توصیه های قبل و بعد از عمل پروستات turp

چه نوع جراحی باز یا بسته؟ علی رغم پیشرفت در تکنولوژی در جهان هنوز عمل پروستات بسته به روش تراش یا TURP و عمل پروستات باز دو عمل طلائی برای جراحی پروستات می باشند.

پروستات غده ای است که به اندازه گردو کوچک قسمت خروجی گردن مثانه را احاطه کرده و با گذر زمان بزرگ می شود و با حالت فشار در گلوگاه مثانه باعث کاهش قدرت پرش ادرار، تکرر ادرار ، سوزش، عدم تخلیه خوب ادرار، شب بلند شدن های بیش از حد برای دستشویی در نهایت احتباس ادراری می شود.

هیچ ارتباطی بین شدت بزرگی پروستات و شدت علائم وجود ندارد و لذا ممکن است پروستات بزرگ علامت نداشته باشد ولی پروستات با حجم کم باعث اختلال ادرار می شود.

درمان دارویی بزرگی پروستات

هنوز در دنیا داروی کوچک کننده پروستات کشف نشده است. همه داروها حالت شل کنندگی موقت دارند و زمانی موثرند که شما هر شب دارو را مصرف نمائید و با قطع دارو  بلافاصله  علائم بر می گردد.

چه کسانی کاندید عمل پروستات هستند؟

احتباس یا بند آمدن ادرار- سنگ همزمان مثانه- عدم تخلیه کامل مثانه و ادرار باقیمانده زیاد- به مخاطره افتادن کلیه ها به علت پس زدن ادرار از مثانه به علت انسداد پروستات- زمان که تخلیه مثانه به سختی انجام می شود و دارها دیگر موثر نیستند – قطره قطره آمدن ادرار و شب بیدار شدن های مکرر برای دستشوئی نشان از این هستند که باید برای درمان پروستات خود باید از روش قطعی جراحی

عمل بسته یا TURP

که در آن بدون شکاف جراحی و از مجرای ادراری، پروستات برداشته می شود و بهترین عمل برای پروستات های زیر 60 گرم می باشند.

 ویدیو عمل بسته پروستات

– معمولا پس از عمل بسته پروستات، فرد قبل از رفتن به خانه نیاز دارد 1 تا 3 روز را در بیمارستان سپری کند.

– در بیمارستان، تا زمانی که بیمار از بیهوشی بهبود یافته و قادر به خوردن و نوشیدن شود، به او از طریق ورید (درون رگی) مایعات داده می شود.

– بیمار هیچ گونه درد شدیدی نخواهد داشت؛ با این حال ممکن است در اثر کاتتری که در میزراه او قرار داده می شود دچار مقداری ناراحتی و اسپاسم مثانه شود. دلیل قرار دادن کاتتر در میزراه این است که این مجرا متورم و دردناک خواهد شد. میزراه لوله ای است که ادرار را به بیرون از بدن می راند. هنگامی که کاتتر برداشته شده و فرد قادر باشد به صورت معمول ادرار کند، از بیمارستان مرخص می شود. قبل از رفتن به خانه، توصیه هایی در ارتباط با بهبودی بیمار به او داده می شود. قرار ملاقاتی در چند هفته بعد جهت بررسی پیشرفت بیمار برای او ترتیب داده می شود.

– در طول روز پس از عمل، امکان دارد جهت پاکسازی مثانه و تخلیه کردن هر گونه لخته خونی یا دیگر مواد زائد، آب از طریق این کاتتر به درون مثانه فرستاده شود. این مورد اغلب دردناک نیست با این حال می تواند احساسی نامطلوب از پر بودن را در مثانه ایجاد کند.

– پس از 24 تا 48 ساعت، جهت بررسی توانایی بیمار در ادرار کردن و مرخص شدن به خانه این کاتتر برداشته می شود.

– احساس ناراحتی و عدم کنترل به مدت چند روز پس از برداشته شدن کاتتر عادی است.

– در صورتی که فرد پس از گذشت این مدت قادر به ادرار کردن نباشد، ممکن است نیاز باشد تا کاتتر به صورت موقت دوباره جایگذاری شود. فرد می تواند به همراه کاتتر به خانه رود. قرار ملاقاتی در چند روز تا چند هفته آینده جهت برداشتن کاتتر برای بیمار ترتیب داده خواهد شد.

