درمان صد در صد زگیل تناسلی مردان و بهترین دارو رفع زگیل

تصویر دکترحسین کرمی

دکترحسین کرمی

در این مقاله مطالعه می‌کنید:

زگیل تناسلی مردان یا genital warts توده هایی به شکل زگیل گوشتی هستند که در ناحیه تناسلی، مقعد و رکتوم و حتی گاهی در اطراف دهان ظاهر می شوند. زگیل تناسلی توسط ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) ایجاد می شود که از طریق تماس جنسی پخش می شود. زگیل تناسلی کوچک، گل کلمی و سرطانی از جمله زگیل های تناسلی هستند.

برخی از افراد معتقدند که با کمک طب سنتی می توان به درمان صد در صد زگیل تناسلی رسید اما واقعیت این است که این بیمای منشا ویروسی دارد و تنها به کمک داروهای مخصوص زگیل و روش های پیشرفته از جمله کرایوتراپی میتوان به رفع زگیل تناسلی مردان پرداخت.

بهترین درمان زگیل تناسلی مردان

زگيل تناسلی بیماری است که به دنبال رابطه ی جنسی بوجود می آید کافی ست یکی از طرفین مبتلا به زگیل تناسلی باشد و تمام! در این مقاله ابتدا بهترین راه درمان زگیل تناسلی در مردان و سپس بهترین دارو برای آن را معرفی خواهیم کرد.

1-کرایوتراپی

اینجانب پروفسور حسین کرمی سالهاست که در زمینه درمان بیماری زگیل فعالیت و تخصص دارم. از نظر بنده امروزه کرایوتراپی یا همان فریز کردن به دلایل زیر، بهترین، آسانترین، کوتاه ترین و کم عارضه ترین روش درمان زگیل تناسلی در آقایان و خانم ها می باشد.

-در یک جلسه و در برخی 5-10 دقیقه همه زگیل های تناسلی را می توان درمان کرد.

-باعث پخش زگیل تناسلی نمی شود.

-نیاز به تکرار درمانی نیست.

-از نظر زیبایی محل پوست آلوده نسبت به روش های دیگر حداقل آسیب بافتی را دارد.

-سرپایی و با حداقل درد و تحریک محل نسبت به روش های دیگر می باشد.

در ادامه فیلم درمان زگیل تناسلی در آقایی 37 ساله نشان داده شده است:

لذا نکات فوق باعث شده است که امروزه درمان زگیل تناسلی در مردان با کرایوتراپی به عنوان خط اول درمان زگیل تناسلی یا قاتل زگیل تناسلی مردان در بسیاری از مراکز درمانی مورد استفاده قرار گیرد.

درمان زگیل تناسلی خیلی بزرگ با کرایو

اگر زگیل های تناسلی کوچک باشند، شاید بتوان آنها را با پماد برای درمان زگیل تناسلی مردان درمان کرد. اما زگیل های بزرگ با این روش قابل درمان نیستند. به طور کل باید توجه داشت که ویروس اصلی زگیل تناسلی با هیچ راهی از بین نمی رود؛ اما در صورت رعایت نکات پزشکی، احتمال عود مجدد آن بسیار کمتر خواهد بود.

2- درمان زگیل تناسلی با لیزر

لیزر باعث تبخیر و پخش زگیل در جاهای سالم می شود و همچنین به علت هزینه بالا، به عنوان خط اول درمان زگیل تناسلی توصیه نمی شود.

3- استفاده از کوتر و جراحی برای رفع زگیل تناسلی

گاهی از بین بردن زگیل تناسلی با جراحی انجام می شود. روش های جراحی به علت ماهیت عود کننده زگیل و همچنین تخریب پوست و بد شکل شدن محل سوزانده شده مورد استقبال بیماران نمی باشد. معمولا اگر زگیل تناسلی خیلی بزرگ باشد، جراحی زگیل تناسلی در بیمارستان انجام می شود.

