فتق بیضه چیست و آیا عمل فتق باعث ناباروری می شود؟

دکترحسین کرمی

دکترحسین کرمی

در این مقاله مطالعه می‌کنید:

قطعی ترین روش درمان فتق  هرنی جراحی است که به صورت سرپایی و بدون بستری در بیمارستان و با بی حسی نخاعی و یا بیهوشی انجام می شود.

فتق بیضه چیست؟

جدار شکم و کف لگن از نظر آناتومی از لایه های مختلف شامل عضلات و بافت نگه دارنده یا فاسیا تشکیل شده است. در صورتی که این عضلات و فاسیا به علل ژنتیکی و یا فشار بیش از حد شل شود باعث برجسته گی در ناحیه پوست محل می شود که به آن فتق یا هرنی گفته می شود.

فتق چیست و کجا قرار دارد؟

انواع فتق

1- فتق اینگوینال: فتق که در کانال اینگوینال اتفاق می افتد (شایع ترین)

2- فتق فمورال: فتق که در کانال استخوان ران ایجاد می شود

3- Velpeau Hernia:  فتقی که در جلوی رگهای خونی ران اتفاق می افتد (نادر)

4- فتق نافی.

5- فتق برشی.

6- فتق اپی گاستریک.

7- فتق هیاتال.

علل ایجاد کننده فتق کدامند؟

هرنی ممکن است مادرزادی باشد که اغلب پسربچه ها و به علت نقص در سیر نزولی بیضه ها ایجاد می شود که ممکن است همراه با آب در بیضه یا هیدروسل نیز باشد.

علل اکتسابی

به هر علتی فشار داخل شکم بیش از حد بالا رود ممکن است باعث پارگی پریتوان و فاسیا و عضلات و باعث ایجاد هرنی شود. مثلاً بیماری مزمن ریه، سرفه های مزمن، کشیدن سیگار، بزرگی پروستات که برداشتن ناگهانی وسایل تشکیل از مواردی هستند که باعث هرنی می شوند.

در مواردی نیز هرنی به دنبال عمل های جراحی باز شکمی ایجاد می شود که به علت آسیب دیدن عصب عضلات حین جراحی باعث شل شدن عضله و ایجاد هرنی می شود.

محل های شایع فتق

هرنی

محل هرنی همیشه در شکم است که شایعترین محل آنها عبارتند از:

 • فتق دور ناف
 • فتق بیضه و یا بالای آن که فتق اینگوینال نامیده می شود
 • فتق انسزیونال که در محل عمل جراحی قبلی دیده می شود.

علائم فتق بیضه کدامند؟

✔️ اولین علامت برجستگی پوستی محل می باشد که بسته به شدت آن از یک گردو کوچک تا توپ فوتبال متغیر است.


✔️ دومین علامت هرنی درد می باشد: هر درد مزمن در ناحیه کانال اینگوینال ممکن است نشانه از یک هرنی و یا شروع آن باشد. از مشخصات هرنی این است که در حالت ایستاده و با زور زدن برجسته و بزرگتر می شود و در حالت خوابیده از بین می رود که به این حالت sliding می گویند. در مواقعی ممکن است اجزاء روده در داخل کیسه فتق گیر افتاده و بسبب قطع خونرسانی و درد شدیدی در محل فتق ایجاد می کند که با حالت خوابیدن نیز از بین نمی رود.

یادتان باشد این حالت جزء اورژانس های عالم پزشکی است و بیمار هر چه سریعتر باید تحت جراحی قرار بگیرد چرا که در صورت تأخیر باعث سیاه شدن روده ها و عفونت و مرگ بیمار می شود. شایعترین علت هرنی در قسمت تحتانی شکم در سنین بالا: به علت بزرگی پروستات می باشد. به علت بزرگی پروستات بیمار مجبور می شود که از زور زدن جهت خارج کردن ادرار استفاده کند که این زور زدن مزمن ممکن است باعث ایجاد فتق اینگوینال و ناباروری بالای بیضه ها می گردد.

علت پرکاری کلیه

عوارض فتق بیضه

عوارض  شامل موارد زیر است:

 • فشار بر بافت های اطراف. بیشتر فتق های مغبنی اگر با جراحی ترمیم نشوند با گذشت زمان بزرگ می شوند. در مردان ، فتق های بزرگ می توانند به کیسه بیضه گسترش یافته و باعث درد و تورم شوند.
 • فتق حبس شده. اگر محتویات فتق در نقطه ضعف دیواره شکم به دام بیفتد، محتویات آن می تواند روده را مسدود کند و منجر به درد شدید، حالت تهوع، استفراغ و عدم توانایی در اجابت مزاج یا دفع گاز شود.
 • غرق شدن فتق حبس شده می تواند جریان خون در بخشی از روده شما را قطع کند. استرانگولاسیون می تواند منجر به مرگ بافت روده آسیب دیده شود. فتق خفه شده تهدید کننده زندگی است و نیاز به جراحی فوری دارد.

