فتق بیضه چیست و آیا عمل فتق باعث ناباروری می شود؟

دکترحسین کرمی

دکترحسین کرمی

در این مقاله مطالعه می‌کنید:

قطعی ترین روش درمان فتق  هرنی جراحی است که به صورت سرپایی و بدون بستری در بیمارستان و با بی حسی نخاعی و یا بیهوشی انجام می شود.

فتق بیضه چیست؟

جدار شکم و کف لگن از نظر آناتومی از لایه های مختلف شامل عضلات و بافت نگه دارنده یا فاسیا تشکیل شده است. در صورتی که این عضلات و فاسیا به علل ژنتیکی و یا فشار بیش از حد شل شود باعث برجسته گی در ناحیه پوست محل می شود که به آن فتق یا هرنی گفته می شود.

فتق چیست و کجا قرار دارد؟

انواع فتق

1- فتق اینگوینال: فتق که در کانال اینگوینال اتفاق می افتد (شایع ترین)

2- فتق فمورال: فتق که در کانال استخوان ران ایجاد می شود

3- Velpeau Hernia:  فتقی که در جلوی رگهای خونی ران اتفاق می افتد (نادر)

4- فتق نافی.

5- فتق برشی.

6- فتق اپی گاستریک.

7- فتق هیاتال.

علل ایجاد کننده فتق کدامند؟

هرنی ممکن است مادرزادی باشد که اغلب پسربچه ها و به علت نقص در سیر نزولی بیضه ها ایجاد می شود که ممکن است همراه با آب در بیضه یا هیدروسل نیز باشد.

علل اکتسابی

به هر علتی فشار داخل شکم بیش از حد بالا رود ممکن است باعث پارگی پریتوان و فاسیا و عضلات و باعث ایجاد هرنی شود. مثلاً بیماری مزمن ریه، سرفه های مزمن، کشیدن سیگار، بزرگی پروستات که برداشتن ناگهانی وسایل تشکیل از مواردی هستند که باعث هرنی می شوند.

در مواردی نیز هرنی به دنبال عمل های جراحی باز شکمی ایجاد می شود که به علت آسیب دیدن عصب عضلات حین جراحی باعث شل شدن عضله و ایجاد هرنی می شود.

محل های شایع فتق

هرنی

محل هرنی همیشه در شکم است که شایعترین محل آنها عبارتند از:

 • فتق دور ناف
 • فتق بیضه و یا بالای آن که فتق اینگوینال نامیده می شود
 • فتق انسزیونال که در محل عمل جراحی قبلی دیده می شود.

علائم فتق بیضه کدامند؟

✔️ اولین علامت برجستگی پوستی محل می باشد که بسته به شدت آن از یک گردو کوچک تا توپ فوتبال متغیر است.


✔️ دومین علامت هرنی درد می باشد: هر درد مزمن در ناحیه کانال اینگوینال ممکن است نشانه از یک هرنی و یا شروع آن باشد. از مشخصات هرنی این است که در حالت ایستاده و با زور زدن برجسته و بزرگتر می شود و در حالت خوابیده از بین می رود که به این حالت sliding می گویند. در مواقعی ممکن است اجزاء روده در داخل کیسه فتق گیر افتاده و بسبب قطع خونرسانی و درد شدیدی در محل فتق ایجاد می کند که با حالت خوابیدن نیز از بین نمی رود.

یادتان باشد این حالت جزء اورژانس های عالم پزشکی است و بیمار هر چه سریعتر باید تحت جراحی قرار بگیرد چرا که در صورت تأخیر باعث سیاه شدن روده ها و عفونت و مرگ بیمار می شود. شایعترین علت هرنی در قسمت تحتانی شکم در سنین بالا: به علت بزرگی پروستات می باشد. به علت بزرگی پروستات بیمار مجبور می شود که از زور زدن جهت خارج کردن ادرار استفاده کند که این زور زدن مزمن ممکن است باعث ایجاد فتق اینگوینال و ناباروری بالای بیضه ها می گردد.

