فتق بیضه چیست و آیا عمل فتق باعث ناباروری می شود؟

دکترحسین کرمی

دکترحسین کرمی

در این مقاله مطالعه می‌کنید:

قطعی ترین روش درمان فتق  هرنی جراحی است که به صورت سرپایی و بدون بستری در بیمارستان و با بی حسی نخاعی و یا بیهوشی انجام می شود.

فتق بیضه چیست؟

جدار شکم و کف لگن از نظر آناتومی از لایه های مختلف شامل عضلات و بافت نگه دارنده یا فاسیا تشکیل شده است. در صورتی که این عضلات و فاسیا به علل ژنتیکی و یا فشار بیش از حد شل شود باعث برجسته گی در ناحیه پوست محل می شود که به آن فتق یا هرنی گفته می شود.

فتق چیست و کجا قرار دارد؟

انواع فتق

1- فتق اینگوینال: فتق که در کانال اینگوینال اتفاق می افتد (شایع ترین)

2- فتق فمورال: فتق که در کانال استخوان ران ایجاد می شود

3- Velpeau Hernia:  فتقی که در جلوی رگهای خونی ران اتفاق می افتد (نادر)

4- فتق نافی.

5- فتق برشی.

6- فتق اپی گاستریک.

7- فتق هیاتال.

علل ایجاد کننده فتق کدامند؟

هرنی ممکن است مادرزادی باشد که اغلب پسربچه ها و به علت نقص در سیر نزولی بیضه ها ایجاد می شود که ممکن است همراه با آب در بیضه یا هیدروسل نیز باشد.

علل اکتسابی

به هر علتی فشار داخل شکم بیش از حد بالا رود ممکن است باعث پارگی پریتوان و فاسیا و عضلات و باعث ایجاد هرنی شود. مثلاً بیماری مزمن ریه، سرفه های مزمن، کشیدن سیگار، بزرگی پروستات که برداشتن ناگهانی وسایل تشکیل از مواردی هستند که باعث هرنی می شوند.

در مواردی نیز هرنی به دنبال عمل های جراحی باز شکمی ایجاد می شود که به علت آسیب دیدن عصب عضلات حین جراحی باعث شل شدن عضله و ایجاد هرنی می شود.

محل های شایع فتق

هرنی

محل هرنی همیشه در شکم است که شایعترین محل آنها عبارتند از:

 • فتق دور ناف
 • فتق بیضه و یا بالای آن که فتق اینگوینال نامیده می شود
 • فتق انسزیونال که در محل عمل جراحی قبلی دیده می شود.

علائم فتق بیضه کدامند؟

✔️ اولین علامت برجستگی پوستی محل می باشد که بسته به شدت آن از یک گردو کوچک تا توپ فوتبال متغیر است.


✔️ دومین علامت هرنی درد می باشد: هر درد مزمن در ناحیه کانال اینگوینال ممکن است نشانه از یک هرنی و یا شروع آن باشد. از مشخصات هرنی این است که در حالت ایستاده و با زور زدن برجسته و بزرگتر می شود و در حالت خوابیده از بین می رود که به این حالت sliding می گویند. در مواقعی ممکن است اجزاء روده در داخل کیسه فتق گیر افتاده و بسبب قطع خونرسانی و درد شدیدی در محل فتق ایجاد می کند که با حالت خوابیدن نیز از بین نمی رود.

یادتان باشد این حالت جزء اورژانس های عالم پزشکی است و بیمار هر چه سریعتر باید تحت جراحی قرار بگیرد چرا که در صورت تأخیر باعث سیاه شدن روده ها و عفونت و مرگ بیمار می شود. شایعترین علت هرنی در قسمت تحتانی شکم در سنین بالا: به علت بزرگی پروستات می باشد. به علت بزرگی پروستات بیمار مجبور می شود که از زور زدن جهت خارج کردن ادرار استفاده کند که این زور زدن مزمن ممکن است باعث ایجاد فتق اینگوینال و ناباروری بالای بیضه ها می گردد.

علت پرکاری کلیه

عوارض فتق بیضه

عوارض  شامل موارد زیر است:

 • فشار بر بافت های اطراف. بیشتر فتق های مغبنی اگر با جراحی ترمیم نشوند با گذشت زمان بزرگ می شوند. در مردان ، فتق های بزرگ می توانند به کیسه بیضه گسترش یافته و باعث درد و تورم شوند.
 • فتق حبس شده. اگر محتویات فتق در نقطه ضعف دیواره شکم به دام بیفتد، محتویات آن می تواند روده را مسدود کند و منجر به درد شدید، حالت تهوع، استفراغ و عدم توانایی در اجابت مزاج یا دفع گاز شود.
 • غرق شدن فتق حبس شده می تواند جریان خون در بخشی از روده شما را قطع کند. استرانگولاسیون می تواند منجر به مرگ بافت روده آسیب دیده شود. فتق خفه شده تهدید کننده زندگی است و نیاز به جراحی فوری دارد.

