توصیه های قبل و بعد از عمل پروستات turp

چه نوع جراحی باز یا بسته؟ علی رغم پیشرفت در تکنولوژی در جهان هنوز عمل پروستات بسته به روش تراش یا TURP و عمل پروستات باز دو عمل طلائی برای جراحی پروستات می باشند.

پروستات غده ای است که به اندازه گردو کوچک قسمت خروجی گردن مثانه را احاطه کرده و با گذر زمان بزرگ می شود و با حالت فشار در گلوگاه مثانه باعث کاهش قدرت پرش ادرار، تکرر ادرار ، سوزش، عدم تخلیه خوب ادرار، شب بلند شدن های بیش از حد برای دستشویی در نهایت احتباس ادراری می شود.

هیچ ارتباطی بین شدت بزرگی پروستات و شدت علائم وجود ندارد و لذا ممکن است پروستات بزرگ علامت نداشته باشد ولی پروستات با حجم کم باعث اختلال ادرار می شود.

درمان دارویی بزرگی پروستات

هنوز در دنیا داروی کوچک کننده پروستات کشف نشده است. همه داروها حالت شل کنندگی موقت دارند و زمانی موثرند که شما هر شب دارو را مصرف نمائید و با قطع دارو  بلافاصله  علائم بر می گردد.

چه کسانی کاندید عمل پروستات هستند؟

احتباس یا بند آمدن ادرار- سنگ همزمان مثانه- عدم تخلیه کامل مثانه و ادرار باقیمانده زیاد- به مخاطره افتادن کلیه ها به علت پس زدن ادرار از مثانه به علت انسداد پروستات- زمان که تخلیه مثانه به سختی انجام می شود و دارها دیگر موثر نیستند – قطره قطره آمدن ادرار و شب بیدار شدن های مکرر برای دستشوئی نشان از این هستند که باید برای درمان پروستات خود باید از روش قطعی جراحی

عمل بسته یا TURP

که در آن بدون شکاف جراحی و از مجرای ادراری، پروستات برداشته می شود و بهترین عمل برای پروستات های زیر 60 گرم می باشند.

 ویدیو عمل بسته پروستات

– معمولا پس از عمل بسته پروستات، فرد قبل از رفتن به خانه نیاز دارد 1 تا 3 روز را در بیمارستان سپری کند.

– در بیمارستان، تا زمانی که بیمار از بیهوشی بهبود یافته و قادر به خوردن و نوشیدن شود، به او از طریق ورید (درون رگی) مایعات داده می شود.

– بیمار هیچ گونه درد شدیدی نخواهد داشت؛ با این حال ممکن است در اثر کاتتری که در میزراه او قرار داده می شود دچار مقداری ناراحتی و اسپاسم مثانه شود. دلیل قرار دادن کاتتر در میزراه این است که این مجرا متورم و دردناک خواهد شد. میزراه لوله ای است که ادرار را به بیرون از بدن می راند. هنگامی که کاتتر برداشته شده و فرد قادر باشد به صورت معمول ادرار کند، از بیمارستان مرخص می شود. قبل از رفتن به خانه، توصیه هایی در ارتباط با بهبودی بیمار به او داده می شود. قرار ملاقاتی در چند هفته بعد جهت بررسی پیشرفت بیمار برای او ترتیب داده می شود.

– در طول روز پس از عمل، امکان دارد جهت پاکسازی مثانه و تخلیه کردن هر گونه لخته خونی یا دیگر مواد زائد، آب از طریق این کاتتر به درون مثانه فرستاده شود. این مورد اغلب دردناک نیست با این حال می تواند احساسی نامطلوب از پر بودن را در مثانه ایجاد کند.

– پس از 24 تا 48 ساعت، جهت بررسی توانایی بیمار در ادرار کردن و مرخص شدن به خانه این کاتتر برداشته می شود.

– احساس ناراحتی و عدم کنترل به مدت چند روز پس از برداشته شدن کاتتر عادی است.

