فتق بیضه چیست و آیا عمل فتق باعث ناباروری می شود؟

دکترحسین کرمی

دکترحسین کرمی

در این مقاله مطالعه می‌کنید:

قطعی ترین روش درمان فتق  هرنی جراحی است که به صورت سرپایی و بدون بستری در بیمارستان و با بی حسی نخاعی و یا بیهوشی انجام می شود.

فتق بیضه چیست؟

جدار شکم و کف لگن از نظر آناتومی از لایه های مختلف شامل عضلات و بافت نگه دارنده یا فاسیا تشکیل شده است. در صورتی که این عضلات و فاسیا به علل ژنتیکی و یا فشار بیش از حد شل شود باعث برجسته گی در ناحیه پوست محل می شود که به آن فتق یا هرنی گفته می شود.

فتق چیست و کجا قرار دارد؟

انواع فتق

1- فتق اینگوینال: فتق که در کانال اینگوینال اتفاق می افتد (شایع ترین)

2- فتق فمورال: فتق که در کانال استخوان ران ایجاد می شود

3- Velpeau Hernia:  فتقی که در جلوی رگهای خونی ران اتفاق می افتد (نادر)

4- فتق نافی.

5- فتق برشی.

6- فتق اپی گاستریک.

7- فتق هیاتال.

علل ایجاد کننده فتق کدامند؟

هرنی ممکن است مادرزادی باشد که اغلب پسربچه ها و به علت نقص در سیر نزولی بیضه ها ایجاد می شود که ممکن است همراه با آب در بیضه یا هیدروسل نیز باشد.

علل اکتسابی

به هر علتی فشار داخل شکم بیش از حد بالا رود ممکن است باعث پارگی پریتوان و فاسیا و عضلات و باعث ایجاد هرنی شود. مثلاً بیماری مزمن ریه، سرفه های مزمن، کشیدن سیگار، بزرگی پروستات که برداشتن ناگهانی وسایل تشکیل از مواردی هستند که باعث هرنی می شوند.

در مواردی نیز هرنی به دنبال عمل های جراحی باز شکمی ایجاد می شود که به علت آسیب دیدن عصب عضلات حین جراحی باعث شل شدن عضله و ایجاد هرنی می شود.

محل های شایع فتق

هرنی

محل هرنی همیشه در شکم است که شایعترین محل آنها عبارتند از:

 • فتق دور ناف
 • فتق بیضه و یا بالای آن که فتق اینگوینال نامیده می شود
 • فتق انسزیونال که در محل عمل جراحی قبلی دیده می شود.

علائم فتق بیضه کدامند؟

✔️ اولین علامت برجستگی پوستی محل می باشد که بسته به شدت آن از یک گردو کوچک تا توپ فوتبال متغیر است.


✔️ دومین علامت هرنی درد می باشد: هر درد مزمن در ناحیه کانال اینگوینال ممکن است نشانه از یک هرنی و یا شروع آن باشد. از مشخصات هرنی این است که در حالت ایستاده و با زور زدن برجسته و بزرگتر می شود و در حالت خوابیده از بین می رود که به این حالت sliding می گویند. در مواقعی ممکن است اجزاء روده در داخل کیسه فتق گیر افتاده و بسبب قطع خونرسانی و درد شدیدی در محل فتق ایجاد می کند که با حالت خوابیدن نیز از بین نمی رود.

یادتان باشد این حالت جزء اورژانس های عالم پزشکی است و بیمار هر چه سریعتر باید تحت جراحی قرار بگیرد چرا که در صورت تأخیر باعث سیاه شدن روده ها و عفونت و مرگ بیمار می شود. شایعترین علت هرنی در قسمت تحتانی شکم در سنین بالا: به علت بزرگی پروستات می باشد. به علت بزرگی پروستات بیمار مجبور می شود که از زور زدن جهت خارج کردن ادرار استفاده کند که این زور زدن مزمن ممکن است باعث ایجاد فتق اینگوینال و ناباروری بالای بیضه ها می گردد.

