جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

پاسخهای علمی دکتر کرمی درباره خود ارضایی

دکترحسین کرمی

دکترحسین کرمی

در این مقاله مطالعه می‌کنید:
 امروزه جوانان زیادی در داخل کشور و خارج از کشور که از بینندگان سایت من بوده و گهگاهی جهت ویزیت به مطب تشریف می آورند، سوالاتی درباره خودارضائی و عوارض و عواقب آن می پرسند و درباره آن نگرانند.با توجه به اهمیت این موضوع بنده بر آن شدم که اطلاعات کاملی درباره ی عوارض خودارضایی و درمان خودارضایی تهیه و در اختیار شما خوانندگان این مفاله قرار دهم.

در ابتدا نمونه سوالاتی که از اینجانب انجام شده را عنوان و سپس درباره تک تک آنها توضیحات لازم را ارائه می نمایم.

خودارضایی در دختران و عدم لذت در رابطه جنسی بعد از ازدواج

خانم جوانی که قبل از ازدواج عادت به خودارضائی داشتند بعد از ازدواج از مقاربت با همسر لذت نمی برند و به اوج لذت جنسی یا ارگاسم نمی رسند.

پاسخ

یکی از عوارض خودارضائی مکرر، شرطی شدن این رفتار و عادت به ارضاء در یک وضعیت خاص می باشد که این قضیه باعث می شود که اغلب مبتلایان به این عادت، در هنگام مقاربت طبیعی و رسیدن به ارگاسم مشکل پیدا کنند و چه بسا به ارگاسم نمی رسند. این امر در خانم ها با شدت بیشتری می تواند نمود پیدا کند.

آيا خود ارضايي باعث نازایی میشود؟

ايا خود ارضايي زن باعث نازايي ميشود؟ نه خودارضایی به هیچ وجه روی باروری شما تأثیر نمی گذارد. افسانه های زیادی در مورد ناباروری وجود دارد. برخی افراد معتقدند که خودارضایی می تواند باعث ناباروری شود. اما از لحاظ علمی هنوز چیزی ثابت نشده است.

آيا خود ارضايي باعث عقيم شدن ميشود؟

مرد جوانی مبتلا به خودارضائی می باشد از عوارض و عواقب آن مخصوصاً ناباروری نگران است و از من پرسیده است که آيا خودارضايي باعث ناباروري مردان ميشود؟

پاسخ

در مطالعات انجام شده ارتباطی بین عقیم شدن و  ناباروری و خودارضائی پیدا نشده است. تنها مورد استفاده از خودارضائی در پزشکی، جهت تهیه مایع منی در مردان مبتلا به ناباروری می باشد که جهت بررسی آزمایشگاهی علت ناباروری مردان باید آزمایش منی آنها را از نظر شکل و حرکت نطفه ها و موارد دیگر بررسی شود.

توجه: آزمایش اسپرم چگونه انجام می شود و چه چیزی را نشان می دهد؟ برای اشنایی بیشتر برروی لینک زیر کلیک کنید.

آزمایش اسپرم

آيا خود ارضايي باعث زود انزالي ميشود؟

فرد دیگر که مبتلا است اظهار می کند که بعد از ازدواج دچار زود انزالی شده است.

پاسخ

در صورت تکرار خودارضائی با دفعات بیشتر و به علت تحریک های مکرر اعصاب اتونوم آستانه تحریک پذیری عصبی پائین آمده و لذا افراد مبتلا و مخصوصاً با تعداد بیشتر، تحریک پذیری بیشتری نسبت به عوامل محرک بیرونی پیدا کرده و لذا می تواند باعث زودانزالی مردان شود.

ايا خود ارضايي باعث ضعيف شدن چشم و بدن ميشود؟

فرد دیگر اظهار می دارد که مبتلا به تاری دید، ضعف و بی حالی و بی حوصلگی و پرخاشگری شده است.

پاسخ

در این عادت به علت تکرار زیاد آن به کرات، عضلات بدن در هنگام انال تحریک و منقبض و لذا باعث مصرف انرژی بیشتر و بالارفتن اسید لاکتیک در عضلات شده و لذا ضعف و خستگی و بی حالی به سراغ فرد می آید که هر چه تعداد انجام بیشتر باشد، این ضعف شدیدتر است.