علت پرکاری کلیه

عوارض فتق بیضه

عوارض  شامل موارد زیر است:

 • فشار بر بافت های اطراف. بیشتر فتق های مغبنی اگر با جراحی ترمیم نشوند با گذشت زمان بزرگ می شوند. در مردان ، فتق های بزرگ می توانند به کیسه بیضه گسترش یافته و باعث درد و تورم شوند.
 • فتق حبس شده. اگر محتویات فتق در نقطه ضعف دیواره شکم به دام بیفتد، محتویات آن می تواند روده را مسدود کند و منجر به درد شدید، حالت تهوع، استفراغ و عدم توانایی در اجابت مزاج یا دفع گاز شود.
 • غرق شدن فتق حبس شده می تواند جریان خون در بخشی از روده شما را قطع کند. استرانگولاسیون می تواند منجر به مرگ بافت روده آسیب دیده شود. فتق خفه شده تهدید کننده زندگی است و نیاز به جراحی فوری دارد.

آیا راهی برای جلوگیری از ایجاد فتق وجود دارد؟

در موارد مادرزادی که در بچه ها دیده می شود جلوگیری معنی ندارد و باید هر چه سریعتر درمان جراحی شوند.
در موارد بزرگسالان باید زمینه ایجاد کننده هرنی را درمان کرد که عبارتند از:

✔️ در صورت بیماری مزمن ریوی و سرفه های مزمن باید هر چه سریعتر درمان شوند.


✔️ از مصرف سیگار، قلیان و انواع دخانیات اجتناب شود.


✔️ از برداشتن وسایل سنگین و ناگهانی باید اجتناب کرد.


✔️ چاقی مفرط شکمی می تواند از علل زمینه ساز هرنی باشد که باید درمان گردد.

آیا با بستن فتق بند می توان از پیشرفت آن جلوگیری کرد؟

خیر، قطعی ترین روش درمان فتق عمل جراحی است و استفاده از فتق بند در درمان و جلوگیری تأثیر ندارند.

روش درمان فتق یا هرنی

همانطور که ذکر کردم قطعی ترین روش درمان هرنی جراحی است که به صورت سرپایی و بدون بستری در بیمارستان و با بی حسی نخاعی و یا بیهوشی انجام می شود. روش جراحی به صورت باز و یا لاپاراسکوپی امروزه انجام می شود.

برای هرنی های بزرگ که همراه شل شدگی عضلات هستند بهترین روش درمانی عمل جراحی باز است که با برش کوچکی روی محل هرنی پوست و فاسیا باز و ساک هرنی که همان محتوی روده ها می باشد را آزاد و به داخل شکم انتقال داده و کف فتق را با نخ نایلون کاملاً ترمیم می کنیم.

درمان گیاهی باد فتق بیضه

اگر کسی مبتلا به فتق باش ، پیروی از روش های درمانی طبیعی زیر می تواند در تسکین علائم فتق کمک کند:

# ریشه زنجبیل

برای تسکین درد و ناراحتی در معده خود آب زنجبیل غلیظ یا زنجبیل خام مصرف کنید. این کار به طور همزمان سیستم سلامتی شما را تقویت می کند و به درمان فتق کمک می کند.

# کمپرس یخ

هنگامی که از فتق رنج می برید ، ممکن است التهاب و درد در شکم شما وجود داشته باشد. کیسه های یخ در صورت استفاده در ناحیه آسیب دیده باعث انقباض شده و التهاب داخل بدن را کاهش می دهد.

کمپرس یخ

# رژیم غذایی مناسب

از مصرف غذاهای پرادوی ، غذای اسیدی و هضم غذا سخت باید خودداری شود. دلیل اصلی آن این است که این ماده غذایی می تواند پوشش داخلی معده را بیشتر ملتهب کرده و بهبود فتق را دشوارتر کند.

