پاسخهای علمی دکتر کرمی درباره خود ارضایی

تصویر دکترحسین کرمی

دکترحسین کرمی

در این مقاله مطالعه می‌کنید:

 امروزه جوانان زیادی در داخل کشور و خارج از کشور که از بینندگان سایت من بوده و گهگاهی جهت ویزیت به مطب تشریف می آورند، سوالاتی درباره خودارضائی و عوارض و عواقب آن می پرسند و درباره آن نگرانند.با توجه به اهمیت این موضوع بنده بر آن شدم که اطلاعات کاملی درباره ی عوارض خودارضایی و درمان خودارضایی تهیه و در اختیار شما خوانندگان این مفاله قرار دهم.در ابتدا نمونه سوالاتی که از اینجانب انجام شده را عنوان و سپس درباره تک تک آنها توضیحات لازم را ارائه می نمایم.

ترس از عقيم شدن به دليل خود ارضايي حقیقت دارد؟

ترس از عقيم شدن به دليل خود ارضايي

خود ارضایی به هیچ عنوان باعث عقیم شدن شما نخواهد شد اما عوارضی که بر روح و روان شما خواهد گذاشت بسیار خطرناک و گاهی جبران ناپذیر است.

 

خودارضایی در دختران و تاثیرات آن بعد از ازدواج

خانم جوانی که قبل از ازدواج عادت به خودارضائی داشتند بعد از ازدواج از مقاربت با همسر لذت نمی برند و به اوج لذت جنسی یا ارگاسم نمی رسند.

یکی از عوارض خودارضائی مکرر، شرطی شدن این رفتار و عادت به ارضاء در یک وضعیت خاص می باشد که این قضیه باعث می شود که اغلب مبتلایان به این عادت، در هنگام مقاربت طبیعی و رسیدن به ارگاسم مشکل پیدا کنند و چه بسا به ارگاسم نمی رسند. این امر در خانم ها با شدت بیشتری می تواند نمود پیدا کند.

عقيم شدن به دليل خود ارضايي

آيا خودارضايي باعث ناباروري ميشود

خود ارضایی نه در زنان و نه در مردان به هیج عنوان باعث تا نا باروری نمی شود.

آيا خود ارضايي باعث نازایی میشود؟

ايا خود ارضايي زن باعث نازايي ميشود؟ نه خودارضایی به هیچ وجه روی باروری شما تأثیر نمی گذارد. افسانه های زیادی در مورد ناباروری وجود دارد. برخی افراد معتقدند که خودارضایی می تواند باعث ناباروری شود. اما از لحاظ علمی هنوز چیزی ثابت نشده است.

آيا خود ارضايي باعث عقيم شدن ميشود؟

مرد جوانی مبتلا به خودارضائی می باشد از عوارض و عواقب آن مخصوصاً ناباروری نگران است و از من پرسیده است که آيا خودارضايي باعث ناباروري مردان ميشود؟

در مطالعات انجام شده ارتباطی بین عقیم شدن و  ناباروری و خودارضائی پیدا نشده است. تنها مورد استفاده از خودارضائی در پزشکی، جهت تهیه مایع منی در مردان مبتلا به ناباروری می باشد که جهت بررسی آزمایشگاهی علت ناباروری مردان باید آزمایش منی آنها را از نظر شکل و حرکت نطفه ها و موارد دیگر بررسی شود. درست خواندن آزمایش اسپرم خیلی مهم است.

خود ارضایی در زنان

آيا خود ارضايي باعث زود انزالي ميشود؟

فرد دیگر که مبتلا است اظهار می کند که بعد از ازدواج دچار زود انزالی شده است. در صورت تکرار خودارضائی با دفعات بیشتر و به علت تحریک های مکرر اعصاب اتونوم آستانه تحریک پذیری عصبی پائین آمده و لذا افراد مبتلا و مخصوصاً با تعداد بیشتر، تحریک پذیری بیشتری نسبت به عوامل محرک بیرونی پیدا کرده و لذا می تواند باعث زودانزالی مردان شود.

ايا خود ارضايي باعث ضعيف شدن چشم و بدن ميشود؟

فرد دیگر اظهار می دارد که مبتلا به تاری دید، ضعف و بی حالی و بی حوصلگی و پرخاشگری شده است.

در این عادت به علت تکرار زیاد آن به کرات، عضلات بدن در هنگام انال تحریک و منقبض و لذا باعث مصرف انرژی بیشتر و بالارفتن اسید لاکتیک در عضلات شده و لذا ضعف و خستگی و بی حالی به سراغ فرد می آید که هر چه تعداد انجام بیشتر باشد، این ضعف شدیدتر است.

