توصیه های قبل و بعد از عمل پروستات turp

چه نوع جراحی باز یا بسته؟ علی رغم پیشرفت در تکنولوژی در جهان هنوز عمل پروستات بسته به روش تراش یا TURP و عمل پروستات باز دو عمل طلائی برای جراحی پروستات می باشند.

پروستات غده ای است که به اندازه گردو کوچک قسمت خروجی گردن مثانه را احاطه کرده و با گذر زمان بزرگ می شود و با حالت فشار در گلوگاه مثانه باعث کاهش قدرت پرش ادرار، تکرر ادرار ، سوزش، عدم تخلیه خوب ادرار، شب بلند شدن های بیش از حد برای دستشویی در نهایت احتباس ادراری می شود.

هیچ ارتباطی بین شدت بزرگی پروستات و شدت علائم وجود ندارد و لذا ممکن است پروستات بزرگ علامت نداشته باشد ولی پروستات با حجم کم باعث اختلال ادرار می شود.

درمان دارویی بزرگی پروستات

هنوز در دنیا داروی کوچک کننده پروستات کشف نشده است. همه داروها حالت شل کنندگی موقت دارند و زمانی موثرند که شما هر شب دارو را مصرف نمائید و با قطع دارو  بلافاصله  علائم بر می گردد.

چه کسانی کاندید عمل پروستات هستند؟

احتباس یا بند آمدن ادرار- سنگ همزمان مثانه- عدم تخلیه کامل مثانه و ادرار باقیمانده زیاد- به مخاطره افتادن کلیه ها به علت پس زدن ادرار از مثانه به علت انسداد پروستات- زمان که تخلیه مثانه به سختی انجام می شود و دارها دیگر موثر نیستند – قطره قطره آمدن ادرار و شب بیدار شدن های مکرر برای دستشوئی نشان از این هستند که باید برای درمان پروستات خود باید از روش قطعی جراحی

عمل بسته یا TURP

که در آن بدون شکاف جراحی و از مجرای ادراری، پروستات برداشته می شود و بهترین عمل برای پروستات های زیر 60 گرم می باشند.

 ویدیو عمل بسته پروستات

– معمولا پس از عمل بسته پروستات، فرد قبل از رفتن به خانه نیاز دارد 1 تا 3 روز را در بیمارستان سپری کند.

– در بیمارستان، تا زمانی که بیمار از بیهوشی بهبود یافته و قادر به خوردن و نوشیدن شود، به او از طریق ورید (درون رگی) مایعات داده می شود.

– بیمار هیچ گونه درد شدیدی نخواهد داشت؛ با این حال ممکن است در اثر کاتتری که در میزراه او قرار داده می شود دچار مقداری ناراحتی و اسپاسم مثانه شود. دلیل قرار دادن کاتتر در میزراه این است که این مجرا متورم و دردناک خواهد شد. میزراه لوله ای است که ادرار را به بیرون از بدن می راند. هنگامی که کاتتر برداشته شده و فرد قادر باشد به صورت معمول ادرار کند، از بیمارستان مرخص می شود. قبل از رفتن به خانه، توصیه هایی در ارتباط با بهبودی بیمار به او داده می شود. قرار ملاقاتی در چند هفته بعد جهت بررسی پیشرفت بیمار برای او ترتیب داده می شود.

– در طول روز پس از عمل، امکان دارد جهت پاکسازی مثانه و تخلیه کردن هر گونه لخته خونی یا دیگر مواد زائد، آب از طریق این کاتتر به درون مثانه فرستاده شود. این مورد اغلب دردناک نیست با این حال می تواند احساسی نامطلوب از پر بودن را در مثانه ایجاد کند.

– پس از 24 تا 48 ساعت، جهت بررسی توانایی بیمار در ادرار کردن و مرخص شدن به خانه این کاتتر برداشته می شود.

– احساس ناراحتی و عدم کنترل به مدت چند روز پس از برداشته شدن کاتتر عادی است.

