جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

فریز کردن زگیل تناسلی یا کرایوتراپی به همراه ۳ فیلم

تصویر دکترحسین کرمی

دکترحسین کرمی

در این مقاله مطالعه می‌کنید:

فریز کردن زگیل تناسلی یا کرایوتراپی روشی است که برای درمان زگیل های تناسلی به کار می رود. در روش کرایو به کمک سرد کردن، از انتشار زگیل تناسلی جلوگیری می شود.

زگیل تناسلی  زائدهای صورتی یا قرمز رنگی هستند که در اطراف الت جنسی پدیدار می شوند. زگیل تناسلی ممکن است در اطراف مقعد، ناحیه ی شرمگاهی، درون واژن و یا حتی دهان ظاهر شود. زگیل های تناسلی اغلب به صورت خوشه های 3-4 تایی وجود دارند. آنها ممکن است به سرعت رشد کرده و منتشر شوند. زگیل های تناسلی معمولا بدون درد هستند، اما بعضی اوقات ممکن است سبب ایجاد درد خفیف، خارش و خون ریزی شوند.

متأسفانه پس از آلودگی به زگیل تناسلی، درمان قطعی برای آن وجود ندارد ولی به خاطر خطر بالای آلوده کنندگی آن و گسترش زگیل به دیگر نقاط بدن و یا شریک جنسی، حتما می بایست آن را درمان کرد.

اما چگونه؟ 🤔

درمان زگیل تناسلی بستگی به نوع آنها، محل و اندازه ی زگیل ها دارد. اگر زگیل ها به اندازه ای کوچک باشند که با چشم دیده نشوند و رنگ آن ها همرنگ پوست باشد، آنها نیازی به درمان ندارند، زیرا با گذشت زمان از بین میروند.

اگر زگیل ها بزرگتر باشند یا سبب برجستگی و خارش شوند، چه یک خوشه باشد یا حتی به صورت تک زگیل باشد، شما میتوانید آنها را با کارهای موضعی، تخریب آن ها یا جراحی از بین ببرید.

روش های مختلفی برای درمان زگیل تناسلی مردان و زنان پیشنهاد می شود که هر یک مزایا و معایب خاص خود را دارند.

از جمله اینکه:

جراحی زگیل تناسلی

در روش جراحی زگیل تناسلی به خاطر متعدد بودن ویروس و امکان عود مجدد آن در جاهای دیگر حین جراحی، و نیز به خاطر بدشکل کردن ناحیه تناسلی توصیه نمی شود.

برخی نیز استفاده از دارو را پیشنهاد می دهند. محلول هایی مانند: پروفیلین و اسید سالیسیلیک از جمله درمان های دارویی محسوب می شوند. اما باید توجه داشت که این نوع درمانها طولانی مدت هستند و نتیجه بهبودی نیز مشخص نیست!

پودوفیلین و پودوفیلوکس چیست؟

پودوفیلین یک رزین گیاهی است که بافت زگیل تناسلی را از بین می برد. این محلول باید توسط پزشک اعمال شود. پودوفیلوکس حاوی همان ترکیب فعال است؛ اما می تواند به صورت ایمن در خانه توسط فرد اعمال شود.

درمان زگیل با پودوفیلین

احتمال دارد اولین دفعه اعمال پودوفیلوکس را پزشک انجام دهد و سپس اقداماتی احتیاطی را جهت جلوگیری از تحریک پوست اطراف زگیل به بیمار توصیه کند. هیچ گاه نباید پودوفیلوکس را به صورت داخلی اعمال کرد. علاوه بر آن، این دارو نباید در دوران بارداری استفاده شود. عوارض جانبی این دارو می توانند شامل تحریک خفیف پوستی، زخم یا درد شوند.

کرایو چیست؟

برخی پزشکان ارولوژی لیزر زگیل تناسلی را به روش فریز کردن زگیل ترجیح می دهند. اما از نظر بنده از هزینه های بالای لیزر که بگذریم، امکان انتشار ویروس از طریق دود ناشی از لیزر در ناحیه تناسلی و انتقال آن به پزشک و دیگر افراد وجود دارد.

آیا ويروس اچ پی وی ۵۶ هم با کرایوتراپی درمان می شود؟

پس چه باید کرد؟

.

.

