جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

توصیه های قبل و بعد از عمل پروستات turp

تصویر دکترحسین کرمی

دکترحسین کرمی

در این مقاله مطالعه می‌کنید:

چه نوع جراحی باز یا بسته؟ علی رغم پیشرفت در تکنولوژی در جهان هنوز عمل پروستات بسته به روش تراش یا TURP و عمل پروستات باز دو عمل طلائی برای جراحی پروستات می باشند.

پروستات غده ای است که به اندازه گردو کوچک قسمت خروجی گردن مثانه را احاطه کرده و با گذر زمان بزرگ می شود و با حالت فشار در گلوگاه مثانه باعث کاهش قدرت پرش ادرار، تکرر ادرار ، سوزش، عدم تخلیه خوب ادرار، شب بلند شدن های بیش از حد برای دستشویی در نهایت احتباس ادراری می شود.

اندازه پروستات

هیچ ارتباطی بین شدت بزرگی پروستات و شدت علائم وجود ندارد و لذا ممکن است پروستات بزرگ علامت نداشته باشد ولی پروستات با حجم کم باعث اختلال ادرار می شود.

درمان دارویی بزرگی پروستات

هنوز در دنیا داروی کوچک کننده پروستات کشف نشده است. همه داروها حالت شل کنندگی موقت دارند و زمانی موثرند که شما هر شب دارو را مصرف نمائید و با قطع دارو  بلافاصله  علائم بر می گردد.

چه کسانی کاندید عمل پروستات هستند؟

احتباس یا بند آمدن ادرار- سنگ همزمان مثانه- عدم تخلیه کامل مثانه و ادرار باقیمانده زیاد- به مخاطره افتادن کلیه ها به علت پس زدن ادرار از مثانه به علت انسداد پروستات- زمان که تخلیه مثانه به سختی انجام می شود و دارها دیگر موثر نیستند – قطره قطره آمدن ادرار و شب بیدار شدن های مکرر برای دستشوئی نشان از این هستند که باید برای درمان پروستات خود باید از روش قطعی جراحی

عمل بسته یا TURP

که در آن بدون شکاف جراحی و از مجرای ادراری، پروستات برداشته می شود و بهترین عمل برای پروستات های زیر 60 گرم می باشند.

 ویدیو عمل بسته پروستات

 • عمل پروستات چند روز بستری دارد؟ معمولا پس از عمل بسته پروستات، فرد قبل از رفتن به خانه نیاز دارد 1 تا 3 روز را در بیمارستان سپری کند.

 • در بیمارستان، تا زمانی که بیمار از بیهوشی بهبود یافته و قادر به خوردن و نوشیدن شود، به او از طریق ورید (درون رگی) مایعات داده می شود.

 • بیمار هیچ گونه درد شدیدی نخواهد داشت؛ با این حال ممکن است در اثر کاتتری که در میزراه او قرار داده می شود دچار مقداری ناراحتی و اسپاسم مثانه شود. دلیل قرار دادن کاتتر در میزراه این است که این مجرا متورم و دردناک خواهد شد. میزراه لوله ای است که ادرار را به بیرون از بدن می راند. هنگامی که کاتتر برداشته شده و فرد قادر باشد به صورت معمول ادرار کند، از بیمارستان مرخص می شود. قبل از رفتن به خانه، توصیه هایی در ارتباط با بهبودی بیمار به او داده می شود. قرار ملاقاتی در چند هفته بعد جهت بررسی پیشرفت بیمار برای او ترتیب داده می شود.

 • در طول روز پس از عمل، امکان دارد جهت پاکسازی مثانه و تخلیه کردن هر گونه لخته خونی یا دیگر مواد زائد، آب از طریق این کاتتر به درون مثانه فرستاده شود. این مورد اغلب دردناک نیست با این حال می تواند احساسی نامطلوب از پر بودن را در مثانه ایجاد کند.

 • پس از 24 تا 48 ساعت، جهت بررسی توانایی بیمار در ادرار کردن و مرخص شدن به خانه این کاتتر برداشته می شود.

 • احساس ناراحتی و عدم کنترل به مدت چند روز پس از برداشته شدن کاتتر عادی است.

 • در صورتی که فرد پس از گذشت این مدت قادر به ادرار کردن نباشد، ممکن است نیاز باشد تا کاتتر به صورت موقت دوباره جایگذاری شود. فرد می تواند به همراه کاتتر به خانه رود. قرار ملاقاتی در چند روز تا چند هفته آینده جهت برداشتن کاتتر برای بیمار ترتیب داده خواهد شد.

