پاسخهای علمی دکتر کرمی درباره خود ارضایی

دکترحسین کرمی

دکترحسین کرمی

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
در این مقاله مطالعه می‌کنید:
 امروزه جوانان زیادی در داخل کشور و خارج از کشور که از بینندگان سایت من بوده و گهگاهی جهت ویزیت به مطب تشریف می آورند، سوالاتی درباره خودارضائی و عوارض و عواقب آن می پرسند و درباره آن نگرانند.با توجه به اهمیت این موضوع بنده بر آن شدم که اطلاعات کاملی درباره ی عوارض خودارضایی و درمان خودارضایی تهیه و در اختیار شما خوانندگان این مفاله قرار دهم.

در ابتدا نمونه سوالاتی که از اینجانب انجام شده را عنوان و سپس درباره تک تک آنها توضیحات لازم را ارائه می نمایم.

خودارضایی در دختران و عدم لذت در رابطه جنسی بعد از ازدواج

خانم جوانی که قبل از ازدواج عادت به خودارضائی داشتند بعد از ازدواج از مقاربت با همسر لذت نمی برند و به اوج لذت جنسی یا ارگاسم نمی رسند.

پاسخ

یکی از عوارض خودارضائی مکرر، شرطی شدن این رفتار و عادت به ارضاء در یک وضعیت خاص می باشد که این قضیه باعث می شود که اغلب مبتلایان به این عادت، در هنگام مقاربت طبیعی و رسیدن به ارگاسم مشکل پیدا کنند و چه بسا به ارگاسم نمی رسند. این امر در خانم ها با شدت بیشتری می تواند نمود پیدا کند.

آيا خود ارضايي باعث نازایی میشود؟

ايا خود ارضايي زن باعث نازايي ميشود؟ نه خودارضایی به هیچ وجه روی باروری شما تأثیر نمی گذارد. افسانه های زیادی در مورد ناباروری وجود دارد. برخی افراد معتقدند که خودارضایی می تواند باعث ناباروری شود. اما از لحاظ علمی هنوز چیزی ثابت نشده است.

آيا خود ارضايي باعث عقيم شدن ميشود؟

مرد جوانی مبتلا به خودارضائی می باشد از عوارض و عواقب آن مخصوصاً ناباروری نگران است و از من پرسیده است که آيا خودارضايي باعث ناباروري مردان ميشود؟

پاسخ

در مطالعات انجام شده ارتباطی بین عقیم شدن و  ناباروری و خودارضائی پیدا نشده است. تنها مورد استفاده از خودارضائی در پزشکی، جهت تهیه مایع منی در مردان مبتلا به ناباروری می باشد که جهت بررسی آزمایشگاهی علت ناباروری مردان باید آزمایش منی آنها را از نظر شکل و حرکت نطفه ها و موارد دیگر بررسی شود.

توجه: آزمایش اسپرم چگونه انجام می شود و چه چیزی را نشان می دهد؟ برای اشنایی بیشتر برروی لینک زیر کلیک کنید.

آزمایش اسپرم

آيا خود ارضايي باعث زود انزالي ميشود؟

فرد دیگر که مبتلا است اظهار می کند که بعد از ازدواج دچار زود انزالی شده است.

پاسخ

در صورت تکرار خودارضائی با دفعات بیشتر و به علت تحریک های مکرر اعصاب اتونوم آستانه تحریک پذیری عصبی پائین آمده و لذا افراد مبتلا و مخصوصاً با تعداد بیشتر، تحریک پذیری بیشتری نسبت به عوامل محرک بیرونی پیدا کرده و لذا می تواند باعث زودانزالی مردان شود.

ايا خود ارضايي باعث ضعيف شدن چشم و بدن ميشود؟

فرد دیگر اظهار می دارد که مبتلا به تاری دید، ضعف و بی حالی و بی حوصلگی و پرخاشگری شده است.

پاسخ

در این عادت به علت تکرار زیاد آن به کرات، عضلات بدن در هنگام انال تحریک و منقبض و لذا باعث مصرف انرژی بیشتر و بالارفتن اسید لاکتیک در عضلات شده و لذا ضعف و خستگی و بی حالی به سراغ فرد می آید که هر چه تعداد انجام بیشتر باشد، این ضعف شدیدتر است.

ايا خودارضايي باعث واريكوسل ميشود؟

خود ارضایی به تنهایی باعث ایجاد واریکوسل نمی شودو اما اگر شما واریکوسل دارید از خودارضایی پرهیز کنید زیرا باعث بدتر شدن بیماری می شود.

درمان خودارضايي از نظر علمی

جوانی دیگر از راه های ترک خود ارضایی پرسیده اند.

پاسخ

مثل مشهور که ماهی را هر موقع از آب بگیری تازه است بهترین کار اتخاذ یک تصمیم قاطع، عمل به جمله مشهور که خواستن توانستن است می باشد و لذا اولین  اقدام درمان تصمیم قاطع بر ترک خود ارضایی است.

 • تقویت اراده با تکرار اینکه من می توانم
 • اجتناب از مشاهده فیلم ها و صحنه های تحریک کننده در فیلم و یا محیط
 • دوری از تنهائی و سرگرم کردن خود به کارهای دسته جمعی
 • شروع ورزش مستمر و مداوم
 • اجتناب از پوشیدن لباسهای تنگ و تحریک کننده
 • دوری از بیکاری و پر کردن فراغت با ورزش و مطالعه
 • عدم خوابیدن به رو در طول شب و روز
 • اجتناب از مصرف محرک های غذایی
 • اجتناب از دستکاری اندام تناسلی

با توجه به نمونه سوالات مطرح شده در این جا به بررسی علمی خود ارضایی و درمان خود ارضايي از نظر علمي در پسران و خانم ها پرداختیم و امیدواریم به رعایت این موارد خودارضایی را ترک نمایید.

خود ارضایی چیست؟

در این روش فرد با خیالپردازی و بدور از واقعیت و با تحریک دستگاه تناسلی و پردازش ذهنی صحنه های تحریک کننده سعی می کند که خود را به اوج لذت جنسی یا ارگاسم برساند و با تکرار آن به صورت یک عادت درآمده و کسانی را می بینیم که سرانجام متأسفانه اعتیاد به خودارضائی پیدا می کنند.

خودارضائی اختصاص به مردان نداشته و زنانی را که مبتلا به این امر هستند در سطح جامعه مشاهده می کنیم. این امر می تواند مثل اعتیاد های دیگر روح و روان و جسم فرد را تحت تأثیر قرار می دهد.

انزال زودرس

سوالی که در ذهن شما ممکن است ایجاد شود این است که چه در مقاربت طبیعی و چه در خود ارضایی ارگاسم یا اوج لذت جنسی ایجاد و در هر دو انزال اتفاق می افتد پس چه فرقی بین این دو امر وجود دارد؟

جواب

در مقاربت طبیعی فاز هیجان جنسی به همراه جنبه های مهم عاطفی و با سیر مراحل طبیعی خود پیش می رود ولی در خودارضائی این فاز به صورت short cut و میانبر بوده و بصورت سریع و فاقد جنبه های عاطفی می باشد که با تکرار و مخصوصاً درجات بالای آن عوارض خاص خودش را ایجاد می کند.

امروزه ما در سطح جامعه کسانی را می بینیم که به بدترین مواد مخدر اعتیاد داشته اند ولی با یک تصمیم قاطع و ترک آن ها مسیر درست زندگی را طی می کنند که خودارضائی در مقایسه با آنان ناچیز و قابل مقایسه نمی باشد. پس نتیجه اینکه با توکل بر خدا و اتخاذ یک تصمیم قاطع می توان به سادگی از شر این رفتار که باعث آسیب جسمی و روحی می گردد خلاص شد.

دکتر حسین کرمی متخصص جراحی کلیه ، مجاری ادراری تناسلی و فلوشیپ فوق تخصصی درمان آندوسکوپی و لاپاراسکوپی  

عضو هیئت علمی و دانشیار دانشگاه شهید بهشتی تهران ، عضو انجمن ارولوژی اروپا ، امریکا و آسیا

مشاوره پزشکی

در پایان هر مقاله برای راحتی شما عزیزان، نرم افزار پرسش و پاسخ قرار داده شده است تا به راحتی سوالات خود را با ما در میان بگذارید. از طریق این نرم افزار می توانید پرسش ها و مدارک پزشکی خود را ارسال کنید تا در اسرع وقت به آنها پاسخ داده شود.

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر ناشناس شنبه ۴ بهمن ۹۹( 10 ماه پیش) تعداد بازدید: 68 مشاهده پرسش
  لطفا ایدی (اسمی که نمایش داده میشه) سوال قبلی بنده با این کدرهگیری رو پاک یا عوض کنید لطفا.. شماره رهگیری شما: Eioci232250
  و بعد این سوالم پاک کنید نمیدونسم اسم‌ و ایدی نمایش داده میشه
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۴ بهمن ۹۹( 10 ماه پیش)
   پیگیری می شود
 • تصویر کاربر رضا شنبه ۴ بهمن ۹۹( 10 ماه پیش) تعداد بازدید: 82 مشاهده پرسش
  با سلام
  اقای دکتر بنده منزل که اومدم بدون دیدن هیچ زایده ای در روز در هنگام دستشویی متوجه این پوست رفتگی در ناحیه بیضه شدم. و هیچ گونه دردی و سوزشی هم نداشتم.
  لطفا راهنمایی بفرمایید چی ممکنه باشه??
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۳ بهمن ۹۹( 10 ماه پیش)
   به نظر چیز مهمی نیست ، چند روز صبر کنید و بهداشت رو رعایت کنید احتمالا خود به خود بهتر شه
  2. تصویر کاربر رضا جمعه ۳ بهمن ۹۹( 10 ماه پیش)
   اقای دکتر یکماه پیش هم سه جهار نقطه پوست رفتگی عین همین دیدم و بدون درد و سوزشی.و ۳ الی ۴ روزه زخم بست و خوب شد. ایا اون هم مورد خاصی نبوده???
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۴ بهمن ۹۹( 10 ماه پیش)
   بله
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر سارابابایی دوشنبه ۲۹ دی ۹۹( 10 ماه پیش) تعداد بازدید: 62 مشاهده پرسش
  سلام.وخت بخیر.زگیل داشتم اطراف واژن وداخل مقعدم.نوع16و56اطراف واژن باکرایو درمان شدولی برای انتهای رکتوم امکان کرایو نیس .دکتربرام کرم آلدرا 12ساشه تجویزکردکه موثرنبود.یه دکتر دیگه هم رفتم گفت باید زیر بیهوشی کوتر کنم.من نمیتونم جراحی برم چون خانوادم اطلاع ندارن.توروخدا برام کرمی پمادی اسیدی برای انتهای رکتوم بگین من بخرم استفاده کنم زگیلا ازبین برن.الان یک‌ونبم ساله این زگیلارو دارموچون داخلن نتونستن کاری بکنن شما بجز جراحی چه راه حلی دارین
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۲۹ دی ۹۹( 10 ماه پیش)
   اگر داخل مقعد است باید با کولونوسکوپی سوزونده شه ، به دکتر گوارش یا جراح عمومی مراجعه کنید
 • تصویر کاربر ن سه شنبه ۳۰ دی ۹۹( 10 ماه پیش) تعداد بازدید: 85 مشاهده پرسش
  باسلام جناب دكتر كرمي
  ببخشيد من تقريبا يك هفته قبل اپيلاسيون در منزل كردم و بعدش ناحيه تناسلي شروع به خارش كرد و بعد از ورزش دانه هايي بيرون ناحيه واژن و افت هايي داخل لبيال ها زد كه ادرار را دردناك كرده بود
  دكتر اولي كه رفتم گفتن عفونت قارچي، دكتر دومي كه رفتم گفتن تبخال تناسلي ، روزانه به مدت ٥ روز قرص اسكلوير ١٠٠٠ مصرف ميكنم و ژلوفن هر ٨ ساعت براي التهاب همراه با صابون بچه كه داراي ويتامين e هست
  سوالم اين هست:
  ١- براي جلوگيري از عود ايا قرص هارو ادامه بدم؟ در فاز سبك تر ٢٠٠ كه گفتين هرروز ؟
  ٢- ايا الان بهبود پيدا كرده با توجه به عكس ها؟
  ٣- تقريبا ٨ ماهه كه ازدواج كردم يعني همسرم دارن اين بيماريو؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۳۰ دی ۹۹( 10 ماه پیش)
   به نظر تبخال بوده
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۳۰ دی ۹۹( 10 ماه پیش)
   داروی آسیکلوویر ۴۰۰ میلیگرم هر ۸ ساعت برای ۷ تا ۱۰ روز همراه با مایعات فراوان استفاده کنید
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۳۰ دی ۹۹( 10 ماه پیش)
   در زمانی که ضایعات پوستی دارین ، رابطه جنسی نداشته باشین
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر مه شنبه ۲۷ دی ۹۹( 10 ماه پیش) تعداد بازدید: 61 مشاهده پرسش
  سلام دکتر خسته نباشید.. من حدود هفت ماه پیش یعنی اواخر خرداد رابطه مقعدی داشتم و به زگیل تناسلی مبتلا شدم که بین فاصله واژن تا مقعد دوتا زگیل زدم که با نمونه برداری مشخص شد به نو 6 و6281 مبتلا شدم بعد از سوزوندن ازبین رفتن حدودا چهار ماه بعد یعنی آذر ماه یکی از زگیل ها دقیقا جای قبلی دوباره رشد کرد اما اینبار کوچیکتر که دکتر گفتن احتمالا همون قبلی کامل ریشش ازبین نرفته بوده که دوباره سوزوندن .‌‌. الان من چند جایی که خوندم گفتن برای دختر باکره آزمایشی وجود ندارد که ببینیم ویروس دفع شده یانه .. دکتر پس من چطور باید متوجه شم که خوب شدم یانه واقعا هیچ آزمایشی نیست؟ من زندگیم برام جهنم شده دستشویی رفتنم دقیقا یک ساعت طول می‌کشه من واقعا آدمی نیستم که بتونم بیخیال این موضوع بشم و باید مطمئن بشم که دیگه آلوده نیستم و کسی رو آلوده نمیکنم تا آروم بشم.. می‌خوام بدونم واقعا آزمایشی برای دختر باکره وجود نداره که من بتونم بعداز یکسال آزمایش بدم و ببینم دفع شده یانه؟؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۷ دی ۹۹( 10 ماه پیش)
   در ۸۰ درصد افراد به مرور از بدن پاک میشه ، اگر ضایعه ی پوستی در حال حاضر ندارید ، نیاز به اقدامی نیست
 • تصویر کاربر امین سه شنبه ۲۳ دی ۹۹( 10 ماه پیش) تعداد بازدید: 82 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر خسته نباشید من حدود 1 سال یه زگیل کوچیک بالاتر از مقعدم حس میکنم و متاسفانه یه کلیپ در مورد زگیل های تناسلی که دیدم خیلی ترسیدم میخواستم ببینم این زگیل تناسلی؟ و درمانش چیه
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۲۱ دی ۹۹( 10 ماه پیش)
   سلام عکس باز نمیشود لطفا مجددا عکس را ارسال کنید تا بررسی کنم و پاسخ دهم
  2. تصویر کاربر امین یکشنبه ۲۱ دی ۹۹( 10 ماه پیش)
   اینم عکس ها مجدد
  3. تصویر کاربر امین یکشنبه ۲۱ دی ۹۹( 10 ماه پیش)
   عکس های مجدد
  4. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۳ دی ۹۹( 10 ماه پیش)
   یا زگیل است یا اسکین تگ ، نمیشه قطعی گفت.
  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر علی جمعه ۱۹ دی ۹۹( 10 ماه پیش) تعداد بازدید: 80 مشاهده پرسش
  سلام دکتر بنده بعداز خود ارضایی با صابون قسمت سر التم بسیار التهاب پیدا کرد قرمز شد خون هم جمع کرده حتی زیر التم چند جا زخم شد خیلی درد ناکه لطفا راهنمایی کنید چکار کنم؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۱۹ دی ۹۹( 10 ماه پیش)
   از پماد زینک اکساید استفاده کنید ، یه مدت خورارضایی و تحریک نداشته باشید
 • تصویر کاربر مهدی چهارشنبه ۱۷ دی ۹۹( 11 ماه پیش) تعداد بازدید: 66 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر خسته نباشید
  من ۴۲ سالمه حدود دو ماهی میشه که در جهت قطر آلت من یک برجستگی خطی عرضی حدودا دو میلیمتر ظاهر شده که با لمس و دقت میشه حسش کرد رنگش هم بعضی وقت ها قرمز میشه بعضی وقتها تقریبا همرنگ پوست میشه. مخصوصا در حالت نعوظ کاملا بشکل یک خط عرضی که کمی برجسته میشه مشخصه ولی هیچ درد و سوزش و ترشح نداره فقط اگه دقت کنم متوجه میشم . خیلی استرس دارم که یه چیز عفونی باشه . لطفاً راهنمایی کنید.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۱۷ دی ۹۹( 11 ماه پیش)
   چیز مهمی نیست ، از پماد موپیروسین هر ۸ ساعت و کپسول سفالکسین هر ۶ ساعت استفاده شود
 • تصویر کاربر Farzaneh شنبه ۱۳ دی ۹۹( 11 ماه پیش) تعداد بازدید: 71 مشاهده پرسش
  شوهرم سردشده ولی نمیدونم مشکل ازچیه بهش هم میگم میگه ازخستگی کاره وفلان دریغ ازیه بغل و بوسه نمیدونم مشکلش چیه و برای درمان به چه دکتری مراجعه کنم مشاوره برم یا نازایی ممنون میشم راهنمایی کنین من27 سالمه و شوهرم35 الان6 ساله که ازدواج کردیم تابه امروز نشده که توی یک روز 2بارسکس داشته باشیم الان هم هفته ای 1بار یا10 روز 1بار رابطه داریم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۱۳ دی ۹۹( 11 ماه پیش)
   با روانپزشک مسایل جنسی مشورت شود
 • تصویر کاربر حامد دوشنبه ۸ دی ۹۹( 11 ماه پیش) تعداد بازدید: 81 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر ، من متاهل هستم و متاسفانه حدود 2 سال قبل از سکس از ماریجوانا استفاده میکردم و مشکلی هم نداشتم،سال قبل دچار پروستاتیت شدم و از یکماه قبل کپسول امنیک رو شروع کردم و طی مصرف امنیک مثل قبل از ماریجوانا هم استفاده میکردم ،دو یا سه مرتبه دچار نعوظ طولانی ولی زیر 4 ساعت شدم که در منزل حل شد ولی هفته قبل دچار پریاپیسم دردناک شدم و زیر 5 ساعت به بیمارستان رفتم و خون آلت کشیده شد ، سوال من این هست بدلیل تداخل دارویی بوده یا یکی از این دو ؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۸ دی ۹۹( 11 ماه پیش)
   از عوارض امنیک و ماریجوانا با هم میتونه باشه. ماریجوانا کنار گذاشته شود
درحال دریافت اطلاعات

مطالب بیشتری بخوانید

سیلدنافیل در دوز های 25 میلی گرمی، 50 میلی گرمی و 100 میلی گرمی در بازار موجود…
کراتین یک ماده زائد در خون شماست که از ساییدگی عادی ماهیچه ها به وجود می آید….
وقتی صحبت از سلامت آلت تناسلی می شود، بیشتر افراد به بیماری های مقاربتی و اختلال نعوظ…

روزای هفته

ساعت مطب

شنبه

17:00 - 21:00

یکشنبه

16:00 - 21:00

دوشنبه

17:00 - 21:00

سه شنبه

16:00 - 21:00

پرسش از دکتر