عمل پروستات چقدر طول میکشد؟

تصویر دکترحسین کرمی

دکترحسین کرمی

در این مقاله مطالعه می‌کنید:

چه نوع جراحی باز یا بسته؟ علی رغم پیشرفت در تکنولوژی در جهان هنوز عمل پروستات بسته به روش تراش یا TURP و عمل پروستات باز دو عمل طلائی برای جراحی پروستات می باشند.

پروستات غده ای است که به اندازه گردو کوچک قسمت خروجی گردن مثانه را احاطه کرده و با گذر زمان بزرگ می شود و با حالت فشار در گلوگاه مثانه باعث کاهش قدرت پرش ادرار، تکرر ادرار ، سوزش، عدم تخلیه خوب ادرار، شب بلند شدن های بیش از حد برای دستشویی در نهایت احتباس ادراری می شود.

عمل بسته یا TURP

که در آن بدون شکاف جراحی و از مجرای ادراری، پروستات برداشته می شود و بهترین عمل برای پروستات های زیر 60 گرم می باشند.

 ویدیو عمل بسته پروستات

عمل پروستات چقدر طول میکشد؟

عمل پروستات بسته به عوامل زیادی از جمله اندازه غده پروستات، چاقی بیمار، جراحی های قبلی او در ناحیه شکم و یا وجود بافت اسکار، بین 2 تا 4 ساعت طول می کشد.

توصیه های قبل از عمل پروستات

 • جهت اطمینان از تحمل عمل جراحی باید دکتر متخصص قلب و بیهوشی قبل از عمل شما را ویزیت نماید.
 • داروهای رقیق کننده خون از قبیل آسپرین، بروفن، ژلوفن، دپیریدامل، پلاویکس و غیره باید یک هفته تا 10 روز قبل از عمل با نظر پزشک معالجتان قطع گردد.
 • در صورت ابتلا و زمینه بیماری و مصرف داروهای خاص و سابقه عمل های جراحی قبلی حتماً آنها را به دکتر مشاورتان اطلاع دهید.
 • صبح روز عمل ناشتا و در ساعت 9-10 صبح در بیمارستان حضور داشته باشید.
 • بلافاصله پس از پذیرش آزمایشات و عکسبرداری لازم قبل از عمل و مشاوره های بیهوشی و قلب در بیمارستان توسط متخصصین انجام خواهد شد تا با آرامش و اطمینان بیشتر برای اطاق عمل آماده شوید.
 • جهت حفظ سلامتی شما و جایگزین کردن خونریزی احتمال حین عمل 2-3 واحد برای شما خون ذخیره در بیمارستان آماده می شود تا فقط در صورت نیاز استفاده گردد.
 • توصیه می شود در صورت عمل باز موهای زائد بالای مثانه را چند روز قبل از عمل با مواد موبر حذف نمایید.
 • به علت بی حسی نخاعی شما کوچکترین احساس درد و ناراحتی حین عمل نخواهید داشت.
 • عمل پروستات چقدر طول میکشد؟ طول عمل جراحی پروستات شما حدود نیم الی یک ساعت است.

عمل پروستات چند روز بستری دارد؟

معمولا پس از عمل بسته پروستات، فرد قبل از رفتن به خانه نیاز دارد 1 تا 3 روز را در بیمارستان سپری کند.

مراقبت های بعد از عمل turp 

در بیمارستان، تا زمانی که بیمار از بیهوشی بهبود یافته و قادر به خوردن و نوشیدن شود، به او از طریق ورید (درون رگی) مایعات داده می شود.


بیمار هیچ گونه درد شدیدی نخواهد داشت؛ با این حال ممکن است در اثر کاتتری که در میزراه او قرار داده می شود دچار مقداری ناراحتی و اسپاسم مثانه شود. دلیل قرار دادن کاتتر در میزراه این است که این مجرا متورم و دردناک خواهد شد. میزراه لوله ای است که ادرار را به بیرون از بدن می راند. هنگامی که کاتتر برداشته شده و فرد قادر باشد به صورت معمول ادرار کند، از بیمارستان مرخص می شود. قبل از رفتن به خانه، توصیه هایی در ارتباط با بهبودی بیمار به او داده می شود. قرار ملاقاتی در چند هفته بعد جهت بررسی پیشرفت بیمار برای او ترتیب داده می شود.