علت پرکاری کلیه

عوارض فتق بیضه

عوارض  شامل موارد زیر است:

 • فشار بر بافت های اطراف. بیشتر فتق های مغبنی اگر با جراحی ترمیم نشوند با گذشت زمان بزرگ می شوند. در مردان ، فتق های بزرگ می توانند به کیسه بیضه گسترش یافته و باعث درد و تورم شوند.
 • فتق حبس شده. اگر محتویات فتق در نقطه ضعف دیواره شکم به دام بیفتد، محتویات آن می تواند روده را مسدود کند و منجر به درد شدید، حالت تهوع، استفراغ و عدم توانایی در اجابت مزاج یا دفع گاز شود.
 • غرق شدن فتق حبس شده می تواند جریان خون در بخشی از روده شما را قطع کند. استرانگولاسیون می تواند منجر به مرگ بافت روده آسیب دیده شود. فتق خفه شده تهدید کننده زندگی است و نیاز به جراحی فوری دارد.

آیا راهی برای جلوگیری از ایجاد فتق وجود دارد؟

در موارد مادرزادی که در بچه ها دیده می شود جلوگیری معنی ندارد و باید هر چه سریعتر درمان جراحی شوند.
در موارد بزرگسالان باید زمینه ایجاد کننده هرنی را درمان کرد که عبارتند از:

✔️ در صورت بیماری مزمن ریوی و سرفه های مزمن باید هر چه سریعتر درمان شوند.


✔️ از مصرف سیگار، قلیان و انواع دخانیات اجتناب شود.


✔️ از برداشتن وسایل سنگین و ناگهانی باید اجتناب کرد.


✔️ چاقی مفرط شکمی می تواند از علل زمینه ساز هرنی باشد که باید درمان گردد.

آیا با بستن فتق بند می توان از پیشرفت آن جلوگیری کرد؟

خیر، قطعی ترین روش درمان فتق عمل جراحی است و استفاده از فتق بند در درمان و جلوگیری تأثیر ندارند.

روش درمان فتق یا هرنی

همانطور که ذکر کردم قطعی ترین روش درمان هرنی جراحی است که به صورت سرپایی و بدون بستری در بیمارستان و با بی حسی نخاعی و یا بیهوشی انجام می شود. روش جراحی به صورت باز و یا لاپاراسکوپی امروزه انجام می شود.

برای هرنی های بزرگ که همراه شل شدگی عضلات هستند بهترین روش درمانی عمل جراحی باز است که با برش کوچکی روی محل هرنی پوست و فاسیا باز و ساک هرنی که همان محتوی روده ها می باشد را آزاد و به داخل شکم انتقال داده و کف فتق را با نخ نایلون کاملاً ترمیم می کنیم.

درمان گیاهی باد فتق بیضه

اگر کسی مبتلا به فتق باش ، پیروی از روش های درمانی طبیعی زیر می تواند در تسکین علائم فتق کمک کند:

# ریشه زنجبیل

برای تسکین درد و ناراحتی در معده خود آب زنجبیل غلیظ یا زنجبیل خام مصرف کنید. این کار به طور همزمان سیستم سلامتی شما را تقویت می کند و به درمان فتق کمک می کند.

# کمپرس یخ

هنگامی که از فتق رنج می برید ، ممکن است التهاب و درد در شکم شما وجود داشته باشد. کیسه های یخ در صورت استفاده در ناحیه آسیب دیده باعث انقباض شده و التهاب داخل بدن را کاهش می دهد.

کمپرس یخ

# رژیم غذایی مناسب

از مصرف غذاهای پرادوی ، غذای اسیدی و هضم غذا سخت باید خودداری شود. دلیل اصلی آن این است که این ماده غذایی می تواند پوشش داخلی معده را بیشتر ملتهب کرده و بهبود فتق را دشوارتر کند.

#ورزش

فتق معمولاً به این دلیل اتفاق می افتد که عضلات به اندازه کافی قدرت نگه داشتن اندام را ندارند و برخی تمرینات وجود دارد که فرد می تواند در خانه انجام دهد تا عضلات خود را تقویت کند و از فتق جلوگیری کند. برخی از این ورزش ها عبارتند از: دوچرخه سواری، یوگا، پیاده روی، شنا و …

عوارض بعد از عمل فتق

شایعترین عارضه پس از عمل معمولا درد می باشد که ممکن است چند ماه بعد از عمل ادامه داشته باشد و تدریجاً از بین می رود. عوارض نادر آن آسیب به عروق بیضه ها هنگام جدا کردن هرنی می باشد که نادر است. سوزش و خارش محل نیز از عوارض بعد از عمل بوده که تدریجاً از بین می روند.

توصیه های مهم بعد از عمل چیست؟

 • به مدت 2 ماه از انجام کارهای سنگین و فعالیت های ورزشی و سنگین باید اجتناب کرد.
 • درد بعد از عمل طبیعی بوده و با مصرف مسکن و گرم نگاه داشتن محل عمل تدریجاً از بین خواهد رفت.