برای مشاوره با دکتر حسین کرمی می توانید عکس زگیل و علایم خود را از طریق لینک زیر ارسال کنید و به کمک پزشک بهترین درمان را انتخاب کنید.

بهترین دارو برای زگیل تناسلی مردان

دو تا از پمادهایی که برای درمان زگیل های تناسلی در مردان سفارش می شوند آلدارا و پودوفیلین است.

1-آلدارا

by Drugs.com In clinical studies, Aldara (imiquimod) topical cream was found to completely clear external genital warts in 50% of patients who applied treatment 3 days a week for a total of 16 weeks. The average time to have the affected area cleared was 10 weeks

کرم موضعی Aldara (imiquimod) در 50 درصد از بیمارانی که درمان را 3 روز در هفته و در مجموع 16 هفته انجام دادند، به طور کامل زگیل تناسلی خارجی را از بین برد. میانگین زمان پاکسازی ناحیه آسیب دیده 10 هفته بود.

2- پودوفیلین

پودوفیلین یکی از درمان های خانگی زگیل تناسلی است که روی محل آلوده مالیده می شود و معمولا برای درمان زگیل تناسلی خفیف به کار می رود ولی تحریکات شیمیایی محل و استفاده طولانی مدت آن برای درمان زگیل تناسلی که باید به مدت یک ماه تا سه ماه مالیده شود، استفاده از آن را محدود کرده است.

مدت زمان انتقال زگیل تناسلی

در مطالعه ای که اخیرا صورت گرفته بود تقریباً از هر چهار شریک مبتلا به زگیل، سه نفر در طی هشت ماه پس از تماس، دچار زگیل تناسلی شدند. اگرچه 90 درصد عفونت‌های HPV طی دو سال پس از عفونت از بین می‌روند، اما ممکن است یک دوره نهفتگی رخ دهد که اولین وقوع یا عود آن ماه‌ها یا حتی سال‌ها بعد اتفاق می‌افتد.

تشخیص اینکه چه زمانی افراد دیگر مسری نیستند، سخت است، زیرا هیچ آزمایش خونی برای بررسی HPV وجود ندارد. اغلب اوقات، HPV در عرض 2 سال پس از آلوده شدن فرد، از بین می رود.

عوارض زگیل تناسلی در مردان

زگیل تناسلی سبب مرگ نمی شود، اما در صورت عدم درمان به شدت مسری بوده و نواحی بیشتری را درگیر می کند. دو نوع زگیل تناسلی 16 و 18 سبب ایجاد سرطان دستگاه گوارش و  دهانه ی رحم می شوند اما اغلب زگیل های تناسلی توسط انواع 6 و 11 ایجاد می شوند که در دسته انواع کم خطر عفونت HPV قرار می گیرند. پس شاید فقط بتوان دو نوع 16 و 18 را به عنوان زگیل تناسلی بدخیم شناخت.

بر اساس مطالعات مرکز پیشگیری و کنترل بیماری ها در آمریکا CDC سرطان های مرتبط با اچ پی وی شایع نیستند، با این حال شانس ابتلا به سرطان زگیل تناسلی در برخی مردان بیشتر است:

1- مردانی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند از جمله افراد مبتلا به بیماری ایدز!

مردانی که به ویروس HIV (ویروس ایدز) مبتلا هستند نیز احتمال بالا تری جهت ابتلا به این سرطان دارند. دیگر انواع ویروس HPV به ندرت در مردان، سرطان ایجاد می کنند اما با این حال آن ها سبب ایجاد زگیل های تناسلی می شوند. در هر برهه ای از زمان، حدود 1 درصد مردان فعال از نظر جنسی در آمریکا به زگیل تناسلی ابتلا خواهند داشت.

2- مردانی که رابطه جنسی مقعدی بیشتری دارند. در این افراد احتمال ابتلا به سرطان مقعد بالاتر است.

