فتق بیضه چیست و آیا عمل فتق باعث ناباروری می شود؟

دکترحسین کرمی

دکترحسین کرمی

در این مقاله مطالعه می‌کنید:

قطعی ترین روش درمان فتق  هرنی جراحی است که به صورت سرپایی و بدون بستری در بیمارستان و با بی حسی نخاعی و یا بیهوشی انجام می شود.

فتق بیضه چیست؟

جدار شکم و کف لگن از نظر آناتومی از لایه های مختلف شامل عضلات و بافت نگه دارنده یا فاسیا تشکیل شده است. در صورتی که این عضلات و فاسیا به علل ژنتیکی و یا فشار بیش از حد شل شود باعث برجسته گی در ناحیه پوست محل می شود که به آن فتق یا هرنی گفته می شود.

فتق چیست و کجا قرار دارد؟

انواع فتق

1- فتق اینگوینال: فتق که در کانال اینگوینال اتفاق می افتد (شایع ترین)

2- فتق فمورال: فتق که در کانال استخوان ران ایجاد می شود

3- Velpeau Hernia:  فتقی که در جلوی رگهای خونی ران اتفاق می افتد (نادر)

4- فتق نافی.

5- فتق برشی.

6- فتق اپی گاستریک.

7- فتق هیاتال.

علل ایجاد کننده فتق کدامند؟

هرنی ممکن است مادرزادی باشد که اغلب پسربچه ها و به علت نقص در سیر نزولی بیضه ها ایجاد می شود که ممکن است همراه با آب در بیضه یا هیدروسل نیز باشد.

علل اکتسابی

به هر علتی فشار داخل شکم بیش از حد بالا رود ممکن است باعث پارگی پریتوان و فاسیا و عضلات و باعث ایجاد هرنی شود. مثلاً بیماری مزمن ریه، سرفه های مزمن، کشیدن سیگار، بزرگی پروستات که برداشتن ناگهانی وسایل تشکیل از مواردی هستند که باعث هرنی می شوند.

در مواردی نیز هرنی به دنبال عمل های جراحی باز شکمی ایجاد می شود که به علت آسیب دیدن عصب عضلات حین جراحی باعث شل شدن عضله و ایجاد هرنی می شود.

محل های شایع فتق

هرنی

محل هرنی همیشه در شکم است که شایعترین محل آنها عبارتند از:

 • فتق دور ناف
 • فتق بیضه و یا بالای آن که فتق اینگوینال نامیده می شود
 • فتق انسزیونال که در محل عمل جراحی قبلی دیده می شود.

علائم فتق بیضه کدامند؟

✔️ اولین علامت برجستگی پوستی محل می باشد که بسته به شدت آن از یک گردو کوچک تا توپ فوتبال متغیر است.


✔️ دومین علامت هرنی درد می باشد: هر درد مزمن در ناحیه کانال اینگوینال ممکن است نشانه از یک هرنی و یا شروع آن باشد. از مشخصات هرنی این است که در حالت ایستاده و با زور زدن برجسته و بزرگتر می شود و در حالت خوابیده از بین می رود که به این حالت sliding می گویند. در مواقعی ممکن است اجزاء روده در داخل کیسه فتق گیر افتاده و بسبب قطع خونرسانی و درد شدیدی در محل فتق ایجاد می کند که با حالت خوابیدن نیز از بین نمی رود.

یادتان باشد این حالت جزء اورژانس های عالم پزشکی است و بیمار هر چه سریعتر باید تحت جراحی قرار بگیرد چرا که در صورت تأخیر باعث سیاه شدن روده ها و عفونت و مرگ بیمار می شود. شایعترین علت هرنی در قسمت تحتانی شکم در سنین بالا: به علت بزرگی پروستات می باشد. به علت بزرگی پروستات بیمار مجبور می شود که از زور زدن جهت خارج کردن ادرار استفاده کند که این زور زدن مزمن ممکن است باعث ایجاد فتق اینگوینال و ناباروری بالای بیضه ها می گردد.

علت پرکاری کلیه

عوارض فتق بیضه

عوارض  شامل موارد زیر است:

 • فشار بر بافت های اطراف. بیشتر فتق های مغبنی اگر با جراحی ترمیم نشوند با گذشت زمان بزرگ می شوند. در مردان ، فتق های بزرگ می توانند به کیسه بیضه گسترش یافته و باعث درد و تورم شوند.
 • فتق حبس شده. اگر محتویات فتق در نقطه ضعف دیواره شکم به دام بیفتد، محتویات آن می تواند روده را مسدود کند و منجر به درد شدید، حالت تهوع، استفراغ و عدم توانایی در اجابت مزاج یا دفع گاز شود.
 • غرق شدن فتق حبس شده می تواند جریان خون در بخشی از روده شما را قطع کند. استرانگولاسیون می تواند منجر به مرگ بافت روده آسیب دیده شود. فتق خفه شده تهدید کننده زندگی است و نیاز به جراحی فوری دارد.