آیا راهی برای جلوگیری از ایجاد فتق وجود دارد؟

در موارد مادرزادی که در بچه ها دیده می شود جلوگیری معنی ندارد و باید هر چه سریعتر درمان جراحی شوند.
در موارد بزرگسالان باید زمینه ایجاد کننده هرنی را درمان کرد که عبارتند از:

✔️ در صورت بیماری مزمن ریوی و سرفه های مزمن باید هر چه سریعتر درمان شوند.


✔️ از مصرف سیگار، قلیان و انواع دخانیات اجتناب شود.


✔️ از برداشتن وسایل سنگین و ناگهانی باید اجتناب کرد.


✔️ چاقی مفرط شکمی می تواند از علل زمینه ساز هرنی باشد که باید درمان گردد.

آیا با بستن فتق بند می توان از پیشرفت آن جلوگیری کرد؟

خیر، قطعی ترین روش درمان فتق عمل جراحی است و استفاده از فتق بند در درمان و جلوگیری تأثیر ندارند.

روش درمان فتق یا هرنی

همانطور که ذکر کردم قطعی ترین روش درمان هرنی جراحی است که به صورت سرپایی و بدون بستری در بیمارستان و با بی حسی نخاعی و یا بیهوشی انجام می شود. روش جراحی به صورت باز و یا لاپاراسکوپی امروزه انجام می شود.

برای هرنی های بزرگ که همراه شل شدگی عضلات هستند بهترین روش درمانی عمل جراحی باز است که با برش کوچکی روی محل هرنی پوست و فاسیا باز و ساک هرنی که همان محتوی روده ها می باشد را آزاد و به داخل شکم انتقال داده و کف فتق را با نخ نایلون کاملاً ترمیم می کنیم.

درمان گیاهی باد فتق بیضه

اگر کسی مبتلا به فتق باش ، پیروی از روش های درمانی طبیعی زیر می تواند در تسکین علائم فتق کمک کند:

# ریشه زنجبیل

برای تسکین درد و ناراحتی در معده خود آب زنجبیل غلیظ یا زنجبیل خام مصرف کنید. این کار به طور همزمان سیستم سلامتی شما را تقویت می کند و به درمان فتق کمک می کند.

# کمپرس یخ

هنگامی که از فتق رنج می برید ، ممکن است التهاب و درد در شکم شما وجود داشته باشد. کیسه های یخ در صورت استفاده در ناحیه آسیب دیده باعث انقباض شده و التهاب داخل بدن را کاهش می دهد.

کمپرس یخ

# رژیم غذایی مناسب

از مصرف غذاهای پرادوی ، غذای اسیدی و هضم غذا سخت باید خودداری شود. دلیل اصلی آن این است که این ماده غذایی می تواند پوشش داخلی معده را بیشتر ملتهب کرده و بهبود فتق را دشوارتر کند.

#ورزش

فتق معمولاً به این دلیل اتفاق می افتد که عضلات به اندازه کافی قدرت نگه داشتن اندام را ندارند و برخی تمرینات وجود دارد که فرد می تواند در خانه انجام دهد تا عضلات خود را تقویت کند و از فتق جلوگیری کند. برخی از این ورزش ها عبارتند از: دوچرخه سواری، یوگا، پیاده روی، شنا و …

عوارض بعد از عمل فتق

شایعترین عارضه پس از عمل معمولا درد می باشد که ممکن است چند ماه بعد از عمل ادامه داشته باشد و تدریجاً از بین می رود. عوارض نادر آن آسیب به عروق بیضه ها هنگام جدا کردن هرنی می باشد که نادر است. سوزش و خارش محل نیز از عوارض بعد از عمل بوده که تدریجاً از بین می روند.

توصیه های مهم بعد از عمل چیست؟

 • به مدت 2 ماه از انجام کارهای سنگین و فعالیت های ورزشی و سنگین باید اجتناب کرد.
 • درد بعد از عمل طبیعی بوده و با مصرف مسکن و گرم نگاه داشتن محل عمل تدریجاً از بین خواهد رفت.

نزديكي بعد از عمل فتق

داشتن مقاربت بعد از عمل هیچ مانعی ندارد. اما بهتر است 4 تا 6 هفته پس از عمل رابطه جنسی نداشته باشید.  ممکن است در کمتر از یک هفته بتوانید فعالیت عادی خود را از جمله رابطه جنسی از سر بگیرید، اما ممکن است بیشتر طول بکشد.

آیا فتق بیضه خطرناک است؟

فتق وقتی اتفاق می افتد که بافتی مانند بخشی از روده از طریق یک نقطه ضعیف در عضلات شکم بیرون زده باشد. برآمدگی حاصل می تواند دردناک باشد، به ویژه هنگام سرفه، خم شدن یا بلند کردن جسم سنگین. با این حال، بسیاری از فتق ها درد ایجاد نمی کنند.

فتق لزوماً خطرناک نیست. به خودی خود بهبود نمی یابد و می تواند منجر به عوارض تهدید کننده زندگی شود. پزشک شما احتمالاً جراحی را برای رفع فتقی که دردناک یا بزرگ شده است، توصیه می کند.