برخی از انواع سی و چندگانه ویروس HPV که با سرطان های ناحیه تناسلی در ارتباط هستند می توانند منجر به سرطان مقعد یا آلت تناسلی در مردان شوند. هر دوی این سرطان ها نادر هستند. در افرادی که سیستم ایمنی سالمی دارند حتی از این میزان نیز کمیاب تر است.

فراموش نکنید که:

– اغلب سرطان هایی که در پشت حلق یافت می شوند از جمله قاعده زبان و لوزه ها با HPV مرتبط هستند. در واقع، این ها شایع ترین سرطان های مرتبط با HPV هستند که در مردان یافت می شوند. هر ساله بیش از 13 هزار مورد جدید در مردان تشخیص داده می شود.

– بعد از ابتلای فرد به ویروس زگیل تناسلی متأسفانه برای همیشه فرد به عنوان ناقل بیماری زگیل تناسلی می باشد و هر تماس جنسی فرد با افراد سالم باعث آلودگی آنها می شود. شدت آلودگی فرد بسته به نوع ویروس فرق می کند. در شکل های زیر نمونه هایی از ابتلاء به زگیل تناسلی مردان را که از مراجعین به اینجانب گرفته شده است مشاهده می کنید .

خیلی از بیماران از نقش واکسن HPV سوال می کنند که در اینجا لازم می دانم از شما دعوت کنم تا مقاله واکسن زگیل تناسلی را مطالعه کنید.

دلیل زگیل تناسلی در مردان

زگیل آلت تناسلی در مردان

ماهیت زگیل تناسلی آقایان ویروسی به نام HPV می باشد که این ویروس تیپ های مختلفی دارد که بعلت متنوع بودن آن و از طرفی تمایل سریع به انتقال از طریق جنسی امروزه جوانان زیادی را درگیر کرده است. علت انتقال و انتشار ویروس زگیل تناسلی مردان عدم آگاهی افراد و از طرفی رابطه جنسی با فرد آلوده می باشد.

تنها یک تماس جنسی جهت انتقال این ویروس از مرد به زن یا از زن به مرد کافی است. بعلت تمایل سریع این ویروس به انتشار حتماً استفاده از کاندوم نیز حالت پیشگیری نداشته و لذا کاندوم فقط قسمت پوشاننده آن را محافظت می کند و بیضه ها و ناحیه عانه در هنگام نزدیکی با فرد مبتلا علیرغم استفاده از کاندوم آلوده به ویروس می شود.

آقایی 25 ساله متاهل با زگیل تناسلی

امروز برای شما داستانی در مورد یکی از بیمارانم با زگیل تناسلی تعریف خواهم کرد. آقایی 25 ساله متاهل که 4 سال پیش ازدواج کرده بود، به طور اتفاقی متوجه خال های گوشتی در ناحیه تناسلی خود می شود ولی با گذر زمان می بیند که تعداد خال ها در حال افزایش است.

آیا درمان صد در صد زگیل وجود دارد؟

هیچ نوع درمانی برای از بین بردن قطعی ویروس اچ پی وی از بدن وجود ندارد. در واقع روش هایی مانند لیزر زگیل تناسلی و یا کرایوتراپی درمان قطعی hpv محسوب نمی شوند و تنها برای از بین بردن زگیل های تناسلی که بر روی پوست ظاهر شده اند، به کار می روند. در صورتی که پس از درمان، نکات بهداشتی و توصیه های متخصص زگیل تناسلی را رعایت کنید، احتمال عود مجدد زگیل بسیار کمتر می شود.