آیا راهی برای جلوگیری از ایجاد فتق وجود دارد؟

در موارد مادرزادی که در بچه ها دیده می شود جلوگیری معنی ندارد و باید هر چه سریعتر درمان جراحی شوند.
در موارد بزرگسالان باید زمینه ایجاد کننده هرنی را درمان کرد که عبارتند از:

✔️ در صورت بیماری مزمن ریوی و سرفه های مزمن باید هر چه سریعتر درمان شوند.


✔️ از مصرف سیگار، قلیان و انواع دخانیات اجتناب شود.


✔️ از برداشتن وسایل سنگین و ناگهانی باید اجتناب کرد.


✔️ چاقی مفرط شکمی می تواند از علل زمینه ساز هرنی باشد که باید درمان گردد.

آیا با بستن فتق بند می توان از پیشرفت آن جلوگیری کرد؟

خیر، قطعی ترین روش درمان فتق عمل جراحی است و استفاده از فتق بند در درمان و جلوگیری تأثیر ندارند.

روش درمان فتق یا هرنی

همانطور که ذکر کردم قطعی ترین روش درمان هرنی جراحی است که به صورت سرپایی و بدون بستری در بیمارستان و با بی حسی نخاعی و یا بیهوشی انجام می شود. روش جراحی به صورت باز و یا لاپاراسکوپی امروزه انجام می شود.

برای هرنی های بزرگ که همراه شل شدگی عضلات هستند بهترین روش درمانی عمل جراحی باز است که با برش کوچکی روی محل هرنی پوست و فاسیا باز و ساک هرنی که همان محتوی روده ها می باشد را آزاد و به داخل شکم انتقال داده و کف فتق را با نخ نایلون کاملاً ترمیم می کنیم.

درمان گیاهی باد فتق بیضه

اگر کسی مبتلا به فتق باش ، پیروی از روش های درمانی طبیعی زیر می تواند در تسکین علائم فتق کمک کند:

# ریشه زنجبیل

برای تسکین درد و ناراحتی در معده خود آب زنجبیل غلیظ یا زنجبیل خام مصرف کنید. این کار به طور همزمان سیستم سلامتی شما را تقویت می کند و به درمان فتق کمک می کند.

# کمپرس یخ

هنگامی که از فتق رنج می برید ، ممکن است التهاب و درد در شکم شما وجود داشته باشد. کیسه های یخ در صورت استفاده در ناحیه آسیب دیده باعث انقباض شده و التهاب داخل بدن را کاهش می دهد.

کمپرس یخ

# رژیم غذایی مناسب

از مصرف غذاهای پرادوی ، غذای اسیدی و هضم غذا سخت باید خودداری شود. دلیل اصلی آن این است که این ماده غذایی می تواند پوشش داخلی معده را بیشتر ملتهب کرده و بهبود فتق را دشوارتر کند.

#ورزش

فتق معمولاً به این دلیل اتفاق می افتد که عضلات به اندازه کافی قدرت نگه داشتن اندام را ندارند و برخی تمرینات وجود دارد که فرد می تواند در خانه انجام دهد تا عضلات خود را تقویت کند و از فتق جلوگیری کند. برخی از این ورزش ها عبارتند از: دوچرخه سواری، یوگا، پیاده روی، شنا و …

عوارض بعد از عمل فتق

شایعترین عارضه پس از عمل معمولا درد می باشد که ممکن است چند ماه بعد از عمل ادامه داشته باشد و تدریجاً از بین می رود. عوارض نادر آن آسیب به عروق بیضه ها هنگام جدا کردن هرنی می باشد که نادر است. سوزش و خارش محل نیز از عوارض بعد از عمل بوده که تدریجاً از بین می روند.

توصیه های مهم بعد از عمل چیست؟

 • به مدت 2 ماه از انجام کارهای سنگین و فعالیت های ورزشی و سنگین باید اجتناب کرد.
 • درد بعد از عمل طبیعی بوده و با مصرف مسکن و گرم نگاه داشتن محل عمل تدریجاً از بین خواهد رفت.

نزديكي بعد از عمل فتق

داشتن مقاربت بعد از عمل هیچ مانعی ندارد. اما بهتر است 4 تا 6 هفته پس از عمل رابطه جنسی نداشته باشید.  ممکن است در کمتر از یک هفته بتوانید فعالیت عادی خود را از جمله رابطه جنسی از سر بگیرید، اما ممکن است بیشتر طول بکشد.

آیا فتق بیضه خطرناک است؟

فتق وقتی اتفاق می افتد که بافتی مانند بخشی از روده از طریق یک نقطه ضعیف در عضلات شکم بیرون زده باشد. برآمدگی حاصل می تواند دردناک باشد، به ویژه هنگام سرفه، خم شدن یا بلند کردن جسم سنگین. با این حال، بسیاری از فتق ها درد ایجاد نمی کنند.

فتق لزوماً خطرناک نیست. به خودی خود بهبود نمی یابد و می تواند منجر به عوارض تهدید کننده زندگی شود. پزشک شما احتمالاً جراحی را برای رفع فتقی که دردناک یا بزرگ شده است، توصیه می کند.

درمتن مثانه بیش فعال

برای فتق به چه دکتری مراجعه کنیم؟

پروفسور حسین کرمی در زمینه ی درمان و بهبود فتق تجربه ی فراوانی داد. اما لازم به ذکر است که این بیماری درمان دارویی ندارد. در صورت داشتن فتق باید اقدام به جراحی نمایید.
جهت نوبت دهی با شماره تلفن 22642744 تماس بگیرید.