مراقبت های بعد از عمل turp در خانه

 • احساس خستگی و بی حالی به مدت 1 یا 2 هفته پس از انجام این عمل شایع است. اغلب مردان پس از این مدت سلامتی خود را باز می یابند. با این حال، باید حداکثر تا 2 ماه پس از عمل بر خود آسان گرفت.
 • برای چند هفته اول، بیمار نباید هر گونه جسم سنگین را حرکت داده و یا بلند کند. همچنین، باید از انجام ورزش های شدید نیز اجتناب شود. در صورت امکان، باید از دوستان و اعضای خانواده در انجام کار های خانه کمک خواست.
 • در هنگامی که فرد احساس توانایی می کند می تواند ورزش هایی مانند پیاده روی را انجام دهد. این ورزش ها به حفظ گردش خون و کاهش خطر ایجاد لخته های خونی در پا کمک می کنند.
 • نوشیدن مقادیر زیادی آب در حین دوره بهبودی می تواند به کاهش خطر ابتلا به عفونت های مجاری ادراری و همچنین پاکسازی هر گونه خون موجود در ادرار کمک کند. فرد توصیه هایی را در ارتباط با انجام ورزش های قاعده لگن دریافت خواهد کرد. این ورزش ها به بهبود کنترل مثانه کمک می کنند. هر گونه دردی معمولا می تواند به وسیله دارو های مسکن بدون نسخه مانند پاراستامول یا ایبوپروفن درمان شود.
 • بهبودی کامل از عمل برش پروستات از طریق میزراه معمولا بین 3 تا 6 هفته به طول می انجامد. جراح یا پزشک فرد به او توصیه هایی را در ارتباط با زمان مناسب برای از سر گیری فعالیت های معمول ارائه می دهند.
تشخیص بزرگی پروستات

بازگشت به کار بعد از عمل turp

زمان بازگشت به سر کار عمدتا به شغل فرد بستگی دارد. برای مثال، فردی که در یک دفتر کار می کند نسبت به فردی که کار های جسمانی سنگین انجام می دهد سریع تر می تواند بر سر کار خود بازگردد. در اغلب موارد، به فرد توصیه می شود که به مدت 3 تا 4 هفته از رفتن بر سر کار خودداری کنند.

رانندگی

جراح یا پزشک زمان مناسب برای از سر گیری رانندگی را برای فرد توضیح خواهد داد. این زمان معمولا هنگامی خواهد بود که فرد بتواند توقفی ناگهانی و سریع را تحمل کند.

برخی افراد جهت رسیدن به این سطح به 1 هفته و برخی دیگر به 1 ماه یا بیشتر نیاز دارند.

ارتباط جنسی

در حدود 3 تا 4 هفته زمان لازم است تا فرد بتواند برای برقراری ارتباط جنسی احساس راحتی کند.

وجود خون در ادرار

وجود گاه به گاه خون در ادرار پس از انجام عمل برش پروستات از طریق میزراه عادی است. در حدود 1 یا 2 هفته پس از عمل، از آن جایی که زخم موجود بر روی پروستات شروع به از بین رفتن می کند امکان دارد حجم خون موجود در ادرار افزایش یابد.

نوشیدن مقادیر زیاد مایعات به تخلیه هر گونه خون یا لخته خونی کوچک در مثانه کمک می کند. در صورتی که خون موجود در ادرار به مدت بیش از 48 ساعت ادامه یابد، فرد باید با بیمارستان تماس گیرد.

عمل باز

 اگر اندازه پروستات شما بالای 70 گرم باشد، همزمان سنگ مثانه دارید، پروستات به داخل مثانه رشد کرده باشد، بهترین و موثرترین درمان فعلی، عمل باز می باشد.

ویدیو عمل بسته پروستات

نوع بیهوشی در عمل پروستات: امروزه عمل جراحی پروستات چه باز و یا عمل بسته بدون بیهوشی عمومی و با بی حسی نخاعی انجام می شود.