پیشگیری از زگیل تناسلی

 • پیشگیری بهتر از درمان است، سعی کنید از رفتارهای پرخطر جنسی اجتناب نمایید تا آلوده به ویروس HPV نشوید.
 • استفاده از کاندوم باعث جلوگیری از ابتلا به ویروس زگیل تناسلی نمی شود.
 • واکسن فقط برای افراد غیر مبتلا توصیه می گردد پس از ابتلا به زگیل تناسلی تزریق واکسن گارداسیل برای درمان زگیل تناسلی بی فایده است.
 • در صورت مشاهده هر گونه برجستگی پوستی گوشتی در ناحیه تناسلی مخصوصاً بعد از رفتار پرخطر جنسی به دکتر مراجعه کنید.
 • تزریق واکسن قبل از ازدواج مخصوصا ًبه دختر خانم ها در جهت جلوگیری از آلودگی به ویروس HPV کمک کننده است.
 • از دستکاری و کندن هر گونه ضایعه پوستی آلت تناسلی بدون معاینه پزشک خودداری کنید.
 • در صورت ابتلا به ویروس تناسلی جهت اصلاح موی منطقه آلت تناسلی به هیچ وجه از تیغ استفاده نکنید چرا که باعث منتشر شدن زگیل ها می گردد. استفاده از موبر های شیمیایی و ماشین بهترین روش دفع موهای زائد منطقه تناسلی است.

جهت اخذ نوبت با شماره تماس مطب 021226642744 تماس بگیرید.

Rate this post

مشاوره پزشکی

در پایان هر مقاله برای راحتی شما عزیزان، نرم افزار پرسش و پاسخ قرار داده شده است تا به راحتی سوالات خود را با ما در میان بگذارید. از طریق این نرم افزار می توانید پرسش ها و مدارک پزشکی خود را ارسال کنید تا در اسرع وقت به آنها پاسخ داده شود.

