فتق بیضه چیست و آیا عمل فتق باعث ناباروری می شود؟

دکترحسین کرمی

دکترحسین کرمی

در این مقاله مطالعه می‌کنید:

قطعی ترین روش درمان فتق  هرنی جراحی است که به صورت سرپایی و بدون بستری در بیمارستان و با بی حسی نخاعی و یا بیهوشی انجام می شود.

فتق بیضه چیست؟

جدار شکم و کف لگن از نظر آناتومی از لایه های مختلف شامل عضلات و بافت نگه دارنده یا فاسیا تشکیل شده است. در صورتی که این عضلات و فاسیا به علل ژنتیکی و یا فشار بیش از حد شل شود باعث برجسته گی در ناحیه پوست محل می شود که به آن فتق یا هرنی گفته می شود.

فتق چیست و کجا قرار دارد؟

انواع فتق

1- فتق اینگوینال: فتق که در کانال اینگوینال اتفاق می افتد (شایع ترین)

2- فتق فمورال: فتق که در کانال استخوان ران ایجاد می شود

3- Velpeau Hernia:  فتقی که در جلوی رگهای خونی ران اتفاق می افتد (نادر)

4- فتق نافی.

5- فتق برشی.

6- فتق اپی گاستریک.

7- فتق هیاتال.

علل ایجاد کننده فتق کدامند؟

هرنی ممکن است مادرزادی باشد که اغلب پسربچه ها و به علت نقص در سیر نزولی بیضه ها ایجاد می شود که ممکن است همراه با آب در بیضه یا هیدروسل نیز باشد.

علل اکتسابی

به هر علتی فشار داخل شکم بیش از حد بالا رود ممکن است باعث پارگی پریتوان و فاسیا و عضلات و باعث ایجاد هرنی شود. مثلاً بیماری مزمن ریه، سرفه های مزمن، کشیدن سیگار، بزرگی پروستات که برداشتن ناگهانی وسایل تشکیل از مواردی هستند که باعث هرنی می شوند.

در مواردی نیز هرنی به دنبال عمل های جراحی باز شکمی ایجاد می شود که به علت آسیب دیدن عصب عضلات حین جراحی باعث شل شدن عضله و ایجاد هرنی می شود.

محل های شایع فتق

هرنی

محل هرنی همیشه در شکم است که شایعترین محل آنها عبارتند از:

 • فتق دور ناف
 • فتق بیضه و یا بالای آن که فتق اینگوینال نامیده می شود
 • فتق انسزیونال که در محل عمل جراحی قبلی دیده می شود.

علائم فتق بیضه کدامند؟

✔️ اولین علامت برجستگی پوستی محل می باشد که بسته به شدت آن از یک گردو کوچک تا توپ فوتبال متغیر است.


✔️ دومین علامت هرنی درد می باشد: هر درد مزمن در ناحیه کانال اینگوینال ممکن است نشانه از یک هرنی و یا شروع آن باشد. از مشخصات هرنی این است که در حالت ایستاده و با زور زدن برجسته و بزرگتر می شود و در حالت خوابیده از بین می رود که به این حالت sliding می گویند. در مواقعی ممکن است اجزاء روده در داخل کیسه فتق گیر افتاده و بسبب قطع خونرسانی و درد شدیدی در محل فتق ایجاد می کند که با حالت خوابیدن نیز از بین نمی رود.

یادتان باشد این حالت جزء اورژانس های عالم پزشکی است و بیمار هر چه سریعتر باید تحت جراحی قرار بگیرد چرا که در صورت تأخیر باعث سیاه شدن روده ها و عفونت و مرگ بیمار می شود. شایعترین علت هرنی در قسمت تحتانی شکم در سنین بالا: به علت بزرگی پروستات می باشد. به علت بزرگی پروستات بیمار مجبور می شود که از زور زدن جهت خارج کردن ادرار استفاده کند که این زور زدن مزمن ممکن است باعث ایجاد فتق اینگوینال و ناباروری بالای بیضه ها می گردد.

