جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

پاسخهای علمی دکتر کرمی درباره خود ارضایی

دکترحسین کرمی

دکترحسین کرمی

در این مقاله مطالعه می‌کنید:
 امروزه جوانان زیادی در داخل کشور و خارج از کشور که از بینندگان سایت من بوده و گهگاهی جهت ویزیت به مطب تشریف می آورند، سوالاتی درباره خودارضائی و عوارض و عواقب آن می پرسند و درباره آن نگرانند.با توجه به اهمیت این موضوع بنده بر آن شدم که اطلاعات کاملی درباره ی عوارض خودارضایی و درمان خودارضایی تهیه و در اختیار شما خوانندگان این مفاله قرار دهم.

در ابتدا نمونه سوالاتی که از اینجانب انجام شده را عنوان و سپس درباره تک تک آنها توضیحات لازم را ارائه می نمایم.

خودارضایی در دختران و عدم لذت در رابطه جنسی بعد از ازدواج

خانم جوانی که قبل از ازدواج عادت به خودارضائی داشتند بعد از ازدواج از مقاربت با همسر لذت نمی برند و به اوج لذت جنسی یا ارگاسم نمی رسند.

پاسخ

یکی از عوارض خودارضائی مکرر، شرطی شدن این رفتار و عادت به ارضاء در یک وضعیت خاص می باشد که این قضیه باعث می شود که اغلب مبتلایان به این عادت، در هنگام مقاربت طبیعی و رسیدن به ارگاسم مشکل پیدا کنند و چه بسا به ارگاسم نمی رسند. این امر در خانم ها با شدت بیشتری می تواند نمود پیدا کند.

آيا خود ارضايي باعث نازایی میشود؟

ايا خود ارضايي زن باعث نازايي ميشود؟ نه خودارضایی به هیچ وجه روی باروری شما تأثیر نمی گذارد. افسانه های زیادی در مورد ناباروری وجود دارد. برخی افراد معتقدند که خودارضایی می تواند باعث ناباروری شود. اما از لحاظ علمی هنوز چیزی ثابت نشده است.

آيا خود ارضايي باعث عقيم شدن ميشود؟

مرد جوانی مبتلا به خودارضائی می باشد از عوارض و عواقب آن مخصوصاً ناباروری نگران است و از من پرسیده است که آيا خودارضايي باعث ناباروري مردان ميشود؟

پاسخ

در مطالعات انجام شده ارتباطی بین عقیم شدن و  ناباروری و خودارضائی پیدا نشده است. تنها مورد استفاده از خودارضائی در پزشکی، جهت تهیه مایع منی در مردان مبتلا به ناباروری می باشد که جهت بررسی آزمایشگاهی علت ناباروری مردان باید آزمایش منی آنها را از نظر شکل و حرکت نطفه ها و موارد دیگر بررسی شود.

توجه: آزمایش اسپرم چگونه انجام می شود و چه چیزی را نشان می دهد؟ برای اشنایی بیشتر برروی لینک زیر کلیک کنید.

آزمایش اسپرم

آيا خود ارضايي باعث زود انزالي ميشود؟

فرد دیگر که مبتلا است اظهار می کند که بعد از ازدواج دچار زود انزالی شده است.

پاسخ

در صورت تکرار خودارضائی با دفعات بیشتر و به علت تحریک های مکرر اعصاب اتونوم آستانه تحریک پذیری عصبی پائین آمده و لذا افراد مبتلا و مخصوصاً با تعداد بیشتر، تحریک پذیری بیشتری نسبت به عوامل محرک بیرونی پیدا کرده و لذا می تواند باعث زودانزالی مردان شود.

ايا خود ارضايي باعث ضعيف شدن چشم و بدن ميشود؟

فرد دیگر اظهار می دارد که مبتلا به تاری دید، ضعف و بی حالی و بی حوصلگی و پرخاشگری شده است.

پاسخ

در این عادت به علت تکرار زیاد آن به کرات، عضلات بدن در هنگام انال تحریک و منقبض و لذا باعث مصرف انرژی بیشتر و بالارفتن اسید لاکتیک در عضلات شده و لذا ضعف و خستگی و بی حالی به سراغ فرد می آید که هر چه تعداد انجام بیشتر باشد، این ضعف شدیدتر است.

ايا خودارضايي باعث واريكوسل ميشود؟

خود ارضایی به تنهایی باعث ایجاد واریکوسل نمی شودو اما اگر شما واریکوسل دارید از خودارضایی پرهیز کنید زیرا باعث بدتر شدن بیماری می شود.