امروزه کرایو زگیل تناسلی به عنوان یک روش بسیار مؤثر، کم هزینه و با اثر درمانی بسیار بالا جهت درمان زگیل تناسلی در زنان و مردان توصیه می شود. در این روش اغلب در یک جلسه با استفاده از پروب کرایو و با استفاده از تکنیک سرمادرمانی و ایجاد انجماد توسط گاز نیتروژن، زگیل را درمان می کنیم. تاول خفیف و درد مختصر محل در شروع درمان وجود دارد که به تدریج از بین می رود.

در فیلم زیر عمل کرایو زگیل تناسلی در آقایی جوان را مشاهده می کنید. ایشان تا مدت ها فکر می کردند که گوشت اضافه بر روی ناحیه تناسلی خود دارند!

فریز زگیل تناسلی چیست؟

در گذشته از مواد سردکننده برای کریوتراپی یا فریز زگیل تناسلی استفاده می شد. مواد سردکننده ای مانند مخلوط یخ و نمک با دمای 20- ، یخ خشک با دمای 80- و نیتروژن مایع با دمای 196- ، که نیتروژن مایع معمولا برای درمان زگیل تناسلی آقایان استفاده میشد.

در کریوتراپی زگیل های تناسلی با فریز شدن توسط مواد سردکننده که معمولا نیتروژن مایع است، از بین میروند. اگر زگیل ها بزرگ باشند، معمولا توسط یک تیغ کوچک از بین میروند، و نیتروژن مایع توسط یک سواپ کتان روی آن قرار داده میشود، یا میتواند در نواحی اطراف زگیل اسپری شود تا بافت آن فریز شود. این فرآیند میتواند کمی دردناک باشد.

بر اساس اندازه و سختی زگیل، درمان ممکن است 1 تا 4 جلسه طول بکشد. بین هر جلسه درمان، 1 تا 3 هفته زمان لازم است، که این کار با نظر پزشک انجام میشود. تقریبا 85% ناحیه بعد از 3 بار درمان پاک میشود. در طی هر بار درمان، زگیل ها فریز شده و سپس ذوب میشوند تا بهترین نتایج رقم بخورند.

در کرایوتراپی چه اتفاقی می افتد؟

✅ انتقال گرما

کریوتراپی شامل از بین بردن زگیل ها به وسیله ی فریز کردن است، اما در واقع منتقل شدن گرما برای آسیب دیدن زگیل ها لازم است. نیتروژن مایعی که توسط پزشکان استفاده میشود، دمای پایینی حدود 196- دارد. این به این معناست که هر چیزی در معرض این نیتروژن مایع قرار بگیرد باعث جوشیدن آن میشود.

در مرحله ی اول نیتروژن مایع را در تماس با زگیل قرار میدهند، گرمای بدن فرد به مایع منتقل میشود. این موضوع باعث جوشیدن سریع نیتروژن میشود. با فرستادن ممتد سرمای فریز کننده به بافت زگیل، جریان ممتدی به بافت زگیل منتقل میشود.

✅ مرگ سلولی

در این فرآیند سلول های زگیل بعد از تماس با نیتروژن مایع که دمای به شدت پایینی دارد، فریز میشوند. نیتروژن مایع تا عمق زگیل نفوذ میکند، تا تمام بافت زگیل فریز شود. آسیب اصلی در طی منجمد شدن اتفاق می افتد.

تمام سلول ها، زمانی که فریز میشوند، وجود نیتروژن مایع باعث شکل گیری فرم کریستال میشود، در نهایت یکی از صدمات بزرگ به دیواره ی سلول ها وارد میشود. این آسیب در اثر خنک شدن بدتر هم میشوند. مرگ سلولی در طی فریز شدن و خنک شدن اتفاق می افتد.

✅ التهاب

یکی از پاسخ های طبیعی به مرگ سلولی التهاب میباشد. این فرآیند به تکمیل مرگ کامل بافت زگیل کمک میکند. به دلیل این التهاب، سلول های زگیل میمیرند و بافت آنها ریزش میکند و قسمت های ویروسی از بین میروند.

آیا فریز زگیل محدودیت دارد؟

این نوع درمان معمولا برای درمان زگیل های کوچک استفاده میشود، به خصوص زگیل های کوچک نزدیک به اندام جنسی خانم ها و نزدیک به ریشه ی آلت تناسلی آقایان. این روش برای استفاده در طی بارداری، هیچ محدودیتی ندارد.