علت پرکاری کلیه

عوارض فتق بیضه

عوارض  شامل موارد زیر است:

 • فشار بر بافت های اطراف. بیشتر فتق های مغبنی اگر با جراحی ترمیم نشوند با گذشت زمان بزرگ می شوند. در مردان ، فتق های بزرگ می توانند به کیسه بیضه گسترش یافته و باعث درد و تورم شوند.
 • فتق حبس شده. اگر محتویات فتق در نقطه ضعف دیواره شکم به دام بیفتد، محتویات آن می تواند روده را مسدود کند و منجر به درد شدید، حالت تهوع، استفراغ و عدم توانایی در اجابت مزاج یا دفع گاز شود.
 • غرق شدن فتق حبس شده می تواند جریان خون در بخشی از روده شما را قطع کند. استرانگولاسیون می تواند منجر به مرگ بافت روده آسیب دیده شود. فتق خفه شده تهدید کننده زندگی است و نیاز به جراحی فوری دارد.

آیا راهی برای جلوگیری از ایجاد فتق وجود دارد؟

در موارد مادرزادی که در بچه ها دیده می شود جلوگیری معنی ندارد و باید هر چه سریعتر درمان جراحی شوند.
در موارد بزرگسالان باید زمینه ایجاد کننده هرنی را درمان کرد که عبارتند از:

✔️ در صورت بیماری مزمن ریوی و سرفه های مزمن باید هر چه سریعتر درمان شوند.


✔️ از مصرف سیگار، قلیان و انواع دخانیات اجتناب شود.


✔️ از برداشتن وسایل سنگین و ناگهانی باید اجتناب کرد.


✔️ چاقی مفرط شکمی می تواند از علل زمینه ساز هرنی باشد که باید درمان گردد.

آیا با بستن فتق بند می توان از پیشرفت آن جلوگیری کرد؟

خیر، قطعی ترین روش درمان فتق عمل جراحی است و استفاده از فتق بند در درمان و جلوگیری تأثیر ندارند.

روش درمان فتق یا هرنی

همانطور که ذکر کردم قطعی ترین روش درمان هرنی جراحی است که به صورت سرپایی و بدون بستری در بیمارستان و با بی حسی نخاعی و یا بیهوشی انجام می شود. روش جراحی به صورت باز و یا لاپاراسکوپی امروزه انجام می شود.

برای هرنی های بزرگ که همراه شل شدگی عضلات هستند بهترین روش درمانی عمل جراحی باز است که با برش کوچکی روی محل هرنی پوست و فاسیا باز و ساک هرنی که همان محتوی روده ها می باشد را آزاد و به داخل شکم انتقال داده و کف فتق را با نخ نایلون کاملاً ترمیم می کنیم.

درمان گیاهی باد فتق بیضه

اگر کسی مبتلا به فتق باش ، پیروی از روش های درمانی طبیعی زیر می تواند در تسکین علائم فتق کمک کند:

# ریشه زنجبیل

برای تسکین درد و ناراحتی در معده خود آب زنجبیل غلیظ یا زنجبیل خام مصرف کنید. این کار به طور همزمان سیستم سلامتی شما را تقویت می کند و به درمان فتق کمک می کند.

# کمپرس یخ

هنگامی که از فتق رنج می برید ، ممکن است التهاب و درد در شکم شما وجود داشته باشد. کیسه های یخ در صورت استفاده در ناحیه آسیب دیده باعث انقباض شده و التهاب داخل بدن را کاهش می دهد.

کمپرس یخ

# رژیم غذایی مناسب

از مصرف غذاهای پرادوی ، غذای اسیدی و هضم غذا سخت باید خودداری شود. دلیل اصلی آن این است که این ماده غذایی می تواند پوشش داخلی معده را بیشتر ملتهب کرده و بهبود فتق را دشوارتر کند.