درمتن مثانه بیش فعال

برای فتق به چه دکتری مراجعه کنیم؟

پروفسور حسین کرمی در زمینه ی درمان و بهبود فتق تجربه ی فراوانی داد. اما لازم به ذکر است که این بیماری درمان دارویی ندارد. در صورت داشتن فتق باید اقدام به جراحی نمایید.
جهت نوبت دهی با شماره تلفن 22642744 تماس بگیرید.

سوالات متداول درباره ی بیماری فتق

1- آیا عمل فتق بیضه باعث ناباروری میشود؟

این موضوع به ماهیت فتق و ماهیت جراحی بستگی دارد. در بعضی موارد، وازدفرنس ممکن است توسط خود فتق یا با روش جراحی آسیب ببیند و بر جریان اسپرم در هنگام انزال تأثیر بگذارد که می تواند بارداری را برای مردان از طریق مقاربت بسیار دشوارتر کند.

2- آیا فتق در زنان باعث نازایی میشود؟

زنان کمتر از مردان دچار بیماری فتق می شوند و این بیماری به ندرت می تواند باعث نازایی در زنان شود.

3- تاثیر فتق بر نعوظ

در صورت عدم درمان صحیح فتق، احتمال اینکه مردان در سلامت جنسی خود دچار مشکل شوند بسیار بیشتر است. فتق ها می توانند نعوظ و ارگاسم را کاملاً دردناک کنند. هرچه این فتق ها بیشتر پیشرفت کرده و شدیدتر شوند، احتمال بروز مشکلات اختلال عملکرد جنسی در بیمار بیشتر می شود.

دکتر حسین کرمی متخصص جراحی کلیه ، مجاری ادراری تناسلی و فوق تخصص درمان آندوسکوپی و لاپاراسکوپی

3.8/5 - (49 امتیاز)

مشاوره پزشکی

در پایان هر مقاله برای راحتی شما عزیزان، نرم افزار پرسش و پاسخ قرار داده شده است تا به راحتی سوالات خود را با ما در میان بگذارید. از طریق این نرم افزار می توانید پرسش ها و مدارک پزشکی خود را ارسال کنید تا در اسرع وقت به آنها پاسخ داده شود.

 • تصویر کاربر کتاب جمعه ۲۴ شهریور ۲( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 8 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید من بعد از این ک ب ارضا میرسم نوک التم خیلی حساس میشه طوری ک نمیشه دس زد چیکار کنم این مورد رو
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۲۴ شهریور ۲( 1 هفته پیش)
   با سلام حتما بعد از ارضا شدن اقدام به دفع ادرار کنید
 • تصویر کاربر حسین شنبه ۲۵ شهریور ۲( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 45 مشاهده پرسش
  سلام دکتر سوزاک گرفتم خوب شدم الان صبح ها بعضی موقع قبل و بعضی موقع بعد ادرار عفونت خشک شده دهانه آلت میگیره بنظرتون مشکلی نداره
  1. تصویر کاربر حسین جمعه ۲۴ شهریور ۲( 1 هفته پیش)
   خیلی کم ترشح دارم از آلت که گفتید مشکلی نداره کشت ادرار دادم طبیعی بود بعضی موقع خیلی کم سوزش ادرار دارم بعضی موقع ندارم فقط دهانه آلت عفونت خشک شده میاد
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۲۴ شهریور ۲( 1 هفته پیش)
   با سلام حتما بعد از هر نوبت دفع ادرار استبراء انجام دهید
  3. تصویر کاربر حسین جمعه ۲۴ شهریور ۲( 1 هفته پیش)
   بنظرتون مشکلی ندارم فقط می‌خوام خیالم راحت بشه که در آینده مشکلی پیش نیاد
  4. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۵ شهریور ۲( 1 هفته پیش)
   مصرف مایعات فراوان رعایت بهداشت فردی رعایت بهداشت جنسی و استبرا انجام دهید
  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر امین جمعه ۲۴ شهریور ۲( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 9 مشاهده پرسش
  سلام دکتر عزیز خسته نباشید، ۳۱ ساله و متاهل. ازمایش اسپرم من به شکل زیر
  مورفولوژی۲،حرکت ۲۹،تعداد کل اسپرم ۵ میلیون.دکتر بهم قرص ول من داد.
  بعد یک ماه فرقی نکرد و تعداد شده بود کلا ۸ میلیون.ازمایشات مربوط ب هورمون و کاریوتایپ و میکرو دیلیشن کرموموزم y همگی سالم و بدون نقص.واریکوسل در معاینه نداشتم،
  برای بهبود اسپرم چه کنم؟ ممنون میشم جواب بدین
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۲۴ شهریور ۲( 1 هفته پیش)
   با سلام و احترام فک کنم که بهتون جواب داده شده عکس هارا دیدم
 • تصویر کاربر مصطفی جمعه ۲۴ شهریور ۲( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 13 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر این صورت پسر من زگیل مانند بود رفته یه کلنیک برداشته حالا از جاش نه مو دمیاد نه خوب میشه چه پاماد یا داروی پیشنهاد میدین ممنون میگه لیزر برنداشته مبگه با گاز برداشته حاالا چکار میشه کرد صورتش بد شده اعتماد به نفشو از دست داده
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۲۴ شهریور ۲( 1 هفته پیش)
   با سلام و احترام به متخصص پوست مراجعه کنید
 • تصویر کاربر A جمعه ۲۴ شهریور ۲( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 25 مشاهده پرسش
  یسری لکه های سفید روی الت و یسری دونه های سفید زیر کلاهک الت و روش که بعضی هاشو میشه خالی کرد بعضی هاشم ن
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۲۴ شهریور ۲( 1 هفته پیش)
   با سلام مورد خاصی نیست و یافته ی نرماله دستکاری نکنید و اقدام خاصی لازم ندارد
 • تصویر کاربر محمد یکشنبه ۲۶ شهریور ۲( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 9 مشاهده پرسش
  سلام جناب اقای دکتر کرمی انشالله که همیشه سالم و سلامت باشید
  ۲تا مشکل داشتم ممنون میشم کامل راهنمایی کنید چون واقعا این چندروزه نگرانم کرده.
  اینجانب ۲۲ ساله و مجرد هستم و تا به حال رابطه جنسی نداشته ام.
  1. حدود چندسال است که سوزش ادرار دارم بیشتر در قسمت ختنه گاه و حتی بعد از ادرار هم این سوزش هست و در مجرای ادرارم احساس ازردگی دارم. فقط سوزش ادرار دارم و هیچ علائم دیگه ای نیست.

