهترین روش درمانی عمل جراحی باز است که با برش کوچکی روی محل هرنی پوست و فاسیا باز و ساک هرنی که همان محتوی روده ها می باشد را آزاد و به داخل شکم انتقال داده و کف فتق را با نخ نایلون کاملاً ترمیم می کنیم.

درمان گیاهی باد فتق بیضه

اگر کسی مبتلا به فتق باش ، پیروی از روش های درمانی طبیعی زیر می تواند در تسکین علائم فتق کمک کند:

# ریشه زنجبیل

برای تسکین درد و ناراحتی در معده خود آب زنجبیل غلیظ یا زنجبیل خام مصرف کنید. این کار به طور همزمان سیستم سلامتی شما را تقویت می کند و به درمان فتق کمک می کند.

# کمپرس یخ

هنگامی که از فتق رنج می برید ، ممکن است التهاب و درد در شکم شما وجود داشته باشد. کیسه های یخ در صورت استفاده در ناحیه آسیب دیده باعث انقباض شده و التهاب داخل بدن را کاهش می دهد.

کمپرس یخ

# رژیم غذایی مناسب

از مصرف غذاهای پرادوی ، غذای اسیدی و هضم غذا سخت باید خودداری شود. دلیل اصلی آن این است که این ماده غذایی می تواند پوشش داخلی معده را بیشتر ملتهب کرده و بهبود فتق را دشوارتر کند.

#ورزش

فتق معمولاً به این دلیل اتفاق می افتد که عضلات به اندازه کافی قدرت نگه داشتن اندام را ندارند و برخی تمرینات وجود دارد که فرد می تواند در خانه انجام دهد تا عضلات خود را تقویت کند و از فتق جلوگیری کند. برخی از این ورزش ها عبارتند از: دوچرخه سواری، یوگا، پیاده روی، شنا و …

عوارض بعد از عمل فتق

شایعترین عارضه پس از عمل معمولا درد می باشد که ممکن است چند ماه بعد از عمل ادامه داشته باشد و تدریجاً از بین می رود. عوارض نادر آن آسیب به عروق بیضه ها هنگام جدا کردن هرنی می باشد که نادر است. سوزش و خارش محل نیز از عوارض بعد از عمل بوده که تدریجاً از بین می روند.

توصیه های مهم بعد از عمل چیست؟

 • به مدت 2 ماه از انجام کارهای سنگین و فعالیت های ورزشی و سنگین باید اجتناب کرد.
 • درد بعد از عمل طبیعی بوده و با مصرف مسکن و گرم نگاه داشتن محل عمل تدریجاً از بین خواهد رفت.

نزديكي بعد از عمل فتق

داشتن مقاربت بعد از عمل هیچ مانعی ندارد. اما بهتر است 4 تا 6 هفته پس از عمل رابطه جنسی نداشته باشید.  ممکن است در کمتر از یک هفته بتوانید فعالیت عادی خود را از جمله رابطه جنسی از سر بگیرید، اما ممکن است بیشتر طول بکشد.

آیا فتق بیضه خطرناک است؟

فتق وقتی اتفاق می افتد که بافتی مانند بخشی از روده از طریق یک نقطه ضعیف در عضلات شکم بیرون زده باشد. برآمدگی حاصل می تواند دردناک باشد، به ویژه هنگام سرفه، خم شدن یا بلند کردن جسم سنگین. با این حال، بسیاری از فتق ها درد ایجاد نمی کنند.

فتق لزوماً خطرناک نیست. به خودی خود بهبود نمی یابد و می تواند منجر به عوارض تهدید کننده زندگی شود. پزشک شما احتمالاً جراحی را برای رفع فتقی که دردناک یا بزرگ شده است، توصیه می کند.

درمتن مثانه بیش فعال

برای فتق به چه دکتری مراجعه کنیم؟

پروفسور حسین کرمی در زمینه ی درمان و بهبود فتق تجربه ی فراوانی داد. اما لازم به ذکر است که این بیماری درمان دارویی ندارد. در صورت داشتن فتق باید اقدام به جراحی نمایید.
جهت نوبت دهی با شماره تلفن 22642744 تماس بگیرید.