مراقبت های بعد از عمل turp در خانه

✅ احساس خستگی و بی حالی به مدت 1 یا 2 هفته پس از انجام این عمل شایع است. اغلب مردان پس از این مدت سلامتی خود را باز می یابند. با این حال، باید حداکثر تا 2 ماه پس از عمل بر خود آسان گرفت.

✅ برای چند هفته اول، بیمار نباید هر گونه جسم سنگین را حرکت داده و یا بلند کند. همچنین، باید از انجام ورزش های شدید نیز اجتناب شود. در صورت امکان، باید از دوستان و اعضای خانواده در انجام کار های خانه کمک خواست.

✅ در هنگامی که فرد احساس توانایی می کند می تواند ورزش هایی مانند پیاده روی را انجام دهد. این ورزش ها به حفظ گردش خون و کاهش خطر ایجاد لخته های خونی در پا کمک می کنند.

✅ نوشیدن مقادیر زیادی آب در حین دوره بهبودی می تواند به کاهش خطر ابتلا به عفونت های مجاری ادراری و همچنین پاکسازی هر گونه خون موجود در ادرار کمک کند. فرد توصیه هایی را در ارتباط با انجام ورزش های قاعده لگن دریافت خواهد کرد. این ورزش ها به بهبود کنترل مثانه کمک می کنند. هر گونه دردی معمولا می تواند به وسیله دارو های مسکن بدون نسخه مانند پاراستامول یا ایبوپروفن درمان شود.

✅  بهبودی کامل از عمل برش پروستات از طریق میزراه معمولا بین 3 تا 6 هفته به طول می انجامد. جراح یا پزشک فرد به او توصیه هایی را در ارتباط با زمان مناسب برای از سر گیری فعالیت های معمول ارائه می دهند.

بازگشت به کار بعد از عمل turp

زمان بازگشت به سر کار عمدتا به شغل فرد بستگی دارد. برای مثال، فردی که در یک دفتر کار می کند نسبت به فردی که کار های جسمانی سنگین انجام می دهد سریع تر می تواند بر سر کار خود بازگردد. در اغلب موارد، به فرد توصیه می شود که به مدت 3 تا 4 هفته از رفتن بر سر کار خودداری کنند.

رانندگی

جراح یا پزشک زمان مناسب برای از سر گیری رانندگی را برای فرد توضیح خواهد داد. این زمان معمولا هنگامی خواهد بود که فرد بتواند توقفی ناگهانی و سریع را تحمل کند.

برخی افراد جهت رسیدن به این سطح به 1 هفته و برخی دیگر به 1 ماه یا بیشتر نیاز دارند.

ارتباط جنسی

در حدود 3 تا 4 هفته زمان لازم است تا فرد بتواند برای برقراری ارتباط جنسی احساس راحتی کند.

وجود خون در ادرار

وجود گاه به گاه خون در ادرار پس از انجام عمل برش پروستات از طریق میزراه عادی است. در حدود 1 یا 2 هفته پس از عمل، از آن جایی که زخم موجود بر روی پروستات شروع به از بین رفتن می کند امکان دارد حجم خون موجود در ادرار افزایش یابد.

نوشیدن مقادیر زیاد مایعات به تخلیه هر گونه خون یا لخته خونی کوچک در مثانه کمک می کند. در صورتی که خون موجود در ادرار به مدت بیش از 48 ساعت ادامه یابد، فرد باید با بیمارستان تماس گیرد.

عمل باز

 اگر اندازه پروستات شما بالای 70 گرم باشد، همزمان سنگ مثانه دارید، پروستات به داخل مثانه رشد کرده باشد، بهترین و موثرترین درمان فعلی، عمل باز می باشد.

ویدیو عمل بسته پروستات 

نوع بیهوشی در عمل پروستات: امروزه عمل جراحی پروستات چه باز و یا عمل بسته بدون بیهوشی عمومی و با بی حسی نخاعی انجام می شود.