سوالات متداول درباره ی بیماری فتق

1- آیا عمل فتق بیضه باعث ناباروری میشود؟

این موضوع به ماهیت فتق و ماهیت جراحی بستگی دارد. در بعضی موارد، وازدفرنس ممکن است توسط خود فتق یا با روش جراحی آسیب ببیند و بر جریان اسپرم در هنگام انزال تأثیر بگذارد که می تواند بارداری را برای مردان از طریق مقاربت بسیار دشوارتر کند.

2- آیا فتق در زنان باعث نازایی میشود؟

زنان کمتر از مردان دچار بیماری فتق می شوند و این بیماری به ندرت می تواند باعث نازایی در زنان شود.

3- تاثیر فتق بر نعوظ

در صورت عدم درمان صحیح فتق، احتمال اینکه مردان در سلامت جنسی خود دچار مشکل شوند بسیار بیشتر است. فتق ها می توانند نعوظ و ارگاسم را کاملاً دردناک کنند. هرچه این فتق ها بیشتر پیشرفت کرده و شدیدتر شوند، احتمال بروز مشکلات اختلال عملکرد جنسی در بیمار بیشتر می شود.

دکتر حسین کرمی متخصص جراحی کلیه ، مجاری ادراری تناسلی و فوق تخصص درمان آندوسکوپی و لاپاراسکوپی

3.8/5 - (49 امتیاز)

مشاوره پزشکی

در پایان هر مقاله برای راحتی شما عزیزان، نرم افزار پرسش و پاسخ قرار داده شده است تا به راحتی سوالات خود را با ما در میان بگذارید. از طریق این نرم افزار می توانید پرسش ها و مدارک پزشکی خود را ارسال کنید تا در اسرع وقت به آنها پاسخ داده شود.

 • تصویر کاربر کتاب جمعه ۲۴ شهریور ۲( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 6 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید من بعد از این ک ب ارضا میرسم نوک التم خیلی حساس میشه طوری ک نمیشه دس زد چیکار کنم این مورد رو
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۲۴ شهریور ۲( 1 هفته پیش)
   با سلام حتما بعد از ارضا شدن اقدام به دفع ادرار کنید
 • تصویر کاربر حسین شنبه ۲۵ شهریور ۲( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 43 مشاهده پرسش
  سلام دکتر سوزاک گرفتم خوب شدم الان صبح ها بعضی موقع قبل و بعضی موقع بعد ادرار عفونت خشک شده دهانه آلت میگیره بنظرتون مشکلی نداره
  1. تصویر کاربر حسین جمعه ۲۴ شهریور ۲( 1 هفته پیش)
   خیلی کم ترشح دارم از آلت که گفتید مشکلی نداره کشت ادرار دادم طبیعی بود بعضی موقع خیلی کم سوزش ادرار دارم بعضی موقع ندارم فقط دهانه آلت عفونت خشک شده میاد
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۲۴ شهریور ۲( 1 هفته پیش)
   با سلام حتما بعد از هر نوبت دفع ادرار استبراء انجام دهید
  3. تصویر کاربر حسین جمعه ۲۴ شهریور ۲( 1 هفته پیش)
   بنظرتون مشکلی ندارم فقط می‌خوام خیالم راحت بشه که در آینده مشکلی پیش نیاد
  4. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۵ شهریور ۲( 1 هفته پیش)
   مصرف مایعات فراوان رعایت بهداشت فردی رعایت بهداشت جنسی و استبرا انجام دهید
  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر امین جمعه ۲۴ شهریور ۲( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 6 مشاهده پرسش
  سلام دکتر عزیز خسته نباشید، ۳۱ ساله و متاهل. ازمایش اسپرم من به شکل زیر
  مورفولوژی۲،حرکت ۲۹،تعداد کل اسپرم ۵ میلیون.دکتر بهم قرص ول من داد.
  بعد یک ماه فرقی نکرد و تعداد شده بود کلا ۸ میلیون.ازمایشات مربوط ب هورمون و کاریوتایپ و میکرو دیلیشن کرموموزم y همگی سالم و بدون نقص.واریکوسل در معاینه نداشتم،
  برای بهبود اسپرم چه کنم؟ ممنون میشم جواب بدین
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۲۴ شهریور ۲( 1 هفته پیش)
   با سلام و احترام فک کنم که بهتون جواب داده شده عکس هارا دیدم
 • تصویر کاربر مصطفی جمعه ۲۴ شهریور ۲( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 12 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر این صورت پسر من زگیل مانند بود رفته یه کلنیک برداشته حالا از جاش نه مو دمیاد نه خوب میشه چه پاماد یا داروی پیشنهاد میدین ممنون میگه لیزر برنداشته مبگه با گاز برداشته حاالا چکار میشه کرد صورتش بد شده اعتماد به نفشو از دست داده
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۲۴ شهریور ۲( 1 هفته پیش)
   با سلام و احترام به متخصص پوست مراجعه کنید
 • تصویر کاربر A جمعه ۲۴ شهریور ۲( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 20 مشاهده پرسش
  یسری لکه های سفید روی الت و یسری دونه های سفید زیر کلاهک الت و روش که بعضی هاشو میشه خالی کرد بعضی هاشم ن
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۲۴ شهریور ۲( 1 هفته پیش)
   با سلام مورد خاصی نیست و یافته ی نرماله دستکاری نکنید و اقدام خاصی لازم ندارد
 • تصویر کاربر محمد یکشنبه ۲۶ شهریور ۲( 6 روز پیش) تعداد بازدید: 7 مشاهده پرسش
  سلام جناب اقای دکتر کرمی انشالله که همیشه سالم و سلامت باشید
  ۲تا مشکل داشتم ممنون میشم کامل راهنمایی کنید چون واقعا این چندروزه نگرانم کرده.
  اینجانب ۲۲ ساله و مجرد هستم و تا به حال رابطه جنسی نداشته ام.
  1. حدود چندسال است که سوزش ادرار دارم بیشتر در قسمت ختنه گاه و حتی بعد از ادرار هم این سوزش هست و در مجرای ادرارم احساس ازردگی دارم. فقط سوزش ادرار دارم و هیچ علائم دیگه ای نیست.

