جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

مثانه پركار یا تكرر ادرار مزاحم زندگی روزمره

دکترحسین کرمی

دکترحسین کرمی

در این مقاله مطالعه می‌کنید:
اختلال در مثانه یا مثانه بیش‌ فعال باعث می‌ شود فرد ناگهان نیاز شدیدی به دفع ادرار پیدا کند. همچنین ممکن است منجر به ادرار غیر ارادی در فرد شود که به آن بی‌اختیار ادراری می گویند. معمولاً خانم‌ ها بیشتر از مردان به این عارضه دچار می‌شوند.

کنترل علائم این بیماری کمی دشوار است زیرا نمی‌ توان پیش ‌بینی کرد چه زمان اتفاق می افتد. این عارضه گاهی برای شخص شرم‌ آور است و در فعالیت‌های اجتماعی و کیفیت کلی زندگی او مشکل ایجاد می‌کند. این بیماری حتی می‌تواند باعث گوشه‌ گیری و تنش احساسی در فرد مبتلا شود.

با این حال، راه‌ های زیادی برای درمان این عارضه وجود دارد که به فرد کمک می‌کند علائم آن را کنترل کند. درمان اختلال مثانه وجهه فرد را بهتر می‌کند و ادرار غیر ارادی را در او کاهش می‌دهد. در ادامه مطلب، مثانه تحریک پذیر را بیشتر توضیح خواهیم داد.

مثانه تحریک پذیر

علائم مثانه پرکار

اینکه گاه‌ به‌ گاه دچار ادرار غیر ارادی شوید به این معنا نیست که مثانه بیش‌ فعال دارید. به این اتفاق ریزش ادراری می گویند که می‌تواند دلایل دیگری داشته باشد. برای مثال خندیدن بیش از حد یا نگه‌ داشتن ادرار بعض اوقات منجر به این اتفاق می‌شود.

زمانی می گوییم فرد مثانه بیش‌ فعال دارد که ریزش به صورت مداوم اتفاق بیفتد و حالتی کاملاً اضطراری داشته باشد.  از جمله علائم اختلال مثانه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

Check Mark on Google Android 12.0 نیاز ضروری و غیرقابل کنترل به دفع ادرار

Check Mark on Google Android 12.0 تکرار ادرار غیر ارادی به دفعات

Check Mark on Google Android 12.0 دستشویی رفتن بیش از حد (مثلاً بیش از هشت بار در شبانه روز)

Check Mark on Google Android 12.0 بیش از یک بار بیدار شدن در شب برای دفع ادرار

علائم مثانه پرکار ممکن است تغییر کند یا اینکه در هر فردی متفاوت باشد. به همین خاطر به سختی می‌توان این بیماری را بدون مراجعه به پزشک تشخیص داد.

درمان مثانه پرکار

برای کنترل علائم مثانه پرکار، روش‌هایی وجود دارد که در زیر به آن‌ها اشاره می‌کنیم.

درمان مثانه بیش فعال با ورزش کف لگن

بعضی از درمانگران فیزیکی متخصص ماهیچه‌های لگن هستند. آن‌ها می‌توانند با ارائه تمرین‌های فیزیکی و تقویت ماهیچه‌های لگن بعضی از مشکلات ادراری، از جمله تکرر ادرار، اضطرار ادرار و علائم شب‌ادراری را در فرد کاهش دهند.

درمان مثانه بیش فعال با دارو

داروهایی که به درمان اختلال مثانه کمک می‌کند، بر دو مورد تمرکز دارند:  اول کاهش علائم و دوم کاهش دفعات ادرار (چه به صورت ارادی و چه غیرارادی). از جمله این داروهامی توان به تولترودین (دترول، دترول ،LA)، تروسپیوم (Sanctura) و میرابگرون (Myrbetriq) اشاره کرد. این داروها گاهی در فرد باعث بروز عوارضی همچون خشک شدن چشم‌ها، خشک شدن دهان و یبوست می‌شود.

درمان با بوتاکس

بعضی اوقات تزریق دوز کمی از بوتاکس باعث از کار افتادن یا ضعیف شدن ماهیچه‌های مثانه می‌شود. در نتیجه انقباض بیش از حد در ماهیچه‌ها صورت نمی‌گیرد و علائم اختلال مثانه کاهش می‌یابند. تأثیر این دارو معمولاً بین شش تا هشت ماه باقی می‌ماند. بنابراین بعد از مدت باید درمان را تکرار کنید.