توصیه های قبل از عمل پروستات

✅ جهت اطمینان از تحمل عمل جراحی باید دکتر متخصص قلب و بیهوشی قبل از عمل شما را ویزیت نماید.

✅ داروهای رقیق کننده خون از قبیل آسپرین، بروفن، ژلوفن، دپیریدامل، پلاویکس و غیره باید یک هفته تا 10 روز قبل از عمل با نظر پزشک معالجتان قطع گردد.

✅ در صورت ابتلا و زمینه بیماری و مصرف داروهای خاص و سابقه عمل های جراحی قبلی حتماً آنها را به دکتر مشاورتان اطلاع دهید.

✅ صبح روز عمل ناشتا و در ساعت 9-10 صبح در بیمارستان حضور داشته باشید.

✅ بلافاصله پس از پذیرش آزمایشتات و عکسبرداری لازم قبل از عمل و مشاوره های بیهوشی و قلب در بیمارستان توسط متخصصین انجام خواهد شد تا با آرامش و اطمینان بیشتر برای اطاق عمل آماده شوید.

✅ جهت حفظ سلامتی شما و جایگزین کردن خونریزی احتمال حین عمل 2-3 واحد برای شما خون ذخیره در بیمارستان آماده می شود تا فقط در صورت نیاز استفاده گردد.

✅ توصیه می شود در صورت عمل باز موهای زائد بالای مثانه را چند روز قبل از عمل با مواد موبر حذف نمایید.

✅ به علت بی حسی نخاعی شما کوچکترین احساس درد و ناراحتی حین عمل نخواهید داشت.

✅ طول عمل جراحی پروستات شما حدود نیم الی یک ساعت است.

توصیه های بعد از عمل پروستات 

✅ در پایان عمل پروستات چه روش باز و یا بسته به مدت 48 تا 72 ساعت سوند فولی در داخل مثانه شما گذاشته می شود تا لخته ها و ترشحات محل عمل کاملاً تخلیه شود.

✅ رنگ سوند فولی خونی بعد از عمل طبیعی است و لذا جهت رقیق شدن آن از شستشو سوند به مدت 24 تا 48 ساعت استفاده می شود و لذا اصلا ً نگران  نباشید.

✅ صبح فردا باید مصرف مایعات را شروع کنید و با کمک باید راه بروید تا از خطر لخته شدن خون در اندامتان و همچنین یبوست بعد از عمل جلوگیری شود.

✅ 48 ساعت بعد از عمل با صلاحدید پزشک معالج سوند شما خارج خواهد شد و اگر تخلیه مثانه انجام شد، شما آماده ترخیص از بیمارستان می شوید. خون در ادرار، سوزش ادرار، عدم روان آمدن ادرار و قطره قطره آمدن ادرار بعد از خارج کردن سوند طبیعی است.

✅ گهگاهی به علت عوارض بیهوشی یا گیرکردن لخته یا قطعه کوچک پروستات در مجرا بعد از خارج کردن سوند ممکن است دچار احتباس ادرار شوید که بلافاصله باید پرسنل را مطلع سازید تا موقتاً دوباره سوند گذاشته تا مشکل شما حل شود.

✅ نمونه پروستات خارج شده حین عمل جهت نسج شناسی به آزمایشگاه فرستاده می شود و لذا توصیه می شود یک هفته بعد از عمل با در دست داشتن نتیجه پاتولوژی به پزشکتان مراجعه فرمائید.

✅ جهت جلوگیری از خونریزی از انجام کارهای سنگین و مقاربت جنسی یک ماه بعد از عمل اجتناب نمایید.

✅ بخیه ها جذبی است و نیاز به کشیدن ندارند.

✅ بلافاصله بعد از ترخیص از بیمارستان می توانید استحمام کنید.

✅ توصیه می شود جهت شفاف شدن رنگ ادرار بعد از عمل ترجیحاً از مواد نوشیدنی و مایعات زیاد استفاده شود.

در حین بهبودی در صورت بروز موارد زیر، باید با بیمارستان یا پزشک خود تماس گرفت:

⚠ دمای بدنی (تب) 38 درجه سانتی گراد یا بالاتر

⚠ درد شدید در هنگام ادرار کردن

⚠ عدم توانایی ادرار

⚠ درد مداوم یا وجود مقدار خونی در ادرار که بدتر می شود.