کریوتراپی برای افراد دیابتی و کسانی که کریوگلوبولینمیا دارند، باید با احتیاط استفاده شود. برای زگیل های واژنی کریوپروب توصیه نمیشود. کریوتراپی برای پوست های خشک و مرطوب مناسب تر و موثرتر است.

در روش فریز کردن زگیل امکان آلودگی ناشی از دود لیزر که ذکر شد، وجود ندارد و اینجانب به عنوان روش ارجح آن را جهت درمان زگیل های تناسلی در مطب استفاده می کنم که با نتایج بسیار عالی همراه می باشد.

مدت زمان بهبودی زگیل تناسلی از 1 تا 3 هفته عموماً طول می کشد. پس به بیماران عزیز توصیه می کنم که تا قبل از درمان کامل زگیل تناسلی، از هر گونه رابطه جنسی پرهیز کنند.

اگر هنوز به زگیل تناسلی مبتلا نشده اید، نگران نباشید می توانید بدن خود را در برابر این ویروس واکسینه کنید. اما بهترین سن تزریق واکسن چند سالگی است؟ آیا در هر سنی فایده دارد؟

بهترین سن تزریق واکسن زگیل تناسلی

بعد از درمان زگیل تناسلی

بنابر تعداد و محل زگیل های از بین رفته، دوره ی بهبودی بین 1 تا 3 هفته مختلف است. معمولا زگیل ها بعد از 2 هفته بدون جای زخم قابل مشاهده یا جای زخم خیلی کوچک التیام می یابند. موارد زیر ممکن است بعد از درمان اتفاق بیافتند:

ویروس hpv و زگیل ناحیه تناسلی

✔ تب

✔ خونریزی در محل از بین بردن زگیل ها

✔ تنش عصبی، که مانند رگه های قرمز در طی بهبودی بروز می یابند. این ممکن است بعد از چند بار فریز کردن و خنک شدن اتفاق  بیافتد.

✔ به وجود آمدن تاول، که ممکن است با ترشح مایع همراه شود. این مایع باید به سرعت پاک شود تا از منتشر شدن ویروس جلوگیری شود.

✔ ترشحات زرد که بوی بدی دارند. این ممکن است حاصل از عفونت باشد و باید سریعا به پزشک اطلاع داده شود.

✔ درد در ناحیه تحت تاثیر

❗ توصیه میشود در طی درمان از رابطه ی جنسی اجتناب کنید تا احیای ناحیه زیادی طول نکشد و شما دردی را متحمل نشوید.

نکاتی دیگر در مورد فریز کردن زگیل تناسلی که خانم ها باید بدانند:

☑ ترشحات آبکی واژن ممکن است 1 تا 3 هفته بعد از درمان وجود داشته باشند.

☑ ممکن است درد و خونریزی ادامه دار تجربه شود.

☑ باید به جای تامپون برای 2 تا 3 هفته از نوار بهداشتی استفاده شود.

☑ تا بهبود کامل ناحیه ی درمان شده باید از رابطه ی جنسی اجتناب شود.

☑ ممکن است در صورتی که درمان کاملا موثر نبوده باشد، زگیل های راجعه به وجود بیایند.

این درمان برای زگیل های نواحی زیر مناسب است:

✔ واژن

✔ لبه های واژن

✔ آلت تناسلی

✔ کیسه ی بیضه

✔ مقعد

توجه توجه:

2 تا 4 هفته بعد از درمان، زگیل های کوچک از بین میروند. این درمان به ندرت باعث ایجاد زخم میشود. این درمان عفونت HPV را از بین نمی برد. استفاده از درمان های دیگر در کنار کریوتراپی میتواند باعث جلوگیری از ایجاد جای زخم شود. معمولا بعد از درمان تا ماه ها یا سال ها ممکن است زگیل های تناسلی به وجود بیاید و برگشت کنند.

آیا فریز کردن زگیل تناسلی خطرناک است؟

همانند دیگر درمان ها، این درمان نیز باخطرات و عوارضی ممکن است همراه باشد، از جمله:

✔ به جا ماندن جای زخم، بعد از درمان

✔ آسیب عصبی

✔ عفونت

✔ تاول زخمی

✔ سیاه شدن

✔ تکه تکه شدن ناحیه درمان شده

✔ تورم

✔ درد

✔ ترشحات از ناحیه

✔ احساس گرما یا احساس درد در صورت لمس محل درمان شده، که وابسته با ناحیه ی درمان شده و تعداد دفعات چرخه ی فریز و خنک شدن است.

