جدیدترین درمان پروستات با کپسول پروترال تامسولوسین

دکترحسین کرمی

دکترحسین کرمی

در این مقاله مطالعه می‌کنید:
سوالی که معمولا برای مردم مطرح می شود این است که داروی درمان قطعی پروستات چیست و کدام درمان برای پروستات بهتر است. کپسول پروترال و قرص تامسولوسین در واقع کپسول درمان پروستات هستند که برای درمان بزرگی پروستات تجویز می شوند. در این مقاله با داروهای درمان پروستات و عوارض آنها از جمله پروترال 0/4 آشنا می شوید. بزرگی پروستات شتری است که در خانه همه مردان بالای 50 سال دیر یا زود می خوابد. بزرگی پروستات خود را با کاهش قطر جریان ادرار، قطره قطره آمدن ادرار، قطع و وصل شدن ادرار ، تکرر و سوزش ادرار و اختلال در تخلیه ادرار و باقی ماندن ادرار در داخل مثانه و شب بیدار شدن های مکرر، نشان می دهد.

بزرگی پروستات بیماری سن است. با گذر زمان تغییرات سنی در بدن ایجاد می شود و به عنوان مثال: پوکی استخوان ها، سفید شدن موها و چین وچروک پوست و … پروستات در آقایان مسن نیز شروع به بزرگ شدن و باعث بستن خروجی مثانه می گردد.

بزرگی پروستات

در درمان بزرگی پروستات داروهایی مورد استفاده قرار میگیرند که ما در این مقاله چندین قرص پروستاتیت را به طور کامل بررسی میکنیم. با ما همراه باشید تا کپسول درمان پروستات را به شما معرفی کنیم. غده پروستات که فقط در مردان یافت می شود در بالای مجرای مرتبط کننده مثانه با محیط بیرون قرار دارد. غده پروستات اغلب با افزایش سن، بزرگ شده و بر روی میزراه فشار آورده و جریان ادراری را که از مثانه می آید، مسدود می کند.

این وضعیت، می تواند علائم مختلفی را به وجود آورد که از جمله آن ها می توان به مشکل در دفع ادرار، عدم توانایی تخلیه مثانه و نیاز به دفع سریع تر و در دفعات بالاتر ادرار اشاره کرد.

انواع قرص برای التهاب پروستات:

1- کپسول درمان پروستات تامسولوزین

تامسولوزین نوعی دارو به نام آلفا بلاکر است. این دارو با مسدود سازی گیرنده های آلفا موجود در عضله غده پروستات، عمل می کند. تامسولوزین سبب منبسط شدن عضله غده پروستات می شود. این انبساط سبب کاهش فشار بر روی میزراه شده و اجازه می دهد که ادرار آزادانه از غده پروستات عبور کند. همچنین، در این حال دفع ادرار و تخلیه مثانه آسان تر خواهد شد.

2- فیناستراید

فیناستراید یک داروی تجویزی است که به صورت قرص های خوراکی پروستات وجود دارد. قرص های خورکی فیناستراید با نام تجاری Proscar و Propecia وجود دارند. همچنین، این دارو به عنوان یک داروی ژنریک هم موجود است. دارو های ژنریک معمولا قیمت کم تری نسبت به نسخه های تجاری خود دارند.

فیناستراید با کاهش مقدار هورمون دی هیدرو تستوسترون (DHT) در بدن، اثر خود را اعمال می کند.DHT  معمولا سبب بزرگ تر شدن غده پروستات شده و کاهش آن به جلوگیری از بزرگ شدن غده پروستات کمک می کند. مصرف این دارو به افزایش رشد و کاهش ریزش موی سر کمک می کند. رشد مو در دیگر نواحی بدن تحت تاثیر آن قرار نمی گیرد.

