جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

مثانه پركار یا تكرر ادرار مزاحم زندگی روزمره

دکترحسین کرمی

دکترحسین کرمی

در این مقاله مطالعه می‌کنید:
اختلال در مثانه یا مثانه بیش‌ فعال باعث می‌ شود فرد ناگهان نیاز شدیدی به دفع ادرار پیدا کند. همچنین ممکن است منجر به ادرار غیر ارادی در فرد شود که به آن بی‌اختیار ادراری می گویند. معمولاً خانم‌ ها بیشتر از مردان به این عارضه دچار می‌شوند.

کنترل علائم این بیماری کمی دشوار است زیرا نمی‌ توان پیش ‌بینی کرد چه زمان اتفاق می افتد. این عارضه گاهی برای شخص شرم‌ آور است و در فعالیت‌های اجتماعی و کیفیت کلی زندگی او مشکل ایجاد می‌کند. این بیماری حتی می‌تواند باعث گوشه‌ گیری و تنش احساسی در فرد مبتلا شود.

با این حال، راه‌ های زیادی برای درمان این عارضه وجود دارد که به فرد کمک می‌کند علائم آن را کنترل کند. درمان اختلال مثانه وجهه فرد را بهتر می‌کند و ادرار غیر ارادی را در او کاهش می‌دهد. در ادامه مطلب، مثانه تحریک پذیر را بیشتر توضیح خواهیم داد.

مثانه تحریک پذیر

علائم مثانه پرکار

اینکه گاه‌ به‌ گاه دچار ادرار غیر ارادی شوید به این معنا نیست که مثانه بیش‌ فعال دارید. به این اتفاق ریزش ادراری می گویند که می‌تواند دلایل دیگری داشته باشد. برای مثال خندیدن بیش از حد یا نگه‌ داشتن ادرار بعض اوقات منجر به این اتفاق می‌شود.

زمانی می گوییم فرد مثانه بیش‌ فعال دارد که ریزش به صورت مداوم اتفاق بیفتد و حالتی کاملاً اضطراری داشته باشد.  از جمله علائم اختلال مثانه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

Check Mark on Google Android 12.0 نیاز ضروری و غیرقابل کنترل به دفع ادرار

Check Mark on Google Android 12.0 تکرار ادرار غیر ارادی به دفعات

Check Mark on Google Android 12.0 دستشویی رفتن بیش از حد (مثلاً بیش از هشت بار در شبانه روز)

Check Mark on Google Android 12.0 بیش از یک بار بیدار شدن در شب برای دفع ادرار

علائم مثانه پرکار ممکن است تغییر کند یا اینکه در هر فردی متفاوت باشد. به همین خاطر به سختی می‌توان این بیماری را بدون مراجعه به پزشک تشخیص داد.

درمان مثانه پرکار

برای کنترل علائم مثانه پرکار، روش‌هایی وجود دارد که در زیر به آن‌ها اشاره می‌کنیم.

درمان مثانه بیش فعال با ورزش کف لگن

بعضی از درمانگران فیزیکی متخصص ماهیچه‌های لگن هستند. آن‌ها می‌توانند با ارائه تمرین‌های فیزیکی و تقویت ماهیچه‌های لگن بعضی از مشکلات ادراری، از جمله تکرر ادرار، اضطرار ادرار و علائم شب‌ادراری را در فرد کاهش دهند.

درمان مثانه بیش فعال با دارو

داروهایی که به درمان اختلال مثانه کمک می‌کند، بر دو مورد تمرکز دارند:  اول کاهش علائم و دوم کاهش دفعات ادرار (چه به صورت ارادی و چه غیرارادی). از جمله این داروهامی توان به تولترودین (دترول، دترول ،LA)، تروسپیوم (Sanctura) و میرابگرون (Myrbetriq) اشاره کرد. این داروها گاهی در فرد باعث بروز عوارضی همچون خشک شدن چشم‌ها، خشک شدن دهان و یبوست می‌شود.

درمان با بوتاکس

بعضی اوقات تزریق دوز کمی از بوتاکس باعث از کار افتادن یا ضعیف شدن ماهیچه‌های مثانه می‌شود. در نتیجه انقباض بیش از حد در ماهیچه‌ها صورت نمی‌گیرد و علائم اختلال مثانه کاهش می‌یابند. تأثیر این دارو معمولاً بین شش تا هشت ماه باقی می‌ماند. بنابراین بعد از مدت باید درمان را تکرار کنید.

