پاسخهای علمی دکتر کرمی درباره خود ارضایی

تصویر دکترحسین کرمی

دکترحسین کرمی

در این مقاله مطالعه می‌کنید:

 امروزه جوانان زیادی در داخل کشور و خارج از کشور که از بینندگان سایت من بوده و گهگاهی جهت ویزیت به مطب تشریف می آورند، سوالاتی درباره خودارضائی و عوارض و عواقب آن می پرسند و درباره آن نگرانند.با توجه به اهمیت این موضوع بنده بر آن شدم که اطلاعات کاملی درباره ی عوارض خودارضایی و درمان خودارضایی تهیه و در اختیار شما خوانندگان این مفاله قرار دهم.در ابتدا نمونه سوالاتی که از اینجانب انجام شده را عنوان و سپس درباره تک تک آنها توضیحات لازم را ارائه می نمایم.

ترس از عقيم شدن به دليل خود ارضايي حقیقت دارد؟

ترس از عقيم شدن به دليل خود ارضايي

خود ارضایی به هیچ عنوان باعث عقیم شدن شما نخواهد شد اما عوارضی که بر روح و روان شما خواهد گذاشت بسیار خطرناک و گاهی جبران ناپذیر است.

 

خودارضایی در دختران و تاثیرات آن بعد از ازدواج

خانم جوانی که قبل از ازدواج عادت به خودارضائی داشتند بعد از ازدواج از مقاربت با همسر لذت نمی برند و به اوج لذت جنسی یا ارگاسم نمی رسند.

یکی از عوارض خودارضائی مکرر، شرطی شدن این رفتار و عادت به ارضاء در یک وضعیت خاص می باشد که این قضیه باعث می شود که اغلب مبتلایان به این عادت، در هنگام مقاربت طبیعی و رسیدن به ارگاسم مشکل پیدا کنند و چه بسا به ارگاسم نمی رسند. این امر در خانم ها با شدت بیشتری می تواند نمود پیدا کند.

عقيم شدن به دليل خود ارضايي

آيا خودارضايي باعث ناباروري ميشود

خود ارضایی نه در زنان و نه در مردان به هیج عنوان باعث تا نا باروری نمی شود.

آيا خود ارضايي باعث نازایی میشود؟

ايا خود ارضايي زن باعث نازايي ميشود؟ نه خودارضایی به هیچ وجه روی باروری شما تأثیر نمی گذارد. افسانه های زیادی در مورد ناباروری وجود دارد. برخی افراد معتقدند که خودارضایی می تواند باعث ناباروری شود. اما از لحاظ علمی هنوز چیزی ثابت نشده است.

آيا خود ارضايي باعث عقيم شدن ميشود؟

مرد جوانی مبتلا به خودارضائی می باشد از عوارض و عواقب آن مخصوصاً ناباروری نگران است و از من پرسیده است که آيا خودارضايي باعث ناباروري مردان ميشود؟

در مطالعات انجام شده ارتباطی بین عقیم شدن و  ناباروری و خودارضائی پیدا نشده است. تنها مورد استفاده از خودارضائی در پزشکی، جهت تهیه مایع منی در مردان مبتلا به ناباروری می باشد که جهت بررسی آزمایشگاهی علت ناباروری مردان باید آزمایش منی آنها را از نظر شکل و حرکت نطفه ها و موارد دیگر بررسی شود. درست خواندن آزمایش اسپرم خیلی مهم است.

خود ارضایی در زنان

آيا خود ارضايي باعث زود انزالي ميشود؟

فرد دیگر که مبتلا است اظهار می کند که بعد از ازدواج دچار زود انزالی شده است. در صورت تکرار خودارضائی با دفعات بیشتر و به علت تحریک های مکرر اعصاب اتونوم آستانه تحریک پذیری عصبی پائین آمده و لذا افراد مبتلا و مخصوصاً با تعداد بیشتر، تحریک پذیری بیشتری نسبت به عوامل محرک بیرونی پیدا کرده و لذا می تواند باعث زودانزالی مردان شود.

ايا خود ارضايي باعث ضعيف شدن چشم و بدن ميشود؟

فرد دیگر اظهار می دارد که مبتلا به تاری دید، ضعف و بی حالی و بی حوصلگی و پرخاشگری شده است.

در این عادت به علت تکرار زیاد آن به کرات، عضلات بدن در هنگام انال تحریک و منقبض و لذا باعث مصرف انرژی بیشتر و بالارفتن اسید لاکتیک در عضلات شده و لذا ضعف و خستگی و بی حالی به سراغ فرد می آید که هر چه تعداد انجام بیشتر باشد، این ضعف شدیدتر است.