شیمی درمانی

3- قرص پرازوسین پروستات

پرازوسین اغلب به عنوان یک آلفا بلاکر استفاده می شود. مطالعات کنترل شده نشان داده اند که این دارو برخلاف دارونمای آن (پلاسیبو) بر علائم سیستم ادراری و میزان جریان ادرار اثر داشته است. درمان با این دارو باید با 0.5 میلی گرم در شب شروع شده و سپس به تدریج و در ظرف 2 هفته تا به 2 میلی گرم و تعداد دو بار در روز افزایش یابد. مهم ترین عارضه جانبی این دارو هایپو تانسیون وضعیتی است با این حال احتمال دارد گرفتگی بینی، سردرد و ریفلاکس معده نیز ایجاد شود.

نتایج این دارو سریع بوده و اغلب می توانند در ظرف 4 هفته ارزیابی شوند. در صورتی که پرازوسین به مدت بیش تر از 2 سال استفاده شود، تاثیر آن کم شده و ممکن است مقادیر بیش تری مورد نیاز باشد. این مورد می تواند ناشی تاکی فیلاکسی یا افزایشی پیش رونده در اندازه غده پروستات باشد که به علت اثرات پرازوسین بر روی تون عضلانی به وجود نیامده است.

4- ترازوسین پروستات

اخیرا، ترازوسین پروستات در بازار های استرالیا حضور یافته است. همچنین، این دارو تنها آلفا بلاکری است که برای درمان بزرگی خوش خیم پروستات از طرف سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) تایید گرفته است. ترازوسین نسبت به پرازوسین نیمه عمری طولانی تر داشته و می تواند یک بار در روز به بیمار داده شود. به علت همین دوز یک روزه خود، سازگاری و مقاومت آن می تواند نسبت به آلفا بلاکر هایی با مدت اثر کوتاه تر، بهتر باشد. آلفا بلاکر هایی با مدت اثر طولانی تر که در شب مصرف می شوند می توانند سازگاری بهتر و اثرات جانبی کم تری داشته باشند.

با این حال، مقادیری بهینه از این دارو ها تاثیری مشابه دارد. تقریبا 70 درصد بیمارانی که به صورت روزانه 10 میلی گرم ترازوسین مصرف می کنند می توانند انتظار بهبودی بیش از 30 درصدی در علائم کلی خود داشته باشند. همچنین، در 52 درصد بیماران، میزان جریان ادرار بیش از 30 درصد بهبود می یابد. عوارض جانبی قابل ملاحظه از لحاظ بالینی حداکثر در 10 درصد بیماران اتفاق می افتد. عوارض جانبی شامل ضعف، تورم محیطی و علائم وضعیتی می شوند. برای کاهش برخی از این عوارض جانبی، درمان باید به آرامی و در شب انجام شود.

ترازوسین پروستات

5- کپسول درمان پروستات پروترال 4

کپسول پروترال0/4 برای چیست؟ کپسول پروترال 0/4 برای درمان بزرگی پروستات تجویز می‌شود. قرص پروترال 4 که با نام تامسولوسین نیز شناخته می شود، پروستات را کوچک نمی‌کند، بلکه باعث باز شدن خروجی مثانه و در نتیجه احساس راحتی در تخلیه ادرار می‌شود. توجه داشته باشید که مصرف کپسول پروترال به صورت دائمی است و در صورت قطع قرص پروترال 0/4، دوباره علائم بزرگی پروستات ظاهر می شوند. به بیماران توصیه می کنیم که از مصرف این دارو زیر 50 سالگی خودداری نمایند.

عوارض کپسول پروترال

عوارض جانبی شایع کپسول پروترال تامسولوسین ممکن است شامل موارد زیر باشد:

6- پروستاتان

یكی از شایع‌ترین بیماری‌های مردان، ورم خوش‌خیم پروستات (‌BPH) است که علائم ناشی از آن مثل تكرر ادرار و بیداری‌های مكرر در طول شب، احساس درد در هنگام دفع ادرار و غالبا ابتلاء به عفونت‌های مجاری ادراری می باشد. قرص پروستاتان محتوی عصاره‌های خشک گیاهانی چون ریشه و برگ گزنه، تخم كدوی بدون پوست، گل بابونه، میوه‌ی آنیسونو خارخاسك است که دارای خاصیت ضد التهاب و حتی محرك ایمنی بوده، بنابراین  در كاهش التهاب پروستات و درمان علائم ناشی از آن كاملا موثر می‌باشد. 

