توصیه های قبل و بعد از عمل پروستات turp

دکترحسین کرمی

دکترحسین کرمی

در این مقاله مطالعه می‌کنید:

چه نوع جراحی باز یا بسته؟ علی رغم پیشرفت در تکنولوژی در جهان هنوز عمل پروستات بسته به روش تراش یا TURP و عمل پروستات باز دو عمل طلائی برای جراحی پروستات می باشند.

پروستات غده ای است که به اندازه گردو کوچک قسمت خروجی گردن مثانه را احاطه کرده و با گذر زمان بزرگ می شود و با حالت فشار در گلوگاه مثانه باعث کاهش قدرت پرش ادرار، تکرر ادرار ، سوزش، عدم تخلیه خوب ادرار، شب بلند شدن های بیش از حد برای دستشویی در نهایت احتباس ادراری می شود.

هیچ ارتباطی بین شدت بزرگی پروستات و شدت علائم وجود ندارد و لذا ممکن است پروستات بزرگ علامت نداشته باشد ولی پروستات با حجم کم باعث اختلال ادرار می شود.

درمان دارویی بزرگی پروستات

هنوز در دنیا داروی کوچک کننده پروستات کشف نشده است. همه داروها حالت شل کنندگی موقت دارند و زمانی موثرند که شما هر شب دارو را مصرف نمائید و با قطع دارو  بلافاصله  علائم بر می گردد.

چه کسانی کاندید عمل پروستات هستند؟

احتباس یا بند آمدن ادرار- سنگ همزمان مثانه- عدم تخلیه کامل مثانه و ادرار باقیمانده زیاد- به مخاطره افتادن کلیه ها به علت پس زدن ادرار از مثانه به علت انسداد پروستات- زمان که تخلیه مثانه به سختی انجام می شود و دارها دیگر موثر نیستند – قطره قطره آمدن ادرار و شب بیدار شدن های مکرر برای دستشوئی نشان از این هستند که باید برای درمان پروستات خود باید از روش قطعی جراحی

عمل بسته یا TURP

که در آن بدون شکاف جراحی و از مجرای ادراری، پروستات برداشته می شود و بهترین عمل برای پروستات های زیر 60 گرم می باشند.

 ویدیو عمل بسته پروستات

– معمولا پس از عمل بسته پروستات، فرد قبل از رفتن به خانه نیاز دارد 1 تا 3 روز را در بیمارستان سپری کند.

– در بیمارستان، تا زمانی که بیمار از بیهوشی بهبود یافته و قادر به خوردن و نوشیدن شود، به او از طریق ورید (درون رگی) مایعات داده می شود.

– بیمار هیچ گونه درد شدیدی نخواهد داشت؛ با این حال ممکن است در اثر کاتتری که در میزراه او قرار داده می شود دچار مقداری ناراحتی و اسپاسم مثانه شود. دلیل قرار دادن کاتتر در میزراه این است که این مجرا متورم و دردناک خواهد شد. میزراه لوله ای است که ادرار را به بیرون از بدن می راند. هنگامی که کاتتر برداشته شده و فرد قادر باشد به صورت معمول ادرار کند، از بیمارستان مرخص می شود. قبل از رفتن به خانه، توصیه هایی در ارتباط با بهبودی بیمار به او داده می شود. قرار ملاقاتی در چند هفته بعد جهت بررسی پیشرفت بیمار برای او ترتیب داده می شود.

– در طول روز پس از عمل، امکان دارد جهت پاکسازی مثانه و تخلیه کردن هر گونه لخته خونی یا دیگر مواد زائد، آب از طریق این کاتتر به درون مثانه فرستاده شود. این مورد اغلب دردناک نیست با این حال می تواند احساسی نامطلوب از پر بودن را در مثانه ایجاد کند.

– پس از 24 تا 48 ساعت، جهت بررسی توانایی بیمار در ادرار کردن و مرخص شدن به خانه این کاتتر برداشته می شود.

– احساس ناراحتی و عدم کنترل به مدت چند روز پس از برداشته شدن کاتتر عادی است.