  انواع و اقسام ازمایشات گرفته شده و همشون سالم بودن و ی مدت طولانی قرص های مترونیدازول ۵۰۰ و تتراسایکلین و تاوانکس مصرف کردم که فایده نداشته.
  ازمایش RUGهم دادم که هم خود دکتر ازمایشگاه و هم دکتر خودم گفتن که کاملا سالم.
  سپس سیستوسکوپی شدم توسط بهترین دکتر مشهد که فرمودن کاملا سالم هستم فقط فقط ی تنگی مجرا خیلی جزئی مشاهده کردن که رفع شده. و بعد از عمل هم هیچگونه خونریزی نداشتم و سوند هم بهم وصل نکردن.
  الان نزدیک یک ماهه از عمل میگذره ولی همچنان این سوزش پابرجاست. طبیعیه چون عمل شدم یا نه؟؟؟؟

  واینکه چون من انرژی جنسیم بالاست بعد سیستوسکپی زیاد نعوظ شدم امکان داره بخاطر این نعوظ ها دوباره دچار تنگی شده باشم؟؟؟

  ۲.سوال اخرم هم اینه که در حالت نعوظ بسیار درد شدیدی خصوصا در قسمت پایه آلت دارم .
  حدود ۸ ماه پیش در خواب آلتم بهش آسیب وارد شد در حالت نعوظ به صورتی که انگار از پایه به سمت داخل بدن فشار بهش وارد بشه.
  اوایل در حالت نیمه نعوظ کمی خم بود به طرف پایین ولی در حالت نعوظ کامل صاف صاف.
  الانم بعد ۸ ماه اون خم شدگی در حالت نیمه نعوظم هم کمتر شده و در نعوظ کامل هم صاف کاملا.
  دکتر با دست معاینه کرد گفت چیزی نیست و یک امپول بتامتازون دادن و قرص ناپروکسن که موقت درد کمتر شد ولی الان دوباره مث سابق بیشتر شده.
  راه چاره چیه آقای دکتر چون واقعا نگرانم که در آینده مشکلی برای ازدواجم پیش بیاد.
  ممنون از صبر و حوصله شما در پاسخگویی🙏🏼🙏🏼پاینده باشید
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۵ شهریور ۲( 1 هفته پیش)
   با سلام و احترام نعوظ منجر به تنگی نمی‌شود اگر در نعوظ مشکلی ندارید و خم نیست نیاز به اقدام خاصی ندارد در رابطه با سوزش ادرار با توجه به اقدامات انجام شده احتمال وسواس فکری برای شما مطرح است
  2. تصویر کاربر محمد یکشنبه ۲۶ شهریور ۲( 6 روز پیش)
   مچکرم جناب دکتر.
   فقط برای مشکل درد هنگام نعوظم باید چه اقدامی بکنم خوب میشه با مرور زمان یا دارویی هست که کمک کنه به بهبود این درد؟؟
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۲۶ شهریور ۲( 6 روز پیش)
   در صورت مداوم بودن درد باید آلت شما از نزدیک معاینه شود
  4. تصویر کاربر محمد یکشنبه ۲۶ شهریور ۲( 6 روز پیش)
   محبت کردید در پناه خداوند باشید
  5. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۲۶ شهریور ۲( 6 روز پیش)
   🌺
  6. نمایش سایر 4 پاسخ
 • تصویر کاربر کوهی یکشنبه ۲۶ شهریور ۲( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 19 مشاهده پرسش
  سلام مردی ۳۴ ساله هستم اعتیاد به خود ارضایی داشتم به مدت سه ماه است دور ختنه گاه سوزش خفیف و دائمی همراه با کبودی و ورم کمی دارم و دور ختنه گاه متخصص پوست رفتم و ارولوژی و کلی داروهای آنتی بیوتیک خوردم حتی سنسوتوگرافی هم انجام دادم چیزی در مثانه و پروستاتم دیده نشد خود ارضایی بصورت سخت انجام دادم و بعد از آن اینطوری شد باید چه آزمایشاتی و تشخیص جناب عالی چی میتونه باشه
  بعد از هر انزال ناحیه ختنه گاه و اطرافشم بشدت قرمز میشه و اوایلش یه جوشهای قرمز رنگ دور ختته گاه بود الان تبدیل شده به یه ورم و یه کبودی کمرنگ داروهاییم که مصرف کردم تاوانکس ۵۰۰داکلی ساکلین ۱۰۰ ویراتکرکس آی اچ۵۰۰ بتامتازون لوسیونی ویتامین دور چشمی و کرمهای موضعی زیاد
  شیش ماه متاهلم گاهی از کاندوم استفاده میکنم و دو سه باری سکس معقدی انجام دادم .....با شخص دیگرم هم سالها قبل بوده و سال پیش آزمایش اچ آی وی هپاتیت دادم ومنفی بود
  بعد از هر خود ارضایی تورم بیشتر وسوزش بیشتر میشود و اینکه یه درد خفیف در کف لگن و کشاله ران دارم اینکه سه ماه هست زندگی کردن رو ازم گرفته