  انواع و اقسام ازمایشات گرفته شده و همشون سالم بودن و ی مدت طولانی قرص های مترونیدازول ۵۰۰ و تتراسایکلین و تاوانکس مصرف کردم که فایده نداشته.
  ازمایش RUGهم دادم که هم خود دکتر ازمایشگاه و هم دکتر خودم گفتن که کاملا سالم.
  سپس سیستوسکوپی شدم توسط بهترین دکتر مشهد که فرمودن کاملا سالم هستم فقط فقط ی تنگی مجرا خیلی جزئی مشاهده کردن که رفع شده. و بعد از عمل هم هیچگونه خونریزی نداشتم و سوند هم بهم وصل نکردن.
  الان نزدیک یک ماهه از عمل میگذره ولی همچنان این سوزش پابرجاست. طبیعیه چون عمل شدم یا نه؟؟؟؟

  واینکه چون من انرژی جنسیم بالاست بعد سیستوسکپی زیاد نعوظ شدم امکان داره بخاطر این نعوظ ها دوباره دچار تنگی شده باشم؟؟؟

  ۲.سوال اخرم هم اینه که در حالت نعوظ بسیار درد شدیدی خصوصا در قسمت پایه آلت دارم .
  حدود ۸ ماه پیش در خواب آلتم بهش آسیب وارد شد در حالت نعوظ به صورتی که انگار از پایه به سمت داخل بدن فشار بهش وارد بشه.
  اوایل در حالت نیمه نعوظ کمی خم بود به طرف پایین ولی در حالت نعوظ کامل صاف صاف.
  الانم بعد ۸ ماه اون خم شدگی در حالت نیمه نعوظم هم کمتر شده و در نعوظ کامل هم صاف کاملا.
  دکتر با دست معاینه کرد گفت چیزی نیست و یک امپول بتامتازون دادن و قرص ناپروکسن که موقت درد کمتر شد ولی الان دوباره مث سابق بیشتر شده.
  راه چاره چیه آقای دکتر چون واقعا نگرانم که در آینده مشکلی برای ازدواجم پیش بیاد.
  ممنون از صبر و حوصله شما در پاسخگویی🙏🏼🙏🏼پاینده باشید
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۵ شهریور ۲( 1 هفته پیش)
   با سلام و احترام نعوظ منجر به تنگی نمی‌شود اگر در نعوظ مشکلی ندارید و خم نیست نیاز به اقدام خاصی ندارد در رابطه با سوزش ادرار با توجه به اقدامات انجام شده احتمال وسواس فکری برای شما مطرح است
  2. تصویر کاربر محمد یکشنبه ۲۶ شهریور ۲( 1 هفته پیش)
   مچکرم جناب دکتر.
   فقط برای مشکل درد هنگام نعوظم باید چه اقدامی بکنم خوب میشه با مرور زمان یا دارویی هست که کمک کنه به بهبود این درد؟؟
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۲۶ شهریور ۲( 1 هفته پیش)
   در صورت مداوم بودن درد باید آلت شما از نزدیک معاینه شود
  4. تصویر کاربر محمد یکشنبه ۲۶ شهریور ۲( 1 هفته پیش)
   محبت کردید در پناه خداوند باشید
  5. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۲۶ شهریور ۲( 1 هفته پیش)
   🌺
  6. نمایش سایر 4 پاسخ
 • تصویر کاربر کوهی یکشنبه ۲۶ شهریور ۲( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 21 مشاهده پرسش
  سلام مردی ۳۴ ساله هستم اعتیاد به خود ارضایی داشتم به مدت سه ماه است دور ختنه گاه سوزش خفیف و دائمی همراه با کبودی و ورم کمی دارم و دور ختنه گاه متخصص پوست رفتم و ارولوژی و کلی داروهای آنتی بیوتیک خوردم حتی سنسوتوگرافی هم انجام دادم چیزی در مثانه و پروستاتم دیده نشد خود ارضایی بصورت سخت انجام دادم و بعد از آن اینطوری شد باید چه آزمایشاتی و تشخیص جناب عالی چی میتونه باشه
  بعد از هر انزال ناحیه ختنه گاه و اطرافشم بشدت قرمز میشه و اوایلش یه جوشهای قرمز رنگ دور ختته گاه بود الان تبدیل شده به یه ورم و یه کبودی کمرنگ داروهاییم که مصرف کردم تاوانکس ۵۰۰داکلی ساکلین ۱۰۰ ویراتکرکس آی اچ۵۰۰ بتامتازون لوسیونی ویتامین دور چشمی و کرمهای موضعی زیاد
  شیش ماه متاهلم گاهی از کاندوم استفاده میکنم و دو سه باری سکس معقدی انجام دادم .....با شخص دیگرم هم سالها قبل بوده و سال پیش آزمایش اچ آی وی هپاتیت دادم ومنفی بود
