فتق بیضه چیست و آیا عمل فتق باعث ناباروری می شود؟

دکترحسین کرمی

دکترحسین کرمی

در این مقاله مطالعه می‌کنید:

قطعی ترین روش درمان فتق  هرنی جراحی است که به صورت سرپایی و بدون بستری در بیمارستان و با بی حسی نخاعی و یا بیهوشی انجام می شود.

فتق بیضه چیست؟

جدار شکم و کف لگن از نظر آناتومی از لایه های مختلف شامل عضلات و بافت نگه دارنده یا فاسیا تشکیل شده است. در صورتی که این عضلات و فاسیا به علل ژنتیکی و یا فشار بیش از حد شل شود باعث برجسته گی در ناحیه پوست محل می شود که به آن فتق یا هرنی گفته می شود.

فتق چیست و کجا قرار دارد؟

انواع فتق

1- فتق اینگوینال: فتق که در کانال اینگوینال اتفاق می افتد (شایع ترین)

2- فتق فمورال: فتق که در کانال استخوان ران ایجاد می شود

3- Velpeau Hernia:  فتقی که در جلوی رگهای خونی ران اتفاق می افتد (نادر)

4- فتق نافی.

5- فتق برشی.

6- فتق اپی گاستریک.

7- فتق هیاتال.

علل ایجاد کننده فتق کدامند؟

هرنی ممکن است مادرزادی باشد که اغلب پسربچه ها و به علت نقص در سیر نزولی بیضه ها ایجاد می شود که ممکن است همراه با آب در بیضه یا هیدروسل نیز باشد.

علل اکتسابی

به هر علتی فشار داخل شکم بیش از حد بالا رود ممکن است باعث پارگی پریتوان و فاسیا و عضلات و باعث ایجاد هرنی شود. مثلاً بیماری مزمن ریه، سرفه های مزمن، کشیدن سیگار، بزرگی پروستات که برداشتن ناگهانی وسایل تشکیل از مواردی هستند که باعث هرنی می شوند.

در مواردی نیز هرنی به دنبال عمل های جراحی باز شکمی ایجاد می شود که به علت آسیب دیدن عصب عضلات حین جراحی باعث شل شدن عضله و ایجاد هرنی می شود.

محل های شایع فتق

هرنی

محل هرنی همیشه در شکم است که شایعترین محل آنها عبارتند از:

 • فتق دور ناف
 • فتق بیضه و یا بالای آن که فتق اینگوینال نامیده می شود
 • فتق انسزیونال که در محل عمل جراحی قبلی دیده می شود.

علائم فتق بیضه کدامند؟

✔️ اولین علامت برجستگی پوستی محل می باشد که بسته به شدت آن از یک گردو کوچک تا توپ فوتبال متغیر است.


✔️ دومین علامت هرنی درد می باشد: هر درد مزمن در ناحیه کانال اینگوینال ممکن است نشانه از یک هرنی و یا شروع آن باشد. از مشخصات هرنی این است که در حالت ایستاده و با زور زدن برجسته و بزرگتر می شود و در حالت خوابیده از بین می رود که به این حالت sliding می گویند. در مواقعی ممکن است اجزاء روده در داخل کیسه فتق گیر افتاده و بسبب قطع خونرسانی و درد شدیدی در محل فتق ایجاد می کند که با حالت خوابیدن نیز از بین نمی رود.

یادتان باشد این حالت جزء اورژانس های عالم پزشکی است و بیمار هر چه سریعتر باید تحت جراحی قرار بگیرد چرا که در صورت تأخیر باعث سیاه شدن روده ها و عفونت و مرگ بیمار می شود. شایعترین علت هرنی در قسمت تحتانی شکم در سنین بالا: به علت بزرگی پروستات می باشد. به علت بزرگی پروستات بیمار مجبور می شود که از زور زدن جهت خارج کردن ادرار استفاده کند که این زور زدن مزمن ممکن است باعث ایجاد فتق اینگوینال و ناباروری بالای بیضه ها می گردد.