ايا خودارضايي باعث واريكوسل ميشود؟

خود ارضایی به تنهایی باعث ایجاد واریکوسل نمی شودو اما اگر شما واریکوسل دارید از خودارضایی پرهیز کنید زیرا باعث بدتر شدن بیماری می شود.

درمان خودارضايي از نظر علمی

جوانی دیگر از راه های ترک خود ارضایی پرسیده اند.

پاسخ

مثل مشهور که ماهی را هر موقع از آب بگیری تازه است بهترین کار اتخاذ یک تصمیم قاطع، عمل به جمله مشهور که خواستن توانستن است می باشد و لذا اولین  اقدام درمان تصمیم قاطع بر ترک خود ارضایی است.

 • تقویت اراده با تکرار اینکه من می توانم
 • اجتناب از مشاهده فیلم ها و صحنه های تحریک کننده در فیلم و یا محیط
 • دوری از تنهائی و سرگرم کردن خود به کارهای دسته جمعی
 • شروع ورزش مستمر و مداوم
 • اجتناب از پوشیدن لباسهای تنگ و تحریک کننده
 • دوری از بیکاری و پر کردن فراغت با ورزش و مطالعه
 • عدم خوابیدن به رو در طول شب و روز
 • اجتناب از مصرف محرک های غذایی
 • اجتناب از دستکاری اندام تناسلی

با توجه به نمونه سوالات مطرح شده در این جا به بررسی علمی خود ارضایی و درمان خود ارضايي از نظر علمي در پسران و خانم ها پرداختیم و امیدواریم به رعایت این موارد خودارضایی را ترک نمایید.

خود ارضایی چیست؟

در این روش فرد با خیالپردازی و بدور از واقعیت و با تحریک دستگاه تناسلی و پردازش ذهنی صحنه های تحریک کننده سعی می کند که خود را به اوج لذت جنسی یا ارگاسم برساند و با تکرار آن به صورت یک عادت درآمده و کسانی را می بینیم که سرانجام متأسفانه اعتیاد به خودارضائی پیدا می کنند.

خودارضائی اختصاص به مردان نداشته و زنانی را که مبتلا به این امر هستند در سطح جامعه مشاهده می کنیم. این امر می تواند مثل اعتیاد های دیگر روح و روان و جسم فرد را تحت تأثیر قرار می دهد.

انزال زودرس

سوالی که در ذهن شما ممکن است ایجاد شود این است که چه در مقاربت طبیعی و چه در خود ارضایی ارگاسم یا اوج لذت جنسی ایجاد و در هر دو انزال اتفاق می افتد پس چه فرقی بین این دو امر وجود دارد؟

جواب

در مقاربت طبیعی فاز هیجان جنسی به همراه جنبه های مهم عاطفی و با سیر مراحل طبیعی خود پیش می رود ولی در خودارضائی این فاز به صورت short cut و میانبر بوده و بصورت سریع و فاقد جنبه های عاطفی می باشد که با تکرار و مخصوصاً درجات بالای آن عوارض خاص خودش را ایجاد می کند.

امروزه ما در سطح جامعه کسانی را می بینیم که به بدترین مواد مخدر اعتیاد داشته اند ولی با یک تصمیم قاطع و ترک آن ها مسیر درست زندگی را طی می کنند که خودارضائی در مقایسه با آنان ناچیز و قابل مقایسه نمی باشد. پس نتیجه اینکه با توکل بر خدا و اتخاذ یک تصمیم قاطع می توان به سادگی از شر این رفتار که باعث آسیب جسمی و روحی می گردد خلاص شد.

دکتر حسین کرمی متخصص جراحی کلیه ، مجاری ادراری تناسلی و فلوشیپ فوق تخصصی درمان آندوسکوپی و لاپاراسکوپی  

عضو هیئت علمی و دانشیار دانشگاه شهید بهشتی تهران ، عضو انجمن ارولوژی اروپا ، امریکا و آسیا

4/5 - (155 امتیاز)

مشاوره پزشکی

در پایان هر مقاله برای راحتی شما عزیزان، نرم افزار پرسش و پاسخ قرار داده شده است تا به راحتی سوالات خود را با ما در میان بگذارید. از طریق این نرم افزار می توانید پرسش ها و مدارک پزشکی خود را ارسال کنید تا در اسرع وقت به آنها پاسخ داده شود.