– در صورتی که فرد پس از گذشت این مدت قادر به ادرار کردن نباشد، ممکن است نیاز باشد تا کاتتر به صورت موقت دوباره جایگذاری شود. فرد می تواند به همراه کاتتر به خانه رود. قرار ملاقاتی در چند روز تا چند هفته آینده جهت برداشتن کاتتر برای بیمار ترتیب داده خواهد شد.

مراقبت های بعد از عمل turp در خانه

✅ احساس خستگی و بی حالی به مدت 1 یا 2 هفته پس از انجام این عمل شایع است. اغلب مردان پس از این مدت سلامتی خود را باز می یابند. با این حال، باید حداکثر تا 2 ماه پس از عمل بر خود آسان گرفت.

✅ برای چند هفته اول، بیمار نباید هر گونه جسم سنگین را حرکت داده و یا بلند کند. همچنین، باید از انجام ورزش های شدید نیز اجتناب شود. در صورت امکان، باید از دوستان و اعضای خانواده در انجام کار های خانه کمک خواست.

✅ در هنگامی که فرد احساس توانایی می کند می تواند ورزش هایی مانند پیاده روی را انجام دهد. این ورزش ها به حفظ گردش خون و کاهش خطر ایجاد لخته های خونی در پا کمک می کنند.

✅ نوشیدن مقادیر زیادی آب در حین دوره بهبودی می تواند به کاهش خطر ابتلا به عفونت های مجاری ادراری و همچنین پاکسازی هر گونه خون موجود در ادرار کمک کند. فرد توصیه هایی را در ارتباط با انجام ورزش های قاعده لگن دریافت خواهد کرد. این ورزش ها به بهبود کنترل مثانه کمک می کنند. هر گونه دردی معمولا می تواند به وسیله دارو های مسکن بدون نسخه مانند پاراستامول یا ایبوپروفن درمان شود.

✅  بهبودی کامل از عمل برش پروستات از طریق میزراه معمولا بین 3 تا 6 هفته به طول می انجامد. جراح یا پزشک فرد به او توصیه هایی را در ارتباط با زمان مناسب برای از سر گیری فعالیت های معمول ارائه می دهند.

بازگشت به کار بعد از عمل turp

زمان بازگشت به سر کار عمدتا به شغل فرد بستگی دارد. برای مثال، فردی که در یک دفتر کار می کند نسبت به فردی که کار های جسمانی سنگین انجام می دهد سریع تر می تواند بر سر کار خود بازگردد. در اغلب موارد، به فرد توصیه می شود که به مدت 3 تا 4 هفته از رفتن بر سر کار خودداری کنند.

رانندگی

جراح یا پزشک زمان مناسب برای از سر گیری رانندگی را برای فرد توضیح خواهد داد. این زمان معمولا هنگامی خواهد بود که فرد بتواند توقفی ناگهانی و سریع را تحمل کند.

برخی افراد جهت رسیدن به این سطح به 1 هفته و برخی دیگر به 1 ماه یا بیشتر نیاز دارند.

ارتباط جنسی

در حدود 3 تا 4 هفته زمان لازم است تا فرد بتواند برای برقراری ارتباط جنسی احساس راحتی کند.

وجود خون در ادرار

وجود گاه به گاه خون در ادرار پس از انجام عمل برش پروستات از طریق میزراه عادی است. در حدود 1 یا 2 هفته پس از عمل، از آن جایی که زخم موجود بر روی پروستات شروع به از بین رفتن می کند امکان دارد حجم خون موجود در ادرار افزایش یابد.

نوشیدن مقادیر زیاد مایعات به تخلیه هر گونه خون یا لخته خونی کوچک در مثانه کمک می کند. در صورتی که خون موجود در ادرار به مدت بیش از 48 ساعت ادامه یابد، فرد باید با بیمارستان تماس گیرد.

عمل باز

 اگر اندازه پروستات شما بالای 70 گرم باشد، همزمان سنگ مثانه دارید، پروستات به داخل مثانه رشد کرده باشد، بهترین و موثرترین درمان فعلی، عمل باز می باشد.