نزديكي بعد از عمل فتق

داشتن مقاربت بعد از عمل هیچ مانعی ندارد. اما بهتر است 4 تا 6 هفته پس از عمل رابطه جنسی نداشته باشید.  ممکن است در کمتر از یک هفته بتوانید فعالیت عادی خود را از جمله رابطه جنسی از سر بگیرید، اما ممکن است بیشتر طول بکشد.

آیا فتق بیضه خطرناک است؟

فتق وقتی اتفاق می افتد که بافتی مانند بخشی از روده از طریق یک نقطه ضعیف در عضلات شکم بیرون زده باشد. برآمدگی حاصل می تواند دردناک باشد، به ویژه هنگام سرفه، خم شدن یا بلند کردن جسم سنگین. با این حال، بسیاری از فتق ها درد ایجاد نمی کنند.

فتق لزوماً خطرناک نیست. به خودی خود بهبود نمی یابد و می تواند منجر به عوارض تهدید کننده زندگی شود. پزشک شما احتمالاً جراحی را برای رفع فتقی که دردناک یا بزرگ شده است، توصیه می کند.

درمتن مثانه بیش فعال

برای فتق به چه دکتری مراجعه کنیم؟

پروفسور حسین کرمی در زمینه ی درمان و بهبود فتق تجربه ی فراوانی داد. اما لازم به ذکر است که این بیماری درمان دارویی ندارد. در صورت داشتن فتق باید اقدام به جراحی نمایید.
جهت نوبت دهی با شماره تلفن 22642744 تماس بگیرید.

سوالات متداول درباره ی بیماری فتق

1- آیا عمل فتق بیضه باعث ناباروری میشود؟

این موضوع به ماهیت فتق و ماهیت جراحی بستگی دارد. در بعضی موارد، وازدفرنس ممکن است توسط خود فتق یا با روش جراحی آسیب ببیند و بر جریان اسپرم در هنگام انزال تأثیر بگذارد که می تواند بارداری را برای مردان از طریق مقاربت بسیار دشوارتر کند.

2- آیا فتق در زنان باعث نازایی میشود؟

زنان کمتر از مردان دچار بیماری فتق می شوند و این بیماری به ندرت می تواند باعث نازایی در زنان شود.

3- تاثیر فتق بر نعوظ

در صورت عدم درمان صحیح فتق، احتمال اینکه مردان در سلامت جنسی خود دچار مشکل شوند بسیار بیشتر است. فتق ها می توانند نعوظ و ارگاسم را کاملاً دردناک کنند. هرچه این فتق ها بیشتر پیشرفت کرده و شدیدتر شوند، احتمال بروز مشکلات اختلال عملکرد جنسی در بیمار بیشتر می شود.

دکتر حسین کرمی متخصص جراحی کلیه ، مجاری ادراری تناسلی و فوق تخصص درمان آندوسکوپی و لاپاراسکوپی

3.8/5 - (50 امتیاز)

مشاوره پزشکی

در پایان هر مقاله برای راحتی شما عزیزان، نرم افزار پرسش و پاسخ قرار داده شده است تا به راحتی سوالات خود را با ما در میان بگذارید. از طریق این نرم افزار می توانید پرسش ها و مدارک پزشکی خود را ارسال کنید تا در اسرع وقت به آنها پاسخ داده شود.