#ورزش

فتق معمولاً به این دلیل اتفاق می افتد که عضلات به اندازه کافی قدرت نگه داشتن اندام را ندارند و برخی تمرینات وجود دارد که فرد می تواند در خانه انجام دهد تا عضلات خود را تقویت کند و از فتق جلوگیری کند. برخی از این ورزش ها عبارتند از: دوچرخه سواری، یوگا، پیاده روی، شنا و …

عوارض بعد از عمل فتق

شایعترین عارضه پس از عمل معمولا درد می باشد که ممکن است چند ماه بعد از عمل ادامه داشته باشد و تدریجاً از بین می رود. عوارض نادر آن آسیب به عروق بیضه ها هنگام جدا کردن هرنی می باشد که نادر است. سوزش و خارش محل نیز از عوارض بعد از عمل بوده که تدریجاً از بین می روند.

توصیه های مهم بعد از عمل چیست؟

 • به مدت 2 ماه از انجام کارهای سنگین و فعالیت های ورزشی و سنگین باید اجتناب کرد.
 • درد بعد از عمل طبیعی بوده و با مصرف مسکن و گرم نگاه داشتن محل عمل تدریجاً از بین خواهد رفت.

نزديكي بعد از عمل فتق

داشتن مقاربت بعد از عمل هیچ مانعی ندارد. اما بهتر است 4 تا 6 هفته پس از عمل رابطه جنسی نداشته باشید.  ممکن است در کمتر از یک هفته بتوانید فعالیت عادی خود را از جمله رابطه جنسی از سر بگیرید، اما ممکن است بیشتر طول بکشد.

آیا فتق بیضه خطرناک است؟

فتق وقتی اتفاق می افتد که بافتی مانند بخشی از روده از طریق یک نقطه ضعیف در عضلات شکم بیرون زده باشد. برآمدگی حاصل می تواند دردناک باشد، به ویژه هنگام سرفه، خم شدن یا بلند کردن جسم سنگین. با این حال، بسیاری از فتق ها درد ایجاد نمی کنند.

فتق لزوماً خطرناک نیست. به خودی خود بهبود نمی یابد و می تواند منجر به عوارض تهدید کننده زندگی شود. پزشک شما احتمالاً جراحی را برای رفع فتقی که دردناک یا بزرگ شده است، توصیه می کند.

درمتن مثانه بیش فعال

برای فتق به چه دکتری مراجعه کنیم؟

پروفسور حسین کرمی در زمینه ی درمان و بهبود فتق تجربه ی فراوانی داد. اما لازم به ذکر است که این بیماری درمان دارویی ندارد. در صورت داشتن فتق باید اقدام به جراحی نمایید.
جهت نوبت دهی با شماره تلفن 22642744 تماس بگیرید.

سوالات متداول درباره ی بیماری فتق

1- آیا عمل فتق بیضه باعث ناباروری میشود؟

این موضوع به ماهیت فتق و ماهیت جراحی بستگی دارد. در بعضی موارد، وازدفرنس ممکن است توسط خود فتق یا با روش جراحی آسیب ببیند و بر جریان اسپرم در هنگام انزال تأثیر بگذارد که می تواند بارداری را برای مردان از طریق مقاربت بسیار دشوارتر کند.

2- آیا فتق در زنان باعث نازایی میشود؟

زنان کمتر از مردان دچار بیماری فتق می شوند و این بیماری به ندرت می تواند باعث نازایی در زنان شود.

3- تاثیر فتق بر نعوظ

در صورت عدم درمان صحیح فتق، احتمال اینکه مردان در سلامت جنسی خود دچار مشکل شوند بسیار بیشتر است. فتق ها می توانند نعوظ و ارگاسم را کاملاً دردناک کنند. هرچه این فتق ها بیشتر پیشرفت کرده و شدیدتر شوند، احتمال بروز مشکلات اختلال عملکرد جنسی در بیمار بیشتر می شود.