  بعد از هر خود ارضایی تورم بیشتر وسوزش بیشتر میشود و اینکه یه درد خفیف در کف لگن و کشاله ران دارم اینکه سه ماه هست زندگی کردن رو ازم گرفته
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۲۴ شهریور ۲( 1 هفته پیش)
   منظورتون از خودارضایی سخت چیه؟ در حالت عادی سوزش ادرار ندارید؟
  2. تصویر کاربر کوهی شنبه ۲۵ شهریور ۲( 1 هفته پیش)
   ینی روان کننده استفاده نکردم و مدتش یکساعت شد نه سوزش ادرار ندارم
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۲۶ شهریور ۲( 1 هفته پیش)
   سعی کنید مدتی خود ارضایی و سکس انجام ندهید و به بدن خود فرصت ترمیم دهید
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر عباس جمعه ۲۴ شهریور ۲( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 10 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید دکتر من سابقه سنگ کلیه دارم وهمیشه در سال حداقل یک سنگ ازکلیه های من دفع میشه ولی الان نزدیک به یک ماه هستش که هرچند روزی سوزش در ناحیه تناسلی دارم مثل اینکه می گیره ول می کنه و قتی که هم ادارات می کنم اخرای ادرام همراه باسوزش هستش میشه لطفا به من کمک بکنید چکار باید بکنم ،ممنونم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۲۴ شهریور ۲( 1 هفته پیش)
   مصرف مایعات فراوان فعالیت زیاد آنالیز و کشت ادرار و سونوگرافی کلیه های و مجاری ادراری انجام دهید
 • تصویر کاربر محمد جمعه ۲۴ شهریور ۲( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 10 مشاهده پرسش
  من 52سالمه الان 18ساله پروستات دارم قرص امینک 4درصدخارجی استفاده میکنم مشکل پروستات کم شده مگر موقعی که عفونت میکنه اشک منو در میاره قرص فیناید5هم طبق دستور پزشک استفاده میکنم الان مشکل جنسی شدید دارم چکار باید کرد ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۲۴ شهریور ۲( 1 هفته پیش)
   با سلام آیا در نعوظ مشکل دارید؟
 • تصویر کاربر فرزانه دوشنبه ۲۷ شهریور ۲( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 6 مشاهده پرسش
  سلام خوبین خانم ۲۷ساله هستم که از زمان مجردی تا الان سوزش بعد ادرار دارم بخدا خیلی اذیت هستم تو این چند سال نزدیک ۱۳سال میشه هرکاری کردم هر دکتری رفتم هیچ فایده ای نداره تو این چند سال کشت ادرار منفی سونو کلیه مشکلی نداشت وازلحاظ رحم تخمدان سالم پاپ اسمیر هم انجام دادم مشکلی نداشت اصلا نمیتونم نزدیکی داشته باشم سوزش بیشتر میشه بعداز هردفعه ادرار به شدت میسوزه تا چند ساعت بعد دوباره ادرار و دوباره سوزش اب هم زیاد می نوشم ولی دیگه دل درد حالت تهوع میگیرم ،راحت ادرار میکنم ولی بعد تموم شدن ادرار باز سوزش شروع میشه بعصی موقع ادرار زیاد وبعضی مواقع ادرار کم ادرار زرد یاچرکی موقع پریودی نزدیکای پریودی سوزش شدید تر میشه الانم حامله هستم یکسره شب وروز سوزش دارم بخدا دارم میمیرم نمیدونم چیکارکنم هیچ دارویی تاثیر نمیزاره لطفا بگین چیکارکنم سوزش بدون عفونت علتش چیه موقع سوزش کمردرد هم هستم ممکنه تنگی مجرا باسنگ داشته باشم و راستی تازگی ها رفتم دکتر چون یبوست هم دارم گفت تا یبوستت درمان نشه سوزشت هم خوب نمیشه چون به خاطر یبوست سوزش داری رفتم سیستوسکوپی انجام ندادن میگن هنوز جوون هستین وبا این سونو فقط داخل مثانه رو میبینیم هیچ کمکی بهت نمیکنه که سوزشت کم بشه چجوری میتونم بفهمم تنگی مجرا دارم یان با چه نوع عکسی معلوم میشه توحاملگی مشکلی نداره آقای دکتر شب تا صبح ۵ ال۶ دفعه برا ادرار باید بلند شم و همش حس میکنم بازم ادرار دارم. پسر اولم هیپوسپادیاس ازنکع شدید داره همش فکر میکنم به خاطر سوزشی که دارم این مشکل برا پسرم پیش اومده حالا ناخواسته باردارشدم وخیلی میترسم که مشکلی نداشته باشه از بس ازاین سوزش رنج میبرم میگفتم تا سوزشم برطرف نشه بچه نمیخام حالا که باردارم سوزشم بیشتر شده ایا تو بارداری سیستوسکوپی انجام میدین ازشهرستان بیام بخدا زندگیم داره ازهم می‌پاشه به خاطر سوزش نمیتونم نزدیکی داشته باشم شوهرم همش قهره ممنون میشم راهنماییم کنین
