توصیه های قبل و بعد از عمل پروستات turp

دکترحسین کرمی

دکترحسین کرمی

در این مقاله مطالعه می‌کنید:

چه نوع جراحی باز یا بسته؟ علی رغم پیشرفت در تکنولوژی در جهان هنوز عمل پروستات بسته به روش تراش یا TURP و عمل پروستات باز دو عمل طلائی برای جراحی پروستات می باشند.

پروستات غده ای است که به اندازه گردو کوچک قسمت خروجی گردن مثانه را احاطه کرده و با گذر زمان بزرگ می شود و با حالت فشار در گلوگاه مثانه باعث کاهش قدرت پرش ادرار، تکرر ادرار ، سوزش، عدم تخلیه خوب ادرار، شب بلند شدن های بیش از حد برای دستشویی در نهایت احتباس ادراری می شود.

اندازه پروستات

هیچ ارتباطی بین شدت بزرگی پروستات و شدت علائم وجود ندارد و لذا ممکن است پروستات بزرگ علامت نداشته باشد ولی پروستات با حجم کم باعث اختلال ادرار می شود.

درمان دارویی بزرگی پروستات

هنوز در دنیا داروی کوچک کننده پروستات کشف نشده است. همه داروها حالت شل کنندگی موقت دارند و زمانی موثرند که شما هر شب دارو را مصرف نمائید و با قطع دارو  بلافاصله  علائم بر می گردد.

چه کسانی کاندید عمل پروستات هستند؟

احتباس یا بند آمدن ادرار- سنگ همزمان مثانه- عدم تخلیه کامل مثانه و ادرار باقیمانده زیاد- به مخاطره افتادن کلیه ها به علت پس زدن ادرار از مثانه به علت انسداد پروستات- زمان که تخلیه مثانه به سختی انجام می شود و دارها دیگر موثر نیستند – قطره قطره آمدن ادرار و شب بیدار شدن های مکرر برای دستشوئی نشان از این هستند که باید برای درمان پروستات خود باید از روش قطعی جراحی

عمل بسته یا TURP

که در آن بدون شکاف جراحی و از مجرای ادراری، پروستات برداشته می شود و بهترین عمل برای پروستات های زیر 60 گرم می باشند.

 ویدیو عمل بسته پروستات

 • عمل پروستات چند روز بستری دارد؟ معمولا پس از عمل بسته پروستات، فرد قبل از رفتن به خانه نیاز دارد 1 تا 3 روز را در بیمارستان سپری کند.

 • در بیمارستان، تا زمانی که بیمار از بیهوشی بهبود یافته و قادر به خوردن و نوشیدن شود، به او از طریق ورید (درون رگی) مایعات داده می شود.

 • بیمار هیچ گونه درد شدیدی نخواهد داشت؛ با این حال ممکن است در اثر کاتتری که در میزراه او قرار داده می شود دچار مقداری ناراحتی و اسپاسم مثانه شود. دلیل قرار دادن کاتتر در میزراه این است که این مجرا متورم و دردناک خواهد شد. میزراه لوله ای است که ادرار را به بیرون از بدن می راند. هنگامی که کاتتر برداشته شده و فرد قادر باشد به صورت معمول ادرار کند، از بیمارستان مرخص می شود. قبل از رفتن به خانه، توصیه هایی در ارتباط با بهبودی بیمار به او داده می شود. قرار ملاقاتی در چند هفته بعد جهت بررسی پیشرفت بیمار برای او ترتیب داده می شود.

 • در طول روز پس از عمل، امکان دارد جهت پاکسازی مثانه و تخلیه کردن هر گونه لخته خونی یا دیگر مواد زائد، آب از طریق این کاتتر به درون مثانه فرستاده شود. این مورد اغلب دردناک نیست با این حال می تواند احساسی نامطلوب از پر بودن را در مثانه ایجاد کند.

 • پس از 24 تا 48 ساعت، جهت بررسی توانایی بیمار در ادرار کردن و مرخص شدن به خانه این کاتتر برداشته می شود.

 • احساس ناراحتی و عدم کنترل به مدت چند روز پس از برداشته شدن کاتتر عادی است.