– در صورتی که فرد پس از گذشت این مدت قادر به ادرار کردن نباشد، ممکن است نیاز باشد تا کاتتر به صورت موقت دوباره جایگذاری شود. فرد می تواند به همراه کاتتر به خانه رود. قرار ملاقاتی در چند روز تا چند هفته آینده جهت برداشتن کاتتر برای بیمار ترتیب داده خواهد شد.

مراقبت های بعد از عمل turp در خانه

✅ احساس خستگی و بی حالی به مدت 1 یا 2 هفته پس از انجام این عمل شایع است. اغلب مردان پس از این مدت سلامتی خود را باز می یابند. با این حال، باید حداکثر تا 2 ماه پس از عمل بر خود آسان گرفت.

✅ برای چند هفته اول، بیمار نباید هر گونه جسم سنگین را حرکت داده و یا بلند کند. همچنین، باید از انجام ورزش های شدید نیز اجتناب شود. در صورت امکان، باید از دوستان و اعضای خانواده در انجام کار های خانه کمک خواست.

✅ در هنگامی که فرد احساس توانایی می کند می تواند ورزش هایی مانند پیاده روی را انجام دهد. این ورزش ها به حفظ گردش خون و کاهش خطر ایجاد لخته های خونی در پا کمک می کنند.

✅ نوشیدن مقادیر زیادی آب در حین دوره بهبودی می تواند به کاهش خطر ابتلا به عفونت های مجاری ادراری و همچنین پاکسازی هر گونه خون موجود در ادرار کمک کند. فرد توصیه هایی را در ارتباط با انجام ورزش های قاعده لگن دریافت خواهد کرد. این ورزش ها به بهبود کنترل مثانه کمک می کنند. هر گونه دردی معمولا می تواند به وسیله دارو های مسکن بدون نسخه مانند پاراستامول یا ایبوپروفن درمان شود.

✅  بهبودی کامل از عمل برش پروستات از طریق میزراه معمولا بین 3 تا 6 هفته به طول می انجامد. جراح یا پزشک فرد به او توصیه هایی را در ارتباط با زمان مناسب برای از سر گیری فعالیت های معمول ارائه می دهند.

بازگشت به کار بعد از عمل turp

زمان بازگشت به سر کار عمدتا به شغل فرد بستگی دارد. برای مثال، فردی که در یک دفتر کار می کند نسبت به فردی که کار های جسمانی سنگین انجام می دهد سریع تر می تواند بر سر کار خود بازگردد. در اغلب موارد، به فرد توصیه می شود که به مدت 3 تا 4 هفته از رفتن بر سر کار خودداری کنند.

رانندگی

جراح یا پزشک زمان مناسب برای از سر گیری رانندگی را برای فرد توضیح خواهد داد. این زمان معمولا هنگامی خواهد بود که فرد بتواند توقفی ناگهانی و سریع را تحمل کند.

برخی افراد جهت رسیدن به این سطح به 1 هفته و برخی دیگر به 1 ماه یا بیشتر نیاز دارند.

ارتباط جنسی

در حدود 3 تا 4 هفته زمان لازم است تا فرد بتواند برای برقراری ارتباط جنسی احساس راحتی کند.

وجود خون در ادرار

وجود گاه به گاه خون در ادرار پس از انجام عمل برش پروستات از طریق میزراه عادی است. در حدود 1 یا 2 هفته پس از عمل، از آن جایی که زخم موجود بر روی پروستات شروع به از بین رفتن می کند امکان دارد حجم خون موجود در ادرار افزایش یابد.

نوشیدن مقادیر زیاد مایعات به تخلیه هر گونه خون یا لخته خونی کوچک در مثانه کمک می کند. در صورتی که خون موجود در ادرار به مدت بیش از 48 ساعت ادامه یابد، فرد باید با بیمارستان تماس گیرد.

عمل باز

 اگر اندازه پروستات شما بالای 70 گرم باشد، همزمان سنگ مثانه دارید، پروستات به داخل مثانه رشد کرده باشد، بهترین و موثرترین درمان فعلی، عمل باز می باشد.

ویدیو عمل بسته پروستات 

نوع بیهوشی در عمل پروستات: امروزه عمل جراحی پروستات چه باز و یا عمل بسته بدون بیهوشی عمومی و با بی حسی نخاعی انجام می شود.