 • تصویر کاربر میم شنبه ۴ آذر ۲( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 2 مشاهده پرسش
  سلام جناب دکتر کرمی.من خانمی ۶۱ ساله ام.افتادگی مثانه دارم که گاهی از واژن بیرون می آید.اصلا عفونت مثانه ندارم و کنترل کامل هم دارم.آیا صلاح میدانید که عمل کنم و بالا بگذارند یا زاویه اش را درست کنند و با افتادگی رحم عمل شوم یا نه؟ ممنون از راهنماییتون.
  1. تصویر کاربر میم شنبه ۴ آذر ۲( 1 هفته پیش)
   پساری برای افتادگی زیاد جواب میدهد یا نه؟
  2. تصویر کاربر میم شنبه ۴ آذر ۲( 1 هفته پیش)
   پساری برای افتادگی زیاد جواب میدهد؟
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۴ آذر ۲( 1 هفته پیش)
   بله باید عمل شوید
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر امین سه شنبه ۷ آذر ۲( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 9 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر خسته نباشید
  من حدود 50روز پیش به علت سوزش ادرار و ترشحات زرد رنگ به پزشک مراجعه کردم که برای من آمپول سفتریاکسون 1گرمی و کپسول داکسی ساکلین 100هر 12ساعت و مترادینازول 250هر 8ساعت برای 15روز تجویز کردن بعد از استفاده دارو ها خیلی کم ترشح شفاف داشتم که بهم یه دوز آزیترومایسین 500 تجویز کردن ترشحات خیلی کم وجود داشت در طول روز مثلا حدود 2تا سه بار خیلی کم شفاف مجدد از آسترس پیش دکتر دیگه رفتم و برام کپسول افلوکسالین 300 و مجدد داکسی ساکلین 100برای 10روز تجویز کردن حدود 6روز ترشحی حس نکردم بعد باز رطوبت خیلی کم چون حساس شده بودم و خودمو چک میکردم که اندازه مجرای خروجی آلت روی لباس که سریع هم خشک میشد مراجعه کردم به دکتر عفونی که با شرح حالی که دادم چون بعد ادرار هم این ترشح بسیار کم شفاف رو داشتم و یه بار هم بعد انزال و ادراردو قطره مثل منی روی لباس زیرم دیدم گفتن که عفونت باعث شده که پروستات درگیر بشه و کمی ملتهب بشه که برام به فاصله یک شب سرم که آمپول مروپنم داخلش تزریق شد دادن و برای حدود 24روز قرص سفکسیم 400 روزی یک عدد و قرص تینیدازول 500روز اول دوز 20گرمی و بعد اون روزی یک عدد به مدت 14روز و دو دوز آزیترومایسین 500هم استفاده کردم و بخاطر التهاب پروستات هم قرص پروستافیت رو برای حدود 50روز دادن که روزی یک عدد دارم استفاده میکنم میخواستم بدونم آقای دکتر این ترشح خیلی خیلی کم که شفاف شفاف هست بعضی وقتا با فشار دادن آلتم میبینم و اون رطوبتی که به اندازه همون نوک آلت هست بعضی وقتا دیده میشه طبیعی ؟
  مجدد به اورلوژ مراجعه کردم برام دارو موکسی فلوکساسین 400روزی 1عدد و قرص آلفن ایکس ال 100 روزی یک عدد برای 14 روز دادن که هنوز 3 روز دیگه دارو دارم.
  بعضی وقتا خیلی خیلی کم رطوبت حس میکنم روی لباس زیرم و بعد انزال و ادرار تک و توکی مایع شفاف و مثل منی دارم این طبیعه یا هنوز اون بیماری درمان نشده؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۷ آذر ۲( 1 هفته پیش)
   بعد هر بار دفع ادرار استبرا انجام دهید
 • تصویر کاربر محمد شنبه ۴ آذر ۲( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 11 مشاهده پرسش
  چروک شدن زیر کلاهک آلت تناسبی و تا بحال رابطه جنسی نداشته ام
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۴ آذر ۲( 1 هفته پیش)
   با سلام و عرض ادب خدمت شما همراه گرامی لطفا عکس های ضایعات رو در سایت آپلود کنید (شرایط عمومی ارسال عکس مثل سایز و فرمت رو رعایت کنید)