 • در صورتی که فرد پس از گذشت این مدت قادر به ادرار کردن نباشد، ممکن است نیاز باشد تا کاتتر به صورت موقت دوباره جایگذاری شود. فرد می تواند به همراه کاتتر به خانه رود. قرار ملاقاتی در چند روز تا چند هفته آینده جهت برداشتن کاتتر برای بیمار ترتیب داده خواهد شد.

مراقبت های بعد از عمل turp در خانه

 • احساس خستگی و بی حالی به مدت 1 یا 2 هفته پس از انجام این عمل شایع است. اغلب مردان پس از این مدت سلامتی خود را باز می یابند. با این حال، باید حداکثر تا 2 ماه پس از عمل بر خود آسان گرفت.
 • برای چند هفته اول، بیمار نباید هر گونه جسم سنگین را حرکت داده و یا بلند کند. همچنین، باید از انجام ورزش های شدید نیز اجتناب شود. در صورت امکان، باید از دوستان و اعضای خانواده در انجام کار های خانه کمک خواست.
 • در هنگامی که فرد احساس توانایی می کند می تواند ورزش هایی مانند پیاده روی را انجام دهد. این ورزش ها به حفظ گردش خون و کاهش خطر ایجاد لخته های خونی در پا کمک می کنند.
 • نوشیدن مقادیر زیادی آب در حین دوره بهبودی می تواند به کاهش خطر ابتلا به عفونت های مجاری ادراری و همچنین پاکسازی هر گونه خون موجود در ادرار کمک کند. فرد توصیه هایی را در ارتباط با انجام ورزش های قاعده لگن دریافت خواهد کرد. این ورزش ها به بهبود کنترل مثانه کمک می کنند. هر گونه دردی معمولا می تواند به وسیله دارو های مسکن بدون نسخه مانند پاراستامول یا ایبوپروفن درمان شود.
 • بهبودی کامل از عمل برش پروستات از طریق میزراه معمولا بین 3 تا 6 هفته به طول می انجامد. جراح یا پزشک فرد به او توصیه هایی را در ارتباط با زمان مناسب برای از سر گیری فعالیت های معمول ارائه می دهند.
تشخیص بزرگی پروستات

بازگشت به کار بعد از عمل turp

زمان بازگشت به سر کار عمدتا به شغل فرد بستگی دارد. برای مثال، فردی که در یک دفتر کار می کند نسبت به فردی که کار های جسمانی سنگین انجام می دهد سریع تر می تواند بر سر کار خود بازگردد. در اغلب موارد، به فرد توصیه می شود که به مدت 3 تا 4 هفته از رفتن بر سر کار خودداری کنند.

رانندگی

جراح یا پزشک زمان مناسب برای از سر گیری رانندگی را برای فرد توضیح خواهد داد. این زمان معمولا هنگامی خواهد بود که فرد بتواند توقفی ناگهانی و سریع را تحمل کند.

برخی افراد جهت رسیدن به این سطح به 1 هفته و برخی دیگر به 1 ماه یا بیشتر نیاز دارند.

ارتباط جنسی

در حدود 3 تا 4 هفته زمان لازم است تا فرد بتواند برای برقراری ارتباط جنسی احساس راحتی کند.

وجود خون در ادرار

وجود گاه به گاه خون در ادرار پس از انجام عمل برش پروستات از طریق میزراه عادی است. در حدود 1 یا 2 هفته پس از عمل، از آن جایی که زخم موجود بر روی پروستات شروع به از بین رفتن می کند امکان دارد حجم خون موجود در ادرار افزایش یابد.

نوشیدن مقادیر زیاد مایعات به تخلیه هر گونه خون یا لخته خونی کوچک در مثانه کمک می کند. در صورتی که خون موجود در ادرار به مدت بیش از 48 ساعت ادامه یابد، فرد باید با بیمارستان تماس گیرد.

عمل باز

 اگر اندازه پروستات شما بالای 70 گرم باشد، همزمان سنگ مثانه دارید، پروستات به داخل مثانه رشد کرده باشد، بهترین و موثرترین درمان فعلی، عمل باز می باشد.

ویدیو عمل بسته پروستات

نوع بیهوشی در عمل پروستات: امروزه عمل جراحی پروستات چه باز و یا عمل بسته بدون بیهوشی عمومی و با بی حسی نخاعی انجام می شود.