پروستاتان

7- درمان بزرگی پروستات با آلفا بلاکر ها

مسدود کننده های آلفا یا همان آلفا بلاکرها به شل شدن عضلات مثانه و پروستات کمک می کنند. آنها اندازه پروستات شما را تغییر نمی دهند، اما به جریان ادرار، بیدار شدن از خواب شبانه ب سایر علائم کمک می کنند. و دیگر نیازی به انتظار طولانی برای دیدن نتایج نخواهید داشت. آنها معمولاً بلافاصله کار می کنند. اگر فشار خون بالا دارید، مسدود کننده های آلفا ممکن است گزینه خوبی برای شما باشد زیرا هر دو بیماری را درمان می کنند.

پزشک شما ممکن است یکی از این مسدود کننده های آلفا را پیشنهاد کند:

 • آلفوزوسین ( Uroxatral )
 • دوکسازوسین ( کاردورا )
 • پرازوسین ( مینی پرس )
 • سیلودوسین ( راپافلو )
 • تامسولوسین ( Flomax )
 • ترازوسین ( هیترین )

 

8- مهار کننده های 5- آلفا ردوکتاز

این دارو ها بدن شما را از ایجاد یکی از هورمون هایی که پروستات را بزرگتر می کند، جلوگیری می کنند. آنها از رشد غده پروستات جلوگیری می کنند و در بعضی موارد حتی آن را کوچک می کنند. این داروها دو مزیت دیگر نیز دارند که عبارتند از:

جراحی پروستات

قرص مسکن برای درد پروستات

 • مسکن، مانند پاراستامول یا ایبوپروفن .
 • داروهای مسدودکننده آلفا. آلفا بلاکرها می توانند به شل شدن عضلات غده پروستات و پایه مثانه کمک کنند.
 • آنتی بیوتیک ها.

آیا برای درمان قطعی بزرگی پروستات دارویی وجود دارد؟

آیا رابطه جنسی تاثیری در پیشگیری از سرطان پروستات دارد؟

برخلاف تصور عمومی که فکر می کنند انجام فعالیت های جنسی باعث بزرگی پروستات و بیماری آن می شود، این تفکر کاملاً غلط است و بر اساس تحقیقات ثابت شده انجام فعالیت های جنسی و مقاربت مداوم و منظم باعث شادابی غده پروستات می شود و برعکس عدم مقاربت و یا فاصله زیاد بین رابطه جنسی باعث التهاب پروستات می گردد.

اگر مبتلا به علائم پروستات شدیم باید چه کار کنیم؟

در صورت مشاهده اختلال در تخلیه ادرار باید به پزشک ارولوژی مراجعه و بررسی شوید. این بررسی ها عبارتند از:

 • انجام آزمایش PSA و آزمایش ادرار و عملکرد کلیه ها
 • سونوگرافی از کلیه ها، مثانه و پروستات و ادرار باقیمانده
 • معاینه انگشتی در صورت تشخیص پزشک

علائم و نشانه های بزرگی پروستات بر اساس شدت انسداد به سه نوع خفیف، متوسط و شدید تقیسم می شوند.

– نوع خفیف

سوزش مختصر ادراری، کاهش مختصر فشار و سرعت ادراری دیده می شود ولی تخلیه مثانه خوب انجام می شود و فرد علیرغم علائم از تخلیه ادراری شکایت ندارد.

– نوع متوسط

دوشاخه شدن ادرار، قطع و وصل شدن ادرار، شب بیدار شدن های مکرر ادراری و زور زدن هنگام تخلیه ادرار و باقیمانده زیاد ادرار در مثانه می باشد.

علت سوزش دستگاه تناسلی مردان هنگام ادرار

– نوع شدید

 ادرار بسیار باریک و تخلیه ادراری کاملاً مشکل و اذیت کننده شده و فرد چه بسا دچار احتباس ادراری می شود که مجبور می شویم برای بیمار سوند فولی گذاشته شود.