 • تصویر کاربر a یکشنبه ۵ آذر ۲( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 10 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر وقتتون بخیر خسته نباشید. ببخشید من تا به حال هیچ رابطه ای نداشتم و یه 20 روزی از روش پنیمور و جلکینگ و همچنین روغن زیتون استفاده می کردم اما یه هفته روش پنیمور و جلکینگ رو ادامه ندادم و فقط از روغن زیتون استفاده می کردم که باز یه هفته دیگه متوجه چند تا جوش شدم که سفت اما بدون درد و خارش حتی موقع لمس، بعد روغن زیتون رو قطع کردم و به جوش هام روغن درخت چای روزی یه قطره میزدم که از سفتیش کم کرده و اندازه ش هم خیلی خیلی جزیی کم شده. این جوشای ای تصویر شماره 1 و 2 یه هفته س اومده و منم یه هفته هست که روغن درخت چای میکشم و با صابون ضد عفونی می کنم منتها یه سه روزی هست که در اکثر نواحی آلت به ویژه ختنه گاه احساس خارش دارم و جوشای خیلی خیلی ریز هم هست که البته کمه. تو تصویر شماره 3 هم خیلی وقته جوشای بسیار ریز تو لبه کلاهک دارم. در داخل جوش تصویر شماره 2 هم سر مو رفته بود که سه روز در اوردم بیرون. جوش تصویر یک هم مانند جوش تصویر چهار، نقطه سیاه داشت که کندم و تو تصویر شماره چهار طبق بررسی پارسال دکتر زگیل شناسایی نشد و خیلی وقته هست اما یه چند ماهی هست که دو تا جوش هست. خواستم بدونم این جوش ها جدیه؟ خطر داره؟ خود به خود این خارش و جوش رفع میشه؟ از ضد عفونی صابون و روغن درخت چای روزانه یه قطره استفاده کنم؟خارش طبیعیه؟ لازمه چیز دیگه ای استفاده کنم؟ تا به حال هم رابطه ای نداشتم. ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۴ آذر ۲( 1 هفته پیش)
   این روش سنتی برای چی هست؟
  2. تصویر کاربر a شنبه ۴ آذر ۲( 1 هفته پیش)
   روش کششی پنیمور و جلکینگ برای افزایش سایز و روغن زیتون برای خشکی استفاده میکردم و روغن درخت چای رو برای جوش. الان برای این جوش ههو خارش چیکار کنم؟ مشکل جدیه؟ پماد مصرف کنم؟ متن قبلی همه چیو توضیح دادم
  3. تصویر کاربر a شنبه ۴ آذر ۲( 1 هفته پیش)
   روش کششی پنیمور و جلکینگ برای افزایش سایز و روغن زیتون برای خشکی پوست و روغن درخت چای برای جوش. الان چیکار کنم مشکل جدیه؟ خارش و جوش خود به خود میره؟ پماد مصرف کنم؟ ضمنا رابطه ای هم نداشتم تا کنون و هنه چیو توضیح دادم تو متن قبلی
  4. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۵ آذر ۲( 1 هفته پیش)
   پماد کالامین بزنید به جوش ها
  5. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۵ آذر ۲( 1 هفته پیش)
   از روش های سنتی با مسئولیت خودتون استفاده کنید این روش ها تایید شده نیستند
  6. نمایش سایر 4 پاسخ
 • تصویر کاربر فریبا شنبه ۴ آذر ۲( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 7 مشاهده پرسش
  سلام وقت بخیر آقای دکتر بنده ماکرو آدنومای هیپوفیز داشتم وبه مدت 2 سال قرص داستینکس مصرف کردم وقطع کردم ودرحال حاضر تحت نظر هستم ولی مدتی پیش آزمایش دادم کورتیزولم 5 بود که الان 9 است کورتیزول صیحگاهی خون و 24 ساعته ادارهم 29 است دکتر غدد گفتن مشکلی ندارد مشکلی که جدیدا برایم پیش آمده مربوط به سنگ کلیه است که 13میلی متردرکلیه چپ و12 میلی متر کلیه راست آیا سنگ شکن کنم برایم خطری ندارد باتوجه به پایین بودن کورتیزول چکارکنم ممنون میشم راهنمایی کنید خیلی استرس دارم.باتشکر
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۴ آذر ۲( 1 هفته پیش)
   خیر میتوانید سنگ شکنی برون اندامی انجام دهید
 • تصویر کاربر رضا شنبه ۴ آذر ۲( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 7 مشاهده پرسش
  سلام جناب آقاي دكتر كرمي
  من از اسنفد پارسال متوجه شدم سرطان پروستات دارم باgrade 9 فروردين ماه جراحي انجام شد و كاملا پروستات و يكسري غدد لنفاوي تخليه شد كه درگيري مريوط به پروستات بود و نه غدد لنفاوي و نواحي اطراف درگير نشده بودن
  ارديبهشت يك ماه بعد از عمل psa./8 بود