علت پرکاری کلیه

عوارض فتق بیضه

عوارض  شامل موارد زیر است:

 • فشار بر بافت های اطراف. بیشتر فتق های مغبنی اگر با جراحی ترمیم نشوند با گذشت زمان بزرگ می شوند. در مردان ، فتق های بزرگ می توانند به کیسه بیضه گسترش یافته و باعث درد و تورم شوند.
 • فتق حبس شده. اگر محتویات فتق در نقطه ضعف دیواره شکم به دام بیفتد، محتویات آن می تواند روده را مسدود کند و منجر به درد شدید، حالت تهوع، استفراغ و عدم توانایی در اجابت مزاج یا دفع گاز شود.
 • غرق شدن فتق حبس شده می تواند جریان خون در بخشی از روده شما را قطع کند. استرانگولاسیون می تواند منجر به مرگ بافت روده آسیب دیده شود. فتق خفه شده تهدید کننده زندگی است و نیاز به جراحی فوری دارد.

آیا راهی برای جلوگیری از ایجاد فتق وجود دارد؟

در موارد مادرزادی که در بچه ها دیده می شود جلوگیری معنی ندارد و باید هر چه سریعتر درمان جراحی شوند.
در موارد بزرگسالان باید زمینه ایجاد کننده هرنی را درمان کرد که عبارتند از:

✔️ در صورت بیماری مزمن ریوی و سرفه های مزمن باید هر چه سریعتر درمان شوند.


✔️ از مصرف سیگار، قلیان و انواع دخانیات اجتناب شود.


✔️ از برداشتن وسایل سنگین و ناگهانی باید اجتناب کرد.


✔️ چاقی مفرط شکمی می تواند از علل زمینه ساز هرنی باشد که باید درمان گردد.

آیا با بستن فتق بند می توان از پیشرفت آن جلوگیری کرد؟

خیر، قطعی ترین روش درمان فتق عمل جراحی است و استفاده از فتق بند در درمان و جلوگیری تأثیر ندارند.

روش درمان فتق یا هرنی

همانطور که ذکر کردم قطعی ترین روش درمان هرنی جراحی است که به صورت سرپایی و بدون بستری در بیمارستان و با بی حسی نخاعی و یا بیهوشی انجام می شود. روش جراحی به صورت باز و یا لاپاراسکوپی امروزه انجام می شود.

برای هرنی های بزرگ که همراه شل شدگی عضلات هستند بهترین روش درمانی عمل جراحی باز است که با برش کوچکی روی محل هرنی پوست و فاسیا باز و ساک هرنی که همان محتوی روده ها می باشد را آزاد و به داخل شکم انتقال داده و کف فتق را با نخ نایلون کاملاً ترمیم می کنیم.

درمان گیاهی باد فتق بیضه

اگر کسی مبتلا به فتق باش ، پیروی از روش های درمانی طبیعی زیر می تواند در تسکین علائم فتق کمک کند:

# ریشه زنجبیل

برای تسکین درد و ناراحتی در معده خود آب زنجبیل غلیظ یا زنجبیل خام مصرف کنید. این کار به طور همزمان سیستم سلامتی شما را تقویت می کند و به درمان فتق کمک می کند.

# کمپرس یخ

هنگامی که از فتق رنج می برید ، ممکن است التهاب و درد در شکم شما وجود داشته باشد. کیسه های یخ در صورت استفاده در ناحیه آسیب دیده باعث انقباض شده و التهاب داخل بدن را کاهش می دهد.

کمپرس یخ

# رژیم غذایی مناسب

از مصرف غذاهای پرادوی ، غذای اسیدی و هضم غذا سخت باید خودداری شود. دلیل اصلی آن این است که این ماده غذایی می تواند پوشش داخلی معده را بیشتر ملتهب کرده و بهبود فتق را دشوارتر کند.