توصیه های قبل از عمل پروستات

✅ جهت اطمینان از تحمل عمل جراحی باید دکتر متخصص قلب و بیهوشی قبل از عمل شما را ویزیت نماید.

✅ داروهای رقیق کننده خون از قبیل آسپرین، بروفن، ژلوفن، دپیریدامل، پلاویکس و غیره باید یک هفته تا 10 روز قبل از عمل با نظر پزشک معالجتان قطع گردد.

✅ در صورت ابتلا و زمینه بیماری و مصرف داروهای خاص و سابقه عمل های جراحی قبلی حتماً آنها را به دکتر مشاورتان اطلاع دهید.

✅ صبح روز عمل ناشتا و در ساعت 9-10 صبح در بیمارستان حضور داشته باشید.

✅ بلافاصله پس از پذیرش آزمایشتات و عکسبرداری لازم قبل از عمل و مشاوره های بیهوشی و قلب در بیمارستان توسط متخصصین انجام خواهد شد تا با آرامش و اطمینان بیشتر برای اطاق عمل آماده شوید.

✅ جهت حفظ سلامتی شما و جایگزین کردن خونریزی احتمال حین عمل 2-3 واحد برای شما خون ذخیره در بیمارستان آماده می شود تا فقط در صورت نیاز استفاده گردد.

✅ توصیه می شود در صورت عمل باز موهای زائد بالای مثانه را چند روز قبل از عمل با مواد موبر حذف نمایید.

✅ به علت بی حسی نخاعی شما کوچکترین احساس درد و ناراحتی حین عمل نخواهید داشت.

✅ طول عمل جراحی پروستات شما حدود نیم الی یک ساعت است.

توصیه های بعد از عمل پروستات 

✅ در پایان عمل پروستات چه روش باز و یا بسته به مدت 48 تا 72 ساعت سوند فولی در داخل مثانه شما گذاشته می شود تا لخته ها و ترشحات محل عمل کاملاً تخلیه شود.

✅ رنگ سوند فولی خونی بعد از عمل طبیعی است و لذا جهت رقیق شدن آن از شستشو سوند به مدت 24 تا 48 ساعت استفاده می شود و لذا اصلا ً نگران  نباشید.

✅ صبح فردا باید مصرف مایعات را شروع کنید و با کمک باید راه بروید تا از خطر لخته شدن خون در اندامتان و همچنین یبوست بعد از عمل جلوگیری شود.

✅ 48 ساعت بعد از عمل با صلاحدید پزشک معالج سوند شما خارج خواهد شد و اگر تخلیه مثانه انجام شد، شما آماده ترخیص از بیمارستان می شوید. خون در ادرار، سوزش ادرار، عدم روان آمدن ادرار و قطره قطره آمدن ادرار بعد از خارج کردن سوند طبیعی است.

✅ گهگاهی به علت عوارض بیهوشی یا گیرکردن لخته یا قطعه کوچک پروستات در مجرا بعد از خارج کردن سوند ممکن است دچار احتباس ادرار شوید که بلافاصله باید پرسنل را مطلع سازید تا موقتاً دوباره سوند گذاشته تا مشکل شما حل شود.

✅ نمونه پروستات خارج شده حین عمل جهت نسج شناسی به آزمایشگاه فرستاده می شود و لذا توصیه می شود یک هفته بعد از عمل با در دست داشتن نتیجه پاتولوژی به پزشکتان مراجعه فرمائید.

✅ جهت جلوگیری از خونریزی از انجام کارهای سنگین و مقاربت جنسی یک ماه بعد از عمل اجتناب نمایید.

✅ بخیه ها جذبی است و نیاز به کشیدن ندارند.

✅ بلافاصله بعد از ترخیص از بیمارستان می توانید استحمام کنید.

✅ توصیه می شود جهت شفاف شدن رنگ ادرار بعد از عمل ترجیحاً از مواد نوشیدنی و مایعات زیاد استفاده شود.

در حین بهبودی در صورت بروز موارد زیر، باید با بیمارستان یا پزشک خود تماس گرفت:

⚠ دمای بدنی (تب) 38 درجه سانتی گراد یا بالاتر

⚠ درد شدید در هنگام ادرار کردن

⚠ عدم توانایی ادرار

⚠ درد مداوم یا وجود مقدار خونی در ادرار که بدتر می شود.