درمان مثانه ی پرکار با استفاده از تحریک عصب

این فرایند سیگنال‌های الکتریکی عصب‌های مثانه را تغییر می‌دهد. در نتیجه سلول‌های عصبی نمی‌توانند پیامی را به مثانه انتقال دهند. برای این کار سوزنی کوچک را به سیمی کوچک وصل می‌کنند و آن را از طریق پا وارد پوست فرد می‌کنند.

با اینکه این راه درمانی هنوز کاملاً تثبیت نشده است، بعضی از تحقیقات researchTrusted Source نشان داده‌اند که این روش می‌تواند شدت و حالت اضطرار اختلال مثانه را در فرد کاهش دهد.

درمان با استفاده از عمل جراحی

اگر علائم فرد با کمک دارو، تحریک عصب و روش‌های دیگر بهبود پیدا نکند، پزشک با کمک عمل جراحی سعی می کند تا این مشکل را برطرف کند.

درمان گیاهی مثانه تحریک پذیر

برای درمان مثانه تحریک پذیر، چندین مکمل طبیعی و گیاهی توصیه شده است، گرچه تحقیقات محدودی در مورد آنها وجود دارد.

گیاه گوشا جینکی گان: مطابق با تحقیقات، این دارو ترکیبی از 10 گیاه چینی است و تأثیر مثبتی روی انقباض مثانه دارد.

کلاله یا کاکل ذرت: یک داروی  سنتی است که قرن هاست برای بیماری هایی مانند سوزش مثانه و بی اختیاری ادراری شبانه استفاده می شود.

کاپسایسین: این داروی طبیعی از فلفل قرمز گرفته می شود. برخی از تحقیقات، این ماده را یک داروی ارزان و مؤثر برای مثانه های پرکار و بسیار حساس توصیه می کنند.

عصاره دانه پامپکین: تحقیقات شان می دهند که این گیاه برای درمان مثانه تحریک پذیر و بی اختیاری ادراری شبانه مفید است.

هیدروکسید منیزیم: در یک پژوهش کوچک نشان داده شده است که این مکمل، علائم بی اختیاری ادراری و شب ادراری را در 50 درصد از شرکت کننده های زن بهبود می بخشد.

ویتامین D: یک پژوهش صورت گرفته در سال 2010 دریافت که مقادیر ویتامین دی بالاتر، با کاهش احتمال اختلالات کف لگن مانند نشت ادرار در زنان مرتبط است. پژوهش دیگری، رابطه ای میان سطوح ویتامین دی پایین تر و نشت ادرار در زنان مسن تر پیدا کرد.

مصرف ویتامین دی

علت بیش فعالی مثانه

ادرار ابتدا توسط کلیه تولید و سپس وارد مثانه می‌شود. بعد از آن، مغز سیگنال‌هایی می‌فرستد که به شما نشان می هد مثانه‌تان پر شده و باید آن را دفع کنید. وقتی به دستشویی می‌روید، ماهیچه‌های کف لگن منبسط می‌شوند و به ادرار اجازه می‌دهند از بدن خارج شود.

حال وقتی مثانه بیش‌فعال داشته باشید، ماهیچه‌های لگن به صورت غیرارادی فشرده می‌شوند. در نتیجه حتی وقتی مثانه‌تان هنوز پر نشده، مرتب احساس می‌کنید باید به دستشویی بروید. عارضه‌ها و عوامل دیگری هم هستند که می‌توانند منجر به اختلال در مثانه شوند، از جمله:

Reverse Button on Apple iOS 14.6 نوشیدن بیش از حد مایعات

Reverse Button on Apple iOS 14.6 خوردن داروهایی که باعث افزایش تولید ادرار می‌شوند

Reverse Button on Apple iOS 14.6 عفونت مجاری ادرار

Reverse Button on Apple iOS 14.6 استفاده از کافئین، نوشیدنی‌های الکلی یا محرک‌های ادراری

Reverse Button on Apple iOS 14.6 عدم تخلیه کامل مثانه

Reverse Button on Apple iOS 14.6 اختلالات مثانه مانند سنگ مثانه

علت اصلی مثانه بی‌فعال دقیقاً مشخص نیست. هرچه افراد مسن‌تر می‌شوند احتمال ابتلا به این عارضه در آن‌ها بیشتر می‌شود اما نمی‌توان گفت این مسئله یکی از اتفاقات رایج کهولت سن است. بنابراین نباید علائم این بیماری را نادیده بگیرید.