#ورزش

فتق معمولاً به این دلیل اتفاق می افتد که عضلات به اندازه کافی قدرت نگه داشتن اندام را ندارند و برخی تمرینات وجود دارد که فرد می تواند در خانه انجام دهد تا عضلات خود را تقویت کند و از فتق جلوگیری کند. برخی از این ورزش ها عبارتند از: دوچرخه سواری، یوگا، پیاده روی، شنا و …

عوارض بعد از عمل فتق

شایعترین عارضه پس از عمل معمولا درد می باشد که ممکن است چند ماه بعد از عمل ادامه داشته باشد و تدریجاً از بین می رود. عوارض نادر آن آسیب به عروق بیضه ها هنگام جدا کردن هرنی می باشد که نادر است. سوزش و خارش محل نیز از عوارض بعد از عمل بوده که تدریجاً از بین می روند.

توصیه های مهم بعد از عمل چیست؟

 • به مدت 2 ماه از انجام کارهای سنگین و فعالیت های ورزشی و سنگین باید اجتناب کرد.
 • درد بعد از عمل طبیعی بوده و با مصرف مسکن و گرم نگاه داشتن محل عمل تدریجاً از بین خواهد رفت.

نزديكي بعد از عمل فتق

داشتن مقاربت بعد از عمل هیچ مانعی ندارد. اما بهتر است 4 تا 6 هفته پس از عمل رابطه جنسی نداشته باشید.  ممکن است در کمتر از یک هفته بتوانید فعالیت عادی خود را از جمله رابطه جنسی از سر بگیرید، اما ممکن است بیشتر طول بکشد.

آیا فتق بیضه خطرناک است؟

فتق وقتی اتفاق می افتد که بافتی مانند بخشی از روده از طریق یک نقطه ضعیف در عضلات شکم بیرون زده باشد. برآمدگی حاصل می تواند دردناک باشد، به ویژه هنگام سرفه، خم شدن یا بلند کردن جسم سنگین. با این حال، بسیاری از فتق ها درد ایجاد نمی کنند.

فتق لزوماً خطرناک نیست. به خودی خود بهبود نمی یابد و می تواند منجر به عوارض تهدید کننده زندگی شود. پزشک شما احتمالاً جراحی را برای رفع فتقی که دردناک یا بزرگ شده است، توصیه می کند.

درمتن مثانه بیش فعال

برای فتق به چه دکتری مراجعه کنیم؟

پروفسور حسین کرمی در زمینه ی درمان و بهبود فتق تجربه ی فراوانی داد. اما لازم به ذکر است که این بیماری درمان دارویی ندارد. در صورت داشتن فتق باید اقدام به جراحی نمایید.
جهت نوبت دهی با شماره تلفن 22642744 تماس بگیرید.

سوالات متداول درباره ی بیماری فتق

1- آیا عمل فتق بیضه باعث ناباروری میشود؟

این موضوع به ماهیت فتق و ماهیت جراحی بستگی دارد. در بعضی موارد، وازدفرنس ممکن است توسط خود فتق یا با روش جراحی آسیب ببیند و بر جریان اسپرم در هنگام انزال تأثیر بگذارد که می تواند بارداری را برای مردان از طریق مقاربت بسیار دشوارتر کند.

2- آیا فتق در زنان باعث نازایی میشود؟

زنان کمتر از مردان دچار بیماری فتق می شوند و این بیماری به ندرت می تواند باعث نازایی در زنان شود.

3- تاثیر فتق بر نعوظ

در صورت عدم درمان صحیح فتق، احتمال اینکه مردان در سلامت جنسی خود دچار مشکل شوند بسیار بیشتر است. فتق ها می توانند نعوظ و ارگاسم را کاملاً دردناک کنند. هرچه این فتق ها بیشتر پیشرفت کرده و شدیدتر شوند، احتمال بروز مشکلات اختلال عملکرد جنسی در بیمار بیشتر می شود.

دکتر حسین کرمی متخصص جراحی کلیه ، مجاری ادراری تناسلی و فوق تخصص درمان آندوسکوپی و لاپاراسکوپی

3.8/5 - (49 امتیاز)

مشاوره پزشکی

در پایان هر مقاله برای راحتی شما عزیزان، نرم افزار پرسش و پاسخ قرار داده شده است تا به راحتی سوالات خود را با ما در میان بگذارید. از طریق این نرم افزار می توانید پرسش ها و مدارک پزشکی خود را ارسال کنید تا در اسرع وقت به آنها پاسخ داده شود.