سوالات متداول درباره ی بیماری فتق

1- آیا عمل فتق بیضه باعث ناباروری میشود؟

این موضوع به ماهیت فتق و ماهیت جراحی بستگی دارد. در بعضی موارد، وازدفرنس ممکن است توسط خود فتق یا با روش جراحی آسیب ببیند و بر جریان اسپرم در هنگام انزال تأثیر بگذارد که می تواند بارداری را برای مردان از طریق مقاربت بسیار دشوارتر کند.

2- آیا فتق در زنان باعث نازایی میشود؟

زنان کمتر از مردان دچار بیماری فتق می شوند و این بیماری به ندرت می تواند باعث نازایی در زنان شود.

3- تاثیر فتق بر نعوظ

در صورت عدم درمان صحیح فتق، احتمال اینکه مردان در سلامت جنسی خود دچار مشکل شوند بسیار بیشتر است. فتق ها می توانند نعوظ و ارگاسم را کاملاً دردناک کنند. هرچه این فتق ها بیشتر پیشرفت کرده و شدیدتر شوند، احتمال بروز مشکلات اختلال عملکرد جنسی در بیمار بیشتر می شود.

دکتر حسین کرمی متخصص جراحی کلیه ، مجاری ادراری تناسلی و فوق تخصص درمان آندوسکوپی و لاپاراسکوپی

3.8/5 - (50 امتیاز)

مشاوره پزشکی

در پایان هر مقاله برای راحتی شما عزیزان، نرم افزار پرسش و پاسخ قرار داده شده است تا به راحتی سوالات خود را با ما در میان بگذارید. از طریق این نرم افزار می توانید پرسش ها و مدارک پزشکی خود را ارسال کنید تا در اسرع وقت به آنها پاسخ داده شود.

