آمپول سرطان پروستات و داروهای سرطان پروستات

دکترحسین کرمی

دکترحسین کرمی

در این مقاله مطالعه می‌کنید:
همچنانکه ذکر شد قطعی ترین و بهترین روش درمان سرطان پروستات به شرطی که در مرحه اولیه تشخیص داده شود عمل جراحی آن یا رادیکال پروستاتکتومی می باشد.

این درمان قطعی بوده و بیمار می تواند عمر طبیعی خود را داشته باشد به شرطی که سرطان به جاهای دیگر بدن دست اندازی یا متاستاز نداشته باشد. متأسفانه بعضی از افراد به دلیل عدم آگاهی و یا عدم اهمیت به موضوع زمانی به دکتر مراجعه می کنند که کار از کار گذشته و سرطان پروستات به دیگر اعضای بدن که شایعترین آن غده لنفاوی لگن و استخوان های ستون فقرات است منتشر شده است که اغلب با درد منتشر استخوان ها، ضعف، کم خونی، بی حالی و خستگی خود را نشان می دهد. درمانی در این مرحله تسکینی بوده و باعث متوقف شدن بیماری می شود نه درمان قطعی.

سلول های سرطانی پروستات برای رشد و تکثیر و انتشار نیازمند تغذیه از هورمون های آندروژن که شایعترین آن تستوسترون می باشد که بیش از 90 درصد آن از بیضه های مردان تولید می شود، می باشند. در همین راستا امروزه درمان سرطان های پیشرفته پروستات تحریم و قطع کردن غذاهای سلول های سرطان پروستات که همان تستوسترون است، می باشد. با قطع تولید تستوسترون در بدن و یا جلوگیری از ورود آنها به سلول های سرطانی پروستات، این سرطان متوقف و سلول ها به خواب زمستانی می روند.

قطع تولید تستوسترون

روش های مختلفی برای از بین بردن تولید و اثر هورمون های تستوسترون در بیماران مبتلا به سرطان پروستات وجود دارد که به شرح آنها می پردازم:

هورمون تراپی سرطان پروستات

1- آمپول سرطان پروستات

استفاده از این دارو ها در بیضه ها که به آنها سلول های سرکوب کننده GNRH گفته می شود. این داروها به صورت آمپول هر یک ماه و یا هر سه ماه و به صورت عضلانی برای بیمار تزریق می شود که این دارو باعث توقف تستوسترون سازی در بیضه ها شده و به این طریق راه غذارسانی به سلول های سرطانی قطع می شود و لذا باعث توقف بیماری سرطان پروستات می گردد.

نوع دیگر داروها مثل فلوتامید از ورود تستوسترون به داخل سلول های سرطانی جلوگیری می کند و لذا باعث قطع تغذیه سلول های سرطانی پروستات می گردند.

2- برداشتن بیضه

دومین راه درمانی سرطان پیشرفته پروستات برداشتن محل و مرکز تولید تستوسترون در بدن یا همان بیضه ها (ارکیکتومی دوطرفه) است. که در این روش هر دو بیضه مرد مبتلا به سرطان پروستات برداشته می شود و لذا به علت از بین رفتن مرکز تغذیه سلول های سرطان پروستات، رشد و تکثیر سلول های سرطان پروستات بلافاصله متوقف می شود.

این اولین درمانی است که برای سرطان های متاستاتیک پروستات در افراد بالای 70 سال استفاده میشود. گرچه این یک عمل جراحی است، این یک ADT را درنظر می گیرد زیرا این کار هر دو منبع تولید تستوسترون را حذف میکند، یعنی هر دو بیضه را. تاثیر این جراحی دائمی است و نمیتوان اثر آن را بازگرداند.

3- شیمی درمانی

برخلاف سرطان های دیگر شیمی درمانی نقش برجسته ای در درمان سرطان پروستات ندارد و فقط زمانی استفاده می شود که سرطان پروستات مقاوم به هورمون درمانی ایجاد شود که به عنوان مسکن درمانی استفاه می شود. شیمی درمانی استفاده از دارو برای از بین بردن سلول های سرطانی است، معمولا این کار با پایان دادن توانایی رشد و تقسیم سلول ها است. شیمی درمانی معمولا توسط یک متخصص سرطان داده میشود.