مکانیسم اثر داروها در درمان پروستات چگونه است؟

داروهایی که امروزه برای درمان پروستات استفاده می شوند عبارتند از: شل کننده های عضلات صاف (مثل امنیک ، تامسولوسین، پرازوسین، ترازوسین) این داروها باعث مهار کردن گیرنده های آلفا که در پروستات و کپسول آن قرار دارد باعث شل شدن گردن مثانه و لذا باز شدن خروجی مثانه و باعث احساس راحتی در تخلیه ادرار می شوند.

این داروها را با عنوان خط اول درمانی برای پروستات های بزرگ شده با علائم خفیف تا متوسط پیشنهاد می کنیم و به بیمار توصیه می کنیم. با محدودیت مصرف مایعات شبانه قبل از خواب یکی از این کپسول ها را استفاده نمایند که باعث روان شدن جریان ادرار صبحگاهی می شود.

مدت زمان استفاده از این داروها چقدر است؟

اگر فرد ی مبتلا به علائم بزرگی پروستات شود باید تا آخر عمر از این داروها استفاده نماید چون اثر این داروها موقتی است و در صورت قطع دارو بلافاصله علائم بزرگی پروستات خود را نشان می دهند.

آیا داروهای شل کننده عضلات پروستات مثل تامسولوسین، امنیک، پرازوسین و ترازوسین عارضه خاصی دارند؟

نکات قابل توجه و موارد مصرف تامسولوسین
نکات قابل توجه و موارد مصرف تامسولوسین

با توجه به مصرف دراز مدت این داروها لازم است با عوارض آن آشنا شوید:

1- قطع و یا کم شدن مایع منی در موقع نزدیکی

این داروها باعث شل شدن و بازماندن گردن مثانه هنگام انزال شده و باعث می شوندکه مایع منی عوض خروج از مجرا به داخل مثانه ریخته شود و با ادرار دفع گردد.

2- کاهش شدت نعوظ

به علت اثر شل کنندگی این قرص ها در پروستات باعث شل شدن عضلات صاف آلت تناسلی مرد نیز می شود و لذا نعوظ سفت ممکن است ایجاد نشود.

3- افت فشار خون

مصرف همزمان این داروها با داروهای پایین آورنده فشارخون ممکن است باعث تشدید افت فشار خون شده و باعث ضعف، سرگیجه، سردی در اندام تحتانی و یا افتادن ناگهانی فرد به زمین شود و به همین خاطر توصیه می شود که این داروها شب ها قبل از خواب مصرف شوند.

انزال ممکن است خطر سرطان پروستات را کاهش دهد

یافته های اخیر، که براساس داده هایی از 30 هزار مرد عمدتا سفید پوست در سن 46 تا 81 سالگی بوده است. در آغاز مطالعه، مردان اطلاعاتی درمورد تعداد انزال هایشان در دهه ی 20 و 40 زندگیشان و در سال هالی قبل ارائه دادند. تعداد انزال شامل روابط جنسی، استمنا و انزال شدن در خواب بودند. بعد از آن مردان برای 8 سال مورد مطالعه قرار گرفتند. پژوهشگران دریافتند که بیشتر گروه های تعدد انزال با خطر سرطان پروستات در ارتباط نبوند. اما وقتی آن ها به گروه هایی با تعداد بالای انزال نگاه کردند، شواهد و مدارکی مبتنی بر تاثیرات محافظتی یافند.

در مطالعاتی که انجام شد؛ مردان اطلاعاتی درمورد تعداد انزال هایشان در دهه ی 20 و 40 زندگیشان و در سال هالی قبل ارائه دادند. تعداد انزال شامل روابط جنسی، استمنا و انزال شدن در خواب بودند. بعد از آن مردان برای 8 سال مورد مطالعه قرار گرفتند. پژوهشگران دریافتند که بیشتر گروه های تعدد انزال با خطر سرطان پروستات در ارتباط نبوند. اما وقتی آن ها به گروه هایی با تعداد بالای انزال نگاه کردند، شواهد و مدارکی مبتنی بر تاثیرات محافظتی یافند.