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

ثبت سوال جدید غیرفعال می‌باشد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر Kiyan چهارشنبه ۸ آذر ۲( 3 ماه پیش) تعداد بازدید: 40 مشاهده پرسش
  سلام نمی‌دونم چرا برا خودش دونه یا جوش میزنه ترورخدا دلیل و درمانش رو بگید آقای دکتر
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۸ آذر ۲( 3 ماه پیش)
   عفونت ریشه های مو میباشد به متخصص پوست مراجعه کنید
 • تصویر کاربر جاوید جمعه ۲۶ آبان ۲( 3 ماه پیش) تعداد بازدید: 91 مشاهده پرسش
  بسیار ممنون از لطفتون ....
  ممنون میشم در ارتباط با عکس های ارسالی هم نظرتون رو بفرمایید...؟
  بّرامدگی تقریبا روی لوزه چپ هست که نمیدونم از کی ایجاد شده، رابطه جنسی (واژینال) یکبار که تست پاپ اسمیر خانم طبیعی بود و رابطه جنسی دهانی هم هیچ وقت نداشتم صرفا بوسیدن یا نهایتا فرنچ کیس....
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۲۵ آبان ۲( 3 ماه پیش)
   زگیل نیست
  2. تصویر کاربر جاوید پنجشنبه ۲۵ آبان ۲( 3 ماه پیش)
   سپاس فراوان از لطف شما....نیاز هست برای رفعش داروی خاصی مصرف کرد یا اینکه احتمالا چی هست؟
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۲۶ آبان ۲( 3 ماه پیش)
   نه موردی نیست
  4. تصویر کاربر جاوید پنجشنبه ۲۵ آبان ۲( 3 ماه پیش)
   عذرخواهی میکنم مججد می پرسم یعنی خود بخود رفع میشود؟ نیازی به مراجعه به پزشک نیست؟
  5. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۲۶ آبان ۲( 3 ماه پیش)
   بله در صورتی که خودبخود رفع نشود مراجعه کنید
  6. نمایش سایر 4 پاسخ
 • تصویر کاربر امیر سه شنبه ۲۳ آبان ۲( 3 ماه پیش) تعداد بازدید: 41 مشاهده پرسش
  سلام آیا روزی یکبار یا یکروز در میون خودارضایی برای بدن ضرر داره؟ آیا خوردن آب منی ضرر داره و باعث بیماری میشه؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۳ آبان ۲( 3 ماه پیش)
   خودارضایی زیاد برای بدن شما ضرر دارد رفتاری قبیح است توصیه میشود دوری کنید
 • تصویر کاربر هادی شنبه ۱ مهر ۲( 5 ماه پیش) تعداد بازدید: 69 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر چندتا برجستگی در قسمتی که پوست ختنه شده سالهاست که وجود داره و تصویر هم فرستادم، اینها زگیل هستند؟ نیازی به مراجعه حضوری هست؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۱ مهر ۲( 5 ماه پیش)
   سلام زگیل نیست
 • تصویر کاربر مهدی دوشنبه ۲۳ مرداد ۲( 6 ماه پیش) تعداد بازدید: 80 مشاهده پرسش
  سلام۱۷سالمه هیچ گونه ارتباط جنسی نداشتم.پوست التم مواقعی که راست نیست چروک هست و التم به طور نافرمی جمع میشه.زیر کلاهک التم شکل نامتعارفی هست مثل دونه است ولی نمیدونم چیه.یدونه خال یه قسمت التم هست تو عکس مشخص کردم با توجه به اینکه رابطه نداشتم زگیل تناسلی نیستن پس چیه .درمان چیه چکار کنم.خیلی اعتماد به نفسم پایین اومده.حس میکنم خیلی بد ختنه شدم یا طبیعی هست؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۲۳ مرداد ۲( 6 ماه پیش)
   مشکل خاصی نیست محل ختنه است
  2. تصویر کاربر مهدی دوشنبه ۲۳ مرداد ۲( 6 ماه پیش)
   يعني التم نرماله؟ اون دونه ها چي كه تو عكس مشخص كردم.موقعه نعوذ تا حد زيادي اون برجستگي هاي زير كلاهك محو ميشن.اون خال كه مشخص كردم چي؟
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۲۳ مرداد ۲( 6 ماه پیش)
   همه نرمال است . اون قسمت ها بخیه ختنه است
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر رسول پنجشنبه ۱۵ تیر ۲( 7 ماه پیش) تعداد بازدید: 77 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر کرمی خسته نباشید من آقای ۳۹ ساله هستم