شیمی درمانی سیستمیک به جریان خون وارد می شود تا به سلول های سرطانی در بدن برسد. شیمی درمانی برای سرطان پروستات از طریق لوله ای که با سوزن وارد ورید می شود داده خواهد شد. شیمی درمانی ممکن است به بیمارانی که سرطان پروستات پیشرفته یا مقاوم به اختگی دارند داده شود. رژیم شیمی درمانی، یا برنامه ی آن، معمولا شامل تعداد مشخصی چرخه می شود که در دوره های زمانی مشخصی انجام می شوند.

چند داروی استاندارد وجود دارند که در سرطان پروستات استفاده می شوند. درکل، شیمی درمانی استاندارد با docetaxel در ترکیب با استروئیدی به اسم پردنیزون آغاز می شود.

سازمان غذا و داروی آمریکا همچنین داروهای دیگری را نیز تایید کرده است، براساس پژوهش ها cabazitaxel، زمانی که با متوتروکسات مقایسه شد نشان داده شد؛ بیمارانی که بیماری پیشرفته دارند را بعد از مصرف docetaxel بهبود می بخشد. در آزمایش های بالینی، cabazitaxel با docetaxel در بیمارانی که قبلا شیمی درمانی دریافت نکرده بودند مقایسه شد. در این بیماران، درمان با cabazitaxel بهتر از درمان با docetaxel استاندارد نبود.

دیگر پژوهش ها مقدار مصرفی استاندارد را با مقدار کمتری از cabazitaxel در بیمارانی که غده ی آن ها بعد از درمان با را docetaxel  رشد کرده بود مقایسه کردند.به علاوه عوارض جانبی کمتر، این پژوهش همچنین دریافت که مقدار پایین تر دارو به بیماران کمک میکند زندگی طولانی تری داشته باشند.

پژوهش های اخیر نشان داده اند که اضافه کردن شیمی درمانی بعد از تکمیل 2 سال ADT برای مردانی که سرطان پرخطر پروستات داشته اند، کسانی که درمان قطعی پرتودرمانی گرفته اند، رویکرد موثری برای کاهش احتمال عود سرطان و بهبود بقا است. گرچه این نتایج جالب هستند، پژوهش های بیشتری نیاز است تا مشاهده شود آیا این درمان به افرادی که سرطان پروستات دارند کمک میکند یا خیر.

درکل، عوارض جانبی شیمی درمانی بستگی به خود فرد، نوع شیمی درمانی که فرد گرفته است، مقدار داروی استفاده شده و طول مدت درمان دارد، اما این عوارض می توانند شامل خستگی، زخم در دهان و گلو، اسهال، تهوع و استفراغ؛ یبوست، بیماری های خونی، تاثیرات دستگاه عصبی، تغییر در خلقیات و حافظه، مشکلات جنسی و تولید مثل، از دست دادن اشتها، درد و ریزش مو باشند.

معمولا عوارض جانبی شیمی درمانی بعد از اتمام درمان از بین خواهند رفت. در هر حال، ممکن است بعیض از عوارض ادامه یابند، بازگردند یا بعد از مدتی ایجاد شوند. از پزشک خود بپرسید که براساس برنامه درمانیتان چه عوارضی را ممکن است تجربه کنید. گروه درمانی شما با شما برای مدیریت یا پیشگیری از خیلی از عوارض جانبی کار خواهند کرد.

در مورد این مطالب اساسی مرتبط با شیمی درمانی و آماده شدن برای این درمان بیشتر یاد بگیرید. داروهایی که برای درمان سرطان استفاده میشوند همچنان درحال ارزیابی شدن هستند. صحبت با پزشکتان اغلب بهترین راه برای آموختن درمورد داروهای تجویزی شما، اهداف آن ها و عوارض جانبی احتمالی آن ها یا تداخلات آن ها با دیگر داروها است. با استفاده از راهنمای داروها، درمورد داروهایتان اطلاعات بیشتری بیاموزید.

رادیوتراپی سرطان پروستات

4- رادیوتراپی

رادیوتراپی یا پرتو درمانی در دو مورد زیر برای کمک درمانی سرطان پروستات استفاده می شود.