اگر هرگونه از علائم گفته شده را در خودتان مشاهده کردید، حتماً به پزشک مراجعه کنید تا در تشخیص بیماری به شما کمک کند. عملکرد مثانه به سلامت مجاری ادرار بستگی دارد. علت بیش‌فعالی مثانه هم اغلب به مشکلات مجاری ادرار بر می‌گردد.

تشخیص پرکاری مثانه

پزشکان برای تشخیص علت بیش‌فعالی مثانه آزمایش‌های متعددی انجام می‌دهند و حتی ممکن است شما را به متخصص درمان مشکلات مجاری ادرار ارجاع دهند. به این افراد اورولوژیست یا متخصص مجاری ادراری گفته می‌شود. آزمایش‌هایی که برای تشخیص اختلال مثانه استفاده می‌شوند به شرح زیر اند:

آزمایش ادرار

در این روش نمونه‌ای از ادرار فرد می‌گیرند و آن را آزمایش می‌کنند تا هرگونه مورد غیرعادی (مانند وجود خون در ادرار) را تشخیص دهند. این آزمایش در تشخیص عفونت مجاری ادرار یا مشکلات دیگر مجاری ادرار به پزشک کمک می‌کند.

آزمایش ادرار

معاینه فیزیکی

در این روش، پزشک با دست التهاب اطراف شکم و کلیه‌ها را بررسی می‌کند تا در صورت بزرگ شدن پروستات متوجه آن بشود.

عکسبرداری از مثانه

در این تست با استفاده از یک اشعه فراصوت، بعد از دستشویی رفتن میزان ادرار باقی‌مانده در مثانه بیمار را اندازه می‌گیرند.

نوار مثانه یا تست اوروداینمیک

با این آزمایش توانایی مثانه برای ذخیره و نگه‌داشتن ادرار را بررسی می‌کنند.

سیستوسکوپی

در این فرایند، پزشک مثانه بیمار را بیحس کرده و لوله‌ای را به همراه یک لنز وارد آن می‌کند تا داخل مثانه را ببیند. اگر علائم موجود به دلیل موارد غیرطبیعی از جمله سنگ مثانه یا تومور اتفاق افتاده باشد، پزشک می‌تواند با استفاده از این روش به آن پی ببرد. بافت‌برداری یکی دیگر از روش‌هایی است که دکتر می‌تواند به کمک آن این فرایند را انجام دهد.

مثانه بیش فعال در مردان

بیش‌ فعالی مثانه در زنان رایج‌ تر است اما طبق تحقیقات سی درصد از مردان هم علائم بیش‌ فعالی مثانه را به صورت متداوم تجربه می‌کنند. این تعداد حتی ممکن است از آن هم بیشتر باشد زیرا احتمال دارد بعضی از مردان علائم بیش‌ فعالی مثانه را به پزشکشان گزارش نداده باشند. علائم بیش‌ فعالی مثانه در مردان شامل موارد زیر می‌شود:

 • نیاز ضروری به دفع ادرار
 • بیش از هشت بار دستشویی رفتن در روز
 • ریزش ادراری
 • شدت‌ گرفتن ادرار و عدم توانایی کنترل آن

خیلی از موارد بیش‌فعالی مثانه در مردان به دلیل بزرگ شدن پروستات اتفاق می افتد. وقتی غدد پروستات التهاب پیدا می‌کند، این مسئله ممکن است باعث مسدود کردن جریان ادرار و در نتیجه ادرار غیرارادی در مردان شود.

بزرگی پروستات در افراد مسن بیشتر اتفاق می افتد. بنابراین بیش‌فعالی مثانه هم در افراد مسن رایج‌تر است. در این موارد، با درمان بزرگی پروستات علائم بیش‌فعالی مثانه هم از بین خواهد رفت.