#ورزش

فتق معمولاً به این دلیل اتفاق می افتد که عضلات به اندازه کافی قدرت نگه داشتن اندام را ندارند و برخی تمرینات وجود دارد که فرد می تواند در خانه انجام دهد تا عضلات خود را تقویت کند و از فتق جلوگیری کند. برخی از این ورزش ها عبارتند از: دوچرخه سواری، یوگا، پیاده روی، شنا و …

عوارض بعد از عمل فتق

شایعترین عارضه پس از عمل معمولا درد می باشد که ممکن است چند ماه بعد از عمل ادامه داشته باشد و تدریجاً از بین می رود. عوارض نادر آن آسیب به عروق بیضه ها هنگام جدا کردن هرنی می باشد که نادر است. سوزش و خارش محل نیز از عوارض بعد از عمل بوده که تدریجاً از بین می روند.

توصیه های مهم بعد از عمل چیست؟

 • به مدت 2 ماه از انجام کارهای سنگین و فعالیت های ورزشی و سنگین باید اجتناب کرد.
 • درد بعد از عمل طبیعی بوده و با مصرف مسکن و گرم نگاه داشتن محل عمل تدریجاً از بین خواهد رفت.

نزديكي بعد از عمل فتق

داشتن مقاربت بعد از عمل هیچ مانعی ندارد. اما بهتر است 4 تا 6 هفته پس از عمل رابطه جنسی نداشته باشید.  ممکن است در کمتر از یک هفته بتوانید فعالیت عادی خود را از جمله رابطه جنسی از سر بگیرید، اما ممکن است بیشتر طول بکشد.

آیا فتق بیضه خطرناک است؟

فتق وقتی اتفاق می افتد که بافتی مانند بخشی از روده از طریق یک نقطه ضعیف در عضلات شکم بیرون زده باشد. برآمدگی حاصل می تواند دردناک باشد، به ویژه هنگام سرفه، خم شدن یا بلند کردن جسم سنگین. با این حال، بسیاری از فتق ها درد ایجاد نمی کنند.

فتق لزوماً خطرناک نیست. به خودی خود بهبود نمی یابد و می تواند منجر به عوارض تهدید کننده زندگی شود. پزشک شما احتمالاً جراحی را برای رفع فتقی که دردناک یا بزرگ شده است، توصیه می کند.

درمتن مثانه بیش فعال

برای فتق به چه دکتری مراجعه کنیم؟

پروفسور حسین کرمی در زمینه ی درمان و بهبود فتق تجربه ی فراوانی داد. اما لازم به ذکر است که این بیماری درمان دارویی ندارد. در صورت داشتن فتق باید اقدام به جراحی نمایید.
جهت نوبت دهی با شماره تلفن 22642744 تماس بگیرید.

سوالات متداول درباره ی بیماری فتق

1- آیا عمل فتق بیضه باعث ناباروری میشود؟

این موضوع به ماهیت فتق و ماهیت جراحی بستگی دارد. در بعضی موارد، وازدفرنس ممکن است توسط خود فتق یا با روش جراحی آسیب ببیند و بر جریان اسپرم در هنگام انزال تأثیر بگذارد که می تواند بارداری را برای مردان از طریق مقاربت بسیار دشوارتر کند.

2- آیا فتق در زنان باعث نازایی میشود؟

زنان کمتر از مردان دچار بیماری فتق می شوند و این بیماری به ندرت می تواند باعث نازایی در زنان شود.

3- تاثیر فتق بر نعوظ

در صورت عدم درمان صحیح فتق، احتمال اینکه مردان در سلامت جنسی خود دچار مشکل شوند بسیار بیشتر است. فتق ها می توانند نعوظ و ارگاسم را کاملاً دردناک کنند. هرچه این فتق ها بیشتر پیشرفت کرده و شدیدتر شوند، احتمال بروز مشکلات اختلال عملکرد جنسی در بیمار بیشتر می شود.

