جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

توصیه های قبل و بعد از عمل پروستات turp

دکترحسین کرمی

دکترحسین کرمی

در این مقاله مطالعه می‌کنید:

چه نوع جراحی باز یا بسته؟ علی رغم پیشرفت در تکنولوژی در جهان هنوز عمل پروستات بسته به روش تراش یا TURP و عمل پروستات باز دو عمل طلائی برای جراحی پروستات می باشند.

پروستات غده ای است که به اندازه گردو کوچک قسمت خروجی گردن مثانه را احاطه کرده و با گذر زمان بزرگ می شود و با حالت فشار در گلوگاه مثانه باعث کاهش قدرت پرش ادرار، تکرر ادرار ، سوزش، عدم تخلیه خوب ادرار، شب بلند شدن های بیش از حد برای دستشویی در نهایت احتباس ادراری می شود.

اندازه پروستات

هیچ ارتباطی بین شدت بزرگی پروستات و شدت علائم وجود ندارد و لذا ممکن است پروستات بزرگ علامت نداشته باشد ولی پروستات با حجم کم باعث اختلال ادرار می شود.

درمان دارویی بزرگی پروستات

هنوز در دنیا داروی کوچک کننده پروستات کشف نشده است. همه داروها حالت شل کنندگی موقت دارند و زمانی موثرند که شما هر شب دارو را مصرف نمائید و با قطع دارو  بلافاصله  علائم بر می گردد.

چه کسانی کاندید عمل پروستات هستند؟

احتباس یا بند آمدن ادرار- سنگ همزمان مثانه- عدم تخلیه کامل مثانه و ادرار باقیمانده زیاد- به مخاطره افتادن کلیه ها به علت پس زدن ادرار از مثانه به علت انسداد پروستات- زمان که تخلیه مثانه به سختی انجام می شود و دارها دیگر موثر نیستند – قطره قطره آمدن ادرار و شب بیدار شدن های مکرر برای دستشوئی نشان از این هستند که باید برای درمان پروستات خود باید از روش قطعی جراحی

عمل بسته یا TURP

که در آن بدون شکاف جراحی و از مجرای ادراری، پروستات برداشته می شود و بهترین عمل برای پروستات های زیر 60 گرم می باشند.

 ویدیو عمل بسته پروستات

 • عمل پروستات چند روز بستری دارد؟ معمولا پس از عمل بسته پروستات، فرد قبل از رفتن به خانه نیاز دارد 1 تا 3 روز را در بیمارستان سپری کند.

 • در بیمارستان، تا زمانی که بیمار از بیهوشی بهبود یافته و قادر به خوردن و نوشیدن شود، به او از طریق ورید (درون رگی) مایعات داده می شود.

 • بیمار هیچ گونه درد شدیدی نخواهد داشت؛ با این حال ممکن است در اثر کاتتری که در میزراه او قرار داده می شود دچار مقداری ناراحتی و اسپاسم مثانه شود. دلیل قرار دادن کاتتر در میزراه این است که این مجرا متورم و دردناک خواهد شد. میزراه لوله ای است که ادرار را به بیرون از بدن می راند. هنگامی که کاتتر برداشته شده و فرد قادر باشد به صورت معمول ادرار کند، از بیمارستان مرخص می شود. قبل از رفتن به خانه، توصیه هایی در ارتباط با بهبودی بیمار به او داده می شود. قرار ملاقاتی در چند هفته بعد جهت بررسی پیشرفت بیمار برای او ترتیب داده می شود.

 • در طول روز پس از عمل، امکان دارد جهت پاکسازی مثانه و تخلیه کردن هر گونه لخته خونی یا دیگر مواد زائد، آب از طریق این کاتتر به درون مثانه فرستاده شود. این مورد اغلب دردناک نیست با این حال می تواند احساسی نامطلوب از پر بودن را در مثانه ایجاد کند.

 • پس از 24 تا 48 ساعت، جهت بررسی توانایی بیمار در ادرار کردن و مرخص شدن به خانه این کاتتر برداشته می شود.

 • احساس ناراحتی و عدم کنترل به مدت چند روز پس از برداشته شدن کاتتر عادی است.

 • در صورتی که فرد پس از گذشت این مدت قادر به ادرار کردن نباشد، ممکن است نیاز باشد تا کاتتر به صورت موقت دوباره جایگذاری شود. فرد می تواند به همراه کاتتر به خانه رود. قرار ملاقاتی در چند روز تا چند هفته آینده جهت برداشتن کاتتر برای بیمار ترتیب داده خواهد شد.