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۲۴ شهریور ۲( 1 هفته پیش)
   منظورتون از خودارضایی سخت چیه؟ در حالت عادی سوزش ادرار ندارید؟
  2. تصویر کاربر کوهی شنبه ۲۵ شهریور ۲( 1 هفته پیش)
   ینی روان کننده استفاده نکردم و مدتش یکساعت شد نه سوزش ادرار ندارم
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۲۶ شهریور ۲( 1 هفته پیش)
   سعی کنید مدتی خود ارضایی و سکس انجام ندهید و به بدن خود فرصت ترمیم دهید
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر عباس جمعه ۲۴ شهریور ۲( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 10 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید دکتر من سابقه سنگ کلیه دارم وهمیشه در سال حداقل یک سنگ ازکلیه های من دفع میشه ولی الان نزدیک به یک ماه هستش که هرچند روزی سوزش در ناحیه تناسلی دارم مثل اینکه می گیره ول می کنه و قتی که هم ادارات می کنم اخرای ادرام همراه باسوزش هستش میشه لطفا به من کمک بکنید چکار باید بکنم ،ممنونم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۲۴ شهریور ۲( 1 هفته پیش)
   مصرف مایعات فراوان فعالیت زیاد آنالیز و کشت ادرار و سونوگرافی کلیه های و مجاری ادراری انجام دهید
 • تصویر کاربر محمد جمعه ۲۴ شهریور ۲( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 10 مشاهده پرسش
  من 52سالمه الان 18ساله پروستات دارم قرص امینک 4درصدخارجی استفاده میکنم مشکل پروستات کم شده مگر موقعی که عفونت میکنه اشک منو در میاره قرص فیناید5هم طبق دستور پزشک استفاده میکنم الان مشکل جنسی شدید دارم چکار باید کرد ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۲۴ شهریور ۲( 1 هفته پیش)
   با سلام آیا در نعوظ مشکل دارید؟
 • تصویر کاربر فرزانه دوشنبه ۲۷ شهریور ۲( 6 روز پیش) تعداد بازدید: 6 مشاهده پرسش
  سلام خوبین خانم ۲۷ساله هستم که از زمان مجردی تا الان سوزش بعد ادرار دارم بخدا خیلی اذیت هستم تو این چند سال نزدیک ۱۳سال میشه هرکاری کردم هر دکتری رفتم هیچ فایده ای نداره تو این چند سال کشت ادرار منفی سونو کلیه مشکلی نداشت وازلحاظ رحم تخمدان سالم پاپ اسمیر هم انجام دادم مشکلی نداشت اصلا نمیتونم نزدیکی داشته باشم سوزش بیشتر میشه بعداز هردفعه ادرار به شدت میسوزه تا چند ساعت بعد دوباره ادرار و دوباره سوزش اب هم زیاد می نوشم ولی دیگه دل درد حالت تهوع میگیرم ،راحت ادرار میکنم ولی بعد تموم شدن ادرار باز سوزش شروع میشه بعصی موقع ادرار زیاد وبعضی مواقع ادرار کم ادرار زرد یاچرکی موقع پریودی نزدیکای پریودی سوزش شدید تر میشه الانم حامله هستم یکسره شب وروز سوزش دارم بخدا دارم میمیرم نمیدونم چیکارکنم هیچ دارویی تاثیر نمیزاره لطفا بگین چیکارکنم سوزش بدون عفونت علتش چیه موقع سوزش کمردرد هم هستم ممکنه تنگی مجرا باسنگ داشته باشم و راستی تازگی ها رفتم دکتر چون یبوست هم دارم گفت تا یبوستت درمان نشه سوزشت هم خوب نمیشه چون به خاطر یبوست سوزش داری رفتم سیستوسکوپی انجام ندادن میگن هنوز جوون هستین وبا این سونو فقط داخل مثانه رو میبینیم هیچ کمکی بهت نمیکنه که سوزشت کم بشه چجوری میتونم بفهمم تنگی مجرا دارم یان با چه نوع عکسی معلوم میشه توحاملگی مشکلی نداره آقای دکتر شب تا صبح ۵ ال۶ دفعه برا ادرار باید بلند شم و همش حس میکنم بازم ادرار دارم. پسر اولم هیپوسپادیاس ازنکع شدید داره همش فکر میکنم به خاطر سوزشی که دارم این مشکل برا پسرم پیش اومده حالا ناخواسته باردارشدم وخیلی میترسم که مشکلی نداشته باشه از بس ازاین سوزش رنج میبرم میگفتم تا سوزشم برطرف نشه بچه نمیخام حالا که باردارم سوزشم بیشتر شده ایا تو بارداری سیستوسکوپی انجام میدین ازشهرستان بیام بخدا زندگیم داره ازهم می‌پاشه به خاطر سوزش نمیتونم نزدیکی داشته باشم شوهرم همش قهره ممنون میشم راهنماییم کنین