توصیه های قبل از عمل پروستات

 • جهت اطمینان از تحمل عمل جراحی باید دکتر متخصص قلب و بیهوشی قبل از عمل شما را ویزیت نماید.
 • داروهای رقیق کننده خون از قبیل آسپرین، بروفن، ژلوفن، دپیریدامل، پلاویکس و غیره باید یک هفته تا 10 روز قبل از عمل با نظر پزشک معالجتان قطع گردد.
 • در صورت ابتلا و زمینه بیماری و مصرف داروهای خاص و سابقه عمل های جراحی قبلی حتماً آنها را به دکتر مشاورتان اطلاع دهید.
 • صبح روز عمل ناشتا و در ساعت 9-10 صبح در بیمارستان حضور داشته باشید.
 • بلافاصله پس از پذیرش آزمایشات و عکسبرداری لازم قبل از عمل و مشاوره های بیهوشی و قلب در بیمارستان توسط متخصصین انجام خواهد شد تا با آرامش و اطمینان بیشتر برای اطاق عمل آماده شوید.
 • جهت حفظ سلامتی شما و جایگزین کردن خونریزی احتمال حین عمل 2-3 واحد برای شما خون ذخیره در بیمارستان آماده می شود تا فقط در صورت نیاز استفاده گردد.
 • توصیه می شود در صورت عمل باز موهای زائد بالای مثانه را چند روز قبل از عمل با مواد موبر حذف نمایید.
 • به علت بی حسی نخاعی شما کوچکترین احساس درد و ناراحتی حین عمل نخواهید داشت.
 • عمل پروستات چقدر طول میکشد؟ طول عمل جراحی پروستات شما حدود نیم الی یک ساعت است.

توصیه های بعد از عمل پروستات

 • در پایان عمل پروستات چه روش باز و یا بسته به مدت 48 تا 72 ساعت سوند فولی در داخل مثانه شما گذاشته می شود تا لخته ها و ترشحات محل عمل کاملاً تخلیه شود.
 • رنگ سوند فولی خونی بعد از عمل طبیعی است و لذا جهت رقیق شدن آن از شستشو سوند به مدت 24 تا 48 ساعت استفاده می شود و لذا اصلا ً نگران  نباشید.
 • صبح فردا باید مصرف مایعات را شروع کنید و با کمک باید راه بروید تا از خطر لخته شدن خون در اندامتان و همچنین یبوست بعد از عمل جلوگیری شود.
 • 48 ساعت بعد از عمل با صلاحدید پزشک معالج سوند شما خارج خواهد شد و اگر تخلیه مثانه انجام شد، شما آماده ترخیص از بیمارستان می شوید. خون در ادرار، سوزش ادرار، عدم روان آمدن ادرار و قطره قطره آمدن ادرار بعد از خارج کردن سوند طبیعی است.
 • علت نیامدن ادرار بعد از عمل پروستات چیست؟ گهگاهی به علت عوارض بیهوشی یا گیرکردن لخته یا قطعه کوچک پروستات در مجرا بعد از خارج کردن سوند ممکن است دچار احتباس ادرار شوید که بلافاصله باید پرسنل را مطلع سازید تا موقتاً دوباره سوند گذاشته تا مشکل شما حل شود.
 • نمونه پروستات خارج شده حین عمل جهت نسج شناسی به آزمایشگاه فرستاده می شود و لذا توصیه می شود یک هفته بعد از عمل با در دست داشتن نتیجه پاتولوژی به پزشکتان مراجعه فرمائید.
 • جهت جلوگیری از خونریزی از انجام کارهای سنگین و مقاربت جنسی یک ماه بعد از عمل اجتناب نمایید.
 • بخیه ها جذبی است و نیاز به کشیدن ندارند.
 • بلافاصله بعد از ترخیص از بیمارستان می توانید استحمام کنید.
 • توصیه می شود جهت شفاف شدن رنگ ادرار بعد از عمل ترجیحاً از مواد نوشیدنی و مایعات زیاد استفاده شود.
درمان بزرگی غده پروستات

در حین بهبودی در صورت بروز موارد زیر، باید با بیمارستان یا پزشک خود تماس گرفت:

⚠ دمای بدنی (تب) 38 درجه سانتی گراد یا بالاتر

⚠ درد شدید در هنگام ادرار کردن

⚠ عدم توانایی ادرار

⚠ درد مداوم یا وجود مقدار خونی در ادرار که بدتر می شود.

این علائم می توانند نشانه مشکلی باشند که نیاز به درمان دارد. از جمله این مشکل ها می توان به خونریزی داخلی یا ابتلا به یک عفونت مجاری ادراری اشاره کرد.

عمل جراحی خوش خیم پروستات چه به روش باز یا بسته بر روی توان و میل جنسی شما اثر منفی ندارد و بعد از عمل مایع منی به داخل مثانه ریخته و با ادرار دفع خواهد شد.

