با عوارض عمل پروستات آشنا شوید

دکترحسین کرمی

دکترحسین کرمی

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
در این مقاله مطالعه می‌کنید:
امروزه عمل جراحی پروستات به دو روش باز و بسته انجام می شود که بسته به شدت و حجم و اندازه بزرگی پروستات و شکل رشد پروستات نوع درمان انتخاب می شود. عوارض عمل پروستات چیست؟

عمل پروستات

غده پروستات به اندازه یک گردو کوچک مثل شکل زیرکاملاً دورادور گردن مثانه و قسمت خروجی آن را احاطه کرده است. وقتی غده پروستات بزرگ می شود قسمت خروجی مثانه را تنگ کرده و باعث علائم زیر می شود.

عکس بزرگی پروستات

1- کاهش جریان ادراری

2- قطع و وصل شدن ادرار

3- قطره قطره آمدن ادرار

4- تکرر ادراری

5- سوزش شدید و باریک آمدن ادرار

6- عدم تخلیه خوب مثانه و ادرار باقیمانده بالا در داخل مثانه

7- بیدار شدن های مکرر بیمار از خواب در شب ها جهت دستشوئی

50درصد مردان بالای 50 سال به درجاتی به نشانه های ذکر شده مبتلا می شوند که باید درمان شوند.

عوارض عمل پروستات

اصولاً عمل جراحی پروستات مثل عمل های دیگر عوارضی دارد که به ذکر آنها می پردازیم:

1- عوارض حین عمل پروستات

بعد از عمل به علت جراحی خونریزی قابل کنترلی ایجاد می شود که ممکن است باعث نگرانی بیمار شود ولی کاملاً طبیعی است و با گذاشتن سوند به مدت 24-48 ساعت و ایجاد شستشو کاملاً رفع خواهند شد.

2- بی اختیاری ادراری

عموماً در جراحی سرطان پروستات دیده می شود نه در عمل بزرگی خوش خیم. در بزرگی خوش خیم پروستات بعد از عمل احتمال بی اختیاری نزدیک به صفر می باشد و اصلاً نگران نباشید. کسانی ممکن است بی اختیار شوند که مثانه آنها مشکل داشته باشد از قبیل مثانه های کم حجم و عصبی و سرکش. پس نگران بی اختیاری نباشید.

3- توانایی جنسی

در عمل جراحی سرطان پروستات توان جنسی مرد آسیب می بیند و یا از بین می رود ولی در عمل خوش خیم پروستات توان جنسی شما کاملاً برای بعد از عمل حفظ خواهد شد و به علت باز شدن حفره در غده پروستات بعد عمل مایع منی شما پس از انزال به داخل مثانه می ریزد و با ادرار دفع خواهد شد و این نگرانی قطع شدن مایع منی نیست و در این مورد اصلاً جای نگرانی نیست.

4- ادرار خونی، درد، سوزش و عدم روان آمدن ادرار

بعد از عمل برای 3-4 هفته کاملاً طبیعی است و با خوردن مایعات فراوان و مصرف مسکن کاملاً بهبودی پیدا خواهید کرد.

جلوگیری از بزرگی پروستات

بزرگی پروستات معمولاً به علت بالا رفتن سن است و در نتیجه هنوز هیچ راهی برای پیشگیری از بزرگی پروستات وجود ندارد.

اگر مبتلا به علائم پروستات شدید، باید به دکتر کلیه و مجاری ادراری مراجعه نمایید. دکترتان از شما سونوگرافی از کلیه و مثانه و پروستات و بررسی ادرار باقیمانده و تست PSA و آزمایش کامل خون و ادرار درخواست خواهد کرد و در صورت نیاز توسط پزشک معاینه مقعدی پروستات نیز انجام خواهد شد.

درمان پروستات

اول درمان داروئی پروستات است، خط اول درمان داروئی استفاده از داروهای شل کننده گردن مثانه می باشد. مانند پرازوسین، ترازوسین، تامسولوسین و امنیک. این داروها را قبل از خواب به بیماران توصیه می کنیم که استفاده نمایند.