توصیه های قبل از عمل پروستات

 • جهت اطمینان از تحمل عمل جراحی باید دکتر متخصص قلب و بیهوشی قبل از عمل شما را ویزیت نماید.
 • داروهای رقیق کننده خون از قبیل آسپرین، بروفن، ژلوفن، دپیریدامل، پلاویکس و غیره باید یک هفته تا 10 روز قبل از عمل با نظر پزشک معالجتان قطع گردد.
 • در صورت ابتلا و زمینه بیماری و مصرف داروهای خاص و سابقه عمل های جراحی قبلی حتماً آنها را به دکتر مشاورتان اطلاع دهید.
 • صبح روز عمل ناشتا و در ساعت 9-10 صبح در بیمارستان حضور داشته باشید.
 • بلافاصله پس از پذیرش آزمایشات و عکسبرداری لازم قبل از عمل و مشاوره های بیهوشی و قلب در بیمارستان توسط متخصصین انجام خواهد شد تا با آرامش و اطمینان بیشتر برای اطاق عمل آماده شوید.
 • جهت حفظ سلامتی شما و جایگزین کردن خونریزی احتمال حین عمل 2-3 واحد برای شما خون ذخیره در بیمارستان آماده می شود تا فقط در صورت نیاز استفاده گردد.
 • توصیه می شود در صورت عمل باز موهای زائد بالای مثانه را چند روز قبل از عمل با مواد موبر حذف نمایید.
 • به علت بی حسی نخاعی شما کوچکترین احساس درد و ناراحتی حین عمل نخواهید داشت.
 • عمل پروستات چقدر طول میکشد؟ طول عمل جراحی پروستات شما حدود نیم الی یک ساعت است.

توصیه های بعد از عمل پروستات

 • در پایان عمل پروستات چه روش باز و یا بسته به مدت 48 تا 72 ساعت سوند فولی در داخل مثانه شما گذاشته می شود تا لخته ها و ترشحات محل عمل کاملاً تخلیه شود.
 • رنگ سوند فولی خونی بعد از عمل طبیعی است و لذا جهت رقیق شدن آن از شستشو سوند به مدت 24 تا 48 ساعت استفاده می شود و لذا اصلا ً نگران  نباشید.
 • صبح فردا باید مصرف مایعات را شروع کنید و با کمک باید راه بروید تا از خطر لخته شدن خون در اندامتان و همچنین یبوست بعد از عمل جلوگیری شود.
 • 48 ساعت بعد از عمل با صلاحدید پزشک معالج سوند شما خارج خواهد شد و اگر تخلیه مثانه انجام شد، شما آماده ترخیص از بیمارستان می شوید. خون در ادرار، سوزش ادرار، عدم روان آمدن ادرار و قطره قطره آمدن ادرار بعد از خارج کردن سوند طبیعی است.
 • علت نیامدن ادرار بعد از عمل پروستات چیست؟ گهگاهی به علت عوارض بیهوشی یا گیرکردن لخته یا قطعه کوچک پروستات در مجرا بعد از خارج کردن سوند ممکن است دچار احتباس ادرار شوید که بلافاصله باید پرسنل را مطلع سازید تا موقتاً دوباره سوند گذاشته تا مشکل شما حل شود.
 • نمونه پروستات خارج شده حین عمل جهت نسج شناسی به آزمایشگاه فرستاده می شود و لذا توصیه می شود یک هفته بعد از عمل با در دست داشتن نتیجه پاتولوژی به پزشکتان مراجعه فرمائید.
 • جهت جلوگیری از خونریزی از انجام کارهای سنگین و مقاربت جنسی یک ماه بعد از عمل اجتناب نمایید.
 • بخیه ها جذبی است و نیاز به کشیدن ندارند.
 • بلافاصله بعد از ترخیص از بیمارستان می توانید استحمام کنید.
 • توصیه می شود جهت شفاف شدن رنگ ادرار بعد از عمل ترجیحاً از مواد نوشیدنی و مایعات زیاد استفاده شود.
درمان بزرگی غده پروستات

در حین بهبودی در صورت بروز موارد زیر، باید با بیمارستان یا پزشک خود تماس گرفت:

⚠ دمای بدنی (تب) 38 درجه سانتی گراد یا بالاتر

⚠ درد شدید در هنگام ادرار کردن

⚠ عدم توانایی ادرار

⚠ درد مداوم یا وجود مقدار خونی در ادرار که بدتر می شود.