این علائم می توانند نشانه مشکلی باشند که نیاز به درمان دارد. از جمله این مشکل ها می توان به خونریزی داخلی یا ابتلا به یک عفونت مجاری ادراری اشاره کرد.

عمل جراحی خوش خیم پروستات چه به روش باز یا بسته بر روی توان و میل جنسی شما اثر منفی ندارد و بعد از عمل مایع منی به داخل مثانه ریخته و با ادرار دفع خواهد شد.

دکتر حسین کرمی متخصص جراحی کلیه ، مجاری ادراری تناسلی و فوق تخصص درمان آندوسکوپی و لاپاراسکوپی

3.9/5 - (42 امتیاز)

مشاوره پزشکی

در پایان هر مقاله برای راحتی شما عزیزان، نرم افزار پرسش و پاسخ قرار داده شده است تا به راحتی سوالات خود را با ما در میان بگذارید. از طریق این نرم افزار می توانید پرسش ها و مدارک پزشکی خود را ارسال کنید تا در اسرع وقت به آنها پاسخ داده شود.

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

ثبت سوال جدید غیرفعال می‌باشد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر کریم شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱( 3 ماه پیش) تعداد بازدید: 34 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر من از شهر ستان مزاحم شدم لطفا هزینه عمل لیزری پروستات چقدر میشه ضمنا بیمار به همراه نیاز دارد يا نه.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱( 3 ماه پیش)
   با شماره 09351142080 02122642744 هر روز از ساعت ۱۰ الی۱۲ تماس بگیرید
 • تصویر کاربر Ali شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱( 3 ماه پیش) تعداد بازدید: 45 مشاهده پرسش
  نوينيوينيتاتنثتت
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱( 3 ماه پیش)
   سوالتون رو بفرمایید
 • تصویر کاربر امیرصبحی شنبه ۲۰ فروردین ۱( 4 ماه پیش) تعداد بازدید: 75 مشاهده پرسش
  با عرض سلام،پدر بنده 81 ساله هستند. از 6روز گذشته دچار احتباس ادراری ناگهانی شدند. ایشون بعلت بزرگی پروستات مدتهاست تحت درمان دارویی هستند. از همون شب براشون سوند تعبیه شد .پس از انجام آزمایش وسونو(ارسال شده) به دستور متخصص براشون سیپروفلوکساسین تجویز شد وقرارشد بعداز 2هفته مجدد آزمایش بدن. پس از 3روز سوند رو خارج کردند منتها همچنان ادرار قطره قطره بود.مجدد سوند گذاشتن اما بعد 2روز سوزش ادرار ودرد و ادرار پررنگ پیدا کردند. ایشون سابقه استنت گذاری عروق قلب 4سال پیش وتنگی شدید عروق کاروتید دارند که تحت درمان دارویی هستند. لطفا بفرمایید تشخیص وراهکار درمانی جنابعالی چیست؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۰ فروردین ۱( 4 ماه پیش)
   1-سلام، بهتر است سونوگرافي كنيد.
 • تصویر کاربر نفر دوشنبه ۲ اسفند ۰( 6 ماه پیش) تعداد بازدید: 56 مشاهده پرسش
  عرض سلام و احترام ببخشید پدرمن ۸ روز عمل تراش لیزری پروستات انجام داده و ۱۰ روز قبل به دستور پزشک قرص رقیق کننده قلب رو نخورده تا امروز حدود ۲۰ روز میشه چه مدت بعداز عمل باید دوباره قرصها رو مصرف کند؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۲ اسفند ۰( 6 ماه پیش)
   میتونن مجدد شروع کنند