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۵ شهریور ۲( 1 هفته پیش)
   با سلام و احترام هایپوسپادیازیس بچه ی اول ربطی به سوزش ادراری شما نداره اگه کشت ادرار منفیه سونوگرافی نرماله و سنگی نداشتین و جریان ادرارتون نرماله بعیده که تنگی مجرا داشته باشین تنگی مجرا تو خانم ها خیلی نادره
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۵ شهریور ۲( 1 هفته پیش)
   حین نزدیکی هم سوزش ادرار دارید؟
  3. تصویر کاربر فرزانه یکشنبه ۲۶ شهریور ۲( 1 هفته پیش)
   سلام بله حین نزدیکی خیلی میسوزه بعدادرار سوزش بیشتر میشه یعنی موقع ادرارراحت ادرار میکنم بعدش به شدت میسوزه
  4. تصویر کاربر فرزانه یکشنبه ۲۶ شهریور ۲( 1 هفته پیش)
   سلام بله حین نزدیکی خیلی میسوزه بعدادرار سوزش بیشتر میشه موقع ادرار راحت ادرار میکنم ولی بعد تموم شدن ادرار به شدت میسوزه
  5. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۲۷ شهریور ۲( 1 هفته پیش)
   فعلا کاری نمیشه کرد تحت نظر متخصص زنان باشید تا زمان وضع حمل سر خود دارویی رو مصرف نکنید
  6. نمایش سایر 4 پاسخ
درحال دریافت اطلاعات
 • تصویر کاربر علی پنجشنبه ۱۲ فروردین ۹۵( 7 سال پیش) تعداد بازدید: 155 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید.
  من دوسال پیش داشتم حرکت کششی کار میکردم که فشار زیادی به کمرم وارد کردم تا سرم به زانوهام برسه. یهو توی بیضه هام احساس بی حسی کردم، وقتی بیضه هامو لمس کردم ، دیدم بیضه ی چپم(فقط چپ) از بین رفته، بعده چند ثانیه بدنم خارش شدیدی کرد و دوباره بیضه چپم تشکیل شد و تا الان مشکلی نداشتم. به نظرتون عقیم شدم؟ میترسم.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۱۲ فروردین ۹۵( 7 سال پیش)
   نه ارتباطی ندارد
 • تصویر کاربر shahram پنجشنبه ۱۲ فروردین ۹۵( 7 سال پیش) تعداد بازدید: 189 مشاهده پرسش
  سلام. من 60 سال دارم. دیابت دارم . هفته پیش هنگامیکه نشسته بودم موقع جابجا شدن با درد شدید بیضه چپ مواجه شدم در حدی که نفسم بند امد و بسختی جابجا شدم .همان شب و فردا درد بصورت مقطعی و سوزن شدن بود و بعد از بررسی ظاهری هیچگونه اثار بالینی اعم از جوش ، سرخی، غده ای سفت زیر دست نبود و خود الت دردی نداشت و هنگام ادرار کردن هم دردی نداشتم و بعد از 2-3 روز کمتر شد. اما بعد از یک هفته دوباره 2 روزیست گاهی درد کمی حس میکنم. (در ضمن گاهی انزال مایع منی دارم اما بدون نعوظ.).
  خوشحال میشم نظرتان را بدانم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۱۲ فروردین ۹۵( 7 سال پیش)
   باید بررسی کامل شوید
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۱۲ فروردین ۹۵( 7 سال پیش)
   باید بررسی کامل شوید
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر مجتبی سه شنبه ۲۹ دی ۹۴( 7 سال پیش) تعداد بازدید: 160 مشاهده پرسش
  با سلام خدمت اقای دکتر
  ببخشید من دوروزی هست بیضه سمت راستم خودبه خود درد میکنه و هیچ مورد مشکوکی ندیدم و دست میزنم هم جاییش دردنمیکنه بنظرتون مشکل از کجاست؟به پزشک مراجعه کنم یا خیر ؟ درضمن ۲۰ ساله هستم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۹ دی ۹۴( 7 سال پیش)
   سونوکنید