ویدیو عمل بسته پروستات 

نوع بیهوشی در عمل پروستات: امروزه عمل جراحی پروستات چه باز و یا عمل بسته بدون بیهوشی عمومی و با بی حسی نخاعی انجام می شود.

توصیه های قبل از عمل پروستات

✅ جهت اطمینان از تحمل عمل جراحی باید دکتر متخصص قلب و بیهوشی قبل از عمل شما را ویزیت نماید.

✅ داروهای رقیق کننده خون از قبیل آسپرین، بروفن، ژلوفن، دپیریدامل، پلاویکس و غیره باید یک هفته تا 10 روز قبل از عمل با نظر پزشک معالجتان قطع گردد.

✅ در صورت ابتلا و زمینه بیماری و مصرف داروهای خاص و سابقه عمل های جراحی قبلی حتماً آنها را به دکتر مشاورتان اطلاع دهید.

✅ صبح روز عمل ناشتا و در ساعت 9-10 صبح در بیمارستان حضور داشته باشید.

✅ بلافاصله پس از پذیرش آزمایشتات و عکسبرداری لازم قبل از عمل و مشاوره های بیهوشی و قلب در بیمارستان توسط متخصصین انجام خواهد شد تا با آرامش و اطمینان بیشتر برای اطاق عمل آماده شوید.

✅ جهت حفظ سلامتی شما و جایگزین کردن خونریزی احتمال حین عمل 2-3 واحد برای شما خون ذخیره در بیمارستان آماده می شود تا فقط در صورت نیاز استفاده گردد.

✅ توصیه می شود در صورت عمل باز موهای زائد بالای مثانه را چند روز قبل از عمل با مواد موبر حذف نمایید.

✅ به علت بی حسی نخاعی شما کوچکترین احساس درد و ناراحتی حین عمل نخواهید داشت.

✅ طول عمل جراحی پروستات شما حدود نیم الی یک ساعت است.

توصیه های بعد از عمل پروستات 

✅ در پایان عمل پروستات چه روش باز و یا بسته به مدت 48 تا 72 ساعت سوند فولی در داخل مثانه شما گذاشته می شود تا لخته ها و ترشحات محل عمل کاملاً تخلیه شود.

✅ رنگ سوند فولی خونی بعد از عمل طبیعی است و لذا جهت رقیق شدن آن از شستشو سوند به مدت 24 تا 48 ساعت استفاده می شود و لذا اصلا ً نگران  نباشید.

✅ صبح فردا باید مصرف مایعات را شروع کنید و با کمک باید راه بروید تا از خطر لخته شدن خون در اندامتان و همچنین یبوست بعد از عمل جلوگیری شود.

✅ 48 ساعت بعد از عمل با صلاحدید پزشک معالج سوند شما خارج خواهد شد و اگر تخلیه مثانه انجام شد، شما آماده ترخیص از بیمارستان می شوید. خون در ادرار، سوزش ادرار، عدم روان آمدن ادرار و قطره قطره آمدن ادرار بعد از خارج کردن سوند طبیعی است.

✅ گهگاهی به علت عوارض بیهوشی یا گیرکردن لخته یا قطعه کوچک پروستات در مجرا بعد از خارج کردن سوند ممکن است دچار احتباس ادرار شوید که بلافاصله باید پرسنل را مطلع سازید تا موقتاً دوباره سوند گذاشته تا مشکل شما حل شود.

✅ نمونه پروستات خارج شده حین عمل جهت نسج شناسی به آزمایشگاه فرستاده می شود و لذا توصیه می شود یک هفته بعد از عمل با در دست داشتن نتیجه پاتولوژی به پزشکتان مراجعه فرمائید.

✅ جهت جلوگیری از خونریزی از انجام کارهای سنگین و مقاربت جنسی یک ماه بعد از عمل اجتناب نمایید.

✅ بخیه ها جذبی است و نیاز به کشیدن ندارند.

✅ بلافاصله بعد از ترخیص از بیمارستان می توانید استحمام کنید.

✅ توصیه می شود جهت شفاف شدن رنگ ادرار بعد از عمل ترجیحاً از مواد نوشیدنی و مایعات زیاد استفاده شود.