 • تصویر کاربر جمال پنجشنبه ۲۸ بهمن ۰( 6 ماه پیش) تعداد بازدید: 84 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر وقتتون بخیر ، با توجه به آزمايشات و سونو انجام شده كه فايل آن براى شما ارسال گرديده است ، ميخواستم وضعيت پروستات رو بررسى فرمائید كه آيا به عمل جراحى نياز هست يا خير ؟ و اگر نياز به عمل هست آيا فورى و اورژانسى هست يا با توجه به آزمايشات و سونو انجام شده كه فايل آن براى شما ارسال گرديده است ، ميخواستم وضعيت پروستات رو بررسى كنيد كه آيا به عمل جراحى نياز هست يا خير ؟! و اگر نياز به عمب هست آيا فورى و اورژانسى هست ؟ با توجه به آزمايشات و سونو انجام شده كه فايل آن براى شما ارسال گرديده است ، ميخواستم وضعيت پروستات رو بررسى كنيد كه آيا به عمل جراحى نياز هست يا خير ؟! و اگر نياز به عمب هست آيا فورى و اورژانسى هست ؟ با توجه به آزمايشات و سونو انجام شده كه فايل آن براى شما ارسال گرديده است ، ميخواستم وضعيت پروستات رو بررسى كنيد كه آيا به عمل جراحى نياز هست يا خير ؟! و اگر نياز به عمب هست آيا فورى و اورژانسى هست؟ با توجه به آزمايشات و سونو انجام شده كه فايل آن براى شما ارسال گرديده است ، ميخواستم وضعيت پروستات رو بررسى كنيد كه آيا به عمل جراحى نياز هست يا خير ؟! و اگر نياز به عمب هست آيا فورى و اورژانسى هست؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۲۸ بهمن ۰( 6 ماه پیش)
   1-سلام، بهتر است سونوگرافي كنيد.
 • تصویر کاربر سلام شنبه ۹ بهمن ۰( 6 ماه پیش) تعداد بازدید: 79 مشاهده پرسش
  سلام علیکم ۵۸ سال سن دارم پروستات بنده ۹۰ ccاست در حال حاضریعضی وقت ها در اثر سرما یا تنش‌هایی حبس آلبوم پیش آمده و مجبور به سوندزدن می شوم که بعد از سه روز سوند را بازکرده و تا چندین ماه مشکلی ندارم ضمن اینکه شب ها هم یکبار دستشویی می روم دکترم بیان کرده که عمل باز است آیا عمل باز به معنی برداشتن خود پروستات می شود یا ضایعات برداشته می شود؟ عوارض بعد از عمل چه عوارضی می باشد؟ آیا با بالا رفتن سن امکان تشدید عوارض وجود دارد؟ ضمنا با آزمایشات بعمل آمده بزرگ شدن پروستات از نوع خوش خیم می باشدآیا امکان بدخیم شدن وجود دارد.؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۹ بهمن ۰( 6 ماه پیش)
   خیر احتمال بدخیم شدن کمه
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۹ بهمن ۰( 6 ماه پیش)
   از عوارض عمل بی اختیاری ادراری هست
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۹ بهمن ۰( 6 ماه پیش)
   نگران نباشید،عملش سخت نیست
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر بهرام شنبه ۹ بهمن ۰( 6 ماه پیش) تعداد بازدید: 85 مشاهده پرسش
  با توجه به آزمايشات انجام شده كه فايل آن براى شما ارسال گرديده است ، ميخواستم وضعيت پروستات رو بررسى كنيد كه آيا به عمل جراحى نياز هست يا خير ؟! و اگر نياز به عمب هست آيا فورى و اورژانسى هست يا ميشه چند ماه صبر كرد ؟!
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۱ بهمن ۰( 7 ماه پیش)
   باید حتما جراحی بشن
  2. تصویر کاربر بهرام شنبه ۲ بهمن ۰( 7 ماه پیش)
   ممنون از پاسخ دهى اما ميخواستم بدونم اگر ٣ ماه صبركنن براى عمل موردى پيش نمياد؟! يا زود بايد عمل بشه ؟!
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۹ بهمن ۰( 6 ماه پیش)
   نه باید هر چه زودتر جراحی بشن
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر مجید سه شنبه ۲۸ دی ۰( 7 ماه پیش) تعداد بازدید: 105 مشاهده پرسش
  بررسی مدارک توسط جنابعالی وبستری جهت عمل
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۸ دی ۰( 7 ماه پیش)
   مراجعه کنید با مدارک که بینم