این علائم می توانند نشانه مشکلی باشند که نیاز به درمان دارد. از جمله این مشکل ها می توان به خونریزی داخلی یا ابتلا به یک عفونت مجاری ادراری اشاره کرد.

عمل جراحی خوش خیم پروستات چه به روش باز یا بسته بر روی توان و میل جنسی شما اثر منفی ندارد و بعد از عمل مایع منی به داخل مثانه ریخته و با ادرار دفع خواهد شد.

دکتر حسین کرمی متخصص جراحی کلیه ، مجاری ادراری تناسلی و فوق تخصص درمان آندوسکوپی و لاپاراسکوپی

3.9/5 - (52 امتیاز)

مشاوره پزشکی

در پایان هر مقاله برای راحتی شما عزیزان، نرم افزار پرسش و پاسخ قرار داده شده است تا به راحتی سوالات خود را با ما در میان بگذارید. از طریق این نرم افزار می توانید پرسش ها و مدارک پزشکی خود را ارسال کنید تا در اسرع وقت به آنها پاسخ داده شود.

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.با توجه به تعداد زیاد سوالات پاسخ شما تا 4 روز کاری به صورت پیامک اطلاع رسانی خواهد شد  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر ناصر چهارشنبه ۲۴ آبان ۲( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 5 مشاهده پرسش
  سلام دکتر
  پسری 20 ساله هستم که چندساله خودارضایی میکنم
  هفته گذشته درحین خودارضایی دچار درد شدیدی در ناحیه زیرشکم شدم و انزال با درد انجام گرفت و تا 20 دقیقه بعد درد ادامه داشت.
  بعد درد خوب شد، و یه کم حس سوزش در مجرای ادرار حس کردم.
  از هفته پیش تا الان درد های حفیف و کوچیک زیر شکم دارم در حد 1 ثانیه مثلا
  ادرارم هم عادیه و مشکلی نداره
  آیا مشکلم جدیه؟ دچار التهاب پروستات شدم؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۲۴ آبان ۲( 1 هفته پیش)
   با سلام و احترام سونوگرافی کلیه ها و مجاری ادراری انجام دهید
 • تصویر کاربر علی پنجشنبه ۱۱ آبان ۲( 3 هفته پیش) تعداد بازدید: 22 مشاهده پرسش
  باسلام وعرض ادب ،
  درچکاپ آزمایش خون مقدار PSA 5,59 میباشد در سونوگرافی حجم پروستات ۱۱۲ سی سی میباشد خواهشمندم در مورد روند درمان اعلام نظر فرمایید
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۱۰ آبان ۲( 3 هفته پیش)
   چند سالتونه؟
  2. تصویر کاربر علی چهارشنبه ۱۰ آبان ۲( 3 هفته پیش)
   ۶۵ ساله هستن تکرر ادرار شبانه دارن ودرفصل سرد بیشتر دچار حمله های ادراری میشوند
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۱۰ آبان ۲( 3 هفته پیش)
   تامسولوسین مصرف میکنند؟
  4. تصویر کاربر علی چهارشنبه ۱۰ آبان ۲( 3 هفته پیش)
   بله چندماهی تامسولوسین مصرف میکنن روزی یک عدد ،،،وهفته پیش دکتر براشون قرص فیناستراید وقرص سیپروفلوکساسین نیز اضافه کردن
  5. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۱۱ آبان ۲( 3 هفته پیش)
   ازمایشی که انجام شده واسه چه تاریخی بوده؟
  6. نمایش سایر 4 پاسخ
 • تصویر کاربر حسینی پنجشنبه ۲۷ مهر ۲( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 24 مشاهده پرسش
  سلام دکتر پدرم در چکاپ سالیانه
  Psa: ۴.۲۸
  Freepsa: 0.6
  CEA: 1.77
  CA_125: 11.5
  CA_19_9: 3.06
  هست.psaسال ۱۴۰۰ ایشون۳.۳بوده
  پادرد شدید هم دارند...
  کمی تکرر ادرار دارند.ممنون میشم راهنمایی کامل بفرمایید.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۲۷ مهر ۲( 1 ماه پیش)