 • تصویر کاربر صفر پنجشنبه ۸ تیر ۲( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 20 مشاهده پرسش
  یک سال پیش بود رفتم به عمل جراحی پروستات اما جواب نداد به این خاطر که دکتر قرص های تکرر ادرار را نسخه چاپ می کرد وقتی که داروهای تکرر ادرار را میل میکردم عفونت کل بدنم را فرا می گیرد الان عفونت دارم اما کمتر شده است راه حل است
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۸ تیر ۲( 2 ماه پیش)
   چند سالتون هست ؟ چه عملی کردید ؟ باز یا بسته ؟ خوش خیم بود یا بدخیم ؟ الان فقط تکرر ادرار دارید ؟
  2. تصویر کاربر صفر پنجشنبه ۸ تیر ۲( 2 ماه پیش)
   من حدود 88سال دارم تحت عمل پروستات قرار گرفتم پروستات خوش خیم بوده است شما گفتین عمل باز یا بسته اونو نمیدونم الان به بی اختیار ی ادرار دچار شدم قرص های سیپرو فلوکساسین وکوتریکسول و اکسی بوتینین وسیپرو تدو وزیکر اما قرص اکسی بوتینین را مصرف نمیکنم چون جلو ادرار را می‌گیرد اون موقع عفونت کل بدنم را فرا می گیرد
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۸ تیر ۲( 2 ماه پیش)
   احتمال تنگی در مجرا مطرح است باید سیستوسکوپی کنید
  4. تصویر کاربر صفر پنجشنبه ۸ تیر ۲( 2 ماه پیش)
   سیستوسکوپی چگونه انجام پذیر است
  5. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۸ تیر ۲( 2 ماه پیش)
   با دوربین داخل مجرا و مثانه رویت بشه
  6. نمایش سایر 4 پاسخ
 • تصویر کاربر Ali پنجشنبه ۸ تیر ۲( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 25 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید. اقای دکتر من پسری ۲۰ساله هستم که از ۱۷سالگی دچار تکرار ادراری شدم .وقتی چای یا قهو واب میخورم چندبرابر میشه. وکامل تخلیه نمیشه و پشت مثانه درد میگرد. سونگرافی رفتم گفتم پروتستانست عادی هسته و مشکلی نداره و وقتی که قبلا خود ارضایی میکردم اب منی به صورت ژله وبا ادرار قاطی میومد
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۸ تیر ۲( 2 ماه پیش)
   سلام باقی مانده ادرار در سونوگرافی چقدر بود ؟
  2. تصویر کاربر Ali پنجشنبه ۸ تیر ۲( 2 ماه پیش)
   یادم نیست تولترودین مصرف کنم میتونه کمک کنه
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۸ تیر ۲( 2 ماه پیش)
   شما اطلاعات رو تکمیل به من بده بگم چکار کنی . ازمایشادرار و کشت ادرارداری ؟ باقی مانده ادرار پس از تخلیه مهم است . اگر باقی مانده بالایی داشته باشی تولترودین مصرف کنی کلیه ها از بین میرن
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر Shaghayegh پنجشنبه ۸ تیر ۲( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 26 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر وقتتون بخیر
  آقای دکتر من این ها را تازه دیدم و عکسش را قرار دادم ایا اینها که در عکس هست طبیعی هست یا hpv
