021-22642744
نشانی‌ما

دکتر حسین کرمی

تهران ، خیابان شریعتی ، روبروی ایستگاه مترو قلهک ،کوچه سجاد ،ساختمان پزشکان سجاد ، پلاک 68 زنگ 4

تماس‌باما

انزال زودرس شایعترین مشکل جنسی مردان هر انچه که باید درباره آن بدانید قسمت ۱

توسط دکترحسین کرمی ۱۷/بهم/۱۳۹۳ 17,744 بازدید
imagesbn

انزال زودرس شایعترین مشکل جنسی مردان 

انزال زودرس یکی از مشکلات عمده و مختل کننده روابط جنسی از سالیان پیش و شاید از بدو خلقت بشر گریبانگیر مردان بوده و با افزایش استرس های روزمره زندگی و گرفتاری های اجتماعی و مشغولیات روزمره زیاد و کمبود استراحت جسمی و عوامل دیگر امروزه به عنوان شایعترین اختلال جنسی است که زوجین به علت نارضایتی از روابط جنسی به مطب و مراکز درمانی مراجعه می کنند. اصولاً یک ارتباط قوی بین خواب خوب، استراحت خوب، تغذیه خوب و ذهن آرام، تن سالم و روحیه بشاش و شاد و تمایل قوی به روابط جنسی وجود دارد. هر چه کیفیت زندگی فرد به علل روحی و جسمی مختل شود رابطه جنسی فرد را دچار اختلال خواهد کرد. با توجه به اینکه طبق آمار از هر سه مرد یک مرد مبتلا به انزال زودرس می باشد به شرح کامل تعریف و علل و درمان های آن می پردازم.

تعریف انزال زودرس

به هر انزالی که مایع منی بدون کنترل فرد و بلافاصله بعد از نعوظ و یا کمتر از یک دقیقه بعد از دخول انجام شود انزال زودرس می گویند. شدت انزال زودرس، فرد به فرد فرق می کند. بعضی از مردان جوان اظهار می دارند که انزال آنقدر سریع انجام می شود که قادر به دخول نیستند و گهگاهی زوجین را می بینیم که بعد از چند سال هنوز خانم باکره است.
در اغلب مردان انزال زودرس زیر یک دقیقه اتفاق می افتد که این امر باعث نارضایتی شریک جنسی شده و با مرور زمان به علت ناراحتی روحی باعث افت میل جنسی و در نهایت ممکن است باعث از هم گسستگی ارتباط زناشویی گردد.

به نمونه شکایت های این بیماران با ذکر جملات به عنوان مثال می پردازم:

– آقایی اظهار می دارد با کوچکترین تحریک جنسی انزال زودرس پیدا می کنم که این شدیدترین نوع بیماری است.
– آقایی اظهار می داردکه من در زمان معاشقه مشکلی ندارم ولی به محض اینکه عمل دخول انجام می شود در اولین رفت و برگشت ناخودآگاه انزال صورت می گیرد.
– آقایی اظهار می دارد که من فقط در یک موقعیت جنسی تحریک آمیز در یک position خاص بلافاصله دچار انزال می شوم.
– بیمار دیگری اظهار می دارد که من تا سه دقیقه هم می توانم خودم را کنترل کنم ولی خانمم در طول این مدت به ارگاسم یا اوج لذت جنسی نمی رسد. که در این موارد باید علت نارضایتی را در خانم ها جستجو کرد. بعضی از خانم ها دیر انزال هستند و به عنوان مثال ممکن است تا ۲۰ دقیقه مقاربت نیز به ارگاسم نرسند که باید علت زمینه ای سردمزاجی خانم ها را بررسی و درمان کرد که اغلب در زنان افسرده مشاهده می شود.

بخوانید  11علت شایع کاهش میل جنسی مردان

همچنانکه در قسمت درمان اشاره خواهم کرد تعامل زن و مرد و همکاری نزدیک به یکدیگر و آشنایی به روح و روان فرد مقابل در یک مقاربت لذت بخش برای دو طرف بسیار مفید است. به عنوان مثال زوجینی را می بینیم که اظهار می کنند با یک معاشقه خوب قبل از دخول و ارضاء شدن هر دو طرف که زود و زیر یک دقیقه انجام می شود و با هم هماهنگ هستند و هیچ شکایتی از روابط جنسی خود ندارند.

چه عواملی باعث انزال زودرس می شوند؟

انزال زودرس به دو نوع تقسیم می شود:اولیه و ثانویه

انزال زودرس اولیه: کسانی هستند که از شروع موقع فعالیت های جنسی مبتلا به انزال زودرس هستند
انزال زودرس ثانویه: در این نوع فرد یک حالت نرمال فعالیت جنسی دارد ولی بعداً مبتلا به انزال زودرس می شود.

