فتق بیضه چیست و آیا عمل فتق باعث ناباروری می شود؟

دکترحسین کرمی

دکترحسین کرمی

در این مقاله مطالعه می‌کنید:

قطعی ترین روش درمان فتق  هرنی جراحی است که به صورت سرپایی و بدون بستری در بیمارستان و با بی حسی نخاعی و یا بیهوشی انجام می شود.

فتق بیضه چیست؟

جدار شکم و کف لگن از نظر آناتومی از لایه های مختلف شامل عضلات و بافت نگه دارنده یا فاسیا تشکیل شده است. در صورتی که این عضلات و فاسیا به علل ژنتیکی و یا فشار بیش از حد شل شود باعث برجسته گی در ناحیه پوست محل می شود که به آن فتق یا هرنی گفته می شود.

فتق چیست و کجا قرار دارد؟

انواع فتق

1- فتق اینگوینال: فتق که در کانال اینگوینال اتفاق می افتد (شایع ترین)

2- فتق فمورال: فتق که در کانال استخوان ران ایجاد می شود

3- Velpeau Hernia:  فتقی که در جلوی رگهای خونی ران اتفاق می افتد (نادر)

4- فتق نافی.

5- فتق برشی.

6- فتق اپی گاستریک.

7- فتق هیاتال.

علل ایجاد کننده فتق کدامند؟

هرنی ممکن است مادرزادی باشد که اغلب پسربچه ها و به علت نقص در سیر نزولی بیضه ها ایجاد می شود که ممکن است همراه با آب در بیضه یا هیدروسل نیز باشد.

علل اکتسابی

به هر علتی فشار داخل شکم بیش از حد بالا رود ممکن است باعث پارگی پریتوان و فاسیا و عضلات و باعث ایجاد هرنی شود. مثلاً بیماری مزمن ریه، سرفه های مزمن، کشیدن سیگار، بزرگی پروستات که برداشتن ناگهانی وسایل تشکیل از مواردی هستند که باعث هرنی می شوند.

در مواردی نیز هرنی به دنبال عمل های جراحی باز شکمی ایجاد می شود که به علت آسیب دیدن عصب عضلات حین جراحی باعث شل شدن عضله و ایجاد هرنی می شود.

محل های شایع فتق

هرنی

محل هرنی همیشه در شکم است که شایعترین محل آنها عبارتند از:

 • فتق دور ناف
 • فتق بیضه و یا بالای آن که فتق اینگوینال نامیده می شود
 • فتق انسزیونال که در محل عمل جراحی قبلی دیده می شود.

علائم فتق بیضه کدامند؟

✔️ اولین علامت برجستگی پوستی محل می باشد که بسته به شدت آن از یک گردو کوچک تا توپ فوتبال متغیر است.


✔️ دومین علامت هرنی درد می باشد: هر درد مزمن در ناحیه کانال اینگوینال ممکن است نشانه از یک هرنی و یا شروع آن باشد. از مشخصات هرنی این است که در حالت ایستاده و با زور زدن برجسته و بزرگتر می شود و در حالت خوابیده از بین می رود که به این حالت sliding می گویند. در مواقعی ممکن است اجزاء روده در داخل کیسه فتق گیر افتاده و بسبب قطع خونرسانی و درد شدیدی در محل فتق ایجاد می کند که با حالت خوابیدن نیز از بین نمی رود.

یادتان باشد این حالت جزء اورژانس های عالم پزشکی است و بیمار هر چه سریعتر باید تحت جراحی قرار بگیرد چرا که در صورت تأخیر باعث سیاه شدن روده ها و عفونت و مرگ بیمار می شود. شایعترین علت هرنی در قسمت تحتانی شکم در سنین بالا: به علت بزرگی پروستات می باشد. به علت بزرگی پروستات بیمار مجبور می شود که از زور زدن جهت خارج کردن ادرار استفاده کند که این زور زدن مزمن ممکن است باعث ایجاد فتق اینگوینال و ناباروری بالای بیضه ها می گردد.