☑️ بعضی از افراد مبتلا به سرطان پروستات که تحت عمل جراحی رادیکال پروستاتکتومی قرار می گیرند و بعد از عمل جراحی عود سرطان با بالا رفتن PSA بعد از عمل خود را نشان می دهد، که در این موارد بهترین درمان رادیوتراپی کف لگن می باشد.

☑️ دومین مورد استفاده رادیوتراپی در درمان سرطان پروستات، دردهای منتشر استخوانی به علت متاستاز سرطان پروستات به ستون فقرات و لگن می باشد. که این بیماران چند جلسه تحت درمان رادیوتراپی قرار می گیرند و درد استخوانی آنها تسکین پیدا می کند.

در صورت نیاز، جهت اخذ نوبت با شماره تلفن 22642744-021 تماس بگیرید.

 

دکتر حسین کرمی متخصص جراحی کلیه ، مجاری ادراری تناسلی و فوق تخصص درمان آندوسکوپی و لاپاراسکوپی

3.7/5 - (4 امتیاز)

مشاوره پزشکی

در پایان هر مقاله برای راحتی شما عزیزان، نرم افزار پرسش و پاسخ قرار داده شده است تا به راحتی سوالات خود را با ما در میان بگذارید. از طریق این نرم افزار می توانید پرسش ها و مدارک پزشکی خود را ارسال کنید تا در اسرع وقت به آنها پاسخ داده شود.