اگر شدت تنگی مجرا به علت پروستات بالا باشد و به درمان داروئی جواب ندهند بهترین اقدام درمان جراحی پروستات می باشد.

1- عمل باز پروستات

امروزه عمل جراحی پروستات به دو روش باز و بسته انجام می شود که بسته به شدت و حجم و اندازه بزرگی پروستات و شکل رشد پروستات نوع درمان انتخاب می شود.

درمان طلائی پروستات برای کسانی که 1- حجم پروستات آن ها بالای 60-70 گرم می باشد 2- همزمان با بزرگی پروستات سنگ مثانه بزرگ دارند 3- سمت رشد بزرگی پروستات به داخل مثانه است، عمل جراحی باز می باشد. در این روش با برش کوچکی در بالای استخوان عانه و زیر ناف و با برش کوچک روی مثانه، قسمت هسته ای پروستات را که باعث انسداد مجرا شده است برداشته می شود.

بهترین درمان و درمان طلائی پروستات های زیر 50 گرم که باعث انسداد شدید خروجی مجرا می شوند عمل TURP یا تراش از داخل مجرا (همان لیزر عامیانه) می باشد. در این روش بدون برش جراحی پوستی با عبور دوربین به مجرا، قسمت هسته ای پروستات را با تراش و تکه تکه کردن آنها بر می داریم مثل شکل و آنها را خارج می کنیم.

پس چه در عمل جراحی پروستات باز و چه بسته همه پروستات برداشته نمی شود و فقط هسته انسدادی را بر می داریم.

2- عمل پروستات با لیزر

لیزر هولمیوم می تواند به روش های مختلف برای درمان بزرگی خوش خیم پروستات مورد استفاده قرار گیرد. در روش تخریب پروستات به وسیله لیزر هولمیوم (HoLAP) مقدار اضافی بافت پروستات توسط لیزر از بین می رود.

این کار نتیجه ای همانند جراحی پروستات چه باز و چه بسته در پی دارد. مزایای عمده روش تخریب پروستات به وسیله لیزر هولمیوم کاهش از دست دادن خون، مدت زمان کمتر کاتتر (لوله) گذاری و کاهش مدت زمان بستری در بیمارستان می باشد. یک نوع روش تخریب پروستات به وسیله لیزر هولمیوم، برش پروستات به وسیله آن لیزر (HoLRP) است. در این فرایند برای برش بافت اضافی از یک لیزر هولمیوم استفاده می شود.

جراحی پروستات به وسیله لیزر هولمیوم از طریق مجاری ادرار نیز می تواند سبب ایجاد اختلالات نعوظ و انزال معکوس شود. اما از مزایای استفاده از لیزر این است که می توان بافت بیشتری برداشت. همچنین برای مردان با هر اندازه پروستات مناسب است همچنین برای مردان مبتلا به اختلالات خونریزی یا افرادی که دارو های رقیق کننده خون (مانند آسپرین، کلوپیدوگرل و وارفارین) مصرف می کنند؛ مناسب است.

3- درمان خانگی پروستات

برخی اقدامات احتیاطی می توانند به اجتناب از بدتر شدن علائم بزرگی پروستات و عوارض آن کمک کنند. فرد نباید در هنگام احساس نیاز شدید، دفع ادرار خود را به تاخیر اندازد. باید در هنگام احساس نیاز، هر چه زودتر ادرار دفع شده و مثانه به طور کامل تخلیه شود.

و اما توصیه های اینجانب

1- بهترین و قطعی ترین روش درمان بزرگی پروستات، درمان جراحی آن است. باز یا بسته

2- بزرگی پروستات درمان داروئی ندارد و داروها پروستات را فقط کوتاه مدت شل می کنند و لذا درمان تسکینی هستند.

3- علیرغم پیشرفت تکنولوژی جراحی در حال حاضر بهترین درمان برای پروستات های بزرگ جراحی باز و پروستات تهای زیر 50 گرم عمل بسته TURP یا لیزری می باشد.

4- چکاب منظم PSA را در بالای 50 سال فراموش نکنید.

