فتق بیضه چیست و آیا عمل فتق باعث ناباروری می شود؟

دکترحسین کرمی

دکترحسین کرمی

در این مقاله مطالعه می‌کنید:

قطعی ترین روش درمان فتق  هرنی جراحی است که به صورت سرپایی و بدون بستری در بیمارستان و با بی حسی نخاعی و یا بیهوشی انجام می شود.

فتق بیضه چیست؟

جدار شکم و کف لگن از نظر آناتومی از لایه های مختلف شامل عضلات و بافت نگه دارنده یا فاسیا تشکیل شده است. در صورتی که این عضلات و فاسیا به علل ژنتیکی و یا فشار بیش از حد شل شود باعث برجسته گی در ناحیه پوست محل می شود که به آن فتق یا هرنی گفته می شود.

فتق چیست و کجا قرار دارد؟

انواع فتق

1- فتق اینگوینال: فتق که در کانال اینگوینال اتفاق می افتد (شایع ترین)

2- فتق فمورال: فتق که در کانال استخوان ران ایجاد می شود

3- Velpeau Hernia:  فتقی که در جلوی رگهای خونی ران اتفاق می افتد (نادر)

4- فتق نافی.

5- فتق برشی.

6- فتق اپی گاستریک.

7- فتق هیاتال.

علل ایجاد کننده فتق کدامند؟

هرنی ممکن است مادرزادی باشد که اغلب پسربچه ها و به علت نقص در سیر نزولی بیضه ها ایجاد می شود که ممکن است همراه با آب در بیضه یا هیدروسل نیز باشد.

علل اکتسابی

به هر علتی فشار داخل شکم بیش از حد بالا رود ممکن است باعث پارگی پریتوان و فاسیا و عضلات و باعث ایجاد هرنی شود. مثلاً بیماری مزمن ریه، سرفه های مزمن، کشیدن سیگار، بزرگی پروستات که برداشتن ناگهانی وسایل تشکیل از مواردی هستند که باعث هرنی می شوند.

در مواردی نیز هرنی به دنبال عمل های جراحی باز شکمی ایجاد می شود که به علت آسیب دیدن عصب عضلات حین جراحی باعث شل شدن عضله و ایجاد هرنی می شود.

محل های شایع فتق

هرنی

محل هرنی همیشه در شکم است که شایعترین محل آنها عبارتند از:

 • فتق دور ناف
 • فتق بیضه و یا بالای آن که فتق اینگوینال نامیده می شود
 • فتق انسزیونال که در محل عمل جراحی قبلی دیده می شود.

علائم فتق بیضه کدامند؟

✔️ اولین علامت برجستگی پوستی محل می باشد که بسته به شدت آن از یک گردو کوچک تا توپ فوتبال متغیر است.


✔️ دومین علامت هرنی درد می باشد: هر درد مزمن در ناحیه کانال اینگوینال ممکن است نشانه از یک هرنی و یا شروع آن باشد. از مشخصات هرنی این است که در حالت ایستاده و با زور زدن برجسته و بزرگتر می شود و در حالت خوابیده از بین می رود که به این حالت sliding می گویند. در مواقعی ممکن است اجزاء روده در داخل کیسه فتق گیر افتاده و بسبب قطع خونرسانی و درد شدیدی در محل فتق ایجاد می کند که با حالت خوابیدن نیز از بین نمی رود.

یادتان باشد این حالت جزء اورژانس های عالم پزشکی است و بیمار هر چه سریعتر باید تحت جراحی قرار بگیرد چرا که در صورت تأخیر باعث سیاه شدن روده ها و عفونت و مرگ بیمار می شود. شایعترین علت هرنی در قسمت تحتانی شکم در سنین بالا: به علت بزرگی پروستات می باشد. به علت بزرگی پروستات بیمار مجبور می شود که از زور زدن جهت خارج کردن ادرار استفاده کند که این زور زدن مزمن ممکن است باعث ایجاد فتق اینگوینال و ناباروری بالای بیضه ها می گردد.