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

ثبت سوال جدید غیرفعال می‌باشد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر اکبر دوشنبه ۱۶ اسفند ۰( 5 ماه پیش) تعداد بازدید: 103 مشاهده پرسش
  [ Photo ]
  با سلام من 64سال دارم حدود 30 سال است که التهاب یا عفونت پروستات دارم و چندین مرحله تا کنون انتی بیوتیک های مختلف مصرف کرده ام اکنون تکرر ادار دارم وکمر درد بعد از خود ارضایی تا چند روز کمر درد دارم معمولا قطع میشه ولی الان دیگه کمر درد قطع نمشه psa پارسال بوده 1.2امسال 3.2شده و fpsa.47.مییباشه شب یک ترازیسین 2 میخورم ولی دو بار در شب ادرار میکنم درناحیه زیر بیضه هم درد دارم وزن پروستات 29 و کشت ادرار منفی است یک سنگ کلیه 7 میلی در کلیه چپ دارم نتیجه ct scan , سونوگرافی به پیوست است لطفا بیماری من چیست ممکن است سرطان باشه یا پروستاتیته چون psa ذر این یکسال2 عدد بالا رفته ضمنا چه داروهایی باید مصرف کنم
  1. تصویر کاربر اکبر یکشنبه ۱۵ اسفند ۰( 6 ماه پیش)
   سلام لطفاً پاسخ بدهید تا حالا ۴۵۰۰۰تومان پرداخته ام ولی هیچ پاسخی نگرفته ام
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۱۶ اسفند ۰( 5 ماه پیش)
   مجدد ۳ ماه بعد PSA چک کنید
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۱۶ اسفند ۰( 5 ماه پیش)
   دارو ها رو هم ادامه بدید
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر سروش پنجشنبه ۱۲ اسفند ۰( 6 ماه پیش) تعداد بازدید: 99 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر
  بنده التهاب پروستات دارم چند هفته ای هست
  افلوکساسین
  ملوکسیکام و تامسولوسین طبق مقداری که گفتین میخورم
  میخواستم بدونم برای بهبود این بیماری ، با توجه ب این مجرد هستم، میتونم خودارضایی کنم تا تخلیه بیشتر صورت بگیره یا خودارضایی خودش یه عامل مضره برای التهاب پروستات؟
  1. تصویر کاربر سروش دوشنبه ۹ اسفند ۰( 6 ماه پیش)
   آقای دکتر میشه دریابین؟
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۱۲ اسفند ۰( 6 ماه پیش)
   2-سلام ،بايد معاينه شويد
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر محمدرضا چهارشنبه ۲۷ بهمن ۰( 6 ماه پیش) تعداد بازدید: 79 مشاهده پرسش
  ماه مرداد سال ۱۳۹۹ عمل رادیکال پروستات داشتم و بعد از آن ۳۵ جلسه پرتودرمانی انجام دادم و از اسفند ۹۹ آمپول تزریق میکنم. تا کی باید ادامه بدم ؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۲۷ بهمن ۰( 6 ماه پیش)
   باید PSA چک کنید
 • تصویر کاربر محمد شنبه ۹ بهمن ۰( 7 ماه پیش) تعداد بازدید: 90 مشاهده پرسش
  سلام
  آقای دکتر پدرم ۷۰ سال سن دارد و سال ۹۲ جراحی پروستات انجام دادند.امپول دفرلین استفاده می‌کردند ولی یال۹۸ متاستاز کرد که پرتو شدند ولی مدتی به استخوان سرایت کرده و ستون فقرات و کتف درگیر شده درد زیادی دارند.psa۱۲۰الان میخواستم بدونم میشه با خارج کردن بیضه سرطان را کنترل کرد؟
  ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۹ بهمن ۰( 7 ماه پیش)
   بلی تا چند سال کنترل میشه
 • تصویر کاربر اسماعیل جمعه ۱ بهمن ۰( 7 ماه پیش) تعداد بازدید: 105 مشاهده پرسش
  با سلام خدمت اقای دکتر
  پدر بنده دو سال پیش به علت تشخیص سرطان پروستات با متاستاز استخوان ستون مهره ها مورد عمل جراحی رادیکال. قرار گرفتند و پروستاتشان را خارج نمودند سپس به مدت ده جلسه مورد پرتو درمانی قرار گرفتند. در طول این دو سال هم ازمایش psa ایشان مقدا یک صدم بود . ولی این ماه ازمایش psa مقدارسه صدم را نشان داد. در ضمن پدر بنده در مدت این دو سال امپول زولادکس سه و شش را تزریق میکردند. و هنوز هم تزریقات ایسان طبق نظر پزشکشان ادامه دارد. به نظر شما این افزایش عدد psaنگران کننده است یا جای نگرانی ندارد. ؟مقدار free psaهم دو صدم بود.
  متشکرم
