آمپول سرطان پروستات و داروهای سرطان پروستات

دکترحسین کرمی

دکترحسین کرمی

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
در این مقاله مطالعه می‌کنید:
همچنانکه ذکر شد قطعی ترین و بهترین روش درمان سرطان پروستات به شرطی که در مرحه اولیه تشخیص داده شود عمل جراحی آن یا رادیکال پروستاتکتومی می باشد.

این درمان قطعی بوده و بیمار می تواند عمر طبیعی خود را داشته باشد به شرطی که سرطان به جاهای دیگر بدن دست اندازی یا متاستاز نداشته باشد. متأسفانه بعضی از افراد به دلیل عدم آگاهی و یا عدم اهمیت به موضوع زمانی به دکتر مراجعه می کنند که کار از کار گذشته و سرطان پروستات به دیگر اعضای بدن که شایعترین آن غده لنفاوی لگن و استخوان های ستون فقرات است منتشر شده است که اغلب با درد منتشر استخوان ها، ضعف، کم خونی، بی حالی و خستگی خود را نشان می دهد. درمانی در این مرحله تسکینی بوده و باعث متوقف شدن بیماری می شود نه درمان قطعی.

سلول های سرطانی پروستات برای رشد و تکثیر و انتشار نیازمند تغذیه از هورمون های آندروژن که شایعترین آن تستوسترون می باشد که بیش از 90 درصد آن از بیضه های مردان تولید می شود، می باشند. در همین راستا امروزه درمان سرطان های پیشرفته پروستات تحریم و قطع کردن غذاهای سلول های سرطان پروستات که همان تستوسترون است، می باشد. با قطع تولید تستوسترون در بدن و یا جلوگیری از ورود آنها به سلول های سرطانی پروستات، این سرطان متوقف و سلول ها به خواب زمستانی می روند.

قطع تولید تستوسترون

روش های مختلفی برای از بین بردن تولید و اثر هورمون های تستوسترون در بیماران مبتلا به سرطان پروستات وجود دارد که به شرح آنها می پردازم:

هورمون تراپی سرطان پروستات

1- آمپول سرطان پروستات

استفاده از این دارو ها در بیضه ها که به آنها سلول های سرکوب کننده GNRH گفته می شود. این داروها به صورت آمپول هر یک ماه و یا هر سه ماه و به صورت عضلانی برای بیمار تزریق می شود که این دارو باعث توقف تستوسترون سازی در بیضه ها شده و به این طریق راه غذارسانی به سلول های سرطانی قطع می شود و لذا باعث توقف بیماری سرطان پروستات می گردد.

نوع دیگر داروها مثل فلوتامید از ورود تستوسترون به داخل سلول های سرطانی جلوگیری می کند و لذا باعث قطع تغذیه سلول های سرطانی پروستات می گردند.

2- برداشتن بیضه

دومین راه درمانی سرطان پیشرفته پروستات برداشتن محل و مرکز تولید تستوسترون در بدن یا همان بیضه ها (ارکیکتومی دوطرفه) است. که در این روش هر دو بیضه مرد مبتلا به سرطان پروستات برداشته می شود و لذا به علت از بین رفتن مرکز تغذیه سلول های سرطان پروستات، رشد و تکثیر سلول های سرطان پروستات بلافاصله متوقف می شود.

این اولین درمانی است که برای سرطان های متاستاتیک پروستات در افراد بالای 70 سال استفاده میشود. گرچه این یک عمل جراحی است، این یک ADT را درنظر می گیرد زیرا این کار هر دو منبع تولید تستوسترون را حذف میکند، یعنی هر دو بیضه را. تاثیر این جراحی دائمی است و نمیتوان اثر آن را بازگرداند.

3- شیمی درمانی

برخلاف سرطان های دیگر شیمی درمانی نقش برجسته ای در درمان سرطان پروستات ندارد و فقط زمانی استفاده می شود که سرطان پروستات مقاوم به هورمون درمانی ایجاد شود که به عنوان مسکن درمانی استفاه می شود. شیمی درمانی استفاده از دارو برای از بین بردن سلول های سرطانی است، معمولا این کار با پایان دادن توانایی رشد و تقسیم سلول ها است. شیمی درمانی معمولا توسط یک متخصص سرطان داده میشود.