مراقبت های بعد از عمل turp در خانه

 • احساس خستگی و بی حالی به مدت 1 یا 2 هفته پس از انجام این عمل شایع است. اغلب مردان پس از این مدت سلامتی خود را باز می یابند. با این حال، باید حداکثر تا 2 ماه پس از عمل بر خود آسان گرفت.
 • برای چند هفته اول، بیمار نباید هر گونه جسم سنگین را حرکت داده و یا بلند کند. همچنین، باید از انجام ورزش های شدید نیز اجتناب شود. در صورت امکان، باید از دوستان و اعضای خانواده در انجام کار های خانه کمک خواست.
 • در هنگامی که فرد احساس توانایی می کند می تواند ورزش هایی مانند پیاده روی را انجام دهد. این ورزش ها به حفظ گردش خون و کاهش خطر ایجاد لخته های خونی در پا کمک می کنند.
 • نوشیدن مقادیر زیادی آب در حین دوره بهبودی می تواند به کاهش خطر ابتلا به عفونت های مجاری ادراری و همچنین پاکسازی هر گونه خون موجود در ادرار کمک کند. فرد توصیه هایی را در ارتباط با انجام ورزش های قاعده لگن دریافت خواهد کرد. این ورزش ها به بهبود کنترل مثانه کمک می کنند. هر گونه دردی معمولا می تواند به وسیله دارو های مسکن بدون نسخه مانند پاراستامول یا ایبوپروفن درمان شود.
 • بهبودی کامل از عمل برش پروستات از طریق میزراه معمولا بین 3 تا 6 هفته به طول می انجامد. جراح یا پزشک فرد به او توصیه هایی را در ارتباط با زمان مناسب برای از سر گیری فعالیت های معمول ارائه می دهند.
تشخیص بزرگی پروستات

بازگشت به کار بعد از عمل turp

زمان بازگشت به سر کار عمدتا به شغل فرد بستگی دارد. برای مثال، فردی که در یک دفتر کار می کند نسبت به فردی که کار های جسمانی سنگین انجام می دهد سریع تر می تواند بر سر کار خود بازگردد. در اغلب موارد، به فرد توصیه می شود که به مدت 3 تا 4 هفته از رفتن بر سر کار خودداری کنند.

رانندگی

جراح یا پزشک زمان مناسب برای از سر گیری رانندگی را برای فرد توضیح خواهد داد. این زمان معمولا هنگامی خواهد بود که فرد بتواند توقفی ناگهانی و سریع را تحمل کند.

برخی افراد جهت رسیدن به این سطح به 1 هفته و برخی دیگر به 1 ماه یا بیشتر نیاز دارند.

ارتباط جنسی

در حدود 3 تا 4 هفته زمان لازم است تا فرد بتواند برای برقراری ارتباط جنسی احساس راحتی کند.

وجود خون در ادرار

وجود گاه به گاه خون در ادرار پس از انجام عمل برش پروستات از طریق میزراه عادی است. در حدود 1 یا 2 هفته پس از عمل، از آن جایی که زخم موجود بر روی پروستات شروع به از بین رفتن می کند امکان دارد حجم خون موجود در ادرار افزایش یابد.

نوشیدن مقادیر زیاد مایعات به تخلیه هر گونه خون یا لخته خونی کوچک در مثانه کمک می کند. در صورتی که خون موجود در ادرار به مدت بیش از 48 ساعت ادامه یابد، فرد باید با بیمارستان تماس گیرد.

عمل باز

 اگر اندازه پروستات شما بالای 70 گرم باشد، همزمان سنگ مثانه دارید، پروستات به داخل مثانه رشد کرده باشد، بهترین و موثرترین درمان فعلی، عمل باز می باشد.

ویدیو عمل بسته پروستات

نوع بیهوشی در عمل پروستات: امروزه عمل جراحی پروستات چه باز و یا عمل بسته بدون بیهوشی عمومی و با بی حسی نخاعی انجام می شود.

توصیه های قبل از عمل پروستات

 • جهت اطمینان از تحمل عمل جراحی باید دکتر متخصص قلب و بیهوشی قبل از عمل شما را ویزیت نماید.
 • داروهای رقیق کننده خون از قبیل آسپرین، بروفن، ژلوفن، دپیریدامل، پلاویکس و غیره باید یک هفته تا 10 روز قبل از عمل با نظر پزشک معالجتان قطع گردد.
 • در صورت ابتلا و زمینه بیماری و مصرف داروهای خاص و سابقه عمل های جراحی قبلی حتماً آنها را به دکتر مشاورتان اطلاع دهید.
 • صبح روز عمل ناشتا و در ساعت 9-10 صبح در بیمارستان حضور داشته باشید.
 • بلافاصله پس از پذیرش آزمایشات و عکسبرداری لازم قبل از عمل و مشاوره های بیهوشی و قلب در بیمارستان توسط متخصصین انجام خواهد شد تا با آرامش و اطمینان بیشتر برای اطاق عمل آماده شوید.
 • جهت حفظ سلامتی شما و جایگزین کردن خونریزی احتمال حین عمل 2-3 واحد برای شما خون ذخیره در بیمارستان آماده می شود تا فقط در صورت نیاز استفاده گردد.
 • توصیه می شود در صورت عمل باز موهای زائد بالای مثانه را چند روز قبل از عمل با مواد موبر حذف نمایید.
 • به علت بی حسی نخاعی شما کوچکترین احساس درد و ناراحتی حین عمل نخواهید داشت.
 • عمل پروستات چقدر طول میکشد؟ طول عمل جراحی پروستات شما حدود نیم الی یک ساعت است.

توصیه های بعد از عمل پروستات

 • در پایان عمل پروستات چه روش باز و یا بسته به مدت 48 تا 72 ساعت سوند فولی در داخل مثانه شما گذاشته می شود تا لخته ها و ترشحات محل عمل کاملاً تخلیه شود.
 • رنگ سوند فولی خونی بعد از عمل طبیعی است و لذا جهت رقیق شدن آن از شستشو سوند به مدت 24 تا 48 ساعت استفاده می شود و لذا اصلا ً نگران  نباشید.
 • صبح فردا باید مصرف مایعات را شروع کنید و با کمک باید راه بروید تا از خطر لخته شدن خون در اندامتان و همچنین یبوست بعد از عمل جلوگیری شود.
 • 48 ساعت بعد از عمل با صلاحدید پزشک معالج سوند شما خارج خواهد شد و اگر تخلیه مثانه انجام شد، شما آماده ترخیص از بیمارستان می شوید. خون در ادرار، سوزش ادرار، عدم روان آمدن ادرار و قطره قطره آمدن ادرار بعد از خارج کردن سوند طبیعی است.
 • علت نیامدن ادرار بعد از عمل پروستات چیست؟ گهگاهی به علت عوارض بیهوشی یا گیرکردن لخته یا قطعه کوچک پروستات در مجرا بعد از خارج کردن سوند ممکن است دچار احتباس ادرار شوید که بلافاصله باید پرسنل را مطلع سازید تا موقتاً دوباره سوند گذاشته تا مشکل شما حل شود.
 • نمونه پروستات خارج شده حین عمل جهت نسج شناسی به آزمایشگاه فرستاده می شود و لذا توصیه می شود یک هفته بعد از عمل با در دست داشتن نتیجه پاتولوژی به پزشکتان مراجعه فرمائید.
 • جهت جلوگیری از خونریزی از انجام کارهای سنگین و مقاربت جنسی یک ماه بعد از عمل اجتناب نمایید.
 • بخیه ها جذبی است و نیاز به کشیدن ندارند.
 • بلافاصله بعد از ترخیص از بیمارستان می توانید استحمام کنید.
 • توصیه می شود جهت شفاف شدن رنگ ادرار بعد از عمل ترجیحاً از مواد نوشیدنی و مایعات زیاد استفاده شود.
درمان بزرگی غده پروستات

در حین بهبودی در صورت بروز موارد زیر، باید با بیمارستان یا پزشک خود تماس گرفت:

⚠ دمای بدنی (تب) 38 درجه سانتی گراد یا بالاتر

⚠ درد شدید در هنگام ادرار کردن

⚠ عدم توانایی ادرار

⚠ درد مداوم یا وجود مقدار خونی در ادرار که بدتر می شود.

این علائم می توانند نشانه مشکلی باشند که نیاز به درمان دارد. از جمله این مشکل ها می توان به خونریزی داخلی یا ابتلا به یک عفونت مجاری ادراری اشاره کرد.