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.با توجه به تعداد زیاد سوالات پاسخ شما تا 4 روز کاری به صورت پیامک اطلاع رسانی خواهد شد  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر محسن دوشنبه ۳ اردیبهشت ۳( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 58 مشاهده پرسش
  سلام جناب پروفسور من زیگیل تناسلی دارم میخواستم بدونم با بوسیدن و لب گرفتن این ویروس منتقل میشه به دیگران
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۳ اردیبهشت ۳( 2 ماه پیش)
   اگر زگیل دهانی داشته باشید بله
 • تصویر کاربر محمد پنجشنبه ۳۰ فروردین ۳( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 57 مشاهده پرسش
  سلام.چندماهه که زائده هایی روی آلت و زیر آن دارم.مشکل و دردی ندارم.ولی به نظرم زیاد تر میشه.درمانی تاکنون انجام نداده ام.لطفا نوع زائده را مشخص فرمایید و درصورتی که زگیل تناسلی است بهترین راه درمان آن چیست که اقدام کنم.تصویرقرار دادم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۳۰ فروردین ۳( 2 ماه پیش)
   بله زگیل هست باید کرایو انجام شود
 • تصویر کاربر امیر شنبه ۱ اردیبهشت ۳( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 61 مشاهده پرسش
  سلام من 1ساله که هیچ حسی نسبت به رابطه جنسی ندارم یعنی آلت تناسلیم اصلا بلند نمیشه سونوگرافی ام سالمه پیش چند تا دکتر رفتم اما فایده ای نداشت آمپول وریدی تزریق کردن مشکلم حل نشد چکار کنم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۸ فروردین ۳( 3 ماه پیش)
   با سلام مجددا عکس هارو آپلود کنید
  2. تصویر کاربر امیر سه شنبه ۲۸ فروردین ۳( 3 ماه پیش)
   1ساله اختلال نعوظ دارم و الان بلند نمیشه
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۲۹ فروردین ۳( 2 ماه پیش)
   به روانپزشک مراجعه کنید
  4. تصویر کاربر امیر چهارشنبه ۲۹ فروردین ۳( 2 ماه پیش)
   سلام دکتر دکتری که تو تبریز رفته بودم می گفت هورمون فولیکول باید15 باشه ولی مال من4.68بود
  5. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۱ اردیبهشت ۳( 2 ماه پیش)
   خیر در محدوده نرماله
  6. نمایش سایر 4 پاسخ
 • تصویر کاربر السا دوشنبه ۲۷ فروردین ۳( 3 ماه پیش) تعداد بازدید: 53 مشاهده پرسش
  با سلام
  1زگیل تناسلی از طریق خون قابل انتقاله؟ ابزار ناخنکاریم به خون مشتری الوده شد ودست خودمم زخم کرد، من نمیدونم مشتری سالم بود یانه، ایا فقط درصورت تماس با زگیل قابله انتقاله؟ یا از طریق ایزار خونی که دستمم بریدم منتقل میشه؟سرطان hpv فقط برا رحم هست یا دهان هم اگر الوده بشه سرطان میشه؟
  ..
  2همین سوال رو درمورد سیفلیس دارم، ابزار الوده به خون که دست مشتری رو برید دست خودمم زخم کرد ایا امکان انتقال سیفلیس هست؟
  ..
  3الکل 70 درصد ایزوپروپیل 12 درصد عکسشو میفرستم براتون ویروس زگیل تناسلی وسیفلیس رو از بین میبره؟ چون میگن فقط سیفلیس رو از بین میبره؟ راهنمایی بفرمایید
  .
  4رابطه اورال. بعد 20 سال ممکنه ویروس زگیل تناسلی پنهان بمونه وهیچ مشکلی نباشه بعدا عود کنه؟  لطفا جداگونه هرکدومو جواب بدید، در مورد سیفلیس چطور؟
  .
  5ممکنه سیفلیس بدون هیچ علامتی نشون نده ویکهو به مرحله اخر نهفته وخطرناک برسه؟ وایا داروهایی که برای عفونت زنان میدن اگر تشخیص سیفلیس هم نباشه در درمان سیفلس هم تاثیر داره وخوب میکنه؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۲۷ فروردین ۳( 3 ماه پیش)
   بله قابل انتقاله/بله امکان سرطان هست/ سیفیلیس در حال حاضر خیلی نادره/اگر علائم دارید باید معاینه شوید
 • تصویر کاربر آیسو سه شنبه ۲۱ فروردین ۳( 3 ماه پیش) تعداد بازدید: 45 مشاهده پرسش
  سلام وقتتون بخیر ، ببخشید من دو سال پیش رابطه مقعدی داشتم از یه سال بعدش داخل مقعدم شروع کرد درد کردن بدون خونریزی که تا الانم ادامه داره و گاهی اوقات خارش هم داره میخاستم ببینم زگیل هست یا ن خیییلی نگرانم کرده
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۱ فروردین ۳( 3 ماه پیش)