– در صورتی که فرد پس از گذشت این مدت قادر به ادرار کردن نباشد، ممکن است نیاز باشد تا کاتتر به صورت موقت دوباره جایگذاری شود. فرد می تواند به همراه کاتتر به خانه رود. قرار ملاقاتی در چند روز تا چند هفته آینده جهت برداشتن کاتتر برای بیمار ترتیب داده خواهد شد.

مراقبت های بعد از عمل turp در خانه

✅ احساس خستگی و بی حالی به مدت 1 یا 2 هفته پس از انجام این عمل شایع است. اغلب مردان پس از این مدت سلامتی خود را باز می یابند. با این حال، باید حداکثر تا 2 ماه پس از عمل بر خود آسان گرفت.

✅ برای چند هفته اول، بیمار نباید هر گونه جسم سنگین را حرکت داده و یا بلند کند. همچنین، باید از انجام ورزش های شدید نیز اجتناب شود. در صورت امکان، باید از دوستان و اعضای خانواده در انجام کار های خانه کمک خواست.

✅ در هنگامی که فرد احساس توانایی می کند می تواند ورزش هایی مانند پیاده روی را انجام دهد. این ورزش ها به حفظ گردش خون و کاهش خطر ایجاد لخته های خونی در پا کمک می کنند.

✅ نوشیدن مقادیر زیادی آب در حین دوره بهبودی می تواند به کاهش خطر ابتلا به عفونت های مجاری ادراری و همچنین پاکسازی هر گونه خون موجود در ادرار کمک کند. فرد توصیه هایی را در ارتباط با انجام ورزش های قاعده لگن دریافت خواهد کرد. این ورزش ها به بهبود کنترل مثانه کمک می کنند. هر گونه دردی معمولا می تواند به وسیله دارو های مسکن بدون نسخه مانند پاراستامول یا ایبوپروفن درمان شود.

✅  بهبودی کامل از عمل برش پروستات از طریق میزراه معمولا بین 3 تا 6 هفته به طول می انجامد. جراح یا پزشک فرد به او توصیه هایی را در ارتباط با زمان مناسب برای از سر گیری فعالیت های معمول ارائه می دهند.

بازگشت به کار بعد از عمل turp

زمان بازگشت به سر کار عمدتا به شغل فرد بستگی دارد. برای مثال، فردی که در یک دفتر کار می کند نسبت به فردی که کار های جسمانی سنگین انجام می دهد سریع تر می تواند بر سر کار خود بازگردد. در اغلب موارد، به فرد توصیه می شود که به مدت 3 تا 4 هفته از رفتن بر سر کار خودداری کنند.

رانندگی

جراح یا پزشک زمان مناسب برای از سر گیری رانندگی را برای فرد توضیح خواهد داد. این زمان معمولا هنگامی خواهد بود که فرد بتواند توقفی ناگهانی و سریع را تحمل کند.

برخی افراد جهت رسیدن به این سطح به 1 هفته و برخی دیگر به 1 ماه یا بیشتر نیاز دارند.

ارتباط جنسی

در حدود 3 تا 4 هفته زمان لازم است تا فرد بتواند برای برقراری ارتباط جنسی احساس راحتی کند.

وجود خون در ادرار

وجود گاه به گاه خون در ادرار پس از انجام عمل برش پروستات از طریق میزراه عادی است. در حدود 1 یا 2 هفته پس از عمل، از آن جایی که زخم موجود بر روی پروستات شروع به از بین رفتن می کند امکان دارد حجم خون موجود در ادرار افزایش یابد.

نوشیدن مقادیر زیاد مایعات به تخلیه هر گونه خون یا لخته خونی کوچک در مثانه کمک می کند. در صورتی که خون موجود در ادرار به مدت بیش از 48 ساعت ادامه یابد، فرد باید با بیمارستان تماس گیرد.