شیمی درمانی سیستمیک به جریان خون وارد می شود تا به سلول های سرطانی در بدن برسد. شیمی درمانی برای سرطان پروستات از طریق لوله ای که با سوزن وارد ورید می شود داده خواهد شد. شیمی درمانی ممکن است به بیمارانی که سرطان پروستات پیشرفته یا مقاوم به اختگی دارند داده شود. رژیم شیمی درمانی، یا برنامه ی آن، معمولا شامل تعداد مشخصی چرخه می شود که در دوره های زمانی مشخصی انجام می شوند.

چند داروی استاندارد وجود دارند که در سرطان پروستات استفاده می شوند. درکل، شیمی درمانی استاندارد با docetaxel در ترکیب با استروئیدی به اسم پردنیزون آغاز می شود.

سازمان غذا و داروی آمریکا همچنین داروهای دیگری را نیز تایید کرده است، براساس پژوهش ها cabazitaxel، زمانی که با متوتروکسات مقایسه شد نشان داده شد؛ بیمارانی که بیماری پیشرفته دارند را بعد از مصرف docetaxel بهبود می بخشد. در آزمایش های بالینی، cabazitaxel با docetaxel در بیمارانی که قبلا شیمی درمانی دریافت نکرده بودند مقایسه شد. در این بیماران، درمان با cabazitaxel بهتر از درمان با docetaxel استاندارد نبود.

دیگر پژوهش ها مقدار مصرفی استاندارد را با مقدار کمتری از cabazitaxel در بیمارانی که غده ی آن ها بعد از درمان با را docetaxel  رشد کرده بود مقایسه کردند.به علاوه عوارض جانبی کمتر، این پژوهش همچنین دریافت که مقدار پایین تر دارو به بیماران کمک میکند زندگی طولانی تری داشته باشند.

پژوهش های اخیر نشان داده اند که اضافه کردن شیمی درمانی بعد از تکمیل 2 سال ADT برای مردانی که سرطان پرخطر پروستات داشته اند، کسانی که درمان قطعی پرتودرمانی گرفته اند، رویکرد موثری برای کاهش احتمال عود سرطان و بهبود بقا است. گرچه این نتایج جالب هستند، پژوهش های بیشتری نیاز است تا مشاهده شود آیا این درمان به افرادی که سرطان پروستات دارند کمک میکند یا خیر.

درکل، عوارض جانبی شیمی درمانی بستگی به خود فرد، نوع شیمی درمانی که فرد گرفته است، مقدار داروی استفاده شده و طول مدت درمان دارد، اما این عوارض می توانند شامل خستگی، زخم در دهان و گلو، اسهال، تهوع و استفراغ؛ یبوست، بیماری های خونی، تاثیرات دستگاه عصبی، تغییر در خلقیات و حافظه، مشکلات جنسی و تولید مثل، از دست دادن اشتها، درد و ریزش مو باشند.

معمولا عوارض جانبی شیمی درمانی بعد از اتمام درمان از بین خواهند رفت. در هر حال، ممکن است بعیض از عوارض ادامه یابند، بازگردند یا بعد از مدتی ایجاد شوند. از پزشک خود بپرسید که براساس برنامه درمانیتان چه عوارضی را ممکن است تجربه کنید. گروه درمانی شما با شما برای مدیریت یا پیشگیری از خیلی از عوارض جانبی کار خواهند کرد.

در مورد این مطالب اساسی مرتبط با شیمی درمانی و آماده شدن برای این درمان بیشتر یاد بگیرید. داروهایی که برای درمان سرطان استفاده میشوند همچنان درحال ارزیابی شدن هستند. صحبت با پزشکتان اغلب بهترین راه برای آموختن درمورد داروهای تجویزی شما، اهداف آن ها و عوارض جانبی احتمالی آن ها یا تداخلات آن ها با دیگر داروها است. با استفاده از راهنمای داروها، درمورد داروهایتان اطلاعات بیشتری بیاموزید.

رادیوتراپی سرطان پروستات

4- رادیوتراپی

رادیوتراپی یا پرتو درمانی در دو مورد زیر برای کمک درمانی سرطان پروستات استفاده می شود.

☑️ بعضی از افراد مبتلا به سرطان پروستات که تحت عمل جراحی رادیکال پروستاتکتومی قرار می گیرند و بعد از عمل جراحی عود سرطان با بالا رفتن PSA بعد از عمل خود را نشان می دهد، که در این موارد بهترین درمان رادیوتراپی کف لگن می باشد.