  1. تصویر کاربر اسماعیل یکشنبه ۲۶ دی ۰( 7 ماه پیش)
   سلام اقای دکتر لطفا جواب سوال مرا بدهید
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۲۹ دی ۰( 7 ماه پیش)
   تزریق دارو ادامه پیدا کنه
  3. تصویر کاربر اسماعیل چهارشنبه ۲۹ دی ۰( 7 ماه پیش)
   تزریق این امپول (زولادکس) هنوز ادامه دارد ولی با اینکه این امپول را ترربق میکنند مفدار psa از یک صدم به سه صدم رسیده این مقدار افزایش خطرناک است؟
  4. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۱ بهمن ۰( 7 ماه پیش)
   بیاید معاینه کنم
  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر خسروی چهارشنبه ۲۹ دی ۰( 7 ماه پیش) تعداد بازدید: 100 مشاهده پرسش
  سن 44سال 5ساله دچارسوزش ادراروتکررهستم حجم سال اول 33بودوبامصرف آنتی بیوتیک وشل کننده آلفاحجم شد48وسال 98شد56 ودر سال 400حجم شده 59وسنگ 7میل در کلیه چپ و rbc22وwbc3وپی اس آ26هست گاهی مواقعه دردنشیمنگاه دارم و شب تا صبح 3مرتبه دستشویی میرم وهردفعه 200الی 300میلی ادراردفع میشه بیشترمواقعه احساس پری مثانه دارم گاهی مواقعه ادرار دوشاخه میادنوک آلتم گاهی سوزش داره بدازنزدیکی احساس سوزش یه دو ساعتی دارم ودکتریکماه بهم قرص تاونکس 500وتامسولوسین هرشب دادویکماه تموم شدبرای سه ماه تامسولوسین رادادودارم مصرف می کنم یه کم سوزش کم شده ولی شب تا صبح دوتا سه باردستشویی رامیرم وواقعآ خسته شدم پدرم بزرگی پروستات داشت تاسال 80عمل بازکردو یک شب خواب درست تو این چندسال نداشتم نمیدونم دکترخطریه چکارکنم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۲۹ دی ۰( 7 ماه پیش)
   2-سلام ،بايد معاينه شويد
 • تصویر کاربر سهیل چهارشنبه ۸ دی ۰( 8 ماه پیش) تعداد بازدید: 120 مشاهده پرسش
  سلام و وقت بخیر
  پدرم ۷۰ ساله و متاسفانه امسال درگیر سرطان پرستات شدن psa بالای ۱۰۰ بود و alp ۸۳۰۰ و متاساز استخوان از گردن تا لگن بودن. و خوشبختانه به غدد لنفاوی و سایر اعضای بدن مثل کبد و کلیه و مثاته و... اسیب نرسیده بود و بیماری زمینه ای مثل قلب و قتد و فشار هم ندارن
  به توصیه دکتر جراح به فوریت عمل ارتکتومی دوطرفه انجام شد و ظرف دو هفته psa به زیر ۵۰ و alp به ۴۰۰۰ رسید
  بعد یکماه از عمل و برداشتن سون، با ارجاع به انکولوژ دوره هورمون درمانی برای یکسال شروع شد که روزی ۴ عدد قرص زایبرون ۲۵۰ و هر سه ماه تزریق زمتا را تجویز کردن
  خدا را شکر بعد چهار ماه psa به ۱۲ و alp به ۱۷۰۰ رسیده
  هر چند هنوز هم بالاست اما سایر فاکتور های ازمایش خون مثل کلسیم و پتاسیوم و گلوبول ها نرمال هستند
  مشکل اینجاست که الان در راه رفتن مشکل دارند و مثل ادم اهنی شدن و توان جسمی کم شده ...
  اول اینکه ایا این علایم طبیعی هست و مال قرص هست؟
  و دوم اینکه ایا مصرف زایبرون با این دوز بالا برای همیشه ادامه داره یا تا زمانی که psa نرمال بشه؟
  ببخشید طولانی شدو تشکر از اینکه وقت میگذارید
  1. تصویر کاربر سهیل پنجشنبه ۲ دی ۰( 8 ماه پیش)
   سلام لطف میکنید پاسخ دهید
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۸ دی ۰( 8 ماه پیش)
   باید بهدرمان کنونی که خوب جواب داده ادامه بدن
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر مهدي شنبه ۴ دی ۰( 8 ماه پیش) تعداد بازدید: 153 مشاهده پرسش
  سلام وقت بخير
  با توجه به آزمايشات و سونو و MRI ضميمه دستورات لازم را مبذول بفرماييد . و اگر نياز به درمان خاصي هست راهنمايي بفرماييد . سپاس
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۴ دی ۰( 8 ماه پیش)
   باید نمونه برداری از پروستات بشه
 • تصویر کاربر سعید یکشنبه ۵ دی ۰( 8 ماه پیش) تعداد بازدید: 292 مشاهده پرسش
  باسلام و خسته نباشید خدمت شما