آیا راهی برای جلوگیری از ایجاد فتق وجود دارد؟

در موارد مادرزادی که در بچه ها دیده می شود جلوگیری معنی ندارد و باید هر چه سریعتر درمان جراحی شوند.
در موارد بزرگسالان باید زمینه ایجاد کننده هرنی را درمان کرد که عبارتند از:

✔️ در صورت بیماری مزمن ریوی و سرفه های مزمن باید هر چه سریعتر درمان شوند.


✔️ از مصرف سیگار، قلیان و انواع دخانیات اجتناب شود.


✔️ از برداشتن وسایل سنگین و ناگهانی باید اجتناب کرد.


✔️ چاقی مفرط شکمی می تواند از علل زمینه ساز هرنی باشد که باید درمان گردد.

آیا با بستن فتق بند می توان از پیشرفت آن جلوگیری کرد؟

خیر، قطعی ترین روش درمان فتق عمل جراحی است و استفاده از فتق بند در درمان و جلوگیری تأثیر ندارند.

روش درمان فتق یا هرنی

همانطور که ذکر کردم قطعی ترین روش درمان هرنی جراحی است که به صورت سرپایی و بدون بستری در بیمارستان و با بی حسی نخاعی و یا بیهوشی انجام می شود. روش جراحی به صورت باز و یا لاپاراسکوپی امروزه انجام می شود.

برای هرنی های بزرگ که همراه شل شدگی عضلات هستند بهترین روش درمانی عمل جراحی باز است که با برش کوچکی روی محل هرنی پوست و فاسیا باز و ساک هرنی که همان محتوی روده ها می باشد را آزاد و به داخل شکم انتقال داده و کف فتق را با نخ نایلون کاملاً ترمیم می کنیم.

درمان گیاهی باد فتق بیضه

اگر کسی مبتلا به فتق باش ، پیروی از روش های درمانی طبیعی زیر می تواند در تسکین علائم فتق کمک کند:

# ریشه زنجبیل

برای تسکین درد و ناراحتی در معده خود آب زنجبیل غلیظ یا زنجبیل خام مصرف کنید. این کار به طور همزمان سیستم سلامتی شما را تقویت می کند و به درمان فتق کمک می کند.

# کمپرس یخ

هنگامی که از فتق رنج می برید ، ممکن است التهاب و درد در شکم شما وجود داشته باشد. کیسه های یخ در صورت استفاده در ناحیه آسیب دیده باعث انقباض شده و التهاب داخل بدن را کاهش می دهد.

کمپرس یخ

# رژیم غذایی مناسب

از مصرف غذاهای پرادوی ، غذای اسیدی و هضم غذا سخت باید خودداری شود. دلیل اصلی آن این است که این ماده غذایی می تواند پوشش داخلی معده را بیشتر ملتهب کرده و بهبود فتق را دشوارتر کند.

#ورزش

فتق معمولاً به این دلیل اتفاق می افتد که عضلات به اندازه کافی قدرت نگه داشتن اندام را ندارند و برخی تمرینات وجود دارد که فرد می تواند در خانه انجام دهد تا عضلات خود را تقویت کند و از فتق جلوگیری کند. برخی از این ورزش ها عبارتند از: دوچرخه سواری، یوگا، پیاده روی، شنا و …

عوارض بعد از عمل فتق

شایعترین عارضه پس از عمل معمولا درد می باشد که ممکن است چند ماه بعد از عمل ادامه داشته باشد و تدریجاً از بین می رود. عوارض نادر آن آسیب به عروق بیضه ها هنگام جدا کردن هرنی می باشد که نادر است. سوزش و خارش محل نیز از عوارض بعد از عمل بوده که تدریجاً از بین می روند.

توصیه های مهم بعد از عمل چیست؟

 • به مدت 2 ماه از انجام کارهای سنگین و فعالیت های ورزشی و سنگین باید اجتناب کرد.
 • درد بعد از عمل طبیعی بوده و با مصرف مسکن و گرم نگاه داشتن محل عمل تدریجاً از بین خواهد رفت.

نزديكي بعد از عمل فتق

داشتن مقاربت بعد از عمل هیچ مانعی ندارد. اما بهتر است 4 تا 6 هفته پس از عمل رابطه جنسی نداشته باشید.  ممکن است در کمتر از یک هفته بتوانید فعالیت عادی خود را از جمله رابطه جنسی از سر بگیرید، اما ممکن است بیشتر طول بکشد.