علت پرکاری کلیه

عوارض فتق بیضه

عوارض  شامل موارد زیر است:

 • فشار بر بافت های اطراف. بیشتر فتق های مغبنی اگر با جراحی ترمیم نشوند با گذشت زمان بزرگ می شوند. در مردان ، فتق های بزرگ می توانند به کیسه بیضه گسترش یافته و باعث درد و تورم شوند.
 • فتق حبس شده. اگر محتویات فتق در نقطه ضعف دیواره شکم به دام بیفتد، محتویات آن می تواند روده را مسدود کند و منجر به درد شدید، حالت تهوع، استفراغ و عدم توانایی در اجابت مزاج یا دفع گاز شود.
 • غرق شدن فتق حبس شده می تواند جریان خون در بخشی از روده شما را قطع کند. استرانگولاسیون می تواند منجر به مرگ بافت روده آسیب دیده شود. فتق خفه شده تهدید کننده زندگی است و نیاز به جراحی فوری دارد.

آیا راهی برای جلوگیری از ایجاد فتق وجود دارد؟

در موارد مادرزادی که در بچه ها دیده می شود جلوگیری معنی ندارد و باید هر چه سریعتر درمان جراحی شوند.
در موارد بزرگسالان باید زمینه ایجاد کننده هرنی را درمان کرد که عبارتند از:

✔️ در صورت بیماری مزمن ریوی و سرفه های مزمن باید هر چه سریعتر درمان شوند.


✔️ از مصرف سیگار، قلیان و انواع دخانیات اجتناب شود.


✔️ از برداشتن وسایل سنگین و ناگهانی باید اجتناب کرد.


✔️ چاقی مفرط شکمی می تواند از علل زمینه ساز هرنی باشد که باید درمان گردد.

آیا با بستن فتق بند می توان از پیشرفت آن جلوگیری کرد؟

خیر، قطعی ترین روش درمان فتق عمل جراحی است و استفاده از فتق بند در درمان و جلوگیری تأثیر ندارند.

روش درمان فتق یا هرنی

همانطور که ذکر کردم قطعی ترین روش درمان هرنی جراحی است که به صورت سرپایی و بدون بستری در بیمارستان و با بی حسی نخاعی و یا بیهوشی انجام می شود. روش جراحی به صورت باز و یا لاپاراسکوپی امروزه انجام می شود.

برای هرنی های بزرگ که همراه شل شدگی عضلات هستند بهترین روش درمانی عمل جراحی باز است که با برش کوچکی روی محل هرنی پوست و فاسیا باز و ساک هرنی که همان محتوی روده ها می باشد را آزاد و به داخل شکم انتقال داده و کف فتق را با نخ نایلون کاملاً ترمیم می کنیم.

درمان گیاهی باد فتق بیضه

اگر کسی مبتلا به فتق باش ، پیروی از روش های درمانی طبیعی زیر می تواند در تسکین علائم فتق کمک کند:

# ریشه زنجبیل

برای تسکین درد و ناراحتی در معده خود آب زنجبیل غلیظ یا زنجبیل خام مصرف کنید. این کار به طور همزمان سیستم سلامتی شما را تقویت می کند و به درمان فتق کمک می کند.

# کمپرس یخ

هنگامی که از فتق رنج می برید ، ممکن است التهاب و درد در شکم شما وجود داشته باشد. کیسه های یخ در صورت استفاده در ناحیه آسیب دیده باعث انقباض شده و التهاب داخل بدن را کاهش می دهد.

کمپرس یخ

# رژیم غذایی مناسب

از مصرف غذاهای پرادوی ، غذای اسیدی و هضم غذا سخت باید خودداری شود. دلیل اصلی آن این است که این ماده غذایی می تواند پوشش داخلی معده را بیشتر ملتهب کرده و بهبود فتق را دشوارتر کند.

#ورزش

فتق معمولاً به این دلیل اتفاق می افتد که عضلات به اندازه کافی قدرت نگه داشتن اندام را ندارند و برخی تمرینات وجود دارد که فرد می تواند در خانه انجام دهد تا عضلات خود را تقویت کند و از فتق جلوگیری کند. برخی از این ورزش ها عبارتند از: دوچرخه سواری، یوگا، پیاده روی، شنا و …

عوارض بعد از عمل فتق

شایعترین عارضه پس از عمل معمولا درد می باشد که ممکن است چند ماه بعد از عمل ادامه داشته باشد و تدریجاً از بین می رود. عوارض نادر آن آسیب به عروق بیضه ها هنگام جدا کردن هرنی می باشد که نادر است. سوزش و خارش محل نیز از عوارض بعد از عمل بوده که تدریجاً از بین می روند.