 • تصویر کاربر مجید شنبه ۴ دی ۰( 8 ماه پیش) تعداد بازدید: 193 مشاهده پرسش
  سلام وقت بخیر
  من ۴۰ سال دارم حدود ۲۰ روز پیش با‌کمر درد در ناحیه تحتانی و درد مختصر در ناحیه لگن و همچنین درد مختصر بیضه در هنگام راه رفتن و خارش مجاری ادراری به دکتر ارولوژیست مراجعه نمودم و ایشون سنوگرافی از بیضه برای واریکوسل و غیره نوشتن که نتیجش سلامت بیضه بود، ایشون برای من ۱۰ عدد تاواناکس و داکسی ساکلین و سلوکسیب نوشتن که بعد مصرف ۱۰ عدد از آنها دچار مصفل درد شدید در تمام بدن و حالات اعصبی، بی‌حسی در دستها و پاها شدم، همچنین در روزهای اول درد شدید تاندون داشتم به دکتر مغزواعصاب مراجهه و ایشون به من نپراکسین دادن و گفتن داروهای قبلی رو قطع کن! من الان ۱۲ روزه تاواناکس رو قطع کردم ولی همچنان مفصل درد شدید دارم مانند روماتیسم و درد پاشنه پا هم اضافه شده!!!
  آزمایش ادرار هم دادم باکتری ندارد!!!
  سوال: آیا این علائم مصرف تاواناکس است و با توجه به تجربه شما دقیقا کی این علائم از بدن من خارج میشه؟
  سوال: خارش مجاری ادراری برگشته، وقتی من آب کم مصرف میکنم خارش شروع میشه و وقتی آب زیاد مصرف میکنم خارج از بین میره درضمن درد کمر و بیضه هم با ناپراکسین از بین میره. ممنون میشم تشخیص شما را در مورد مشکل اولم هم بدونم؟
  1. تصویر کاربر مجید سه شنبه ۲۳ آذر ۰( 8 ماه پیش)
   دقیقا کی جواب سوال را میدید ؟
  2. تصویر کاربر مجید سه شنبه ۳۰ آذر ۰( 8 ماه پیش)
   اگر اطلاعات كافى جهت پاسخ به سوال را نداريد مبلغ را عودت دهيد مردم رو سركار نذاريد آقاى دكتر
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۳ دی ۰( 8 ماه پیش)
   خیر علایم مصرف تاوانکس نیست
  4. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۳ دی ۰( 8 ماه پیش)
   ترشح از نوک مجرا ندارید؟
  5. تصویر کاربر مجید جمعه ۳ دی ۰( 8 ماه پیش)
   متوجه ترشح نمیشم
   ولی شب ها که از خواب بلند میشم و خودم با دست مجرای ادراری رو چک میکنم میبینم یک مایه بی رنگی در مجراع است
   صبح ها هم انگار این مایه خشک شده باشه اول با یکم فشار ادرار خارج میشه!!!
   کلا باید مقدار آب زیاد مصرف کنم
  6. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۴ دی ۰( 8 ماه پیش)
   باید نمونه کشت از ترشحات مجرا بدید
  7. نمایش سایر 5 پاسخ
 • تصویر کاربر کاظم پنجشنبه ۱۸ آذر ۰( 8 ماه پیش) تعداد بازدید: 111 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر ۶۵سال سن دارم یک هفته قبل عمل پروستات (TURP)انجام داده‌ام الان در هنگام دفع ادرار درد دارم و کمی سوزش ادرار آیا این طبیعیه؟ آیا باید مسکن استفاده کنم ؟ ضمنا نتیجه آسیب شناسی را خدمت شما ارسال میکنم لطفا بررسی بفرمائید کمال تشکر رادارم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۱۸ آذر ۰( 8 ماه پیش)
   خوش خیمه نگران نباشید
درحال دریافت اطلاعات

مطالب بیشتری بخوانید

هیدروسل تجمع مایعات درون کیسه ی بیضه است که اکثر این مایعات بدون دلیل ظاهری رشد می…
همه محتویات شکم توسط یک لایه محکم و نگه دارنده ای به نام فاسیا محافظت می شوند….
HPV یا ویروس پاپیلومای انسانی، شایعترین بیماری منتقل شونده ویروسی در دنیا است. بیش از 140 نوع…

روزای هفته

ساعت مطب

شنبه

17:00 - 21:00

یکشنبه

16:00 - 21:00

دوشنبه

17:00 - 21:00

سه شنبه

16:00 - 21:00