دکتر حسین کرمی متخصص جراحی کلیه ، مجاری ادراری تناسلی و فوق تخصص درمان آندوسکوپی و لاپاراسکوپی

3.8/5 - (49 امتیاز)

مشاوره پزشکی

در پایان هر مقاله برای راحتی شما عزیزان، نرم افزار پرسش و پاسخ قرار داده شده است تا به راحتی سوالات خود را با ما در میان بگذارید. از طریق این نرم افزار می توانید پرسش ها و مدارک پزشکی خود را ارسال کنید تا در اسرع وقت به آنها پاسخ داده شود.

 • تصویر کاربر ایرانی چهارشنبه ۲۲ شهریور ۲( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 13 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر وقت بخیر. من پسری 33 ساله مجرد هستم و تا حالا با کسی رابطه جنسی نداشتم. دو سه هفته است که دچار بی اختیاری ادرار شده ام بصورتی که هر ساعتی یکبار یا هر دوساعتی یکبار یکی دو قطره ادرار از من خارج میشود به پزشک متخصص مراجعه کردم آزمایش و سونوگرافی انجام دادم اما جواب همه خوب بود و چیز خاصی نشان نمیداد. پزشک به من گفت اینکه طی هر یکی دو ساعت یکی دو قطره ادرار خارج میشود طبیعی است و نیاز به درمان خاصی ندارد. من روی بحث نجاست حساس هستم به نظر شما آیا برای مشکل من راه حلی وجود دارد؟ با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۲۲ شهریور ۲( 1 هفته پیش)
   با سلام و احترام هر بار بعد از دفع ادرار استبراء انجام دهید و لحظاتی بعد از آن در دستشویی بمانید انشالله به مرور کمتر شده و به صورت کامل از این مشکل رهایی خواهید داشت
 • تصویر کاربر علی پنجشنبه ۲۳ شهریور ۲( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 14 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر خسته نباشید ببخشید من دیروز تر لحاظ روحی شرایط مساعدی نداشتم و در خود ارضایی زیاده روی کردم و دوبار انجام دادم بعد از دومین بار حتی بعد از دیدن صحنه های تحریک آمیز بازهم آلت نعوظ نمیکنه مشکلی برام پیش اومده ؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۲۲ شهریور ۲( 1 هفته پیش)
   خیر مشککلی نیست زمان بدید درست میشه
  2. تصویر کاربر علی چهارشنبه ۲۲ شهریور ۲( 1 هفته پیش)
   خیلی ممنون آقای دکتر لطف کردید 🙏
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۲۲ شهریور ۲( 1 هفته پیش)
   خواهش میکنم
  4. تصویر کاربر علی چهارشنبه ۲۲ شهریور ۲( 1 هفته پیش)
   آقای دکتر ببخشید در ضمن یه لکه سفید رنگ روی آلت من هست که حدود ۱ سالو نیمه که هست اندازه یک لپه هستش مشکلی که نداره ؟
  5. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۲۳ شهریور ۲( 1 هفته پیش)
   لطفا عکس ضایعه را بفرستید
  6. نمایش سایر 4 پاسخ
 • تصویر کاربر shapoorkhosravi چهارشنبه ۲۲ شهریور ۲( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 8 مشاهده پرسش
  همسرم نزدیک به دو ساله سوند داره بخاطر تصادف هوشیاریش پایینه تو ازمایشاتش عفونت اداری نشون میده دارو هم مصرف کرده الان مدتی سوند اذیتش میکنه داخل سوند خونریزی داره سونو ضخامت مثانه گزارش شده دارو پرازوسین دو هفته اس میگیره ولی باز خونریزی داره
  سوندش که در میاریم خوب میشه
  لطفا دستور بفرمایید
  ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۲۲ شهریور ۲( 1 هفته پیش)