 • تصویر کاربر علی سه شنبه ۷ آذر ۲( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 10 مشاهده پرسش
  سلام آقا ی دکتر
  ببخشید برای حل این مشکل چیکار باید بکنم؟
  آیا جراحی یا روش های غیر جراحی هم هست؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۵ آذر ۲( 1 هفته پیش)
   با سلام و احترام عکس از آلت در حالت نعوظ بفرستید
  2. تصویر کاربر علی یکشنبه ۵ آذر ۲( 1 هفته پیش)
   با سلام
   ممنونم
  3. تصویر کاربر علی یکشنبه ۵ آذر ۲( 1 هفته پیش)
   🙏🏻👇🏻
  4. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۷ آذر ۲( 1 هفته پیش)
   باید جراحی شود
  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر علی یکشنبه ۵ آذر ۲( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 3 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر بنده دچار این عارضه هستم
  برای درمانش چه کاری باید انجام بدم؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۵ آذر ۲( 1 هفته پیش)
   با سلام و احترام عکس از آلت در حالت نعوظ بفرستید
 • تصویر کاربر ط یکشنبه ۵ آذر ۲( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 2 مشاهده پرسش
  باسلام شوهرم عمل واریکوسل بیضه چپ گرید سه انجام دادن بعداز عمل بیضه کمی افتاده تر شده و بعضی وقتا بیضه راستش هم درد میگیره از بیضه بند شورت تنگ باید استفاده کنه درضمن ما مشکلمون ناباروریه
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۵ آذر ۲( 1 هفته پیش)
   با سلام و احترام آزمایش آنالیز مایع منی انجام شود
 • تصویر کاربر آرش یکشنبه ۵ آذر ۲( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 12 مشاهده پرسش
  سلام وقت بخیر
  آقای دکتر پدر من ۷۲ ساله هستن و مشکل پروستات دارن که بعد از بیوپسی تشخیص کنسر داده شد و خوشبختانه اسکن استخوان متاستاز نشون نداد، ولی به علت مشکل قلبی ( سابقه سکته و استنت) و کلیوی پزشک گفتن که عمل امکانپذیر نیست و باید پرتودرمانی بشن و گفتن عمل لیزر هم فقط برای موارد خوش خیم هست، با توجه به جمیع موارد به نظر شما عمل TURP یا پرتودرمانی کدوم برای ایشون مناسبتره؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۵ آذر ۲( 1 هفته پیش)
   پرتودرمانی انجام شود
 • تصویر کاربر رضا یکشنبه ۵ آذر ۲( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 10 مشاهده پرسش
  سلام...وقت بخیر ازمایش اسپرم دادم خواستم شما روییت بفرمایید...توضیح این که پارسال اقدام ب بچه دار شدن کردیم..ماه سوم تو غربالگری متوجه شدیم مغز جنین دچار مشکل هس و عصب کامل شکل نگرفته...الان دکترزنان ازمایش اسپرم تجویز کردن اگه لازم ب پرداخت و ویزیت حضوری هم هس دستور بفرمایید
  1. تصویر کاربر رضا یکشنبه ۵ آذر ۲( 1 هفته پیش)
   فایل جواب خدمتتون ارسال شد
  2. تصویر کاربر رضا یکشنبه ۵ آذر ۲( 1 هفته پیش)
   ازمایش خدمتتون ارسال گردید
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۵ آذر ۲( 1 هفته پیش)
   اقدام به حاملگی بکنید
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر کریمی سه شنبه ۷ آذر ۲( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 20 مشاهده پرسش
  باسلام پسری ۲۴ ساله مجرد هستم سردلم درد میکرد و یبوست داشت دمنوش گل محمدی خوردن رفتم دستشویی ادرار خونی داشتم ازمایش ادرار دادم تایید شد بعد سونوگرافی کلیه و مثانه نرمال بعد یک شب منی خونآب بود سی تی اسکن دادم مثانه یک لخته خون دیده شد و داخل ادرار چیز سیاه رنگی دید میشود درد لگن و کمر داشتم و ادرار فکر میکنم قطع و وصل میشه ولی بی خیال هست راحت میاد بعد شب موقع خواب هم تکرار ادرار ندارم فقط یکبار بیدار میشم و باز ازمایش ادرار و خون و مدفوع دادم همه چیز نرمال بود
  1. تصویر کاربر کریمی یکشنبه ۵ آذر ۲( 1 هفته پیش)
   قرص سیپروفلوکساین۵۰۰ یک هفته و سیستون دوهفته و سنکل دو هفته خوردم