☑️ دومین مورد استفاده رادیوتراپی در درمان سرطان پروستات، دردهای منتشر استخوانی به علت متاستاز سرطان پروستات به ستون فقرات و لگن می باشد. که این بیماران چند جلسه تحت درمان رادیوتراپی قرار می گیرند و درد استخوانی آنها تسکین پیدا می کند.

در صورت نیاز، جهت اخذ نوبت با شماره تلفن 22642744-021 تماس بگیرید.

 

دکتر حسین کرمی متخصص جراحی کلیه ، مجاری ادراری تناسلی و فوق تخصص درمان آندوسکوپی و لاپاراسکوپی

مشاوره پزشکی

در پایان هر مقاله برای راحتی شما عزیزان، نرم افزار پرسش و پاسخ قرار داده شده است تا به راحتی سوالات خود را با ما در میان بگذارید. از طریق این نرم افزار می توانید پرسش ها و مدارک پزشکی خود را ارسال کنید تا در اسرع وقت به آنها پاسخ داده شود.

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر رضا شنبه ۱۸ اردیبهشت ۰( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 52 مشاهده پرسش
  آیا نیاز به عمل دارم و جواب آزمایشم را میخوام بدونم؟؟؟؟درد هم دارم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۱۸ اردیبهشت ۰( 2 ماه پیش)
   باید نمونه برداری وسیع تر از پروستات انجام شود. همچنین MP-MRI انجام شود
  2. تصویر کاربر رضا شنبه ۱۸ اردیبهشت ۰( 2 ماه پیش)
   ام ار ای انجام شد این اخرین مرحله بود دیگه باز وسیع تر از این دیگه نداره همین منو فرستادن الان در جواب چی نوشته؟؟؟؟
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۱۸ اردیبهشت ۰( 2 ماه پیش)
   مشکوک هست ، نیاز به نمونه برداری وسیع تر هست.
  4. تصویر کاربر رضا شنبه ۱۸ اردیبهشت ۰( 2 ماه پیش)
   ۱۵تا کیت نمونه از من برداشتن تو بیمارستان عمل کنم اخه دیگه نمونه برداری واقعا برام مشکله درد هم دارم و خونریزی
  5. تصویر کاربر رضا شنبه ۱۸ اردیبهشت ۰( 2 ماه پیش)
   ۱۵تا کیت نمونه گرفتن از بیمارستان درد و خونریزی دارم بدخیمه؟؟؟ عمل کنم دیگه طاقت نمونه برداری ندارم
  6. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۱۸ اردیبهشت ۰( 2 ماه پیش)
   اگر نمونه برداری به صورت extended بوده باشه ، ۶ ماه بعد مجدد psa چک شود . نمونه تون مشکوک به بدخیمی در مراحل اوله
  7. نمایش سایر 5 پاسخ
 • تصویر کاربر محمد چهارشنبه ۱ اردیبهشت ۰( 3 ماه پیش) تعداد بازدید: 40 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر
  وقت بخیر
  پدر من 67 ساله هستند. در سال گذشته سونوگرافی و آزمایش پروستات انجام دادند که اندازه پروستات 65 گرم، و میزان آن در آزمایش خون 7.35 بود و پس از یک دوره پرهیز غذایی و مصرف روزانه یک عدد تامسوور و فیناید5 و مصرف یک روز در میان پروستا باریج ، مجددا آزمایش خون انجام دادند که مقدار پروستات 4.68 نشان داده شد. با توجه به توضیحات بالا و عکس های پیوست آیا ایشان مجاز به روزه داری هستند؟
  ممنونم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۲۹ فروردین ۰( 3 ماه پیش)
   با توجه به عدد پروستات نمونه برداری از پروستات باید انجام شود
  2. تصویر کاربر محمد یکشنبه ۲۹ فروردین ۰( 3 ماه پیش)
   ممنونم آقای دکتر
   جسارتا با وضعیتی که دارند آیا روزه داری برای ایشان ضرر دارد؟
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۱ اردیبهشت ۰( 3 ماه پیش)
   توصیه نمیشه
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر محمد پنجشنبه ۲۶ فروردین ۰( 3 ماه پیش) تعداد بازدید: 34 مشاهده پرسش