درمان مثانه ی پرکار با استفاده از تحریک عصب

این فرایند سیگنال‌های الکتریکی عصب‌های مثانه را تغییر می‌دهد. در نتیجه سلول‌های عصبی نمی‌توانند پیامی را به مثانه انتقال دهند. برای این کار سوزنی کوچک را به سیمی کوچک وصل می‌کنند و آن را از طریق پا وارد پوست فرد می‌کنند.

با اینکه این راه درمانی هنوز کاملاً تثبیت نشده است، بعضی از تحقیقات researchTrusted Source نشان داده‌اند که این روش می‌تواند شدت و حالت اضطرار اختلال مثانه را در فرد کاهش دهد.

درمان با استفاده از عمل جراحی

اگر علائم فرد با کمک دارو، تحریک عصب و روش‌های دیگر بهبود پیدا نکند، پزشک با کمک عمل جراحی سعی می کند تا این مشکل را برطرف کند.

درمان گیاهی مثانه تحریک پذیر

برای درمان مثانه تحریک پذیر، چندین مکمل طبیعی و گیاهی توصیه شده است، گرچه تحقیقات محدودی در مورد آنها وجود دارد.

گیاه گوشا جینکی گان: مطابق با تحقیقات، این دارو ترکیبی از 10 گیاه چینی است و تأثیر مثبتی روی انقباض مثانه دارد.

کلاله یا کاکل ذرت: یک داروی  سنتی است که قرن هاست برای بیماری هایی مانند سوزش مثانه و بی اختیاری ادراری شبانه استفاده می شود.

کاپسایسین: این داروی طبیعی از فلفل قرمز گرفته می شود. برخی از تحقیقات، این ماده را یک داروی ارزان و مؤثر برای مثانه های پرکار و بسیار حساس توصیه می کنند.

عصاره دانه پامپکین: تحقیقات شان می دهند که این گیاه برای درمان مثانه تحریک پذیر و بی اختیاری ادراری شبانه مفید است.

هیدروکسید منیزیم: در یک پژوهش کوچک نشان داده شده است که این مکمل، علائم بی اختیاری ادراری و شب ادراری را در 50 درصد از شرکت کننده های زن بهبود می بخشد.

ویتامین D: یک پژوهش صورت گرفته در سال 2010 دریافت که مقادیر ویتامین دی بالاتر، با کاهش احتمال اختلالات کف لگن مانند نشت ادرار در زنان مرتبط است. پژوهش دیگری، رابطه ای میان سطوح ویتامین دی پایین تر و نشت ادرار در زنان مسن تر پیدا کرد.

مصرف ویتامین دی

علت بیش فعالی مثانه

ادرار ابتدا توسط کلیه تولید و سپس وارد مثانه می‌شود. بعد از آن، مغز سیگنال‌هایی می‌فرستد که به شما نشان می هد مثانه‌تان پر شده و باید آن را دفع کنید. وقتی به دستشویی می‌روید، ماهیچه‌های کف لگن منبسط می‌شوند و به ادرار اجازه می‌دهند از بدن خارج شود.

حال وقتی مثانه بیش‌فعال داشته باشید، ماهیچه‌های لگن به صورت غیرارادی فشرده می‌شوند. در نتیجه حتی وقتی مثانه‌تان هنوز پر نشده، مرتب احساس می‌کنید باید به دستشویی بروید. عارضه‌ها و عوامل دیگری هم هستند که می‌توانند منجر به اختلال در مثانه شوند، از جمله:

Reverse Button on Apple iOS 14.6 نوشیدن بیش از حد مایعات

Reverse Button on Apple iOS 14.6 خوردن داروهایی که باعث افزایش تولید ادرار می‌شوند

Reverse Button on Apple iOS 14.6 عفونت مجاری ادرار

Reverse Button on Apple iOS 14.6 استفاده از کافئین، نوشیدنی‌های الکلی یا محرک‌های ادراری

Reverse Button on Apple iOS 14.6 عدم تخلیه کامل مثانه

Reverse Button on Apple iOS 14.6 اختلالات مثانه مانند سنگ مثانه

علت اصلی مثانه بی‌فعال دقیقاً مشخص نیست. هرچه افراد مسن‌تر می‌شوند احتمال ابتلا به این عارضه در آن‌ها بیشتر می‌شود اما نمی‌توان گفت این مسئله یکی از اتفاقات رایج کهولت سن است. بنابراین نباید علائم این بیماری را نادیده بگیرید.