عمل باز

 اگر اندازه پروستات شما بالای 70 گرم باشد، همزمان سنگ مثانه دارید، پروستات به داخل مثانه رشد کرده باشد، بهترین و موثرترین درمان فعلی، عمل باز می باشد.

ویدیو عمل بسته پروستات 

نوع بیهوشی در عمل پروستات: امروزه عمل جراحی پروستات چه باز و یا عمل بسته بدون بیهوشی عمومی و با بی حسی نخاعی انجام می شود.

توصیه های قبل از عمل پروستات

✅ جهت اطمینان از تحمل عمل جراحی باید دکتر متخصص قلب و بیهوشی قبل از عمل شما را ویزیت نماید.

✅ داروهای رقیق کننده خون از قبیل آسپرین، بروفن، ژلوفن، دپیریدامل، پلاویکس و غیره باید یک هفته تا 10 روز قبل از عمل با نظر پزشک معالجتان قطع گردد.

✅ در صورت ابتلا و زمینه بیماری و مصرف داروهای خاص و سابقه عمل های جراحی قبلی حتماً آنها را به دکتر مشاورتان اطلاع دهید.

✅ صبح روز عمل ناشتا و در ساعت 9-10 صبح در بیمارستان حضور داشته باشید.

✅ بلافاصله پس از پذیرش آزمایشتات و عکسبرداری لازم قبل از عمل و مشاوره های بیهوشی و قلب در بیمارستان توسط متخصصین انجام خواهد شد تا با آرامش و اطمینان بیشتر برای اطاق عمل آماده شوید.

✅ جهت حفظ سلامتی شما و جایگزین کردن خونریزی احتمال حین عمل 2-3 واحد برای شما خون ذخیره در بیمارستان آماده می شود تا فقط در صورت نیاز استفاده گردد.

✅ توصیه می شود در صورت عمل باز موهای زائد بالای مثانه را چند روز قبل از عمل با مواد موبر حذف نمایید.

✅ به علت بی حسی نخاعی شما کوچکترین احساس درد و ناراحتی حین عمل نخواهید داشت.

✅ طول عمل جراحی پروستات شما حدود نیم الی یک ساعت است.

توصیه های بعد از عمل پروستات 

✅ در پایان عمل پروستات چه روش باز و یا بسته به مدت 48 تا 72 ساعت سوند فولی در داخل مثانه شما گذاشته می شود تا لخته ها و ترشحات محل عمل کاملاً تخلیه شود.

✅ رنگ سوند فولی خونی بعد از عمل طبیعی است و لذا جهت رقیق شدن آن از شستشو سوند به مدت 24 تا 48 ساعت استفاده می شود و لذا اصلا ً نگران  نباشید.

✅ صبح فردا باید مصرف مایعات را شروع کنید و با کمک باید راه بروید تا از خطر لخته شدن خون در اندامتان و همچنین یبوست بعد از عمل جلوگیری شود.

✅ 48 ساعت بعد از عمل با صلاحدید پزشک معالج سوند شما خارج خواهد شد و اگر تخلیه مثانه انجام شد، شما آماده ترخیص از بیمارستان می شوید. خون در ادرار، سوزش ادرار، عدم روان آمدن ادرار و قطره قطره آمدن ادرار بعد از خارج کردن سوند طبیعی است.

✅ گهگاهی به علت عوارض بیهوشی یا گیرکردن لخته یا قطعه کوچک پروستات در مجرا بعد از خارج کردن سوند ممکن است دچار احتباس ادرار شوید که بلافاصله باید پرسنل را مطلع سازید تا موقتاً دوباره سوند گذاشته تا مشکل شما حل شود.

✅ نمونه پروستات خارج شده حین عمل جهت نسج شناسی به آزمایشگاه فرستاده می شود و لذا توصیه می شود یک هفته بعد از عمل با در دست داشتن نتیجه پاتولوژی به پزشکتان مراجعه فرمائید.

✅ جهت جلوگیری از خونریزی از انجام کارهای سنگین و مقاربت جنسی یک ماه بعد از عمل اجتناب نمایید.