  خیلی ممنونم ازتون
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۸ تیر ۲( 2 ماه پیش)
   زگیل نیست
 • تصویر کاربر حسین پنجشنبه ۸ تیر ۲( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 36 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر...من 36 سالمه متاهل و یک فرزند...کیست بیضه دارم(هر دو بیضه)...چند سال پیش بعد از معاینه و سونو ...فرمودین که اگه اذیتت کرد عمل کن ...اگه اذیتت نکرد بزا بمونه مشکلی نداره...منم چون اذیتم نمیکنه بیخیالش شدم...الان میخوام موهای بدنم رو لیزر کنم...اگه بیضه یا اطراف بیضه لیزر بشن مشکلی واسه کیست ایجاد میکنه یا نه...ممنونم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۸ تیر ۲( 2 ماه پیش)
   خیر مشکلی نیست ارتباطی به کیست نداره لیزر
 • تصویر کاربر پ پنجشنبه ۸ تیر ۲( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 47 مشاهده پرسش
  سلام و عرض ادب اقای دکتر من مدت چندین سال گرفتار مواد وخدر هم صنعتی هم سنتی بودم الان به لطف خدا یه سالی هست که پاکم دلیل تمام لغزش هایم هم زود انزالی بود ونمیخواستم پیش همسرم کم بیارم اما دیگه نمیخوام مواد مصرف کنم 38سالمه و دو تا بچه دارم تورابه مردانگیت کمکم کن که این مشکل لعنتی حل شه من دو ثانیه نمیتونم نزدیکی کنم چکار کنم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۸ تیر ۲( 2 ماه پیش)
   سرترالین ۵۰ روزی یک عدد تا ۳ ماه
 • تصویر کاربر عباس پنجشنبه ۸ تیر ۲( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 63 مشاهده پرسش
  سلام عرض ادب
  آقای دکتر پدر من ۵۹ سالشون ۲ سال پیش کنسر مثانه داشتن که با سیستوسکوپی تراش دادن تو این ۲ سال چند بار چکاپ کردن خداروشکر نرمال بود و مشکلی نداشتن
  هفته قبل آزمایش psa دادن که ۳/۶ بود دکترشون mrs ,mri پروستات دادن نتیجه رو براتون ارسال می کنم ممنون میشم نظرتون رو بفرمایید
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۸ تیر ۲( 2 ماه پیش)
   ترجیحا نمونه برداری بشه بهتره کمی مشکوک بوده
  2. تصویر کاربر عباس پنجشنبه ۸ تیر ۲( 2 ماه پیش)
   ممنون اقای دکتر
   pi rads یه جا ۲ هست یه جا ۳ منظورشون چیه؟
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۸ تیر ۲( 2 ماه پیش)
   ۳ مشکوک هست بالاترین امتیاز در نظر گرفته میشه
  4. تصویر کاربر عباس پنجشنبه ۸ تیر ۲( 2 ماه پیش)
   سمت چپ مشکوک هست؟
  5. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۸ تیر ۲( 2 ماه پیش)
   بله
  6. نمایش سایر 4 پاسخ
 • تصویر کاربر رضا پنجشنبه ۸ تیر ۲( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 29 مشاهده پرسش
  با سلام و احترام
  جناب دکتر این دانه‌های ریز مدت زمان طولانی است در ختنه گاه هست. بیش‌تر تراکمش زیر و یک‌سری به صورت تکی دور تا دور ختنه گاه هست.