در حین بهبودی در صورت بروز موارد زیر، باید با بیمارستان یا پزشک خود تماس گرفت:

⚠ دمای بدنی (تب) 38 درجه سانتی گراد یا بالاتر

⚠ درد شدید در هنگام ادرار کردن

⚠ عدم توانایی ادرار

⚠ درد مداوم یا وجود مقدار خونی در ادرار که بدتر می شود.

این علائم می توانند نشانه مشکلی باشند که نیاز به درمان دارد. از جمله این مشکل ها می توان به خونریزی داخلی یا ابتلا به یک عفونت مجاری ادراری اشاره کرد.

عمل جراحی خوش خیم پروستات چه به روش باز یا بسته بر روی توان و میل جنسی شما اثر منفی ندارد و بعد از عمل مایع منی به داخل مثانه ریخته و با ادرار دفع خواهد شد.

دکتر حسین کرمی متخصص جراحی کلیه ، مجاری ادراری تناسلی و فوق تخصص درمان آندوسکوپی و لاپاراسکوپی

توصیه های قبل و بعد از عمل پروستات turp
4 (79.05%) 21 رای

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر حجت یکشنبه ۱۸ آذر ۹۷( 5 روز پیش) مشاهده پرسش
  باسلام
  آقای دکتر بنده 35 سالمه.حدود8ماهه سمت چپ کشاله ران و بیضه چپ درد دارم.به دکتر متخصص مراجعه کردم سونو گرفتم در سونو التهاب پروستات دیده شده حدود45 بد.ودرمدت حدود 3ماه کوتویموکسازول و آزیترومایسون مصرف کردم جواب نگرفتم.حدود1ماه پود fosurilمصرف کردم بازم جواب نگرفتم.د .و حدود3ماه کپسول گیاهیprostexدارم مصرف میکنم فشار ادرارم کم میباشد.ولی سوزشی ندارم.جواب سونو را میفرستم .لطفا راهنمایی کنید.ممنونم.رمضانی از اصفهان.درد پایین شکم هم میباشد. باسلام
  آقای دکتر بنده 35 سالمه.حدود8ماهه سمت چپ کشاله ران و بیضه چپ درد دارم.به دکتر متخصص مراجعه کردم سونو گرفتم در سونو التهاب پروستات دیده شده حدود45 بد.ودرمدت حدود 3ماه کوتویموکسازول و آزیترومایسون مصرف کردم جواب نگرفتم.حدود1ماه پود fosurilمصرف کردم بازم جواب نگرفتم.د .و حدود3ماه کپسول گیاهیprostexدارم مصرف میکنم فشار ادرارم کم میباشد.ولی سوزشی ندارم.جواب سونو را میفرستم .لطفا راهنمایی کنید.ممنونم.رمضانی از اصفهان.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۱۸ آذر ۹۷( 5 روز پیش)
   در سن شما بیماری پروستات نداریم با دارو خوب نمیشوید تنها درمان بیخیالی است وورزش
 • تصویر کاربر احمد یکشنبه ۲۷ آبان ۹۷( 3 هفته پیش) مشاهده پرسش
  با سلام خدمت آقای دکتر. با توجه به ام آر آی انجام شده و پی اس ای 7.5 نظر شما را در این خصوص خواستارم.با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۲۷ آبان ۹۷( 3 هفته پیش)
   بهتر است نمونه برداری کنید
 • تصویر کاربر حامد سه شنبه ۸ آبان ۹۷( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر
  بنده ۲۸ سال سن دارم
  از چهار روز پیش دچار تکرر ادرار شدم، آزمایش ادرار، عکس از لگن با یه فیلم، سونوی کامل کلیه ها و مجاری حالب و مثانه و پروستات هم انجام دادم که همه گی سالم بودند، حتی سی تی اسکن کامل شکم و لگن هم کردم که جوابش هیچ مشکلی نداشت، فقط دکتر یکم خون میکروسکوپیک در آزمایش ادرار بود RBC 3-4
  دکتر های اورولوژی تشخیص التهاب مزمن پروستات دادن، چون دقیقا ۱۲ماه پیش هم همینجور شدم و بعد از ۱۰روز با مصرف فقط فنازوپریدین خودش خوب شد والان بعد از یک سال دوباره عود کرد.