ايا خودارضايي باعث واريكوسل ميشود؟

خود ارضایی به تنهایی باعث ایجاد واریکوسل نمی شودو اما اگر شما واریکوسل دارید از خودارضایی پرهیز کنید زیرا باعث بدتر شدن بیماری می شود. اگر نمیدانید وایکوسل چه شکلی است تصاویر واریکوسل را ببینید تا در صورت درگیر شدن با واریکوسل آن را بشناسید.

درمان خودارضايي از نظر علمی

مثل مشهور که ماهی را هر موقع از آب بگیری تازه است بهترین کار اتخاذ یک تصمیم قاطع، عمل به جمله مشهور که خواستن توانستن است می باشد و لذا اولین  اقدام درمان تصمیم قاطع بر ترک خود ارضایی است. با انجام این کار ها خود را از نظر روانی آماده کنید:

با توجه به نمونه سوالات مطرح شده در این جا به بررسی علمی خود ارضایی و درمان خود ارضايي از نظر علمي در پسران و خانم ها پرداختیم و امیدواریم به رعایت این موارد خودارضایی را ترک نمایید.

انزال زودرس

خود ارضایی چیست؟

در این روش فرد با خیالپردازی و بدور از واقعیت و با تحریک دستگاه تناسلی و پردازش ذهنی صحنه های تحریک کننده سعی می کند که خود را به اوج لذت جنسی یا ارگاسم برساند و با تکرار آن به صورت یک عادت درآمده و کسانی را می بینیم که سرانجام متأسفانه اعتیاد به خودارضائی پیدا می کنند.

خودارضائی اختصاص به مردان نداشته و زنانی را که مبتلا به این امر هستند در سطح جامعه مشاهده می کنیم. این امر می تواند مثل اعتیاد های دیگر روح و روان و جسم فرد را تحت تأثیر قرار می دهد.

سوالی که در ذهن شما ممکن است ایجاد شود این است که چه در مقاربت طبیعی و چه در خود ارضایی ارگاسم یا اوج لذت جنسی ایجاد و در هر دو انزال اتفاق می افتد پس چه فرقی بین این دو امر وجود دارد؟

جواب

در مقاربت طبیعی فاز هیجان جنسی به همراه جنبه های مهم عاطفی و با سیر مراحل طبیعی خود پیش می رود ولی در خودارضائی این فاز به صورت short cut و میانبر بوده و بصورت سریع و فاقد جنبه های عاطفی می باشد که با تکرار و مخصوصاً درجات بالای آن عوارض خاص خودش را ایجاد می کند.

امروزه ما در سطح جامعه کسانی را می بینیم که به بدترین مواد مخدر اعتیاد داشته اند ولی با یک تصمیم قاطع و ترک آن ها مسیر درست زندگی را طی می کنند که خودارضائی در مقایسه با آنان ناچیز و قابل مقایسه نمی باشد. پس نتیجه اینکه با توکل بر خدا و اتخاذ یک تصمیم قاطع می توان به سادگی از شر این رفتار که باعث آسیب جسمی و روحی می گردد خلاص شد.

4/5 - (160 امتیاز)

مشاوره پزشکی

در پایان هر مقاله برای راحتی شما عزیزان، نرم افزار پرسش و پاسخ قرار داده شده است تا به راحتی سوالات خود را با ما در میان بگذارید. از طریق این نرم افزار می توانید پرسش ها و مدارک پزشکی خود را ارسال کنید تا در اسرع وقت به آنها پاسخ داده شود.