دکتر حسین کرمی متخصص جراحی کلیه ، مجاری ادراری تناسلی و فوق تخصص درمان آندوسکوپی و لاپاراسکوپی

3.8/5 - (50 امتیاز)

مشاوره پزشکی

در پایان هر مقاله برای راحتی شما عزیزان، نرم افزار پرسش و پاسخ قرار داده شده است تا به راحتی سوالات خود را با ما در میان بگذارید. از طریق این نرم افزار می توانید پرسش ها و مدارک پزشکی خود را ارسال کنید تا در اسرع وقت به آنها پاسخ داده شود.

 • تصویر کاربر AA جمعه ۳ آذر ۲( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 4 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر من تا ۱۵سالگی شب ادراری داشتم بعد خوب شدم طوری بود که فکر میکردم دستشویی ام بعد سریع بیدارمیشدم الان بعد ۱۱سال دوباره اتفاق افتاده باید چیکار کنم باقرص رفع میشه
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۳ آذر ۲( 1 هفته پیش)
   به روانپزشک مراجعه کنید
 • تصویر کاربر علی پنجشنبه ۲ آذر ۲( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 5 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر کرمی، از لرستان مزاحم شما شدم، نظر شما درباره جواب آزمایش که براتون ارسال می‌کنم چیه؟ ممنونم 🙏
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۲ آذر ۲( 1 هفته پیش)
   آزمایشات نرمال است
 • تصویر کاربر جمال جمعه ۳ آذر ۲( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 5 مشاهده پرسش
  تو سونوگرافی و سی تی اسکن کلیه هابا باز سازی حالب و ا ی وی پی مثانه ام مشکلی نداشته کلیه چپم مختصری تنگی یو پی جی داره که اکثرا سنگ داره جنس سنگ کلسیم اکسالات است ایا میتوان برای کوچک کردن پروستات جراحی اندوسکوپی با هر جور صلاح میدانید انجام شود چون واقعا بعد از نزدیکی عذاب میکشم و همیشه سوزش ادرار دارم و انتی بیو تیک ها خیلی اذیتم میکنند این سوال اولم بود سلام دکتر عزیز بنده 58 ساله و مدتهاست درگیر پروستاتیت هستم بعد از نزدیکی درد و سوزش ادرار و درد در ناحیه مثانه و بین مقعد ومثانه و مثانه ام خوب خالی نمیشود روزی خدودا 8 تا 9 بار و شبها 3 تا چهار بار به دستشویی میروم جانباز شیمیایی هستم دو بار در ادرار و ازمایش منی استا فیلوکوک داشتم که طولانی مدت انتی بیوتیک استفاده کردم داکسی سایکلین و سفیکسیم و جنتامایسین با هم استفاده نمودم در سونوگرافی 2 پزشک سایز پروستات را 36 و 46 تشخیص دادند ارولوژ گفت اشتباه است دوباره پیش پزشک خودم سونو گرافی گرفتم 21 گرم بود حالا طوری شده بعد از هر نزدیکی باید 2 تا 3 روز سفیکسیم 400 و امنیک و اندوسید 100 یا دیکلو فناک 100 شیاف استفاده کنم ایا درمان دیگری ندارد چون واقعا در مانده شده ام رزیجوی ادراری 70 و 50 سی سی بوده psaتو تال و قری نرمال است دکتر عزیز اگر امکان داره 60 عد امنیک 0/4 برایم بنویسد . 20 سفیکسیم 400 کد ملی 2679573331 بیمه خدمات درمانی جمشید عبد زاده ضیابری به خاطر محدودیت حرکتی رفت و امدم سخت است در 7 عملیات جنگ تحمیلی بوده ام در قم اقامت دارم ممنون دکتر جان
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۲ آذر ۲( 1 هفته پیش)
   با ذکر نام و شرح مجدد مشکلتون به واتس اپ 09394620321 پیام بدید
