جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

11علت شایع کاهش میل جنسی مردان

دکترحسین کرمی

دکترحسین کرمی

در این مقاله مطالعه می‌کنید:

امروزه مردان جوانی مراجعه می کنند که از کاهش ناگهانی میل جنسی شاکی هستند و سوال می پرسند که علت از بین رفتن حس مردانگی ما چیست و این موضوع، باعث نگرانی آنها می شود. در پایان این مقاله به بیماری اختلال نعوظ به عنوان یکی از مهمترین دلایل بی میلی پرداخته می شود.

انواع کاهش میل جنسی

کاهش میل جنسی به عنوان یکی از اختلالات جنسی شایع می باشد که به دو دسته اولیه و ثانویه تقسیم می شوند:

# نوع اولیه

در این نوع به علت اختلالات آناتومی و عملکردی و فیزیولوژیکی مثل اختلال در تشکیل غدد جنسی و یا نارسایی اولیه غدد جنسی ایجاد می شود. از مشخصات این نوع بی میلی جنسی این است که یک فرد بعد از بلوغ اصلاً میل و تمایل جنسی ندارد.

این مشکل به صورت شایع در کسانی که غده هیپوتالاموس و یا هیپوفیز آنها در ترشح هورمونی محرک جنسی کم کار هستند و لذا باعث می شود که هورمون تستوسترون این افراد شدیداً کاهش پیدا کند. این نوع خیلی نادر ولی در افراد جوان در مواقعی ما مشاهده می کنیم.

# نوع ثانویه میل جنسی

در این نوع یک فرد میان سال که کاملاً از نظر جنسی فعال بوده به صورت ناگهانی از کاهش میل جنسی شکایت می کنند.

علل کاهش میل جنسی

علل کاهش میل جنسی

علل مختلفی در کاهش میل جنسی دخیل هستند که یکی از مهمترین های آن بیماری های جسمی از جمله اختلال نعوظ است که به این مورد در پایان به طور مفصل پرداخته می شود. به ترتیب این دلایل عبارتند از:

1- تشویش ذهنی

نیروی ذهنی موتور محرک مسایل جنسی می باشد. هر گونه مشغولیت، درگیری های ذهنی و یا بیماری های روحی و روانی از قبیل افسردگی، استرس و اضطراب که باعث تشویش ذهن میشوند شدیداً میل جنسی را کاهش می دهد.

2- داروها

بیمارانی که مبتلا به فشار خون و افسردگی هستند و از داروهای ضدافسردگی و ضد فشارخون استفاده می کنند اغلب دچار اختلال در نعوظ و کاهش شدید میل جنسی می شوند.

3- بیماری های جسمی

ابتلا به بیماری های بدخیم دیابت، فشارخون، بیماری ام اس بیماری های تصلب شرائین و درگیری عروق از عواملی هستند که هم قدرت نعوظ و هم میل جنسی را کاهش می دهد.

4- عدم هماهنگی زوجین

امروزه مردان زیادی را می بینیم که مبتلا به انزال زودرس هستند که این قضیه باعث ناراحتی همسرشان می شود و این افراد به علت از دست دادن اعتماد به نفس و ترس از قرار گرفتن در این شرایط ناراحت کننده به صورت روحی و روانی دچار کاهش میل جنسی می شوند.

5- اتفاقات ناخوشایند و حاد زندگی

افرادی که به صورت ناگهانی در معرض اتفاقات ناخوشایند و ناراحت کننده زندگی از قبیل طلاق، از دست دادن عزیزان، ورشکستگی مادی و غیره می شوند مبتلا به کاهش میل جنسی ناگهانی می شوند.

6- مصرف الکل و اعتیاد به مواد مخدر

با توجه به باور غلط بعضی از مردان جهت درمان انزال زودرس از تریاک و غیره استفاده می کنند که این وابستگی در نهایت باعث تحلیل رفتن میل جنسی مردان می گردد.

7- مصرف الکل

در دراز مدت باعث اختلال در نعوظ و افت میل جنسی می شود.

8- افت میل جنسی بعد از زایمان

خانم ها بعد از زایمان به علت تغییر در ترشحات هورمونی و شیردهی به درجاتی دچار افت میل جنسی خواهند شد که بسته به افراد درجه آن فرق می کند.