✅ بخیه ها جذبی است و نیاز به کشیدن ندارند.

✅ بلافاصله بعد از ترخیص از بیمارستان می توانید استحمام کنید.

✅ توصیه می شود جهت شفاف شدن رنگ ادرار بعد از عمل ترجیحاً از مواد نوشیدنی و مایعات زیاد استفاده شود.

در حین بهبودی در صورت بروز موارد زیر، باید با بیمارستان یا پزشک خود تماس گرفت:

⚠ دمای بدنی (تب) 38 درجه سانتی گراد یا بالاتر

⚠ درد شدید در هنگام ادرار کردن

⚠ عدم توانایی ادرار

⚠ درد مداوم یا وجود مقدار خونی در ادرار که بدتر می شود.

این علائم می توانند نشانه مشکلی باشند که نیاز به درمان دارد. از جمله این مشکل ها می توان به خونریزی داخلی یا ابتلا به یک عفونت مجاری ادراری اشاره کرد.

عمل جراحی خوش خیم پروستات چه به روش باز یا بسته بر روی توان و میل جنسی شما اثر منفی ندارد و بعد از عمل مایع منی به داخل مثانه ریخته و با ادرار دفع خواهد شد.

دکتر حسین کرمی متخصص جراحی کلیه ، مجاری ادراری تناسلی و فوق تخصص درمان آندوسکوپی و لاپاراسکوپی

جهت آسایش و حفظ سلامتی شما بیماران عزیز از اول فروردین ماه، سیستم ویزیت آنلاین در این سایت فعال شده است. شما می توانید به جای پرسش از دکتر و یا مراجعه حضوری، به صورت تلفنی با پزشک متخصص صحبت کنید. برای این کار روی ویزیت تلفنی کلیک کنید:

ویزیت تلفنی

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر سعید شنبه ۱۹ مهر ۹۹( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 4 مشاهده پرسش
  سلام جناب دکتر، من پدرم ۶ روز پیش سیستوسکمی شدن که نتیجه رو خدمتتون میفرستم، دیروز رفتن آزمایش psa دادن که نتیجش شده این
  Psa =0.64
  FREE PSA=0.097
  نسبتشون هم ۰.۱۵
  الان چه کار باید کنیم؟ نمونه برداری لازم هست؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۱۸ مهر ۹۹( 1 ماه پیش)
   نه ، مشکلی نیست ، سالانه psa چک شود و در ضمن سی تی اسکن شکم و لگن با تزریق انجام شود
  2. تصویر کاربر سعید جمعه ۱۸ مهر ۹۹( 1 ماه پیش)
   سی تی اسکن شکم و لگن انجام شده، مشکل خاصی نبود، فقط افزایش ضخامت دیواره مثانه گزارش شده که در سیستوسکپی مشکل مثانه نبود. فقط دکتر BPH تشخیص دادن و گفتن باید عمل بشه.
   آیا در این شرایط کرونا شما عمل تشخیص میدید جناب دکتر؟ نمیدونم فایلهایی که آپلود میکنم درست به دستتون میرسه یا نه.ریپورت سی تی با تزریق رو آپلود کردم خدمتتون. ممنون میشم راهنمایی کنید
   سپاس از بزرگواریتون
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۱۹ مهر ۹۹( 1 ماه پیش)
   اگر علایم ادراریشون با دارو کنترل نیست و اذیت میشن عمل کنن ، در غیر این صورت تامسولوسین شبی یک عدد و فیناستراید روزی یک عدد مصرف شود
  4. تصویر کاربر سعید جمعه ۱۸ مهر ۹۹( 1 ماه پیش)
   جناب دکتر اس ام اس اومده که جواب دادید اما در سیستم جوابی برای سوال دومم نیست.
   ممنون از شما دکتر بزرگوار
  5. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۱۹ مهر ۹۹( 1 ماه پیش)
   اگر علایم ادراریشون با دارو کتترل نیست و اذیت میشن عمل کنن ، در غیر این صورت تامسولوسین شبی یک عدد و فیناستراید روزی یک عدد استفاده شود
  6. نمایش سایر 4 پاسخ
 • تصویر کاربر حمید یکشنبه ۱۳ مهر ۹۹( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 5 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر ۳۵ سال سن دارم مدتی هست که رنگ مایع منی کمی زرد رنگ و روشن شده و هنگام انزال مثل قبل جهش ندارد و به ندرت اتفاق میفته که بعد از انزال ادرار کردن با کمی سوزش همراه باشد فشار ادرار خوب هست ولی در انتها باریک و با فشار تخلیه کامل میشه و در زیر کلاهک کمی احساس گرفتگی میکنم انگار چیزی داخل مجرا گیر کرده در فصل سرما تکرر ادرار دارم لطفا راهنمایی فرمایید🙏🙏🙏
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۱۳ مهر ۹۹( 1 ماه پیش)
   علایم شما به التهاب پروستات شباهت دارد ، از داروهای افلوکساسین ۲۰۰ میلیگرم هر ۱۲ ساعت و کپسول تامسولوسین ۰.۴ میلیگرم شبی یک عدد و قرص ملوکسیکام ۷.۵ میلیگرم هر ۱۲ ساعت برای یک ماه استفاده کنین و از قهوه و نوشابه و ادویه جات و پیاز و سیر پرهیز کنین
 • تصویر کاربر ناصر یکشنبه ۱۳ مهر ۹۹( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 6 مشاهده پرسش
  با سلام خدمت پروفسور عزیز، بنده 44 ساله هستم، حدود یک سال و نیم پیش به دلیل سوزش ادرار و اشکال در نعوذ به دکتر حسینی فوق تخصص اندویورولوژی مراجعه کردم، پس از منفی بودن نتیجه کشت ادرار به توصیه ایشان آزمایش 4 گلس رو انجام دادم که در آزمایش ماساژ پروستات هم خون دیده شد و هم گلبول های سفید و قرمز افزایش چشمگیر داشتند. لذا به توصیه ایشان به صورت ماهانه حدود 7 ماه آنتی بیوتیک های قوی مانند لووفلوکساسین، سیپروفلوکساسین، سفیکسیم، داکسی سایکلین و ریفامپین به صورت ترکیبی مصرف نمودم. تقریبا بهبودی نسبی ایجاد شد لیکن با توجه به درد های مختصر و سینوسی مجددا به دکتر نوروزی مراجعه نمودم طبق ویزیت ایشان برای بنده هیچ وقت بهبودی کامل ایجاد نشده و باید تا آخر عمر با بیماری مدارا نمایم و توصیه نمودند مایعات فراوان مصرف نموده و انزال متعدد داشته باشم. اکنون پس از 6 ماه دوباره سوزش مختصر و تاخیر در دفع ادرار دارم که نشان دهنده متورم شدن دوباره غده پروستات می باشد. با تشکر فراوان خواستم نظر جنابعالی رو در این زمینه جویا شوم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۱۳ مهر ۹۹( 1 ماه پیش)
   علایم شما به التهاب پروستات شباهت دارد ، از داروهای افلوکساسین ۲۰۰ میلیگرم هر ۱۲ ساعت و کپسول تامسولوسین ۰.۴ میلیگرم شبی یک عدد و قرص ملوکسیکام ۷.۵ میلیگرم هر ۱۲ ساعت برای یک ماه استفاده کنین و از قهوه و نوشابه و ادویه جات و پیاز و سیر پرهیز کنین
 • تصویر کاربر اقبالی یکشنبه ۳۰ شهریور ۹۹( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 5 مشاهده پرسش