علت پرکاری کلیه

عوارض فتق بیضه

عوارض  شامل موارد زیر است:

 • فشار بر بافت های اطراف. بیشتر فتق های مغبنی اگر با جراحی ترمیم نشوند با گذشت زمان بزرگ می شوند. در مردان ، فتق های بزرگ می توانند به کیسه بیضه گسترش یافته و باعث درد و تورم شوند.
 • فتق حبس شده. اگر محتویات فتق در نقطه ضعف دیواره شکم به دام بیفتد، محتویات آن می تواند روده را مسدود کند و منجر به درد شدید، حالت تهوع، استفراغ و عدم توانایی در اجابت مزاج یا دفع گاز شود.
 • غرق شدن فتق حبس شده می تواند جریان خون در بخشی از روده شما را قطع کند. استرانگولاسیون می تواند منجر به مرگ بافت روده آسیب دیده شود. فتق خفه شده تهدید کننده زندگی است و نیاز به جراحی فوری دارد.

آیا راهی برای جلوگیری از ایجاد فتق وجود دارد؟

در موارد مادرزادی که در بچه ها دیده می شود جلوگیری معنی ندارد و باید هر چه سریعتر درمان جراحی شوند.
در موارد بزرگسالان باید زمینه ایجاد کننده هرنی را درمان کرد که عبارتند از:

✔️ در صورت بیماری مزمن ریوی و سرفه های مزمن باید هر چه سریعتر درمان شوند.


✔️ از مصرف سیگار، قلیان و انواع دخانیات اجتناب شود.


✔️ از برداشتن وسایل سنگین و ناگهانی باید اجتناب کرد.


✔️ چاقی مفرط شکمی می تواند از علل زمینه ساز هرنی باشد که باید درمان گردد.

آیا با بستن فتق بند می توان از پیشرفت آن جلوگیری کرد؟

خیر، قطعی ترین روش درمان فتق عمل جراحی است و استفاده از فتق بند در درمان و جلوگیری تأثیر ندارند.

روش درمان فتق یا هرنی

همانطور که ذکر کردم قطعی ترین روش درمان هرنی جراحی است که به صورت سرپایی و بدون بستری در بیمارستان و با بی حسی نخاعی و یا بیهوشی انجام می شود. روش جراحی به صورت باز و یا لاپاراسکوپی امروزه انجام می شود.

برای هرنی های بزرگ که همراه شل شدگی عضلات هستند بهترین روش درمانی عمل جراحی باز است که با برش کوچکی روی محل هرنی پوست و فاسیا باز و ساک هرنی که همان محتوی روده ها می باشد را آزاد و به داخل شکم انتقال داده و کف فتق را با نخ نایلون کاملاً ترمیم می کنیم.

درمان گیاهی باد فتق بیضه

اگر کسی مبتلا به فتق باش ، پیروی از روش های درمانی طبیعی زیر می تواند در تسکین علائم فتق کمک کند:

# ریشه زنجبیل

برای تسکین درد و ناراحتی در معده خود آب زنجبیل غلیظ یا زنجبیل خام مصرف کنید. این کار به طور همزمان سیستم سلامتی شما را تقویت می کند و به درمان فتق کمک می کند.

# کمپرس یخ

هنگامی که از فتق رنج می برید ، ممکن است التهاب و درد در شکم شما وجود داشته باشد. کیسه های یخ در صورت استفاده در ناحیه آسیب دیده باعث انقباض شده و التهاب داخل بدن را کاهش می دهد.

کمپرس یخ

# رژیم غذایی مناسب

از مصرف غذاهای پرادوی ، غذای اسیدی و هضم غذا سخت باید خودداری شود. دلیل اصلی آن این است که این ماده غذایی می تواند پوشش داخلی معده را بیشتر ملتهب کرده و بهبود فتق را دشوارتر کند.

#ورزش

فتق معمولاً به این دلیل اتفاق می افتد که عضلات به اندازه کافی قدرت نگه داشتن اندام را ندارند و برخی تمرینات وجود دارد که فرد می تواند در خانه انجام دهد تا عضلات خود را تقویت کند و از فتق جلوگیری کند. برخی از این ورزش ها عبارتند از: دوچرخه سواری، یوگا، پیاده روی، شنا و …

عوارض بعد از عمل فتق

شایعترین عارضه پس از عمل معمولا درد می باشد که ممکن است چند ماه بعد از عمل ادامه داشته باشد و تدریجاً از بین می رود. عوارض نادر آن آسیب به عروق بیضه ها هنگام جدا کردن هرنی می باشد که نادر است. سوزش و خارش محل نیز از عوارض بعد از عمل بوده که تدریجاً از بین می روند.

توصیه های مهم بعد از عمل چیست؟

 • به مدت 2 ماه از انجام کارهای سنگین و فعالیت های ورزشی و سنگین باید اجتناب کرد.
 • درد بعد از عمل طبیعی بوده و با مصرف مسکن و گرم نگاه داشتن محل عمل تدریجاً از بین خواهد رفت.

نزديكي بعد از عمل فتق

داشتن مقاربت بعد از عمل هیچ مانعی ندارد. اما بهتر است 4 تا 6 هفته پس از عمل رابطه جنسی نداشته باشید.  ممکن است در کمتر از یک هفته بتوانید فعالیت عادی خود را از جمله رابطه جنسی از سر بگیرید، اما ممکن است بیشتر طول بکشد.

آیا فتق بیضه خطرناک است؟

فتق وقتی اتفاق می افتد که بافتی مانند بخشی از روده از طریق یک نقطه ضعیف در عضلات شکم بیرون زده باشد. برآمدگی حاصل می تواند دردناک باشد، به ویژه هنگام سرفه، خم شدن یا بلند کردن جسم سنگین. با این حال، بسیاری از فتق ها درد ایجاد نمی کنند.

فتق لزوماً خطرناک نیست. به خودی خود بهبود نمی یابد و می تواند منجر به عوارض تهدید کننده زندگی شود. پزشک شما احتمالاً جراحی را برای رفع فتقی که دردناک یا بزرگ شده است، توصیه می کند.

درمتن مثانه بیش فعال

برای فتق به چه دکتری مراجعه کنیم؟

پروفسور حسین کرمی در زمینه ی درمان و بهبود فتق تجربه ی فراوانی داد. اما لازم به ذکر است که این بیماری درمان دارویی ندارد. در صورت داشتن فتق باید اقدام به جراحی نمایید.
جهت نوبت دهی با شماره تلفن 22642744 تماس بگیرید.

سوالات متداول درباره ی بیماری فتق

1- آیا عمل فتق بیضه باعث ناباروری میشود؟

این موضوع به ماهیت فتق و ماهیت جراحی بستگی دارد. در بعضی موارد، وازدفرنس ممکن است توسط خود فتق یا با روش جراحی آسیب ببیند و بر جریان اسپرم در هنگام انزال تأثیر بگذارد که می تواند بارداری را برای مردان از طریق مقاربت بسیار دشوارتر کند.

2- آیا فتق در زنان باعث نازایی میشود؟

زنان کمتر از مردان دچار بیماری فتق می شوند و این بیماری به ندرت می تواند باعث نازایی در زنان شود.

3- تاثیر فتق بر نعوظ

در صورت عدم درمان صحیح فتق، احتمال اینکه مردان در سلامت جنسی خود دچار مشکل شوند بسیار بیشتر است. فتق ها می توانند نعوظ و ارگاسم را کاملاً دردناک کنند. هرچه این فتق ها بیشتر پیشرفت کرده و شدیدتر شوند، احتمال بروز مشکلات اختلال عملکرد جنسی در بیمار بیشتر می شود.

دکتر حسین کرمی متخصص جراحی کلیه ، مجاری ادراری تناسلی و فوق تخصص درمان آندوسکوپی و لاپاراسکوپی

3.8/5 - (49 امتیاز)

مشاوره پزشکی

در پایان هر مقاله برای راحتی شما عزیزان، نرم افزار پرسش و پاسخ قرار داده شده است تا به راحتی سوالات خود را با ما در میان بگذارید. از طریق این نرم افزار می توانید پرسش ها و مدارک پزشکی خود را ارسال کنید تا در اسرع وقت به آنها پاسخ داده شود.

 • تصویر کاربر روحی پنجشنبه ۲۳ شهریور ۲( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 5 مشاهده پرسش
  سلام
  ببخشید من مدتها از استخر استفاده کردم
  بعد از مدتی متوجه ضایعی در مجرای ادراری کمی داخل شدم چند تا ضایعه ریز هم در جایگاه تناسلی دیدم
  الان نگرانی از آن که داخل مجرای ادرا هست می باشد که این زگیل هست ؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۲۳ شهریور ۲( 1 هفته پیش)
   سلام عکس ضایعه رو بفرستید
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۲۳ شهریور ۲( 1 هفته پیش)
   آپلود نشده است مجددا آپلود نمایید
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر پارسا پنجشنبه ۲۳ شهریور ۲( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 26 مشاهده پرسش
  سلام وقت بخیر جناب دکتر

  من با خانمی که هیچ علائم و ضایعه ای در دهان و اطراف دهان نداشتن رابطه دهانی داشتم یعنی اون خانوم برای من انجام دادن این خانم تا بحال سابقه بروز تبخال نداشته حالا فرض بر این باشه که حرفش درست نباشه ایا امکان داره ویروس Hsv1 و۲ رو به من انتقال بده ؟
  من بعداز گذشت دوهفته علائمی نداشتم و این خانم هم همچنان علائمی نداره ؟ آزمایش خون قابل استناد هست؟
  1. تصویر کاربر پارسا پنجشنبه ۲۳ شهریور ۲( 1 هفته پیش)
   صرفا رابطه دهانی بوده ، بدون هیچ علائم ظاهری و آیا بوسیدن بدون علائم هم ویروس رو منتقل میکنه؟
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۲۳ شهریور ۲( 1 هفته پیش)
   با سلام و احترام در صورت وجود زخم در دهان و آلت قابل انتقال است در غیر اینصورت به احتمال خیلی زیاد انتقالی صورت نخواهد پذیرفت
  3. تصویر کاربر پارسا پنجشنبه ۲۳ شهریور ۲( 1 هفته پیش)
   آزمایش خون قابل استناد هست؟
  4. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۲۳ شهریور ۲( 1 هفته پیش)
   نه نشان دهنده ی انتقال و یا فعال بودن بیماری نیست
  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر Navid پنجشنبه ۲۳ شهریور ۲( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 14 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید جناب دکتر
  ببخشید من 28سالمه تا به امروزم زیاد رابطه جنسی نداشته ام الان چند مدتیه رابطه که دارم بعد از یک رابطه دیگه نعوظ ندارم کلا و تو 2دقیقه ام ارضا میشم.واقعا کلافه شدم چون میخوام ازدواج کنم با این شرایط واقعا نمیشه لطفا کمکم کنید
  بعدشم یه نکته من یکم آدم استرسی هستم.ممنون از شما
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۲۳ شهریور ۲( 1 هفته پیش)
   با سلام و احترام از روش های روانشناختی برای طولانی کردن مدت رابطه و همینطور کاندوم استفاده کنید در صورت عدم پاسخ به این روش ها درمان دارویی باید شروع شود
 • تصویر کاربر شیما پنجشنبه ۲۳ شهریور ۲( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 15 مشاهده پرسش
  در سونوگرافی کلیه یک کانون کیستیک 8میل در پل فوقانی کلیه راست دیده شده.اثری از سنگ یا هیدرونفروز و علائمی دال بر وجود التهاب حاد یا مزمن در کلیه ها مشهود نیست سایز و اکو و ضخامت پارانشیم و نمای سینوس نرمال است ایرانیان به پیگیری دارد نیاز به پیگیری دارد
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۲۳ شهریور ۲( 1 هفته پیش)
   سلام عکس هارو مجددا آپلود نمایید. کیست های ساده ی کلیوی یافته ی نرمال هستند و نیاز به اقدام خاصی ندارند
 • تصویر کاربر Mahiiiii پنجشنبه ۲۳ شهریور ۲( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 15 مشاهده پرسش
  سلام وقتتون بخیر زایده تقریبا بنفش روی مثانه تقریبا از نوجوانی و بدون داشتن رابطه جنسی وجود داشته یکیش هم کشاله ران هس که در حالت نشسته وسرپا رنگش کمی متفاوت میشه و سرپا کوچکتر هس تو عکس موقع نشستن بزرگ. و روشن میشه یکیش هم روی سینه هس ایا زگیلی میبینید
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۲۳ شهریور ۲( 1 هفته پیش)
   با سلام و احترام در عکس های ارسالی ضایعه ای به نفع زگیل نمیبینم
 • تصویر کاربر پناهی پنجشنبه ۲۳ شهریور ۲( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 10 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید. دو سونوگرافی با فاصله دو سال خانم 59ساله با سابقه مصرف دارو بعلت فشارخون و مصرف دو عدد قرص ویتامین دی 50000واحدی در ماه به شرح زیر است:سونوگرافی1402622در کورتکس و مدولای کلیه چپ دو کیست مجاور هم با بزرگترین سایز10میلی متر و در جدار آن کلسیفیکاسیون5.2دیده شده و ناحیه هیپراکو16*13*14میلی در مدولاری میانی فوقانی مشکوک به لیپوم یا آنژیومیولیپوما و در کورتکس میانی کلیه راست کیستهایی به سایز بزرگترین4میلی و چند کلیسیفیکاسیون ظریف جداری به بزرگترین سایز3.5میلی دیده شده این سونوگرافی1402622 هستش سونوگرافی قبلی 14001021به شرح زیر:در کورتکس میانی کلیه چپ کیست11میلی که در جدار آن کلسیفیکاسیون دیده شده و در تحتانی کلیه چپ کیست 7 و 6 میلی با جدار کلسیفیکاسیون دیده شده و لیپوم نداشته و در کورتکس میانی کلیه راست یک کیست و چند کلسیفیکاسیون ظریف کورتیکال 12میلی دیده شده.نیاز به اقدام خاصی دارد یا پیگیری با سونوگرافی هر 6 یا 12 ماه داره؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۲۳ شهریور ۲( 1 هفته پیش)
   بله سونوگرافی هارو دیدم ، باید سی تی اسکن با کنتراست تزریقی بشه (در صورت کراتینین نرمال) و همیطور ریپورت رادیولوژیست اخذ بشه
 • تصویر کاربر S پنجشنبه ۲۳ شهریور ۲( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 16 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر آلت من از بچگی به سمت چپ انجراف داشت به نظرتون نیاز به عمل دارم؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۲۳ شهریور ۲( 1 هفته پیش)
   با سلام آیا رابطه ی جنسی دارید و این کجی در رابطه ی جنسی شما اختلال ایجاد میکنه؟
  2. تصویر کاربر S پنجشنبه ۲۳ شهریور ۲( 1 هفته پیش)
   تا حالا رابطه جنسی نداشتم ۲۴ سالمه تازه میخوام ازدواج کنم و استرس اینو دارم پارتنرم با این موضوع مشکل داشته باشه
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۲۳ شهریور ۲( 1 هفته پیش)
   با توجه به زاویه ی کجی در صورتی که در هنگام دخول و رابطه ی جنسی دچار مشکل شوید نیاز به عمل جراحی دارد
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر محمد پنجشنبه ۲۳ شهریور ۲( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 23 مشاهده پرسش
  سلام. وقت بخیر. اقای دکتر.طبق سونوگرافی وسی تی که انجام دادم.که پیوست کردم.لطفا بهترین راه درمان بفرمایید. باتشکر
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۲۳ شهریور ۲( 1 هفته پیش)
   با سلام بهتر است سی تی اسکن به رویت برسد. در صورت چندین سنگ کنار هم بهترین گزینه انجام سنگ شکنی برون اندامی (ESWL) و در صورتی که یک سنگ باشد عمل جراحی میباشد (PCNL)
  2. تصویر کاربر محمد پنجشنبه ۲۳ شهریور ۲( 1 هفته پیش)
   سلام. اگر چند سنگ باشد.امکان دفع با دارو دارد.لطفا دارو ش بفرمایید. و بهترین سنگ شکن در شهر یزد یا کرمان معرفی نمایید. چون قبلا سنگ کلیه به اندازه دانه گندم دفع شده.با تشکر
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۲۳ شهریور ۲( 1 هفته پیش)
   راجع به شهر یزد و یا کرمان اطلاعاتی ندارم، از ارولوژیست های شهر خودتون بپرسید بله امکان دفع با دارو هست ولی ابتدا باید سنگ شکنی انجام شود در حال حاضر با توجه به سایز سنگ ها قابل دفع نیست
  4. تصویر کاربر محمد پنجشنبه ۲۳ شهریور ۲( 1 هفته پیش)
   سلام. متاسفانه در شهر ما متخصص نیست.وفاصله ما تا یزد یا کرمان ۳۰۰کیلومتر.هست.وهزینه سنگ شکن بالاست.اگر دارویی که بتواند.به مرور باعث خرد شدن سنگ شود بفرمایید.وسی تی را چگونه میتوانم برای شما بفرستم.روی سی دی هست. ایا سنگ شکن عوارضی ندارد.باتشکر.ببخشید که چند بار سوال کردم.
  5. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۲۳ شهریور ۲( 1 هفته پیش)
   به پشتیبانی سایت به آدرس زیر در واتس اپ فیلم سی تی رو بفرستید
  6. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۲۳ شهریور ۲( 1 هفته پیش)
  7. نمایش سایر 5 پاسخ
 • تصویر کاربر پناهی پنجشنبه ۲۳ شهریور ۲( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 40 مشاهده پرسش
  دو عکس بالا به فاصله حدود دو سال کیست با کلسیفیکاسیون و لیپوم نشان داده و تقریبا سایزش زیاد فرقی نکرده نگرانم نیاز به اقدام خاصی دارد یا فقط پیگیری سالیانه با سونوگرافی ؟سونوگرافی مادرم 59 ساله که داروی فشارخون هم مصرف میکنه و ماهی یک تا دو قرص ویتامین دی 50000واحدی هم مصرف میکنه
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۲۳ شهریور ۲( 1 هفته پیش)
   با سلام لطفا مجددا عکس هارو آپلود کنید
  2. تصویر کاربر پناهی پنجشنبه ۲۳ شهریور ۲( 1 هفته پیش)
   ۲فایل فرستاده شد
  3. تصویر کاربر پناهی پنجشنبه ۲۳ شهریور ۲( 1 هفته پیش)
   در کورتکس و مدولای کلیه چپ دو کیست مجاور هم با بزرگترین سایز10میلی متر و در جدار آن کلسیفیکاسیون۵.۲دیده شده و ناحیه هیپراکو۱۶*۱۳*۱۴میلی در مدولاری میانی فوقانی مشکوک به لیپوم یا آنژیومیولیپوما و در کورتکس میانی کلیه راست کیستهایی به سایز بزرگترین۴میلی و چند کلیسیفیکاسیون ظریف جداری به بزرگترین سایز۳.۵میلی دیده شده این سونوگرافی۱۴۰۲/۶/۲۲ هستش
   سونوگرافی قبلی ۱۴۰۰/۱۰/۲۱به شرح زیر:در کورتکس میانی کلیه چپ کیست۱۱میلی که در جدار آن کلسیفیکاسیون دیده شده و در تحتانی کلیه چپ کیست ۷ و ۶ میلی با جدار کلسیفیکاسیون دیده شده و لیپوم نداشته و در کورتکس میانی کلیه راست یک کیست و چند کلسیفیکاسیون ظریف کورتیکال ۱۲میلی دیده شده
  4. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۲۳ شهریور ۲( 1 هفته پیش)
   بداتون جواب رو فرستادم
  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر مرتضی پنجشنبه ۲۳ شهریور ۲( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 15 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید
  مجردم اصلا جنب نمیشم
  خیلی کم بعد از مثلا چند ماه جنب میشم
  آیا مشکلی دارم از نظر جنسی چی کار کنم
  لطفا راهنماییم کنید
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۲۳ شهریور ۲( 1 هفته پیش)
   با سلام و احترام آیا در نعوظ مشکلی دارید؟ رابطه ی جنسی نداشته اید؟ خودارضایی میکنید؟
  2. تصویر کاربر مرتضی چهارشنبه ۲۲ شهریور ۲( 1 هفته پیش)
   مجرد هستم
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۲۳ شهریور ۲( 1 هفته پیش)
   همراه عزیز آیا به نعوظ کامل میرسید؟ تحریک جنسی میشوید؟
  4. تصویر کاربر مرتضی پنجشنبه ۲۳ شهریور ۲( 1 هفته پیش)
   بله
  5. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۲۳ شهریور ۲( 1 هفته پیش)
   نگران نباشید در حال حاصرمشکل جنسی ندارید قبل از ازدواج آنالیز مایع منی انجام دهید
  6. نمایش سایر 4 پاسخ
درحال دریافت اطلاعات
 • تصویر کاربر سید دوشنبه ۱۸ اسفند ۹۳( 8 سال پیش) تعداد بازدید: 172 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر جواب سونوگرا فی ام نوشته در اپیدیدیم چپ کیستی به اندازه 3.3 میلی مشاهده شده است.و هیدروسل اندکی به حجم 3cc دراسکروتوم راست مشاهده شده وعلاعمی از وجود هنری مشاهده نشده میروم عکس هارو هم براتون ایمیل کنم که فقط بهم باید تا فردا که مشکوک به سرطان نباشه ممنون خیلی گریه کردم کمکم کنید آدرس ایمیلتان راهم برام ایمیل کنید تا عکس همه رو براتون بفرستم.53سالم است
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۱۸ اسفند ۹۳( 8 سال پیش)
   نیاز به درمان ندارد
 • تصویر کاربر مسعود شنبه ۱۸ بهمن ۹۳( 8 سال پیش) تعداد بازدید: 194 مشاهده پرسش
  سلام و خسته نباشید.
  خدا قوت
  امیدوارم بتونید سوالم رو جواب بدید.18سالمه و خود ارضایی هم زیاد میکنم.
  اما وقتی باد سرد به بیضه هام میخوره خیلی درد میکنه.
  یا وقتی ک زیاد راه میرم.
  علتش چیه؟ممنونتون میشم دکتر
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۱۸ بهمن ۹۳( 8 سال پیش)
   سعی کن ترکش کنید
  2. تصویر کاربر مسعود شنبه ۱۸ بهمن ۹۳( 8 سال پیش)
   حالا علت اینکه باد سرد میخوره و درد میکنه چیه؟لازمه عکس بگیرم و بفرستم؟
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر کیانوش جمعه ۲۶ دی ۹۳( 8 سال پیش) تعداد بازدید: 201 مشاهده پرسش
  مدت چهار ماه از درد بیضه ها خصوصا سمت راست که بعد از هم خوابی درد شدیدی دارم به دکتر رفتم وسنوگرافی انجام دادم ودر سنوگرافی کیست ساده کلیه سمت راست باندازه 17میلی سانتی نشان داده است اطفا مرا راهنمای کنید .متشکرم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۲۶ دی ۹۳( 8 سال پیش)
   نیاز به درمان ندارد
 • تصویر کاربر احمدس یکشنبه ۲۱ دی ۹۳( 8 سال پیش) تعداد بازدید: 172 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر . رو بیضه های من یکسری جوش سفید رنگ زیر پوستی هست. میخواستم ببینم تبخال ممکن باشه. کاملا زیر پوسته.فقط برجستگیش مشخصصه و سفید رنگ هست.خیلی ممنون میشم راهنماییم کنید.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۲۱ دی ۹۳( 8 سال پیش)
   عکسش را بفرستید
 • تصویر کاربر فرهاد جمعه ۱۴ آذر ۹۳( 8 سال پیش) تعداد بازدید: 311 مشاهده پرسش
  با سلام.دکتر من مدتا پنج سال است خود ارضایی بادست می کنم و هجده سال سن دارم.مدتی دوسال پیش با درد فتق یا قسمتی از آن درسمت راست به اورولوژیست مراجعه کردم.که پس از سونو و آزمایش گفت سالمی و اندکی شن کلیه ادراری داری مجددا امسال متوجه تغییر حالت بیضه راست شل بودن نسبت به چپ و پایین بودن آن شدم مدتی که خود ارضایی نمی کنم بیضه بزرگ و با قوام می شود در سمت راست و دردی به طرف راست شکمم از فتق تا بالا می زند.دوباره به دکتر رفتم و سونو سالم بود و شن خم نبود ولی از بیضه سونو نگرفت.دکتر لطفا با دقت بخوانید و مرا راهنمایی کنید میخواهم تر ک کنم درد نمی گذارد.هر دکتری رفتم متاکاربامول و ناپروکسن داد.من شهرستانی ام.لطفا کمک کنید...
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۱۴ آذر ۹۳( 8 سال پیش)
   سایت من را بخووانید
 • تصویر کاربر امير شنبه ۸ آذر ۹۳( 8 سال پیش) تعداد بازدید: 182 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشيد اقاى دكتر
  من اقايى ١٩ ساله هستم كه متوجه يك توده بالاى بيضه سمت چپم شده ام البته خيلى وقت است ولى جون اصلا دردى نداشته تا الان به اون توجه نكردم الان خيلى نگران شدم
  نمي دونم چيكار كنم... :-(
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۸ آذر ۹۳( 8 سال پیش)
   سونوگرافي بكن
 • تصویر کاربر بهنام شنبه ۸ آذر ۹۳( 8 سال پیش) تعداد بازدید: 192 مشاهده پرسش
  سلام ، خسته نباشید
  میخواستم بپرسم همونطور که گفتین بهترین زمان مناسب برای دادن نمونه اسپرم 2-3 روز پس از انزال ویا کمتر از 5-6 روز فاصله از اخرین انزال هستش ،واسه بچه دار شدن هم باید این زمانارو در نظر گرفت یعنی نزدیکی با خانوممون هم به قصد بچه دار شدن باید تو همین فواصل باشه؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۸ آذر ۹۳( 8 سال پیش)
   بله
 • تصویر کاربر سام سه شنبه ۲۷ آبان ۹۳( 8 سال پیش) تعداد بازدید: 181 مشاهده پرسش
  با سلام . من 6 روزی میشه عمل واریکوسل میکروسرجی انجام دادم. اما انکار کیسه بیضه هام تو این مدت کش اومده و بیضم بزرگ شده تا حدی که هم بین پاهام گیر میکنه. این طبیعیه؟ راه حلی نداره؟
  با سپاس
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۷ آبان ۹۳( 8 سال پیش)
   بعد از عمل طبیعی است
 • تصویر کاربر مهلا سه شنبه ۲۹ مهر ۹۳( 8 سال پیش) تعداد بازدید: 5301 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر من حدود 8 بار با شوهرم رابطه مقعدی داشتم وقتی عوارضش رو خوندم دیگه به شوهرم اجازه اینکارو ندادم الان خیلی نگارنم از کجا بفهمم که عضلات اسفنکتر مقعدم پاره نشده ایا ممکنه در دوران پیری به بی اختیاری مدفوع دچار شم؟ اگرمقعدم اسیب دیده باشه ممکنه خودش ترمیم بشه با گذشت زمان؟ لطفا اقای دکتر خیلی نگرانم لطفا کامل به همه سوالام پاسخ بدین تا خیالم راحت شه . با تشکر.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۹ مهر ۹۳( 8 سال پیش)
   اصلا نگران نباش مشکلی پیش نمی اید
 • تصویر کاربر ارمین دوشنبه ۱۴ مهر ۹۳( 8 سال پیش) تعداد بازدید: 209 مشاهده پرسش
  سلام جناب دکتر.چندی پیش به علت بلند کردن بار زیاد بیضه هایم درد داشته و به دکتر مراجعه کردم ودر مورد واریکوسل و تومور و پروستات از او پرسیدم که ایشان رد کرد و خود به خود خوب شدم. بعد دوسال دوباره همان درد را در سمت راست بیضه و ران کف پا و کلیه مخصوصا راست دارم که نگرانم کرده.ضمنا بنئه رو به شکم میخوابیدم و شاید این موضوع فشار وارد کرده.بعضی زمانها هم بعد سکس دیر بطور کامل خودم را تخلیه میکردم.دکتر کمکم کنید ممنون میشم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۱۳ مهر ۹۳( 8 سال پیش)
   سونوگرافی بکنید
  2. تصویر کاربر ارمین یکشنبه ۱۳ مهر ۹۳( 8 سال پیش)
   جسارتا به چیز خاصی مشکوک هستید؟میتونه خطرناک باشه؟
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۱۴ مهر ۹۳( 8 سال پیش)
   سونوگرافی بیضه بکنید
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
درحال دریافت اطلاعات

مطالب بیشتری بخوانید

اندامهای تناسلی مردانه شامل قسمتهای داخلی و خارجی است. اندامهای اصلی تولید مثل شامل آلت تناسلی، کیسه…
چربی بالای آلت (FUPA) موردی طبیعی است. به این چربی، مونس پوبیس (تپه ونوس) یا پانیکولوس نیز…
زگیل تناسلی شایعترین بیماری منتقل شونده از طریق تماس جنسی آلوده است. بیش از 140 نوع HPV…

روزای هفته

ساعت مطب

شنبه (مطب قلهک)

14:00 - 19:00

دوشنبه (مطب قلهک)

14:00 - 19:00

سه شنبه (مطب نیکان)

14:00 - 19:00

پنج شنبه (مطب نیکان)

09:00 - 12:00

حالب

+54 مطلب