9-کمبود ثانویه در هورمون های جنسی و یا یائسگی مردانه

کاهش میل جنسی در زوجین

هر فرد جوانی که از کاهش میل جنسی، اخیراً مراجعه می کند ما بیمار را از نظر سلامت هورمون های جنسی بررسی می کنیم که عبارتند از:

10- بررسی هورمون های جنسی

 • اندازه تستوسترون خون

تستوسترون قوی ترین هورمون مردانه است که در توان جنسی و میل جنسی مردان جوان مؤثر می باشد. هر گونه کاهش در تستوسترون خون باعث افت میل جنسی خواهد شد.

 •  بالارفتن پرولاکتین خون

بالارفتن پرولاکتین خون به علت ترشح بیش از حد آن از مغز به علت تومور می تواند خود را با کاهش میل جنسی و بزرگی پستان های مرد جوان و میانسال نشان دهد. که باید درمان شود.

 • گرایش همجنس گرایانه

به عنوان اختلال جنسی یا منشاء روحی و روانی باعث افت میل جنسی به جنس مخالف می گردد. که باید توسط روانکاو بررسی شود

10- سرکوب کننده های میل جنسی با منشاء طرف مقابل

به عنوان مثال بوی نامطبوع، عدم ظاهر فیزیکی آراسته، ساختار فیزیکی از قبیل چاقی بیش از حد و یا لاغری مفرط و … که باعث سرکوب اشتیاق جنسی طرف مقابل می شود.

11- اختلاف و تنش جدی با شریک جنسی

با منشاء روحی و روانی باعث افت میل جنسی خواهد شد.

درمان روانی ناتوانی جنسی

اختلالات نعوظ یکی از بیماری های آزاردهنده ی مردان

شایع ترین علت های اختلال نعوظ بیماری هایی هستند که عروق خونی و جریان خون آلت تناسلی را تحت تاثیر قرار می دهند. این بیماری ها شامل سخت شدن شریان ها (آترو اسکلروزیس یا تصلب شرایین)، چاقی، مصرف سیگار، فشار خون بالا و کلسترول بالا می شوند. سخت شدن شریان ها با دیابت در ارتباط است. بنابراین، اختلال نعوظ می تواند نشانه ای از بیماری قلبی یا دیگر مشکلات جدی سلامتی باشد.

چگونه پزشکان علت اختلال نعوظ را تشخیص می دهند؟

در صورتی که فرد بیش از 2 ماه به اختلال نعوظ مبتلا باشد، باید جهت تشخیص علت آن به پزشک مراجعه کند. پزشک جهت تشخیص علت اختلال نعوظ، در ارتباط با زمان شروع مشکل نعوظ و میل جنسی فرد، بیماری یا آسیب هایی که قادر به ایجاد اختلال نعوظ بوده و هر تغییر جسمی یا عاطفی اخیر از او سوال می پرسد تا تاریخچه کاملی بدست آورد.

همچنین، فرد نیاز دارد تا دارو های مصرفی او توسط پزشک بازبینی شوند. ارزیابی پزشک اغلب شامل معاینه فیزیکی نیز می شود. پزشک می تواند بسته به نتایج، آزمایش های خون جهت ارزیابی هورمون ها، قند خون ناشتا و کلسترول را درخواست دهد. همچنین، می تواند انجام آزمایش هایی را برای ارزیابی کبد و کلیه تجویز کند. به ندرت، برخی مردان به انجام آزمایش های تست عملکرد عصب، عروق خونی و جریان خون نیازمند می شوند.

اختلال نعوظ چگونه درمان می شود؟

درمان اختلال نعوظ به علت و شدت وضعیت فرد بستگی دارد. گزینه های درمانی می توانند شامل موارد زیر شوند:

دارو های خوراکی

سه نوع داروی موثر به نام های سیلدنافیل، واردنافیل و تالافادیل با افزایش جریان خون آلت تناسلی در حین تحریک جنسی موثر واقع می شوند.

درمان های آلت تناسلی

در این مورد، با هدف افزایش جریان خون دارو هایی به آلت تزریق شده یا به میزراه وارد می شوند تا جریان خون را افزایش دهند. در صورتی که دارو های خوراکی جوابگو نباشند، این دارو ها ممکن است موثر باشند.