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۵ شهریور ۲( 1 هفته پیش)
   با سلام و احترام هایپوسپادیازیس بچه ی اول ربطی به سوزش ادراری شما نداره اگه کشت ادرار منفیه سونوگرافی نرماله و سنگی نداشتین و جریان ادرارتون نرماله بعیده که تنگی مجرا داشته باشین تنگی مجرا تو خانم ها خیلی نادره
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۵ شهریور ۲( 1 هفته پیش)
   حین نزدیکی هم سوزش ادرار دارید؟
  3. تصویر کاربر فرزانه یکشنبه ۲۶ شهریور ۲( 6 روز پیش)
   سلام بله حین نزدیکی خیلی میسوزه بعدادرار سوزش بیشتر میشه یعنی موقع ادرارراحت ادرار میکنم بعدش به شدت میسوزه
  4. تصویر کاربر فرزانه یکشنبه ۲۶ شهریور ۲( 6 روز پیش)
   سلام بله حین نزدیکی خیلی میسوزه بعدادرار سوزش بیشتر میشه موقع ادرار راحت ادرار میکنم ولی بعد تموم شدن ادرار به شدت میسوزه
  5. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۲۷ شهریور ۲( 6 روز پیش)
   فعلا کاری نمیشه کرد تحت نظر متخصص زنان باشید تا زمان وضع حمل سر خود دارویی رو مصرف نکنید
  6. نمایش سایر 4 پاسخ
درحال دریافت اطلاعات
 • تصویر کاربر مجتبی سه شنبه ۱۸ اردیبهشت ۹۷( 5 سال پیش) تعداد بازدید: 257 مشاهده پرسش
  با سلام و خسته نباشید بنده ۲ سال پیش عمل واریکوسل شکمی انجام دادم ۴ ماهی هست بدن سازی کار میکنم یک ماهی باشگاه رو کنار گداشتم یه مدت درد تخیف از ناحیه کمر و ران چپ داشتم که بیضه سمت چپم که عمل کردم تغیر اندازه داد و پایین تر از بیضه راستم شد حدود ۲ سانت پایینتر الان مشکلم حل شده و فقط در جای بخیه درد خفیف دارم میخواستم بدونم به چه دلیله؟ درضمن در محل کار به صورت طولانی مدت روی صندلی میشینم که هنگام زیاد نشستم شکمم باد میکنه و داغ میشه در ضمن قدم ۱۸۰ وزنم ۷۲ هستش باتشکر از شما دکتر مهربان و دلسوز
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۱۸ اردیبهشت ۹۷( 5 سال پیش)
   از نظر من مهم نیست
 • تصویر کاربر شادمان جمعه ۱۴ اردیبهشت ۹۷( 5 سال پیش) تعداد بازدید: 213 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید.من چند وقتیه بیضه سمت راستم درد خفیفی میکنه ولی سمت چپ هیچ دردی احساس نمیکنم زمان نزدیکی یک توده هایی سر و ته بیضه هام ایجاد میشه کیسه بیضه شل میشه
  اگه جواب سوالمو بدین ممنون میشم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۱۴ اردیبهشت ۹۷( 5 سال پیش)
   سونو کنید بفرستید ببینم
 • تصویر کاربر سمیه جمعه ۳ فروردین ۹۷( 5 سال پیش) تعداد بازدید: 123 مشاهده پرسش
  با سلام. من بعد از هشت ماه اقدام به بارداری باردار شدم. البته همسرم توی یه آزمایش تعداد اسپرماش کم بود که با دارو برطرف شد و من باردار شدم. ولی متاسفانه قلب جنین توی هفته هشتم متوقف شد. خواستم از آقای دکتر بپرسم تو رو خدا علت این اتفاق چی میتونه باشه. و اینکه آیا دوباره ممکنه این اتفاق بیفته. خیلی نگرانم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۲ فروردین ۹۷( 5 سال پیش)
   با سلام وپوزش از تاخير در جواب از نظر من به ازمايش اسپرم ارتباطي ندارد دوباره اقدام كنيد
  2. تصویر کاربر سمیه پنجشنبه ۲ فروردین ۹۷( 5 سال پیش)
   ممنونم آقای دکتر. یعنی احتمال اینکه دوباره این اتفاق بیفته زیاده؟ دلیلش چی میتونه باشه؟
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۳ فروردین ۹۷( 5 سال پیش)