ايا خودارضايي باعث واريكوسل ميشود؟

خود ارضایی به تنهایی باعث ایجاد واریکوسل نمی شودو اما اگر شما واریکوسل دارید از خودارضایی پرهیز کنید زیرا باعث بدتر شدن بیماری می شود. اگر نمیدانید وایکوسل چه شکلی است تصاویر واریکوسل را ببینید تا در صورت درگیر شدن با واریکوسل آن را بشناسید.

درمان خودارضايي از نظر علمی

مثل مشهور که ماهی را هر موقع از آب بگیری تازه است بهترین کار اتخاذ یک تصمیم قاطع، عمل به جمله مشهور که خواستن توانستن است می باشد و لذا اولین  اقدام درمان تصمیم قاطع بر ترک خود ارضایی است. با انجام این کار ها خود را از نظر روانی آماده کنید:

با توجه به نمونه سوالات مطرح شده در این جا به بررسی علمی خود ارضایی و درمان خود ارضايي از نظر علمي در پسران و خانم ها پرداختیم و امیدواریم به رعایت این موارد خودارضایی را ترک نمایید.

انزال زودرس

خود ارضایی چیست؟

در این روش فرد با خیالپردازی و بدور از واقعیت و با تحریک دستگاه تناسلی و پردازش ذهنی صحنه های تحریک کننده سعی می کند که خود را به اوج لذت جنسی یا ارگاسم برساند و با تکرار آن به صورت یک عادت درآمده و کسانی را می بینیم که سرانجام متأسفانه اعتیاد به خودارضائی پیدا می کنند.

خودارضائی اختصاص به مردان نداشته و زنانی را که مبتلا به این امر هستند در سطح جامعه مشاهده می کنیم. این امر می تواند مثل اعتیاد های دیگر روح و روان و جسم فرد را تحت تأثیر قرار می دهد.

سوالی که در ذهن شما ممکن است ایجاد شود این است که چه در مقاربت طبیعی و چه در خود ارضایی ارگاسم یا اوج لذت جنسی ایجاد و در هر دو انزال اتفاق می افتد پس چه فرقی بین این دو امر وجود دارد؟

جواب

در مقاربت طبیعی فاز هیجان جنسی به همراه جنبه های مهم عاطفی و با سیر مراحل طبیعی خود پیش می رود ولی در خودارضائی این فاز به صورت short cut و میانبر بوده و بصورت سریع و فاقد جنبه های عاطفی می باشد که با تکرار و مخصوصاً درجات بالای آن عوارض خاص خودش را ایجاد می کند.

امروزه ما در سطح جامعه کسانی را می بینیم که به بدترین مواد مخدر اعتیاد داشته اند ولی با یک تصمیم قاطع و ترک آن ها مسیر درست زندگی را طی می کنند که خودارضائی در مقایسه با آنان ناچیز و قابل مقایسه نمی باشد. پس نتیجه اینکه با توکل بر خدا و اتخاذ یک تصمیم قاطع می توان به سادگی از شر این رفتار که باعث آسیب جسمی و روحی می گردد خلاص شد.

4/5 - (160 امتیاز)

مشاوره پزشکی

در پایان هر مقاله برای راحتی شما عزیزان، نرم افزار پرسش و پاسخ قرار داده شده است تا به راحتی سوالات خود را با ما در میان بگذارید. از طریق این نرم افزار می توانید پرسش ها و مدارک پزشکی خود را ارسال کنید تا در اسرع وقت به آنها پاسخ داده شود.