این علائم می توانند نشانه مشکلی باشند که نیاز به درمان دارد. از جمله این مشکل ها می توان به خونریزی داخلی یا ابتلا به یک عفونت مجاری ادراری اشاره کرد.

عمل جراحی خوش خیم پروستات چه به روش باز یا بسته بر روی توان و میل جنسی شما اثر منفی ندارد و بعد از عمل مایع منی به داخل مثانه ریخته و با ادرار دفع خواهد شد.

دکتر حسین کرمی متخصص جراحی کلیه ، مجاری ادراری تناسلی و فوق تخصص درمان آندوسکوپی و لاپاراسکوپی

جهت آسایش و حفظ سلامتی شما بیماران عزیز از اول فروردین ماه، سیستم ویزیت آنلاین در این سایت فعال شده است. شما می توانید به جای پرسش از دکتر و یا مراجعه حضوری، به صورت تلفنی با پزشک متخصص صحبت کنید. برای این کار روی ویزیت تلفنی کلیک کنید:

ویزیت تلفنی

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر تهرانی یکشنبه ۱۹ بهمن ۹۹( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 15 مشاهده پرسش
  سلام
  من در طی دو سال گذشته بدلیل بالا بودن PSA سه بار بیوپسی شده ام ، که جواب پاتولوژی منفی بوده است ، با این حال در آخرین آزمایش خون ، PSA من عدد 44 را نشان می‌دهد ، بناچار در بیمارستان خاتم ، PTSCANهم انجام داده ام ، حال سوالم اینست که چه باید کرد؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۱۹ بهمن ۹۹( 2 ماه پیش)
   MP -MRI انجام شود
 • تصویر کاربر علی شنبه ۴ بهمن ۹۹( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 26 مشاهده پرسش
  با عرض سلام و خسته نباشید خدمت آقای دکتر. بنده مدتی است حدود 5 الی 6 ماه در منی خود خون مشاهده میکنم و در اول ادرار هم خون میبینم آزمایش هم رفتم جواب آزمایش رو هم براتون ارسال میکنم اگه بشه اینجا ارسال کنم ممنون راهنمایی کنید.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۴ بهمن ۹۹( 2 ماه پیش)
   سونوگرافی و ازمایش اسپرم انجام شود ، یک هفته قرص سیپروفلوکساسین هر ۱۲ ساعت هم مصرف شود
 • تصویر کاربر ناصر شنبه ۲۷ دی ۹۹( 3 ماه پیش) تعداد بازدید: 36 مشاهده پرسش
  با عرض سلام وقت بخیر خدمت شما سرور گرامی، بنده ۵۰ سالمه الان ۴ الی ۵سال که بعلت تکرر و شروع با تاخیر ادرار قرص فیناستراید ۵ وتامسوسلین۰/۴ استفاده می کنم و تا حدودی مشکل برطرف شده،و میزان اولیه psa از۴/۰۸۶ به۱/۶۹ ظرف دو سال کاهش یافته و همچنین آخرین وضعیت free psa و f.psa/t.psa بترتیب ۰/۳۹ و۰/۲۳ میباشد و برابر آخرین سونوگرافی پیوستی حجم پروستات ۹۷ سی سی و هموژن می‌باشد مع الوصف با عنایت به شرایط موجود پیشنهاد حضرتعالی برای درمان چه میباشد آیا درمان دارویی ادامه بدهم یا برای عمل جراحی توسط شما اقدام نمایم قبلا از الطاف وبذل توجه شما کمال امتنان وتشکر را دارم. لازم به ذکر است که بنده از شهرستان مزاحم اوقات شریف میشوم.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۲۶ دی ۹۹( 3 ماه پیش)
   اگر با مصرف دارو ، علایمتون خوبه نیاز به عمل نیست. در غیر این صورت اگر علایمتون کنترل نیست ، باید عمل شوید
  2. تصویر کاربر ناصر جمعه ۲۶ دی ۹۹( 3 ماه پیش)
   ضمن تشکر، آقای دکتر با توجه به شرایط بالا آیا امکان سرطانی شدن پروستات وجود دارد؟و یا امکان صدمه به کلیه ومثانه چطور؟