علل انزال زودرس اولیه:

این نوع انزال زودرس بیشتر در تیپ شخصیتی A که افرادی حساس، عصبانی، پرخاشگر، عجول و زودرنج هستند دیده می شود. این افراد مثل صحنه های دیگر زندگی زود تحریک می شوند و قادر به کنترل مایع منی خود حین مقاربت نیستند که در قسمت درمان به چگونگی درمان اشاره خواهم کرد.

نوع ثانویه انزال زودرس علت های مختلف محیط بیرونی و درونی دارد که عبارتند از:
۱- استرس های حاد و مزمن زندگی روزمره: امروزه زودانزالی را بیشتر در افرادی می بینیم که دوز استرس های شغلی و محیطی آنها بالاست که به علت مشغله های کاری زیاد و استرس ناشی از آنها است.

۲- افسردگی و اضطراب: افسرده گی و اضطراب و داروهای ضد افسردگی از عواملی هستند که اختلال در فعالیت جنسی ایجاد می کنند که عبارتند از: کاهش میل جنسی، اختلال در شدت نعوظ و انزال زودرس. اصولاً یک ارتباط قوی و مستقیم بین حالت های روحی فرد و تمایل به سکس وجود دارد. هر چه آرامتر، بانشاط تر، کم استرس تر میل و توان وانزال دیرتر و برعکس استرس، اضطراب و افسردگی از عوامل تخریب کننده فعالیت جنسی هستند.

بخوانید  سوالات شایع زگیل تناسلی

۳- فواصل زیاد بین روابط جنسی: تعداد روابط جنسی با توجه به سن، وضعیت سلامت جسمی و حالت های روحی فرد متغییر است. اصولا با گذر زمان و افزایش سن منحنی فعالیت های جنسی به طرف پایین حرکت می کند. به عنوان مثال یک فرد در سن ۱۸ سالگی ممکن است هر شب تمایل به فعالیت های جنسی داشته باشد در حالیکه یک مرد ۵۰ ساله ممکن است ۲-۱ بار در هفته و یا در سن بالای ۶۰ سال یک بار در یک هفته یا دو هفته مقاربت جنسی انجام شود. اصولاً هر چه فاصله بین مقاربت ها بیشتر باشد آستانه تحریک پذیری کم شده و باعث انزال زودرس می شود.

۴- تحریک کم جنسی: فعالیت جسمی خوب نیازمند یک مدیریت منطقی احساس در حین مقاربت و تجربه جنسی است. لذا بسیاری از افراد جوان که سابقه تجربه فعالیت جنسی را ندارند در شروع فعالیت جنسی از انزال زودرس رنج می برند که با کسب تجربه و هماهنگی بیشتر با شریک جنسی این مشکل با گذر زمان بهتر می شود.
۵- مشکلات احساسی و ارتباطی با همسر: وجود مشکلات احساسی و ارتباطی در بین زوجین باعث اختلاف جنسی می شود که عبارتند از: کاهش میل جنسی به طرف مقابل، عدم نعوظ خوب در انزال زودرس در مرد و انزال دیررس در زن. برخلاف مرد که مبتلا به انزال زودرس می شود خانم ها به علت حساس بودنشان اغلب به ارگاسم یا اوج لذت جنسی نمی رسند.

۶- بیماری های جسمی: هر گونه بیماری آزاردهنده جسمی می تواند باعث انزال زودرس در مرد شود. به عنوان مثال اختلال در فعالیت غده تیروئید، فشارخون بالا، دیابت، التهاب مجرای ادراری، تب حاد و مزمن، کمبود سروتونین که توسط مغز ترشح می شود و یا اختلال در عملکرد مواد انتقال دهنده پیام های عصبی همه موارد فوق به صورت مستقیم فعالیت های جنسی فرد را تحت تأثیر و باعث انزال زودرس می شود.

بخوانید  راههای درمان انزال زودرس

۷- مصرف داروها: داروهای ضد فشارخون، آرام بخش ها، ضدافسردگی و ضد اضطراب ها می توانند هم میل جنسی و هم شدت نعوظ و هم زمان انزال را تحت تأثیر قرار دهند.

راه های درمان انزال زودرس کاملاً شناخته شده است و لذا حذف سیگار والکل و مواد مخدر از تخریب فعالیت های جنسی شما جلوگیری خواهد کرد ادامه مبحث درمان را در قسمت بعدی کاملا توضیح خواهم داد.