در طول روز پس از عمل، امکان دارد جهت پاکسازی مثانه و تخلیه کردن هر گونه لخته خونی یا دیگر مواد زائد، آب از طریق این کاتتر به درون مثانه فرستاده شود. این مورد اغلب دردناک نیست با این حال می تواند احساسی نامطلوب از پر بودن را در مثانه ایجاد کند.


پس از 24 تا 48 ساعت، جهت بررسی توانایی بیمار در ادرار کردن و مرخص شدن به خانه این کاتتر برداشته می شود.


احساس ناراحتی و عدم کنترل به مدت چند روز پس از برداشته شدن کاتتر عادی است.


در صورتی که فرد پس از گذشت این مدت قادر به ادرار کردن نباشد، ممکن است نیاز باشد تا کاتتر به صورت موقت دوباره جایگذاری شود. فرد می تواند به همراه کاتتر به خانه رود. قرار ملاقاتی در چند روز تا چند هفته آینده جهت برداشتن کاتتر برای بیمار ترتیب داده خواهد شد.


احساس خستگی و بی حالی به مدت 1 یا 2 هفته پس از انجام این عمل شایع است. اغلب مردان پس از این مدت سلامتی خود را باز می یابند. با این حال، باید حداکثر تا 2 ماه پس از عمل بر خود آسان گرفت.


برای چند هفته اول، بیمار نباید هر گونه جسم سنگین را حرکت داده و یا بلند کند. همچنین، باید از انجام ورزش های شدید نیز اجتناب شود. در صورت امکان، باید از دوستان و اعضای خانواده در انجام کار های خانه کمک خواست.


در هنگامی که فرد احساس توانایی می کند می تواند ورزش هایی مانند پیاده روی را انجام دهد. این ورزش ها به حفظ گردش خون و کاهش خطر ایجاد لخته های خونی در پا کمک می کنند.


نوشیدن مقادیر زیادی آب در حین دوره بهبودی می تواند به کاهش خطر ابتلا به عفونت های مجاری ادراری و همچنین پاکسازی هر گونه خون موجود در ادرار کمک کند. فرد توصیه هایی را در ارتباط با انجام ورزش های قاعده لگن دریافت خواهد کرد. این ورزش ها به بهبود کنترل مثانه کمک می کنند. هر گونه دردی معمولا می تواند به وسیله دارو های مسکن بدون نسخه مانند پاراستامول یا ایبوپروفن درمان شود.


بهبودی کامل از عمل برش پروستات از طریق میزراه معمولا بین 3 تا 6 هفته به طول می انجامد. جراح یا پزشک فرد به او توصیه هایی را در ارتباط با زمان مناسب برای از سر گیری فعالیت های معمول ارائه می دهند.

تشخیص بزرگی پروستات

بازگشت به کار بعد از عمل turp

زمان بازگشت به سر کار عمدتا به شغل فرد بستگی دارد. برای مثال، فردی که در یک دفتر کار می کند نسبت به فردی که کار های جسمانی سنگین انجام می دهد سریع تر می تواند بر سر کار خود بازگردد. در اغلب موارد، به فرد توصیه می شود که به مدت 3 تا 4 هفته از رفتن بر سر کار خودداری کنند.

رانندگی

جراح یا پزشک زمان مناسب برای از سر گیری رانندگی را برای فرد توضیح خواهد داد. این زمان معمولا هنگامی خواهد بود که فرد بتواند توقفی ناگهانی و سریع را تحمل کند.

برخی افراد جهت رسیدن به این سطح به 1 هفته و برخی دیگر به 1 ماه یا بیشتر نیاز دارند.