اگر هرگونه از علائم گفته شده را در خودتان مشاهده کردید، حتماً به پزشک مراجعه کنید تا در تشخیص بیماری به شما کمک کند. عملکرد مثانه به سلامت مجاری ادرار بستگی دارد. علت بیش‌فعالی مثانه هم اغلب به مشکلات مجاری ادرار بر می‌گردد.

تشخیص پرکاری مثانه

پزشکان برای تشخیص علت بیش‌فعالی مثانه آزمایش‌های متعددی انجام می‌دهند و حتی ممکن است شما را به متخصص درمان مشکلات مجاری ادرار ارجاع دهند. به این افراد اورولوژیست یا متخصص مجاری ادراری گفته می‌شود. آزمایش‌هایی که برای تشخیص اختلال مثانه استفاده می‌شوند به شرح زیر اند:

آزمایش ادرار

در این روش نمونه‌ای از ادرار فرد می‌گیرند و آن را آزمایش می‌کنند تا هرگونه مورد غیرعادی (مانند وجود خون در ادرار) را تشخیص دهند. این آزمایش در تشخیص عفونت مجاری ادرار یا مشکلات دیگر مجاری ادرار به پزشک کمک می‌کند.

آزمایش ادرار

معاینه فیزیکی

در این روش، پزشک با دست التهاب اطراف شکم و کلیه‌ها را بررسی می‌کند تا در صورت بزرگ شدن پروستات متوجه آن بشود.

عکسبرداری از مثانه

در این تست با استفاده از یک اشعه فراصوت، بعد از دستشویی رفتن میزان ادرار باقی‌مانده در مثانه بیمار را اندازه می‌گیرند.

نوار مثانه یا تست اوروداینمیک

با این آزمایش توانایی مثانه برای ذخیره و نگه‌داشتن ادرار را بررسی می‌کنند.

سیستوسکوپی

در این فرایند، پزشک مثانه بیمار را بیحس کرده و لوله‌ای را به همراه یک لنز وارد آن می‌کند تا داخل مثانه را ببیند. اگر علائم موجود به دلیل موارد غیرطبیعی از جمله سنگ مثانه یا تومور اتفاق افتاده باشد، پزشک می‌تواند با استفاده از این روش به آن پی ببرد. بافت‌برداری یکی دیگر از روش‌هایی است که دکتر می‌تواند به کمک آن این فرایند را انجام دهد.

مثانه بیش فعال در مردان

بیش‌ فعالی مثانه در زنان رایج‌ تر است اما طبق تحقیقات سی درصد از مردان هم علائم بیش‌ فعالی مثانه را به صورت متداوم تجربه می‌کنند. این تعداد حتی ممکن است از آن هم بیشتر باشد زیرا احتمال دارد بعضی از مردان علائم بیش‌ فعالی مثانه را به پزشکشان گزارش نداده باشند. علائم بیش‌ فعالی مثانه در مردان شامل موارد زیر می‌شود:

 • نیاز ضروری به دفع ادرار
 • بیش از هشت بار دستشویی رفتن در روز
 • ریزش ادراری
 • شدت‌ گرفتن ادرار و عدم توانایی کنترل آن

خیلی از موارد بیش‌فعالی مثانه در مردان به دلیل بزرگ شدن پروستات اتفاق می افتد. وقتی غدد پروستات التهاب پیدا می‌کند، این مسئله ممکن است باعث مسدود کردن جریان ادرار و در نتیجه ادرار غیرارادی در مردان شود.

بزرگی پروستات در افراد مسن بیشتر اتفاق می افتد. بنابراین بیش‌فعالی مثانه هم در افراد مسن رایج‌تر است. در این موارد، با درمان بزرگی پروستات علائم بیش‌فعالی مثانه هم از بین خواهد رفت.