توصیه دکتر کرمی

✅ لمس کردن یا خارش زگیل ها میتواند باعث انتشار آنها به دیگر نواحی بدن شود.

✅ در هنگامی که برای زگیل های تناسلی درمان میشوید، باید از رابطه ی جنسی اجتناب کنید.

✅ برای جلوگیری از انتشار ویروس HPV خانم ها باید به طور منظم پاپ اسمیر دهند.

✅ به شریک جنسی خود بگویید که تحت درمان زگیل تناسلی هستید و از او بخواهید تا درمان کامل شما صبر کند.

✅ واکسن HPV در طی سنین 9 تا 26 سال استفاده میشود. این باعث جلوگیری از ابتلا به زگیل تناسلی میشود. در مورد استفاده از واکسن از معالج خود بپرسید.

دکتر حسین کرمی پروفسور اورولوژی در تهران، مجاری ادراری تناسلی و فوق تخصص درمان آندوسکوپی و لاپاراسکوپی

3.4/5 - (91 امتیاز)

مشاوره پزشکی

در پایان هر مقاله برای راحتی شما عزیزان، نرم افزار پرسش و پاسخ قرار داده شده است تا به راحتی سوالات خود را با ما در میان بگذارید. از طریق این نرم افزار می توانید پرسش ها و مدارک پزشکی خود را ارسال کنید تا در اسرع وقت به آنها پاسخ داده شود.