آیا فتق بیضه خطرناک است؟

فتق وقتی اتفاق می افتد که بافتی مانند بخشی از روده از طریق یک نقطه ضعیف در عضلات شکم بیرون زده باشد. برآمدگی حاصل می تواند دردناک باشد، به ویژه هنگام سرفه، خم شدن یا بلند کردن جسم سنگین. با این حال، بسیاری از فتق ها درد ایجاد نمی کنند.

فتق لزوماً خطرناک نیست. به خودی خود بهبود نمی یابد و می تواند منجر به عوارض تهدید کننده زندگی شود. پزشک شما احتمالاً جراحی را برای رفع فتقی که دردناک یا بزرگ شده است، توصیه می کند.

درمتن مثانه بیش فعال

برای فتق به چه دکتری مراجعه کنیم؟

پروفسور حسین کرمی در زمینه ی درمان و بهبود فتق تجربه ی فراوانی داد. اما لازم به ذکر است که این بیماری درمان دارویی ندارد. در صورت داشتن فتق باید اقدام به جراحی نمایید.
جهت نوبت دهی با شماره تلفن 22642744 تماس بگیرید.

سوالات متداول درباره ی بیماری فتق

1- آیا عمل فتق بیضه باعث ناباروری میشود؟

این موضوع به ماهیت فتق و ماهیت جراحی بستگی دارد. در بعضی موارد، وازدفرنس ممکن است توسط خود فتق یا با روش جراحی آسیب ببیند و بر جریان اسپرم در هنگام انزال تأثیر بگذارد که می تواند بارداری را برای مردان از طریق مقاربت بسیار دشوارتر کند.

2- آیا فتق در زنان باعث نازایی میشود؟

زنان کمتر از مردان دچار بیماری فتق می شوند و این بیماری به ندرت می تواند باعث نازایی در زنان شود.

3- تاثیر فتق بر نعوظ

در صورت عدم درمان صحیح فتق، احتمال اینکه مردان در سلامت جنسی خود دچار مشکل شوند بسیار بیشتر است. فتق ها می توانند نعوظ و ارگاسم را کاملاً دردناک کنند. هرچه این فتق ها بیشتر پیشرفت کرده و شدیدتر شوند، احتمال بروز مشکلات اختلال عملکرد جنسی در بیمار بیشتر می شود.

دکتر حسین کرمی متخصص جراحی کلیه ، مجاری ادراری تناسلی و فوق تخصص درمان آندوسکوپی و لاپاراسکوپی

3.8/5 - (50 امتیاز)

مشاوره پزشکی

در پایان هر مقاله برای راحتی شما عزیزان، نرم افزار پرسش و پاسخ قرار داده شده است تا به راحتی سوالات خود را با ما در میان بگذارید. از طریق این نرم افزار می توانید پرسش ها و مدارک پزشکی خود را ارسال کنید تا در اسرع وقت به آنها پاسخ داده شود.