   عکس آزمایشات رو آپلود کنید
  2. تصویر کاربر حسینی پنجشنبه ۲۷ مهر ۲( 1 ماه پیش)
   عکس آپلود شد
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۲۷ مهر ۲( 1 ماه پیش)
   فعلا نیاز به اقدام خاصی نداره ۶ ماه بعد مجددا تکرار بشه
  4. تصویر کاربر حسینی پنجشنبه ۲۷ مهر ۲( 1 ماه پیش)
   دکتر یعنی بالای ۴ هست مشکلی نداره و free هم درصدش پایینه ۰.۶ هست
  5. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۲۷ مهر ۲( 1 ماه پیش)
   نسبتشون ۱۴٪ هست نمونه برداری هم میشه انجام داد بهتره بین ۳ الی ۶ ماه مجددا تست داده بشه در صورت افزایش حتما بیوپسی خواهد شد
  6. نمایش سایر 4 پاسخ
 • تصویر کاربر رضا سه شنبه ۲۵ مهر ۲( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 29 مشاهده پرسش
  با عرض سلام اقای دکتر در اواید سال بنده دچار پر ادراری و تکرر ادرار و مقدار کمی سوزش شدم به پزشک مراجعه کردم سونو و ازمایش پط اس ا گرفتم یک سنگ سه میلی در کلیه داشتم و شن ریزه دفع کردم ودر ادارم خون دیده شد وپراستاتم دو درصد بزرگ شده بود دکتر انتی بیوتیک نداد بعد از مدتی در انزالم خونی شد دکتر دیگری دا عدد سفیکسیم دادند خوب نشد و دکتر دیگری شصت عدد تاوانکس دادند علائم از بین رفت وانزالم سفید شد بعد از مدت ۴۳ روز دوباره تکرر ادرار و پر ادراری و ادرار پر رنگ ودودفعه ادرارم ابری شد ولی انزالم خونی نیست دکتر دیگری افلوکساسین ۲۰۰روزی دو عدد جمعا سی عدد و قرص پروستاتان روزی دوعدد و ناپروکسن تجویز کردند چهار روز است مصرف کردم ولی همچنان پر ادرار هستم به نظرتان چکار کنم دوبار ازمایش پی اس ا دادم هر دوبار جواب نر مال بوده.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۵ مهر ۲( 1 ماه پیش)
   با سلام و احترام خدمت شما همراه گرامی بیماری شما نیاز به درمان طولانی مدت و با عود بالا همراه میباشد کپسول تامسولوسین هر شب یک عدد افلوکساسین ۳۰۰ هر ۱۲ ساعت کپسول ملوکسیکام ۷/۵ هر ۱۲ ساعت و روزی نیم ساعت داخل لگن آب گرم بنشینید در صورت عود و تکرار علائم بعد از بهبودی مجددا دوره ی درمان تکرار شود
 • تصویر کاربر پوریا جمعه ۲۱ مهر ۲( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 26 مشاهده پرسش
  سلام‌ اقای دکتر من ۲۵ سالمه
  علایم ادراری مثل دیر اومدن ادرار و قطع و وصل ادرار در شروع ادرار ‌ و دو شاخه شدن ادرار داشتم

  سونوگرافی دادم حجم پروستات را ۱۵ سی سی و نرمال
  بافت اکوی پروستات کمی هیتروژن نشون داد
  فرمودید ازمایش psa بدم
  کمکم میکنید
  ازمایش دادم جوابش

  psa 0.,44

  free psa 0 ,12

  total psa ratio 27,3%

  لطفا راهنمایی کنید
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۲۱ مهر ۲( 1 ماه پیش)
   مشکل پروستات و بدخیمی که خیلی نگرانش بودین مطرح نیست براتون علائمتون به نفع تنگی مجراست که اون هم آنچنان شدید نیست ولی نیاز داره که حتما یا عکس برداری انجام بشه یا به صورت مستقیم با دوربین داخل مجرا تا مثانه (سیستوسکوپی) انجام بشه
  2. تصویر کاربر پوریا پنجشنبه ۲۰ مهر ۲( 1 ماه پیش)
   اقای دکتر التهاب پروستات میتونه باشه؟

   و اینکه من وقتی آب زیاد میخورم این مشکلم رفع میشه ولی خب همیشه نمیشه اون همه اب زیاد خورد که حجم مثانه کامل پر بشه