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۷ دی ۹۹( 3 ماه پیش)
   اگر psa زیر ۴ باشد سرطان نیست
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر آرمین دوشنبه ۱۵ دی ۹۹( 3 ماه پیش) تعداد بازدید: 63 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر
  ۳۰ سالمه رابطه ی جنسی ندارم سیگار و الکل هم مصرف نمیکنم
  بخاطر سوزش و تکرر ادراری و عفونت پروستات اما ترشحات و خون نداشتم قرص تاوانکس ۵۰۰ مصرف کردم بعد ۶ هفته سوزش ادرار و درد کشاله ی ران و درد بیضه تقریبا خوب شد بعد بخاطر قطره قطره امدن ادار در اواخر ادار کردنم رفتم سنوگرافی که پیوست کردم گفت تخلیه ضعیف ایا این بزرگی خطرناکه قابل درمان و کوچک شدن هست؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۱۴ دی ۹۹( 3 ماه پیش)
   علایم شما به التهاب پروستات شباهت دارد ، از داروهای افلوکساسین ۲۰۰ میلیگرم هر ۱۲ ساعت و کپسول تامسولوسین ۰.۴ میلیگرم شبی یک عدد و قرص ملوکسیکام ۷.۵ میلیگرم هر ۱۲ ساعت برای یک ماه استفاده کنین و از قهوه و نوشابه و ادویه جات و پیاز و سیر پرهیز کنین
  2. تصویر کاربر آرمین یکشنبه ۱۴ دی ۹۹( 3 ماه پیش)
   سپاس و خسته نباشی آقای دکتر برای تجویز خوبتون
   آزمایش ادرار و خون هم دادم برای پروستات که جواب این آزمایش چهارشنبه آماده میشه که درصورت لزوم برای شما آقای دکتر ارسال کنم؟
   و این که آقای دکتر حدود یک ماه از این مشکل میگذره و علائمی مثل سوزش ادرار و درد در ناحیه پشت ران و بیضه برطرف شده فقط در ناحیه لنفاوی اگه درست گفته باشم یعنی در قسمت کشاله ی ران و پایین مثانه یعنی دو طرف پروستات دچار التهاب هست هنوز که گاهی این التهاب کمتر میشه گاهی بیشتر و با ماساژ دادن گاهی احساس درد میکنم اما خیلی خفیف ایا این قابل درمان هست این بزرگی پروستات یا نه؟باتوجه به سن کم و ازدواج نکردم هنوز
   و همین طور در مواقعی که دچار یبوست میشم یا هنوز دسشویی برای خروج مدفوع نگرفتم فشار ادارم کم میشه و بعدش خوب میشه
   و این که چه غذاهایی میوه هایی یا گیاهانی برای بهبودش مفید هستن و چه کارهایی باید انجام ندم که دوباره دچار این بیماری نشم؟
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۱۵ دی ۹۹( 3 ماه پیش)
   سلام ، توضیحات لازم در جواب قبلی داده شده است.
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر هالک شنبه ۱۵ آذر ۹۹( 4 ماه پیش) تعداد بازدید: 39 مشاهده پرسش
  پدر خانم من دارای سرطان پروستات طبق نظر دکتر هست و گفتن باید نمونه برداری بشه و جواب آزمایش psa45و free psa3.6 هست لطفا راهنمایی کنید
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۱۵ آذر ۹۹( 4 ماه پیش)
   بله ، باتوجه به psa بالا باید از پروستات نمونه برداری انجام شود
 • تصویر کاربر سعید شنبه ۱۹ مهر ۹۹( 6 ماه پیش) تعداد بازدید: 37 مشاهده پرسش
  سلام جناب دکتر، من پدرم ۶ روز پیش سیستوسکمی شدن که نتیجه رو خدمتتون میفرستم، دیروز رفتن آزمایش psa دادن که نتیجش شده این
  Psa =0.64
  FREE PSA=0.097
  نسبتشون هم ۰.۱۵