بیش‌فعالی مثانه در زنان

بیش‌فعالی مثانه در زنان

احتمال ابتلا به این عارضه در زنان بیشتر است. طبق بررسی‌ها، حداقل چهل درصد از زنان چنین علائمی را به پزشکشان گزارش داده‌اند. این تعداد  ممکن است حتی از آن هم بیشتر باشد زیرا به احتمال زیاد بیمارانی هم هستند که هنوز به پزشک مراجعه نکرده‌اند یا در این مورد به دکتر اطلاعی نداده‌اند. اختلال مثانه علائمی دارد که باعث می‌شود فرد بیشتر احساس نیاز به دفع ادرار کند. از جمله این علائم موارد زیر هستند:

1- احساس ناگهانی برای دفع ادرار

2- عدم توانایی کنترل ادرار

3- دستشویی رفتن بیش از دو بار در شب (هنگام خواب)

4- دستشویی رفتن بیش از هشت بار در روز

دقیقاً مشخص نیست چه موضوعی باعث بیش‌فعالی مثانه می‌شود ولی معمولاً بعد از سن یائسگی این مسئله در زنان رایج است. شاید کاهش استروژن یکی از دلایل این عارضه باشد اما بیش‎فعالی مثانه در هر سنی ممکن است اتفاق بیفتد. بیش‌فعالی مثانه در زنان را می‌تواند با دارو، جراحی و ورزش‌های فیزیکی درمان کرد.

بیش‌فعالی مثانه در شب

نوکتوریا با بیش‌فعالی مثانه فرق می‌کند. درواقع ممکن است برخی افراد هیچ‌یک از علائم بیش‌فعالی مثانه را در طول روز نداشته باشند اما شب‌ها دچار تکرر ادرار شوند.

نوکتوریا بیشتر در افراد بالای شصت سال دیده می‌شود اما از هر سه میان‌سال بالای سی سال، یک نفر به این عارضه دچار است و شب‌ها دو تا سه بار برای دستشویی رفتن از خواب بیدار می‌شود. بیشتر افراد بدون اینکه نیازی به دستشویی رفتن داشته باشند حدود 6 تا 8 ساعت می‌خوابند و بعضی هم یک بار در شب برای دفع ادرار بیدار می‌شوند.

بنابراین اگر بین خواب بیش از یک بار برای دستشویی رفتن بیدار می‌شوید، احتمالاً دچار بیش‌فعالی مثانه در شب هستید.

دکتر حسین کرمی متخصص جراحی کلیه، مجاری ادراری تناسلی و فلوشیپ فوق تخصصی درمان آندوسکوپی و لاپاراسکوپی  

عضو هیئت علمی و دانشیار دانشگاه شهید بهشتی تهران، عضو انجمن ارولوژی اروپا، امریکا و آسیا

3.4/5 - (24 امتیاز)

مشاوره پزشکی

در پایان هر مقاله برای راحتی شما عزیزان، نرم افزار پرسش و پاسخ قرار داده شده است تا به راحتی سوالات خود را با ما در میان بگذارید. از طریق این نرم افزار می توانید پرسش ها و مدارک پزشکی خود را ارسال کنید تا در اسرع وقت به آنها پاسخ داده شود.