داروهای دیگر درمان بزرگی پروستات

داروهایی هستند که باعث بلوکه شدن تبدیل تستوسترون به دهیدروتستوسترون در خون می شود. بزرگترین محرک بزرگ شدن غده پروستات هورمون دهیدروتستوسترون است. این داروها از قبیل فیناستراید، دوتاستراید باعث مهار در تبدیل تستوسترون به دهیدروتستوسترون شود. شش ماه بعد از مصرف این دارو حجم غده پروستات 30 درصد کم می شود ولی در صورت قطع دارو دوباره به حالت اولیه پروستات بر می گردد.

درمان خارش بیضه

از مهمترین عارضه این دارو: کاهش شدید میل جنسی در مرد می باشد که به علت اثرات هورمون دارویی می باشد.

شاید دوست داشته باشید بخوانید:

بهترین درمان زگیل تناسلی مردانه

برای اطلاع از علت بزرگ شدن پروستات در جوانان روی اینجا کلیک کنید.

دکتر حسین کرمی متخصص  کلیه و مجاری ادراری

3.8/5 - (547 امتیاز)

مشاوره پزشکی

در پایان هر مقاله برای راحتی شما عزیزان، نرم افزار پرسش و پاسخ قرار داده شده است تا به راحتی سوالات خود را با ما در میان بگذارید. از طریق این نرم افزار می توانید پرسش ها و مدارک پزشکی خود را ارسال کنید تا در اسرع وقت به آنها پاسخ داده شود.

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.با توجه به تعداد زیاد سوالات پاسخ شما تا 4 روز کاری به صورت پیامک اطلاع رسانی خواهد شد  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر سپیدار چهارشنبه ۲ آذر ۱( 10 ماه پیش) تعداد بازدید: 111 مشاهده پرسش
  سلام دکترجان،من ۴۲سالمه آزمایش دادم حجم مثانه ۱۷ccو(psa 0/57)و ( 0/2 freepsa)هستش،البته چندتاسنگکلیه دارم درهردوکلیه ام ۶میل،تکررادراردارم زورمیزنم گاهابراادرار،وقطرادرارمم کمه ؟چکاربایدکنم ،کمکم کنید
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۲ آذر ۱( 10 ماه پیش)
   سلام از کی ادرار این مشکلات شروع شده ؟ دارویی برای پروستات مصرف کرده اید ؟
  2. تصویر کاربر سپیدار چهارشنبه ۲ آذر ۱( 10 ماه پیش)
   والا ۳ ماهی هست که اینطوری شدم ،شب ها خواب ندارم دیگ ،هیچ دارویی براپروستات استفاده نکردم تابحال
  3. تصویر کاربر سپیدار چهارشنبه ۲ آذر ۱( 10 ماه پیش)
   ۳ ماهی هست الان،خیردارویی استفاده نکردم تابحال
  4. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۲ آذر ۱( 10 ماه پیش)
   سونوگرافی حجم پروستات اعلام کرده ؟ ادرار باقیمانده پس از خالی کردن مثانه چقدر بوده ؟ ازمایش ادرار داده اید ؟ عکس یونو را بفرستید
  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر علی سه شنبه ۱ آذر ۱( 10 ماه پیش) تعداد بازدید: 107 مشاهده پرسش
  با عرض سلام دکتر جان بنده به علت تشخیص التهاب پروستات بعد از یه رابطه دوسال پیش دچار سوزش در طوله مجرا و درد زیر شکم یه حالتی شیبه نفخ حتی با صدای غار..وباد شکم شدم پس از درمانهای مختلف هنوز بهبودی کامل نشدم و از دکتر تقاضای سیستوکوپی کردم گفتن لازم نیست بنده بعد از ادرار حس تحریک و سوزش کمی نوک الت دارم خواستم ببینم چون از لحاظ تنگی مجرا بررس نشدم ممکن است علایم مربوط به ان باشد در ضمن دو سونو انجام دادم که عکسهای اخری ارسال میکنم ممنون میشم راهنمایی کننین حتی با مطب شما هم برای سیتوسکوپی تماس گرفتم بعد از شرح حال و گفتن نتایج سونو گفتن نیاز به اقدامی نیست مرسی
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۱ آذر ۱( 10 ماه پیش)
   سلام چند سالتونه ؟ چه داروهایی مصرف کرده اید ؟ عکس ها اپلود نشده
  2. تصویر کاربر علی سه شنبه ۱ آذر ۱( 10 ماه پیش)
   سلام ۴۲ سالمه دکتر جان در سونو گ افی مثانه پر ۵۴۰ سی سی و باقیمانده ادرار ۲۴ سی سی و حجم پروستات ۱۷ سی سی داروهای مختلفی مانند تامسولین دایکس سایکلین و تاوانکس ترازوسین و غیره ...
  3. تصویر کاربر علی سه شنبه ۱ آذر ۱( 10 ماه پیش)
   عکس دیپورت سونو هم ارسال کردم دکتر جان ممکن من تنگی مجرا داشته لاشم
  4. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۱ آذر ۱( 10 ماه پیش)
   جهت سیستوسکوپی با شماره های زیر تماس بگیرید ۰۹۱۰۱۱۴۲۰۸۰ ۰۹۳۵۱۱۴۲۰۸۰
  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر کوروش شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 228 مشاهده پرسش
  سلام.دکتر جان خسته نباشید.من 7 سال پیش .کلا ادارم به زور میامد که یک روزاخرش مجبوررشدم برم دکتر تو شهردسبزوار بنام بسکابادی .ایشان همون موقه گفتم شما مجرای ادارتان تنگ است .خلاصه یک سونگورافی از مجرای ادارم گرفت.که تا اخر عمر درد اش رو فراموش نمیکنم.جواب را بهش دادم.گفت از استرس یادفشار عصبی است.دو ورق قرص داد ودیگه خوب شدم.که 4 سال پیش تو سبزوار یک دکتر امده بوددفامیل دای ام میشد به نام اقای پور بلاسی .بازم همین مورد پیش امد رفتم همون عکس مجاری ادار ر هم بردم .که گفت برو سونوگرافی بگیر .گرفتم اوردم .گفت پروستات عفونت کرد دوتا قرص داد اگه اشتباه نکنم .یکی صبح بخورم از همون هم شب ها هم بخورم .ویک دانه فقط شب ها.دیگه گفت یک دوماه دیگه بیا خوب شدم نرفتم بعدیک سال رفتنم دیدم از سبزوار رفته تهران.پارسال پیگیری کردم ادرس مطب تهرانپارس تو یک کلنیک بود ادم کارگر تو روستا با سه تا بچه دیگه نتونستم بیام تهران.الان نزدیک 4 ماه میشه خیلی اذیت میشم. حالا دیگه اداره باید نیم ساعت بشیتم اخرش با ادرارم منی میاد.بعدش کلیه هام درد میگیره.مخصوصا صبح باید 40 دقیقه بشینم .بعد سر کار مردم هم نمیشه هی بری دستشوی و نیم ساعت بشینی.بعضی موقه انقدر فشار میاد به بیضی هام .حالا از شما یک راهنمای یا یک وزیت کنید .بلکه بهتر بشم یا چند تا قرص بهم بگید .تا برم بگیرن تشکر از محبت شما


  گگ.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱( 1 سال پیش)
   3-سلام ، بايد جهت بررسي از نظر مثانه عصبي تست اروديناميك يا نوار مثانه بگيريد
 • تصویر کاربر حسین یکشنبه ۴ اردیبهشت ۱( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 258 مشاهده پرسش
  سلام و خسته نباشید
  آقای دکتر بنده 23 سال سن دارم و خودارضایی میکنم
  پارسال دچار التهاب پروستات شده بودم که با داروهابی که برام تجویز کرده بودید خوب شد
  متاسفانه با ادامه روند خودارضایی الان حس میکنم بعد از ادرار کردن مقداری ادرار باقی میمونه و باید با فشار خالی بکنم و حس باقی موندن ادرار رو دارم
  و گاهی اوقات بعد از ادرار قطره قطره به مقدار کم مواقع ایستادن یا خم شدن خارج میشه
  سوزش و تکرر ادرار هم ندارم
  آیا داروهای شل کننده که تجویز میفرمایید اثر منفی در آینده برای من میزاره یا خیر؟
  درمانش همیشگی هست؟
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
  1. تصویر کاربر حسین چهارشنبه ۲۴ فروردین ۱( 1 سال پیش)
   آقای دکتر من منتظر پاسخ شما هستم..
  2. تصویر کاربر حسین پنجشنبه ۱ اردیبهشت ۱( 1 سال پیش)
   آقای دکتر یک هفته شد پاسخی دریافت نکردم
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۴ اردیبهشت ۱( 1 سال پیش)
   آزمایش آنالیز و کشت ادراری انجام بدید
  4. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۴ اردیبهشت ۱( 1 سال پیش)
   1-سلام، بهتر است سونوگرافي كنيد.
  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر سام چهارشنبه ۲۷ بهمن ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 255 مشاهده پرسش
  سلام،خسته نباشید.من در ادرار کردن مشکل دارم و برای ادرار باید تمرکز کنم،سوزش و تکرر ادرار دارم ، سه انگشت زیر نافم هم درد شدیدی میگرفت مخصوصا" بعد از غذا . پیش دکتر رفتم دکتر قرص افلوکساسین۲۰۰ و پروترال۴/۰داد و آزمایش نوشت بعد از یک هفته استفاده داروها رو عوض کرد و قرص پرازوسین ۱ و روغن کدو و شربت اورتیکا داد حالا بعد از یک ماه هیچ تاثیر خاصی حس نمیکنم بطوری روی زندگی زناشویی تاثیر گذاشته، در ضمن قرص پرازوسین باعث تنگی نفس و افت فشارم میشه، میخواستم بدونم درمان کامل و قاطعی براش هست یا نه_خیلی ممنونم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۲۷ بهمن ۰( 1 سال پیش)
   باید بیایید معاینه کنم02122642744
 • تصویر کاربر خسررو چهارشنبه ۲۷ بهمن ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 252 مشاهده پرسش
  من یگسال پیش عمل پروستات لیزری انجام دادم دکترم کپسول تاموسیلین برایم تجویز کرد ولی باخوردن ان بعد از ادرار کردن دراخر ادارار بصورت قطره قطره خارج میشود که باقطع دارو بهتر مشوم ایا خوردن کپسول را ادامه دهم یا خیر از راهنمایی شما متشکر میشم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۲۷ بهمن ۰( 1 سال پیش)
   1-سلام، بهتر است سونوگرافي كنيد.
 • تصویر کاربر ابوالفضل جمعه ۱ بهمن ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 2184 مشاهده پرسش
  قای دکتر من 20 سالمه و خیلی سال هستش که زیاد از حد خود ارضایی کرده ام و 3 ساله که یه مشکلی دارم و اونم اینه که اگر تقریبا 10 روز خود ارضایی نکنم و بعد از 10 روز خودارضایی کنم , درد دارم هنگام ارضا شدن یعنی مایه منی با درد میاد بیرون و یه سری تیکه های زرد رنگ ژله ای هم پیدا میشه داخلشون انگار که سفت تر از بقیه مایه های منی هستن ; اما اگر در هفته سه بار خود ارضایی کنم و بیشتر , درد ندارم و اون نوع مایه منی به اون شکل زرد رنگ بیرون نمیاد ) همچنین اگر بعد از این 10 روز که خودارضایی نکرده ام , موقع ادرار کردن در حین ادرار دردی ندارم , اما ادرار که تموم میشه بعدش حس میکنم یه چیزی میخواد بیاد بیرون که خیلی درد داره اما نمیاد حالا اگر خود ارضایی بکنم این حس رو هم دیگه بعد از ادرار ندارم فاصله بیضه تا مقعد هم گاهی اوقات حس میکنم یه چیزی هست سنوگرافی و ازمایش هم دادم پروستات هم ندارم قرص هایی واسه پروستات هم مصرف کردم از جمله سیپروفلوکساسین اما خوب نشدم دیر به دیر حس مدفوع پیدا میکنم و مدفوع میکنم گاهی اوقات هم مدفوع که انجام میدم بعدش از الت تناسلیم یه مایه چسبناک بیرون میاد. شما داخل تماس قبلی گفتید که اسپاسم دارم میخواستم بدونم ایا میشه یک فرد 3 سال اسپاسم داشه باشه ؟