  خرداد ماه psa 1/1 بود ولي پت اسكن كه انجام شد تمام نواحي پاك بودن
  مرداد ماه psa ./01 رسيد
  مهرماه psa ./06 بود
  علت اين روند كاهش و افزايشي چيست؟
  آزمايشگاه در اعلام نتيجه موثر است چون دو آزمايش اول در شهرستان انجام شد؟
  پيگيري ديگري بجز آزمايش psaبايد انجام بدم؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۴ آذر ۲( 1 هفته پیش)
   احتمال داره باقیمونده پروستات داشته باشید با دارو کاهش یافته است
 • تصویر کاربر آرش شنبه ۴ آذر ۲( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 9 مشاهده پرسش
  با سلام و عرض خسته نباشید
  من نزدیک دو ساله مشکل تکرر ادرار و کم فشاری ادرار دارم
  و برا دفع ادرار مجبورم زور بزنم،گاهی اوقات احساس درد دارم در قسمت مقعد .
  دکتر هم رفتم قرص ویسول و ترازوسین برام نوشتن
  که ترازوسین برام سنگین بود اونو قطعش کردم بعد از دوهفته
  الان تنها قرص تامسولوسین مصرف میکنم
  دو بار سونگرافی انجام دادم ،در بار دوم اندازه پروستاتم نسبت به بار قبل بزرگتر شده سنمم 23 ساله
  تا حالا رابطه جنسی نداشتم
  مصرف الکل و سیگارم ندارم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۴ آذر ۲( 1 هفته پیش)
   با سلام و احترام خدمت شما همراه گرامی بیماری شما نیاز به درمان طولانی مدت و با عود بالا همراه میباشد کپسول تامسولوسین هر شب یک عدد افلوکساسین ۳۰۰ هر ۱۲ ساعت کپسول ملوکسیکام ۷/۵ هر ۱۲ ساعت و روزی نیم ساعت داخل لگن آب گرم بنشینید در صورت عود و تکرار علائم بعد از بهبودی مجددا دوره ی درمان تکرار شود
 • تصویر کاربر علی شنبه ۴ آذر ۲( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 3 مشاهده پرسش
  بعد از عمل کلیه و سنگ شکنی از راه استنت گذاری در حالب و سوند مجرای مثانه تا چند روز بعد از عمل می‌توان ارتباط جنسی با همسر خود داشته‌ باشم؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۴ آذر ۲( 1 هفته پیش)
   از روز بعد از عمل میتوانید رابطه داشته باشید
 • تصویر کاربر حسن شنبه ۴ آذر ۲( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 7 مشاهده پرسش
  سلام بنده ۴۰ سال دارم و مرض دیابت در رابطه راست نمی ماند آلت تناسلی و مشکل ایجاد می کند
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۴ آذر ۲( 1 هفته پیش)
   دیابت شما تحت کنترله؟
  2. تصویر کاربر حسن شنبه ۴ آذر ۲( 1 هفته پیش)
   بله سه ماهه بنده ۶/۷ می باشد بیش از ۲۰ سال دیابت نوع یک دارم واین نتیجه بالا مال دوماه قبل بنده می باشد بنده میتونم از قرصها که بدون ضرر باشه استفاده کنم
  3. تصویر کاربر حسن شنبه ۴ آذر ۲( 1 هفته پیش)
   سلام
  4. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۴ آذر ۲( 1 هفته پیش)
   بیماری قلبی ندارین؟
  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر محمد شنبه ۴ آذر ۲( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 10 مشاهده پرسش
  چروک زیر کلاهک آلت چروک شدن زیر کلاهک آلت ⏪️
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۴ آذر ۲( 1 هفته پیش)
   با سلام و عرض ادب خدمت شما همراه گرامی لطفا عکس های ضایعات رو در سایت آپلود کنید (شرایط عمومی ارسال عکس مثل سایز و فرمت رو رعایت کنید)
  2. تصویر کاربر محمد شنبه ۴ آذر ۲( 1 هفته پیش)
   تا به حال رابطه جنسی هم نداشته ام
  3. تصویر کاربر محمد شنبه ۴ آذر ۲( 1 هفته پیش)
   تا به حال نزدیکی نداشته ام
  4. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۴ آذر ۲( 1 هفته پیش)
   یافته نرمال آلت هست موردی نداره
  5. نمایش سایر 3 پاسخ
درحال دریافت اطلاعات
 • تصویر کاربر علی جمعه ۳۱ اردیبهشت ۹۵( 7 سال پیش) تعداد بازدید: 432 مشاهده پرسش