  سلام جناب دکتر آقایی هستم 47 ساله، گاها میشد که چند قطره ادرار به صورت بی اختیار بدون این که متوجه شوم از من خارج میشد و من فقط میدیدم لباس زیرم به صورت جزئی مرطوب شده. به تازگی مشکل جدیدی پیدا کرده ام که بعد از ادرار کردن و تخلیه مثانه، در هنگام خروج از توالت به ناگاه احساس ادرار شدید میکنم که به ناچار دوباره بر میگردم اما ظاهرا مثانه خالی هست ولی اون احساس ادرار وجود داره، در همین حالت بدون این که هیچ گونه حالت برانگیختگی پیدا کنم از من مقداری مایع منی خارج شده و بلافاصله مقداری ادرار تخلیه میشود. ضمنا این نکته رو هم یاداور بشم که حجم مایع منی در زمان انزال حدودا نصف شده خواهشمنم راهنمایی بفرمایین
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۲۶ فروردین ۰( 3 ماه پیش)
   قرص وزیکر روزی یک عدد
 • تصویر کاربر سعید یکشنبه ۲۲ فروردین ۰( 3 ماه پیش) تعداد بازدید: 48 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر من ازمایشاتی رو که گفته بودید رو انجام دادم آزمایش ادرار ازمایش منی وسنوگرافی وعکسشونوفرستادم.فقط اقای دکتر من علاوه بر شریطی رو که در پرسش قبل ازتون پرسیده بودم اینم میخواستم بگم که شبا بعداز خوابیدن فقط یک بار برای ادرار از خواب پامیشم ودر طول روز همش احساس میکنم ادرار دارم واینکه بعداز ادرارکردن باید یک مقدارآب برروی آلتم بریزم حتی بعضی وقت هاهم خیلی زمان میبره تا ادرار باقی مانده خارج بشه وکامل ادرار تموم بشه نمیدونم چرا این طوری شده ولی باید هردفعه این کارو بکنم اگه نکنم بعداز چند دقیقه دوباره باید برم دست شویی ...ممنون میشم کمکم کنید تااین مشکلاتم برطرف بشن اقای دکتر
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۱۹ فروردین ۰( 3 ماه پیش)
   ازمایش اسپرمتون یکم مختله ، سونوگرافی از جهت واریکوسل نیاز هست. برای ادرارتون شبی یک عدد کپسول تامسولوسین مصرف کنین و قرص تولترودین ۴ میلیگرم ER روزی یک عدد
  2. تصویر کاربر سعید چهارشنبه ۱۸ فروردین ۰( 3 ماه پیش)
   اقای دکتر ازچه جهت ازمایش اسپرمم مختله وهمچنین چه مدت داروهارو مصرف بکنم؟
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۱۹ فروردین ۰( 3 ماه پیش)
   کمی سرعت اسپرم پایینه، فعلا یک ماه
  4. تصویر کاربر سعید پنجشنبه ۱۹ فروردین ۰( 3 ماه پیش)
   این مشکل حل شدنی هست اقای دکتر؟دکتر جان ماه رمضان نزدیکه ومنم روزه میگیرم چطور دارو هارومصرف بکنم درروز نباشه واینکه اقای دکتر من بعضی وقت ها کمی بامشکل ادرارمیکنم مثلا یکم دیر شروع میشه یاقطع میشه دوباره شروع میشه که همیشه این طوری نیست بعضی وقت هاهم راحت ادرار میکنم برای حل این مشکل چه دارویی تجویز میکنید ممنون که وقت میزاریدوجواب میدید
  5. تصویر کاربر سعید شنبه ۲۱ فروردین ۰( 3 ماه پیش)
   خواهش میکنم جواب بدید اقای دکتر من نگرانم
  6. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۲۲ فروردین ۰( 3 ماه پیش)
   انشالا بهتر میشه
  7. نمایش سایر 5 پاسخ
 • تصویر کاربر پیام چهارشنبه ۲۷ اسفند ۹۹( 4 ماه پیش) تعداد بازدید: 39 مشاهده پرسش
  سلام
  وقت بخیر
  من 37 سالمه به دلیل درد کمر و زیر شکم به دکتر داخلی مراجعه کردم که برام سونوگرافی از کلیه و پروستات تجویز کردن وقتی جواب سونوگرافی رو گرفتم مسئول اونجا تو جواب زده حجم پروستات 36 و گفتن پروستاتم کمی بزرگ شده