 • تصویر کاربر حامدی سه شنبه ۷ آذر ۲( 6 روز پیش) تعداد بازدید: 10 مشاهده پرسش
  با سلام دکتر من چندین ساله آلتم بعد از رابطه یا خود ارضایی شکل عجیبی پیدا میکنه اولش که شروع شد خیلی شدید بود به صورتی که بعد از خود ارضایی التم به شکل وحشتناکی دراومد ولی بعد از گذشت یک روز به شکل اولش برگشت الان فقط وقتایی که رابطه کمی طولانی میشه آلتم حالت چروک و فرو رفته درمیاد
  حدس خودم اینه چون تکواندو کار میکردم ضربه محکمی به التم خورده و باعث ایجاد نشتی در بافت التم شده و الان با گذشت ۱۵سال دیگر هیچوقت مثل قبل این اتفاق نعوذ کامل ندارم و طول التم کمتر شده
  خواستم بدونم چه درمانی وجود داره ؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۷ آذر ۲( 1 هفته پیش)
   ضربه به آلت میتونه باعث پارگی بافت آلت و مشکلات نعوظ بشه بعد ۱۵ سال نمیشه کاری کرد
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۷ آذر ۲( 1 هفته پیش)
   دچار کجی آلت هم هستین؟
  3. تصویر کاربر حامدی سه شنبه ۷ آذر ۲( 1 هفته پیش)
   خیر ولی التم در مواقع تحریک نشده حالت چروک و جمع شده داره قبلا گاهی اوقات اینجوری میشد الان همیشه اینطوریه
  4. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۷ آذر ۲( 6 روز پیش)
   کاری نمیشه کرد براش
  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر احمد سه شنبه ۷ آذر ۲( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 5 مشاهده پرسش
  سلام وقتتون بخیر خسته نباشید من ۱۹ سالمه و چند ساله از خارش بیضه هام رنج میبرم همش میخارد خیلی اذیتم ممنون میشم کمک کنید وقت بخیر
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۷ آذر ۲( 1 هفته پیش)
   باسلام و احترام باید از نزدیک معاینه شوید
 • تصویر کاربر عرفان سه شنبه ۷ آذر ۲( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 5 مشاهده پرسش
  سلام جناب دکتر خسته نباشید شبتون بخیر من از بچگی که لاغر بودم و اضافه وزن نداشتم آلت پنهان داشتم و فکر میکردم با بزرگ شدن رفع بشه بنا به شرایط و کم تحرک شدن الان چاق تر شدم و این آلت مدفون اذیت کننده شده برام و هم چنین سایز آلتم بسیار روی اعتماد به نفسم تاثیر گذاشته آلتم در حالت ارکشن 12 سانت هست تقریبا با قطر 12 من عکس های حالت ارکشن و عادی و میفرستم میخاستم ببینم شما پیشنهادی دارید و اینکه ایا این سایز نرمال و امکان افزایش سایز به چه صورتی پیشنهاد شماست که یکم از بار روانی کم بشه پیاپیش ممنونم از پاسخ و وقت شما من واریکسول گرید دو هم دارم و این هم جواب اخرین آزمایش تستسترون هست که به پزشک غدد مراجعه کردم فعلا یک نوبت تزریق تستسترون انجام دادم تا ماه اینده دوباره ازمایش کاملتری برم تا ببین مشکل از هیپوفیز هست با توجه به عدد Lh fsh یا خیر
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۷ آذر ۲( 1 هفته پیش)
   با سلام مجددا عکس هارو آپلود کنید
 • تصویر کاربر ثقفیان سه شنبه ۷ آذر ۲( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 13 مشاهده پرسش
  پدرم 74 ساله هستند
  سابقه دو دوره رادیوتراپی برای پروستات دارند،
  ماهانه آمپول تزریق میکنند،
  7 ماه قبل بخاطر مشکل برگشت ادرار تراش پروستات داشتند،

  اما در آخرین آزمایش psa به 14 رسیده و تمام بدن مخصوصا پاها ورم کرده.

  پزشک معالج دستور سونو لگن، اسکن استخوانی و آزمایش تستسترون داده اند.


  نظر شما پزشک ارزشمند در این زمینه چیست؟
  ( در اولین دوره از بروز بیماری هم با مشورت و راهنمایی شما اقدامات درمانی انجام شد)