   الان ۲۰ روز داخل ادرار چیزی نیست
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۵ آذر ۲( 1 هفته پیش)
   الا ن مشکلی دارید؟
  3. تصویر کاربر کریمی یکشنبه ۵ آذر ۲( 1 هفته پیش)
   خیر فعلا
  4. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۷ آذر ۲( 1 هفته پیش)
   سیتولوژی ادراری در ۳ نوبت انجام دهید
  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر اکبر سه شنبه ۷ آذر ۲( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 9 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر
  من حدود 2ماه پیش آلتم را حین نعوذ کشیدم یه چیزی مثل کش مانند روی آلتم پاره شد. نه کبودی و نه درد و نه نعوذ از بین رفت.فقط موقع کوچک بودن آلت دیگه مثل قبل آلتم محکم جمع نمیشه.دکتر رفتم برام سونو با تزریق پاپاورین نوشت پس از سونو گفت مشکلی نیست.بعد از سونو که حدود یک ساعت و نیم طول کشید تا به سختی نعوذم از بین بره.از شب همون روز هم تا الان حدود یک ماه ونیم هست، شب ها هرچی از خواب بیدار میشم نعوذ دارم باید بلند بشم راه برم تا نعوذ رفع بشه تا صبح 5تا6بار باید این کار را انجام بدم یک بار هم تا صبح خوابیدم و محل نگذاشتم آلتم درد گرفت. یعنی رگهای ورودی به آلتم گشاد شده به خاطر آمپول ؟
  لطفاً راهنمایی کنید.
  روز ها هم نعوذ اگه اتفاق افتاد خیلی محکم و پر فشار هست جوری که سر آلتم درد میگیره و رفع نعوذ هم یکمی طول می‌کشه.
  یک شب هم که موقعی که در خواب محتلم شده بودم از خواب بیدار شدم آلتم نعوذ داشت.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۵ آذر ۲( 1 هفته پیش)
   عارضه ی پاپاورین میباشد.به پزشک معالج خود مراجعه کنید در صورتی که بالای ۶ ساعت نعوظ داشته باشید باید تخلیه اورژانسی انجام شود
  2. تصویر کاربر اکبر یکشنبه ۵ آذر ۲( 1 هفته پیش)
   یعنی آقای دکتر یعنی بعد از یک ماه هم هنوز پاپاورین داخل آلتم مانده.
  3. تصویر کاربر اکبر یکشنبه ۵ آذر ۲( 1 هفته پیش)
   یعنی آقای دکتر یعنی بعد از یک ماه و نیم باز هم پاپاورین داخل آلت میماند.
  4. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۷ آذر ۲( 1 هفته پیش)
   اثر دارو مونده نه خودش
  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر رایان یکشنبه ۵ آذر ۲( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 3 مشاهده پرسش
  با دورود و سلام
  بنده پسرم یک ساله است و مبتلا به بیماری اکستروفی مثانه است، سوالی که دارم این است که آیا امکان جراحی اش هست؟ و این که آیا جراحی اش خطرناک است؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۵ آذر ۲( 1 هفته پیش)
   جراحی عوارض خود را دارد باید از نزدیک معاینه شوند
 • تصویر کاربر جواد یکشنبه ۵ آذر ۲( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 17 مشاهده پرسش
  سلام ی جوش مانند رو بدنه آلت من ۲۴ساعته ایجاد شده و خیلی ناچیز خارش مانند داره یعنی خارش باعث شد دقت کنم و ببینم .مثل جوش هایی که تازه ایحاد میشه رو پوست و قرمزه اونجوره.خواستم بدونم چی میتونه باشه و عکس خدمتتون ارسال کردم .با تشکر .
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۵ آذر ۲( 1 هفته پیش)
   زگیل نیست حساسیت پوستی میباشد
 • تصویر کاربر علیرضا یکشنبه ۵ آذر ۲( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 2 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر وقت تون به خیر انشاالله
  نوع تومور مثانه پدرم گرید چند است ممکن هست به عضله ها وبقیه مثانه هم سرایت کند
  چکار میشه انجام داد که تومور گسترش به بقیه لایه ها وبافت اطراف مثانه نکند
  عاقبت به خیر شوید انشاالله
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۵ آذر ۲( 1 هفته پیش)
   مشخص نشده نمونه کامل نبوده است یک ماه دیگر مجددا سیستوسکوپی شود