  دکتر مشکل الانم سوزش شدید در قسمت پروستات و مجرا هست و همچنین تکرر ادرار و فشار کم ادرار
  ۴۰تا سیپروفلاکسازین و قرص ویسول برام تجویز کردند
  آقای دکتر چکار کنم، خیلی اذیتم. آیا تشخیص بیماری همینه؟ یعنی التهاب مزمن پروستات دارم؟ باید چیکار کرد
  یه دنیا ممنونم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۸ آبان ۹۷( 1 ماه پیش)
   در سن سما بیماری پروستات نداریم اب زیاد بخورید داروها را قطع کنید
  2. تصویر کاربر حامد سه شنبه ۸ آبان ۹۷( 1 ماه پیش)
   آقای دکتر پس من چیکار باید بکنم
   علت سوزش شدید در ناحیه پروستات و این خون میکروسکوپیک در آزمایش چیست؟ آیا با توجه به اینکه همه کارهای تشخیصی رو انجام دادم و مشکلی نبوده
   نیاز به سیستوسکوپی دارم؟
  3. تصویر کاربر حامد سه شنبه ۸ آبان ۹۷( 1 ماه پیش)
   آقای دکتر پس علت این سوزش شدید در ناحیه پروستات و این خون 3-4میکروسکوپیک در آزمایش ادرار چیست؟
   آیا با توجه به اینکه همه کارهای تشخیصی رو انجام دادم و مشکلی نبوده نیاز به سیستوسکوپی دارم؟
  4. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۸ آبان ۹۷( 1 ماه پیش)
   ۰۲۱۲۲۶۴۲۷۴۴ برای سیستوسکوپی بیایید
  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر فرزانه دوشنبه ۲۳ مهر ۹۷( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام وارادت,آقای دکتر درباره درمان پروستات سوال داشتم,درمان نهائی پروستات چی هست,وآیا با جراحی مانند برداشتن رحم در خانمها میشه اون رو برداشت ?منظورم اینه که اگر خدائی ناکرده سرطانی بشه...
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۲۳ مهر ۹۷( 1 ماه پیش)
   بسته به سن شرایط درمان فرق دارد
 • تصویر کاربر خالد دوشنبه ۱۶ مهر ۹۷( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام من ۴۰ سال دارم و بزرگی پرستات دارم و ابعاد پروستات mm 49×47×53
  اکوی نسبتا نرمال pvr در حدود 98 mm بیشتر از طبیعی لطف کنید چه داروی مصرف کنم یا راهنمایی نمایید باسپاس
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۱۶ مهر ۹۷( 2 ماه پیش)
   بايد از نظر علت بررسي شويد تست اروديناميك وسيستوسكوبي ٠٢١٢٢٦٤٢٧٤٤ ٠٢١٧١٠٦٢٣٠٠
 • تصویر کاربر محمدزمان یکشنبه ۱۵ مهر ۹۷( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام من به دکتر مردای کرمانشاه مراجعه کردم که اگر با این قرص ها خوب نشدی بیا عمل انجام میدم بعد از یک ماه دیگه فشار زیاد بهم وارد شد و نتوانستم ادرار بکنم به بیمارستان رفتم و سوند وصل کردن و ادرار امد و درد کمتر شد به یه دکتر در تهران مراجعه کردیم گفتند اسکن قلب و اکو و نوار انجام بدید دکتر که دید گفت مشگل قلب دارند نمیتواند بیهوش شود خلاصه دکتر گفت سوند رو در بیارین و من دز قرص ها رو بالا میبرم ما سند رو در اوردیم دو روزی هست که ظاهر مشگلی نداره و زود به زود ادار دارم حالا باید به نظر شما چکار بکنم ؟؟؟؟مدارک رو میفرستم خدمتتون سن من 69 سال است از استان لرستان و الان منزل پسرم در تهران هستم عاجزانه درخواست کمک دارم (معلم بازنشسته) پرازوسین5 پروترال
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۱۵ مهر ۹۷( 2 ماه پیش)