اگر از این مطلب خوشتان آمده به آن امتیاز دهید

دکترحسین کرمی

دکتر حسین کرمی متخصص جراحی کلیه ، مجاری ادراری تناسلی و فلوشیپ فوق تخصصی درمان آندوسکوپی و لاپاراسکوپی بیماریهای کلیه و مجاری ادراری
مشاهده مقالات


ارسال پرسش در این باره


سیستم پرسش و پاسخ

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.

پیگیری سوال قبل

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.

ثبت سوال جدید

امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیار سیستم

1
زودانزالی

با سلام خدمت آقا دکتر نزدیک به 7سال سابقه خود ارضایی داشتم الان نزدیک به 3ماه هست ازدواج کردم والان زیر1 دقیقه به انزال میرسم راه درمانش چیه لطفا راهنمایی بفرماِیید که چکار باید بکنم مشاهده پاسخ دکتر
2
زود انزالی

با عرض سلام . من تا به این سن (27) زود انزالی شدیدی دارم شاید کمتر از 1دقیقه دخول . اما بار بعد بهتر میشم . اما باز خوب نی . حالا یه مشکل بد تر پیش اومده برام و اینه که بعد از ارضا شدنم آلتم دیگه شق نمیشه . ممنون ازین که راهنماییم میکنید آقای دکتر مشاهده پاسخ دکتر
3
زود انزالی

با عرض سلام
بنده 4 ماه از ازدواجم گذشته و در رابطه جنسی با همسرم دچار زود انزالی میشم به طوری که نمیتونم همسرم رو ارضاء کنم.
با تشکر
مشاهده پاسخ دکتر
4
زود انزالی

باسلام خدمت دکترمن تورابطه سکس کمترازیک دقیقه ارضامیشم چیکارکنم? مشاهده پاسخ دکتر
5
روشی برای درمان زودانزالی

با سلام
لطفا راهنمایی فرمایید از چه طریق میتوان مشکل زودانزالی رو بطور کامل و قطعی مداوا کرد. ممنون میشم پاسخ رو به پست الکترونیکیم ارسال فرمایید.
آیا داروهای خوراکی که تبلیغاتشون رو زیاد میبینیم، مثمرثمر هستند.
مشاهده پاسخ دکتر
6
إنزال زودرس

سلام خدمت شما جناب دكتر
من٢١سال دارم و تو يك ماه گذشته دو هفته يك بار خودارضايي انجام دادم ولي انزالي كه انجام شد خيلي سريع بود و مقدار مني كم و زرد رنگ
موضوع ديگه كه ميخواستم بپرسم از خدمتتون اينه كه من التم كامل نعوظ نمي شود و اگر هم ميشود سريع شُل ميشود حتي براي. إنزال دوم يا سوم هم نعوظ تكرار نميشد آقاي دكتر من مشكل ناتواني جنسي دارم؟؟؟(((حدود دوسال پيش واريكوسل خفيف تشخيص داده شده بود ولي پيگيري نكردم از اون زمان)) چه مشكلي ميتونه وحود داشت باشه با تشكر فراوان از شما
مشاهده پاسخ دکتر
7
زود انزالی

سلام من خیلی زود انزالی دارم حتی بعضی مواقع به دخول نمیرسه در حالت دخول نیز چند ثانیه بیشتر طول نمیکشه لطفا راهنمایی کنید مشاهده پاسخ دکتر
8
بی اختیاری منی

سلام وخسته نباشید خدمت محترم آقای دکتر کرمی
غرض از مزاحمت و گرفتن وقت گرانقدر شما، اینجانب مردی 29 ساله ومجرد میباشم که با کوچکترین تحریک "چه درگفتار یا یک تصویر تحریک کننده آب از مجرای آلتم بیرون می آید طوری که برایم آزار دهنده میباشد، نمیدانم آیا همه مثل من هستن یا دچار بیماری زود انزالی میباشم یا....،درهر صورت خواهشمندم مرا دراین مورد مهم راهنمایی نمائید باتشکر فراوان
مشاهده پاسخ دکتر
9
شب ارضائی ؟؟؟

سلام ، روزتون بخیر آقای دکتر کرمی ....
آیا ارضاء در خواب ، همان تاثیرات خودارضائی رو برای بدن دارد .
مشاهده پاسخ دکتر
10
درمان زودانزالی

با عرض سلام و خسته نباشی خدمت آقای دکتر ... بنده 29 سال سن دارم و متاهل می باشم اما متاسفانه زودانزالی شدید دارم ... گاهی اوقات از اسپری های تاخیری استفاده میکردم ولی رضایت بخش نبود ... اگه امکانش هست داروی گیاهی برا این معضل توصیه کنید! با تشکر مشاهده پاسخ دکتر
« قبلی 1 2 3 4 5 6 7 ... 43 بعدی » همه