  2. تصویر کاربر جمال پنجشنبه ۲ آذر ۲( 1 هفته پیش)
   دکتر عزیز در صورت امکان کپسول امنیک 0/4 60 عدد برای دوماه برایم بنویسید کد ملی 267957331 بیمه خدمات درمانی حمشید عبدزاده ضیابری بنده بدلیل مجروحیت جنگ محدویت حرکتی دارم تشکر از لطفتان
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۳ آذر ۲( 1 هفته پیش)
   🌺
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر بهرام.جلی پنجشنبه ۲ آذر ۲( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 3 مشاهده پرسش
  سلام وقت بخیر
  من57 سال سن دارم
  ومشکلم عدم نعوظ کامل وزودانزالی هست.درضمن در روز 3عددقرص متادون 5میلی مصرف میکنم.
  فشارخون وقندخون بالا ندارم.
  ممنون میشم کمکم کنید.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۲ آذر ۲( 1 هفته پیش)
   با سلام و احترام قرص تادالافیل ۲۰ میلی گرم ۲ ساعت قبل از رابطه ی جنسی مصرف کنید
 • تصویر کاربر مهران جمعه ۳ آذر ۲( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 18 مشاهده پرسش
  سلام خستە نباشید من چندتا زگیل دارم روی آلت تناسلیم مراجعە کردم دکتر برای کرایوتراژی اما بعدش فقط خیلی خیلی کم سیاە شدە و زگیل ها کاملا طبیعی و از نظر بافت سالم هستن مثل قبل،سە میلیون گرفتن ازم و گفتن دوبارە بعد یک ماە بیا،اندازە زگیل ها بسیار کوچک بود و موقع درمان با نیتروژن مایع انقد کم زد هیچ دردی نداشتم،بنظرتون بی تاثیر بودە؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۲ آذر ۲( 1 هفته پیش)
   با سلام و عرض ادب خدمت شما همراه گرامی لطفا عکس های ضایعات رو در سایت آپلود کنید (شرایط عمومی ارسال عکس مثل سایز و فرمت رو رعایت کنید)
  2. تصویر کاربر مهران پنجشنبه ۲ آذر ۲( 1 هفته پیش)
   عکس ها
  3. تصویر کاربر مهران پنجشنبه ۲ آذر ۲( 1 هفته پیش)
   عکس زگیل
  4. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۳ آذر ۲( 1 هفته پیش)
   جهت کرایو مطب تشریف بیارید
  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر کبیر پنجشنبه ۲ آذر ۲( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 6 مشاهده پرسش
  سلام.دو سالی هست .درمان‌های ام ادار می ماند ودر طول روز بیشتر دفع نیاز دارم.شب هم یک بار ازخواب بیدارمیشم. بین مقعد وبیضه هام گاه‌گاهی درد شدید دارد ۶ ماهی هست که قرص نمی خورم (پروستاتان) در مثانه ام ادرار می‌ماند. آزمایش وعکس هم مرداد ماه انجام داده ام
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۲ آذر ۲( 1 هفته پیش)
   آزمایش psa انجام دهید
 • تصویر کاربر مهتاب جمعه ۳ آذر ۲( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 9 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر من به تازگی متوجه این خال در لبه دستگاه تناسلیم شدم،،،سطحش برامده نیس و تازه بوجود اومده میخاستم بدونم زگیله یا چیز نگران کننده ایه؟
  به جز خال یه برامدگی دیگ ام داره ک به پزشک مراجعه کردم و گفتن شبیه پاپیلوماتوزه زگیل نیس ولی من نگرانم هنوز که شاید اشتباه تشخیص دادن بنظر شما چیه؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۲ آذر ۲( 1 هفته پیش)