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.با توجه به تعداد زیاد سوالات پاسخ شما تا 4 روز کاری به صورت پیامک اطلاع رسانی خواهد شد  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر حسین دوشنبه ۱۴ فروردین ۲( 10 ماه پیش) تعداد بازدید: 83 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید آقای دکتر من ۳۹سالم وقتی مقدارکمی ادراردر مثانه دارم مثانه ام درد می‌کند از هر دوساعت باید به دستشویی برم بعداز دستشویی راحت ترم سیستیسکوبی هم کردم دکتر گفتند مثانه عصبی است وگردن مثانه ات کوچک است قرص تولترودین استفاده می‌کردم ادرارم قطره قطره می‌آمد دیگر استفاده نمیکنم الان خیلی پرکار شده همیشه درد دارم راهنمایی کنید خیلی ممنونم موفق باشید
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۱۴ فروردین ۲( 10 ماه پیش)
   سلام اگر سونوگرافی انجام دادید بفرستید ببینم . حجم باقی مانده ادرار پس از تخلیه در سونوگرافی راباید ببینم
 • تصویر کاربر ج چهارشنبه ۱۰ اسفند ۱( 11 ماه پیش) تعداد بازدید: 105 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر .من امروز رفتم دوباره ازمایش دادم ..همه چی سالم وطبیعی .حتی خون د ر ادرار هم نیست فقط. epcells30-35
  W.s.b10-12.چی میتونه باشه.ممنکنم. هستش.sG1.030.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۱۰ اسفند ۱( 11 ماه پیش)
   مشکلتان را کامل بفرمایید به سوالات قبلی دسترسی ندارم
  2. تصویر کاربر ج چهارشنبه ۱۰ اسفند ۱( 11 ماه پیش)
   سلام آقای دکتر .وقت بخیر .بنده ۵۶ سالمه.تو ازمایش ادار خون دیده شده blood+1 .rbc10-12.wbc1-2 قبلا نیز سابقه دفع سنگ کلیه داشتم .و الان هم شاهد دفع سنگ کلیه .و ریز سنگها هستم .تو سونوگرافی هم نوشته کلیه ها از نظر شکل واکو ژنیسته در حد نرمال هستن .در قسمت مثانه نیزاز نظر حد واندازه در حد نرمال هستن .ضخامت جداره
   مثانه مختصر افزایش و ترابکوله رویت گردیدpvr=10cc.پروستات هم مختصری بزرگتر و حجمی ۴۵ccدارد ..میخواستم نظر حضرت عالی رو در مورد خون در ادراربپرسم . که آیا تومورها اینکه سرطان می‌تواند باشد....در ضمن تکرار ادرار یا سوزش ...هیچ علائمی هم ندارد
  3. تصویر کاربر ج چهارشنبه ۱۰ اسفند ۱( 11 ماه پیش)
   سلام آقای دکتر .وقت بخیر .بنده ۵۶ سالمه.تو ازمایش ادار خون دیده شده blood+1 .rbc10-12.wbc1-2 قبلا نیز سابقه دفع سنگ کلیه داشتم .و الان هم شاهد دفع سنگ کلیه .و ریز سنگها هستم .تو سونوگرافی هم نوشته کلیه ها از نظر شکل واکو ژنیسته در حد نرمال هستن .در قسمت مثانه نیزاز نظر حد واندازه در حد نرمال هستن .ضخامت جداره
   مثانه مختصر افزایش و ترابکوله رویت گردیدpvr=10cc.پروستات هم مختصری بزرگتر و حجمی ۴۵ccدارد ..میخواستم نظر حضرت عالی رو در مورد خون در ادراربپرسم . که آیا تومورها اینکه سرطان می‌تواند باشد....در ضمن تکرار ادرار یا سوزش ...هیچ علائمی هم ندارد دیروز هم این جواب ارامایش بوده .
  4. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۱۰ اسفند ۱( 11 ماه پیش)
   میتونه در زمینه سنگ بوده باشد . اگر تکرار شد حتما سیستوسکوپی انجام شود .
  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر سام یکشنبه ۱۱ دی ۱( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 109 مشاهده پرسش
  با سلام و خسته نباشید، پسرم ۷سالشه، دچار مشکل شب ادراریه، دوسال اسپری دسموپرسین براش میزدیم بهتر بود اما دکتر گفت جلوی رشد قدشو میگیره قطع کردیم، دیگه اوضاع بدتر از قبلم شد، آزمایش ادرار و سونو هم داد گفتن مشکل نداره! اما شبا ۴تا۵بار باید دستشویی بره اکثرا اگه خواب بمونم حتما جاشو کثیف میکنه، چیکارکنم؟؟ با کوچیکترین سرما و سردی خوردن هم بدتر میشه! خواهش میکنم راهنماییم کنین
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۱۱ دی ۱( 1 سال پیش)
   سلام لطفا مدارکشو بفرستین ببینم حتما ایشان باید از نظر نخاعی نیز بررسی بشه . اگر همه چی خوب بود تحت نظر ارولوژیست اطفال و متخصص اطفال داروی دسموپرسین بگیره با دوز کنترل شده
 • تصویر کاربر اصغری یکشنبه ۴ دی ۱( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 106 مشاهده پرسش
  با سلام لطفا در خصوص نتیجه پاتولوژی تومور موجود در مثانه راهنمایی بفرمایید
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۴ دی ۱( 1 سال پیش)
   سلام گرید یا همان درجه پایین است هرچند پاتولوژی کامل توضیح نداده و اطلاعات کامل تری لازم است ولی براین اساس ماهانه سپس هر ۳ ماه سیستوسکوپی شوند
 • تصویر کاربر Fatima دوشنبه ۱۴ آذر ۱( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 111 مشاهده پرسش
  سلام وقت بخیر من خانمی۲۳ساله و مجرد هستم.نزدیک دو سال میشه که از تکرر ادرار رنج میبرم.حجم ادرارم زیاده و مرتب باید برم دستشویی.اوایل ازمایش دادم و گفتن که عفونت دارم فکر کنم گفتن عفونت کولون دارو مصرف کردم بعد از قطع دارو یه کم خوب شدم ولی بعد از یه هفته علائم برگشت رفتم آزمایش و قرص فنازومکس دادن خوردم یه کم بهتر شدم و بعد از اتمام دوبارع برگشت نزدیک دوساله همش ازمایش دادم چقدر انتی بیوتیک مصرف کردم ولی فرقی نمیکنه.خوب نمیشم.احساس دفع ادرار دارم و واقعا هم حجم ادرارم زیاده طب سوزنی رفتم،چقدر دارو طب سنتی مصرف کردم.دوبارع به دکتر اورولوژی مراجعه کردم ازمایش دادم سونوگرافی رفتم اما چیزی نبود یه کم عفونت قارچ بود که دارو خوردم و بازم بی تاثیر.هوا سرد شه بیشتر اذیت میشم دارو ویسول و یوریناسین و باکلوفن و اسنترا و سرمنتا و ...مصرف کردم بازم هیچ فرقی نکردم.گفتن استرسیع بازم دارو اثر نکرد.واقعا خسته شدم باید چکار کنم ادرارم زیاد و بی رنگه شاید نیاز باشع هر یه ربع برم دستشویی.شبا از خواب بیدار نمیشم ولی در طول روز به خصوص عصرا نزدیک سی چهل بار باید برم دستشویی.راهنماییم کنین لطفا
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۱۴ آذر ۱( 1 سال پیش)
   سلام در سونوگرافی باقی مانده ادرار ۳۰ سی سی و نرمال است ولی به گفته خودتان هربار پس از دفع اگر میزان ادرار باز هم زیاد است بهتر است نوار مثانه دهید . معمولا در سنین شما علل در زمینه استرس مطرح است و یافته ای پیدا نمیشود و با دارو کنترل میشود
 • تصویر کاربر قشم دوشنبه ۱۴ آذر ۱( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 104 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر پسری هستم 31 موقع کلاس های کنکور استرس سبب شد هر روز وسط جلسه برم دستشویی برام خجالت اور بود کلاسها رو رها کردم بعد از اون هر وقت اضطرابی یا دلشوره ایی به من وارد بشه در اون لحظه احتمل داره چهار پنج بارشاید هم بیشتر هر بیست دقیقه برم تخلیه شبها راحت میخوابم بدون ادرار ولی خیلی توو این ده سال زجر کشیدم شما ما رو بهتر درک میکنین دارویی داره اقای دکتر
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۱۳ آذر ۱( 1 سال پیش)
   با سلام و احترام بهتر است یک سونوگرافی انجام دهید و باقی مانده حجم ادرار چک شود تولترودین میتواند کمک کننده باشد
  2. تصویر کاربر قشم یکشنبه ۱۳ آذر ۱( 1 سال پیش)
   ممنون اقای دکتر تولترودین رو چند ساعت در روز مصرف کنم و تا چند روز
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۱۴ آذر ۱( 1 سال پیش)