  من حدود ۷ ماه پیش برا درمان زگیل تناسلی پیش دکترم رفتم وکرایو انجام دادم و رونددرمانی من شروع شد بعد از مراحله اول کرایو احساس کردم وقتی که ادرار میکنم یکمی سوزش ادرار دارم . بعد ازاینکه دوباره رفتم پیش دکترم درون الت تناسلی رو چک کردند گفتند که یکی زگیل داخل مجاری الت تناسلی هستش وگفتند گه باید دوباره کرایو بکنم و از بینش ببریم دوباره کرایو انجام شد
  و دو سه هفته بعد از کرایو مجاری ادراری من هنوز سوزش در ناحیه سر الت تناسلی رو داشتم و دوباره رفتم پیش دکترم گفتند به خاطر اینکه مطمئن بشم که داخل مجاری ادراری شما زگیل هست یا نیست باید سیستوسکپی انجام بدیم و به هفته بعد سیستوسکوپی رو انجام دادم وگفتند یه دوتا زگیل دیگه همین اول مجرا بو ده که براتون سوزندم و داخل مجرا چیزی نبوده و مایعات زیاد تو این سه هفته بخورد بعدتشریف بیارید مطب بعد از سه هفته که رفتم مطب گفتند سوزشتون بهتر شد که من گفتم آره هر چی که گذشت بهتر شد وبعد گفتند یه قرص نوشتم براتون تا سه ماه مصرف کنید و بعد یه سونوگرافی براتون نوشتم انجام بدید باز اینکه قرص گرفتم قرص تامسولوسین ۴٪ رونوشته بود که خوشون گفتند که مثانه روشل میکنه که ادرارتون راحت تر باشه آلان نزدیک به ۲۰ روز میشه که استفاده میکنم شب تا شب. بعدش هنوز این سوزش بعد از ادار گاهی کمه گاهی هم بیشتر میشه .من توی اینترنت که زدم این قرص برا بیمارهای که درگیر پروستات هستند تجویز می‌کنند آخه دکتر من هیچی در مورد پروستاتم به من چیزی نگفتند .نظر شما چی هستش بعدش برا اینکه سوز ش ادامه دا ر نشه چیکار باید کرد .ممنون ببخشید که طولانی شد
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۱۴ تیر ۲( 7 ماه پیش)
   سلام نیازی به تامسولوسین نیست مگر با مصرفش اوضاع خیلی فرق کرده باشه . طبیعتا شما که در مجرا زگیل داشتید قطعا تا مدت ها سوزش دارید
  2. تصویر کاربر رسول چهارشنبه ۱۴ تیر ۲( 7 ماه پیش)
   نه اوضاع خیلی فرق نکرده بعدش پس چرا این قرص برا من تجویز کردند گفتند بعد از ۳ ماه برم سونو گرافی دلیلی داشته یعنی احتمال دادند که پروستات مشکل داره
  3. تصویر کاربر رسول چهارشنبه ۱۴ تیر ۲( 7 ماه پیش)
   بعدش با این اوصاف این قرص مصرف بکنم یا نه برام سود داره یا ضررش بیشتره؟
  4. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۱۵ تیر ۲( 7 ماه پیش)
   احتمال دادن سوزش از پروستات ولی احتمالا از همون وارت هست .
  5. نمایش سایر 3 پاسخ
 • تصویر کاربر اكبر شنبه ۳ تیر ۲( 8 ماه پیش) تعداد بازدید: 89 مشاهده پرسش
  سلام ، به سوالم پاسخ كامل نداده بوديد دوباره پرداخت كردم كه لطف كنيد اين سري clear كنيد من رو .
  ١. من ٨ ماه هست گلو درد دارم و غدد لنفاويم هم ورم داره ، ايا به hpv ربطي نداره ؟ چون دكترها مي گن چيزي نيست . ايا دكتر گوش حلق بيني ميشناسيد كه در مورد hpv اطلاعات كافي داشته باشد و بدونه چه رو بايد چك كنه
  ٢ . من اگر ذگيل نداشته باشم انتقال ميدم ويروس رو ؟ اگر قبلش كامل بشورم اون منطقه رو چطور؟
  ٣ . تا كي بايد نگران سرطان باشم ؟ و براي رابطه با پارتنرم تا كي بايد نگران اون باشم ؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۳ تیر ۲( 8 ماه پیش)
   همان دفعه هم کامل پاسخ داده شده بود . گلو درد که به معنای hpv نیست هزاران ویروس باعث اون میشه اگر ضایعه ای در دهان ندارید به دنبال چه چیز دیگری هستید . مهم کنترل استرس است . سرطان برای مرد نیست برای خانم ها ممکنه سرطان دهانه رحم ایجاد کنه
  2. تصویر کاربر اكبر شنبه ۳ تیر ۲( 8 ماه پیش)
   خيلي لطف كرديد. ممنون ميشم سوال ٢ رو هم پاسخ بديد اقاي دكتر عزيز ؟
   و سوال اخرم اينكه بنده تو خونه وسواس گرفتم كه مادر نگيره ، از توالت ، از ليوان اب كه نخورن يه وقت ، از غذاي خودم نخورن ، با قاشق من نخورن . اينها امكان انتقال ويروس هست ؟ چون من بعضي وقتها افت مياد تو دهنم

   ممنون ميشم جواب سوال ٢ و سوال بالا رو هم بديد . لطف مي كنيد
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۳ تیر ۲( 8 ماه پیش)
   خیر از طریق رابطه جنسی منتقل میشه . جواب سوال ۲ خیر است
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر حمید دوشنبه ۲۹ خرداد ۲( 8 ماه پیش) تعداد بازدید: 102 مشاهده پرسش
  باسلام ..آقای دکتر من دچار بیماری خود ارضایی هستم...با اینکه ۴۴ سالمه و متاهل هستم .ودچار ناتوانی شدم.این ناتوانی جنسی بیشتر در رابطه ی جنسی با خانمم هست.. ...حدود ۳ ماه میشه که دچار ناتوانی جنسی شدم...میشه راهنمایی کنین...
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۲۹ خرداد ۲( 8 ماه پیش)
   نعوظ صبحگاهی دارید ؟ اخیرا استرس کاری یا عاطفی نداشتید ؟
 • تصویر کاربر زهرا چهارشنبه ۱۰ خرداد ۲( 9 ماه پیش) تعداد بازدید: 90 مشاهده پرسش
  سلام، وقت بخیر، جسارتا در قسمت کلیتوریس بنده گاها جوشهای دردناک میزنه که بعد از چند وقت ترکیده و خون میاد ازشون، خیلی هم دردناکه، آیا میتونه خطرناک باشه؟ و اینکه چه مشکلیه که جوش میزنه؟ علائم بیماریه؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۱۰ خرداد ۲( 9 ماه پیش)
   سلام عکس بفرستید ببینم
 • تصویر کاربر زیودار جمعه ۵ خرداد ۲( 9 ماه پیش) تعداد بازدید: 97 مشاهده پرسش
  حدود هشت ماه پیش سر کلاهک آلتم جوش های کوچک بدون درد و عفونت و خارش زد از پمادی که دکتر تجویز کرد زدم تا خودی بهبود یافت ولی الان مجدد همان جوش ها با تعداد بیشتری نمایان شده لطفا نوع جوش و علت و راه درمان را بیان فرمایید ، سپاسگزارم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۴ خرداد ۲( 9 ماه پیش)
   سلام مجدد عکس بفرستید اپلود نشده
  2. تصویر کاربر زیودار جمعه ۵ خرداد ۲( 9 ماه پیش)
   جسارتا مجددا عکس می فرستم
  3. تصویر کاربر زیودار جمعه ۵ خرداد ۲( 9 ماه پیش)
   جسارتا مجددا عکس ارسال می کنم
  4. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۵ خرداد ۲( 9 ماه پیش)
   قبلا چه پمادی زدید ؟ اخیرا رابطه جنسی داشتید ؟
  5. نمایش سایر 3 پاسخ
درحال دریافت اطلاعات

مطالب بیشتری بخوانید

زگیل در سر نشانه ی چیست؟ زگیل در سر نشانه ی ویروس پاپیلومای انسانی و زگیل سر…
فرق گوشت اضافه و زگیل در چیست؟ اولین تفاوت در شکل ظاهری می باشد، گوشت اضافه یک…
زگیل های تناسلی برجستگی هایی به رنگ پوست یا سفید رنگ هستند که در ناحیه تناسلی یا…

روزای هفته

ساعت مطب

شنبه (مطب نیکان)

14:00 - 19:00

دوشنبه

تعطیل است

سه شنبه (مطب نیکان)

13:00 - 19:00

پنج شنبه (مطب نیکان)

09:00 - 14:00

جستجو

حالب

+54 مطلب