   ویرجین هستید؟
  2. تصویر کاربر مهتاب پنجشنبه ۲ آذر ۲( 1 هفته پیش)
   سلام و خسته نباشید
   منظورتون رو متوجه نشدم،،
   میشه لطفا تشخیصتون رو بگید راجب هردومورد🙏
  3. تصویر کاربر مهتاب پنجشنبه ۲ آذر ۲( 1 هفته پیش)
   سلام و خسته نباشید
   منظورتون رو متوجه نشدم
   میشه تشخیصتونو بگید لطفا راحب هردومورد🙏
  4. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۳ آذر ۲( 1 هفته پیش)
   مشکوک به زگیله تست پاپ اسمیر انجام دهید
  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر مهتاب پنجشنبه ۲ آذر ۲( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 5 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر من به تازگی متوجه این خال در لبه دستگاه تناسلیم شدم،،،سطحش برامده نیس و تازه بوجود اومده میخاستم بدونم زگیله یا چیز نگران کننده ایه؟
  به جز خال یه برامدگی دیگ ام داره ک به پزشک مراجعه کردم و گفتن شبیه پاپیلوماتوزه زگیل نیس ولی من نگرانم هنوز که شاید اشتباه تشخیص دادن بنظر شما چیه؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۲ آذر ۲( 1 هفته پیش)
   ویرجین هستید؟
 • تصویر کاربر امیر پنجشنبه ۲ آذر ۲( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 7 مشاهده پرسش
  سلام دکتر وقت بخیر من دو تا ضایعه خیلی کوچک یکی کنار کیسه بیضه روی ران عکس اول و دوم
  و یکی هم روی آلت تناسلی زیر سر آلت عکس سوم و چهارم زدم به دکتر ارولوژ مراجعه کردم معاینه کردن و گفتن چیزی نیست خواستم نظر شما رو بپرسم ممنون از شما
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۲ آذر ۲( 1 هفته پیش)
   زگیل نیست مورد خاصی ندارد
 • تصویر کاربر زهرا جمعه ۳ آذر ۲( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 10 مشاهده پرسش
  سلام جناب دکتر
  بابام 71سالشونه و جراحی لیزی پروستات انجام دادن و نمونه را فرستادن پاتولوژی و امروز جواب آماده
  میشه جواب آزمایش نگاه کنید
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۲ آذر ۲( 1 هفته پیش)
   با سلام مجددا عکس هارو آپلود کنید
  2. تصویر کاربر زهرا پنجشنبه ۲ آذر ۲( 1 هفته پیش)
   خدمت شما
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۳ آذر ۲( 1 هفته پیش)
   دوست عزیز قرارداد آسانسور و پیمانکاریتون رو آپلود کردید
  4. تصویر کاربر زهرا پنجشنبه ۲ آذر ۲( 1 هفته پیش)
   من هرچی عکس آزمایش آپلود میکنم باز میگه فایلی یافت نشد،لطفن تلگرام چک بفرمایید
  5. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۳ آذر ۲( 1 هفته پیش)
   Psa قبل عمل چند بوده؟
  6. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۳ آذر ۲( 1 هفته پیش)
   نمونه برداری نشده بود قبلش.
  7. نمایش سایر 5 پاسخ
درحال دریافت اطلاعات
 • تصویر کاربر سام سه شنبه ۲۷ آبان ۹۳( 9 سال پیش) تعداد بازدید: 197 مشاهده پرسش
  با سلام . من 6 روزی میشه عمل واریکوسل میکروسرجی انجام دادم. اما انکار کیسه بیضه هام تو این مدت کش اومده و بیضم بزرگ شده تا حدی که هم بین پاهام گیر میکنه. این طبیعیه؟ راه حلی نداره؟