توصیه های مهم بعد از عمل چیست؟

 • به مدت 2 ماه از انجام کارهای سنگین و فعالیت های ورزشی و سنگین باید اجتناب کرد.
 • درد بعد از عمل طبیعی بوده و با مصرف مسکن و گرم نگاه داشتن محل عمل تدریجاً از بین خواهد رفت.

نزديكي بعد از عمل فتق

داشتن مقاربت بعد از عمل هیچ مانعی ندارد. اما بهتر است 4 تا 6 هفته پس از عمل رابطه جنسی نداشته باشید.  ممکن است در کمتر از یک هفته بتوانید فعالیت عادی خود را از جمله رابطه جنسی از سر بگیرید، اما ممکن است بیشتر طول بکشد.

آیا فتق بیضه خطرناک است؟

فتق وقتی اتفاق می افتد که بافتی مانند بخشی از روده از طریق یک نقطه ضعیف در عضلات شکم بیرون زده باشد. برآمدگی حاصل می تواند دردناک باشد، به ویژه هنگام سرفه، خم شدن یا بلند کردن جسم سنگین. با این حال، بسیاری از فتق ها درد ایجاد نمی کنند.

فتق لزوماً خطرناک نیست. به خودی خود بهبود نمی یابد و می تواند منجر به عوارض تهدید کننده زندگی شود. پزشک شما احتمالاً جراحی را برای رفع فتقی که دردناک یا بزرگ شده است، توصیه می کند.

درمتن مثانه بیش فعال

برای فتق به چه دکتری مراجعه کنیم؟

پروفسور حسین کرمی در زمینه ی درمان و بهبود فتق تجربه ی فراوانی داد. اما لازم به ذکر است که این بیماری درمان دارویی ندارد. در صورت داشتن فتق باید اقدام به جراحی نمایید.
جهت نوبت دهی با شماره تلفن 22642744 تماس بگیرید.

سوالات متداول درباره ی بیماری فتق

1- آیا عمل فتق بیضه باعث ناباروری میشود؟

این موضوع به ماهیت فتق و ماهیت جراحی بستگی دارد. در بعضی موارد، وازدفرنس ممکن است توسط خود فتق یا با روش جراحی آسیب ببیند و بر جریان اسپرم در هنگام انزال تأثیر بگذارد که می تواند بارداری را برای مردان از طریق مقاربت بسیار دشوارتر کند.

2- آیا فتق در زنان باعث نازایی میشود؟

زنان کمتر از مردان دچار بیماری فتق می شوند و این بیماری به ندرت می تواند باعث نازایی در زنان شود.

3- تاثیر فتق بر نعوظ

در صورت عدم درمان صحیح فتق، احتمال اینکه مردان در سلامت جنسی خود دچار مشکل شوند بسیار بیشتر است. فتق ها می توانند نعوظ و ارگاسم را کاملاً دردناک کنند. هرچه این فتق ها بیشتر پیشرفت کرده و شدیدتر شوند، احتمال بروز مشکلات اختلال عملکرد جنسی در بیمار بیشتر می شود.

دکتر حسین کرمی متخصص جراحی کلیه ، مجاری ادراری تناسلی و فوق تخصص درمان آندوسکوپی و لاپاراسکوپی

3.8/5 - (49 امتیاز)

مشاوره پزشکی

در پایان هر مقاله برای راحتی شما عزیزان، نرم افزار پرسش و پاسخ قرار داده شده است تا به راحتی سوالات خود را با ما در میان بگذارید. از طریق این نرم افزار می توانید پرسش ها و مدارک پزشکی خود را ارسال کنید تا در اسرع وقت به آنها پاسخ داده شود.