  بسیار سپاسگزارم🙏
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۷ آذر ۲( 1 هفته پیش)
   اگر شرایطشو دارید Pet Ct انجام شود
 • تصویر کاربر بهزاد سه شنبه ۷ آذر ۲( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 6 مشاهده پرسش
  وقت بخیر دکتر
  ساکن اروپا هستم. بدلیل مشاهده خون سریعا به پزشک عمومی( بدلیل پروسه اول به عمومی بعد متخصص)مراجعه کردم. بعد از آزمایش ادرار گرفتن به پزشک اورولوژی ارجاع دادن.متخصص طبق روال بعد از دیدن گزارش عمومی آزمایش سیستوسکوپی را تجویز کرد. سابقه من:قبلاً سنگ کلیه داشتم. گاهی اوقات ادرار دو شاخه دارم. بعد از ادرار عموما قطره قطره هست.برادر من سابقه تومور مثانه داشته و جنابعالی عملشون کردید.
  آیا برای آزمایش سیستوسکوپی مراجعه کنم و یا خیر! چون بدون دیدن من این آزمایش را تجویز کردن.
  ممنون.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۷ آذر ۲( 1 هفته پیش)
   چند سالتونه؟ سیگار میکشید؟
 • تصویر کاربر فهیمه سه شنبه ۷ آذر ۲( 6 روز پیش) تعداد بازدید: 5 مشاهده پرسش
  درود و وقت بخیر
  آقای دکتر من 33 سالمه خانم هستم و 23 سالی هست که سنگ کلیه در حد 34 میلیمتری دارم. و در حد شن در جفت کلیه هام. بعضی اوقات که به پهلو میخوابم درد میکند. و دکتر هم رفتم گفتن چیزی فعلا لازم نیست استفاده کنی. من ورزش میکنم و تغذیه سالمی دارم. جدیدا پدرم یه پودری در قوطی سبز هست به نام Uralyt-U .
  در آزمایشم هم مقدار باکتری در ادرار 69 بوده که باید حداقل 17 میبود. همچنین mucus بالا بوده و گلبول سفید خون. آیا میتونم اون دارو که گفتم پدرم تهیه کرده استفاده کنم ؟ و اگر بله نحوه مصرفش انگار خیلی حساسه… قاشق و اینا داره و برگه ph به همراهشه بلد نیستم چطور استفاده کنم.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۷ آذر ۲( 1 هفته پیش)
   سنگ ۳۴ میلی متری با هیچ دارویی قابل برطرف شدن نیست
  2. تصویر کاربر فهیمه سه شنبه ۷ آذر ۲( 1 هفته پیش)
   آقای دکتر ۳ تل ۴ میل نه ۳۴ میل 😐
  3. تصویر کاربر فهیمه سه شنبه ۷ آذر ۲( 1 هفته پیش)
   ۳ تا ۴ میل نه ۳۴ میل
   جواب آزمایشهارم فرستادم دیدین؟
  4. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۷ آذر ۲( 6 روز پیش)
   نوشتین ۳۴ میلی متری خیر عکس آپلود نشده
  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر ناهید سه شنبه ۷ آذر ۲( 6 روز پیش) تعداد بازدید: 20 مشاهده پرسش
  سلام دکتر جان .جواب پاپ اسمیر من رو ممکنه بخونید
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۷ آذر ۲( 1 هفته پیش)
   بفرستید
  2. تصویر کاربر ناهید سه شنبه ۷ آذر ۲( 1 هفته پیش)
   بفرمایید
  3. تصویر کاربر ناهید سه شنبه ۷ آذر ۲( 1 هفته پیش)
   چجوری میتونم بفرستم؟
  4. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۷ آذر ۲( 6 روز پیش)
   فقط التهاب بوده موردی ندارین
  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر سارا سه شنبه ۷ آذر ۲( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 6 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید
  من حدود 2 ماه میشه تکرر و سوزش دارم
  پیش چندین پزشک رفتم بهم آنتی بیوتیک های مختلف دادن و فنازوپریدین اما خوب نشد
  سونوگرافی رفتم هردو کلیه سالم سنگ نداشتم
  کیست نداشتم جدار مثانه هم سالم بود
  سیستوسکوپی انجام دادم گفتن مثانم خیلی خوب بوده و فاقد عفونت فقط ی کوچولو التهاب داشته
  ک بهم ملوکسیکام و لووفلوکساسین و ایمی پرامین و سرترالین دادن گفتن احتمالا از اعصاب باشه
  اما با مصرف دارو ها بعد از چند روز سوزش بیشتر شد به نظرتون چیکار کنم خیلی دارم اذیت میشم
  و درضمن من مجرد هستم اما حدود 2 سال پیش ی رابطه آنال داشتم که با کاندوم بوده فک نمیکنم ازون باشه میشه لطفا راهنماییم کنید 😭
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۷ آذر ۲( 1 هفته پیش)
   ربطی به اون رابطتون نداره
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۷ آذر ۲( 1 هفته پیش)
   کشت ادرار انجام شود
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر ع چهارشنبه ۸ آذر ۲( 5 روز پیش) تعداد بازدید: 8 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر ۵ ماه پیش دچار یهstd شدم آنتی بیوتیک های زیادی مصرف کردم یکماه قبل ۱۵ تا سیپرو و ۵ تا لووفلاکساسین۷۵۰ خوردم سیپرو اثر خاصی نداشت تا ۲ هفته سوزش نداشتم، بخاطر معده م نتونستم بخورم الان هم بخاطر مقدار زیاد آنتی بیوتیک که خوردم مشکلات گوارشی پیدا کردم و کلا مدفوع شل هست و کالپروتکتین ۱۷۵ شده
  آزمایش سواب مجرا و ادرار اول و وسط دادم چیزی نشون نداد، آزمایش پروستات لیوانه رو انجام ندادم و سونو عادیه
  ترشح شفاف و داخل مجرا باز می کنم قرمزه و چند روز که از آنتی بیوتیک میگذره سوزش از مقعد تا مجرا بر میگرده
  ۱- آیا این درد پشت و پهلوهای شکم که تا دو ماه پیش نداشتم، مربوط به کلیه هست یا مشکلات روده ای؟
  ۲-آیا این میکروب خاصی هست که نمیره؟حتی با ۱۵ روز سیپرو و ۵ روز لووفلاکساسین؟حتی در پروستات
  ۳- امکانش هست سل ادراری باشه؟
  ۴-کجا مراجعه کنم و به کی که خوب بشم؟روده التهاب نداشت ولی دکتر گفت ممکنه میکروبهای خوب روده ت از بین رفته باشه من داروهاشو استفاده می کنم ولی تغییری در درد ندارم و سوالم اینه ممکنه از کلیه و مجاری باشه؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۷ آذر ۲( 1 هفته پیش)
   به متخصص عفونی مراجعه کنید باید کشت از ترشحات انجام شود
  2. تصویر کاربر ع سه شنبه ۷ آذر ۲( 1 هفته پیش)
   سلام آقای دکتر ترشحات خلی کم هست، هر آزمایشگاهی رفتم قبول نکرد فقط سواب گرفت یه جواب الکی pcr منفی داد
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۷ آذر ۲( 6 روز پیش)
   اگر انقدر کمه بعد هر بار دفع ادرار استبرا کنید حل میشه
  4. تصویر کاربر ع سه شنبه ۷ آذر ۲( 6 روز پیش)
   ببخشید سوال آخر رو خدمتتون می کنم، علائم سل ادراری شباهتی نداره آقای دکتر؟سوزش های رفت و برگشتی بدون ادرار و بخصوص بعد یا قبل از ادرار و خروج منی که با داروهای این چند ماه رفع نشده
  5. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۸ آذر ۲( 5 روز پیش)
   خیر به سل ادراری مرتبط نیست
  6. نمایش سایر 4 پاسخ
 • تصویر کاربر مونا یکشنبه ۵ آذر ۲( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 12 مشاهده پرسش
  سلام من چند روز پیش عفونت قارچی گرفتم و پس از درمان با کرم کلوتریمازول متوجه ضایعاتی در دو طرف ورودی واژن شدم،حقیقا نمیدانم از قبل وجود داشته اند یا خیر اما من امروز متوجه شدم،باتوجه به عکس میتوانید بگویید که زگیل هست یا خیر؟ممنونم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۵ آذر ۲( 1 هفته پیش)
   با سلام در حد رویت عکس زگیل نیست باید نمونه برداری شود
درحال دریافت اطلاعات
 • تصویر کاربر محسن چهارشنبه ۲۳ خرداد ۹۷( 5 سال پیش) تعداد بازدید: 237 مشاهده پرسش
  سلام من یک بیضم پایین تر دیگر هستش البته درحالت طبیعی قبل ازنعوظ یعنی سمت راستی پایین میاد ولی چپیه زیر التم چسبیده پایین نمیاد چکار باید بکنم ایا این مورد طبیعیه ا نه لطفا راهنمایی کنید. با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۲۳ خرداد ۹۷( 5 سال پیش)
   بايد بياييد ببينم
 • تصویر کاربر سجاد پنجشنبه ۱۷ خرداد ۹۷( 5 سال پیش) تعداد بازدید: 228 مشاهده پرسش
  سلام