  با سپاس
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۷ آبان ۹۳( 9 سال پیش)
   بعد از عمل طبیعی است
 • تصویر کاربر مهلا سه شنبه ۲۹ مهر ۹۳( 9 سال پیش) تعداد بازدید: 5405 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر من حدود 8 بار با شوهرم رابطه مقعدی داشتم وقتی عوارضش رو خوندم دیگه به شوهرم اجازه اینکارو ندادم الان خیلی نگارنم از کجا بفهمم که عضلات اسفنکتر مقعدم پاره نشده ایا ممکنه در دوران پیری به بی اختیاری مدفوع دچار شم؟ اگرمقعدم اسیب دیده باشه ممکنه خودش ترمیم بشه با گذشت زمان؟ لطفا اقای دکتر خیلی نگرانم لطفا کامل به همه سوالام پاسخ بدین تا خیالم راحت شه . با تشکر.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۹ مهر ۹۳( 9 سال پیش)
   اصلا نگران نباش مشکلی پیش نمی اید
 • تصویر کاربر ارمین دوشنبه ۱۴ مهر ۹۳( 9 سال پیش) تعداد بازدید: 228 مشاهده پرسش
  سلام جناب دکتر.چندی پیش به علت بلند کردن بار زیاد بیضه هایم درد داشته و به دکتر مراجعه کردم ودر مورد واریکوسل و تومور و پروستات از او پرسیدم که ایشان رد کرد و خود به خود خوب شدم. بعد دوسال دوباره همان درد را در سمت راست بیضه و ران کف پا و کلیه مخصوصا راست دارم که نگرانم کرده.ضمنا بنئه رو به شکم میخوابیدم و شاید این موضوع فشار وارد کرده.بعضی زمانها هم بعد سکس دیر بطور کامل خودم را تخلیه میکردم.دکتر کمکم کنید ممنون میشم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۱۳ مهر ۹۳( 9 سال پیش)
   سونوگرافی بکنید
  2. تصویر کاربر ارمین یکشنبه ۱۳ مهر ۹۳( 9 سال پیش)
   جسارتا به چیز خاصی مشکوک هستید؟میتونه خطرناک باشه؟
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۱۴ مهر ۹۳( 9 سال پیش)
   سونوگرافی بیضه بکنید
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر احسان جمعه ۷ شهریور ۹۳( 9 سال پیش) تعداد بازدید: 224 مشاهده پرسش
  سلام اقاى دكتر
  من يه جون 19 سالم از صبح كه بيدار شدم بى دليل بيضه سمت راستم درد داره وقتى لمس مى كنم درد زياد احساس مى كنم. بيضه سمت راستم كوچكتره از اون يكى. مشكلم چيه ؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۷ شهریور ۹۳( 9 سال پیش)
   عکسش را بفرستید
 • تصویر کاربر مهدي جمعه ۷ شهریور ۹۳( 9 سال پیش) تعداد بازدید: 227 مشاهده پرسش
  سلام
  من زياد خود ارضايي داشتم جندوقته ترك كردم حالا بيضه سمت جبم يكم ورم داره همراه بادردحدود2 ساعت بعدش ورمش ميره به حالت اول بر ميكرده
  لطفأ راهنمايي كنيد مشكلش جيه بايد جيكار كنم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۷ شهریور ۹۳( 9 سال پیش)
   سونوگرافی بکنید
 • تصویر کاربر محمد دوشنبه ۲۷ مرداد ۹۳( 9 سال پیش) تعداد بازدید: 251 مشاهده پرسش
  با سلام اقای دکتر.بنده بیضه سمت چپم کمی پاینتر از بیضه سمت راستم هست و موقع نزدیکی بیضه ها ب بالا یعنی داخل شکمم میره ایا مشکل خاصی دارم؟؟؟ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۲۷ مرداد ۹۳( 9 سال پیش)
   موردی نیست نگران نباش
 • تصویر کاربر سعید چهارشنبه ۲۲ مرداد ۹۳( 9 سال پیش) تعداد بازدید: 295 مشاهده پرسش