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.با توجه به تعداد زیاد سوالات پاسخ شما تا 4 روز کاری به صورت پیامک اطلاع رسانی خواهد شد  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر حسینی شنبه ۲۳ تیر ۳( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 9 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکترعزیز. مدتی است در ناحیه تناسلی من در پوست بیضه و اطراف آن لکه سفید رنگ و گاها تیره بوجودآمده و جدیدا هم خارش و قرمز شده و پوسته پوسته و از شدت خریدن زخم هم شده.علت آن عفونت قارچی است؟ لطفا راهنمایی فرمایید.ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۳ تیر ۳( 1 هفته پیش)
   باید هر چه سریعتر به متخصص پوست مراجعه کنید
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۳ تیر ۳( 1 هفته پیش)
   و از نزدیک معاینه شوید
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر Sajjad شنبه ۹ تیر ۳( 3 هفته پیش) تعداد بازدید: 13 مشاهده پرسش
  سلام.
  من قبل از شروع معاشقه و مقدمات رابطه از کاندوم استفاده میکنم ولی هنگام دخول آلت تناسلی شل میشه و دیگه نعوظ ندارم....و کاندوم هم از آلت خارج میشه.
  آیا استفاده زود هنگام از کاندوم می‌تونه دلیلش باشه؟
  آیا تاخیری بودن کاندوم تاثیر در آن داره؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۹ تیر ۳( 3 هفته پیش)
   خیر نباید اینگونه باشد
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۹ تیر ۳( 3 هفته پیش)
   قرص تادالافیل ۲۰ میلی گرم دو ساعت قبل رابطه مصرف کنید
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر سحر جمعه ۱ تیر ۳( 4 هفته پیش) تعداد بازدید: 18 مشاهده پرسش
  با عرض سلام و خسته نباشين ، آقاي دكتر حدودا ١٥ سال پيش من زائده اي بين واژن و مقعدم مشاهده كردم ، يه زائده ي پوستي كه به صورت تكي و همرنگ پوست بود به اندازه تقريبي يه عدس درشت و كمي برامده تر ، با مراجعه به پزشك و درمان ايشون به روش فريز كردن در يك جلسه اين زائده از بين رفت ، سال گذشته من ازمايش پاپ اسمير و آزمايش hpv دادم و نتيجه آزمايش منفي بود ، ايا ممكن ارمايشگاه اشتباه كرده باشه ؟ و نياز به تكرار ازمايش هست ؟ اگه نه ، پس اون زائده چي بوده كه با فريز كردن درمان شده ؟ ممنون ميشم من و از نگراني خلاص كنين
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۱ تیر ۳( 4 هفته پیش)
   الان در حال حاضر ضایعه پوستی ندارید؟
 • تصویر کاربر 09361792493 یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۳( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 44 مشاهده پرسش
  اگر فردی +hpvباشد و خون این فرد با زخم باز فرد دیگه در تماس باشد...ویروس قابل انتقال است؟ و اینکه اگر همون فرد hpv+ ضایعه ای مبنی بر زگیل روی اندام جنسی نداشته باشه ، و طی رابطه جنسی ک بدون دخول بوده ،قابل انتقال هست؟ لطفا توضیح بیشتر از انتقال ویروس بدهید،
  اینکه فقط از طریق رابطه جنسی ک ضایعه هم وجود دارد منتقل میشه ؟
  یا اگر ضایعه نباشه قابل انتقال هست؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۳( 2 ماه پیش)
   اگر ضایعه قابل رویت نداشته باشید هم امکان انتقال هست حتی اگر بدون دخول باشه
 • تصویر کاربر فرید شنبه ۲۵ فروردین ۳( 3 ماه پیش) تعداد بازدید: 35 مشاهده پرسش
  سلام.چندی پیش با یه وسیله مشترک بدن من و کسی که مبتلا به زگیل تناسلی بود زخم شد،دوماه بعد حس کردم یه سری لکه و توده روی آلتم هست.آیا این نشانه زگیل تناسلیه یا عادیه؟؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۵ فروردین ۳( 3 ماه پیش)
   زگیل نیست
 • تصویر کاربر علی یکشنبه ۱۹ فروردین ۳( 3 ماه پیش) تعداد بازدید: 36 مشاهده پرسش
  سلام دکتر خسته نباشید
  بنده یه شب قبل از رابطه خود ارضایی انجام دادم و بعد از15ساعت ادرار نکردم و سپس رابطه از جلو داشتم اما خارج رحم ارضا شدن صورت گرفته آیا احتمال بارداری هست ؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۱۹ فروردین ۳( 3 ماه پیش)
   بله
 • تصویر کاربر امیر یکشنبه ۱۹ فروردین ۳( 3 ماه پیش) تعداد بازدید: 40 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر خسته نباشید من به مدت یک ماه هست که بعد رابطه موقع دفع ادرار احساس سوزش و خارش دارم و مایع سفید رنگی از آلتم خارج میشه ولی مدتی هست کمتر شده و یک سری ضایعه زیر کلاهک آلتم ایجاد شده که باعث خارش میشه و هنگام رابطه احساس میکنم پوست آلتم نازک‌ شده و زخمی‌ میشه و نعوظم هم کامل انجام نمیشه عکس ها هم خدمتتون ارسال کردم ممنون میشم کمک کنید