5- از عوارض عمل پروستات نترسید چرا که عارضه مهم ندارد و بدون بیهوشی و با یک شب بستری برای همیشه از شر بزرگی پروستات و اختلال در تخلیه ادرار و بدون مصرف قرص راحت می شوید.

6- عمل جراحی خوش خیم پروستات چه باز و چه بسته عود ندارد.

7- در صورت داشتن بزرگی پروستات و اختلالات تخلیه ادراری جهت نوبت دهی با شماره 22642744 تماس بگیرید.

8- جهت آگاهی بیشتر شما فیلم عمل های اینجانب در رابطه با عمل باز و بسته پروستات رانگاه کنید.

ویدیو جراحی پروستات به وسیله دکتر کرمی

سونوگرافی پروستات چیست؟

سونوگرافی پروستات از امواج صوتی استفاده میکند تا تصویری از غده پروستات مردان  تولید کند و برای کمک به تشخیص علائمی مانند مشکل در ادرار کردن یا بالا بودن نتایج آزمایش خون استفاده میشود. همچنین این آزمایش برای بررسی برآمدگی که هنگام معاینه مقعدی پیدا شده است، مشخص کردن اختلالات و بررسی این که آیا غده بزرگ شده است، استفاده میشود. سونوگرافی ایمن، بدون تهاجم بوده و از اشعه ی رادیواکتیو استفاده نمی کند.

این فرآیند نیاز به آمادگی خاصی ندارد. جواهرات خود را در خانه بگذارید و لباس راحت و گشاد بپوشید. ممکن است از شما خواسته شود تا گان (نوعی لباس مخصوص) بپوشید و به پهلو بخوابید و زانوهایتان را در شکمتان جمع کنید. برای بدست آوردن تصویر هایی با کیفیت بالا، ترنسدیوسر سونوگرافی –یک استوانه پلاستیکی در حدود اندازه انگشت- به مقدار کمی در مقعد شما وارد خواهد شد.

اگر انجام نمونه برداری برنامه ریزی شده باشد، ممکن به شما بگویند از مصرف آسپرین و دیگر داروهای رقیق کننده خونی بین 7 تا 10 روز قبل از این فرآیند خودداری کنید. ممکن است از شما خواسته شود که تنقیه کنید تا روده هایتان پاکیزه گردند.

آیا می شود بدون عمل  و با دارو پروستات را درمان کرد. برای آشنایی بیشتر بر روی لینک درمان دارویی بزرگی پروستات کلیک کنید.

دکتر حسین کرمی متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری تناسلی و فوق تخصص درمان آندوسکوپی و لاپاراسکوپی

مشاوره پزشکی

در پایان هر مقاله برای راحتی شما عزیزان، نرم افزار پرسش و پاسخ قرار داده شده است تا به راحتی سوالات خود را با ما در میان بگذارید. از طریق این نرم افزار می توانید پرسش ها و مدارک پزشکی خود را ارسال کنید تا در اسرع وقت به آنها پاسخ داده شود.