  با سلام حضور حضرت عالی
  من وقتی تحریک طولانی مدت میشم دچار درد زیادی در ناحیه بیضه میشم و با استراحت این درد از بین میره.
  لطفا منو راهنمایی کنید.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۲۲ مرداد ۹۳( 9 سال پیش)
   کاملا طبیعی است
 • تصویر کاربر علی پنجشنبه ۲۶ تیر ۹۳( 9 سال پیش) تعداد بازدید: 295 مشاهده پرسش
  سلام و خسته نباشید ،
  بنده حدودا یک الی دو سال پیش واریکوسل گرید 1 یا 2 داشتم و در مشهد عمل شدم ، بعد از درد طبیعی عمل ، درد خفیفی در ناحیه بیضه داشتم که دکتر گفت طبیعی است . تقریبا 10 روز بعد از عمل جای بخیه عمل چرک کرد و با تجویز دارو توسط دکتر دیگر در تهران و شست شو و مراقبت خوب شد ، (در ضمن بنده تقریبا 1 ماه بعد از عمل سکس سالم داشتم ) بعد از چندین ماه درد خفیف بیشتر شد و به دکتر دیگری در تهران ( محل زندگیم ) مراجعه کردم و با چندین عکس رنگی و خاص از بیضه و تست اسپرم گفتن که مشکلی نیست . در حال حاضر با گذشت تقریبا دو سال هنوز درد در بیضه دارم و شدیدتر شده ، سوال من این است که به نظر شما این درد جدی است یا رفع میشود ؟ ( در نظر داشته باشید که همه دکترها و پرستارهایی که در تهران مراجعه کردم جای بخیه این عمل را دیدند گفتند که این عمل را چه کسی انجام داده و اصلا به نظر برش و بخیه خوبی انجام نشده ، به نظر خودم هم نسبتا عملی بد انجام شده چون همه میگفتند چند روز اول درد داری و بعد خوب میشی ولی من تا نزدیکه یک ماه درد تقریبا شدید داشتم ) لطفا راهنماییم کنید ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۲۶ تیر ۹۳( 9 سال پیش)
   درد با عمل درست نمیشود
  2. تصویر کاربر علی پنجشنبه ۲۶ تیر ۹۳( 9 سال پیش)
   چه راه حلی را پیشنهاد میکنید ؟ ممنون
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر محمد چهارشنبه ۲۰ فروردین ۹۳( 9 سال پیش) تعداد بازدید: 420 مشاهده پرسش
  با سلام.من پسری 28 ساله هستم ومتاهل.حدود دو سال پیش در بیضه های خودم چند برجستگی احساس کردم.به متخصص مراجعه کردم .ایشون بعد از معاینه سونوگرافی برای من تجویز کردن.جواب سونو به این شرح:یک کیست در هد اپیدیدیم سمت راست به اندازه 5 میلی متر که احتمالا از منشا تونیکا باشد ویک کیست در هد اپیدیدیم سمت چپ به اندازه 3 میلی متر.با ذکر این اوصاف چند سوال داشتم.1)میشه درباره ماهیت این کیستها یکم توضیح بدین و اینکه ایا احتمال داره این کیست ها در اینده سرطانی بشه؟2)ایا لازم هر شش ماه یکبار ازمایش و سونو انجام بدم واینکه لازم تحت نظر پزشک باشم؟3)ایا لازمه به پزشک متخصص دیگه ای مراجعه کنم؟اقای دکتر ایا لازم نگران وجود این کیست ها باشم یا خیر؟ایا لازمه دارویی مصرف کنم؟خواهش میکنم یکم توضیح بدین. خیلی میترسم.ممنون اقای دکتر.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۲۰ فروردین ۹۳( 9 سال پیش)
   این کیست نیاز به درمان ندارد
درحال دریافت اطلاعات

مطالب بیشتری بخوانید

روزای هفته

ساعت مطب

شنبه (مطب قلهک)

14:00 - 19:00

دوشنبه (مطب قلهک)

14:00 - 19:00

سه شنبه (مطب نیکان)

14:00 - 19:00

پنج شنبه (مطب نیکان)

09:00 - 12:00

حالب

+54 مطلب