   بله
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر مهران سه شنبه ۱ اسفند ۹۶( 5 سال پیش) تعداد بازدید: 179 مشاهده پرسش
  حدود 2سال است که دانه ای روی کیسه بیضه ام رشد کرده وبدنم خارش دارد. آیا این دانه سرطان است
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۱ اسفند ۹۶( 5 سال پیش)
   عكسش را بفرستيد ببينم
  2. تصویر کاربر مهران سه شنبه ۱ اسفند ۹۶( 5 سال پیش)
   تصویر
  3. تصویر کاربر مهران سه شنبه ۱ اسفند ۹۶( 5 سال پیش)
   تصویر
  4. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۱ اسفند ۹۶( 5 سال پیش)
   زگيل نيست نگران نباشيد
  5. تصویر کاربر مهران سه شنبه ۱ اسفند ۹۶( 5 سال پیش)
   ببخشید دکتر خطرناک نیست حتی اگه دانه ها زیاد بشن
  6. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۱ اسفند ۹۶( 5 سال پیش)
   اگر زياد شد بايد بررسي شود تيغ استفاده نكنيد
  7. نمایش سایر 5 پاسخ
 • تصویر کاربر علي چهارشنبه ۲۷ دی ۹۶( 5 سال پیش) تعداد بازدید: 189 مشاهده پرسش
  با سلام وعرض خسته نباشي خدمت آقاي دكتر عزيزم نزديك به دو ماه است كه بيضه راستم حالت درد يا مايل به سوزش دارد كه وقتي بيضه از بين پاهام بالا ميارم درد كمتر يا ساكت مي شود سال ٩٢واريكسل سمت چپ عمل كردم
  گويا الان هر دوسمت واريكسل دارم ودكترگفته نياز به عمل ندارم وميگه عفونت هست و دوتا قرص بهم داده به نام افلوكينول (افلوكساسين)٣٠٠و سلو كسيب ١٠٠استفاده مي كنم و نزديك ده روز هست ولي درد يا سوزش بيضه كمي دارم بعد از عمل صاحب يك فرزند شدم ،سونوگرافي آخرم را خدمتتان إرسال مي كنم سونوگرافي ميگه يه توده اي هست آيا خطر ناكه اين توده و عمل ميشه يا با دارو رفع ميشه ؟ممنونم لطف جوابم رابدهيد و لطفاخود شما با توجه به سونوگرافي ام بهم كمك كنيد أهل بوشهر هستم آزمايش اسپرم هم سالمه خدمتتان مي فرستم مشكل نزديكي هم ندارم وهفته اي دو يا سه مرتبه نزديكي دارم ،دوتا سونوگرافي به تاريخ ٩١٠٩6ودومي تاريخ ١٠١٠٩6به درخواست دكتر انجام دادم. آيا با توجه به اين سونوگرافي مي توانم اقدام به بچه دومم كنم ممنون از لطفتون ان شاءالله هميشه سالم وشاد باشيد
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۶ دی ۹۶( 5 سال پیش)
   سلام حتما اقدام كنيد
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۶ دی ۹۶( 5 سال پیش)
   اميد بالا ا است
  3. تصویر کاربر علي سه شنبه ۲۶ دی ۹۶( 5 سال پیش)
   N
  4. تصویر کاربر علي سه شنبه ۲۶ دی ۹۶( 5 سال پیش)
   سلام
   لطف كنيد جواب اين توده كه در سونوگرافي ذكر شده را بدهيد آيا ابا عمل رفع مي شود يا با دارو
  5. تصویر کاربر علي سه شنبه ۲۶ دی ۹۶( 5 سال پیش)
   اين درد به خاطر توده است
   متشكرم
  6. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۲۷ دی ۹۶( 5 سال پیش)
   نه خطری نیست
  7. نمایش سایر 5 پاسخ
 • تصویر کاربر سیدمحمدشکری شنبه ۲۵ شهریور ۹۶( 6 سال پیش) تعداد بازدید: 202 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر ببخشید مزاحم شدم
  سوالی داشتم
  دکتربه تشخیص سونوگرافی دربیضه راستم کیست اپیدیدمال در سرایپیدیم راست به سایز33*21*36 میلیمتر مشهود است البته دکتر این سونوگرافی ماله 6ماه پیشه الان به حس خودم بزرگتر هم شده واحساس سنگینی میکنم خصوصا وقت راه رفتن که خیلی اذیت میکنه اردبیل چند دکتر رفتم گفتن به علت بزرگ بودن باید برداشته بشه حالا موندم یه بار هم از شما پرسیدم تو جلسه قرآن اردبیل فرمودید بر نداری بهتره من چیکار کنم دکتر واقعا اذیت میکنه مجرد هستم میخواستم بیام تهران گفتم اول بپرس اگه صلاح دونستید بیام