  با سلام من چند روز پیش بخاطر تکرر ادرار در شب آزمایش ادرار دادم و جواب چیزی نداشت دیروز چون آب قطع بود خودم را پارچه ای پاک کردم دیشب انباشت ادرار همراه با درد در کیسه بیضه همراه بود گفتنی است من واریوکسل خفیف در برخی سونوگرافی ها و یا منفی بودن جواب در بعضی سونوها دارم آیا کمگن است در یک شب عفونت کرده باشم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۳۱ اردیبهشت ۹۵( 7 سال پیش)
   بايد بررسي معاينه شويد
 • تصویر کاربر رويا سه شنبه ۱۴ اردیبهشت ۹۵( 7 سال پیش) تعداد بازدید: 133 مشاهده پرسش
  سلام و خسته نباشيد،شوهرم ١٠روز ك مكمل بدنسازي استفاده ميكنه، دير ارضا شدن جز عوارض مكمل است؟
  ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۱۴ اردیبهشت ۹۵( 7 سال پیش)
   ممکن است
 • تصویر کاربر مجيد پنجشنبه ۱۹ فروردین ۹۵( 7 سال پیش) تعداد بازدید: 179 مشاهده پرسش
  با سلام
  آقاي دكتر خسته نباشيد
  من ميخاستم بدونم كه جه ويتامين هاي مصرف كنم تا اسپرم رو تقويت كنم هم از لحاظ جهش و رنگ اسپرم وهم اسپرم رو زياد كند تا بتوانم براي بار دوم پدر شوم فرزند اولم دختر ميباشد وبراي پسر دار شدن چه كاري بايد بكنم اكر ميشود راهنماي كنيد كه چه داروي وچه غذاي اسپرم را تقويت ميكن تا بارور شود
  ممنون ميشم اكر راهنماي كنيد منمنم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۱۹ فروردین ۹۵( 7 سال پیش)
   دارو خيلي اثر ندارد
 • تصویر کاربر علی پنجشنبه ۱۲ فروردین ۹۵( 7 سال پیش) تعداد بازدید: 170 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید.
  من دوسال پیش داشتم حرکت کششی کار میکردم که فشار زیادی به کمرم وارد کردم تا سرم به زانوهام برسه. یهو توی بیضه هام احساس بی حسی کردم، وقتی بیضه هامو لمس کردم ، دیدم بیضه ی چپم(فقط چپ) از بین رفته، بعده چند ثانیه بدنم خارش شدیدی کرد و دوباره بیضه چپم تشکیل شد و تا الان مشکلی نداشتم. به نظرتون عقیم شدم؟ میترسم.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۱۲ فروردین ۹۵( 7 سال پیش)
   نه ارتباطی ندارد
 • تصویر کاربر shahram پنجشنبه ۱۲ فروردین ۹۵( 7 سال پیش) تعداد بازدید: 205 مشاهده پرسش
  سلام. من 60 سال دارم. دیابت دارم . هفته پیش هنگامیکه نشسته بودم موقع جابجا شدن با درد شدید بیضه چپ مواجه شدم در حدی که نفسم بند امد و بسختی جابجا شدم .همان شب و فردا درد بصورت مقطعی و سوزن شدن بود و بعد از بررسی ظاهری هیچگونه اثار بالینی اعم از جوش ، سرخی، غده ای سفت زیر دست نبود و خود الت دردی نداشت و هنگام ادرار کردن هم دردی نداشتم و بعد از 2-3 روز کمتر شد. اما بعد از یک هفته دوباره 2 روزیست گاهی درد کمی حس میکنم. (در ضمن گاهی انزال مایع منی دارم اما بدون نعوظ.).
  خوشحال میشم نظرتان را بدانم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۱۲ فروردین ۹۵( 7 سال پیش)
   باید بررسی کامل شوید
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۱۲ فروردین ۹۵( 7 سال پیش)
   باید بررسی کامل شوید
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر مجتبی سه شنبه ۲۹ دی ۹۴( 7 سال پیش) تعداد بازدید: 174 مشاهده پرسش
  با سلام خدمت اقای دکتر
  ببخشید من دوروزی هست بیضه سمت راستم خودبه خود درد میکنه و هیچ مورد مشکوکی ندیدم و دست میزنم هم جاییش دردنمیکنه بنظرتون مشکل از کجاست؟به پزشک مراجعه کنم یا خیر ؟ درضمن ۲۰ ساله هستم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۹ دی ۹۴( 7 سال پیش)
   سونوکنید
 • تصویر کاربر سید سه شنبه ۲۴ آذر ۹۴( 7 سال پیش) تعداد بازدید: 193 مشاهده پرسش
  با عرض سلام خدمت جناب دکتر