   سلام بهترین اقدام این هست ۴ تا ۵ بار در روز با نلاتون ادرار رو تخلیه کنید و سوند دائم نداشته باشن . اینجوری مشکل عفونت حل میشه
 • تصویر کاربر احسان چهارشنبه ۲۲ شهریور ۲( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 21 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر .من پسر ۳۵ ساله هستم رابطه جنسی پرخطر داشتم حدود یک سال پیش. چند روز قبل خانمی که با ایشان رابطه محافظت نشده داشتم به من گفت که تست پاپ اسمیر احتمال hpv نشان داده اما هیچ گونه زگیل یا برجستگی ندارد و بعد از نمونه گیری از رحم نوع کم خطر hpv نوع ۵۹ و ۶۴. را مثبت نشان داده . من هم بلافاصله به پزشک مراجعه کردم و بعد از معاینه هیچ گونه زگیل و چیز مشکوکی در هیچ جای بدن من مشاهده نشد ولی تست نمونه گیری از آلت با سوزن و سوآپ داخل آلت را به آزمایشگاه دادند و برای من نوع کم خطر ۳۰ مثبت شده است . آیا امکان دارد با توجه به اینکه هیچ زگیل یا برجستگی نداریم تست ها اشتباه باشند یا قطعا مبتلا شده ام ؟ فایل ازمایش را اپلود میکنم خدمتتان
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۲۲ شهریور ۲( 1 هفته پیش)
   سلام ملاک اصلی برای مرد بودن یا نبود ضایعه است . این روش های دیگه بستگی به دقت کیت اندازه گیری ازمایشگاه ها داره که همه جا مثل هم نیست . اگر جواب مثبت باشه و ازمایشگاه کیت رو تایید میکنه و دفعات بعد هم مثبت اعلام بشه میشه گفت درست هست اما برای اقایان جای نگرانی نداره
  2. تصویر کاربر احسان سه شنبه ۲۱ شهریور ۲( 1 هفته پیش)
   ممنونم . با توجه به اینکه ضایعه ای ندارم ممکن هست با رابطه ی اورال یا مالیده شدن به واژن فرد سالم به فرد سالم هم انتقال بدهم ؟
  3. تصویر کاربر احسان سه شنبه ۲۱ شهریور ۲( 1 هفته پیش)
   ممکن هست با توجه به اینکه ضایعه ای ندارم به فرد سالمی انتقال بدهم ؟
  4. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۲۲ شهریور ۲( 1 هفته پیش)
   احتمالش کمه
  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر محمد سه شنبه ۲۱ شهریور ۲( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 26 مشاهده پرسش
  دکتر جان من چند وقتی است درد در ناحیه تناسلی داشتم و دکترم گفتند زگیل تناسلی داری حال میخواستم ببینم حرفشان درست است یا خیر.آیا چند جلسه باید کرایو کنم و آیا چون متخصص زنان به همسرم گفتند نداری آیا امکان دارد ایشان هم دچار این بیماری بشوند
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۱ شهریور ۲( 1 هفته پیش)
   اون ضایعه وسط احتمالا زگیل است باید کرایو بشه . همسرتون باید پاپ اسمیر بده
 • تصویر کاربر ستاره سه شنبه ۲۱ شهریور ۲( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 18 مشاهده پرسش
  سلام وقت بخیر آقای دکتر من شوهرم اسفند ماه عمل واریکوسل انجام داده ما بعد از چهار ماه از
  عمل آزمایش اسپرم دادیم دیدیم از قبل هم بدتر شده آیا امکان داره بهتر بشه
  یا چهار ماه زود بود ؟؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۱ شهریور ۲( 1 هفته پیش)
   ممکنه به عمل جواب نده و بدتر بشه قطعی نمیسه گفت بعد عمل حتما بهتر میشه
  2. تصویر کاربر ستاره سه شنبه ۲۱ شهریور ۲( 1 هفته پیش)
   دکتر امکان داره بهتر بشه چون الان این ماه ۶ ماه هس که عمل انجام داده