  الان چه کار باید کنیم؟ نمونه برداری لازم هست؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۱۸ مهر ۹۹( 6 ماه پیش)
   نه ، مشکلی نیست ، سالانه psa چک شود و در ضمن سی تی اسکن شکم و لگن با تزریق انجام شود
  2. تصویر کاربر سعید جمعه ۱۸ مهر ۹۹( 6 ماه پیش)
   سی تی اسکن شکم و لگن انجام شده، مشکل خاصی نبود، فقط افزایش ضخامت دیواره مثانه گزارش شده که در سیستوسکپی مشکل مثانه نبود. فقط دکتر BPH تشخیص دادن و گفتن باید عمل بشه.
   آیا در این شرایط کرونا شما عمل تشخیص میدید جناب دکتر؟ نمیدونم فایلهایی که آپلود میکنم درست به دستتون میرسه یا نه.ریپورت سی تی با تزریق رو آپلود کردم خدمتتون. ممنون میشم راهنمایی کنید
   سپاس از بزرگواریتون
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۱۹ مهر ۹۹( 6 ماه پیش)
   اگر علایم ادراریشون با دارو کنترل نیست و اذیت میشن عمل کنن ، در غیر این صورت تامسولوسین شبی یک عدد و فیناستراید روزی یک عدد مصرف شود
  4. تصویر کاربر سعید جمعه ۱۸ مهر ۹۹( 6 ماه پیش)
   جناب دکتر اس ام اس اومده که جواب دادید اما در سیستم جوابی برای سوال دومم نیست.
   ممنون از شما دکتر بزرگوار
  5. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۱۹ مهر ۹۹( 6 ماه پیش)
   اگر علایم ادراریشون با دارو کتترل نیست و اذیت میشن عمل کنن ، در غیر این صورت تامسولوسین شبی یک عدد و فیناستراید روزی یک عدد استفاده شود
  6. نمایش سایر 4 پاسخ
 • تصویر کاربر حمید یکشنبه ۱۳ مهر ۹۹( 6 ماه پیش) تعداد بازدید: 60 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر ۳۵ سال سن دارم مدتی هست که رنگ مایع منی کمی زرد رنگ و روشن شده و هنگام انزال مثل قبل جهش ندارد و به ندرت اتفاق میفته که بعد از انزال ادرار کردن با کمی سوزش همراه باشد فشار ادرار خوب هست ولی در انتها باریک و با فشار تخلیه کامل میشه و در زیر کلاهک کمی احساس گرفتگی میکنم انگار چیزی داخل مجرا گیر کرده در فصل سرما تکرر ادرار دارم لطفا راهنمایی فرمایید🙏🙏🙏
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۱۳ مهر ۹۹( 6 ماه پیش)
   علایم شما به التهاب پروستات شباهت دارد ، از داروهای افلوکساسین ۲۰۰ میلیگرم هر ۱۲ ساعت و کپسول تامسولوسین ۰.۴ میلیگرم شبی یک عدد و قرص ملوکسیکام ۷.۵ میلیگرم هر ۱۲ ساعت برای یک ماه استفاده کنین و از قهوه و نوشابه و ادویه جات و پیاز و سیر پرهیز کنین
 • تصویر کاربر ناصر یکشنبه ۱۳ مهر ۹۹( 6 ماه پیش) تعداد بازدید: 38 مشاهده پرسش
  با سلام خدمت پروفسور عزیز، بنده 44 ساله هستم، حدود یک سال و نیم پیش به دلیل سوزش ادرار و اشکال در نعوذ به دکتر حسینی فوق تخصص اندویورولوژی مراجعه کردم، پس از منفی بودن نتیجه کشت ادرار به توصیه ایشان آزمایش 4 گلس رو انجام دادم که در آزمایش ماساژ پروستات هم خون دیده شد و هم گلبول های سفید و قرمز افزایش چشمگیر داشتند. لذا به توصیه ایشان به صورت ماهانه حدود 7 ماه آنتی بیوتیک های قوی مانند لووفلوکساسین، سیپروفلوکساسین، سفیکسیم، داکسی سایکلین و ریفامپین به صورت ترکیبی مصرف نمودم. تقریبا بهبودی نسبی ایجاد شد لیکن با توجه به درد های مختصر و سینوسی مجددا به دکتر نوروزی مراجعه نمودم