  38 سال دارم چند رو زپیش یک چمدان را از روی کمد آوردم پایین بعد از دو ساعت درد در هر دو بیضه ایجاد شد و تا الان یک وقت هایی می گیرد و از بین میرود البته اینجانب پروستاتیت مزمن هم دارم و بعضی اوقات که مقاربت جنسی ندارم این حالت برایم پیش می آید البته این درد بیشتر پشت بیضه ها است سئوالی که داشتم آیا این درد خود به خود برطرف می شود یا خیر البته من هر سری آزمایش ادرار می دهم هیچ گونه عفونتی وجود ندارد . آیا ممکن است به خاطر برداشتن سنگینی باشد .
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۴ آذر ۹۴( 7 سال پیش)
   مهم نیست
 • تصویر کاربر شهبازی سه شنبه ۱۰ آذر ۹۴( 8 سال پیش) تعداد بازدید: 151 مشاهده پرسش
  سرور گرامی جناب آقای دکتر کرمی عزیز
  باسلام و احترام جواب آزمایشی که جنابعالی دستورفرمودید آماده شده لطف می کنید بررسی بفرمایید تا چه درصورت زگیل بودن یا نبودن از طریق کرایو از شر این ضایعات خلاص بشم فکرم رو خیلی درگیر کرده . با تشکربیمار شما
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۱۰ آذر ۹۴( 8 سال پیش)
   نه خوب است
 • تصویر کاربر حسین دوشنبه ۲۳ آذر ۹۴( 7 سال پیش) تعداد بازدید: 3050 مشاهده پرسش
  با عرض سلام و خسته نباشید مشکل زشتی الت دارم جوری که بین کلاهک و استوانه پوست اضافی هست میخواستم بدونم مشکلی در نزدیکی واسم پیش نمیاد و ایا نیاز به عمل هست؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۷ آذر ۹۴( 8 سال پیش)
   بايد ببينم
  2. تصویر کاربر حسین یکشنبه ۸ آذر ۹۴( 8 سال پیش)
   عکش بفرستم واستون از جیمیل
  3. تصویر کاربر حسین یکشنبه ۸ آذر ۹۴( 8 سال پیش)
   از مادرم پرسیدم گفتند که ختنه که شدم پوست اضافی داشتم از دکترا که پرسیده گفتند از هر 5تا بچه 1دونه اش اینطوری میشود میخواستم ببینم درسته این تفسیرات و اینکه اشکال نداری عکس الت بفرستم؟
  4. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۲۳ آذر ۹۴( 7 سال پیش)
   باید ببینم
  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر محمدقدمی سه شنبه ۲۶ آبان ۹۴( 8 سال پیش) تعداد بازدید: 190 مشاهده پرسش
  سلام من وقتی ادرار میکنم از بیضه یه ماده سفید رنگ به حالت چسبی ازش میاد بیرون که سر نوک سوراخش گیر میکنه باید چی کار کنم
  2.وقتی لباس میپوشم فقط باید به حالت بالا باشه و همیشه ابروم میره و وقتی خمش میکنم درد میگیره که سریع باید سرش رو بالا بگیرم چی کار کنم اقای دکتر اروم میره همش توی همه جا
  ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۳ آبان ۹۴( 8 سال پیش)
   ازمایش دهید
  2. تصویر کاربر محمدقدمی شنبه ۲۳ آبان ۹۴( 8 سال پیش)
   چه آزمایشی باید بدم
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۳ آبان ۹۴( 8 سال پیش)
   از همان ترشحات
  4. تصویر کاربر محمدقدمی شنبه ۲۳ آبان ۹۴( 8 سال پیش)
   فقط این ترشحات که ایجاد میشه ،همون لحظه که شدمیشه نمونه بگیرم بیارمش برای آزمایش؟
   بعد بابت همیشه بالا بودن سر بیضه میشه راهنمایی کنید چه روش درمانی داره ؟
  5. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۶ آبان ۹۴( 8 سال پیش)
   بله
  6. تصویر کاربر محمدقدمی سه شنبه ۲۶ آبان ۹۴( 8 سال پیش)
   باشه میگیرم میرم آقای دکتر باهات سوال دوم هم میشه راهنمایی کنید (سر بالا بودنش )
  7. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۶ آبان ۹۴( 8 سال پیش)
   تشکر
  8. نمایش سایر 6 پاسخ
درحال دریافت اطلاعات

مطالب بیشتری بخوانید

روزای هفته

ساعت مطب

شنبه (مطب قلهک)

14:00 - 19:00

دوشنبه (مطب قلهک)

14:00 - 19:00

سه شنبه (مطب نیکان)

14:00 - 19:00

پنج شنبه (مطب نیکان)

09:00 - 12:00

حالب

+54 مطلب