  چند روز پيش بعد از ماليدن كرم موبر بر روي بيضه هاي احساس سوزش كردم و بعد از چند ساعت جوشهاي متعدد سفيد بر روي بيضه ام ظاهر شد
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۱۷ خرداد ۹۷( 5 سال پیش)
   شايد حساسيت است فعلا دستكاري نكنيد
 • تصویر کاربر امير جمعه ۱۱ خرداد ۹۷( 5 سال پیش) تعداد بازدید: 545 مشاهده پرسش
  سلام دكتر خسته نباشين
  يه دو سه سالي هست كه روي كيسه بيضه هام دونه هاي ريز و كوچيك و سفت و سفيد و زرد رنگ در اومده كه قابل لمسه يكيش هم روي الت تناسليم هست ايا اينا نگران كننده ان؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۶ خرداد ۹۷( 5 سال پیش)
   اینها زگیل نیستند
  2. تصویر کاربر امير یکشنبه ۶ خرداد ۹۷( 5 سال پیش)
   دكتر پس چي هستن؟ نگران كننده ان؟ به دكتر مراجعه كنم؟
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۱۰ خرداد ۹۷( 5 سال پیش)
   شك داريد ازمايش دهيد
  4. تصویر کاربر امير پنجشنبه ۱۰ خرداد ۹۷( 5 سال پیش)
   چ ازمايشي؟ دكتر منظور از نگران كننده اينه كه ليپوساركوم يا چيزي مث سرطان نگران كننده نباشن؟
  5. تصویر کاربر امير پنجشنبه ۱۰ خرداد ۹۷( 5 سال پیش)
   به نظرم كيست اپيدرمال باشه چون رو صورت و سرم هم هست همون ميليا ها
  6. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۱۱ خرداد ۹۷( 5 سال پیش)
   ازمايش hpv
  7. نمایش سایر 5 پاسخ
 • تصویر کاربر مجتبی سه شنبه ۱۸ اردیبهشت ۹۷( 5 سال پیش) تعداد بازدید: 274 مشاهده پرسش
  با سلام و خسته نباشید بنده ۲ سال پیش عمل واریکوسل شکمی انجام دادم ۴ ماهی هست بدن سازی کار میکنم یک ماهی باشگاه رو کنار گداشتم یه مدت درد تخیف از ناحیه کمر و ران چپ داشتم که بیضه سمت چپم که عمل کردم تغیر اندازه داد و پایین تر از بیضه راستم شد حدود ۲ سانت پایینتر الان مشکلم حل شده و فقط در جای بخیه درد خفیف دارم میخواستم بدونم به چه دلیله؟ درضمن در محل کار به صورت طولانی مدت روی صندلی میشینم که هنگام زیاد نشستم شکمم باد میکنه و داغ میشه در ضمن قدم ۱۸۰ وزنم ۷۲ هستش باتشکر از شما دکتر مهربان و دلسوز
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۱۸ اردیبهشت ۹۷( 5 سال پیش)
   از نظر من مهم نیست
 • تصویر کاربر شادمان جمعه ۱۴ اردیبهشت ۹۷( 5 سال پیش) تعداد بازدید: 231 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید.من چند وقتیه بیضه سمت راستم درد خفیفی میکنه ولی سمت چپ هیچ دردی احساس نمیکنم زمان نزدیکی یک توده هایی سر و ته بیضه هام ایجاد میشه کیسه بیضه شل میشه
  اگه جواب سوالمو بدین ممنون میشم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۱۴ اردیبهشت ۹۷( 5 سال پیش)
   سونو کنید بفرستید ببینم
 • تصویر کاربر سمیه جمعه ۳ فروردین ۹۷( 5 سال پیش) تعداد بازدید: 137 مشاهده پرسش
  با سلام. من بعد از هشت ماه اقدام به بارداری باردار شدم. البته همسرم توی یه آزمایش تعداد اسپرماش کم بود که با دارو برطرف شد و من باردار شدم. ولی متاسفانه قلب جنین توی هفته هشتم متوقف شد. خواستم از آقای دکتر بپرسم تو رو خدا علت این اتفاق چی میتونه باشه. و اینکه آیا دوباره ممکنه این اتفاق بیفته. خیلی نگرانم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۲ فروردین ۹۷( 5 سال پیش)
   با سلام وپوزش از تاخير در جواب از نظر من به ازمايش اسپرم ارتباطي ندارد دوباره اقدام كنيد
  2. تصویر کاربر سمیه پنجشنبه ۲ فروردین ۹۷( 5 سال پیش)
   ممنونم آقای دکتر. یعنی احتمال اینکه دوباره این اتفاق بیفته زیاده؟ دلیلش چی میتونه باشه؟
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۳ فروردین ۹۷( 5 سال پیش)