   تا یک ماه ۲ میلیگرم شروع کنید ببینید چطور میشه
  4. تصویر کاربر قشم یکشنبه ۱۳ آذر ۱( 1 سال پیش)
   در روز چند بار
  5. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۱۴ آذر ۱( 1 سال پیش)
   فعلا یکبار
  6. نمایش سایر 4 پاسخ
 • تصویر کاربر حمید دوشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 259 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر
  خود ارضای داشتم ب دلیل این تنبلی مثانه گرفتم. پشت سرهم باید برم دستشوی. و سوزش درد اصلا ندارم. سیگار و قلیون و الکلی استفاده نمیکنم.و اینکه دیدم اینطور شد ترک خود ارضای شدم.ممنون میشم اگر ممکنه بگید چه دارویی استفاده کنم.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱( 1 سال پیش)
   3-سلام ، بايد جهت بررسي از نظر مثانه عصبي تست اروديناميك يا نوار مثانه بگيريد
 • تصویر کاربر ... شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 149 مشاهده پرسش
  با سلام و عرض ادب خدمت دکتر کرمی
  بنده پسر مجرد 23ساله هستم
  بعضی مواقع زیر شکمم درد میگیره و حس میکنم مثانه ام کامل تخلیه نمیشه و باید چند بار برم سرویس بهداشتی و اکثر مواقع ادرارم زرد رنگ هست و بعضی مواقع سوزش داره و بدبو هست.
  سونو گرافی هم انجام دادم که عکسش رو پیوست میکنم لطفاً بررسی کنید و بفرمایید مشکل چیست و اگه نیاز به مصرف دارویی هست ممنون میشم بگید .
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱( 1 سال پیش)
   3-سلام ، بايد جهت بررسي از نظر مثانه عصبي تست اروديناميك يا نوار مثانه بگيريد
 • تصویر کاربر مریم پنجشنبه ۲۸ بهمن ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 239 مشاهده پرسش
  سلام خانم 56ساله دوسال یکبار چکاب میشوم امسال چکاب کلیه و مثانه شدم ازپزشک خواستم مانند ادرار را چک نمایند درمطب مثانه ام خالی بود تقریبا نزدیک یک پارچ کوچک اب خوردم سونو شدم ادرارقبل ازتخلیه 290بود بعد ازتخلیه ادرار بدلیل اینکه یک بیمار رفته بود تقریبا یکربع بیست دقیقه معطل شدم ادرار بعد ازتخلیه 90سی سی یود آیا این بدلیل نوشیدن فراوان اب ومعطل شدن یکربع تا بیست دقیقه جهت سونو بعداز تخلیه بود یامن مشکل دارم درضمن من هیچ مشکلی ندارم فقط کمی آدم مضطرب ووسواسی هستم چند دفعه درسال احساس کردم یکم ادرارم کامل تخلیه نشده
  حالا ممکنه مشکل رزیدو داشته باشم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۲۸ بهمن ۰( 2 سال پیش)
   قرص vsol هر روز یک عدد
 • تصویر کاربر مهرداد پنجشنبه ۲۸ بهمن ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 217 مشاهده پرسش
  سلام من ۵۰سالمه ودراخر ادرارم امروز دو قطره خون امده
  1. تصویر کاربر مهرداد جمعه ۲۲ بهمن ۰( 2 سال پیش)
   سلام من ۵۰سالمه امروزصبح مشاهده کردم دو قطره خون در اخر ادرام امده وبار دوم ظهر ادرارم سفید بود ویک قطره خون دراخر دیدم
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۲۸ بهمن ۰( 2 سال پیش)
   1-سلام، بهتر است سونوگرافي كنيد.
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
درحال دریافت اطلاعات

مطالب بیشتری بخوانید

زگیل در سر نشانه ی چیست؟ زگیل در سر نشانه ی ویروس پاپیلومای انسانی و زگیل سر…
فرق گوشت اضافه و زگیل در چیست؟ اولین تفاوت در شکل ظاهری می باشد، گوشت اضافه یک…
زگیل های تناسلی برجستگی هایی به رنگ پوست یا سفید رنگ هستند که در ناحیه تناسلی یا…

روزای هفته

ساعت مطب

شنبه (مطب نیکان)

14:00 - 19:00

دوشنبه

تعطیل است

سه شنبه (مطب نیکان)

13:00 - 19:00

پنج شنبه (مطب نیکان)

09:00 - 14:00

جستجو

حالب

+54 مطلب

پرسش از دکتر