   میگم یعنی زودتر رفته باشیم آزمایش
  3. تصویر کاربر ستاره سه شنبه ۲۱ شهریور ۲( 1 هفته پیش)
   میگم یعنی امکان داره بهتر بشه چون این ماه میشه حالا ۶ ماه

   میگم امکان داره زودتر رفته باشه آزمایش
  4. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۱ شهریور ۲( 1 هفته پیش)
   بلومکس روزی ۳ عدد بخورن ۳ ماه بعد مجدد ازمایش بدن شاید بهتر بشه
  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر ماری سه شنبه ۲۱ شهریور ۲( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 16 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر ، نتایج آنالیز اسپرم همسرم بعضی از آیتماش مشکل داره ، میخواستم ببینم وضغیتشون خیلی وخیمه یا با خوردن داروهایی مثل فرتیل اید درمان میشه
  جوابو براتون میفرستم ممنون میشم مشاوره بدید.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۱ شهریور ۲( 1 هفته پیش)
   چند سالشونه ؟ واریکوسل بررسی شده ؟
  2. تصویر کاربر ماری سه شنبه ۲۱ شهریور ۲( 1 هفته پیش)
   30 سالشون هست
   پیش یه دکتر ارولوژیست رفتن با معاینه گفتن واریکوسل نیست
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۱ شهریور ۲( 1 هفته پیش)
   بلومکس روزی ۳ عدد سه ماه بخورن ازمایش رو تکرار کنن
  4. تصویر کاربر ماری سه شنبه ۲۱ شهریور ۲( 1 هفته پیش)
   یعنی فرتیل اید رو دیگه نخورن ؟ این دارویی ک شما میفرمایین تاثیرگذارتر هست؟
   و اینکه آقای دکتر وضعیتشون وخیمه یا نه؟
  5. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۱ شهریور ۲( 1 هفته پیش)
   ما اصلا چیزی به اسم وخیم نداریم . یه مقدار ضعیف هست . بلومکس تاثیر بهتری داره
  6. نمایش سایر 4 پاسخ
 • تصویر کاربر امین سه شنبه ۲۱ شهریور ۲( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 21 مشاهده پرسش
  سلام دکتر جان
  بنده ۳۵ سالمه و از خیلی قبل کجی آلت تناسلی به سمت چپ دارم و درد و مشکلی هم ندارم در حین رابطه و روزمرگی ندارم و فقط اعتماد به نفس منو پایین اورده
  خاستم بپرسم نیاز به اقدامی داره یا نه
  عکس رو برای شما ارسال کردم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۱ شهریور ۲( 1 هفته پیش)
   سلام زیر ۳۰ درجه هست اقدامی لازم نیست
 • تصویر کاربر ویدا چهارشنبه ۲۲ شهریور ۲( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 26 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتراین زائده در ران شوهر من هستش گوشتی هستش
  1. تصویر کاربر ویدا سه شنبه ۲۱ شهریور ۲( 1 هفته پیش)
   من خیلی وقته باهاش قهر بودم و نگرانم که رابطه خارج از من داشته باشن و این زائده رو بعد از رابطه متوجه شدم اگر زگیله من چه اقدامی باید بکنم
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۱ شهریور ۲( 1 هفته پیش)
   شواهد زگیل نمیبینم . اسکین تگ است
  3. تصویر کاربر ویدا سه شنبه ۲۱ شهریور ۲( 1 هفته پیش)
   آقای دکتر اسکین تگ قابل سرایط است؟ و اینکه میتونم دیگه با ایشون ادامه بدم چون میخواستم واقعا تمومش کنم
  4. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۲۲ شهریور ۲( 1 هفته پیش)