درمان خودارضايي از نظر علمی

جوانی دیگر از راه های ترک خود ارضایی پرسیده اند.

پاسخ

مثل مشهور که ماهی را هر موقع از آب بگیری تازه است بهترین کار اتخاذ یک تصمیم قاطع، عمل به جمله مشهور که خواستن توانستن است می باشد و لذا اولین  اقدام درمان تصمیم قاطع بر ترک خود ارضایی است.

 • تقویت اراده با تکرار اینکه من می توانم
 • اجتناب از مشاهده فیلم ها و صحنه های تحریک کننده در فیلم و یا محیط
 • دوری از تنهائی و سرگرم کردن خود به کارهای دسته جمعی
 • شروع ورزش مستمر و مداوم
 • اجتناب از پوشیدن لباسهای تنگ و تحریک کننده
 • دوری از بیکاری و پر کردن فراغت با ورزش و مطالعه
 • عدم خوابیدن به رو در طول شب و روز
 • اجتناب از مصرف محرک های غذایی
 • اجتناب از دستکاری اندام تناسلی

با توجه به نمونه سوالات مطرح شده در این جا به بررسی علمی خود ارضایی و درمان خود ارضايي از نظر علمي در پسران و خانم ها پرداختیم و امیدواریم به رعایت این موارد خودارضایی را ترک نمایید.

خود ارضایی چیست؟

در این روش فرد با خیالپردازی و بدور از واقعیت و با تحریک دستگاه تناسلی و پردازش ذهنی صحنه های تحریک کننده سعی می کند که خود را به اوج لذت جنسی یا ارگاسم برساند و با تکرار آن به صورت یک عادت درآمده و کسانی را می بینیم که سرانجام متأسفانه اعتیاد به خودارضائی پیدا می کنند.

خودارضائی اختصاص به مردان نداشته و زنانی را که مبتلا به این امر هستند در سطح جامعه مشاهده می کنیم. این امر می تواند مثل اعتیاد های دیگر روح و روان و جسم فرد را تحت تأثیر قرار می دهد.

انزال زودرس

سوالی که در ذهن شما ممکن است ایجاد شود این است که چه در مقاربت طبیعی و چه در خود ارضایی ارگاسم یا اوج لذت جنسی ایجاد و در هر دو انزال اتفاق می افتد پس چه فرقی بین این دو امر وجود دارد؟

جواب

در مقاربت طبیعی فاز هیجان جنسی به همراه جنبه های مهم عاطفی و با سیر مراحل طبیعی خود پیش می رود ولی در خودارضائی این فاز به صورت short cut و میانبر بوده و بصورت سریع و فاقد جنبه های عاطفی می باشد که با تکرار و مخصوصاً درجات بالای آن عوارض خاص خودش را ایجاد می کند.

امروزه ما در سطح جامعه کسانی را می بینیم که به بدترین مواد مخدر اعتیاد داشته اند ولی با یک تصمیم قاطع و ترک آن ها مسیر درست زندگی را طی می کنند که خودارضائی در مقایسه با آنان ناچیز و قابل مقایسه نمی باشد. پس نتیجه اینکه با توکل بر خدا و اتخاذ یک تصمیم قاطع می توان به سادگی از شر این رفتار که باعث آسیب جسمی و روحی می گردد خلاص شد.

دکتر حسین کرمی متخصص جراحی کلیه ، مجاری ادراری تناسلی و فلوشیپ فوق تخصصی درمان آندوسکوپی و لاپاراسکوپی  

عضو هیئت علمی و دانشیار دانشگاه شهید بهشتی تهران ، عضو انجمن ارولوژی اروپا ، امریکا و آسیا

4/5 - (155 امتیاز)

مشاوره پزشکی

در پایان هر مقاله برای راحتی شما عزیزان، نرم افزار پرسش و پاسخ قرار داده شده است تا به راحتی سوالات خود را با ما در میان بگذارید. از طریق این نرم افزار می توانید پرسش ها و مدارک پزشکی خود را ارسال کنید تا در اسرع وقت به آنها پاسخ داده شود.