  در ضمن چند روزه کمی تکرر ادرار سر آلتم یهو تیر میکشه و خود به خود میسوزه
  ممنون میشم که راهنماییم کنین که این مشکلی که دارم خوب شدنیه یا نه بیچاره شدم رفت🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۲۷ اسفند ۹۹( 4 ماه پیش)
   شبی یک عدد کپسول تامسولوسین مصرف شود
 • تصویر کاربر علی یکشنبه ۲۴ اسفند ۹۹( 4 ماه پیش) تعداد بازدید: 27 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر پدر من ۴ سال پیش خدمت شما عمل پروستات انجام دادن و پروستات را خارج کردین چون پی اس ا اون موقع ۶٫۵ بود این چند سال مرتب توسط شما چکاب شدن اما الان پی اس ا دوباره بالا رفته و شده ۱٫۵ حالا میخواستم بدونم چکار کنیم اگه امکانش هست که وقت بدین بیایم پیش شما لطفاً ممنون از شما
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۲۴ اسفند ۹۹( 4 ماه پیش)
   با مدارکتون مراجعه کنید. مدارک قبلی را هم بیاورید. جهت نوبت با ۰۲۱۲۲۶۴۲۷۴۴ تماس بگیرید
 • تصویر کاربر بردیا شنبه ۲۵ بهمن ۹۹( 5 ماه پیش) تعداد بازدید: 41 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر بنده 9 ماه پیش عفونت ادراری گرفتم که بدلیل شرایط کرونا و درمان ناقص و داشتن سوزش شدید درد شکم و کمر رفتم پیش پزشک عمومی تشخصی دادن پروستاتیته اوفلوکساسین دویست دادن واسه دو هفته روزی دو عدد هر 12 ساعت یکبار بعد از تمام شدن دارو ها و دادن کشت ادرار جوابش منفی بود و من یه مدت 5 ماه سوزش خفیف و درد زیر بیضه خفیف داشتم و هر بار کشت ادرار میدادم منفی بود و زیاد توجه نکردم فک کردم شن کلیه باشه ... تا بعد 5 ماه علائم شدید شد و رفتم دکتر متخصص تشخیص داد التهاب پروستاته یک ماه به بنده تاوانکس داد روزی 1 عددو دیکلوفناک روزی یک عدد و قرص تامسولوسین که چند روز خوردم بدلیل انزال خشک قطعش کردن دکتر ... بعد یک ماه علائم بازم بود بعضی مواقع میرفتن و بعضی مواقع علائم پدیدار میشدن و دوباره رفتم بمن اوفلوکساسین 300 داد تا یک ماه که بعد از مصرف 15 روز شرایط بهتر ک نشد داشت بدترم میشد ... پزشکو عوض کردم و پیش یک متخصص دیگه رفتم بهم قرص پروستاتان داد با قرص ضد التهاب و ویتامین e که شرایطم خیلی خیلی بهتر شد و گفت بعد یکماه بیا ... بعد از یک ماه دوباره قطره پروستاتان داد گفت شبی 30 قطره که بعد از مصرفشون وسط درمان بدلیل دوبار رابطه جنسی در یک روز دوباره سوزش دور مقعد داشتم تا سه روز بعد خوب شدم و بعد از تمام شدن الان دوباره سوزش و درد زیر بیضه داره کم کم شروع میشه خفیف و بنده مشکلی تو ادرار کردن و یا سوزش ادرار و دوشاخه شدن ادرار یا قطع وصل شدن ادرار ندارم الان فقط بعد سکس احساس سوزش دارم خفیف و سوزش دور مقعد و حالت کشیدگی ماهیچه ها اطراف لگن ... حالا کلافه شدیم 10 ماه درگیرشیم اعصاب واسمون نزاشتن
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۵ بهمن ۹۹( 5 ماه پیش)
   علایم شما به التهاب پروستات شباهت دارد ، از داروهای افلوکساسین ۲۰۰ میلیگرم هر ۱۲ ساعت و کپسول تامسولوسین ۰.۴ میلیگرم شبی یک عدد و قرص ملوکسیکام ۷.۵ میلیگرم هر ۱۲ ساعت برای یک ماه استفاده کنین و از قهوه و نوشابه و ادویه جات و پیاز و سیر پرهیز کنین
 • تصویر کاربر حسین چهارشنبه ۱۵ بهمن ۹۹( 5 ماه پیش) تعداد بازدید: 60 مشاهده پرسش