 • تصویر کاربر رضا چهارشنبه ۷ تیر ۲( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 59 مشاهده پرسش
  دکتر پیرو سوال قبلی
  کدام یک از زائده ها مشکوک به زگیل هست زائده های رنگ روشن یا زائده تیره(سیاه) رنگ
  ممنون میشم کامل برام توضیح دهید
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۷ تیر ۲( 2 ماه پیش)
   تیره باید از نزدیک معاینه بشه
 • تصویر کاربر رضا چهارشنبه ۷ تیر ۲( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 48 مشاهده پرسش
  باسلام، بنده دوسال پیش واریکوسل دو طرفه داشتم سمت چپ گرید سه سمت راست گرید دو که به علت درد شدید عمل کردم، اون موقع با وجود واریکوسل شدید که داشتم تعداد اسپرمم 30 میلیون در هر میلی لیتر بود، 4 ماه بعد از عمل آزمایش اسپرمم به 10 میلیون بر میلی لیتر رسید که گفتن به خاطر شوک عمل طبیعیه بگذره درست میشه به مرور زمان، تا اینکه الان بعد از گذشت 2 سال از عمل مجددا احساس درد و سنگینی در بیضه چپم دارم و سونوگرافی داپلر انجام دادم نشان از عود مجدد واریکوسل سمت چپم داره، الان آزمایش اسپرم دادم شده 27 میلیون بر میلی لیتر که این سیر نزولی تعداد اسپرم بنده در این 2 سال به شدت نگرانم کرده، دکتر نظر شما چیه آیا نیازی به عمل مجدد واریکوسل هست؟ با این تعداد اسپرم امکان بچه دار شدنم به صورت طبیعی وجود داره؟
  1. تصویر کاربر رضا چهارشنبه ۷ تیر ۲( 2 ماه پیش)
   الان تعداد اسپرم شده دو و هفت دهم میلیون بر میلی لیتر( 2.7) بالا به اشتباه ۲۷ نوشته شده
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۷ تیر ۲( 2 ماه پیش)
   سلام عمل مجدد کمکی نمیکنه .متاهل هستید یا مجرد ؟
  3. تصویر کاربر رضا چهارشنبه ۷ تیر ۲( 2 ماه پیش)
   متاهل هستم ولی الان حداقل تا یکسال دیگر قصد بچه دار شدن نداریم
  4. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۷ تیر ۲( 2 ماه پیش)
   سریعتر اقدام کنید فاکتورهایی مثل افزایش سن سیگار میتونه موثر باشه . اگر بعد از ۶ ماه تلاش برای بپه دار شدن موفق نبودید از روش کمک باروری استفاده کنید
  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر اکبری سه شنبه ۶ تیر ۲( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 25 مشاهده پرسش
  سلام وقتتون بخیراقای دکتر
  همسربنده سال ۹۴پیوندکلیه شدن اقاو۳۰سال سن دارن داروهای ایمونورال وسل سپ مصرف میکنن الان قصدبچه دارشدن داریم ولی متاسفانه به مشکل برخوردیم دکترخودشون درشهرستان ازشون سوال میکردیم که این داروهاتاثیرگذارهستن یانه همیشه میگفتن نه مشکلی نداره واینکه من خوندم باید داروسل سپ ۳ماه قبل ازبارداری قطع بشه حالامیخوام ببینم امکانش هست که این داروحذف بشه داروی جایگزین بشه که عوارض نداشته باشه ولطفاراهنمایی کنیدچ کاری بایدانجام بدیم ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۶ تیر ۲( 2 ماه پیش)
   سلام جایگزین کردن این داروها با مشورت نفرولوژیست است . با یک نفرولوژیست جهت بررسی وضعیت کراتینین و در صورت امکان جایگزینی یا قطع ان مشورت کنید
 • تصویر کاربر امین سه شنبه ۶ تیر ۲( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 26 مشاهده پرسش
  با عرض سلام.
  برادرم امین باقری 18 سالشه،
  3 سال گذشته مشکلی تنگی مجرا داشت که اینترنال کرد. در بیمارستان هاشمی نژاد.
  گفتن اوایل یک روز در میون و به تدریج هفته ای یکبار سوند نلاتون بزنه.
  برادرم پشت گوش انداخت ولی گهگاهی که ادرارش مشکل داشت،سوند میزد و حل میشد.
  به مرور هی سخت تر شد سوند زدن براش.
  درد داشت .
  تا اینکه الان دوماهی هست خیلی سخت تر شده.مجدد رفت دکتر ؛
  عکس هم انداخته .