   خیر قابل انتقال نیست . برای اینکه خیالتون هم راحت بشه این ضایعه رو بردارید
  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر جعفری سه شنبه ۲۱ شهریور ۲( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 7 مشاهده پرسش
  باسلام واحترام خدمت شما استاد ارجمند
  دخترم ۲۰ سالشه
  درسونوگرافی یک عدد کیست کورتیکال ۱۲ میلی با جدار کلسیفیه درکلیه راست مشاهده شده
  هیچ علایم بالینی ندارد
  آیا نیاز به پیگیری هست؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۱ شهریور ۲( 1 هفته پیش)
   سلام حتما سی تی اسکن شکم و لگن با کنتراست انجام بشه
درحال دریافت اطلاعات
 • تصویر کاربر آرین شنبه ۱۳ تیر ۹۴( 8 سال پیش) تعداد بازدید: 170 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر چطور باید با کسی که از سلامتی جنسیش خبری نداریم رابطه جنسی ایمن برقرار کرد؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۱۳ تیر ۹۴( 8 سال پیش)
   پر خطر است
 • تصویر کاربر امین یکشنبه ۲۴ خرداد ۹۴( 8 سال پیش) تعداد بازدید: 160 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر چگونه میتوان تشخیص داد که الت تناسلی ما هنگام نعوظ سفتی خود را کامل دارد؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۲۴ خرداد ۹۴( 8 سال پیش)
   خودتان باید متوجه باشید
 • تصویر کاربر حميدرضا سه شنبه ۵ خرداد ۹۴( 8 سال پیش) تعداد بازدید: 171 مشاهده پرسش
  با سلام
  مدت مديدي است كه سمت چپ كيسه بيضه باد كرده و با فشردن خالي ميشود ولي سريعا به همان حالت برميگردد واحساس سنگيني شديدي ايجاد مي كند كه تقريبا قسمت پايين شكم سمت چپ را در بر دارد من از رفتن به دكتر ترس دارم لطفا راهنمايي كنيد جسارتا عكس كيسه بيضه را ارسال مي كنم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۵ خرداد ۹۴( 8 سال پیش)
   سونو بکنیدیا فتق است یا واریکوسل
 • تصویر کاربر فرید شنبه ۲۶ اردیبهشت ۹۴( 8 سال پیش) تعداد بازدید: 160 مشاهده پرسش
  باسلام
  سوالم اینه که آیا طبیعیه که بیضه مرد درطول روز یا گاهی حین رابطه جنسی به سمت بالا وکناره های آلت تناسلی حرکت کنه؟؟؟؟
  این حرکت به صورت خودبه خودی یا با دست هم ایجاد میشه و هیچ دردی هم حس نمیشه.
  واینکه بازهم میتونم بادست بیضه ها رو به داخل کیسه ببرم وکاملا پایین میان.
  آیا این حرکات طبیعیه؟؟؟
  مشکلی برام ایجاد نمیکنه؟؟؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۶ اردیبهشت ۹۴( 8 سال پیش)
   بله مهم نیست
 • تصویر کاربر محسن دوشنبه ۲۱ اردیبهشت ۹۴( 8 سال پیش) تعداد بازدید: 168 مشاهده پرسش
  با سلام و عرض خسته نباشید
  هر از چند گاهی ( چند هفته یکبار)شبها یک دفعه درد بیضه میگیرم که از خواب بیدار میشوم که بعد از بیرون روی مدفوع مشکل حل شده و درد ساکن میشود.هیچ حالت غیر عادی و یا گرما هم در بیضه ها نمی بینم.ناگفته نماند که مدتی ( 6 ماه) هم هست که زیر استرس شدید هستم. آیا جای نگرانی هست؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۲۱ اردیبهشت ۹۴( 8 سال پیش)
   عصبی است
 • تصویر کاربر صدیقه سه شنبه ۱۵ اردیبهشت ۹۴( 8 سال پیش) تعداد بازدید: 242 مشاهده پرسش