  یادم نمی.آید از کی‌ و چرا هستند و چگونه شروع شد و چطور بود. اما سال‌های زیادی است که شاهدش هستم.
  نه درد، نه خارش، نه تغییر. هیچ‌چیزی نیست.

  آیا زگیل هستند؟ اگر نیستند چه می‌توانند باشند.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۸ تیر ۲( 2 ماه پیش)
   اهمیتی ندارند محل ختنه است و قدیمی است
 • تصویر کاربر کیوان پنجشنبه ۸ تیر ۲( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 57 مشاهده پرسش
  سلام مشکل عدم نعوظ دارم هنگامی که میخواهم رابطه برقرار کنم آلتم بصورت خود به خود بلند نمیشه حتما باید با تحریک دستی آلتم به نعوظ برسد که خیلی وقتها برای اینکه نعوظ محکمی داشته باشم از قرص تادافیل استفاده میکنم دلیلش چیه آزمایش عروقی و هورمونی هم انجام دادم که سالم بوده کم کاری تیرویید هم الان نورمال شده دلیل عدم نعوظ بنده چیست،؟ از نظر شما آقای دکتر دلیل این که آلتم هنگام برقراری رابطه خود به خود بلند نمیشه چیست؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۸ تیر ۲( 2 ماه پیش)
   چند سالتون هست ؟ مجرد یا متاهل ؟
 • تصویر کاربر محمد پنجشنبه ۸ تیر ۲( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 79 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر اینا بعد از 5هفته بعد از رابطه روی آلت بنده در اومده یا شاید قبل رابطه ب وجود اومده نه درد ن خارش وجود ندارد خواستم بدونم چی هست و چجوری باید درمان بشه
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۸ تیر ۲( 2 ماه پیش)
   عکس بفرستید
  2. تصویر کاربر محمد چهارشنبه ۷ تیر ۲( 2 ماه پیش)
   بفرمایید
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۸ تیر ۲( 2 ماه پیش)
   اهمیتی ندارد اقدامی نمیخواد محل ختنه است
  4. تصویر کاربر محمد چهارشنبه ۷ تیر ۲( 2 ماه پیش)
   آقای دکتر چون بعد رابطه بوجود اومده مشکلی نیست
  5. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۸ تیر ۲( 2 ماه پیش)
   فعلا چیز غیر طبیعی نمیبینم
  6. نمایش سایر 4 پاسخ
 • تصویر کاربر علی چهارشنبه ۷ تیر ۲( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 28 مشاهده پرسش
  سلام دکتر وقت به خیر
  یک سوال داشتم خدمتتون
  اگر دختر خانمی به hpv مبتلا باشه ولی زگیل تناسلی روی پوست نداشته باشه و از طریق مالش آلت با پسر رابطه داشته باشه، چند درصد احتمال انتقال وجود داره؟؟؟
  ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۷ تیر ۲( 2 ماه پیش)
   درصد مشخصی نمیشه گفت اگر ضایعه واضح پوستی ندارن احتمال انتقال بسیار کم است
درحال دریافت اطلاعات
 • تصویر کاربر احسان جمعه ۷ شهریور ۹۳( 9 سال پیش) تعداد بازدید: 204 مشاهده پرسش
  سلام اقاى دكتر
  من يه جون 19 سالم از صبح كه بيدار شدم بى دليل بيضه سمت راستم درد داره وقتى لمس مى كنم درد زياد احساس مى كنم. بيضه سمت راستم كوچكتره از اون يكى. مشكلم چيه ؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۷ شهریور ۹۳( 9 سال پیش)
   عکسش را بفرستید
 • تصویر کاربر مهدي جمعه ۷ شهریور ۹۳( 9 سال پیش) تعداد بازدید: 209 مشاهده پرسش
  سلام
  من زياد خود ارضايي داشتم جندوقته ترك كردم حالا بيضه سمت جبم يكم ورم داره همراه بادردحدود2 ساعت بعدش ورمش ميره به حالت اول بر ميكرده
  لطفأ راهنمايي كنيد مشكلش جيه بايد جيكار كنم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۷ شهریور ۹۳( 9 سال پیش)
   سونوگرافی بکنید
 • تصویر کاربر محمد دوشنبه ۲۷ مرداد ۹۳( 9 سال پیش) تعداد بازدید: 232 مشاهده پرسش
  با سلام اقای دکتر.بنده بیضه سمت چپم کمی پاینتر از بیضه سمت راستم هست و موقع نزدیکی بیضه ها ب بالا یعنی داخل شکمم میره ایا مشکل خاصی دارم؟؟؟ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۲۷ مرداد ۹۳( 9 سال پیش)