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.با توجه به تعداد زیاد سوالات پاسخ شما تا 4 روز کاری به صورت پیامک اطلاع رسانی خواهد شد  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر علی یکشنبه ۲۱ آبان ۲( 8 ماه پیش) تعداد بازدید: 47 مشاهده پرسش
  زخم الت تناسلی وسوزش شدید
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۲۱ آبان ۲( 8 ماه پیش)
   شرح حال کامل تر ارائه دهید
 • تصویر کاربر هادی شنبه ۱ مهر ۲( 10 ماه پیش) تعداد بازدید: 95 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر چندتا برجستگی در قسمتی که پوست ختنه شده سالهاست که وجود داره و تصویر هم فرستادم، اینها زگیل هستند؟ نیازی به مراجعه حضوری هست؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۱ مهر ۲( 10 ماه پیش)
   سلام زگیل نیست
 • تصویر کاربر مهدی دوشنبه ۲۳ مرداد ۲( 11 ماه پیش) تعداد بازدید: 108 مشاهده پرسش
  سلام۱۷سالمه هیچ گونه ارتباط جنسی نداشتم.پوست التم مواقعی که راست نیست چروک هست و التم به طور نافرمی جمع میشه.زیر کلاهک التم شکل نامتعارفی هست مثل دونه است ولی نمیدونم چیه.یدونه خال یه قسمت التم هست تو عکس مشخص کردم با توجه به اینکه رابطه نداشتم زگیل تناسلی نیستن پس چیه .درمان چیه چکار کنم.خیلی اعتماد به نفسم پایین اومده.حس میکنم خیلی بد ختنه شدم یا طبیعی هست؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۲۳ مرداد ۲( 11 ماه پیش)
   مشکل خاصی نیست محل ختنه است
  2. تصویر کاربر مهدی دوشنبه ۲۳ مرداد ۲( 11 ماه پیش)
   يعني التم نرماله؟ اون دونه ها چي كه تو عكس مشخص كردم.موقعه نعوذ تا حد زيادي اون برجستگي هاي زير كلاهك محو ميشن.اون خال كه مشخص كردم چي؟
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۲۳ مرداد ۲( 11 ماه پیش)
   همه نرمال است . اون قسمت ها بخیه ختنه است
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر رسول پنجشنبه ۱۵ تیر ۲( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 104 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر کرمی خسته نباشید من آقای ۳۹ ساله هستم
  من حدود ۷ ماه پیش برا درمان زگیل تناسلی پیش دکترم رفتم وکرایو انجام دادم و رونددرمانی من شروع شد بعد از مراحله اول کرایو احساس کردم وقتی که ادرار میکنم یکمی سوزش ادرار دارم . بعد ازاینکه دوباره رفتم پیش دکترم درون الت تناسلی رو چک کردند گفتند که یکی زگیل داخل مجاری الت تناسلی هستش وگفتند گه باید دوباره کرایو بکنم و از بینش ببریم دوباره کرایو انجام شد
  و دو سه هفته بعد از کرایو مجاری ادراری من هنوز سوزش در ناحیه سر الت تناسلی رو داشتم و دوباره رفتم پیش دکترم گفتند به خاطر اینکه مطمئن بشم که داخل مجاری ادراری شما زگیل هست یا نیست باید سیستوسکپی انجام بدیم و به هفته بعد سیستوسکوپی رو انجام دادم وگفتند یه دوتا زگیل دیگه همین اول مجرا بو ده که براتون سوزندم و داخل مجرا چیزی نبوده و مایعات زیاد تو این سه هفته بخورد بعدتشریف بیارید مطب بعد از