طبق ویزیت ایشان برای بنده هیچ وقت بهبودی کامل ایجاد نشده و باید تا آخر عمر با بیماری مدارا نمایم و توصیه نمودند مایعات فراوان مصرف نموده و انزال متعدد داشته باشم. اکنون پس از 6 ماه دوباره سوزش مختصر و تاخیر در دفع ادرار دارم که نشان دهنده متورم شدن دوباره غده پروستات می باشد. با تشکر فراوان خواستم نظر جنابعالی رو در این زمینه جویا شوم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۱۳ مهر ۹۹( 6 ماه پیش)
   علایم شما به التهاب پروستات شباهت دارد ، از داروهای افلوکساسین ۲۰۰ میلیگرم هر ۱۲ ساعت و کپسول تامسولوسین ۰.۴ میلیگرم شبی یک عدد و قرص ملوکسیکام ۷.۵ میلیگرم هر ۱۲ ساعت برای یک ماه استفاده کنین و از قهوه و نوشابه و ادویه جات و پیاز و سیر پرهیز کنین
 • تصویر کاربر اقبالی یکشنبه ۳۰ شهریور ۹۹( 6 ماه پیش) تعداد بازدید: 33 مشاهده پرسش
  سلام جناب دکتر حدود بیست روز است عمل تراش پروستات با روش بسته با حلقه سیمی انجام داده اما همه مشکلات بزحمت ادرارکردن پرور زدن وتکرر شبانه قطع وخود شده فقط بعض اوقات در پایان ادرار احساس خشن بودن در انتهای مجرای ادرارمیکنم البته درد نیست احساس چه جوری بگم احساس لرزه یا لزوم قطع وصل بخاطر رهایی از اون لرزه پایان تخلیه میکنم ،این وضعیت تا کی ممکنه ادامه داشته باشه یعنی اول خیلی با فشار خوب و راحت ادرار میکنم از پایانش بدم میاد چون کنی با ترس قاطی میشه واحساس خشونت در نهایت تخلیه میشوم، بسیار ممنون میشم اگه راهنمایی بفرمایید چون در روستایی دور افتاده هستم وبه جراحم دسترسی ندارم ضمنا نتیجه پاتولوژی نمونه آزمایش های پروستات هم خوش خیم بوده ومشکلی جز بزرگی معمولی نداشته.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۳۰ شهریور ۹۹( 6 ماه پیش)
   سلام جای نگرانی نیست به مرور علایم برطرف می شود
 • تصویر کاربر محمدگودرزی چهارشنبه ۲۶ شهریور ۹۹( 7 ماه پیش) تعداد بازدید: 36 مشاهده پرسش
  سلام پدر بنده 80 سال دارد و مدتی است دچار تکرر ادرار شده بود و یکبار هم دچار احتباس ادرار شد ک مجبور شدیم از سوند برای چند روز استفاده کند بعد از آزمایشات و سونوگرافی دکتر گفتند ک دچار بزرگی پروستات شده اند و باید عمل شوند با توجه به عوارض عمل و سن بالای پدرم مزاحم شما شدیم ک نظر شما رو بدونیم و اگر عمل باید بشه میشود عمل لیزری انجام بده نظرتونو بگید ممنون میشم.عکس سونو و آزمایش هم براتون میفرستم.الان هم قرص استفاده میکنند و باز هم تکرر دارند.باتشکر از زحمات شما
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۵ شهریور ۹۹( 7 ماه پیش)
   سلام عکس سونو و ازمایش را بفرستید
  2. تصویر کاربر محمدگودرزی سه شنبه ۲۵ شهریور ۹۹( 7 ماه پیش)
   سلام عکسای آزمایشو سونوگرافی را فرستادم براتون ممنون میشم
  3. تصویر کاربر محمدگودرزی سه شنبه ۲۵ شهریور ۹۹( 7 ماه پیش)
   سلام عکسای آزمایشو سونوگرافی را فرستادم براتون ممنون میشم
  4. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۲۶ شهریور ۹۹( 7 ماه پیش)
   عکس ها را همین جا بفرستید ببینم
  5. نمایش سایر 3 پاسخ
درحال دریافت اطلاعات
ممکن است شما دوست داشته باشید
پرسش از دکتر