  سلام جناب دکتر حدود بیست روز است عمل تراش پروستات با روش بسته با حلقه سیمی انجام داده اما همه مشکلات بزحمت ادرارکردن پرور زدن وتکرر شبانه قطع وخود شده فقط بعض اوقات در پایان ادرار احساس خشن بودن در انتهای مجرای ادرارمیکنم البته درد نیست احساس چه جوری بگم احساس لرزه یا لزوم قطع وصل بخاطر رهایی از اون لرزه پایان تخلیه میکنم ،این وضعیت تا کی ممکنه ادامه داشته باشه یعنی اول خیلی با فشار خوب و راحت ادرار میکنم از پایانش بدم میاد چون کنی با ترس قاطی میشه واحساس خشونت در نهایت تخلیه میشوم، بسیار ممنون میشم اگه راهنمایی بفرمایید چون در روستایی دور افتاده هستم وبه جراحم دسترسی ندارم ضمنا نتیجه پاتولوژی نمونه آزمایش های پروستات هم خوش خیم بوده ومشکلی جز بزرگی معمولی نداشته.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۳۰ شهریور ۹۹( 2 ماه پیش)
   سلام جای نگرانی نیست به مرور علایم برطرف می شود
 • تصویر کاربر محمدگودرزی چهارشنبه ۲۶ شهریور ۹۹( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 4 مشاهده پرسش
  سلام پدر بنده 80 سال دارد و مدتی است دچار تکرر ادرار شده بود و یکبار هم دچار احتباس ادرار شد ک مجبور شدیم از سوند برای چند روز استفاده کند بعد از آزمایشات و سونوگرافی دکتر گفتند ک دچار بزرگی پروستات شده اند و باید عمل شوند با توجه به عوارض عمل و سن بالای پدرم مزاحم شما شدیم ک نظر شما رو بدونیم و اگر عمل باید بشه میشود عمل لیزری انجام بده نظرتونو بگید ممنون میشم.عکس سونو و آزمایش هم براتون میفرستم.الان هم قرص استفاده میکنند و باز هم تکرر دارند.باتشکر از زحمات شما
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۵ شهریور ۹۹( 2 ماه پیش)
   سلام عکس سونو و ازمایش را بفرستید
  2. تصویر کاربر محمدگودرزی سه شنبه ۲۵ شهریور ۹۹( 2 ماه پیش)
   سلام عکسای آزمایشو سونوگرافی را فرستادم براتون ممنون میشم
  3. تصویر کاربر محمدگودرزی سه شنبه ۲۵ شهریور ۹۹( 2 ماه پیش)
   سلام عکسای آزمایشو سونوگرافی را فرستادم براتون ممنون میشم
  4. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۲۶ شهریور ۹۹( 2 ماه پیش)
   عکس ها را همین جا بفرستید ببینم
  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر مسعود سه شنبه ۲۵ شهریور ۹۹( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 3 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر۳۶ساله هستم، مدت ۱۵روزه که کشاله ران درد میکنه و برخی مواقع به زیر بیضه بخصوص سمت راست میزنه. بین کیسه بیضه و معقد هم گاهی درد میگیره. کارمند هستم و زیاد رو صندلی میشینم. سوزش ادرار ندارم. پیش متخصص ارولوژی  رفتم. سونو.بیضه. کلیه و پروستات دادم. همه چیزنرمال بود.حجم پروستات ۱۸ میلی بود. ایشان اول کوتریموکسازول تجویز کردن چون آلرژی داشتتم به این قرص، قرص سیپروفلاکسیزین500 به تعداد ۱۵ عدد و قرص 12 عدد دیکلوفناک 50 نوشتن. بعداز یک هفته هنوز هم برخی مواقع احساس درد میکنم البته دردش قابل تحمل است وشدید نیست. اما نگرانم  
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۵ شهریور ۹۹( 2 ماه پیش)
   سلام علایم شما به التهاب پروستات شباهت دارد ، از داروهای سیپروفلوکساسین و تامسولوسین و ملوکسیکام استفاده کنین و از قهوه و نوشابه و ادویه جات و پیاز و سیر پرهیز کنین
 • تصویر کاربر اسحق یکشنبه ۹ شهریور ۹۹( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 3 مشاهده پرسش
  با سلام و احترام
  لطفا نظر خود را در مورد نتایج آزمایش psa که جزییات آن در فایل پیوست مربوط به چند آزمایش اخیر است بفرمایید.
  متشکرم
  1. تصویر کاربر اسحق جمعه ۳۱ مرداد ۹۹( 3 ماه پیش)
   فایل آزمایش
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۹ شهریور ۹۹( 2 ماه پیش)
   بهتر است MRS بكنيد
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر سید سه شنبه ۲۱ مرداد ۹۹( 3 ماه پیش) تعداد بازدید: 3 مشاهده پرسش
  سلام‌اقای دکتر من 29 سال دارم‌ من چندوقتی سوزش ادرار دارم به طوری که وقتی نشستم سوزش ادار دارم از صبح تا شب سرالتم و زیرش سوزش دارم ادرار جایم درد نمیکنه الان حدود 3 ماه هس ازمایش ادرار کامل و psaانجام دادم گفتن نرمال همچیت سونو گرافی گفتن همچیت نرمال پروستاتم حجمش 19سی سی بود گاهی وقتا تکرر ادارم میگیرم‌ولی سوزش همیشه دارم خسته شدم راهنمایم‌کنید
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۱ مرداد ۹۹( 3 ماه پیش)
   سلام آزمایش ادرار و کشت ادرار بدهید و اطلاع دهید
 • تصویر کاربر امیر جمعه ۲۳ خرداد ۹۹( 5 ماه پیش) تعداد بازدید: 1 مشاهده پرسش
  سلام اقاي دکتر ، وقتتون بخير