 • تصویر کاربر سجاد جمعه ۱۵ تیر ۹۷( 5 ماه پیش) مشاهده پرسش
  آقای دکتر من 39 سالمه، اوایل ماه رمضان امسال با علائم خون در ادرار (تقریبابه رنگ صورتی)و سوزش شدید در هنگام دفع ادرار و خارش سر آلت (دو بار در طول یک هفته) به دکتر مراجعه کردم.بررسی ادرار و خون مورد خاصی نداشت ولی پاسخ تست psa میانگین افراد 70 رو نشوند داد(4.6) دکتر معالجم دارویseprofloxacin یک ماه تجویز کردن و دیروز با اتمام دارو دوباره مراجعه کردم و آقای دکتر بدون تست psa دوباره، باز هم داروی دیگری به نام levofloxcin500 برای یک ماه تجویز کردن.با ابن اوصاف و با توجه به عوارض قابل توجه این داروها لطفا راهنمایی بفرمایید. البته قابل ذکر است به جز اون دوباره اولیه دیگه هیچ علائمی ندارم، آیا امکان اشتباه در آزمایش وجود دارد و ممکن است من بیهوده داروهایی با این عوارض و قدرت استفاده کنم؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۱۵ تیر ۹۷( 5 ماه پیش)
   بله ازمایش جای معتبر تکرار شود
 • تصویر کاربر Mohammad شنبه ۹ تیر ۹۷( 5 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام آقاي دكتر
  وقت بخير
  بزرگواري مي فرماييد اگر نظرتون رو در مورد نتيجه MRS پدرم و بهترين درمان براي ايشون رو اعلام بفرماييد
  **سن :69 سال
  **بيماري خاصي ندارن
  **مشكلات ادراري خاصي ندارن
  تصوير نتايج MRS و MRI در پيوست تقديم شد
  با تشكر
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۹ تیر ۹۷( 5 ماه پیش)
   بهتر تست نمونه برداری شود ۰۲۱۲۲۶۴۲۷۴۴
 • تصویر کاربر سعيد چهارشنبه ۱۶ خرداد ۹۷( 6 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام جناب اقاي دكتر كرمي عزيز
  با عرض ادب
  پدرم 65 سال سن دارد حدود یک تا دوسالی هست که یکم مشکل ادرار داره شبی دو مرتبه برای ادرار بیدار میشه تازگی ها رفته ازمایش psa داده که شده ( 769 )(هفت ممیز 69 صدم ) و دکتر هم سونوگرافی گرفته گفته یکم بزرگی پروستات دارین چیزی دیگه نگفته فقط دارو داده تا یکماه گفته برگرد ، الان ما در استرس شدید هستیم که خدای ناکرده چیزه خطرناکی نباشه !؟ نظرتون رو اگه محبت کنید برامون بگید
  ممنونم ازتون
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۱۶ خرداد ۹۷( 6 ماه پیش)
   بياييد ببينم٠٢١٧١٠٦٢٣٠٠
 • تصویر کاربر حسين شنبه ۱۲ خرداد ۹۷( 6 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام اقاي دكتر
  حدود 5ماهه كه ادرارم با چند ثانيه تاخير تخليه ميشه حدود8تا10ثانيه طول ميكشه البته ي مقدار اضطراب دارم اين اظطراب براي 6سال پيش هست قرص الپروزلام نيم ميخورم مشكلي نداشتم ولي كلا عصبي هستم و ازمايش سونوگرافي ازكليه ومجاري وپروستات انجام دادم كه اقاي دكتر فرمودن هيچ مشكلي تو ازمايشت نيست طبيعي هست ميخواستم بدونم اقاي دكتر علت تاخير ادرار ازچي هست چه دارويي بايد خورد ممنون ميشم بفرمايد علتش چي هست با تشكر
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۱۲ خرداد ۹۷( 6 ماه پیش)
   بيشتر عصبي است دارو نميخواهد با ورزش ونشاط بهتر ميشود
درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر