پاسخهای علمی دکتر کرمی درباره خود ارضایی

تصویر دکترحسین کرمی

دکترحسین کرمی

در این مقاله مطالعه می‌کنید:

 امروزه جوانان زیادی در داخل کشور و خارج از کشور که از بینندگان سایت من بوده و گهگاهی جهت ویزیت به مطب تشریف می آورند، سوالاتی درباره خودارضائی و عوارض و عواقب آن می پرسند و درباره آن نگرانند.با توجه به اهمیت این موضوع بنده بر آن شدم که اطلاعات کاملی درباره ی عوارض خودارضایی و درمان خودارضایی تهیه و در اختیار شما خوانندگان این مفاله قرار دهم.در ابتدا نمونه سوالاتی که از اینجانب انجام شده را عنوان و سپس درباره تک تک آنها توضیحات لازم را ارائه می نمایم.

ترس از عقيم شدن به دليل خود ارضايي حقیقت دارد؟

ترس از عقيم شدن به دليل خود ارضايي

خود ارضایی به هیچ عنوان باعث عقیم شدن شما نخواهد شد اما عوارضی که بر روح و روان شما خواهد گذاشت بسیار خطرناک و گاهی جبران ناپذیر است.

 

خودارضایی در دختران و تاثیرات آن بعد از ازدواج

خانم جوانی که قبل از ازدواج عادت به خودارضائی داشتند بعد از ازدواج از مقاربت با همسر لذت نمی برند و به اوج لذت جنسی یا ارگاسم نمی رسند.

یکی از عوارض خودارضائی مکرر، شرطی شدن این رفتار و عادت به ارضاء در یک وضعیت خاص می باشد که این قضیه باعث می شود که اغلب مبتلایان به این عادت، در هنگام مقاربت طبیعی و رسیدن به ارگاسم مشکل پیدا کنند و چه بسا به ارگاسم نمی رسند. این امر در خانم ها با شدت بیشتری می تواند نمود پیدا کند.

عقيم شدن به دليل خود ارضايي

آيا خودارضايي باعث ناباروري ميشود

خود ارضایی نه در زنان و نه در مردان به هیج عنوان باعث تا نا باروری نمی شود.

آيا خود ارضايي باعث نازایی میشود؟

ايا خود ارضايي زن باعث نازايي ميشود؟ نه خودارضایی به هیچ وجه روی باروری شما تأثیر نمی گذارد. افسانه های زیادی در مورد ناباروری وجود دارد. برخی افراد معتقدند که خودارضایی می تواند باعث ناباروری شود. اما از لحاظ علمی هنوز چیزی ثابت نشده است.

آيا خود ارضايي باعث عقيم شدن ميشود؟

مرد جوانی مبتلا به خودارضائی می باشد از عوارض و عواقب آن مخصوصاً ناباروری نگران است و از من پرسیده است که آيا خودارضايي باعث ناباروري مردان ميشود؟

در مطالعات انجام شده ارتباطی بین عقیم شدن و  ناباروری و خودارضائی پیدا نشده است. تنها مورد استفاده از خودارضائی در پزشکی، جهت تهیه مایع منی در مردان مبتلا به ناباروری می باشد که جهت بررسی آزمایشگاهی علت ناباروری مردان باید آزمایش منی آنها را از نظر شکل و حرکت نطفه ها و موارد دیگر بررسی شود. درست خواندن آزمایش اسپرم خیلی مهم است.

خود ارضایی در زنان

آيا خود ارضايي باعث زود انزالي ميشود؟

فرد دیگر که مبتلا است اظهار می کند که بعد از ازدواج دچار زود انزالی شده است. در صورت تکرار خودارضائی با دفعات بیشتر و به علت تحریک های مکرر اعصاب اتونوم آستانه تحریک پذیری عصبی پائین آمده و لذا افراد مبتلا و مخصوصاً با تعداد بیشتر، تحریک پذیری بیشتری نسبت به عوامل محرک بیرونی پیدا کرده و لذا می تواند باعث زودانزالی مردان شود.

ايا خود ارضايي باعث ضعيف شدن چشم و بدن ميشود؟

فرد دیگر اظهار می دارد که مبتلا به تاری دید، ضعف و بی حالی و بی حوصلگی و پرخاشگری شده است.

در این عادت به علت تکرار زیاد آن به کرات، عضلات بدن در هنگام انال تحریک و منقبض و لذا باعث مصرف انرژی بیشتر و بالارفتن اسید لاکتیک در عضلات شده و لذا ضعف و خستگی و بی حالی به سراغ فرد می آید که هر چه تعداد انجام بیشتر باشد، این ضعف شدیدتر است.

ايا خودارضايي باعث واريكوسل ميشود؟

خود ارضایی به تنهایی باعث ایجاد واریکوسل نمی شودو اما اگر شما واریکوسل دارید از خودارضایی پرهیز کنید زیرا باعث بدتر شدن بیماری می شود. اگر نمیدانید وایکوسل چه شکلی است تصاویر واریکوسل را ببینید تا در صورت درگیر شدن با واریکوسل آن را بشناسید.

درمان خودارضايي از نظر علمی

مثل مشهور که ماهی را هر موقع از آب بگیری تازه است بهترین کار اتخاذ یک تصمیم قاطع، عمل به جمله مشهور که خواستن توانستن است می باشد و لذا اولین  اقدام درمان تصمیم قاطع بر ترک خود ارضایی است. با انجام این کار ها خود را از نظر روانی آماده کنید:

با توجه به نمونه سوالات مطرح شده در این جا به بررسی علمی خود ارضایی و درمان خود ارضايي از نظر علمي در پسران و خانم ها پرداختیم و امیدواریم به رعایت این موارد خودارضایی را ترک نمایید.

انزال زودرس

خود ارضایی چیست؟

در این روش فرد با خیالپردازی و بدور از واقعیت و با تحریک دستگاه تناسلی و پردازش ذهنی صحنه های تحریک کننده سعی می کند که خود را به اوج لذت جنسی یا ارگاسم برساند و با تکرار آن به صورت یک عادت درآمده و کسانی را می بینیم که سرانجام متأسفانه اعتیاد به خودارضائی پیدا می کنند.

خودارضائی اختصاص به مردان نداشته و زنانی را که مبتلا به این امر هستند در سطح جامعه مشاهده می کنیم. این امر می تواند مثل اعتیاد های دیگر روح و روان و جسم فرد را تحت تأثیر قرار می دهد.

سوالی که در ذهن شما ممکن است ایجاد شود این است که چه در مقاربت طبیعی و چه در خود ارضایی ارگاسم یا اوج لذت جنسی ایجاد و در هر دو انزال اتفاق می افتد پس چه فرقی بین این دو امر وجود دارد؟

جواب

در مقاربت طبیعی فاز هیجان جنسی به همراه جنبه های مهم عاطفی و با سیر مراحل طبیعی خود پیش می رود ولی در خودارضائی این فاز به صورت short cut و میانبر بوده و بصورت سریع و فاقد جنبه های عاطفی می باشد که با تکرار و مخصوصاً درجات بالای آن عوارض خاص خودش را ایجاد می کند.

امروزه ما در سطح جامعه کسانی را می بینیم که به بدترین مواد مخدر اعتیاد داشته اند ولی با یک تصمیم قاطع و ترک آن ها مسیر درست زندگی را طی می کنند که خودارضائی در مقایسه با آنان ناچیز و قابل مقایسه نمی باشد. پس نتیجه اینکه با توکل بر خدا و اتخاذ یک تصمیم قاطع می توان به سادگی از شر این رفتار که باعث آسیب جسمی و روحی می گردد خلاص شد.

4/5 - (160 امتیاز)

مشاوره پزشکی

در پایان هر مقاله برای راحتی شما عزیزان، نرم افزار پرسش و پاسخ قرار داده شده است تا به راحتی سوالات خود را با ما در میان بگذارید. از طریق این نرم افزار می توانید پرسش ها و مدارک پزشکی خود را ارسال کنید تا در اسرع وقت به آنها پاسخ داده شود.

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.با توجه به تعداد زیاد سوالات پاسخ شما تا 4 روز کاری به صورت پیامک اطلاع رسانی خواهد شد  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر ارین یکشنبه ۷ آذر ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 261 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر وقتتون بخیر خسته نباشید.
  جناب دکتر من ۱۷ سالمه و تقریبا ۲ سال میشه که خودارضایی میکنم ولی نه به تعداد زیاد و وسواس گونه. شاید ۳ الی ۴ بار در هفته که دارم کمش میکنم. آقای دکتر یه مدتی میشه نزدیک دو هفته هست که حس میکنم نیاز جنسیم کم شده و دیگه مثل سابق نیست و اون لذت سابق در خودارضایی رو ندارم و این موضوع اعصاب من رو بهم هم ریخته. خواستم از خدمتتون بپرسم این موضوع میتونه برای آینده من مشکل ساز بشه؟ یا اگر تعداد خود ارضایی رو کم کنم اوضاع بهتر میشه؟ خیلی نگران آینده هستم. آقای دکتر با ترک خودارضایی وضعیت کامل به قبل بر میگردد؟ یا این عوارض غیرقابل برگشت به این راحتی هستند؟ و آقای دکتر زمان زیادی طول میکشد تا مثل قبل شود؟
  خیلی ممنونم از وقتی که میذارین واقعا لطف میکنین
  1. تصویر کاربر ارین پنجشنبه ۴ آذر ۰( 2 سال پیش)
   آقای دکتر ممنون میشم پاسخ بدین
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۶ آذر ۰( 2 سال پیش)
   بعد از ازدواج و به تدریج این مشکلتون حل میشه
  3. تصویر کاربر ارین شنبه ۶ آذر ۰( 2 سال پیش)
   ممنون آقای دکتر پس یعنی مشکلی نیست طبیعیه؟
  4. تصویر کاربر ارین شنبه ۶ آذر ۰( 2 سال پیش)
   ممنون آقای دکتر پس یعنی مشکلی نیست طبیعیه؟
  5. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۷ آذر ۰( 2 سال پیش)
   خیر مشکلی نیست
  6. نمایش سایر 4 پاسخ
 • تصویر کاربر M شنبه ۲۹ آبان ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 252 مشاهده پرسش
  سلام من دو هفته پيش احساس گلو درد سرما خوردگي داشتم
  نگاه كردم پرز هاي چشايي مو ديدم و لوزه هاي ملتهب كه يك بار حالت خفگس طور داشتم و مث وقتابي كه به چيزي الرژي ميدم شدم درصورتي كه مواد خاصي استفاده نكرده بودم
  سرچ كردم يكي نوشته بود سرطان گلو
  يكي نوشته بود زيگيل تناسلي سرطانيه
  صدامم يه نصفه روز گرفت و انقد علايمو خوندم تلقين كردم ترسيدم مثلا نوك زبونم يكم بي حس شد همون روز
  بهد ديگه مشكلي نبود وقت دكتر دهانم گرفتم رفتم نيومده بعد گفتم حتما خوب سدم و طوري نيس چند روز پيش موقع نفس كشيدن چن بار حس كردم قفسه سينم ميسوزه
  حالا من نميدونم پرز چشايي
  چيه واقعا گيج شدم و سر در گمم ممنون ميشم راهنماييم كنين من چند ماهه سيگار ميكشم ولي فكر نميكنم براي اون باشه ممنونم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۹ آبان ۰( 2 سال پیش)
   در مورد زگیل وقتی فرد مبتلا بشه ممکنه بدن بتونه مقابله کنه و ویروس از بدن پاک بشه ، ممکنه در بدن بمونه و عود کنه. بهترین درمان کرایو است. تیغ زدن و لیزر باعث پخش آن می شود. در مورد واکسن ، قبل از ابتلا به زگیل ، در خانم ها موثر است بعد از ابتلا اثر ندارد. در خانم ها باید پس از ابتلا سالانه پاپ اسمیر انجام شود از جهت خطر ابتلا به سرطان دهانه رحم
  2. تصویر کاربر M شنبه ۲۹ آبان ۰( 2 سال پیش)
   من سوالم و عكس هام راجب دهان و گلوم بود
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۹ آبان ۰( 2 سال پیش)
   زگیل دهانی ندارید نگران نباشید
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر پرنیا جمعه ۲۸ آبان ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 206 مشاهده پرسش
  آقای دکتر سلام . دخترم و مجرد و هیچ رابطه ایی باکسی نداشتم و ندارم . چندروزه این سفیدکها رو نزدیک خروجی ادرار دیدم و خارش و سوزش و هیچی نداره .
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۲۸ آبان ۰( 2 سال پیش)
   عفونت قارچی هست
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۲۸ آبان ۰( 2 سال پیش)
   پماد کلوتریمازول هر 12 ساعت و کپسول فلوکونازول 150 هر 3 روز یک عدد تا یک هفته مصرف کنید
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر محمد جمعه ۲۸ آبان ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 260 مشاهده پرسش
  سلام .چند روزه این ضایعات پایین التم در اومده درد و سوزشم نداره .میخواستم بپرسم اینا چیه و باید چکار کنم.با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۲۸ آبان ۰( 2 سال پیش)
   پماد کالامین دی هر 8 ساعت و شستشوی روزانه با شامپو بچه
 • تصویر کاربر Hosin پنجشنبه ۶ آبان ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 221 مشاهده پرسش
  سلام عرض ادب خدمت جناب دکتر
  حدود ۶ سال هس که گرفتار خودارضایی شدم
  و حس میکنم بیضه چپ کوچیک شده احساس سوزش و درد در کشاله ران سمت راست دارم ایا با ترک خودارضایی این علایم گم خواهد شد ینی بیضه به صورت نرمال در می ایند ؟؟ ممنون میشم راهنماییم کنید
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۶ آبان ۰( 2 سال پیش)
   بیاید از نزدیک معاینه کنم
 • تصویر کاربر مجتبی پنجشنبه ۶ آبان ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 293 مشاهده پرسش
  سلام وقتتون بخیر جناب دکتر بنده ۳۰ سالم متاهل هستم در زمان مجردی خودارضایی داشتم ولی الان هم که ازدواج کردم و از رابطه خودم و همسرم راضی هستم ولی دو بار اتفاق افتاده که خود ارضایی کردم چکار باید بکنم ممنون میشم راهنماییم کنید
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۶ آبان ۰( 2 سال پیش)
   داشتن رابطه منظم 2-3 بار در هفته مانع انجام این کار میشه
 • تصویر کاربر علی دوشنبه ۳ آبان ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 278 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید
  من مجردم 32 سالمه و چهار پنج روز پیش یک رگ یا نمیدونم چی هست در طول آلتم بوجود اومده که دو سه روزه زیر کلاهک آلت هم ورم کرده اضافه شده
  خیلی لطف میکنین منو راهنمایی کنین از این استرس بیرون بیام
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۳ آبان ۰( 2 سال پیش)
   عکسش رو بفرستید ببینم
  2. تصویر کاربر علی یکشنبه ۲ آبان ۰( 2 سال پیش)
   با عرض معزرت
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۳ آبان ۰( 2 سال پیش)
   خشکی و حساسیت پوستی هست
  4. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۳ آبان ۰( 2 سال پیش)
   پماد کالامین دی و تریامسینولون هر 8 ساعت موضعی استفاده کنید
  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر علی دوشنبه ۳ آبان ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 346 مشاهده پرسش
  سلام وقت شما بخیر
  خدمت جناب پرفسور کرمی عزیز
  لطفا عکس را رویت بفرمایید و نظرتان را اعلام کنید ممنون
  1. تصویر کاربر علی چهارشنبه ۲۸ مهر ۰( 2 سال پیش)
   سلام
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۳ آبان ۰( 2 سال پیش)
   مشکوک به زگیل است مراجعه کنید از نزدیک معاینه کنم در صورت تایید کرایو کنم
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر سیما دوشنبه ۱۹ مهر ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 250 مشاهده پرسش
  با عرض سلام خدمت آقای دکتر
  من مونث هستم ، به دلیل خود ارضایی های متعددی که دوران مجردی داشتم متاسفانه الان از رابطه با همسرم لذت نمیبرم و به ارگاسم نمی‌رسم میخواستم بپرسم این موضوع درمانی هم داره یا تا آخر عمر هیچ وقت قرار نیس به ارگاسم از طریق همسرم برسم ؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۱۹ مهر ۰( 2 سال پیش)
   معاشقه موثر قبل رابطه و رعایتی نکاتی که در سایت گفتم میتونه در درمانتون موثر باشه
 • تصویر کاربر ضامن پنجشنبه ۱۵ مهر ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 257 مشاهده پرسش
  ضمن سلام خدمت پرفسوردکترکرمی اگه عنایت بفرماید اینجانب روموردعمل جراحی چون شبها تکررادراخلی اذیتم میکنه
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۱۵ مهر ۰( 2 سال پیش)
   سن تون؟
درحال دریافت اطلاعات

مطالب بیشتری بخوانید

روزای هفته

ساعت مطب

شنبه (مطب نیکان)

14:00 - 19:00

دوشنبه

تعطیل است

سه شنبه (مطب نیکان)

13:00 - 19:00

پنج شنبه (مطب نیکان)

09:00 - 14:00

جستجو

حالب

+54 مطلب

پرسش از دکتر