   از طرفی این مشکل دقیقا دو سال هست که باهامه
   بعضی اوقات رفع میشه و بعضی اوقات با شدت میاد

   ازمایش psa طبیعی بود نیاز به کاری نیست؟
   ایا سیستوکوپی باعث عفونت نمیشه؟
  3. تصویر کاربر پوریا پنجشنبه ۲۰ مهر ۲( 1 ماه پیش)
   و اینکه دکتر در مواقع دفع مدفوع هم این مشکل برام پیش میاد
   همچنین من مایع منی ام بشدت پرتاب میشد اما الان
   نه تنها پرتاب نمیشه بلکه انگار تمامش تخلیه نمیشه و مقداری ازش میمونه
  4. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۲۱ مهر ۲( 1 ماه پیش)
   احتمال تنگی مجرا برای شما مطرحه تا التهاب پروستات شمارتون به همکارای مطب ارجاع شد
  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر سهند چهارشنبه ۲۹ شهریور ۲( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 52 مشاهده پرسش
  سلام وقت بخیر.بنده تیرماه جراحی کانسر کولون به کبد رو انجام دادم که سونداژ شدم و مقداریدر ناحیه مجاری ادرار و پروستات اذیت بودم و حجم مایع منی هم کم شد و ب تدریج قطع شد که ازمایش psa رو انجام دادم که ۶/۰۱ بود وتناسب فری به توتال هم ۰/۱۸
  به اورلوژیست شهر خودم مراجعه کردم احتمال رو به پروستاتیت دادند و ۲۰ روز انتی بیوتیک و فینستراید رو مصرف کردم و بعد از ان psaرو تکرار کردم که توتال ۴/۶۳شده و تناسب همون ۰/۱۸
  جواب ازمایش دوم رو واستون به پیوست ارسال می کنم
  ممنون میشم نظرتون رو بفرمایید
  1. تصویر کاربر سهند سه شنبه ۲۸ شهریور ۲( 2 ماه پیش)
   بنده ۵۲ ساله هستم
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۸ شهریور ۲( 2 ماه پیش)
   با سلام و احترام ۳ ماه بعد psa مجدد انجام شود در صورتی که زیر ۵ باشد سالانه psa انجام دهید
  3. تصویر کاربر سهند سه شنبه ۲۸ شهریور ۲( 2 ماه پیش)
   سپاس از شما
  4. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۲۹ شهریور ۲( 2 ماه پیش)
   🌺
  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر محمد یکشنبه ۲۶ شهریور ۲( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 55 مشاهده پرسش
  سلام وقت بخیر دکتر چند سالی هست درگیر تکرر ادرار هستم آزمایش psa زیر نیم هستش. منتها توی سونوگرافی های متعددی که انجام دادم میگن بزرگ هست پروستاتت این اواخر تکرر ادرارم بهتر شده ولی هر از گاهی شبها تکرر ادرار میاد سراغم ولی دچار کم فشاری ادرار هم شدم به طوری که نوار که دکتر ازم گرفت گفت از حد طبیعی خیلی پایین تر هست فشار ادرارت و باید سیسوسکپی انجام بدی که انجام ندادم ناگفته نماند که قبل ترها عکس از مجاری ادراری هم گرفتم و به گفته دکتر مشکل تنگی مجاری نداشتم.خواستم بپرسم تشخیص شما چی هست دکتر جان ممنون از شما
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۲۶ شهریور ۲( 2 ماه پیش)
   نوار مثانه انجام داده اید؟
  2. تصویر کاربر محمد یکشنبه ۲۶ شهریور ۲( 2 ماه پیش)
   بله اینکه شبیه سرویس فرنگی هستش
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۲۶ شهریور ۲( 2 ماه پیش)
   عکس جوابش رو بفرستید
  4. تصویر کاربر محمد یکشنبه ۲۶ شهریور ۲( 2 ماه پیش)
   جواب
  5. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۲۶ شهریور ۲( 2 ماه پیش)
   ریپورت (جواب نهایی) نوار مثانه رو بفرستید