دکتر حسین کرمی متخصص جراحی کلیه ، مجاری ادراری تناسلی و فوق تخصص درمان آندوسکوپی و لاپاراسکوپی

3.9/5 - (54 امتیاز)

مشاوره پزشکی

در پایان هر مقاله برای راحتی شما عزیزان، نرم افزار پرسش و پاسخ قرار داده شده است تا به راحتی سوالات خود را با ما در میان بگذارید. از طریق این نرم افزار می توانید پرسش ها و مدارک پزشکی خود را ارسال کنید تا در اسرع وقت به آنها پاسخ داده شود.

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.با توجه به تعداد زیاد سوالات پاسخ شما تا 4 روز کاری به صورت پیامک اطلاع رسانی خواهد شد  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر مهران پنجشنبه ۱ مرداد ۹۴( 8 سال پیش) تعداد بازدید: 238 مشاهده پرسش
  حدود یک سال پیش پدرم از ناحیه کمر .بیضه والت دچار سوزش و کم کم درد شدید شد با مصرف انواع انتی بیوتیکها درد کم وزیاد شد تا اینکه درد بصورت دایمی وشدید شد در ازمایشها وسونوگرافی اندازه پروستات نرمال است یک شب هم در بیمارستان بستری شد که دکتر تشخیص داد که پروستات چرب شده الان درد به چشماش خیلی فشار میاره که تحمل مطالعه ودیدن تلویزیون هم نداره در اثر فشار درد زیاد یکی از چشماش هم دچار یه سکته خفیف شده دارو هم بر روی پروستاتش اثر نداره لطفا ما را کمک و راهنمایی کنید با تشکر فراوان از شما
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۱ مرداد ۹۴( 8 سال پیش)
   متخصص چشم بروید
 • تصویر کاربر محمد چهارشنبه ۲۴ تیر ۹۴( 8 سال پیش) تعداد بازدید: 275 مشاهده پرسش
  با سلام
  25 سالم هست و از زمانی که به سن بلوغ رسیده ام دچار سوزش مجاری ادراری شده ام. سوزش در ناحیه وسط آلتم میباشد که در هنگام ادرار سوزشی ندارم اما بعد از دفع ادرار سوزش به صورت صعودی ایجاد شده و به پیک میرسد و بعضی وقت ها مدت 40 تا 45 دقیقه در آن حالت میماند.
  لازم به ذکر است که سوزش بیشتر وقت ها بعد از دفع مدفوع به صورت اسهال شروع میشود. و با نشستن در بعضی حالتها نیز احساس سوزش دارم؛ سوزش ها همراه با تب سرد هستند .
  بسیار نزد متخصصین رفتم. بارها قرص های "" ترازوسین - اوریتیدین و . . .""و بسیاری داروی دیگر. اما همچنان ادامه دارد. دیگر از دارو خوردن های سلیقه ای خسته شدم. امید آخر شمایید و دیگر هیچ.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۲۴ تیر ۹۴( 8 سال پیش)
   در سن شما بیماری خاص نیست بیخیال دارو و دکتر فقط ورزش
 • تصویر کاربر ارمین سه شنبه ۵ خرداد ۹۴( 9 سال پیش) تعداد بازدید: 208 مشاهده پرسش
  با سلام. پدر من 54 ساله هستن. در آزمایش ادرار (معمولی) خون دیده شد(با چشم دیده نمیشود) وRBC 18 ...به همین علت سونوگرافی انجام شد و کلیه و مثانه سالم بود. و حجم تقریبی پروستات 37 سی سی بود . و بدون رزیدو....در ضمن پدرم مشکل خاصی در ادرار و.... ندارد ...گاها شبی یکبار وسظ خواب و گاهی هم که خیلی مثانه پر باشد کمی منقطع می شود ادرار.....و در حالت کلی مشکل خاصی ندارد....میخواستم بدونم با این شواهد آیا خطری پدرم رو تهدید میکنه یا نیاز به آزمایشات بیشتر داره ؟؟؟؟ با تشکر.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۵ خرداد ۹۴( 9 سال پیش)
   تست psa بدهید
 • تصویر کاربر مرادی دوشنبه ۷ اردیبهشت ۹۴( 9 سال پیش) تعداد بازدید: 1105 مشاهده پرسش
  با سلام