  دکتر ها گفتن استنت بذاره که متاسفانه  توان مالی نداریم .
  نوشتن براش تنگی مجرای عود شده هست.
  خواستم بپرسم چه کاری براش بهتره؟
  میتونی موقتی دوباره اینترنال کنه یا ضرر داره؟
  عمل باز هم گفتن آخرین مرحله هست ولی با توجه به سن پایینش و عوارضش گفتن انجام نشه اصلا .
  در حال حاضر چه کنیم.
  خیلی ممنون میشم راهنمایی بفرمایید؟🙏
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۶ تیر ۲( 2 ماه پیش)
   در کل عود تنگی مجرا بسیار شایع است . بهترین اقدام عمل باز است البته باید محل تنگی رویت بشه
 • تصویر کاربر A.A سه شنبه ۶ تیر ۲( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 63 مشاهده پرسش
  آیاآلت تناسلی مردقابل افزایش دایمی هست
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۶ تیر ۲( 2 ماه پیش)
   خیر
 • تصویر کاربر سجاد چهارشنبه ۷ تیر ۲( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 62 مشاهده پرسش
  سلام وقت بخیر 30 سالمه و درحال حاضر متاهل
  دوسال پیش سرآلتم شروع به سوزش کرد..چندین دکتر رفتم گفتن عفونته انواع قرص خوردم خوب نشدم..ازمایش کشت ادرار و سونو همه طبیعی
  رفتم بیمارستان هاشمی نژاد اونجا عکس رنگی گفتن بگیر بعد گفتن کمی تنگی مجرا هست و مشکوک به التهاب پروستات و سیستوسکوپی شدم و 10 روز سوند و بعدش یه سری دارو دیگه خوردم مثل تامسولوسین و باکلوفن و... خوب شدم
  بعضی وقتا یکم سوزش داشتم باکلوفن میخوردم و میشتم اب گرم یکی دو روزه اوک میشد
  الان ولی دوباره همونشکلی شدم و همش سر آلتم میسوزه و اون کارام دیگه تاثیر نداره و هیچ نشونه دیگه ای نه اونموقع نه الان ندارم جز همون سوزش نوک الت(دقیقا محدوده سوراخش)
  کارم هم طوری هست که بیشتر نشستم و استرس و استرس زیادی هم داره
  لطفا کمکم کنید واقعا خسته شدم.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۶ تیر ۲( 2 ماه پیش)
   حتما باید سیستوسکوپی بشوید تا مجرا بررسی بشه . براساس این عکس نمیشه تنگی رو قطعی گفت
  2. تصویر کاربر سجاد چهارشنبه ۷ تیر ۲( 2 ماه پیش)
   دکتر الان این عکس هیچ چیزی رو نشون نمیده؟ چون بر اساس همین دو سال پیش بمن گفتن کمی تنگی هست
   دکتر من هیچ علامت دیگه ای جز سوزش سر الت ندارم ادرارم هم خوب وکامل میاد
   فقط سرپایی زیاد نمیتونم و بعضی وقتا باید به الت اب بگیرم تا ادرار بیاد
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۷ تیر ۲( 2 ماه پیش)
   براساس این عکس خیر اگر یک vcug انجام دهید انتها مجرا هم رویت میشه اونوقت انتها مجرا قابل قضاوته
  4. تصویر کاربر سجاد چهارشنبه ۷ تیر ۲( 2 ماه پیش)
   دکتر ببخشید اینها برای دو سال پیشه میشه یک نگاهی کنید بهش ببینید میتونه برگرده الان یا همون التهاب میتونه باشه؟
  5. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۷ تیر ۲( 2 ماه پیش)
   قطعا عود تنگی است احتمالا فقط نوک مجرا که دفعه قبل هم باز کردن براتون
  6. نمایش سایر 4 پاسخ
 • تصویر کاربر علی سه شنبه ۶ تیر ۲( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 34 مشاهده پرسش
  دکتر جان خسته نباشی من حدود 10 روزه بیضه هام قرمز شده میسوزه و خارش داره گاهی اوقات هم خشک میشه پوستش کشاله رانم هم همینطور هست ولی شدت بیضه ها بیشتره خواستم بدونم مشکل چیه و چه راه حلی هست؟
  در ضمن بعد از ارتباط جنسی همسرم هم قسمت واژن مقداری خارش و ترشح داره
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۶ تیر ۲( 2 ماه پیش)
   احتمال زیاد قارچ است . هردو کلوتریمازول استفاده کنید