عمل جراحی خوش خیم پروستات چه به روش باز یا بسته بر روی توان و میل جنسی شما اثر منفی ندارد و بعد از عمل مایع منی به داخل مثانه ریخته و با ادرار دفع خواهد شد.

دکتر حسین کرمی متخصص جراحی کلیه ، مجاری ادراری تناسلی و فوق تخصص درمان آندوسکوپی و لاپاراسکوپی

3.9/5 - (52 امتیاز)

مشاوره پزشکی

در پایان هر مقاله برای راحتی شما عزیزان، نرم افزار پرسش و پاسخ قرار داده شده است تا به راحتی سوالات خود را با ما در میان بگذارید. از طریق این نرم افزار می توانید پرسش ها و مدارک پزشکی خود را ارسال کنید تا در اسرع وقت به آنها پاسخ داده شود.

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.با توجه به تعداد زیاد سوالات پاسخ شما تا 4 روز کاری به صورت پیامک اطلاع رسانی خواهد شد  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر بهرام شنبه ۹ بهمن ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 207 مشاهده پرسش
  با توجه به آزمايشات انجام شده كه فايل آن براى شما ارسال گرديده است ، ميخواستم وضعيت پروستات رو بررسى كنيد كه آيا به عمل جراحى نياز هست يا خير ؟! و اگر نياز به عمب هست آيا فورى و اورژانسى هست يا ميشه چند ماه صبر كرد ؟!
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۱ بهمن ۰( 2 سال پیش)
   باید حتما جراحی بشن
  2. تصویر کاربر بهرام شنبه ۲ بهمن ۰( 2 سال پیش)
   ممنون از پاسخ دهى اما ميخواستم بدونم اگر ٣ ماه صبركنن براى عمل موردى پيش نمياد؟! يا زود بايد عمل بشه ؟!
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۹ بهمن ۰( 2 سال پیش)
   نه باید هر چه زودتر جراحی بشن
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر مجید سه شنبه ۲۸ دی ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 239 مشاهده پرسش
  بررسی مدارک توسط جنابعالی وبستری جهت عمل
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۸ دی ۰( 2 سال پیش)
   مراجعه کنید با مدارک که بینم
 • تصویر کاربر مجید شنبه ۴ دی ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 416 مشاهده پرسش
  سلام وقت بخیر
  من ۴۰ سال دارم حدود ۲۰ روز پیش با‌کمر درد در ناحیه تحتانی و درد مختصر در ناحیه لگن و همچنین درد مختصر بیضه در هنگام راه رفتن و خارش مجاری ادراری به دکتر ارولوژیست مراجعه نمودم و ایشون سنوگرافی از بیضه برای واریکوسل و غیره نوشتن که نتیجش سلامت بیضه بود، ایشون برای من ۱۰ عدد تاواناکس و داکسی ساکلین و سلوکسیب نوشتن که بعد مصرف ۱۰ عدد از آنها دچار مصفل درد شدید در تمام بدن و حالات اعصبی، بی‌حسی در دستها و پاها شدم، همچنین در روزهای اول درد شدید تاندون داشتم به دکتر مغزواعصاب مراجهه و ایشون به من نپراکسین دادن و گفتن داروهای قبلی رو قطع کن! من الان ۱۲ روزه تاواناکس رو قطع کردم ولی همچنان مفصل درد شدید دارم مانند روماتیسم و درد پاشنه پا هم اضافه شده!!!
  آزمایش ادرار هم دادم باکتری ندارد!!!
  سوال: آیا این علائم مصرف تاواناکس است و با توجه به تجربه شما دقیقا کی این علائم از بدن من خارج میشه؟
  سوال: خارش مجاری ادراری برگشته، وقتی من آب کم مصرف میکنم خارش شروع میشه و وقتی آب زیاد مصرف میکنم خارج از بین میره درضمن درد کمر و بیضه هم با ناپراکسین از بین میره. ممنون میشم تشخیص شما را در مورد مشکل اولم هم بدونم؟
  1. تصویر کاربر مجید سه شنبه ۲۳ آذر ۰( 2 سال پیش)
   دقیقا کی جواب سوال را میدید ؟
  2. تصویر کاربر مجید سه شنبه ۳۰ آذر ۰( 2 سال پیش)
   اگر اطلاعات كافى جهت پاسخ به سوال را نداريد مبلغ را عودت دهيد مردم رو سركار نذاريد آقاى دكتر