  با سلام و صلوات برای ظهور امام زمانمان..آقای دکتر عزیز از اردبیل تماس میگیرم مادر من یک ماهیه دچار درد کلیه شده با مراجعه به پزشک متوجه شدیم سنگ کلیه در حالب گیر کرده باید عمل بشه ورفتیم پیش متخصص قلب گفت مشکل قلبی داره نباید عمل بشه بیهوش نمیتونه بشه تو رو خدا راهنمای کنید یا وقت بدید بیاییم خدمتتون یک دنیا ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۱۵ اردیبهشت ۹۴( 8 سال پیش)
   در خدتم02122642744
 • تصویر کاربر محمد جمعه ۲۸ فروردین ۹۴( 8 سال پیش) تعداد بازدید: 182 مشاهده پرسش
  چه راحت می گیری دکتر دارم از ئرد می میرم می گی مهم نیست . فقط فقط توکل بر خداوند
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۲۸ فروردین ۹۴( 8 سال پیش)
   چون درد شما به علت بیماری جسمی نیست خواستی مسکن مصرف کنید
 • تصویر کاربر sogand شنبه ۲۲ فروردین ۹۴( 8 سال پیش) تعداد بازدید: 195 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر اگه یک زوج هردو مینور باشن آیا نمیتونم باهم ازدواج کنندو بچه ی سالمی داشته باشن؟مرسی
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۲ فروردین ۹۴( 8 سال پیش)
   بله
 • تصویر کاربر رضا یکشنبه ۲۴ اسفند ۹۳( 8 سال پیش) تعداد بازدید: 170 مشاهده پرسش
  سلام دکتر خسته نباشید
  من در اثر ضربه ای ک چند روز پیش ب بیضه م خورد ب دکتر مراجعه کردم با انجام سونوگرافی توده توپر سمینوما در بیضه چپ مشاهده شد شنیدم باید بیضه کلا تخلیه شه راه دیگه ای برای درمان وجود نداره ک از تخلیه بیضه جلوگیری بشه یعنی فقط تومور جراحی بشه؟ با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۲۴ اسفند ۹۳( 8 سال پیش)
   بله 09351142080 تماس بگیرید
 • تصویر کاربر محمد شنبه ۹ اسفند ۹۳( 8 سال پیش) تعداد بازدید: 237 مشاهده پرسش
  با عرض سلام خدمت آقای دکتر
  آقای دکتر من چند ماه پیش رفتم دکتر، دکتر معاینه کرد بیضه هامو و گفت کیست داری. ابن کیست بالای بیضه سمت چپم هست. دکتر بهم گفت به بچه بساز بعد از این ساختی بچه رو اگر درد داشت یا بزرگتر شد میتونی عمل کنی ولی اگر نشد میتونی تا آخر عمر بهمراه داشته باشی.
  آقای دکتر ممنون بهم بگید احتیاج ب عمل داره یا نه؟
  خطر ساز هست این قضیه؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۹ اسفند ۹۳( 8 سال پیش)
   دستکاری نکن
  2. تصویر کاربر محمد شنبه ۹ اسفند ۹۳( 8 سال پیش)
   آقای دکتر میشه بگید بر اثر چی ایجاد شده؟؟
   نیاز ب عمل داره؟
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
درحال دریافت اطلاعات

مطالب بیشتری بخوانید

اندامهای تناسلی مردانه شامل قسمتهای داخلی و خارجی است. اندامهای اصلی تولید مثل شامل آلت تناسلی، کیسه…
چربی بالای آلت (FUPA) موردی طبیعی است. به این چربی، مونس پوبیس (تپه ونوس) یا پانیکولوس نیز…
زگیل تناسلی شایعترین بیماری منتقل شونده از طریق تماس جنسی آلوده است. بیش از 140 نوع HPV…

روزای هفته

ساعت مطب

شنبه (مطب قلهک)

14:00 - 19:00

دوشنبه (مطب قلهک)

14:00 - 19:00

سه شنبه (مطب نیکان)

14:00 - 19:00

پنج شنبه (مطب نیکان)

09:00 - 12:00

حالب

+54 مطلب