 • تصویر کاربر N.v سه شنبه ۶ تیر ۲( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 38 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر مرکز رویان ازمایش اسپرم دادم. تحرک و شکل اسپرم ضعیف بود.ولی مقدارش خوب ه .در ضمن در مراجعه به مرکز نیکان و معاینه جنابعالی واریکوسل و بیماری بیضه ندارم .برای تحرک و مرفولوژی اسپرم درحد باروری چه دارویی تجویز می فرمائید
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۶ تیر ۲( 2 ماه پیش)
   سلام بلومکس روزی ۳ عدد باهم
 • تصویر کاربر سارا سه شنبه ۶ تیر ۲( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 40 مشاهده پرسش
  سلام. من زگیل تناسلی داشتم و با لیزر زائده ها رو برطرف کردم. پارتنرم هم درخال برطرف کردن زگیل ها با دارو هست. یک هفتست قرص پاورفیت مصرف میکنیم. امروز جواب تست پاپ اسمیر و hpv من اومد. توع ۱۶ و ۳۵ و ۴۵ رو دارم‌ و چند تا هم کم خطر. میشه بگین چه نتیجه ای برای من و پارتنرم داره؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۶ تیر ۲( 2 ماه پیش)
   شما حتما کولپوسکوپی کنید . پارتنر حتما معاینه ناحیه تناسلی بشه از نظر زگیل
 • تصویر کاربر سعید سه شنبه ۶ تیر ۲( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 68 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر. من قسمت تهِ رون سمت راستم اونجا که میرسه به بیضه خارش و سوزش داره با یه پوسته های سفیدی و کمی ورم داره و یه مایع از همین قسمت رونم میاد بیرون که کمی چسبناکه. به حدی میاد که چند قطره میچکه بیشتر وقت سحر نزدیکای صبح این اتفاق میفته. شبا عادتمه تا صبح بیدارم اما اگه بخوام بخوابم هم هی میخاره و سیخ میزنه بیضه م و زیر بیضه م. عکساشو فرستادم. و البته قبلش به دلایلی یه مدت طولانی حموم نمیتونستم برم که خارش شروع شد و خیلی میخاروندمش. بعدش اینجوری شد. دیگه سعی میکنم زیاد نمیخارونمش که بدتر نشه اما الان با اینکه دیروز حموم رفتم اما بازم بعد از ۲۴ ساعت خارشش زیاد شد و آب میاد از ته رونم. ممنون میشم کمکم کنین
  1. تصویر کاربر سعید سه شنبه ۶ تیر ۲( 2 ماه پیش)
   عکسا رو دریافت کردین؟
  2. تصویر کاربر سعید سه شنبه ۶ تیر ۲( 2 ماه پیش)
   در ضمن رابطه جنسی هیچ وقت با کسی نداشتم
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۶ تیر ۲( 2 ماه پیش)
   احتمالا قارچ است . بهداشت ناحیه بسیار بد است . موهای زائد را بزنید . نواحی خارش دار پماد کلوتریمازول بزنید
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
درحال دریافت اطلاعات
 • تصویر کاربر احسان جمعه ۷ شهریور ۹۳( 9 سال پیش) تعداد بازدید: 204 مشاهده پرسش
  سلام اقاى دكتر
  من يه جون 19 سالم از صبح كه بيدار شدم بى دليل بيضه سمت راستم درد داره وقتى لمس مى كنم درد زياد احساس مى كنم. بيضه سمت راستم كوچكتره از اون يكى. مشكلم چيه ؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۷ شهریور ۹۳( 9 سال پیش)
   عکسش را بفرستید
 • تصویر کاربر مهدي جمعه ۷ شهریور ۹۳( 9 سال پیش) تعداد بازدید: 209 مشاهده پرسش
  سلام
  من زياد خود ارضايي داشتم جندوقته ترك كردم حالا بيضه سمت جبم يكم ورم داره همراه بادردحدود2 ساعت بعدش ورمش ميره به حالت اول بر ميكرده
  لطفأ راهنمايي كنيد مشكلش جيه بايد جيكار كنم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۷ شهریور ۹۳( 9 سال پیش)
   سونوگرافی بکنید
 • تصویر کاربر محمد دوشنبه ۲۷ مرداد ۹۳( 9 سال پیش) تعداد بازدید: 232 مشاهده پرسش
  با سلام اقای دکتر.بنده بیضه سمت چپم کمی پاینتر از بیضه سمت راستم هست و موقع نزدیکی بیضه ها ب بالا یعنی داخل شکمم میره ایا مشکل خاصی دارم؟؟؟ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۲۷ مرداد ۹۳( 9 سال پیش)