   بله
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر مهران سه شنبه ۱ اسفند ۹۶( 5 سال پیش) تعداد بازدید: 197 مشاهده پرسش
  حدود 2سال است که دانه ای روی کیسه بیضه ام رشد کرده وبدنم خارش دارد. آیا این دانه سرطان است
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۱ اسفند ۹۶( 5 سال پیش)
   عكسش را بفرستيد ببينم
  2. تصویر کاربر مهران سه شنبه ۱ اسفند ۹۶( 5 سال پیش)
   تصویر
  3. تصویر کاربر مهران سه شنبه ۱ اسفند ۹۶( 5 سال پیش)
   تصویر
  4. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۱ اسفند ۹۶( 5 سال پیش)
   زگيل نيست نگران نباشيد
  5. تصویر کاربر مهران سه شنبه ۱ اسفند ۹۶( 5 سال پیش)
   ببخشید دکتر خطرناک نیست حتی اگه دانه ها زیاد بشن
  6. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۱ اسفند ۹۶( 5 سال پیش)
   اگر زياد شد بايد بررسي شود تيغ استفاده نكنيد
  7. نمایش سایر 5 پاسخ
 • تصویر کاربر علي چهارشنبه ۲۷ دی ۹۶( 5 سال پیش) تعداد بازدید: 205 مشاهده پرسش
  با سلام وعرض خسته نباشي خدمت آقاي دكتر عزيزم نزديك به دو ماه است كه بيضه راستم حالت درد يا مايل به سوزش دارد كه وقتي بيضه از بين پاهام بالا ميارم درد كمتر يا ساكت مي شود سال ٩٢واريكسل سمت چپ عمل كردم
  گويا الان هر دوسمت واريكسل دارم ودكترگفته نياز به عمل ندارم وميگه عفونت هست و دوتا قرص بهم داده به نام افلوكينول (افلوكساسين)٣٠٠و سلو كسيب ١٠٠استفاده مي كنم و نزديك ده روز هست ولي درد يا سوزش بيضه كمي دارم بعد از عمل صاحب يك فرزند شدم ،سونوگرافي آخرم را خدمتتان إرسال مي كنم سونوگرافي ميگه يه توده اي هست آيا خطر ناكه اين توده و عمل ميشه يا با دارو رفع ميشه ؟ممنونم لطف جوابم رابدهيد و لطفاخود شما با توجه به سونوگرافي ام بهم كمك كنيد أهل بوشهر هستم آزمايش اسپرم هم سالمه خدمتتان مي فرستم مشكل نزديكي هم ندارم وهفته اي دو يا سه مرتبه نزديكي دارم ،دوتا سونوگرافي به تاريخ ٩١٠٩6ودومي تاريخ ١٠١٠٩6به درخواست دكتر انجام دادم. آيا با توجه به اين سونوگرافي مي توانم اقدام به بچه دومم كنم ممنون از لطفتون ان شاءالله هميشه سالم وشاد باشيد
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۶ دی ۹۶( 5 سال پیش)
   سلام حتما اقدام كنيد
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۶ دی ۹۶( 5 سال پیش)
   اميد بالا ا است
  3. تصویر کاربر علي سه شنبه ۲۶ دی ۹۶( 5 سال پیش)
   N
  4. تصویر کاربر علي سه شنبه ۲۶ دی ۹۶( 5 سال پیش)
   سلام
   لطف كنيد جواب اين توده كه در سونوگرافي ذكر شده را بدهيد آيا ابا عمل رفع مي شود يا با دارو
  5. تصویر کاربر علي سه شنبه ۲۶ دی ۹۶( 5 سال پیش)
   اين درد به خاطر توده است
   متشكرم
  6. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۲۷ دی ۹۶( 5 سال پیش)
   نه خطری نیست
  7. نمایش سایر 5 پاسخ
 • تصویر کاربر سیدمحمدشکری شنبه ۲۵ شهریور ۹۶( 6 سال پیش) تعداد بازدید: 220 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر ببخشید مزاحم شدم
  سوالی داشتم
  دکتربه تشخیص سونوگرافی دربیضه راستم کیست اپیدیدمال در سرایپیدیم راست به سایز33*21*36 میلیمتر مشهود است البته دکتر این سونوگرافی ماله 6ماه پیشه الان به حس خودم بزرگتر هم شده واحساس سنگینی میکنم خصوصا وقت راه رفتن که خیلی اذیت میکنه اردبیل چند دکتر رفتم گفتن به علت بزرگ بودن باید برداشته بشه حالا موندم یه بار هم از شما پرسیدم تو جلسه قرآن اردبیل فرمودید بر نداری بهتره من چیکار کنم دکتر واقعا اذیت میکنه مجرد هستم میخواستم بیام تهران گفتم اول بپرس اگه صلاح دونستید بیام