سه هفته که رفتم مطب گفتند سوزشتون بهتر شد که من گفتم آره هر چی که گذشت بهتر شد وبعد گفتند یه قرص نوشتم براتون تا سه ماه مصرف کنید و بعد یه سونوگرافی براتون نوشتم انجام بدید باز اینکه قرص گرفتم قرص تامسولوسین ۴٪ رونوشته بود که خوشون گفتند که مثانه روشل میکنه که ادرارتون راحت تر باشه آلان نزدیک به ۲۰ روز میشه که استفاده میکنم شب تا شب. بعدش هنوز این سوزش بعد از ادار گاهی کمه گاهی هم بیشتر میشه .من توی اینترنت که زدم این قرص برا بیمارهای که درگیر پروستات هستند تجویز می‌کنند آخه دکتر من هیچی در مورد پروستاتم به من چیزی نگفتند .نظر شما چی هستش بعدش برا اینکه سوز ش ادامه دا ر نشه چیکار باید کرد .ممنون ببخشید که طولانی شد
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۱۴ تیر ۲( 1 سال پیش)
   سلام نیازی به تامسولوسین نیست مگر با مصرفش اوضاع خیلی فرق کرده باشه . طبیعتا شما که در مجرا زگیل داشتید قطعا تا مدت ها سوزش دارید
  2. تصویر کاربر رسول چهارشنبه ۱۴ تیر ۲( 1 سال پیش)
   نه اوضاع خیلی فرق نکرده بعدش پس چرا این قرص برا من تجویز کردند گفتند بعد از ۳ ماه برم سونو گرافی دلیلی داشته یعنی احتمال دادند که پروستات مشکل داره
  3. تصویر کاربر رسول چهارشنبه ۱۴ تیر ۲( 1 سال پیش)
   بعدش با این اوصاف این قرص مصرف بکنم یا نه برام سود داره یا ضررش بیشتره؟
  4. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۱۵ تیر ۲( 1 سال پیش)
   احتمال دادن سوزش از پروستات ولی احتمالا از همون وارت هست .
  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر اكبر شنبه ۳ تیر ۲( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 119 مشاهده پرسش
  سلام ، به سوالم پاسخ كامل نداده بوديد دوباره پرداخت كردم كه لطف كنيد اين سري clear كنيد من رو .
  ١. من ٨ ماه هست گلو درد دارم و غدد لنفاويم هم ورم داره ، ايا به hpv ربطي نداره ؟ چون دكترها مي گن چيزي نيست . ايا دكتر گوش حلق بيني ميشناسيد كه در مورد hpv اطلاعات كافي داشته باشد و بدونه چه رو بايد چك كنه
  ٢ . من اگر ذگيل نداشته باشم انتقال ميدم ويروس رو ؟ اگر قبلش كامل بشورم اون منطقه رو چطور؟
  ٣ . تا كي بايد نگران سرطان باشم ؟ و براي رابطه با پارتنرم تا كي بايد نگران اون باشم ؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۳ تیر ۲( 1 سال پیش)
   همان دفعه هم کامل پاسخ داده شده بود . گلو درد که به معنای hpv نیست هزاران ویروس باعث اون میشه اگر ضایعه ای در دهان ندارید به دنبال چه چیز دیگری هستید . مهم کنترل استرس است . سرطان برای مرد نیست برای خانم ها ممکنه سرطان دهانه رحم ایجاد کنه
  2. تصویر کاربر اكبر شنبه ۳ تیر ۲( 1 سال پیش)
   خيلي لطف كرديد. ممنون ميشم سوال ٢ رو هم پاسخ بديد اقاي دكتر عزيز ؟
   و سوال اخرم اينكه بنده تو خونه وسواس گرفتم كه مادر نگيره ، از توالت ، از ليوان اب كه نخورن يه وقت ، از غذاي خودم نخورن ، با قاشق من نخورن . اينها امكان انتقال ويروس هست ؟ چون من بعضي وقتها افت مياد تو دهنم