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.با توجه به تعداد زیاد سوالات پاسخ شما تا 4 روز کاری به صورت پیامک اطلاع رسانی خواهد شد  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر علی سه شنبه ۱۱ آبان ۹۵( 7 سال پیش) تعداد بازدید: 143 مشاهده پرسش
  سلام.دکتر حدود 1سالی هست احساس میکنم ته ادرارم باقی میمونه.بعد از این که خود ارضایی میکنم تا چند روز این احساس شدیده دقیقا احساس میکنم در قسمت پایین الت تناسیلم ادرار مونده رفتم دکتر عمومی میگه التهاب پروستات اما با وجود این این که 1سال اینطوریم و خود ارضاییرو ترک نکردم نگرانم شاید نریضی بدی باشه که نیاز به متخصصه لازم میدونم بگم که حدود 5سال خودارضایی میکنم و بعد الت تناسیلمم کج شده کمی.ممنون میشم کمک کنید
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۱۱ آبان ۹۵( 7 سال پیش)
   بيشتر عصبي است
 • تصویر کاربر محمد شنبه ۱ آبان ۹۵( 7 سال پیش) تعداد بازدید: 288 مشاهده پرسش
  با سلام
  مدتی است ک خال قهوه ای کمرنگی پایین التم مشاهده کردم، کمی خم خارش دارد.
  آیا زیگیل تناسلی است ؟
  چند سال پیش با خانمی سکس کردم البته با کاندوم، که بعدا به من گفت آلوده این ویروس است،
  عکس ضمیمه کردم،
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۳۰ مهر ۹۵( 7 سال پیش)
   4-سلام،زگيل است و بهترين درمان كرايو ميباشد فيلم من در سايتم را ببينيد جهت ويزيت ودرمان ٠٢١٢٢٦٤٢٧٤٤ تماس بگيريد
  2. تصویر کاربر محمد شنبه ۱ آبان ۹۵( 7 سال پیش)
   جناب دکتر %100 زگیل هست ؟
   ایا نیازی به ازمایش نیست ؟
   از نوع پر خطر هست،
   متاسفانه بتازگی این زگیلها را زده ام
   و با نامزدم سکس دهانی هم کرده ام میشود بیشتر کمکم کنید ؟
   شهرستان هستم و اولین فرصت حضوری خدمتتان میرسم ،
  3. تصویر کاربر محمد شنبه ۱ آبان ۹۵( 7 سال پیش)
   میشود لطفا حدود هزینه هم به من بگویید
  4. تصویر کاربر محمد شنبه ۱ آبان ۹۵( 7 سال پیش)
   بی نهایت نگرانم برای نامزدم
   بنظر شما از نوع پر خطر هست ؟
  5. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۱ آبان ۹۵( 7 سال پیش)
   بايد ازمايش دهيد
  6. نمایش سایر 4 پاسخ
 • تصویر کاربر محمود جمعه ۳۰ مهر ۹۵( 7 سال پیش) تعداد بازدید: 228 مشاهده پرسش
  با سلام و عرض خسته نباشيد.
  من به علت ابتلا به بيماري زگيل تناسلي قصد دريافت نوبت رو دارم.فقط در مورد هزينه كرايو ميخواستم اطلاعاتي رو ارايه بفرمايين.
  با تشكر فراوان
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۳۰ مهر ۹۵( 7 سال پیش)
   بر اساس تعداد است
 • تصویر کاربر س.د سه شنبه ۶ مهر ۹۵( 7 سال پیش) تعداد بازدید: 225 مشاهده پرسش
  با سلام.. جناب دکتر کرمی من حدود 2،3هفته ای هست که متوجه دونه های ریز بین واژن و مقعدم شدم اول یکی بود و الآن 3،4تا شده.. به یه دکتر زنان مراجعه کردم و گفتن باید تست زگیل بدم تا تشخیص بدن زگیل هست یا نه.. آیا حتما نیاز به تست هست یا خود دکتر هم میتونه تشخیص بده؟
  من اصفهان هستم میخواستم ببینم شما دکتر پوست خانم در اصفهان که در زمینه ی خال و زگیل هم کارکرده باشن میتونید کسی را بهم معرفی کنید؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۶ مهر ۹۵( 7 سال پیش)
   نه نميشناسم
 • تصویر کاربر نگران دوشنبه ۲۹ شهریور ۹۵( 7 سال پیش) تعداد بازدید: 499 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر.26سالمه و 1ساله ازدواج کردم.شوهرم اخیرا برجستگی هایی روی التش بود که البته نمیدونیم از قبل بوده یانه.دکتر پوست گفت زگیل نیست.من هم خیلی حساس و نگران شده بودم.حدود 1ماه بعد برجستگی درقسمت انوژنیتال من درعرض 1شب! بوجود اومد.میخواستم ببینم ایا اینها زگیله یاخیر.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۲۹ شهریور ۹۵( 7 سال پیش)
   به زگيل نميخورد
 • تصویر کاربر شیدا یکشنبه ۲۸ شهریور ۹۵( 7 سال پیش) تعداد بازدید: 379 مشاهده پرسش
  با سلام و خسته نباشید ، آقای دکتر من متاسفانه به زگیل شاخ مانند و گسترده در واژنم مبتلا شدم ، به دکتر پوست خانم مراجعه کردم که دوجلسه کوتر انجام داد و دو جلسه دیگه تجویز کرده ، اما گفتند که به زگیل های روی محل بکارت نمیتونه دست بزنه چون ریسکش بالاس و برای اون ناحیه اسید میده ، اما من با چند دکتر و ماما مشورت کردم اونا گفتن که ممکنه استفاده مسقیم روی بکارت ممکنه مشکل ایجاد کنه ، آقای دکتر پس من چیکار کنم مشکل من چه راهی داره ؟؟