  درد در نيمه انتهايي الت دارم ي چيزي شبيه مور مور شدن، تير کشيدن و سوزش، موقع ادرار اين درد از بين ميره و هيچ سوزشي ندارم، فشار ادرار شديد کم و زياد ميشه از فاصله 5 سانت تا 40 سانت در طول يه ادرار کم و زياد ميشه، با سايز پروستات 29، سن 36 سال، ادرار باقیمانده 30 سی سی، طبق سونوگرافی مثانه و کليه نرمال و بعد از سيستوسکوپي تشخيص بر عفونت مجرا و پروستات بود و سه ماه و نيم افلوکساسين 200 روزي يه عدد، تامسولوسين روزي يه عدد و کنفرون تجويز شد ولي مشکل کماکان برقرار هست، لطفا تشخيص و توصيه تان را بفرماييد جناب دکتر گرامي و مهربان. ( لطفا يک صفحه فايل پيوست که شرح مفصل مشکل هست را نيز ملاحظه فرماييد). سپاسگزارم از توجه و وقتي که اختصاص ميديد.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۲۳ خرداد ۹۹( 5 ماه پیش)
   سلام، احتمالا پروستاتیت مزمن دارید، در این بیماری درمان طولانی مدت نیاز هست، مجدد به پزشکتون مراجعه کنید
 • تصویر کاربر حسین دوشنبه ۲۵ فروردین ۹۹( 7 ماه پیش) تعداد بازدید: 4 مشاهده پرسش
  پدرم در ایام عید دو بار دچار حبس ادرار شدند که سون وصل کردند دکتر اورولوژیست اسکن اسپیرال ریه و مدیاستن و اسکن اسپیرال شکم و لگن بدون تزریق و آزمایش خون وادرار را تجویز کردند آزمایشات ایشان خوشبختانه سالم بود ( psa=0.7 ) اما طبق اسکن لگن و شکم فرمودند که پروستات ایشان بزرگ و حتما باید سریعا تراش بخورد و داروهایی هم تجویز نمودند . به نظر شما با توجه به شرایط کرونا این تراش پروستات ضروری است یا میشه فعلا با دارو کنترل کرد؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۲۵ فروردین ۹۹( 7 ماه پیش)
درحال دریافت اطلاعات
ممکن است شما دوست داشته باشید
پرسش از دکتر