  با عرض سلام خدمت شما ، اقای ۴۴ هستم ، مدت دوماهه بعد از خروج ادرار (نه در حین خروج ) درالتم احساس سوزش شدید دارم با توجه به سوابق دوسال قبل (تشخیص پروستاتیت و تجویز انتی بیوتیک و داروهای دیگر ) وطبق تجویز جنابعالی در فضای مجازی بمدت ۱۵ روز افلوکساسین ۳۰۰ ملوکسیکام ۷/۵ و تامسولوسین استفاده کردم علایم تا حدودی کاهش یافت ولی با قطع دارو بعد از ۱۵ روز ظرف یک هفته علایم باشدت بیشتری و اینبار با بروز تب و لرز شدید برگشت که به متخصص ارولوژی مراجعه کردم ایشان درخواست ازمایش کشت ادرار کرد ولی منتظر جواب نماند و تعداد ۱۰ عدد امپول جنتامایسین هر ۱۲ ساعت ، ۲۰ کپسول سیپروفلوکساسین ۵۰۰ هر ۱۲ ساعت و قرص فنازومکس هر۸ ساعت تجویز نمودن که با تزریق امپولها درروز دوم تب و لرزم قطع شد ولی مشکل سوزش ادرارم همچنان باقی است ، از کپسولها تعداد ۱۲ عدد باقی مانده ، ایا روند درمان صحیح است یا اقدام دیگری لازم است ؟ درضمن جواب ازمایش کشت هم منفی و هیچ گونه مشکلی درازمایش مشهود نبود .ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۱۵ بهمن ۹۹( 5 ماه پیش)
   بله روند صحیح است
 • تصویر کاربر کاربر پنجشنبه ۹ بهمن ۹۹( 5 ماه پیش) تعداد بازدید: 45 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر اینجانب 64 ساله با علایمی شامل به سختی ادارار کردن در صبح و احساس دفع شدید ادرار به صورت آنی به متخصص مراجعه کردم و برایم کپسول omnic 0.4 و finoprost5 را تجویز نمودن (جواب آزمایش و سونوگرافی به پیوست است ) به نظر جنابعالی با توجه به عوارض داروها ، این میزان تجویز قرص درست است ؟ چون من 3روز فقط کپسول امنیک استفاده کردم و و قرص فینوپروست را تا به حال مصرف نکردم و خدا رو شکر دیگر مشکلی ندارم.
  با تشکر از لطف شما
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۹ بهمن ۹۹( 5 ماه پیش)
   فقط omnic را مصرف کنید. سالی یک بار psa چک شود
 • تصویر کاربر خانمحمدی شنبه ۴ بهمن ۹۹( 5 ماه پیش) تعداد بازدید: 46 مشاهده پرسش
  سلام وقت بخیر
  پدرم مدتی هست دچار بزرگ شدن پروستات شدن و از درمان دارویی هم اجتناب کردن و فقط از راه درمان های سنتی پیگیر بودن که متاسفانه روز به روز بدتر شده تا حاییکه الان عفونت دارن و انتی بیوتیک تزریق کردن و نا توانی و مشکل حادی تو ادرار کردن دارن
  ترکیه هم تو بیمارستان بررسی شدن و توصیه مردن اونجا دکترا که بلافاصله عمل کنن اونم بصورت trup
  منتهی از این روش و درد بعد از عملش خیلی استرس و ترس دارن
  من مزاحم وقت شما شدم ازتون بپرسم مه شما روش لاپروسکوپی یا روباتیک هم عمل میکنید که عارضه بعد از عمل کمتری داشته باشه ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۴ بهمن ۹۹( 5 ماه پیش)
   نوع عمل بر حسب شرایط و بررسی های ازمایشگاهی و سونوگراعی بیمار و ... تعیین می شود ،
درحال دریافت اطلاعات

مطالب بیشتری بخوانید

هیدرونفروز، یک بیماری است که بار کلیوی را افزایش داده و می تواند به آن آسیب برساند….
قرص سیپروفکت جهت درمان عفونت های باکتریایی برای بیماران تجویز می شود. این دارو برای درمان عفونت…
ادرار می تواند ویژگی هایی همچون بوی بد، تند یا شیرین داشته باشد. رایج ترین عوامل بوی…

روزای هفته

ساعت مطب

شنبه

17:00 - 21:00

یکشنبه

16:00 - 21:00

دوشنبه

17:00 - 21:00

سه شنبه

16:00 - 21:00

کلیه

+54 مطلب

مثانه

+54 مطلب

بیضه

+54 مطلب

حالب

+54 مطلب

پرسش از دکتر