  جناب دکتر بنده به مدت یک هفته از کپسول پروترال روزی یک عدد استفاده میکنم،بعد یک هفته در نزدیکی که داشتم، منی از بدنم خارج نشد،آیا باید مصرف کپسول را قطع کنم؟علت چی بوده؟ممنون از شما
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۷ اردیبهشت ۹۴( 9 سال پیش)
   عارضه دارو است2-بله
 • تصویر کاربر احمدی جمعه ۴ اردیبهشت ۹۴( 9 سال پیش) تعداد بازدید: 348 مشاهده پرسش
  سلام. خسته نباشید. من و همسرم مدتی است که اقدام برای بارداری کردیم. همسرم مشکلی در ادرار داشت. به دکتر اورولوژی مراجعه کردیم. بعد از انجام سونو و عکس رنگی تشخیص پزشک به این بود که پروستات همسرم دچار تحریک شده و تورم پیدا کرده. برای مدت یک ماه دارو داده که اگه تعییری ایجاد نشد برای انجام درمان با لیزر مراجعه کنیم. دارو ها قرص افلوکسیر 200 هر 12 ساعت و کپسول تاموسین شبی 2 عدد میباشد. از زمان استفاده از این قرص ها حجم منی همسرم بسیار کم شده وگاهی ارگاسم بدون منی دارد. من و همسرم خیلی نگران هستیم. با این شرایط امکان بارداری وجود دارد ؟ خواهش میکنم زود پاسخ بدهید. و اینکه درمان لیزری چگونه است ؟ با ارگاسم بدون منی امکان داره ما بچه دار شیم ؟ چه قدر طول میکشه این مشکل بر طرف بشه ؟ اصلا با این داروها امکان بارداری وجود دارد ؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۴ اردیبهشت ۹۴( 9 سال پیش)
   شما مشکلی ندارید
 • تصویر کاربر فرهاد دوشنبه ۲۴ فروردین ۹۴( 9 سال پیش) تعداد بازدید: 206 مشاهده پرسش
  با عرض سلام خدمت شما جناب اقای دکتر
  اقای دکتر. پدرم سال گذشته سوزش ادار گرفت وقتی رفت پیش دکتر گفت پروستات داره به حجم 62میل تادو ماه پیش ک دارو مصرف می کرد خوب بودن ولی دوباره سوزش شدید گرفت وقتی دوباره رفتیم دکتر گفت پروستاتش اومده 42 میل و سوزشش از تنگی مجراس ونیاز به سیستوسکوپی دارد وقتی بردن اتاق عمل یه خراش هم روی پروستات دادن. ولی الان دو ماه بعداز عمل است ک سوزشش شدید تر شده چون این طوری هست دوباره بردیم سونوگرافی گرفتیم پروستات رو زده 80سی سی .
  اقای دکتر لطف کنید مارو راهنمایی کنید چون واقعا اذیت میشن.
  باتشکر.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۲ فروردین ۹۴( 9 سال پیش)
   باید عمل شود فیلم عمل من در سایت را ببینید
  2. تصویر کاربر فرهاد یکشنبه ۲۳ فروردین ۹۴( 9 سال پیش)
   سلام اقای دکتر .
   تشکر از جواب تون. اقای دکتر الان دوباره بردیم عمل کرده (عمل باز) ولی هنوز سوزش داره البته هم سوزش ادرار هم سوزش از داخل به طور شدید . سوند هم تا 10 روز گفته باید داشته باشه الان یه هفته اس که عمل کرده ولی بازم سوزش داره.
   خیلی اذیت میشه .چکار کنیم اقای دکتر لطفا راهنمایی مون کنید. با تشکر فراوان .
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۲۴ فروردین ۹۴( 9 سال پیش)
   طبیعی است
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر رحمانی سه شنبه ۱۸ فروردین ۹۴( 9 سال پیش) تعداد بازدید: 227 مشاهده پرسش
  با سلام
  از تیر ماه سال 93 بعد از نزدیکی با همسرم دچار سوزش و درد در ناحیه سر الت ومقعد و هم چنین گاها کمر درد شده ام با مراجعه به چند پزشک متخصص ارولوژیست با توجه به ازمایش کشت ادرار سونوگرافی کلیه ها ومجاری اداری و ازمایش خون و psa که سالم بوده به غیر از سونوگرافی پروستات که کمی التهاب نشان داده است تشخیص عفونت پروستات بوده 10 عدد انتی بیوتیک سفتراکس و قرص سیپروفلوکساسین 500 تجویض نموده , در وان اب گرم هرشب نشسته غذاهای تند و محرک استفاده نکرده تا حد امکان از یبوست جلوگیری نموده که تا کنون نتیجه بخش نبوده هم چنان دارای درد زیاد غیر قابل تحمل بوده.
  لطفا کمک و راهنمایی فرمایید......میتوانیم بچه دار شویم؟
  با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۱۸ فروردین ۹۴( 9 سال پیش)
   بله بیخودی نگرانی
 • تصویر کاربر محمد دوشنبه ۱۷ فروردین ۹۴( 9 سال پیش) تعداد بازدید: 254 مشاهده پرسش
  باسلام و خسته نباشی
  مدت 1 سالی هست سوزش در سرالت احساس میکنم و موقع ادرار مشکلی ندارم
  چن ماه بیش هم مواد لزج و لیزی هم خارج شده بود یک بار از التم دیگر تکرار نشد ولی سوزشم هنوز ادامه دارد
  سونوگرافی کردیم از مثانه و بیضه ها همه چی سالم بودن در ظاهر
  عمل سیستوسکپی هم انجام دادن و کفتن مشکلی سرراه نبوده
  قرص و جیفورس کره ای و افوسوسکسین هم مصرف کردم بازم موثر نبوده حالا خاستیم ببینیم مشکل جدی هست ؟ درمانش چیست؟
  در ضمن اخر ادرار هم به صورت چکه می اید و احساس می کنم بازهم ادرار دارم
  در قم میگن التهاب برستاته ولی مشکلمان نگران کرددمون
  مچکر میشم کمک کنید
  با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۱۷ فروردین ۹۴( 9 سال پیش)
   مشکلی ندارید
 • تصویر کاربر مریم دوشنبه ۱۸ اسفند ۹۳( 9 سال پیش) تعداد بازدید: 242 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر، پدرم 64 سال سن دارند و 2 ماه پیش به دلیل بزرگی پروستات جراحی کردند. الان بعد از 2 ماه هر یک ساعت به دستشویی می روند و احساس کرختی شدیدی در پای سمت چپ دارند به طوری که شب ها نمی توانند راحت بخوابند و سوال دیگر اینکه این بیماران باید آب و مایعات زیاد بخورند یا خیر و در ضمن آزمایش نمونه برداری سرطان که انجام دادند منفی بود ممنون می شوم به سوال من پاسخ بدهید. با تشکر از شما
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۱۸ اسفند ۹۳( 9 سال پیش)
   باید بررسی شوند
 • تصویر کاربر علی یکشنبه ۲۱ دی ۹۳( 9 سال پیش) تعداد بازدید: 222 مشاهده پرسش
  ﺳﻼﻡ ﻣﻦ ﺟﻮﺍﻧﯽ 22 ﺳﺎﻟﻪ ﻫﺴﺘﻢ ﮐﻪ ﻗﺒﻞ ﺍﺯ ﺭﺳﯿﺪﻥ ﺑﻪ ﺳﻦ ﺑﻠﻮﻍ ﺍﺳﺘﻤﻨﺎﻉ ﺍﻧﺠﺎﻡ ﻣﯿﺪﺍﺩﻡ ﻭ ﺁﻥ ﺭﺍ ﺗﺮﮎ ﮐﺮﺩﻡ ﺍﻣﺎ ﭼﻨﺪ ﻭﻗﺖ ﭘﯿﺶ ﺩﻭﺑﺎﺭﻩ ﻣﺮﺗﮑﺐ آن شدم و توبه کردم ولی بعداز آن در ناحیه بین آلت و مقعد و نیز در بیضه ها درد کمی احساس میکنم و هیچ مشکل دیگری بجز درد خیلی کم ندارم الآن نگران هستم لطفا راهنمایی کنید که باید چکار کنم .
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۲۱ دی ۹۳( 9 سال پیش)
   نگران نباش
درحال دریافت اطلاعات

مطالب بیشتری بخوانید

اگر میخواهید بدانید که زگیل تناسلی مردان در مراحل اولیه چگونه است بهتر است بدانید که این…
استرس بخشی طبیعی از زندگی است که توسط اتفاقات و موقعیت های مختلف ایجاد می شود. برای…
واریکوسل گرید 3 چیست؟و چگونه درمان می شود؟ در ابتدا باید بدانید که واریکوسل چیست؟ واریکوسل به…

روزای هفته

ساعت مطب

شنبه (مطب نیکان)

14:00 - 19:00

دوشنبه

تعطیل است

سه شنبه (مطب نیکان)

13:00 - 19:00

پنج شنبه (مطب نیکان)

09:00 - 14:00

جستجو

حالب

+54 مطلب

پرسش از دکتر