بیش‌فعالی مثانه در زنان

بیش‌فعالی مثانه در زنان

احتمال ابتلا به این عارضه در زنان بیشتر است. طبق بررسی‌ها، حداقل چهل درصد از زنان چنین علائمی را به پزشکشان گزارش داده‌اند. این تعداد  ممکن است حتی از آن هم بیشتر باشد زیرا به احتمال زیاد بیمارانی هم هستند که هنوز به پزشک مراجعه نکرده‌اند یا در این مورد به دکتر اطلاعی نداده‌اند. اختلال مثانه علائمی دارد که باعث می‌شود فرد بیشتر احساس نیاز به دفع ادرار کند. از جمله این علائم موارد زیر هستند:

1- احساس ناگهانی برای دفع ادرار

2- عدم توانایی کنترل ادرار

3- دستشویی رفتن بیش از دو بار در شب (هنگام خواب)

4- دستشویی رفتن بیش از هشت بار در روز

دقیقاً مشخص نیست چه موضوعی باعث بیش‌فعالی مثانه می‌شود ولی معمولاً بعد از سن یائسگی این مسئله در زنان رایج است. شاید کاهش استروژن یکی از دلایل این عارضه باشد اما بیش‎فعالی مثانه در هر سنی ممکن است اتفاق بیفتد. بیش‌فعالی مثانه در زنان را می‌تواند با دارو، جراحی و ورزش‌های فیزیکی درمان کرد.

بیش‌فعالی مثانه در شب

نوکتوریا با بیش‌فعالی مثانه فرق می‌کند. درواقع ممکن است برخی افراد هیچ‌یک از علائم بیش‌فعالی مثانه را در طول روز نداشته باشند اما شب‌ها دچار تکرر ادرار شوند.

نوکتوریا بیشتر در افراد بالای شصت سال دیده می‌شود اما از هر سه میان‌سال بالای سی سال، یک نفر به این عارضه دچار است و شب‌ها دو تا سه بار برای دستشویی رفتن از خواب بیدار می‌شود. بیشتر افراد بدون اینکه نیازی به دستشویی رفتن داشته باشند حدود 6 تا 8 ساعت می‌خوابند و بعضی هم یک بار در شب برای دفع ادرار بیدار می‌شوند.

بنابراین اگر بین خواب بیش از یک بار برای دستشویی رفتن بیدار می‌شوید، احتمالاً دچار بیش‌فعالی مثانه در شب هستید.

دکتر حسین کرمی متخصص جراحی کلیه، مجاری ادراری تناسلی و فلوشیپ فوق تخصصی درمان آندوسکوپی و لاپاراسکوپی  

عضو هیئت علمی و دانشیار دانشگاه شهید بهشتی تهران، عضو انجمن ارولوژی اروپا، امریکا و آسیا

3.4/5 - (24 امتیاز)

مشاوره پزشکی

در پایان هر مقاله برای راحتی شما عزیزان، نرم افزار پرسش و پاسخ قرار داده شده است تا به راحتی سوالات خود را با ما در میان بگذارید. از طریق این نرم افزار می توانید پرسش ها و مدارک پزشکی خود را ارسال کنید تا در اسرع وقت به آنها پاسخ داده شود.