   موردی نیست نگران نباش
 • تصویر کاربر سعید چهارشنبه ۲۲ مرداد ۹۳( 9 سال پیش) تعداد بازدید: 272 مشاهده پرسش
  با سلام حضور حضرت عالی
  من وقتی تحریک طولانی مدت میشم دچار درد زیادی در ناحیه بیضه میشم و با استراحت این درد از بین میره.
  لطفا منو راهنمایی کنید.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۲۲ مرداد ۹۳( 9 سال پیش)
   کاملا طبیعی است
 • تصویر کاربر علی پنجشنبه ۲۶ تیر ۹۳( 9 سال پیش) تعداد بازدید: 274 مشاهده پرسش
  سلام و خسته نباشید ،
  بنده حدودا یک الی دو سال پیش واریکوسل گرید 1 یا 2 داشتم و در مشهد عمل شدم ، بعد از درد طبیعی عمل ، درد خفیفی در ناحیه بیضه داشتم که دکتر گفت طبیعی است . تقریبا 10 روز بعد از عمل جای بخیه عمل چرک کرد و با تجویز دارو توسط دکتر دیگر در تهران و شست شو و مراقبت خوب شد ، (در ضمن بنده تقریبا 1 ماه بعد از عمل سکس سالم داشتم ) بعد از چندین ماه درد خفیف بیشتر شد و به دکتر دیگری در تهران ( محل زندگیم ) مراجعه کردم و با چندین عکس رنگی و خاص از بیضه و تست اسپرم گفتن که مشکلی نیست . در حال حاضر با گذشت تقریبا دو سال هنوز درد در بیضه دارم و شدیدتر شده ، سوال من این است که به نظر شما این درد جدی است یا رفع میشود ؟ ( در نظر داشته باشید که همه دکترها و پرستارهایی که در تهران مراجعه کردم جای بخیه این عمل را دیدند گفتند که این عمل را چه کسی انجام داده و اصلا به نظر برش و بخیه خوبی انجام نشده ، به نظر خودم هم نسبتا عملی بد انجام شده چون همه میگفتند چند روز اول درد داری و بعد خوب میشی ولی من تا نزدیکه یک ماه درد تقریبا شدید داشتم ) لطفا راهنماییم کنید ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۲۶ تیر ۹۳( 9 سال پیش)
   درد با عمل درست نمیشود
  2. تصویر کاربر علی پنجشنبه ۲۶ تیر ۹۳( 9 سال پیش)
   چه راه حلی را پیشنهاد میکنید ؟ ممنون
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر محمد چهارشنبه ۲۰ فروردین ۹۳( 9 سال پیش) تعداد بازدید: 392 مشاهده پرسش
  با سلام.من پسری 28 ساله هستم ومتاهل.حدود دو سال پیش در بیضه های خودم چند برجستگی احساس کردم.به متخصص مراجعه کردم .ایشون بعد از معاینه سونوگرافی برای من تجویز کردن.جواب سونو به این شرح:یک کیست در هد اپیدیدیم سمت راست به اندازه 5 میلی متر که احتمالا از منشا تونیکا باشد ویک کیست در هد اپیدیدیم سمت چپ به اندازه 3 میلی متر.با ذکر این اوصاف چند سوال داشتم.1)میشه درباره ماهیت این کیستها یکم توضیح بدین و اینکه ایا احتمال داره این کیست ها در اینده سرطانی بشه؟2)ایا لازم هر شش ماه یکبار ازمایش و سونو انجام بدم واینکه لازم تحت نظر پزشک باشم؟3)ایا لازمه به پزشک متخصص دیگه ای مراجعه کنم؟اقای دکتر ایا لازم نگران وجود این کیست ها باشم یا خیر؟ایا لازمه دارویی مصرف کنم؟خواهش میکنم یکم توضیح بدین. خیلی میترسم.ممنون اقای دکتر.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۲۰ فروردین ۹۳( 9 سال پیش)
   این کیست نیاز به درمان ندارد
درحال دریافت اطلاعات

مطالب بیشتری بخوانید

اندامهای تناسلی مردانه شامل قسمتهای داخلی و خارجی است. اندامهای اصلی تولید مثل شامل آلت تناسلی، کیسه…
چربی بالای آلت (FUPA) موردی طبیعی است. به این چربی، مونس پوبیس (تپه ونوس) یا پانیکولوس نیز…
زگیل تناسلی شایعترین بیماری منتقل شونده از طریق تماس جنسی آلوده است. بیش از 140 نوع HPV…

روزای هفته

ساعت مطب

شنبه (مطب قلهک)

14:00 - 19:00

دوشنبه (مطب قلهک)

14:00 - 19:00

سه شنبه (مطب نیکان)

14:00 - 19:00

پنج شنبه (مطب نیکان)

09:00 - 12:00

حالب

+54 مطلب