درمان جایگزینی تستوسترون

تستوسترون می تواند به وسیله تزریق، برچسب پوستی، ژل یا قرص هایی که بین گونه و لثه قرار می گیرند (buccal) به بدن رسانده شود. در صورتی که عامل اختلال نعوظ یک مشکل عاطفی یا رابطه ای باشد، پزشک پیشنهاد می کند که فرد و شریک جنسی او به یک درمانگر روابط جنسی مراجعه کنند. مکمل های غذایی درمان های اثبات نشده ای برای اختلال نعوظ بوده و برخی از آن ها شامل عناصر و موادی خطرناک هستند.

تمامی گزینه های درمانی خطرات مربوط به خود را دارند. ممکن است برای یافتن بهترین روش نیاز به امتحان چندین روش باشد. پزشک تا یافتن بهترین گزینه درمانی با بیمار کار خواهد کرد. در صورتی که علت اختلال نعوظ عدم تعادل هورمونی باشد، پزشک بیمار را به یک متخصص غدد ارجاع می دهد.

درمان کاهش میل جنسی

اگر مبتلا به کاهش میل جنسی هستیم چه کار باید کرد؟ درمان براساس علت ایجاد کنننده می باشد.

و اما توصیه های کلی اینجانب:

 • درمان بیماری های زمینه ای: اگر بیماری جسمی و روحی باعث ایجاد مشکل هستند باید درمان شوند. مثل دیابت، فشارخون و مشکلات هورمونی
 • حرکت به طرف ارامش ذهن و اعصاب نیروی ذهنی قدرتمندترین قمست نیروی جنسی است پس حرکت به طرف آرامش ذهن، کاهش و کنترل استرس و کاهش تنش و درگیری، کاهش عصبانیت، حرکت به طرف نشاط روحی، خواب متناسب، غذای خوب، ورزش و نرمش مداوم جزء موارد ضروری هستند که جهت حفظ میل جنسی باید آنها را داشته باشید.
 • مشاوره با کارشناسان مسایل زناشویی
 • یادگیری مهارت های برقراری ارتباط موثر با جنس مخالف
 • رسیدگی به بهداشت فردی و معطر بودن و آراستگی ظاهر برای طرف مقابل و ایجاد تنوع و جذابیت هر چه بیشتر برای طرف مقابل از مواردی هستند که باید جهت درمان و حفظ میل جنسی رعایت کنیم.

در پایان با آرزوی سلامتی و شاد کامی شما عزیزان در صورت داشتن مشکلات جنسی از قبیل انزال زودرس اختلال در نعوظ و افت میل جنسی جهت اخذ نوبت با شماره تلفن 22642744-021 تماس بگیرید.

دوستدار شما دکتر حسین کرمی

دکتر کرمی متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری 

4.1/5 - (264 امتیاز)

مشاوره پزشکی

در پایان هر مقاله برای راحتی شما عزیزان، نرم افزار پرسش و پاسخ قرار داده شده است تا به راحتی سوالات خود را با ما در میان بگذارید. از طریق این نرم افزار می توانید پرسش ها و مدارک پزشکی خود را ارسال کنید تا در اسرع وقت به آنها پاسخ داده شود.