  ممنون میشم جواب بدید 🌺
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۵ شهریور ۹۶( 6 سال پیش)
 • تصویر کاربر میرزاخانی شنبه ۲۸ مرداد ۹۶( 6 سال پیش) تعداد بازدید: 127 مشاهده پرسش
  با سلام اقای دکتر من یه مشکلی دارم که نمیدونم چی هست اصلا
  بعد از یک خود ارضایی به اندازه یک سکه تقریبا قسمت ران بنده به رنگ سبز شبیه به کوفتگی درامد این قسمت نه دردی داشت نه احساس خاصی فقط به رنگ کبودی بود بعد از چند روز این کبودی کمتر شد و بعد از یک هفته به شکل طبیعی درامد

  ولی بعد از اون زمان تا به الان که بیش از 2 ماه میگذره دچار علایمی شبیه به پروستاتیت شدم و بعضی مواقع بخصوص زمان خواب زیر بیضه ها و کف پای من حالت داغی و گُرگرفتگی داره و تکرر ادرار نیز دارم
  پیش متخصص های مختلفی رفتم اما فایده نداشته آزمایش خون و سونوگرافی دادم مشکل خاصی نبوده فقط یه کیست اپیدمیت دیده شده
  عکس قسمتی که کبودی ایجاد شده بود رو میفرستم
  ممنون میسشم اگه کمک کنید
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۸ مرداد ۹۶( 6 سال پیش)
   اين از نظر من بيماري ومعم نيست بيخيالش شويد
درحال دریافت اطلاعات

مطالب بیشتری بخوانید

روزای هفته

ساعت مطب

شنبه (مطب قلهک)

14:00 - 19:00

دوشنبه (مطب قلهک)

14:00 - 19:00

سه شنبه (مطب نیکان)

14:00 - 19:00

پنج شنبه (مطب نیکان)

09:00 - 12:00

حالب

+54 مطلب