  و سوال بعدیم اینه که کسایی که زگیل میگیرن ،سیستم ایمنیشون خیلی خیلی ضعیفه ؟ چرا سیستم ایمنی ضعیف میشه ؟؟ من مشکل وسواس فکری و خودبیمارانگاری هم قبلا داشتم و الان که فهمیدم زگیل هم دارم ،مشکل روحیم داره برمیگرده ، مثلا ترس از بیماری ایدز و ....توروخدا منو راهنمایی کنید
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۲۸ شهریور ۹۵( 7 سال پیش)
   بايد ببينم
 • تصویر کاربر ایمان دوشنبه ۲۹ شهریور ۹۵( 7 سال پیش) تعداد بازدید: 236 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر
  در مقاله ای در سایت ذکر کردید ویروس اچ پی وی بصورت زگیل یا تغییر رنگ آلت به قهوه ای ولکه های ریز خود را نشان میدهد لطفا بفرمایید این تغییر رنگ چگونه درمان می گردد؟سپاسگذارم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۲۸ شهریور ۹۵( 7 سال پیش)
   نه
  2. تصویر کاربر ایمان یکشنبه ۲۸ شهریور ۹۵( 7 سال پیش)
   سلام دکتر
   متوجه جوابتون نشدم
  3. تصویر کاربر ایمان یکشنبه ۲۸ شهریور ۹۵( 7 سال پیش)
   منظورتون درمان نداره
  4. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۲۹ شهریور ۹۵( 7 سال پیش)
   درمان نميشود
  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر میثم.م پنجشنبه ۲۵ شهریور ۹۵( 7 سال پیش) تعداد بازدید: 200 مشاهده پرسش
  سلام .من چندتا زگیل روی آلت در اومده ..تمام آزمایش نمونه گیری انجام دادم هیچ ویروسی دیده نشد تمام آزمایشات جوابش خوب بود .مراجعه کردم دکتر پوست گفت اینا زگیل باید کرایو بشم ..بعد تا چند ماه باید درمان بشم ..لطفا راهنمای کنیید
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۲۵ شهریور ۹۵( 7 سال پیش)
   به نظر من دست نزن
 • تصویر کاربر xahraa سه شنبه ۲۳ شهریور ۹۵( 7 سال پیش) تعداد بازدید: 255 مشاهده پرسش
  سلام ، کنار سوراخ مقعدم خارش و سوزشی احساس کردم وقتی پیگیرشدم متوجه شدم ضایعه زگیل مانندی هست ، قبلا نبود هیچکجای بدنم زگیل ندارم رابطه ی جنسی هم تا بحال نداشتم ، لطفا راهنمایی کنید .. از مراجعه به پزشک و یا درمیان گذاشتن مشکل با دیگران خجالت میکشم، لطفا یک پماد معرفی کنید که مناسب باشد
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۳ شهریور ۹۵( 7 سال پیش)
   اگر نداشتيد زگيل نيست
 • تصویر کاربر mina یکشنبه ۱۴ شهریور ۹۵( 7 سال پیش) تعداد بازدید: 316 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر
  من یک ساله مبتلا به زگیل تناسلی هستم که تا الان 5 جلسه کرایو شدم زگیل های واژنم خوب شده ولی چندتا زگیل بزرگ چسبیده به مقعده ام دارم که بعد از این همه کرایو هیچ تغییری نکردن الان دکتر بهم پماد آلدرا تجویز کرده و بازم گفته کرایو برم دیگه واقعا خسته شدم چون حس میکنم چسبیده به مقعد هستن واسه همین خوب نمیشن با کرایو
  نظر شما چیه؟ پماد آلدرا مصرف کنم؟ممنون میشم راهنماییم کنین
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۱۳ شهریور ۹۵( 7 سال پیش)
   خيلي موثر نيست
  2. تصویر کاربر mina شنبه ۱۳ شهریور ۹۵( 7 سال پیش)
   دکتر بهم گفتن هم کرایو بیا هم از این کرم آلدرا مصرف کن بین فواصل کرایو با توجه به قیمت بالای این کرم شما چه پیشنهادی میکنین؟ چون من کل داروخانه های شهرمون بندرعباس رو گشتم و پیداش نکردم
  3. تصویر کاربر mina شنبه ۱۳ شهریور ۹۵( 7 سال پیش)
   در ضمن من همه ی زگیلام خوب شدن الا اونایی که چسبیده به مقعد هستن و مایل به سمت داخل واقعا دیگه نا امید شدم بعد 5 جلسه کرایو
   پمپ کرایو دکتر من با شما فرق داره و کرایو توسط دستیار ایشون انجام میشه
  4. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۱۴ شهریور ۹۵( 7 سال پیش)
   بايد ببينم
  5. نمایش سایر 3 پاسخ
درحال دریافت اطلاعات

مطالب بیشتری بخوانید

زگیل تناسلی و ازدواج چه ارتباطی با یکدیگر داند؟ایا کسی که زگیل تناسلی دارد میتواند ازدواج کند؟بله…
در این مقاله ما به بررسی ويروس اچ پی وی ۵۶ میپردازیم . همانطور که می دانید،…
در این مقاله سعی داریم غذاهای مناسب و مواد غذایی که برای پایین آوردن اوره و کراتین…

روزای هفته

ساعت مطب

شنبه (مطب نیکان)

14:00 - 19:00

دوشنبه

تعطیل است

سه شنبه (مطب نیکان)

13:00 - 19:00

پنج شنبه (مطب نیکان)

09:00 - 14:00

جستجو

حالب

+54 مطلب

پرسش از دکتر