 • تصویر کاربر سید سه شنبه ۲۴ آذر ۹۴( 7 سال پیش) تعداد بازدید: 178 مشاهده پرسش
  با عرض سلام خدمت جناب دکتر
  38 سال دارم چند رو زپیش یک چمدان را از روی کمد آوردم پایین بعد از دو ساعت درد در هر دو بیضه ایجاد شد و تا الان یک وقت هایی می گیرد و از بین میرود البته اینجانب پروستاتیت مزمن هم دارم و بعضی اوقات که مقاربت جنسی ندارم این حالت برایم پیش می آید البته این درد بیشتر پشت بیضه ها است سئوالی که داشتم آیا این درد خود به خود برطرف می شود یا خیر البته من هر سری آزمایش ادرار می دهم هیچ گونه عفونتی وجود ندارد . آیا ممکن است به خاطر برداشتن سنگینی باشد .
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۴ آذر ۹۴( 7 سال پیش)
   مهم نیست
 • تصویر کاربر شهبازی سه شنبه ۱۰ آذر ۹۴( 7 سال پیش) تعداد بازدید: 133 مشاهده پرسش
  سرور گرامی جناب آقای دکتر کرمی عزیز
  باسلام و احترام جواب آزمایشی که جنابعالی دستورفرمودید آماده شده لطف می کنید بررسی بفرمایید تا چه درصورت زگیل بودن یا نبودن از طریق کرایو از شر این ضایعات خلاص بشم فکرم رو خیلی درگیر کرده . با تشکربیمار شما
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۱۰ آذر ۹۴( 7 سال پیش)
   نه خوب است
 • تصویر کاربر حسین دوشنبه ۲۳ آذر ۹۴( 7 سال پیش) تعداد بازدید: 2939 مشاهده پرسش
  با عرض سلام و خسته نباشید مشکل زشتی الت دارم جوری که بین کلاهک و استوانه پوست اضافی هست میخواستم بدونم مشکلی در نزدیکی واسم پیش نمیاد و ایا نیاز به عمل هست؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۷ آذر ۹۴( 7 سال پیش)
   بايد ببينم
  2. تصویر کاربر حسین یکشنبه ۸ آذر ۹۴( 7 سال پیش)
   عکش بفرستم واستون از جیمیل
  3. تصویر کاربر حسین یکشنبه ۸ آذر ۹۴( 7 سال پیش)
   از مادرم پرسیدم گفتند که ختنه که شدم پوست اضافی داشتم از دکترا که پرسیده گفتند از هر 5تا بچه 1دونه اش اینطوری میشود میخواستم ببینم درسته این تفسیرات و اینکه اشکال نداری عکس الت بفرستم؟
  4. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۲۳ آذر ۹۴( 7 سال پیش)
   باید ببینم
  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر محمدقدمی سه شنبه ۲۶ آبان ۹۴( 7 سال پیش) تعداد بازدید: 172 مشاهده پرسش
  سلام من وقتی ادرار میکنم از بیضه یه ماده سفید رنگ به حالت چسبی ازش میاد بیرون که سر نوک سوراخش گیر میکنه باید چی کار کنم
  2.وقتی لباس میپوشم فقط باید به حالت بالا باشه و همیشه ابروم میره و وقتی خمش میکنم درد میگیره که سریع باید سرش رو بالا بگیرم چی کار کنم اقای دکتر اروم میره همش توی همه جا
  ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۳ آبان ۹۴( 7 سال پیش)
   ازمایش دهید
  2. تصویر کاربر محمدقدمی شنبه ۲۳ آبان ۹۴( 7 سال پیش)
   چه آزمایشی باید بدم
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۳ آبان ۹۴( 7 سال پیش)
   از همان ترشحات
  4. تصویر کاربر محمدقدمی شنبه ۲۳ آبان ۹۴( 7 سال پیش)
   فقط این ترشحات که ایجاد میشه ،همون لحظه که شدمیشه نمونه بگیرم بیارمش برای آزمایش؟
   بعد بابت همیشه بالا بودن سر بیضه میشه راهنمایی کنید چه روش درمانی داره ؟
  5. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۶ آبان ۹۴( 7 سال پیش)
   بله
  6. تصویر کاربر محمدقدمی سه شنبه ۲۶ آبان ۹۴( 7 سال پیش)
   باشه میگیرم میرم آقای دکتر باهات سوال دوم هم میشه راهنمایی کنید (سر بالا بودنش )
  7. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۶ آبان ۹۴( 7 سال پیش)
   تشکر
  8. نمایش سایر 6 پاسخ
 • تصویر کاربر احمد سه شنبه ۲۸ مهر ۹۴( 7 سال پیش) تعداد بازدید: 161 مشاهده پرسش