   ممنون ميشم جواب سوال ٢ و سوال بالا رو هم بديد . لطف مي كنيد
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۳ تیر ۲( 1 سال پیش)
   خیر از طریق رابطه جنسی منتقل میشه . جواب سوال ۲ خیر است
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر حمید دوشنبه ۲۹ خرداد ۲( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 132 مشاهده پرسش
  باسلام ..آقای دکتر من دچار بیماری خود ارضایی هستم...با اینکه ۴۴ سالمه و متاهل هستم .ودچار ناتوانی شدم.این ناتوانی جنسی بیشتر در رابطه ی جنسی با خانمم هست.. ...حدود ۳ ماه میشه که دچار ناتوانی جنسی شدم...میشه راهنمایی کنین...
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۲۹ خرداد ۲( 1 سال پیش)
   نعوظ صبحگاهی دارید ؟ اخیرا استرس کاری یا عاطفی نداشتید ؟
 • تصویر کاربر زهرا چهارشنبه ۱۰ خرداد ۲( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 122 مشاهده پرسش
  سلام، وقت بخیر، جسارتا در قسمت کلیتوریس بنده گاها جوشهای دردناک میزنه که بعد از چند وقت ترکیده و خون میاد ازشون، خیلی هم دردناکه، آیا میتونه خطرناک باشه؟ و اینکه چه مشکلیه که جوش میزنه؟ علائم بیماریه؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۱۰ خرداد ۲( 1 سال پیش)
   سلام عکس بفرستید ببینم
 • تصویر کاربر زیودار جمعه ۵ خرداد ۲( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 130 مشاهده پرسش
  حدود هشت ماه پیش سر کلاهک آلتم جوش های کوچک بدون درد و عفونت و خارش زد از پمادی که دکتر تجویز کرد زدم تا خودی بهبود یافت ولی الان مجدد همان جوش ها با تعداد بیشتری نمایان شده لطفا نوع جوش و علت و راه درمان را بیان فرمایید ، سپاسگزارم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۴ خرداد ۲( 1 سال پیش)
   سلام مجدد عکس بفرستید اپلود نشده
  2. تصویر کاربر زیودار جمعه ۵ خرداد ۲( 1 سال پیش)
   جسارتا مجددا عکس می فرستم
  3. تصویر کاربر زیودار جمعه ۵ خرداد ۲( 1 سال پیش)
   جسارتا مجددا عکس ارسال می کنم
  4. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۵ خرداد ۲( 1 سال پیش)
   قبلا چه پمادی زدید ؟ اخیرا رابطه جنسی داشتید ؟
  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر محمد جمعه ۲۲ اردیبهشت ۲( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 125 مشاهده پرسش
  سلام دکتر پسری 34ساله حدود شش سال پیش زگیل تناسلی داشتم نوع 6و 91 بود چند روز پیش دو تا خیلی ریز بود (از همون موقع مونده بود) یکیش نمونه گرفتم نوع 6بود که نوع 91 حذف شدهالان هم قرص ahcc از دوبی گرفتم آیا با توجه به سن و چند سال بیرون نرفتن زگیل از بدن هنوز امید ریشه کنی هست
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۲۲ اردیبهشت ۲( 1 سال پیش)
   سلام عود بالایی دارد و معمولا به راحتی از بین نمیرود فقط باید ضایعات واضح را کرایو کنید
  2. تصویر کاربر محمد جمعه ۲۲ اردیبهشت ۲( 1 سال پیش)
   چقدر احتمال ریشه کنی وجود دارد یا توجه به سن 34سالوahccچقدر مفید هست
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۲۲ اردیبهشت ۲( 1 سال پیش)
   قرص های افزایش دهنده قدرت سیستم ایمنی تاثیر بسزایی ندارند . هیچ درصدی نمیشه برای ریشه کنی گفت ولی کسی که ضایعه متعدد داره بعید هست ریشه کن بشه
  4. تصویر کاربر محمد جمعه ۲۲ اردیبهشت ۲( 1 سال پیش)
   یعنی تا آخر عمر باید عود کنه و امیدی نیست واقعا
  5. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۲۲ اردیبهشت ۲( 1 سال پیش)
   قطعی نمیشه گفت بستگی به وضعیت ایمنی دارد
  6. نمایش سایر 4 پاسخ
 • تصویر کاربر سینا پنجشنبه ۲۱ اردیبهشت ۲( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 118 مشاهده پرسش
  مدت یکسال و نیم هست که پوست الت تیره رنگ شده که هر از مدتی منجر به حالت سوختگی غلاف و دور کلاهک آلت میگردد و همراه بادرد فراوان میباشد با مراجعه به پزشک پماد ساختنی رو تحویز کردن که تاثیر خاصی نگذاشت و احتمال استرس حدسشون بوده و حتی رابطه زناشویی من رو به تحت تاثیر قرارداده لطف کنید راهنمایی بفرمایید ممنونم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۲۰ اردیبهشت ۲( 1 سال پیش)
   سلام خارش سوزش دارد ؟
  2. تصویر کاربر سینا چهارشنبه ۲۰ اردیبهشت ۲( 1 سال پیش)
   بله سوزش و درد مانند سوختگی دارد و اینکه اگه مدتی پوست هم بهبودی موقت پیدا میکنه ولی همچنان تیرگی دور آلت وجود داره و تو این مدت. از بین نرفته و نیز توی این مدت زودانزالی و نعوظ خیلی کوتاه مدت شاید در حد یک دقیقه پیدا کردم
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۲۰ اردیبهشت ۲( 1 سال پیش)
   این تیرگی و تغییر رنگ معمولا برطرف نمیشه بخاطر تغییر پیگمان پوستی اون ناحیه هست
  4. تصویر کاربر سینا چهارشنبه ۲۰ اردیبهشت ۲( 1 سال پیش)
   اصل مشکل من سوختگی هر از مدتی در این ناحیه هستش اگه لطف کنید راهنمایی بفرمایید یا اینکه داروی مشخصی رو باید استفاده کنم ممنون میشم 🙏🏻🙏🏻
  5. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۲۱ اردیبهشت ۲( 1 سال پیش)
   با دارو مشکل حل نمیشه باید نمونه برداری سطحی از پوست بشه علت یابی بشه به متخصص پوست مراجعه کنید با سوزن مخصوص نمونه برداری بشه
  6. نمایش سایر 4 پاسخ
درحال دریافت اطلاعات

مطالب بیشتری بخوانید

روزای هفته

ساعت مطب

شنبه (مطب نیکان)

14:00 - 19:00

دوشنبه

تعطیل است

سه شنبه (مطب نیکان)

13:00 - 19:00

پنج شنبه (مطب نیکان)

09:00 - 14:00

جستجو

حالب

+54 مطلب

پرسش از دکتر