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.با توجه به تعداد زیاد سوالات پاسخ شما تا 4 روز کاری به صورت پیامک اطلاع رسانی خواهد شد  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر امید یکشنبه ۲۷ دی ۹۴( 8 سال پیش) تعداد بازدید: 653 مشاهده پرسش
  سلام دکتر جان.جناب ذکتر بنده پسر مجرد 26 ساله ای هستم که تا ب حال دخول نداشتم.برای بار که چند وقت پیش خواستم سکس کنم بعد از نعوظ برای پوشاندن کاندوم اقدام کرد که به دلیل تنگی نعوظم ظرف چند ثانیه از بین رفت و این مشکل چند بار تکرار شد.البته از طریق سایت ها متوجه شدم که باید کاندوم سایز بزرگ بگیرم طبق دستورالعمل اندازه گیری.اما از اون روز به بعد کلا با کوچکترین حواس پرتی در زمان تحریک نعوظم از دست میره.واقعا افسرده شدم.قبلا خوب بودم با فیلم های پورن و تحرکیاتی از این دست حتی سکس چت.نعوظ شبانگاهی کم و بیش متعادلی هم دارم.ممنون.از طولانی شدن شرمنده
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۲۷ دی ۹۴( 8 سال پیش)
   عصبی است مهم نیست
 • تصویر کاربر گلبرار سه شنبه ۸ دی ۹۴( 8 سال پیش) تعداد بازدید: 240 مشاهده پرسش
  با درود خسته نباشید خدمت دکتر بزرگوار
  بنده سه سال عمل واریکوسل انجام دادم ولی متاسفانه هنوز بچه دار نشدم.
  تعداد اسپرم حدود 20-30 میلیون و حرکت آن حدود 22 درصد می باشد.تحت نظر چند دکتر بودم و پند مرتبه iui انجام دادم ولی نتیجه نداد و به مرکز ناباروری رویان مراجعه کردم که بعد یک جلسه پیشنهاد ivf را دادند.که به خاطر وضعیت بعد مالی امکانشوجود ندارد.
  لذا از شما تقاضا دارم کمکم کنید.واقعا ناراحتم و نگران
  متشکرم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۸ دی ۹۴( 8 سال پیش)
   بله چاره ای نیست
 • تصویر کاربر محمد سه شنبه ۸ دی ۹۴( 8 سال پیش) تعداد بازدید: 194 مشاهده پرسش
  با سلام و خسته نباشید
  جناب آقای دکتر مدت ها پیش بیماری پوستی بر روی انگشتان دست من شروع شد که به شکل دانه های سفید که حاوی مایع هستند و گاهی مایع خون و بسیار ریز به گونه ای که در نور درخشش دارند. مدت شاید 10 سال میشود و بعد خشک شده و پوسته نازکی در داخل تشکیل میدهد که عکس انگشت دست را فرستاده ام. اما چند سالی مشود که این عارضه شدیدتر شده و خصوصا در الت تناسلی...به نظر خودم گویا از الت تناسلی به دستم منتقل شده یا برعکس
  خواهش میکنم شفاف پاسخ دهید که این زگیل تناسلی هست و وخیم میباشد ؟؟؟ یا صرفا یک عارضه پوستی هست و از نظر سلامتی جای نگرانی نیست. خیلی نگرانم...ضمنا خارش ندارم
  با تشکر و سوال اصلی مرا حتما پاسخ بدهید