  6. نمایش سایر 4 پاسخ
 • تصویر کاربر محسن دوشنبه ۶ شهریور ۲( 3 ماه پیش) تعداد بازدید: 37 مشاهده پرسش
  سلام.وقتتون بخیر. من از دو ماه پیش دچار التهاب پروستات شدم به پزشک ارولوژی مراجعه کردم به من داروی انتی بیوتیک تاوانکس و تامسولوسین و ناپروکسن تجویز کردند و من استفاده کردم متاسفانه بعد از قطع دارو مجددا درد زیادی در ناحیه بین بیضه و مقعد دارم که نشستن رو برام سخت کرده لطفا راهنمایی کنید.
  سن بنده ۴۸ سال و اندازه پروستاتم ۶۷
  تکرر ادرار دارم ولی شب بیداری ندارم.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۶ شهریور ۲( 3 ماه پیش)
   سلام باید داروها تا ۳ ماه ادامه پیدا کنه . تامسولوسین را هرشب بخورید
 • تصویر کاربر حمید دوشنبه ۲۶ تیر ۲( 4 ماه پیش) تعداد بازدید: 45 مشاهده پرسش
  با سلام خدمت شما من سونو انجام دادم که پیوست میباشد و همچنین psa من که ۷دماه پیش انجام دادم ۰/۴ میباشد لذا با توجه به گزارش سونو آیا پروستات نیاز به جراحی داره یا با دارو حل میشه در ضمن بعد از ادرار احساس میکنم که باز هم ادرار در مثانه وجود داره ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۲۶ تیر ۲( 4 ماه پیش)
   Psa خوب است . اگر علایم ادراری علیرغم مصرف دارو بهبود نیافت عمل کنید در غیر این صورت عمل نمیخواد . شب ها تامسولوسین ۰/۴ قبل خواب بخورید
 • تصویر کاربر محمد سه شنبه ۱۲ اردیبهشت ۲( 6 ماه پیش) تعداد بازدید: 89 مشاهده پرسش
  سلام،من 23 سال سن دارم متاسفانه مدتی بصورت روزانه خودارضایی کردم و کمی افراط بود و الان دچار مشکلات ادراری شدم و علاوه بر تکرر ادرار درد عجیبی در ناحیه مثانه و پروستات دارم و بشدت باعث ترس و نگرانی من شده مدت ده روز میشود کاملا ترک کردم ولی همچنان علائم باقیست آیا جای نگرانی وجود دارد ؟ یا باید زمان بیشتری بگذرد تا بهبود یابد ؟ فراموش کردم بگم که دچار تکررادرار هم شدم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۱۱ اردیبهشت ۲( 6 ماه پیش)
   سلام رابطه جنسی داشتین ؟ سونوگرافی کلیه ها ومجاری انجام بشه و یک ازمایس و کشت ادرار بدهید
  2. تصویر کاربر محمد دوشنبه ۱۱ اردیبهشت ۲( 6 ماه پیش)
   آزمایش ادرار را مدتی پیش انجام دادم عفونتی در ادرار نبود
   رابطه جنسی نه ولی خودارضایی مکرر بوده که بعد از آن دچار تکرر ادرار در ناحیه مثانه و پروستات شدم و حتی حین لمس آلت دچار درد میشوم آیا بخاطر افراط بودن در آن است یا مشکل جدی وجود دارد ؟
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۱۲ اردیبهشت ۲( 6 ماه پیش)
   بله بخاطر افراط در خود ارضایی است بعد از مدتی فروکش میکنه جای نگرانی نیست
  4. تصویر کاربر محمد دوشنبه ۱۱ اردیبهشت ۲( 6 ماه پیش)
   ممنونم بابت پاسخ
   بشدت نگران بودم چون احساس حرارت در پروستات و درد مثانه و پروستات داشتم پس رفع خواهد شد،باتشکر از پاسختون
  5. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۱۲ اردیبهشت ۲( 6 ماه پیش)
   خواهش میکنم
  6. نمایش سایر 4 پاسخ
درحال دریافت اطلاعات

مطالب بیشتری بخوانید

روزای هفته

ساعت مطب

شنبه (مطب قلهک)

14:00 - 19:00

دوشنبه (مطب قلهک)

14:00 - 19:00

سه شنبه (مطب نیکان)

14:00 - 19:00

پنج شنبه (مطب نیکان)

09:00 - 12:00

حالب

+54 مطلب

پرسش از دکتر