   در حد رویت عکس زگیل ندارید
 • تصویر کاربر Mo جمعه ۱۷ فروردین ۳( 3 ماه پیش) تعداد بازدید: 62 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر تازگیا متوجه این زاییده خیلی ریز بالای التم شدم یدونه ریز تر هم بالاتر هست تو عکس مشخص خواستم بدونم این زگیل یا ن
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۱۷ فروردین ۳( 3 ماه پیش)
   زگیله باید کرایو بشه
 • تصویر کاربر زهرا چهارشنبه ۱۵ فروردین ۳( 3 ماه پیش) تعداد بازدید: 52 مشاهده پرسش
  خواهرم طلاق گرفته و زخم دهانه رحم و مبتلا به اچ‌پی وی نوع ۴۵ هست قرارپ هست ازمایش دی ان آ بده ببینه سرطانی شده یانه ...ما در یک خانه زندگی میکنیم از چه راهایی ممکنه منم ازش بگیرم مثلا دست زدن به لباساش حتی شلوارش ؟ توی یه لباسشویی مشترک لباس میشوریم...مثلا میره دستشویی خودش میشوره بعدش دست به دستگیره در وشیر اب میزنه وچون تو گوگل زده بود ازطریق حوله و لباس الوده منتقل میشه ویروس hpv۴۵ یا حتی تماس پوستی طولانی من همیشه اجیم رو میبوسم.
  ممکنه این اچ وی رو وسایلش مثل لباس و تو خوننمون باشه و مام بگیریم؟ چون گفته شده کودکانی و حتی دختران باکره هم بودن از سطوح و جایی که فرد میتلا زندگی میکنه مبتلا به اچ پی وی شدن پس احتما هست از سطوحی که ویروس روی اون هم هست بگیریم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۱۵ فروردین ۳( 3 ماه پیش)
   احتمال اینگونه انتقال ها بسیار اندک هست سعی کنید وسایل بهداشتی جدا داشته باشید و بهداشت فردی رو رعایت کنید
 • تصویر کاربر سجاد سه شنبه ۱۴ فروردین ۳( 3 ماه پیش) تعداد بازدید: 45 مشاهده پرسش
  سلام وقتتون بخیر
  22 سال سن دارم چند سالی هست که برجستگی هایی دارم روی آلت تناسلیم که خارشی هم ندارند و روی ران پای چپم هم چندتا برجستگی هست که مثل برجستگی های روی الت نه خارشی دارن و نه ترشحی. که نمیدونم به هم مرتبط هستند یا خیر. خیلی وقته دارمشون که تعدادشون هم افزایشی پیدا نکرده‌
  و روی زبان هم برجستگی هایی دارم که دکتر متخصص گفتن که به خاطر حساسیت و مشکل معده به وجود آمده
  خواستم بدونم زگیل تناسلی هستند یا خیر
  ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۱۳ فروردین ۳( 3 ماه پیش)
   با سلام مجددا عکس هارو آپلود کنید
  2. تصویر کاربر سجاد دوشنبه ۱۳ فروردین ۳( 3 ماه پیش)
   بفرمایید
  3. تصویر کاربر سجاد دوشنبه ۱۳ فروردین ۳( 3 ماه پیش)
   ب
  4. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۱۳ فروردین ۳( 3 ماه پیش)
   رابطه ی خطرناک داشتین؟
  5. تصویر کاربر سجاد دوشنبه ۱۳ فروردین ۳( 3 ماه پیش)
   دهانی بله
  6. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۱۴ فروردین ۳( 3 ماه پیش)
   مشکوک به زگیل تناسلیه باید نمونه برداری انجام بشه از همه ی ضایعات
  7. نمایش سایر 5 پاسخ
 • تصویر کاربر افشین یکشنبه ۵ فروردین ۳( 3 ماه پیش) تعداد بازدید: 58 مشاهده پرسش
  سلام
  مدتی است بر روی کلاهک آلت یک جوش سیاه می‌بیننم که البته نه دردی دارد نه چیزی
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۴ فروردین ۳( 3 ماه پیش)
   با سلام مجددا عکس هارو آپلود کنید
  2. تصویر کاربر افشین شنبه ۴ فروردین ۳( 3 ماه پیش)
   بفرمایید
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۵ فروردین ۳( 3 ماه پیش)
   مورد خاصی نیست زگیل نیست باید از نزدیک معاینه شوید جهت افتراق خال از تجمع چربی
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر روزبه سه شنبه ۲۹ اسفند ۲( 3 ماه پیش) تعداد بازدید: 49 مشاهده پرسش
  سلام دکتر گرانقدر ببخشید hpv۶۷
  از نوع کم خطره یا پر خطر؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۹ اسفند ۲( 3 ماه پیش)
   از نوع پرخطر میباشد
درحال دریافت اطلاعات

مطالب بیشتری بخوانید

روزای هفته

ساعت مطب

شنبه (مطب نیکان)

14:00 - 19:00

دوشنبه

تعطیل است

سه شنبه (مطب نیکان)

13:00 - 19:00

پنج شنبه (مطب نیکان)

09:00 - 14:00

جستجو

حالب

+54 مطلب

پرسش از دکتر