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر مجید شنبه ۱۵ آذر ۹۹( 7 ماه پیش) تعداد بازدید: 50 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکترخسته نباشید.من ۵۱سالمه و سالهاست مجرای ادرارم تنگه شاید به جرات بگم ازوقتی که خودموشناختم پدرم هم میگه بچه‌ که بودی تموم بدنت متورم میشدخیلی جاهابرای معالجه مراجعه کردیم ولی نتیجه نگرفتیم بعد از مدتی خودت خود به خود خوب شدی الان هم که به این سن رسیدم این مشکل دارم چندبارهم به پزشک مراجعه کردم،آزمایش دادم psaبالابودولی پزشک گفت مشکلت حادنیست حتی یکبارهم رفتم اتاق عمل ودکترپرستاتم روماساژدادوبه گفته دکترپرستاتم خیلی بزرگه وگفت اگه خیلی اذیتت کردبیاتابالیزرجراحیش کنم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۱۵ آذر ۹۹( 7 ماه پیش)
   سونوگرافی انجام شود. عکس RUG مجرا گرفته شود
 • تصویر کاربر حمزه جمعه ۳۰ آبان ۹۹( 8 ماه پیش) تعداد بازدید: 48 مشاهده پرسش
  با سلام خدمت دکتر بزرگوار
  پدرم حدودا ۷۸ سالشه فتقش عود کرده بود و پروستاتشم یکم بزرگ شده بود جراحی شد و پرستاتشو کلا جراحی و از بدنش خارج کردن حدودا یک ماه پیش الان معده درد داره و اشتهاش خیلی کم شده خاستم بدونم ربطی به جراحیش داره؟ بعضی وقتا هم شکمش درد میکنه.ممنونم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۳۰ آبان ۹۹( 8 ماه پیش)
   ارتباطی به جراحی پروستات نداره
 • تصویر کاربر رها شنبه ۱۷ آبان ۹۹( 8 ماه پیش) تعداد بازدید: 58 مشاهده پرسش
  سلام.خسته نباشید.
  اقای دکتر پدر من ۵۹ ساله هستن.حدودا ۳ سال پیش با آزمایش psa متوجه مشکل پروستات شد.هیچ عارضه یا نشانه ای نداشت فقط psa بالا بود.
  بعداز مصرف دارو و ... متوجه سرطان پروستات شدن ولی در اسکن و نمونه برداری و... متاستاز نبود فقط بدخیم بود.
  عمل انجام دادن و هیچ مشکلی نداشتن.
  الان بعد حدودا ۳ ماه مشکل ادرار پیدا کردن.دفع ادرار قطره ای شده.
  توی آزمایش جدید مقدار psa=0.21 شده.
  لطفا راهنمایی بفرمایید
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۱۷ آبان ۹۹( 8 ماه پیش)
   اگر ادرار قطره ای خارج میشود سیستوسکوپی شود
 • تصویر کاربر عظیمی جمعه ۱۸ مهر ۹۹( 9 ماه پیش) تعداد بازدید: 58 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر
  من سه روز پیش از شما وقت تلفنی گرفتم. منتظر تماس جنابعالی هستم.
  ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۱۸ مهر ۹۹( 9 ماه پیش)
   به دلیل حجم بالای درخواست ها ممکنه طول بکشد ، میتونین همینجا بپرسید
 • تصویر کاربر Sb سه شنبه ۱۵ مهر ۹۹( 9 ماه پیش) تعداد بازدید: 52 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر
  آقای دکتر پدرم ۶۴ ساله هستن متاسفانه مشکل پروستات دارند
  نتایج آزمایشات و میفرستم
  نمیدانیم بهترین روش درمان برای ایشون چه روشی هست جراحی یا رادیوتراپی؟نظر شما چیست؟کدام روش بهتر است؟
  عوارض هر کدام از روش ها چی هست؟
  از بی اختیاری ادرار و مشکلات جنسی که ممکنه پیش بیاد خیلی نگرانیم که دائمی باشه
  چکار کنیم؟ممنون از راهنمایی و پاسختون
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۱۴ مهر ۹۹( 9 ماه پیش)
   سلام ، اسکن استخوان از جهت بررسی متاستاز انجام شود
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۱۴ مهر ۹۹( 9 ماه پیش)