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

ثبت سوال جدید غیرفعال می‌باشد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر RAMIN شنبه ۴ مرداد ۹۳( 9 سال پیش) تعداد بازدید: 260 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر
  من زگیل تناسلی را خواندم نمی دانم شاید من هم داشته باشم
  من روی بیضه هایم تعدادی کمی دانه های که بعضی شان سر سفید و سفت هست وجود داره) ۷ تا، که همیشه تقریبا هستن ولی هیج مشکلی فیزیکی هنوز برایم بیش نیامده ... ممکن است زگیل باشند.++تقریبا میشه گفت که شبیه عکس اخری توی سایت قسمت زگیل تناسلی هست.
  تشکر منتظر جواب شما هستم.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۴ مرداد ۹۳( 9 سال پیش)
   عكسي را بفرستيد
 • تصویر کاربر احسان شنبه ۴ مرداد ۹۳( 9 سال پیش) تعداد بازدید: 203 مشاهده پرسش
  سلام خدمت شما. من فردی 20 ساله و نسبتا چاق (95 کیلو) هستم. متاسفانه آلت من در حالت شل درون بیضه هام مدفون شده وخیلی کوچک به نظر میرسد و این موضوع باعث شده به استخر و ... نروم.
  آیا این مورد عادی است؟
  نکته دیگر اینکه آلت من در حالت نعوظ 9.7 سانتی متر است. نزد یک ارولوژیست در شهرستان رفتم و گفت کوچک است و حداقل باید 13 سانت باشد. حال با این وضعیت به نظر شما میتوانم ارتباط جنسی خوب و مناسبی با همسر آینده خود و بچه دار شدن داشته باشم؟
  ممنون میشم اگر جوا
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۴ مرداد ۹۳( 9 سال پیش)
   بأيد وزن خود را حد اقل ٢٠-٣٠كيلو كم كنيد
 • تصویر کاربر ali چهارشنبه ۱ مرداد ۹۳( 9 سال پیش) تعداد بازدید: 271 مشاهده پرسش
  chand bar dge aghaye dr emtahan kardim va hamin etefagh oftad va soozeshe postam baes mishod darde ziadi baram dorost beshe
  fk mikonid ke tanha rahe hal ba khatne kardane ya inke rahe hal dge vojod dare mamnon misham age rahnamaieem konid
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۱ مرداد ۹۳( 9 سال پیش)
   باید معاینه شوید
 • تصویر کاربر منوچ چهارشنبه ۲۵ تیر ۹۳( 9 سال پیش) تعداد بازدید: 616 مشاهده پرسش
  باتشکر ازجواب سما کلینیک تخصصی در تبریز برای بررسی نشت وریدی معرفی کنید دربیمارستان نیکان چه وقتهایی هستب
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۲۵ تیر ۹۳( 9 سال پیش)
   سونوگرافی کالر دابلر باباورین تست رادیو لوزیستها انجام میدهند
 • تصویر کاربر رحيمي یکشنبه ۸ تیر ۹۳( 9 سال پیش) تعداد بازدید: 286 مشاهده پرسش
  با سلام
  من تقريبا يك سال هست كه ازدواج كردم.
  براي اولين بار تو اين هفته بعد از يك سال يه چيز نگران كننده ديدم. اونم اينكه در حين رابطه جنسي الت همسرم شل شد.
  تو اين هفته اي دومين بار هست. بسيار نگرانم
  ميخواستم بدونم نيازي هست به دكتر مراجعه كنيم ؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۸ تیر ۹۳( 9 سال پیش)
   جهت معاینه مراجعه شود
 • تصویر کاربر علي دوشنبه ۹ تیر ۹۳( 9 سال پیش) تعداد بازدید: 598 مشاهده پرسش
  با سلام اقايي ٣١ ساله هستم كه مدت چهار ماه است كه ازدواج كردم و در شب زفاف متوجه مشكل نعوظ خود شدم به پزشك مراجعه كردم براي من ازمايشهاي هورموني نوشتن كه فقط برولاكتينم كمي بالا بود ازمايش اسبرم هم انجام دادم كه مشكلي نداشت به اصرار همسرم پيش پزشك سكسولوژيست رفتم ايشون تزريقي در الت تناسلي من انجام دادن كه نميدونم چي بود بعداز ده روز كه مجددا مراجعه كردم ايشون درمان من را كامل نكردن و جواب قانع كننده اي هم ندادن و گفتن كه شما بايد خودت با خودت كنار بياي البته قرص سيلدنافيل هم براي من تجويز كردن در اين مدت همسرم از نزديكي كردن با من اجتناب كرده و به نوعي متقعد است كه من درمان پذير نيستم و بدنبال جدا شدن از من است لطفا من را راهنمايي كنيد از لحاظ روحي خيلي بهم ريخته هستم.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۹ تیر ۹۳( 9 سال پیش)