   موردی نیست نگران نباش
 • تصویر کاربر سعید چهارشنبه ۲۲ مرداد ۹۳( 9 سال پیش) تعداد بازدید: 272 مشاهده پرسش
  با سلام حضور حضرت عالی
  من وقتی تحریک طولانی مدت میشم دچار درد زیادی در ناحیه بیضه میشم و با استراحت این درد از بین میره.
  لطفا منو راهنمایی کنید.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۲۲ مرداد ۹۳( 9 سال پیش)
   کاملا طبیعی است
 • تصویر کاربر علی پنجشنبه ۲۶ تیر ۹۳( 9 سال پیش) تعداد بازدید: 274 مشاهده پرسش
  سلام و خسته نباشید ،
  بنده حدودا یک الی دو سال پیش واریکوسل گرید 1 یا 2 داشتم و در مشهد عمل شدم ، بعد از درد طبیعی عمل ، درد خفیفی در ناحیه بیضه داشتم که دکتر گفت طبیعی است . تقریبا 10 روز بعد از عمل جای بخیه عمل چرک کرد و با تجویز دارو توسط دکتر دیگر در تهران و شست شو و مراقبت خوب شد ، (در ضمن بنده تقریبا 1 ماه بعد از عمل سکس سالم داشتم ) بعد از چندین ماه درد خفیف بیشتر شد و به دکتر دیگری در تهران ( محل زندگیم ) مراجعه کردم و با چندین عکس رنگی و خاص از بیضه و تست اسپرم گفتن که مشکلی نیست . در حال حاضر با گذشت تقریبا دو سال هنوز درد در بیضه دارم و شدیدتر شده ، سوال من این است که به نظر شما این درد جدی است یا رفع میشود ؟ ( در نظر داشته باشید که همه دکترها و پرستارهایی که در تهران مراجعه کردم جای بخیه این عمل را دیدند گفتند که این عمل را چه کسی انجام داده و اصلا به نظر برش و بخیه خوبی انجام نشده ، به نظر خودم هم نسبتا عملی بد انجام شده چون همه میگفتند چند روز اول درد داری و بعد خوب میشی ولی من تا نزدیکه یک ماه درد تقریبا شدید داشتم ) لطفا راهنماییم کنید ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۲۶ تیر ۹۳( 9 سال پیش)
   درد با عمل درست نمیشود
  2. تصویر کاربر علی پنجشنبه ۲۶ تیر ۹۳( 9 سال پیش)
   چه راه حلی را پیشنهاد میکنید ؟ ممنون
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر محمد چهارشنبه ۲۰ فروردین ۹۳( 9 سال پیش) تعداد بازدید: 392 مشاهده پرسش
  با سلام.من پسری 28 ساله هستم ومتاهل.حدود دو سال پیش در بیضه های خودم چند برجستگی احساس کردم.به متخصص مراجعه کردم .ایشون بعد از معاینه سونوگرافی برای من تجویز کردن.جواب سونو به این شرح:یک کیست در هد اپیدیدیم سمت راست به اندازه 5 میلی متر که احتمالا از منشا تونیکا باشد ویک کیست در هد اپیدیدیم سمت چپ به اندازه 3 میلی متر.با ذکر این اوصاف چند سوال داشتم.1)میشه درباره ماهیت این کیستها یکم توضیح بدین و اینکه ایا احتمال داره این کیست ها در اینده سرطانی بشه؟2)ایا لازم هر شش ماه یکبار ازمایش و سونو انجام بدم واینکه لازم تحت نظر پزشک باشم؟3)ایا لازمه به پزشک متخصص دیگه ای مراجعه کنم؟اقای دکتر ایا لازم نگران وجود این کیست ها باشم یا خیر؟ایا لازمه دارویی مصرف کنم؟خواهش میکنم یکم توضیح بدین. خیلی میترسم.ممنون اقای دکتر.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۲۰ فروردین ۹۳( 9 سال پیش)
   این کیست نیاز به درمان ندارد
درحال دریافت اطلاعات

مطالب بیشتری بخوانید

اندامهای تناسلی مردانه شامل قسمتهای داخلی و خارجی است. اندامهای اصلی تولید مثل شامل آلت تناسلی، کیسه…
چربی بالای آلت (FUPA) موردی طبیعی است. به این چربی، مونس پوبیس (تپه ونوس) یا پانیکولوس نیز…
زگیل تناسلی شایعترین بیماری منتقل شونده از طریق تماس جنسی آلوده است. بیش از 140 نوع HPV…

روزای هفته

ساعت مطب

شنبه (مطب قلهک)

14:00 - 19:00

دوشنبه (مطب قلهک)

14:00 - 19:00

سه شنبه (مطب نیکان)

14:00 - 19:00

پنج شنبه (مطب نیکان)

09:00 - 12:00

حالب

+54 مطلب