  پدر بنده حدود 82 سال سن دارن و تقریبا از 9 ماه پیش (یعنی برج 2 امسال) برای آزمایش ادرار و psa که از طرف مرکز بهداشت به آزمایشگاه معرفی شدن، نتیجه psa(total)=6.1 بود. در 3 روز بعد با مراجعه به پزشک متخصص مجدد آزمایش ایشان تکرار شد و total psa(ECL)=6.62 و free psa(ECL)=1.93 شد. پزشک ایشون قرص آترواستاتین برای درمان این بیماری تجویز کردن و حدودا 6 ماه بعد (یعنی برج 8 امسال) مجددا آزمایش دادن و total psa(ECL)=7.18 و free psa(ECL)=1.98 شد و طبق سونوگرافی (حجم پروستات 90 سی سی) اعلام شد. با مراجعه به پزشک متخصص دیگری، ایشان قرص های پروترال 0.4 ، فینوپروست 5 و افلوکساسین 200 تجویز کردن و بعد از 15 روز (یعنی دوم آذر امسال) مجددا تست دادن و total psa(ECL)=12.5 و free psa(ECL)=4.2 اعلام شد و پزشک دوم فرمودن بدلیل اینکه در آزمایشگاه قبلی تست انجام نشده باید تست مجدد صورت گیرد و مجدد علاوه بر داروهای قبلی، لووفلوکساسین 500 تجویز گردید. لذا مجددا 15 روز بعد (یعنی 17 آذر) تست تکرار شد و total psa(ECL)=8.28 و free psa(ECL)=2.35 اعلام گردید که پزشک دوم گفتن باید نمونه برداری انجام بشه و عمل باتوجه به سن جایز نیست و اینبار پزشک دوم گفتن که باید مصرف تامسولوسین و فینوپروست 5 ادامه پیدا کند و دوباره تجویز کردند.
  در نتیجه خواهشمندم با توجه پیوست های ارسالی، لطف بفرمایید بررسی کنید که با توجه به اینکه نمونه برداری در شهرما و طبق گفته پزشک دوم و سن بالای پدر، مشکلات و درد زیادی حتی در بیمارستان دارد، آیا قرص ها را باید ادامه دهیم یا نمونه برداری باید انجام شود یا حتی عمل صورت گیرد؟
  ضمنا تشخیص پزشک اول، B.P.H بوده است.
  باسپاس و تشکر فراوان
  1. تصویر کاربر سعید دوشنبه ۲۲ آذر ۰( 8 ماه پیش)
   ضمنا با عرض پوزش در ادامه پیام قبلی: پدر بنده قبلا چند سال پیش، سابقه یکبار عمل جراحی پروستات و چند بار عمل جراحی فتخ داشتن و در مجموع این عمل جراحی پنجمشون هست اگه لازم باشه و به شدت نگران جراحی و حتی نمونه برداری هستن. ایشون سابقه فشارخون هم دارن و در این خصوص قرص مصرف میکنن. خواهش میکنم جناب آقای دکتر کرمی بزرگوار بفرمایید که با توجه به مستندات پیام قبلی، چه اقدام و توصیه ای لازم هست که ما باید انجام بدهیم.
   تشکر از لطف شما
  2. تصویر کاربر سعید دوشنبه ۲۲ آذر ۰( 8 ماه پیش)
   عذرخواهم. یادم رفت این مسئله رو هم بگم که ایشون هیچ درد و مشکلی بابت تخلیه ادرار ندارن و کاملا وضعیتشون نرماله
  3. تصویر کاربر سعید جمعه ۲۶ آذر ۰( 8 ماه پیش)
   آقای دکتر لطفا جواب بنده رو هم بدین. ممنون
  4. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۵ دی ۰( 8 ماه پیش)
   باید زیرنظر دکتر انکولوژی تحت کمورادیوتراپی قرار بگیرند
  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر عرفان جمعه ۲۶ آذر ۰( 8 ماه پیش) تعداد بازدید: 97 مشاهده پرسش
  سلام وقت بخیر،پدربزرگ بنده در سن ۷۵ سالگی درگیر سرطان پروستات شدند و متاسفانه دیر متوجه این موضوع شدن و تومور ها توی بدنشون پراکنده شده حال عمومی تقریبا خوبی دارن پیش دوتا پزشک فوق تخصص ایشون رو بردیم یکیشون گفتن رادیو تراپی انجام بدن و دیگری گفتن این کار ممکنه باعث خونریزی بشه و گفتن فقط از مسکن برای تسکین دردشون استفاده کنیم خواستم سوال کنم و بدونم نظر شما راجع به رادیوتراپی چیه و با توضیحات تقریبی که دادم بنظرتون رادیو تراپی انجام بشه یا خیر
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۲۶ آذر ۰( 8 ماه پیش)
   مدارکشون رو بفرستید
درحال دریافت اطلاعات

مطالب بیشتری بخوانید

وقتی مسئله زود انزالی مطرح می شود، موضوع بیشتر به آقایان بر می گردد. تقریباً زودانزالی در…
هیدروسل تجمع مایعات درون کیسه ی بیضه است که اکثر این مایعات بدون دلیل ظاهری رشد می…
همه محتویات شکم توسط یک لایه محکم و نگه دارنده ای به نام فاسیا محافظت می شوند….

روزای هفته

ساعت مطب

شنبه

17:00 - 21:00

یکشنبه

16:00 - 21:00

دوشنبه

17:00 - 21:00

سه شنبه

16:00 - 21:00