   اگر اسکن منفی باشه بهتر است عمل شود ، ولی عمل ریسک بی اختیاری ادراری دارد
  3. تصویر کاربر Sb دوشنبه ۱۴ مهر ۹۹( 9 ماه پیش)
   اسکن استخوان منفی هست
   بی اختیاری ادرار چقدر احتمالش هست؟و تا چه مدت ادامه داره؟
   نظرتون راجع به پرتودرمانی چیه؟
  4. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۱۵ مهر ۹۹( 9 ماه پیش)
   جز عوارض احتمالی عمل هست ، ممکنه ایجاد شده ممکنه نشه . در مورد موفقیت پرتودرمانی بهتره با دکتر رادیو انکولوژی مشورت کنید. ولی با توجه به جواب پاتولوژی ، جراحی گزینه مناسبی است
  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر Alireza جمعه ۱۱ مهر ۹۹( 9 ماه پیش) تعداد بازدید: 52 مشاهده پرسش
  سلام 18سالمه و مدتی بود احساس میکردم ادرارم خوب نمیاد و مقداری باقی میمونه بعد طی مرور زمان بد تر شد و الان تکرر ادرار پیدا کردم و هر بار که میرم دستشویی مقدار کمی از ادرارم میاد و هر نیم ساعت یبار احساس داشتن ادرار دارم بعد از ادرار مسیر ادرارم با سوزش همراهه و به دلیل کنکور مدت زیادی را روی صندلی میشینم که میخواستم بدونم تاثیر منفی داره یا نه باتشکر
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۱۱ مهر ۹۹( 9 ماه پیش)
   ازمایش ادرار و سونوگرافی بدین
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۱۱ مهر ۹۹( 9 ماه پیش)
   اگر نرمال بود پروستاتیت است
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۱۱ مهر ۹۹( 9 ماه پیش)
   دزمان پروستاتیت : از داروهای افلوکساسین ۲۰۰ میلیگرم هر ۱۲ ساعت و کپسول تامسولوسین ۰.۴ میلیگرم شبی یک عدد و قرص ملوکسیکام ۷.۵ میلیگرم هر ۱۲ ساعت برای یک ماه استفاده کنین و از قهوه و نوشابه و ادویه جات و پیاز و سیر پرهیز کنین
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر بهروز جمعه ۴ مهر ۹۹( 9 ماه پیش) تعداد بازدید: 57 مشاهده پرسش
  با سلام
  اینجانب 48 ساله هستم و 70 کیلوگرم وزن و 163 سانتی متر قد دارم. در 42 سالگی به طور تصادفی در چک آپ متوجه مقدار ‏PSA‏‌ بالا در حد 4.7 شدم.‏
  در چند آزمایش بعدی هم بین 2 تا 4 در نوسان بود و بعد از هفت ماه به مقدار بالای 7 رسید.‏
  پس از مصرف آنتی بیوتیک دوباره به حدود 3.5 رسید. از آن به بعد بین 3 تا 5.5 در نوسان است.‏
  نسبت ‏PSA‏‌ آزاد به کل هم بین 0.1 تا 0.3 در نوسان بوده است.‏
  حجم پروستات هم از 35 میلی لیتر در سال 93 به 63 میلی لیتر در سال 99 رسیده است (سونوگرافی ها متفاوت بوده اند) و در ‏سونوگرافی هتروژن و کلسیفه است. دیواره مثانه هم ضخیم شده است.‏
  باقیمانده ادرار در مثانه هم 6 تا 26 میلی لیتر متغیر بوده است. ‏
  در سال 96 به دلیل اینکه کمبود فاکتور انعقادی دارم به جای بیوپسی مورد ‏MRI‏‌ قرار گرفتم. در این آزمایش اندازه پروستات ‏‏65×50×40 گزارش شد و طبقه بندی ‏PIRADS‏ عدد 2 گزارش شد.‏
  سونوگرافی کلیه سالم است.‏
  از نظر علایم بالینی تنها در سال 95 بعد از مصرف ۲۰ کپسول پروستافیت دچار تکرر ادرار شدم و در حال حاضر مشکلی ندارم.‏
  اما به تازگی گاهی احساس سوزش حتی قبل از ادرار دارم که بعد از ادرار و نه حین ادرار سوزش تشدید می شود.‏
  در آخرین آزمایش ادرار مقدار کمی پروتئین در ادرار هم دیده شد.‏
  ضمنا گاهی یک برجستگی نرم در مسیر ادرار پشت بیضه ها با لمس حس می کنم. ‏
  ممنون می شوم هر نوع راهنمایی لازم باشد بفرمایید و اینکه آیا ممکن است مبتلا به عفونت مزمن پروستات باشم؟
  چند سال پیش به خاطر مشکل دیگری با تجویز پزشک دو سال ویتامین ‏E400‎‏ مصرف کرده ام. ممکن است از عوارض آن باشد؟
  ممکن است در مورد من یک ویژگی ژنتیکی باشد و طبیعی باشد؟
  پیش بینی شما از روند مشکل چیست؟
  به خاطر کمبود فاکتور انعقادی 7 نگران هستم.‏
  لطفا سوال در معرض دید عموم قرار نگیرد و خصوصی تلقی شود.‏
  با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۴ مهر ۹۹( 9 ماه پیش)
   علایم شما به التهاب پروستات شباهت دارد ، از داروهای افلوکساسین ۲۰۰ میلیگرم هر ۱۲ ساعت و کپسول تامسولوسین ۰.۴ میلیگرم شبی یک عدد و قرص ملوکسیکام ۷.۵ میلیگرم هر ۱۲ ساعت برای یک ماه استفاده کنین و از قهوه و نوشابه و ادویه جات و پیاز و سیر پرهیز کنین
 • تصویر کاربر Bahman پنجشنبه ۲۷ شهریور ۹۹( 10 ماه پیش) تعداد بازدید: 47 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشین اقای دکتر بنده ۳۲ سال سن دارم یک سال هست گرفتار مشکل پروستاتیت شدم و این اواخر درد کلیه میشم شدید و عوارض عفونت کلیه میخاستم بپرسم میخام عمل بسته پروستات انجام بدم ولی ایا بعد عمل بچه دار میشم یا نه و اینکه کلا تا اخر عمر بدون انزال و منی میشم و بچه دار نمیشم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۲۷ شهریور ۹۹( 10 ماه پیش)
   خیر پروستاتیت رو این قضیه اثری ندارد
  2. تصویر کاربر Bahman پنجشنبه ۲۷ شهریور ۹۹( 10 ماه پیش)
   ببخشید اقای دکتر منظورم اینه اگه عمل بسته پروستات انجام بدم دچار انزال خشک میشم برای همیشه یا ن؟
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۲۷ شهریور ۹۹( 10 ماه پیش)
   در سن شما عمل پروستات انجام نمیشود و معنی ندارد
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر پورجمالیان چهارشنبه ۲۶ شهریور ۹۹( 10 ماه پیش) تعداد بازدید: 46 مشاهده پرسش
  سلام دکتر جان خوبی .پدر من 58 سال سن دارد . قبلا جواب آزمایش اشتباه شده بود الان آزمایش جدید براتون میفرستم . من از شهرستان تالش استان گیلان میباشم . لطفا چه کار باید کرد وبرای درمانش چه کاری انجام بده . یه نوبت زودم برای ما بفرستین تا حضوری خدمت برسیم چون شهرستان هستیم . ممنون آقای دکتر لطف میکنید
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۲۶ شهریور ۹۹( 10 ماه پیش)
   سلام آزمایش ها رو بفرستین
 • تصویر کاربر علی سه شنبه ۲۵ شهریور ۹۹( 10 ماه پیش) تعداد بازدید: 44 مشاهده پرسش
  سلام
  میخواستم بدونم ایا خودارضایی زیاد میتونه باعث تغییر حالت بدن و یا تضعیف قسمتی از عضلات بشه؟
  باتشکر
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۵ شهریور ۹۹( 10 ماه پیش)
   خیر ، بیشتر بحث روحی و روانی ش است.
درحال دریافت اطلاعات

مطالب بیشتری بخوانید

هیدرونفروز، یک بیماری است که بار کلیوی را افزایش داده و می تواند به آن آسیب برساند….
قرص سیپروفکت جهت درمان عفونت های باکتریایی برای بیماران تجویز می شود. این دارو برای درمان عفونت…
ادرار می تواند ویژگی هایی همچون بوی بد، تند یا شیرین داشته باشد. رایج ترین عوامل بوی…

روزای هفته

ساعت مطب

شنبه

17:00 - 21:00

یکشنبه

16:00 - 21:00

دوشنبه

17:00 - 21:00

سه شنبه

16:00 - 21:00

کلیه

+54 مطلب

مثانه

+54 مطلب

بیضه

+54 مطلب

حالب

+54 مطلب

پرسش از دکتر