درحال دریافت اطلاعات
 • تصویر کاربر سیده سه شنبه ۳ مرداد ۹۶( 6 سال پیش) تعداد بازدید: 135 مشاهده پرسش
  جناب آقای دکتر کرمی عرض سلام و ارادت. من بیمار شما هستم،بابت توده آنژیومیو لیپوما در کلیه حضورا بعد از عید به خدمت رسیدم. الان مشکل اساسی ام از بابت کبدم میباشد؛با توجه به نظر متفاوت پزشکان نگرانم،از حضرت عالی به عنوان یک شخصیت متعهد مذهبی و توانمند در علم پزشکی تقاضا دارم؛پزشک حاذقی همانند خودتان در گوارش و کبد در تهران به بنده معرفی بفرمایید.با تشکر_دعاگوی شما نوربخش از مازندران.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۳ مرداد ۹۶( 6 سال پیش)
   من شرمنده ام ارز معرفي ومسءوليت ان
 • تصویر کاربر سجاد دوشنبه ۲۹ خرداد ۹۶( 6 سال پیش) تعداد بازدید: 212 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید من سی اردیبهشت بخاطر تومور بیضه راستما در اوردم جواب پاتولوژی و آزمایش خون بعد و همچنین سی اسکن که گرفتم تو پیوست ارسال میکنم تومور و سرطان ازبین رفته یا باید شیمی درمان شم و چقدر زمان فرصت دارم این کار انجام بشه(حداکثر زمانی که احیانا اگر شیمی درامانی بخواهد میتونم بندازم عقب چند روز هست)
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۲۹ خرداد ۹۶( 6 سال پیش)
   هرچه يريعتر دكتر شيمي درماني مراجعه شود
 • تصویر کاربر سیاوش چهارشنبه ۲۴ خرداد ۹۶( 6 سال پیش) تعداد بازدید: 181 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر. من مدتی میشه که کمرم و کشاله های ران پام درد میکنه. فروردین ماه پیش ارولوژیست رفتم , سونوگرافی بیضه انجام دادن و معلوم شد که بیضه سمت چپم واریکوسل گرید 3 داره. ولی یه روز داخل حمام با برسی خودم یک نقطه سفت انگار حس کردم فورا پیش دکتر رفتم معاینه بالینی انجام دادن گفتن من چیزی احساس نمیکنم برام سونوگرافی نوشتن که همان روز انجام دادم اونم چیزی پیدا نکردن ولی من نگرانیم از خطای سونوگرافی است. به این دلیل که در سونوگرافی قبلی واریکوسل نوشته بودن ولی در این جدیده نوشته بودن واریکوس رویت نشد می ترسم اگر چیزیم داخل بیضه بوده باشه تشخیص نداده باشن که دکتر برای من آزمایش خون hdl به گمونم نوشته بودن که انجام دادم. البته بعد از اون روز هربار بررسی کردم دیگه اون نقطه سفت رو پیدا نکردم. علاعم کلی من : درد در ناحیه بیضه , زیر شکم , کمر و پایین کمر , کشاله ران , کم شدن مایع منی و از بین رفتن حالت جهشی آن و اگر ربطی به موضوع داشته باشد تنگی نفس. به نظر شما من مشکوک به سرطان بیضه هستم؟ 27 سال دارم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۲۴ خرداد ۹۶( 6 سال پیش)
 • تصویر کاربر محمد جمعه ۱۲ خرداد ۹۶( 6 سال پیش) تعداد بازدید: 148 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر سال گذشته عمل سیستوسکوپی انجام دادم بعدازعمل به تشخیص دکتر 1هفته سوندازمن جدانشد بعداز2هفته علاعم زخم روی الت مشاهده شد وخیلی سریع زیادشد با مراجعه به دکترهای مختلف بعد از3ماه زخمها خوب شد والان کمی ناسور است ولی همراه این مشکل مجرا بدون داشتن پلاک انگار خشک باشه درحالت نعوذ کشیده میشه همراه بادرد 1سال بااین مشکل سر میکنم خواهشا اگر راهی برای این مشکل هست لطفا بفرمایید باتشکر
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۱۲ خرداد ۹۶( 6 سال پیش)
   سلام بايد ببينم تا نظردهم
 • تصویر کاربر saeid سه شنبه ۲ خرداد ۹۶( 6 سال پیش) تعداد بازدید: 216 مشاهده پرسش
  سلام. الان چند وقتیه که توی حموم متوجه یه چیز شبیه به توده دایره ای به اندازه یه نخود داخل کیسه بیضه شدم من میترسم این سرطان بیضه باشه من چطوری باید متوجه بشم چیزی نیست؟؟ با سونوگرافی قابل تشخیصه ؟؟ چه نوع سونوگرافی ؟؟ سعید قربانی 24 ساله ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲ خرداد ۹۶( 6 سال پیش)
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲ خرداد ۹۶( 6 سال پیش)