   حضورا مراجعه نمایید
 • تصویر کاربر mahdi پنجشنبه ۸ خرداد ۹۳( 9 سال پیش) تعداد بازدید: 295 مشاهده پرسش
  سلام.من پسری 19 ساله ام هفته ای سه باز خود ارضایی میکنم.میخواستم بپرم مشکلی برام پیش نمیاد .ایا بعد می توانم زنم را حامله کنم.و چه کار کنم تا اب منی بیشتر بشه .وگاهی وقتها بیجای اب سفید اب زرد رنگی از من خارج میشه ایا این بیماری است یا که عادی
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۸ خرداد ۹۳( 9 سال پیش)
   سعی کن با ورزش و مشغولیتهای دیگر کم و ترکش کن مطلب سایت من در این مورد را بخوانید
 • تصویر کاربر مانیا دوشنبه ۲۵ فروردین ۹۳( 9 سال پیش) تعداد بازدید: 320 مشاهده پرسش
  آقای دکتر در اینکه اضظراب و استرس و مشکلات روحی شکی نیست آخه تکرر ادرار م بعد شکه فوت عزیز ترین کسم که خیلی بهش وابسته بودم اتفاق افتاد . من بعد فوت مادر بزرگم میگرن اعصبی گرفتم دست و پاهام همش میلرزید حتی از ترس اینکه ام اس داشته باشم ام آر آی مغز دادم که خداروشکر سالم بود .... من پشت سر مادربزرگم تپش قلبم گرفتم و همش کابوس و ناامیدم و همیشه فکر میکنم سرطان دارم با این خونی که تو ادرارم آزمایشگاه دید دوبرابر افسرده شدم :( بااین قطرات ادراری که وقتی می ایستم ازم میاد با این تکرر ادرار که هر بار میرم دستشویی مقدار کمی ادرار می یاد . با اینکه سونو 5 بار دادم و خداروشکر سالم بود یک کیست چربی 6 میلیمتری فقط تو کلیه راستم بود هنوزم میترسم نکنه سرطانه یا نکنه خود ادراری پیدا کردم :\\\'(
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۲۵ فروردین ۹۳( 9 سال پیش)
   نگران نباش مشکلتان بیشتر روحی است
 • تصویر کاربر داریوش جمعه ۲۲ فروردین ۹۳( 9 سال پیش) تعداد بازدید: 262 مشاهده پرسش
  با سلام پسری دارم 9 ساله دچار بی اختیاری ادرار فقط در موقع خندیدن هست دکتر متخصص کلیه ومجاری ادرار بردم و آزمایشات نیزعفونتی را نشان نداده است از شما تقاضا میکنم راهنمایی کنید .با تشکرات فراوان
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۲۲ فروردین ۹۳( 9 سال پیش)
   باید نوار بگیرید
 • تصویر کاربر حامد شنبه ۲ فروردین ۹۳( 9 سال پیش) تعداد بازدید: 265 مشاهده پرسش
  با سلام و عرض ادب .. 32 ساله هستم چند روزی است که تکرر ادرار پیدا کردم و زیر شکم سمت چپ احساس درد می کنم و بعضی مواقع زیر شکمم احساس سردی می کنم خواهشمندم راهنمایی کنید .. متشکرم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲ فروردین ۹۳( 9 سال پیش)
   ازمایش ادراراز نظر عفونت ادراری بدهید وسونوگرافی از شکم و کلیه
درحال دریافت اطلاعات

مطالب بیشتری بخوانید

زگیل در سر نشانه ی چیست؟ زگیل در سر نشانه ی ویروس پاپیلومای انسانی و زگیل سر…
فرق گوشت اضافه و زگیل در چیست؟ اولین تفاوت در شکل ظاهری می باشد، گوشت اضافه یک…
زگیل های تناسلی برجستگی هایی به رنگ پوست یا سفید رنگ هستند که در ناحیه تناسلی یا…

روزای هفته

ساعت مطب

شنبه (مطب نیکان)

14:00 - 19:00

دوشنبه

تعطیل است

سه شنبه (مطب نیکان)

13:00 - 19:00

پنج شنبه (مطب نیکان)

09:00 - 14:00

جستجو

حالب

+54 مطلب