  ممنون میشم جواب بدید 🌺
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۵ شهریور ۹۶( 6 سال پیش)
 • تصویر کاربر میرزاخانی شنبه ۲۸ مرداد ۹۶( 6 سال پیش) تعداد بازدید: 113 مشاهده پرسش
  با سلام اقای دکتر من یه مشکلی دارم که نمیدونم چی هست اصلا
  بعد از یک خود ارضایی به اندازه یک سکه تقریبا قسمت ران بنده به رنگ سبز شبیه به کوفتگی درامد این قسمت نه دردی داشت نه احساس خاصی فقط به رنگ کبودی بود بعد از چند روز این کبودی کمتر شد و بعد از یک هفته به شکل طبیعی درامد

  ولی بعد از اون زمان تا به الان که بیش از 2 ماه میگذره دچار علایمی شبیه به پروستاتیت شدم و بعضی مواقع بخصوص زمان خواب زیر بیضه ها و کف پای من حالت داغی و گُرگرفتگی داره و تکرر ادرار نیز دارم
  پیش متخصص های مختلفی رفتم اما فایده نداشته آزمایش خون و سونوگرافی دادم مشکل خاصی نبوده فقط یه کیست اپیدمیت دیده شده
  عکس قسمتی که کبودی ایجاد شده بود رو میفرستم
  ممنون میسشم اگه کمک کنید
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۸ مرداد ۹۶( 6 سال پیش)
   اين از نظر من بيماري ومعم نيست بيخيالش شويد
 • تصویر کاربر سیده سه شنبه ۳ مرداد ۹۶( 6 سال پیش) تعداد بازدید: 121 مشاهده پرسش
  جناب آقای دکتر کرمی عرض سلام و ارادت. من بیمار شما هستم،بابت توده آنژیومیو لیپوما در کلیه حضورا بعد از عید به خدمت رسیدم. الان مشکل اساسی ام از بابت کبدم میباشد؛با توجه به نظر متفاوت پزشکان نگرانم،از حضرت عالی به عنوان یک شخصیت متعهد مذهبی و توانمند در علم پزشکی تقاضا دارم؛پزشک حاذقی همانند خودتان در گوارش و کبد در تهران به بنده معرفی بفرمایید.با تشکر_دعاگوی شما نوربخش از مازندران.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۳ مرداد ۹۶( 6 سال پیش)
   من شرمنده ام ارز معرفي ومسءوليت ان
 • تصویر کاربر سجاد دوشنبه ۲۹ خرداد ۹۶( 6 سال پیش) تعداد بازدید: 191 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید من سی اردیبهشت بخاطر تومور بیضه راستما در اوردم جواب پاتولوژی و آزمایش خون بعد و همچنین سی اسکن که گرفتم تو پیوست ارسال میکنم تومور و سرطان ازبین رفته یا باید شیمی درمان شم و چقدر زمان فرصت دارم این کار انجام بشه(حداکثر زمانی که احیانا اگر شیمی درامانی بخواهد میتونم بندازم عقب چند روز هست)
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۲۹ خرداد ۹۶( 6 سال پیش)
   هرچه يريعتر دكتر شيمي درماني مراجعه شود
 • تصویر کاربر سیاوش چهارشنبه ۲۴ خرداد ۹۶( 6 سال پیش) تعداد بازدید: 162 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر. من مدتی میشه که کمرم و کشاله های ران پام درد میکنه. فروردین ماه پیش ارولوژیست رفتم , سونوگرافی بیضه انجام دادن و معلوم شد که بیضه سمت چپم واریکوسل گرید 3 داره. ولی یه روز داخل حمام با برسی خودم یک نقطه سفت انگار حس کردم فورا پیش دکتر رفتم معاینه بالینی انجام دادن گفتن من چیزی احساس نمیکنم برام سونوگرافی نوشتن که همان روز انجام دادم اونم چیزی پیدا نکردن ولی من نگرانیم از خطای سونوگرافی است. به این دلیل که در سونوگرافی قبلی واریکوسل نوشته بودن ولی در این جدیده نوشته بودن واریکوس رویت نشد می ترسم اگر چیزیم داخل بیضه بوده باشه تشخیص نداده باشن که دکتر برای من آزمایش خون hdl به گمونم نوشته بودن که انجام دادم. البته بعد از اون روز هربار بررسی کردم دیگه اون نقطه سفت رو پیدا نکردم. علاعم کلی من : درد در ناحیه بیضه , زیر شکم , کمر و پایین کمر , کشاله ران , کم شدن مایع منی و از بین رفتن حالت جهشی آن و اگر ربطی به موضوع داشته باشد تنگی نفس. به نظر شما من مشکوک به سرطان بیضه هستم؟ 27 سال دارم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۲۴ خرداد ۹۶( 6 سال پیش)
درحال دریافت اطلاعات

مطالب بیشتری بخوانید

اندامهای تناسلی مردانه شامل قسمتهای داخلی و خارجی است. اندامهای اصلی تولید مثل شامل آلت تناسلی، کیسه…
چربی بالای آلت (FUPA) موردی طبیعی است. به این چربی، مونس پوبیس (تپه ونوس) یا پانیکولوس نیز…
زگیل تناسلی شایعترین بیماری منتقل شونده از طریق تماس جنسی آلوده است. بیش از 140 نوع HPV…

روزای هفته

ساعت مطب

شنبه (مطب قلهک)

14:00 - 19:00

دوشنبه (مطب قلهک)

14:00 - 19:00

سه شنبه (مطب نیکان)

14:00 - 19:00

پنج شنبه (مطب نیکان)

09:00 - 12:00

حالب

+54 مطلب