   9-شما می توانید از طریق صفحه اینستاگرام یا کانال تلگرام سلسله مباحث پزشکی اینجانب را دنبال کنید.
   🆔 https://www.instagram.com/drkarami/
   🆔 http://t.me/irdarman
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر مهدي چهارشنبه ۲۳ فروردین ۹۶( 6 سال پیش) تعداد بازدید: 175 مشاهده پرسش
  با سلام دوسال پيش پيرو درد خفيف در بيضه به ارولوژيست مراجعه كردم كه سونو و سمن آناليز نوشتند.نتايج اندازه راست 4٢ در ٢١ و چپ 4٠ در ١٩ واريس گريد يك چپ. اندازه وريددر حالت معمول rt 1.5 و lt 1.8 و در حالت والسالوا rt2.7 و lt 3 mm هيدروسل ندارد و تك كيست ٣.5 در ٣ در ٣ mm در سر اپيديديم راست left sided acrital stone 3.3 mm is seen. اسپرم ها ١4 مليون نورمالا 5 درصد وبقيه چيزها نرماله گاهي اوقات دچار درد در سر اپيديديم بيضه چپ ميشم كه تير ميكشه و به پاي چپم ميزنه مخصوصا وقتايي كه تحريك ميشم يا وزنه سنگين برميدارم.از اهوازم با تشكر فراوان
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۲۳ فروردین ۹۶( 6 سال پیش)
   سلام اين دردها مهم نيستند با استراحت بهتر ميشوند
 • تصویر کاربر محمد دوشنبه ۲۱ فروردین ۹۶( 6 سال پیش) تعداد بازدید: 197 مشاهده پرسش
  Mohammad: با سلام دکتر من بیضه ام ضربه دیده بود دکتر رفتم گفت مشکلی نیست گاهی اوقات آویزان میشود ودر سرما جمع میشود و دستشویی بزرگ هم دارم جمع میشود؟؟؟؟؟؟ میخواستم ببینم مشکلی نداره
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۲۰ فروردین ۹۶( 6 سال پیش)
   سونوگرافي كنيد وبفرستيد ببينم
  2. تصویر کاربر محمد یکشنبه ۲۰ فروردین ۹۶( 6 سال پیش)
   قبلا سونو گرافی کردم به دکتر متخصص نشان دادم گفت مشکلی نداره .
  3. تصویر کاربر محمد یکشنبه ۲۰ فروردین ۹۶( 6 سال پیش)
   دکتر میتونم عکس بیضه ام رو بفرستم
  4. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۲۱ فروردین ۹۶( 6 سال پیش)
   پس مهم نيست
  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر اصغر شنبه ۱۲ فروردین ۹۶( 6 سال پیش) تعداد بازدید: 223 مشاهده پرسش
  با سلام
  من 3 روز درد شدید داشتم که چون ایام عید بود به متخصص ارولوژی دسترسی ندارم و امروز بعد از 3 روز رفتم اورژانس بیمارستان هاشمی نژاد که متخصص طب اورژانس ویزیت کرد و سونوگرافی گرفتن و در آخر گفتن بیضه هات چیزی برای درد داشتن نداره و شاید یک درد انتشاری باشه.
  من بیضه هام درد داره و به زیر شکم و کشاله ران تا مچ پا سرایت میکنه و بیشترین درد موقع درازکش ایجاد میشه.
  لطفا بفرمایید من چه باید کنم؟
  با توجه به اینکه امروز 10 فروردین است و حداقل تا 4 روز دیگر به هیچ متخصص اورولوژی دسترسی نمیتونم داشته باشم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۱۲ فروردین ۹۶( 6 سال پیش)
   به نظر من مسكن استفادهكنيد كافي است
 • تصویر کاربر سلام شنبه ۱۴ اسفند ۹۵( 6 سال پیش) تعداد بازدید: 270 مشاهده پرسش
  اضافه شدن یه توپ گرد کنار بیضه سمت راست
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۱۴ اسفند ۹۵( 6 سال پیش)
 • تصویر کاربر محمد چهارشنبه ۱۱ اسفند ۹۵( 6 سال پیش) تعداد بازدید: 194 مشاهده پرسش
  با سلام مي خواستم بپرسم آيا در انجام جراحي واريكوسل، تمام وريدهاي بيضه بسته ميشن يا فقط وريد گرفتار بسته ميشه؟و اگه همه بسته ميشن، درناژ وريدي بيضه چطوري انجام ميشه؟سوال دوم: آيا بعد جراحي واريكوسل احساس سنگيني و خستگي بيضه كه قبل جراحي بوده، رفع ميشه؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۱۱ اسفند ۹۵( 6 سال پیش)
درحال دریافت اطلاعات

مطالب بیشتری بخوانید

روزای هفته

ساعت مطب

شنبه (مطب قلهک)

14:00 - 19:00

دوشنبه (مطب قلهک)

14:00 - 19:00

سه شنبه (مطب نیکان)

14:00 - 19:00

پنج شنبه (مطب نیکان)

09:00 - 12:00

حالب

+54 مطلب