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۳ دی ۰( 2 سال پیش)
   خیر علایم مصرف تاوانکس نیست
  4. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۳ دی ۰( 2 سال پیش)
   ترشح از نوک مجرا ندارید؟
  5. تصویر کاربر مجید جمعه ۳ دی ۰( 2 سال پیش)
   متوجه ترشح نمیشم
   ولی شب ها که از خواب بلند میشم و خودم با دست مجرای ادراری رو چک میکنم میبینم یک مایه بی رنگی در مجراع است
   صبح ها هم انگار این مایه خشک شده باشه اول با یکم فشار ادرار خارج میشه!!!
   کلا باید مقدار آب زیاد مصرف کنم
  6. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۴ دی ۰( 2 سال پیش)
   باید نمونه کشت از ترشحات مجرا بدید
  7. نمایش سایر 5 پاسخ
 • تصویر کاربر کاظم پنجشنبه ۱۸ آذر ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 244 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر ۶۵سال سن دارم یک هفته قبل عمل پروستات (TURP)انجام داده‌ام الان در هنگام دفع ادرار درد دارم و کمی سوزش ادرار آیا این طبیعیه؟ آیا باید مسکن استفاده کنم ؟ ضمنا نتیجه آسیب شناسی را خدمت شما ارسال میکنم لطفا بررسی بفرمائید کمال تشکر رادارم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۱۸ آذر ۰( 2 سال پیش)
   خوش خیمه نگران نباشید
 • تصویر کاربر ملکی چهارشنبه ۱۰ آذر ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 227 مشاهده پرسش
  سلام پدر من حدود یک ماه و نیم است که عمل باز پروستات انجام داده ولی بعد از این مدت از دستشوییش چرک و عفونت می آید باید چه کار کند
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۱۰ آذر ۰( 2 سال پیش)
   تست آنالیز و کشت ادراری انجام بده
 • تصویر کاربر بهزادسليمي یکشنبه ۷ آذر ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 226 مشاهده پرسش
  باسلام جناب آقاي دكتركرمي
  من چندين سال است كه مشكل عدم تخليه كامل ادراردارم يعني هروقت دستشويي ميرم براي ادرار 5دقيقه بعددوباره بايدبرم دستشويي ودراين زمان وقتي تخليه نشم سوزش شديد كه ازبيضه شروع ميشه وتانوك آلت تناسلي البته منظورم تاكل آلت منوبه شدت ميسوزونه اين مشكل چندين سال است كه من رابه شدت آزارميدهد ضمنا نوعي بواسيرخارجي دارم كه بدون خونريزيه يعني كنترل ميكنم كه خونريزي نكنه وپيش جراح هم رفتم گفت به غيرازهموروئيد يك فيشرهم داري كه داخليه اين فيشرخونريزي نداره ولي وقتي دردش شروع ميشه به مشكل ادرارهم ربط پيداميكنه يعني هرلحظه بايدبرم ادراركنم تاكمي تخليه بشم ارتباط اين دوميتونه وجودداشته باشه آيايعني پروستات وفيشروبواسير ولي باتوجه به علائم خودم وقتي فيشردردش شروع ميشه من تند تند بايدادراركنم ضمنا امروزسونوگرافي رفتم نتيجه اش بالاي صفحه است باتشكرازهمكاريتان
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۶ آذر ۰( 2 سال پیش)
   عکس باز نمیشه مجدد بفرستید
  2. تصویر کاربر بهزادسليمي یکشنبه ۷ آذر ۰( 2 سال پیش)
   سلام
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۷ آذر ۰( 2 سال پیش)
   سونوگرافی نرمال هست و جای نگرانی نیست
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر محمدی شنبه ۲۹ آبان ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 195 مشاهده پرسش
  جناب آقای پروفسور حسین کرمی
  با سلام و احترام
  احتراما پدرم 64 سال دارند و آزمایشات اولیه نشان دهنده سرطان بدخیم پروستات و متاستاز به استخوانهای لگن و چند مهره از ستون فقرات است. آزمایشات انجام شده، شامل نمونه برداری بیوپسی از پروستات، اسکن کل استخوان و اسکن لگن و .. میباشد که خواشمندم در صورت امکان، حضرتعالی شخصا عکس آنها در ضمیمه را مشاهده فرمایید.