  بعد اینکه اقای دکتر یک بار دیگه هم این سوالو پرسیدم و شما گفتید احتمالا عفونت دارید و تاوانکس 500 بخورید طی 10 روز و من خوردم وباز خوب نشدم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۱ بهمن ۰( 1 سال پیش)
   با ترک خود ارضایی تمامی علایم رفع میشه
 • تصویر کاربر برک چهارشنبه ۲۹ دی ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 240 مشاهده پرسش
  سلام دکتر من 55ساله هستم دوساله با مشکل پروستات درگیر هستم اندازه آن البته 29 cc است در آخرین سونوگرافی اما در متانه ادار می‌ماند دردوسونوگرافی در4ماه اخیر 25 وآخرین 60ccدرمثانه ادار مانده است نوار مثانه هم داده ام عضلات مثانه ضعیف است دچار مشکل در دفع کامل ادار هستم وعدم تخلیه کامل دارو هم مصرف میکنم ترازوسین 2 وتامسولوسین والبته قرص ویسول هم دکتراخیرا داده اما شدت بیماری بیشتر شده دچار سنگ کلیه با 4میلی درکلیه چپ در سونوگرافی اخیر شدم سالها بود مشکلی نداشتم خلاصه چه کنم شرایط برایم اذیت کننده است
  آیا با عمل لایه برداری از پروستات با لیزر مشکلم حل می‌شود یا باید کامل برداشته شود. یا ادامه وتکمیل داروها. ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۲۹ دی ۰( 1 سال پیش)
   باید بیایید معاینه کنم02122642744
 • تصویر کاربر ر_م چهارشنبه ۲۹ دی ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 248 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر باتوجه به بزرگی پروستات وسنگهای مثانه وسنگ ریزه کلیه چپ باید عمل جراحی شوم ؟ یا بادارو میشه کنترل کرد؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۲۹ دی ۰( 1 سال پیش)
   سنگ مثانه دارید و بهتره جراحی بشید
 • تصویر کاربر محمد دوشنبه ۶ دی ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 284 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر .پدرم سرطان بدخیم معده داره .۶۸ سال .معده ش برداشتیم.متاساز نشده توده.الان اولین جلسه شیمی رو انجام دادیم .تامسولوسین مصرف میکنه شبی یک عدد .ایا قرص دیگه ای هست مفرفی کنید در این ایام شیمی هز تامسولوسین بهتر باشه .چون تکرر ادرار داره و شبی ۵ بار میره سرویس .و این بیخوابی برا شیمی ش بده.به خود پدر جریان بیماریش نگفتیم امیدوارم موهاش نریزه که نفهمه.ایا میتونیم فینستراید هم براش مصرف کنیم علاوه بر ی کپسول پروستات.از پرستار پرسیدم گفت دهروهای شیمی ش ممکنه مو نریزونه.فعلا که ی هفته بعد شیمی موش نریخته
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۶ دی ۰( 1 سال پیش)
   این قرص ها باعث ریزش مو نمیشه ولی شیمی درمانی میشه
درحال دریافت اطلاعات

مطالب بیشتری بخوانید

اندامهای تناسلی مردانه شامل قسمتهای داخلی و خارجی است. اندامهای اصلی تولید مثل شامل آلت تناسلی، کیسه…
چربی بالای آلت (FUPA) موردی طبیعی است. به این چربی، مونس پوبیس (تپه ونوس) یا پانیکولوس نیز…
زگیل تناسلی شایعترین بیماری منتقل شونده از طریق تماس جنسی آلوده است. بیش از 140 نوع HPV…

روزای هفته

ساعت مطب

شنبه (مطب قلهک)

14:00 - 19:00

دوشنبه (مطب قلهک)

14:00 - 19:00

سه شنبه (مطب نیکان)

14:00 - 19:00

پنج شنبه (مطب نیکان)

09:00 - 12:00

حالب

+54 مطلب

پرسش از دکتر