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۱۸ فروردین ۳( 3 ماه پیش)
   کشت از ترشحات آلت باید انجام بدین
  2. تصویر کاربر امیر شنبه ۱۸ فروردین ۳( 3 ماه پیش)
   باید حضوری آزمایش رو برای من بنویسید؟
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۱۹ فروردین ۳( 3 ماه پیش)
   متاسفانه ثبت آنلاین بدون ویزیت حضوری مقدور نیست.به درمانگاه های نزدیک محل زندگی خودتون مراجعه کنید
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر ایوب دوشنبه ۶ فروردین ۳( 3 ماه پیش) تعداد بازدید: 40 مشاهده پرسش
  تقریبا ده روز هس که این‌مشکل رو دارم. در کنار کلاهک الت پس از حمام کردن حالت پوسته پوسته شدن مشاهده کردم اولین بار. بعد از چند روز در همان‌محل پوست قرمز رنگ شده ولی هیچگونه درد و یا ناراحتی ایجاد نکرده برام حتی موقع لمس نیز هیچ ناراحتی ندارم هیچگونه گسترشی هم نداشته . سوالم رو چون دسته بندی دیگه ای نبود در بخش تبخال مطرح کردم. تا حالا هم رابطه جنسی نداشتم. ممنونم راهنمایی بفرمایید.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۶ فروردین ۳( 3 ماه پیش)
   با سلام و عرض ادب خدمت شما همراه گرامی لطفا عکس های ضایعات رو در سایت آپلود کنید (شرایط عمومی ارسال عکس مثل سایز و فرمت رو رعایت کنید)
  2. تصویر کاربر ایوب یکشنبه ۵ فروردین ۳( 3 ماه پیش)
   با سلام. من‌نمیتونم عکس آپلود کنم چون در معرض دید عمومی هس مشکلات مراجعه کننده ها خصوصی هس قرار نیس در سایتتون در معرض دید همه باشه. سرایط حریم خصوصی رو نمیتونید رعایت کنید لطفا ویزیت نکنید.
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۶ فروردین ۳( 3 ماه پیش)
   میتونید تو واتس اپ ارسال کنید به شماره هایی که در سایت هست
  4. تصویر کاربر ایوب یکشنبه ۵ فروردین ۳( 3 ماه پیش)
   شماره ثابت هس تو سایت شماره واتساپ من ندیدم
  5. تصویر کاربر ایوب یکشنبه ۵ فروردین ۳( 3 ماه پیش)
   شما پزشک‌نیستی پزشک‌نمایی
  6. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۶ فروردین ۳( 3 ماه پیش)
   +98 910 202 5750
  7. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۶ فروردین ۳( 3 ماه پیش)
   09102025750
  8. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۶ فروردین ۳( 3 ماه پیش)
   با ذکر کامل شرح حال و ارسال عکس ها به شماره واتس اپ بهتون پاسخ داده خواهد شد
  9. نمایش سایر 7 پاسخ
 • تصویر کاربر محمدامین سه شنبه ۲۲ اسفند ۲( 4 ماه پیش) تعداد بازدید: 54 مشاهده پرسش
  سلام بنده آلت تناسلی ام بیش از حد بزرگه به طوری که کلاهک آلت تناسلی واقعا بزرگ هستش این موضوع باعث جدایی و طلاق بنده در زندگی زناشویی شد و بسیار فکر بنده را مشغول کرده و باعث شده افسردگی بگیرم. خواهش میکنم آیا می‌شود جراحی کرد یا خیر؟ چه راهکاری دارد؟ لطفا کمکم کنید واقعا افسرده شدم نمیتوانم رابطه برقرار کنم. از لوبریکانت و روان کننده هم استفاده کردم بازهم فایده ندارد. طرف مقابل بسیار درد می‌کشد و رابطه انجام نمی‌پذیرد.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۲ اسفند ۲( 4 ماه پیش)
   بهتون پاسخ داده شده دوست عزیز
  2. تصویر کاربر محمدامین سه شنبه ۲۲ اسفند ۲( 4 ماه پیش)
   من اولین بارم هستش از شما سوال میپرسم ۲۷ سالم هستش.
   شما کی به من پاسخ دادید؟ اولین بارمه سوال میپرسم.
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۲ اسفند ۲( 4 ماه پیش)
   دوست عزیز با تحریک مناسب شما میتوانید رابطه ی مناسب داشته باشید نیاز به هیچ عملی نیست
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر رضا یکشنبه ۲۰ اسفند ۲( 4 ماه پیش) تعداد بازدید: 67 مشاهده پرسش
  سلام خدمت جناب دکتر
  مدتی ست بنده در طی روز چندین بار بدون اراده و بدون اینکه تحریک شوم یا صحنه تحریک آمیزی ببینم و بدون اینکه نعوظی داشته باشم به لذت جنسی دچار میشوم و اینکه فقط لذت جنسی ست منی از من خارج نمیشود و همین موضوع من را اذیت میکند وقتی این گونه میشوم اینقدر به من فشار وارد میشود که دائما به دستشویی میروم و در طی روز هم حال خوبی ندارم
  آقای دکتر میخواستم بدونم شما چه درمانی توصیه میکنید ۲۴ سالمه مجردم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۲۰ اسفند ۲( 4 ماه پیش)
   فیناستراید ۵ میلی گرم هر روز تا یک ماه مصرف کنید
درحال دریافت اطلاعات

مطالب بیشتری بخوانید

روزای هفته

ساعت مطب

شنبه (مطب نیکان)

14:00 - 19:00

دوشنبه

تعطیل است

سه شنبه (مطب نیکان)

13:00 - 19:00

پنج شنبه (مطب نیکان)

09:00 - 14:00

جستجو

حالب

+54 مطلب

پرسش از دکتر