  احتراما سوال بنده این هست که از نظر حضرتعالی چه شیوه ای از درمان برای پدرم با این شرح حال مناسب هست؟ جراحی، پرتودرمانی، هورمون درمانی یا شیمی درمانی کدامشان را حضرتعالی توصیه مینمایید. ضمنا پدرم دیابت هم دارند.
  از حضرتعالی و برای وقتی که اختصاص میدهید بسیار سپاسگزار و ممنونم.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۹ آبان ۰( 2 سال پیش)
   هورمون تراپی در قدم اول و حتما به رادیوانکولوژی مراجعه کنید
 • تصویر کاربر علی شنبه ۲۹ آبان ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 220 مشاهده پرسش
  به نام خدا
  جناب آقای دکتر کرمی
  با سلام و احترام
  بنده آقایی 53 ساله و متاهل با وزن 77 کیلوگرم و قد 182 سانت و بدون داشتن سابقه پروستات میباشم و در آخرین آزمایش قبلی که در تاریخ 1400/05/21 انجام دادم میزان PSA=1/1 بود. در نتیجه آزمایشات اخیر در تست PSA اعداد زیر اعلام شده است:
  PSA= 6.4
  3/3= FREE PSA
  51.66 =FREE PSA/PSA
  ضمنا در تستهای سالیانه نیز همیشه PSA در رنج 1 تا 1/5 بوده و به لحاظ دفع ادرار هم تا حالا مشکلی نداشته ام.
  لازم به ذکر است پدر بنده مشکل پروستات داشتند و در سن 70 سالگی جراحی انجام دادند. ایشان بدلیل کنسر معده و در ادامه متاستاز به پروستات به رحمت خدا رفتند. قبلا هم در مورد مشکلات ایشان از نظرات جنابعالی بهره مند شده بودیم.
  با سپاس مجدد
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۹ آبان ۰( 2 سال پیش)
   باید نمونه برداری از پروستات انجام بدهند
 • تصویر کاربر سعید پنجشنبه ۶ آبان ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 191 مشاهده پرسش
  با سلام، پدرم ۳روز پیش عمل باز پروستات انجام دادن، درد و سوزش شدید در هنگام دفع ادرار با سند دارند، وقتی که ادرار میخواهد از فاصله لوله سند با مجاری ادراری خارج شود باعث درد شدید می شود، ایا هنوز احتیاج به سند هست؟ مایعات نمیخورند از ترس این درد. تورم یا کبودی در زیر شکم ندارند. ولی بیضه ها متورم شده اند. لطفاً راهنمایی بفرمایید.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۶ آبان ۰( 2 سال پیش)
   بهتره تا یک هفته بعد عمل سوند داشته باشند،احتمالا سوند گرفته که از بغلش میزنه بیرون
 • تصویر کاربر سامان چهارشنبه ۲۸ مهر ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 220 مشاهده پرسش
  سلام،۳۵ساله و مجرد..مشاهده خون زیاد بعد از ادرار بیشتر اوقات بعد از خود ارضایی ، درمان یک‌ماهه با تاوانکس تامسولوسین ادامه داشتن این وضعیت و انجام سونو مقعدی با حجم پروستات ۷۰ سی سی و ppsa:1/94 و تجویز فینوپراست صبح و شب و تامسولوسین شب
  نظر شما جناب دکتر؟؟؟ آیا نیازی ب سیستسکوپی هست؟؟ تا چ زمانی باید دارو مصرف کنم؟؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۲۸ مهر ۰( 2 سال پیش)
   نیاز به سیستوسکوپی هست
درحال دریافت اطلاعات

مطالب بیشتری بخوانید

کولپوسکوپی زگیل تناسلی چیست؟ کولپوسکوپی که نوعی معاینه دستگاه تناسلی زنان است، ابزاری مؤثر برای تشخیص زگیل…
واریکوسل یکی از بیماری های بیضه است که مردان را درگیر میکند، واریکوسل در واقع به معنای…
چرا باید یورودینامیک یا نوار مثانه انجام بدهیم؟ تست یورودینامیک میزان ذخیره و ترشح ادرار را در…

روزای هفته

ساعت مطب

شنبه (مطب نیکان)

14:00 - 19:00

دوشنبه

تعطیل است

سه شنبه (مطب نیکان)

13:00 - 19:00

پنج شنبه (مطب نیکان)

09:00 - 14:00

جستجو

حالب

+54 مطلب

پرسش از دکتر