  ارشیو کامل تصاویر
  http://s3.picofile.com/file/8228981026/IMG_20151215_215626.jpg
  http://s6.picofile.com/file/8228981184/IMG_20151215_223932.jpg
  http://s3.picofile.com/file/8228981318/IMG_20151215_223944.jpg
  http://s6.picofile.com/file/8228981392/IMG_20151215_224111.jpg
  http://s3.picofile.com/file/8228980318/IMG_20151215_215314.jpg
  http://s3.picofile.com/file/8228980534/IMG_20151215_215334.jpg
  http://s3.picofile.com/file/8228980700/IMG_20151215_215426.jpg
  http://s3.picofile.com/file/8228980926/IMG_20151215_215528.jpg
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۸ دی ۹۴( 8 سال پیش)
   دکتر بوست بروید
 • تصویر کاربر مهدی یکشنبه ۸ آذر ۹۴( 8 سال پیش) تعداد بازدید: 195 مشاهده پرسش
  باسلام من 35 سالمه و 7سال است دچار دیابت نوع 2 میباشم/مدت 6 ماه است که دچار عدم نعوز آلت تناسلی شده ام /از قرص های ویاگرا و سیالیس استفاده نمودم ولی فایده ای نداشت لطفا مرا راهنمایی کنید چه کنم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۸ آذر ۹۴( 8 سال پیش)
   باید بررسی شوید
 • تصویر کاربر ثمین جمعه ۲۲ آبان ۹۴( 8 سال پیش) تعداد بازدید: 350 مشاهده پرسش
  با سلام و خسته نباشید خدمت شما
  من و همسرم یکسال و سه ماه است که ازدواج کرده ایم ولی هنوز موفق به برقراری ارتباط کامل جنسی نشدیم. در حال حاضر تصمیم داریم صاحب فرزند شویم اما مشکل ما علاوه بربرقرار نشدن ارتباط جنسی کامل این است که در هیچ صورتی انزال در همسرم اتفاق نمی افتد مگر در خواب. ما سکس دهانی را نیز امتحان کردیم ولی بازهم انزال اتفاق نیفتاد حتی همسرم با خود ارضایی نیز نتوانستند به انزال برسند خواهشمندیم تنها به این سوال ما پاسخ بفرمایید: چرا انزال در هیچ صورتی در بیداری اتفاق نمی افتد؟ اشکال در چیست؟آیا اختلال در عملکرد ارگاسم باعث عدم انزال می‌شود؟آیا انسدادی در مجاری منی بر وجود دارد؟درمان این مشکل چیست؟
  همسرم گاهی اوقات درد خفیفی را در اطراف ناف مخصوصا سمت راست ناف احساس میکنند.
  با مراجعاتی که به متخصص اورولوژی داشتیم برای بچه دار شدن IVF را پیشنهاد کردند؟
  با تشکر.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۲۲ آبان ۹۴( 8 سال پیش)
   باید بررسی شوید
 • تصویر کاربر مهدی جمعه ۲۲ آبان ۹۴( 8 سال پیش) تعداد بازدید: 215 مشاهده پرسش
  با سلام من زگیل تناسلی خود را با لیزر برداشته و واکسن مرحله اول را زده ام
  با توجه به اینکه تازه ازدواج کردم به خانمم نگفتم ولی اونم واکسنشو به طریقی زده
  الان باید چیکار کنم اون زگیل نگیره
  چند درصد احتمال اون اون سرطان رحم بگیره
  چطوری میتونم بفهمم داخل مجرای تناسلی نیز زگیل هست یا خیر
  خواهش میکنم سریع تر جوابمو برین
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۲۲ آبان ۹۴( 8 سال پیش)
   اصلا قابل پیشگویی نیست
 • تصویر کاربر بخشی شنبه ۲۳ آبان ۹۴( 8 سال پیش) تعداد بازدید: 257 مشاهده پرسش
  سلام . پسر من 8 ماهشه و هیپوسپادیاز بسییار خفیف داره ( فاصله محل خروج ادرار از سورا اصلی حدود یک سانته ) حتما باید عمل بشه؟ گفتن تو 9 ماهگی باید عمل بشه
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۳ آبان ۹۴( 8 سال پیش)
   باید ببینم
 • تصویر کاربر پرویز جمعه ۱۵ آبان ۹۴( 8 سال پیش) تعداد بازدید: 227 مشاهده پرسش
  45سال سن دارم ولی بھ دلىل بىمىلى جنسى ھمسرم من ھم بھ اىن بىمارى گرفتار شده ام اىا دارویى براى افزاىش فورى وقوىى جھت تحر ىک فورى زنان مى باشد اگر جواب مثبت است لطفا نام و طرىقھ مصرف عارض ان چىست
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۱۵ آبان ۹۴( 8 سال پیش)
   02188209216 مشاوره روانکاوی دکتر ستوده
 • تصویر کاربر راحله جمعه ۱۵ آبان ۹۴( 8 سال پیش) تعداد بازدید: 237 مشاهده پرسش
  سلام و وقت بخیر.من تازه متوجه شدم که چند تا زگیل ریز زدم دکتر رفتم فقط 1محلول داد که هفته ای 1بار بزنم.اسم محلولtri-chloroacetic acid.20%میخواستم بدونم دیگه باید چیکار کنم .همسرمم چی اونم بزنه؟ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۱۵ آبان ۹۴( 8 سال پیش)
   فیلم عمل کرایو من را ببینید در سایتم
 • تصویر کاربر اصغرنبی چهارشنبه ۲۹ مهر ۹۴( 8 سال پیش) تعداد بازدید: 175 مشاهده پرسش
  سلام من هنگام سکس الت تناسلیم کامل راست نمیشه؟ درمانش چی هست لطفا راهنماییم کنید
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۲۹ مهر ۹۴( 8 سال پیش)
   مهم نیست
درحال دریافت اطلاعات

مطالب بیشتری بخوانید

کولپوسکوپی زگیل تناسلی چیست؟ کولپوسکوپی که نوعی معاینه دستگاه تناسلی زنان است، ابزاری مؤثر برای تشخیص زگیل…
واریکوسل یکی از بیماری های بیضه است که مردان را درگیر میکند، واریکوسل در واقع به معنای…
چرا باید یورودینامیک یا نوار مثانه انجام بدهیم؟ تست یورودینامیک میزان ذخیره و ترشح ادرار را در…

روزای هفته

ساعت مطب

شنبه (مطب نیکان)

14:00 - 19:00

دوشنبه

تعطیل است

سه شنبه (مطب نیکان)

13:00 - 19:00

پنج شنبه (مطب نیکان)

09:00 - 14:00

جستجو

حالب

+54 مطلب

پرسش از دکتر