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.با توجه به تعداد زیاد سوالات پاسخ شما تا 4 روز کاری به صورت پیامک اطلاع رسانی خواهد شد  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر Muslim دوشنبه ۶ دی ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 279 مشاهده پرسش
  سلام خوبی دکتر ببخشید راهنمایی کنید مشکل سوزش ادرار دارم بیشتر بعد از ادرار شب ادراری هم دارم سونوگرافی هم گرفتم همه چی نورمال بود فقط مثانه کامل ادرار خالی نمی‌کنه یکم میمونه
  1. تصویر کاربر Muslim شنبه ۲۷ آذر ۰( 2 سال پیش)
   Ctrl
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۵ دی ۰( 2 سال پیش)
   سونوگرافی و تست U/A و U/Cانجام بدید
  3. تصویر کاربر Muslim یکشنبه ۵ دی ۰( 2 سال پیش)
   سونوگرافی
  4. تصویر کاربر Muslim یکشنبه ۵ دی ۰( 2 سال پیش)
   انجام دادم سونوگرافی گرفتم
  5. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۶ دی ۰( 2 سال پیش)
   سونوگرافی تون رو بفرستید
  6. نمایش سایر 4 پاسخ
 • تصویر کاربر علیرضا شنبه ۱۳ آذر ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 243 مشاهده پرسش
  من یه مشکلی دارم اینه که وقتی توی خونه هستم میتونم ادرار دفع کنم اما وقتی در محیط خارج از خونه یا شهر دیگه ای باشم نمیتونم . این مشکل باعث شده که من همش توی خونه باشم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۱۳ آذر ۰( 2 سال پیش)
   باید آزمایش UDS انجام بدید
 • تصویر کاربر Farzad پنجشنبه ۲۷ آبان ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 226 مشاهده پرسش
  با سلام من در طول شب دو بار از خواب برای ادرار کردن بلند میشم و درد دارم تو ادرار کردن سونوگرافی انجام دادم گفت ضخامت مثانه 2.6 میلیمتر داری حجم باقیمانده ادرار م هم زیاد بود پروستاتم بزرگتر از حالت نرمال بود 40.34.36 اندازه گیری شد کیست تکنیکال 7 میلیمتر و کیست کالیسیل 7 میلیمتر تو کلیه راست
  کیست کورتیکال 11 میلیمتر کلیه چپ دارم ممنون میشم راهنمایی کنید که باید چه دارویی مصرف کنم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۲۷ آبان ۰( 2 سال پیش)
   عکس باز نمیشه مجدد بفرستید
 • تصویر کاربر علی سه شنبه ۱۸ آبان ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 660 مشاهده پرسش
  سلام روز بخیر آقای دکتر. من هفته گذشته برای چکاپ مراجعه کردم در جواب سونوگرافی مشخص شد دیواره مثانه به ضخامت 5.5 میلیمتر، و بزرگی پروستات 42*41*52 با ولوم 47 می باشد. قرص سیپروفلوکساسین 500 تا یکماه و مصرف 60 قرص تامسولوسین تجویز شده، این در حالیست که من تنها علایم اداری که دارم فشار ادارم کم بوده و سوزش یا بوی نامتعارف در ادرار نداشته ام. آقای دکتر من 3 سال پیش هم چکاپ داشتن تنها مورد بزرگی پروستات بود که گفتند خیلی قابل اعتنا نیست.ضمنا در آزمایش psa برابر 0.8 یعنی زیر 1 بوده است. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۱۸ آبان ۰( 2 سال پیش)
   سونوگرافی جهت بررسی سایز پروستات انجام بدید
 • تصویر کاربر ندایی یکشنبه ۲ آبان ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 223 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید؛من ۲۸ سالمه عفونت داشتم بعدم کلیه ام ورم داشت بعد مصرف دارو آزمایش کشت ادار و سونوگرافی نرمال شده ولی رفتم دکتر طب سنتی گفت مثانت افتاده در ضمن من دخترم با روسری محکم شکمو بست بعد اون تکرر ادار گرفتم دکتر خیلی رفتم گفتن اعصاب مثانه دارم دارو مصرف کردم ولی بازم درست نشدم میرم دستشویی کامل تخلیه نمیشه در روز ۱۵‌الی ۲۰ بار میرم دستشویی حالا نمیدونم چیکار کنم خیلی اذیت میشم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۲ آبان ۰( 2 سال پیش)
   آزمایش آنالیز و کشت ادراری انجام بدید
 • تصویر کاربر سعید پنجشنبه ۱۵ مهر ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 223 مشاهده پرسش
  با سلام خدمت اقای دکتر من پسرم بیماری ام اس داره و برای تخلیه ادرار به او سند می زنیم. 41 ساله. دو ماه پیش دچار عفونت شد و 10 روز سفیکسیم مصرف کرد. دوباره دچار عفونت شد. ماه پیش هم تب کرد. و بعد دو روزمصرف استامینوفن تب قطع شد. ته ادرار چرک داشت و ترشح زیاد داشت. شما فرمودید سفیکسیم را به مدت دو هقته مصرف کند. ما هم همین کار را کردیم. بعد از سه روز چرک از بین رفت و ترشح فطع شد. بعد از روز نهم دوباره ترشح ته ادرار شروع شده. البته کم است. ایا مصرف سفیکسیم را تا پایان دو هفته ادامه بدهم. و بعد ازمایش و کشت بدهم. یا اینکه ان را قطع کنم و انتی بیونیک جدید بدم. با تشکر از راهنمایی شما.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۱۵ مهر ۰( 2 سال پیش)
   ازمایش مجدد ادرار بدهید و اگر باز هم مثبت بود لازمه دارو جدید بر اسا جواب کشت ادراری تجویز بشه
 • تصویر کاربر Shabnam پنجشنبه ۱۵ مهر ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 247 مشاهده پرسش
  دختر20 ساله هستم
  سابقه عفونت ادراری و سنگ کلیه ریز دارم.2سال پیش بخاطر تکرر ادرار سیستوسکپی کردم.تو قسمت پشت کمر و زیر شکمم درد هم داشتم ودکتر گفت التهاب مثانه داری
  با مصرف دارو و آنتی بیوتیک بهتر میشم ولی بعد یه مدت از مصرف دارو دوباره علائمم برمیگرده
  سوالم اینه که اگه عفونت ادراریه راه درمان قطعی نداره و باید هرچند وقت آنتی بیوتیک مصرف کنم؟
  واینکه خیلی نگرانم که نکنه مشکل جدی تری مثل سرطان مثانه باشه ولی خونوادم اجازه نمیدن دوباره دکتر برم و پیگیری کنم
  خیلی ازتون ممنون میشم منو از نگرانی دربیارین
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۱۵ مهر ۰( 2 سال پیش)
   نگرا نباشید مورد خطرناک یا سرطان نیست
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۱۵ مهر ۰( 2 سال پیش)
   فقط دوره مصرف آنتی بیوتیک رو کامل مصرف کنید
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر احمد شنبه ۱۰ مهر ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 193 مشاهده پرسش
  باسلام ۵۰سال سن دارم ازحدود۱۷سال پیش درپی مشکل کاری واسترس شدیددچار تکرر ادرارشدم بطوریکه درمحل کار جرات نوشیدن چای وحتی آب راندارم ولی بااین حال تا ظهر پنج شش باردستشوویی میروم وتولترودین هم مصرف کردم اثرمثبتی نداشت داروهای ضدالتهاب مثل ناپروکسن خصوصا پروفن درشب قبل باعث میشه فردایش تا ظهر راحت باشم لطفا راهنمایی بفرمایید
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۱۰ مهر ۰( 2 سال پیش)
   نوار مثانه بگیرید و بیارید ببینم
 • تصویر کاربر ساسان شنبه ۲۰ شهریور ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 259 مشاهده پرسش
  سلام وقت بخیر
  اگر بعد از واکسن کرونا روز بعدش جنب بشه
  (خروج منی به هر طریق) مشکلی بر تاثیر واکسن کرونا نداره؟
  این سوال رو من یه بار هم پرسیدم اما به دلیل فراموش کردن کد پیگیری مجبور به پرسش و پرداخت دوباره شدم) ممنون میشم این سوال رو پاسخ بدید
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۰ شهریور ۰( 2 سال پیش)
   خیر مشکلی نداره
 • تصویر کاربر زهره چهارشنبه ۲۰ مرداد ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 221 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر، وقت شما بخیر
  خانم هستم ،54 ساله
  علائم عفونت ادراری داشتم ،آزمایش ua_uc دادم
  جوابش آمده
  امکانش هست ببینید و دارو تجویز کنید ؟
  خودم جواب کشت را دیدم داروهایی که جواب داده اول سیپروفلوکساسین است بعد آمیکاسین