ارتباط جنسی

در حدود 3 تا 4 هفته زمان لازم است تا فرد بتواند برای برقراری ارتباط جنسی احساس راحتی کند.

وجود خون در ادرار

وجود گاه به گاه خون در ادرار پس از انجام عمل برش پروستات از طریق میزراه عادی است. در حدود 1 یا 2 هفته پس از عمل، از آن جایی که زخم موجود بر روی پروستات شروع به از بین رفتن می کند امکان دارد حجم خون موجود در ادرار افزایش یابد.

نوشیدن مقادیر زیاد مایعات به تخلیه هر گونه خون یا لخته خونی کوچک در مثانه کمک می کند. در صورتی که خون موجود در ادرار به مدت بیش از 48 ساعت ادامه یابد، فرد باید با بیمارستان تماس گیرد.

عمل باز

 اگر اندازه پروستات شما بالای 70 گرم باشد، همزمان سنگ مثانه دارید، پروستات به داخل مثانه رشد کرده باشد، بهترین و موثرترین درمان فعلی، عمل باز می باشد.

توصیه های بعد از عمل پروستات

 • در پایان عمل پروستات چه روش باز و یا بسته به مدت 48 تا 72 ساعت سوند فولی در داخل مثانه شما گذاشته می شود تا لخته ها و ترشحات محل عمل کاملاً تخلیه شود.
 • رنگ سوند فولی خونی بعد از عمل طبیعی است و لذا جهت رقیق شدن آن از شستشو سوند به مدت 24 تا 48 ساعت استفاده می شود و لذا اصلا ً نگران  نباشید.
 • صبح فردا باید مصرف مایعات را شروع کنید و با کمک باید راه بروید تا از خطر لخته شدن خون در اندامتان و همچنین یبوست بعد از عمل جلوگیری شود.
 • 48 ساعت بعد از عمل با صلاحدید پزشک معالج سوند شما خارج خواهد شد و اگر تخلیه مثانه انجام شد، شما آماده ترخیص از بیمارستان می شوید. خون در ادرار، سوزش ادرار، عدم روان آمدن ادرار و قطره قطره آمدن ادرار بعد از خارج کردن سوند طبیعی است.
 • علت نیامدن ادرار بعد از عمل پروستات چیست؟ گهگاهی به علت عوارض بیهوشی یا گیرکردن لخته یا قطعه کوچک پروستات در مجرا بعد از خارج کردن سوند ممکن است دچار احتباس ادرار شوید که بلافاصله باید پرسنل را مطلع سازید تا موقتاً دوباره سوند گذاشته تا مشکل شما حل شود.
 • نمونه پروستات خارج شده حین عمل جهت نسج شناسی به آزمایشگاه فرستاده می شود و لذا توصیه می شود یک هفته بعد از عمل با در دست داشتن نتیجه پاتولوژی به پزشکتان مراجعه فرمائید.
 • جهت جلوگیری از خونریزی از انجام کارهای سنگین و مقاربت جنسی یک ماه بعد از عمل اجتناب نمایید.
 • بخیه ها جذبی است و نیاز به کشیدن ندارند.
 • بلافاصله بعد از ترخیص از بیمارستان می توانید استحمام کنید.
 • توصیه می شود جهت شفاف شدن رنگ ادرار بعد از عمل ترجیحاً از مواد نوشیدنی و مایعات زیاد استفاده شود.
درمان بزرگی غده پروستات

در حین بهبودی در صورت بروز موارد زیر، باید با بیمارستان یا پزشک خود تماس گرفت:

⚠ دمای بدنی (تب) 38 درجه سانتی گراد یا بالاتر

⚠ درد شدید در هنگام ادرار کردن

⚠ عدم توانایی ادرار

⚠ درد مداوم یا وجود مقدار خونی در ادرار که بدتر می شود.

این علائم می توانند نشانه مشکلی باشند که نیاز به درمان دارد. از جمله این مشکل ها می توان به خونریزی داخلی یا ابتلا به یک عفونت مجاری ادراری اشاره کرد.

عمل جراحی خوش خیم پروستات چه به روش باز یا بسته بر روی توان و میل جنسی شما اثر منفی ندارد و بعد از عمل مایع منی به داخل مثانه ریخته و با ادرار دفع خواهد شد.

درمان دارویی بزرگی پروستات

هنوز در دنیا داروی کوچک کننده پروستات کشف نشده است. همه داروها حالت شل کنندگی موقت دارند و زمانی موثرند که شما هر شب دارو را مصرف نمائید و با قطع دارو  بلافاصله  علائم بر می گردد.

دکتر حسین کرمی متخصص جراحی کلیه ، مجاری ادراری تناسلی و فوق تخصص درمان آندوسکوپی و لاپاراسکوپی

3.9/5 - (54 امتیاز)

مشاوره پزشکی

در پایان هر مقاله برای راحتی شما عزیزان، نرم افزار پرسش و پاسخ قرار داده شده است تا به راحتی سوالات خود را با ما در میان بگذارید. از طریق این نرم افزار می توانید پرسش ها و مدارک پزشکی خود را ارسال کنید تا در اسرع وقت به آنها پاسخ داده شود.

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.با توجه به تعداد زیاد سوالات پاسخ شما تا 4 روز کاری به صورت پیامک اطلاع رسانی خواهد شد  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر پوریا جمعه ۲۱ مهر ۲( 9 ماه پیش) تعداد بازدید: 72 مشاهده پرسش
  سلام‌ اقای دکتر من ۲۵ سالمه
  علایم ادراری مثل دیر اومدن ادرار و قطع و وصل ادرار در شروع ادرار ‌ و دو شاخه شدن ادرار داشتم

  سونوگرافی دادم حجم پروستات را ۱۵ سی سی و نرمال
  بافت اکوی پروستات کمی هیتروژن نشون داد
  فرمودید ازمایش psa بدم
  کمکم میکنید
  ازمایش دادم جوابش

  psa 0.,44

  free psa 0 ,12

  total psa ratio 27,3%

  لطفا راهنمایی کنید
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۲۱ مهر ۲( 9 ماه پیش)
   مشکل پروستات و بدخیمی که خیلی نگرانش بودین مطرح نیست براتون علائمتون به نفع تنگی مجراست که اون هم آنچنان شدید نیست ولی نیاز داره که حتما یا عکس برداری انجام بشه یا به صورت مستقیم با دوربین داخل مجرا تا مثانه (سیستوسکوپی) انجام بشه
  2. تصویر کاربر پوریا پنجشنبه ۲۰ مهر ۲( 9 ماه پیش)
   اقای دکتر التهاب پروستات میتونه باشه؟

   و اینکه من وقتی آب زیاد میخورم این مشکلم رفع میشه ولی خب همیشه نمیشه اون همه اب زیاد خورد که حجم مثانه کامل پر بشه

   از طرفی این مشکل دقیقا دو سال هست که باهامه
   بعضی اوقات رفع میشه و بعضی اوقات با شدت میاد

   ازمایش psa طبیعی بود نیاز به کاری نیست؟
   ایا سیستوکوپی باعث عفونت نمیشه؟
  3. تصویر کاربر پوریا پنجشنبه ۲۰ مهر ۲( 9 ماه پیش)
   و اینکه دکتر در مواقع دفع مدفوع هم این مشکل برام پیش میاد
   همچنین من مایع منی ام بشدت پرتاب میشد اما الان
   نه تنها پرتاب نمیشه بلکه انگار تمامش تخلیه نمیشه و مقداری ازش میمونه
  4. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۲۱ مهر ۲( 9 ماه پیش)
   احتمال تنگی مجرا برای شما مطرحه تا التهاب پروستات شمارتون به همکارای مطب ارجاع شد
  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر سهند چهارشنبه ۲۹ شهریور ۲( 10 ماه پیش) تعداد بازدید: 97 مشاهده پرسش
  سلام وقت بخیر.بنده تیرماه جراحی کانسر کولون به کبد رو انجام دادم که سونداژ شدم و مقداریدر ناحیه مجاری ادرار و پروستات اذیت بودم و حجم مایع منی هم کم شد و ب تدریج قطع شد که ازمایش psa رو انجام دادم که ۶/۰۱ بود وتناسب فری به توتال هم ۰/۱۸
  به اورلوژیست شهر خودم مراجعه کردم احتمال رو به پروستاتیت دادند و ۲۰ روز انتی بیوتیک و فینستراید رو مصرف کردم و بعد از ان psaرو تکرار کردم که توتال ۴/۶۳شده و تناسب همون ۰/۱۸
  جواب ازمایش دوم رو واستون به پیوست ارسال می کنم
  ممنون میشم نظرتون رو بفرمایید
  1. تصویر کاربر سهند سه شنبه ۲۸ شهریور ۲( 10 ماه پیش)
   بنده ۵۲ ساله هستم
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۸ شهریور ۲( 10 ماه پیش)
   با سلام و احترام ۳ ماه بعد psa مجدد انجام شود در صورتی که زیر ۵ باشد سالانه psa انجام دهید
  3. تصویر کاربر سهند سه شنبه ۲۸ شهریور ۲( 10 ماه پیش)
   سپاس از شما
  4. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۲۹ شهریور ۲( 10 ماه پیش)
   🌺
  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر محمد یکشنبه ۲۶ شهریور ۲( 10 ماه پیش) تعداد بازدید: 106 مشاهده پرسش
  سلام وقت بخیر دکتر چند سالی هست درگیر تکرر ادرار هستم آزمایش psa زیر نیم هستش. منتها توی سونوگرافی های متعددی که انجام دادم میگن بزرگ هست پروستاتت این اواخر تکرر ادرارم بهتر شده ولی هر از گاهی شبها تکرر ادرار میاد سراغم ولی دچار کم فشاری ادرار هم شدم به طوری که نوار که دکتر ازم گرفت گفت از حد طبیعی خیلی پایین تر هست فشار ادرارت و باید سیسوسکپی انجام بدی که انجام ندادم ناگفته نماند که قبل ترها عکس از مجاری ادراری هم گرفتم و به گفته دکتر مشکل تنگی مجاری نداشتم.خواستم بپرسم تشخیص شما چی هست دکتر جان ممنون از شما
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۲۶ شهریور ۲( 10 ماه پیش)
   نوار مثانه انجام داده اید؟
  2. تصویر کاربر محمد یکشنبه ۲۶ شهریور ۲( 10 ماه پیش)
   بله اینکه شبیه سرویس فرنگی هستش
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۲۶ شهریور ۲( 10 ماه پیش)
   عکس جوابش رو بفرستید
  4. تصویر کاربر محمد یکشنبه ۲۶ شهریور ۲( 10 ماه پیش)
   جواب
  5. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۲۶ شهریور ۲( 10 ماه پیش)
   ریپورت (جواب نهایی) نوار مثانه رو بفرستید
  6. نمایش سایر 4 پاسخ
 • تصویر کاربر محسن دوشنبه ۶ شهریور ۲( 10 ماه پیش) تعداد بازدید: 81 مشاهده پرسش
  سلام.وقتتون بخیر. من از دو ماه پیش دچار التهاب پروستات شدم به پزشک ارولوژی مراجعه کردم به من داروی انتی بیوتیک تاوانکس و تامسولوسین و ناپروکسن تجویز کردند و من استفاده کردم متاسفانه بعد از قطع دارو مجددا درد زیادی در ناحیه بین بیضه و مقعد دارم که نشستن رو برام سخت کرده لطفا راهنمایی کنید.
  سن بنده ۴۸ سال و اندازه پروستاتم ۶۷
  تکرر ادرار دارم ولی شب بیداری ندارم.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۶ شهریور ۲( 10 ماه پیش)
   سلام باید داروها تا ۳ ماه ادامه پیدا کنه . تامسولوسین را هرشب بخورید
 • تصویر کاربر حمید دوشنبه ۲۶ تیر ۲( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 86 مشاهده پرسش
  با سلام خدمت شما من سونو انجام دادم که پیوست میباشد و همچنین psa من که ۷دماه پیش انجام دادم ۰/۴ میباشد لذا با توجه به گزارش سونو آیا پروستات نیاز به جراحی داره یا با دارو حل میشه در ضمن بعد از ادرار احساس میکنم که باز هم ادرار در مثانه وجود داره ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۲۶ تیر ۲( 1 سال پیش)
   Psa خوب است . اگر علایم ادراری علیرغم مصرف دارو بهبود نیافت عمل کنید در غیر این صورت عمل نمیخواد . شب ها تامسولوسین ۰/۴ قبل خواب بخورید
 • تصویر کاربر محمد سه شنبه ۱۲ اردیبهشت ۲( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 132 مشاهده پرسش
  سلام،من 23 سال سن دارم متاسفانه مدتی بصورت روزانه خودارضایی کردم و کمی افراط بود و الان دچار مشکلات ادراری شدم و علاوه بر تکرر ادرار درد عجیبی در ناحیه مثانه و پروستات دارم و بشدت باعث ترس و نگرانی من شده مدت ده روز میشود کاملا ترک کردم ولی همچنان علائم باقیست آیا جای نگرانی وجود دارد ؟ یا باید زمان بیشتری بگذرد تا بهبود یابد ؟ فراموش کردم بگم که دچار تکررادرار هم شدم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۱۱ اردیبهشت ۲( 1 سال پیش)
   سلام رابطه جنسی داشتین ؟ سونوگرافی کلیه ها ومجاری انجام بشه و یک ازمایس و کشت ادرار بدهید
  2. تصویر کاربر محمد دوشنبه ۱۱ اردیبهشت ۲( 1 سال پیش)
   آزمایش ادرار را مدتی پیش انجام دادم عفونتی در ادرار نبود
   رابطه جنسی نه ولی خودارضایی مکرر بوده که بعد از آن دچار تکرر ادرار در ناحیه مثانه و پروستات شدم و حتی حین لمس آلت دچار درد میشوم آیا بخاطر افراط بودن در آن است یا مشکل جدی وجود دارد ؟
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۱۲ اردیبهشت ۲( 1 سال پیش)
   بله بخاطر افراط در خود ارضایی است بعد از مدتی فروکش میکنه جای نگرانی نیست
  4. تصویر کاربر محمد دوشنبه ۱۱ اردیبهشت ۲( 1 سال پیش)
   ممنونم بابت پاسخ
   بشدت نگران بودم چون احساس حرارت در پروستات و درد مثانه و پروستات داشتم پس رفع خواهد شد،باتشکر از پاسختون
  5. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۱۲ اردیبهشت ۲( 1 سال پیش)
   خواهش میکنم
  6. نمایش سایر 4 پاسخ
 • تصویر کاربر علیرضا یکشنبه ۳ اردیبهشت ۲( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 100 مشاهده پرسش
  سلام من مردی هستم چهل ساله دچار پروستاتیت مزمنم. احساس ماندن ادرار در آلت و گاهی به طور خفیف درد زیر بیضه تا معقد. دکترهایی که مراجعه کرده ام همگی آنتی‌بیوتیک، سلکسیب و تامسولوسین تجویز کرده اند. اخیرا سونوگرافی پروستات و ازمایش ادرار داده ام. اندازه پروستاتم به حجم ۲۸ سی سی و اکوی هتروژن هست. میزان پی اس آ ی بنده ۲.۹۸ است . دکتر در ویریت اخیر بار هم انتی بیوتیک و تامسلوسین تجویز کرده. میخواستم بدونم بعد یک سال که مزمن شده اصلا تاثیر داره انتی بیوتیک و آیا نیاز به نمونه برداری هست؟ یا نوعی بزرگی خوش خیم است؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۳ اردیبهشت ۲( 1 سال پیش)
   سلام پروستاتیت مزمن بسیار عود کننده است ۳ ماه باید داروهایی که داده اند استفاده بشه
 • تصویر کاربر پویا پنجشنبه ۱۰ فروردین ۲( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 113 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر خسته نباشید
  من حدود 2 ماه پیش احساس سوزش کم و درد در آلت تناسلیم داشتم که به پزشک مراجعه کردم سونوگرافی و کشت ادرار چیزی نشون نداد و ایشون قرص تاوانیکس تجویز کردند برای 10 روز متاسفانه بهبودی حاصل نشد و دوباره مراجعه کردم افلوکسسین و سلکوسیب دادند و چون خوب نشدم دوباره داکسی سیکلین، الان اون درد که در نقطه ای نزدیک سر آلت بود تا حد زیادی خوب شده اما سوزش بسیار کم دارم همچنان ولی از دیروز درد در ناحیه پروستات و پایین کمرم دارم که خفیف اما آزاردهنده هست با یک پزشک مشورت کردم و ایشون قرص سیپروفلوکساسین و تامسولسین تجویز کردند و گفتند التهاب پروستات هست، امکانش باشه راهنماییم کنید چون واقعا گیج شدم و خوب هم نمیشم متاسفانه، نیاز به اقدامات دیگه ای هست بنظر شما؟ لازم بذکر هست از 4 ماه پیش احساس بوی بد مایع منی رو داشتم ولی علائم از 2 ماه پیش شروع شد. خیلی ممنونم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۱۰ فروردین ۲( 1 سال پیش)
   سلام لطفا یک ازمایش ادرار و کشت ادرار انجام دهید التهاب پروستات معمولا علایم شدیدتر دارد گرچه ممکنه با مصرف دارو کمتر شده باشه
 • تصویر کاربر امیرحسین یکشنبه ۲ بهمن ۱( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 128 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر کرمی عزیز خوبین؟
  من 15 سالمه دکتر دو ساله خودارضایی میکنم میخواستم ببینم خودارضایی و دفع پروتئین و کلسیم به هم ربط دارن و باعث کوتاهی قد میشه خیلی نگرانم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۲ بهمن ۱( 1 سال پیش)
   سلام خیر خود ارضایی به قد و دفع کلسیم ارتباطی ندارد
 • تصویر کاربر خداشناس سه شنبه ۲۰ دی ۱( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 129 مشاهده پرسش
  اکوپترن اندکی نا همگن
  1. تصویر کاربر خداشناس دوشنبه ۱۹ دی ۱( 1 سال پیش)
   پروستات
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۰ دی ۱( 1 سال پیش)
   سلام مشکلی در ادرار کردن ندارید ؟ راحت ادرار میکنید ؟ شب ها جهت ادرار چند بار بیدار میشوید ؟
  3. تصویر کاربر خداشناس دوشنبه ۱۹ دی ۱( 1 سال پیش)
   سلام اقای دکتر ..نسبت به ۹ ماه پیش حس میکنم شتاب ادرارم کم شده . ولی مشکلی موقع ادرار حس نمیکنم. نه من شب ۱۱.۳۰ میخوام تا ۵ صبح برای دستشویی اصلاا بلند نمیشم . حتی روزای جمعه هم که ۱۰ ساعت میخوام برای ادرار بیدار نمیشم.
  4. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۰ دی ۱( 1 سال پیش)
   پس اگر مشکل ندارید اهمیتی ندارد یک psa هم چک کنید تا خیالمان راحت شود
  5. نمایش سایر 3 پاسخ
درحال دریافت اطلاعات

مطالب بیشتری بخوانید

روزای هفته

ساعت مطب

شنبه (مطب نیکان)

14:00 - 19:00

دوشنبه

تعطیل است

سه شنبه (مطب نیکان)

13:00 - 19:00

پنج شنبه (مطب نیکان)

09:00 - 14:00

جستجو

حالب

+54 مطلب

پرسش از دکتر