  با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما
  من 28 سال سن دارم و از حدود دو سال و نیم پیش توی اسپرمم خون مشاهده کردم چندین بار به پزشک مراجعه کردم و موقتا خوب میشد . خون رو خودم میدیدم اوایل . تا اینکه هفت هشت ماه پیش دوباره اتفاق افتاد و به یک متخصص مراجعه کردم که بعد از آزمایش کشت معلوم شد که عفونت داره . سونوگرافی هم گرفتن ازم که اندازه بیضه ها مشکلی نداشت . کلیه هم مشکلی نداشت فقط تو گزارش سونو گرافی نوشته بود که یه کیسته خیلی خفیف هست روی پروستاتم . سونوگرافی مثانه هم طبیعی بود . البته این بار خون ندیدم . قهوه ای تیره بود اسپرمم . بعد مجددا آنتی بیوتیک دادن و خوب شد اما طبق آزمایش هنوز اسپرمم ضعبف بود . دارو دادن تا همین دو ماه پیش مصرف میکردم . چند روز پیش مجددا که طبق برنامه آزمایش گرفتم و بردم عفونت رفع شده بود انگار و فقط حجم مایه منی کم بود و اعلب فاکتور های آنالیز رو زده بود عیر نرمال ( پیوست چواب آزمایش هست ) . علاوه بر این ها من اخیرا هر بار که انزال میشم حدود یک ساعت بعد یه درد در بیضه ها و مثانه م شروع میشه و اگه مسکن نخورم حدود بیست و چهار ساعت بعدش و گاهی کمتر و یا بیشتر خوب میشه . این شد که بیضه هام رو هم معاینه کردن این بار و گفتن که واریکوسل دو طرفه دارم احتمالا و برام سنوگرافی نوشتن و چون مشکل شغلی داشتم نرسیدم برم انجام بدم . من خودمم یکی دو ساعت بعد از انزال یه دسته رگ در دو طرف بیضه م قابل لمسه . چون دکتر گفتن که اگه باشه باید عمل کنی و ...
  میخواستم بدونم آیا عمل نیاز داره ؟؟ اگه عمل نکنم چی میشه ؟؟ خطرناکه عمل نکردنش ؟؟
  آیا امکان عمل همزمان واریکوسل بیضه و لاپراسکوپی پروستات وجود داره ؟؟
  من ورزش هم مرتب میکنم آیا به خاطر اونه؟ ( کونگ فو ) و اگه عمل کنم ورزشم مختل نمیشه ؟
  ضمن اینکه من مجردم و مقدار اسپرمم همیشه توی تست آزمایشگاهی خیلی کمه اما اگه به مدت طولانی تحریک بشم زیاده . و اخیرا جهش اسپرمم گاها دو شاخه ست . ادارارم هم نه همیشه اما بعضی وقت ها هم یه مقداری کمی سوزش داره و هم بعضی وقت ها باریکه
  ممنون میشم راهنماییم کنید
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۸ مهر ۹۴( 7 سال پیش)
   باید معاینه کنم
 • تصویر کاربر سینا یکشنبه ۱ شهریور ۹۴( 8 سال پیش) تعداد بازدید: 184 مشاهده پرسش
  اقای دکتر سلام من 19 سالمه ایا اگه هر 2 روز یک بار استمنا کنم ک برای من ناخواسته است و دسته خودم نیست ضرر دارد؟ توصیه شما برا ی کم کردن چیست؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۱ شهریور ۹۴( 8 سال پیش)
   قطع آن کمک کننده است
 • تصویر کاربر احسان چهارشنبه ۷ مرداد ۹۴( 8 سال پیش) تعداد بازدید: 195 مشاهده پرسش
  با سلام آقای دکتر بنده عکس پرسش p25m69960 را از زیپ خارج کردم و دوباره فرستادم خواهشمندم ملاحظه فرمائید.
  خیلی ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۷ مرداد ۹۴( 8 سال پیش)
   آلت نهفته است
درحال دریافت اطلاعات

مطالب بیشتری بخوانید

اندامهای تناسلی مردانه شامل قسمتهای داخلی و خارجی است. اندامهای اصلی تولید مثل شامل آلت تناسلی، کیسه…
چربی بالای آلت (FUPA) موردی طبیعی است. به این چربی، مونس پوبیس (تپه ونوس) یا پانیکولوس نیز…
زگیل تناسلی شایعترین بیماری منتقل شونده از طریق تماس جنسی آلوده است. بیش از 140 نوع HPV…

روزای هفته

ساعت مطب

شنبه (مطب قلهک)

14:00 - 19:00

دوشنبه (مطب قلهک)

14:00 - 19:00

سه شنبه (مطب نیکان)

14:00 - 19:00

پنج شنبه (مطب نیکان)

09:00 - 12:00

حالب

+54 مطلب