  ولی بنده بخاطر پارگی تاندون شانه سیپروفلوکساسین نمیتوانم مصرف کنم چون درد دستم تشدید میشه
  من حدود 45 روز پیش آنلاین توسط جنابعالی ویزیت شدم چون اوایل اردیبهشت کرونای خیلی شدید گرفتم و با ریه 90 درصد درگیر و اکسیژن 25 در آی سی یو بستری شدم و یک ماه هم بستری بودم و به صورت معجزه آسایی بدون لوله گذاری بهبود یافتم و بخاطر مصرف بیش از حد کورتون پزشک معالج فرمودند بدنم ضعیف هست و ممکن است با کوچکترین ویروسی بیمار شوم خواستم آنلاین ویزیت بشم که شما فعلا ویزیت آنلاین ندارید ،

  درضمن سابقه عفونت ادراری مکرر دارم و حدود 20 سال است که درگیرم ،سه بار سیستوسکوپی شدم و مشکلی نداشتم
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۲۰ مرداد ۰( 2 سال پیش)
   عکس ارسال نشده مجدد بفرستید
درحال دریافت اطلاعات

مطالب بیشتری بخوانید

زگیل در سر نشانه ی چیست؟ زگیل در سر نشانه ی ویروس پاپیلومای انسانی و زگیل سر…
فرق گوشت اضافه و زگیل در چیست؟ اولین تفاوت در شکل ظاهری می باشد، گوشت اضافه یک…
زگیل های تناسلی برجستگی هایی به رنگ پوست یا سفید رنگ هستند که در ناحیه تناسلی یا…

روزای هفته

ساعت مطب

شنبه (مطب نیکان)

14:00 - 19:00

دوشنبه

تعطیل است

سه شنبه (مطب نیکان)

13:00 - 19:00

پنج شنبه (مطب نیکان)

09:00 - 14:00

جستجو

حالب

+54 مطلب

پرسش از دکتر