ماندگارترین روش درمان زگیل تناسلی

روش های درمان زگیل تناسلی عبارتند از: کرایوتراپی، کوتر و لیزر زگیل تناسلی که هر کدام معایب و مزایایی دارند. علاوه بر این بسیاری از افراد پمادهای زگیل تناسلی را به این روش ها ترجیح می دهند. در این مقاله با انواع درمان های زگیل تناسلی آشنا شوید.

انواع روش های درمان زگیل تناسلی

در صورتی که زگیل های تناسلی برای شما ناراحتی ایجاد نمی کنند، ممکن است نیازی به درمان آن ها وجود نداشته باشد. اما در صورتی که علائمی از جمله خارش، سوزش و درد داشته و یا زگیل های آشکار سبب ناراحتی احساسی او می شوند، پزشک می تواند به وسیله جراحی یا دارو به از بین رفتن آن ها کمک کند. با این وجود، این ضایعات می توانند پس از درمان مجددا ایجاد شوند. هیچ روشی برای درمان ویروس ایجاد کننده زگیل های تناسلی وجود ندارد.

امکان دارد برای از بین بردن زگیل های بزرگتر به جراحی نیاز باشد. چنین زگیل هایی معمولا به داروها پاسخگو نبوده و در صورت بارداری ممکن است، نوزاد در حین زایمان در معرض آن ها قرار گیرد. گزینه های جراحی برای درمان زگیل تناسلی شامل موارد زیر می شوند:

1- درمان زگیل تناسلی به وسیله نیتروژن مایع (کرایوتراپی)

انجماد یک تاول در اطراف زگیل به وجود می آورد. همزمان با اینکه پوست التیام می یابد ضایعات از بین رفته و به پوست جدید امکان پدیدار شدن می دهند. امکان دارد که فرد به چندین جلسه کرایو تراپی نیاز داشته باشد. عوارض جانبی عمده این روش شامل درد و تورم می شوند.

2- الکتروکوتر

این فرایند با استفاده از یک جریان الکتریکی زگیل ها را می سوزاند. احتمال دارد، فرد مقداری درد و تورم را پس از این فرایند احساس کند.

کونر برای درمان زگیل تناسلی

3- برش جراحی

پزشک می تواند جهت بریدن زگیل ها از ابزار های مخصوص جراحی استفاده کند. در این روش نیاز به بی حسی موضعی یا بیهوشی عمومی می باشد. همچنین، امکان داشتن مقداری درد پس از این عمل وجود دارد.

4- لیزر زگیل تناسلی

این روش، که به وسیله ی نور های پر قدرت انجام می شود می تواند پرهزینه باشند. این روش ها معمولا برای زگیل های بسیار متعدد یا مقاوم به درمان استفاده می شوند. عوارض جانبی این درمان ها شامل درد و ایجاد جای زخم می باشند.

5- درمان زگیل تناسلی با کرایو تراپی

کرایو تراپی (به کرایو سرجری هم معروف است) می تواند به عنوان استفاده از سرمای شدید جهت تخریب بافت بیمار تعریف شود. کرایو تراپی فرایندی است که در آن یک ماده شیمیایی، معمولا نیتروژن مایع جهت انجماد زگیل های تناسلی یا به طور عمومی تر، زگیل ها استفاده می شود.

انجام این روش در اغلب اوقات توصیه می شود؛ زیرا یک روش نسبتا ارزان، موثر، سریع و بدون درد می باشد. علاوه بر آن، در صورتی که تعداد زگیل ها کم باشند، بسیار موثر می باشد. معمولا پزشکان برای درمان زگیل های مقاوم به درمان در بزرگسالان و کودکان با سن بیشتر، انجام کرایوتراپی را پیشنهاد می دهند. این روش برای درمان زگیل های خشک، مرطوب، درونی و بیرونی موثر می باشد.

از آنجایی که این درمان می تواند در مطب پزشک یا یک کلینیک محلی انجام شود، آن را به یک روش درمانی بسیار قابل دسترس برای بیماران تبدیل کرده است. به طور کلی، کرایو تراپی می تواند برای از بین بردن زائده های خوش خیم پوستی مانند: زگیل ها، ضایعات پیش سرطانی مانند کراتوزیس آکتینیک، ضایعات سرطانی مانند سرطان سلول های بازال یا سنگفرشی پوست، خال های گوشتی، منگوله های پوستی (اسکین تگ) و کراتوز های آفتابی استفاده شود.

همچنین، یک متخصص پوست می تواند از این روش برای درمان سلول های غیر عادی پوستی و برخی سرطان های ناحیه ای مانند سرطان پروستات استفاده کند.

درمان زگیل تناسلی در مردان و زنان

– درمان عفونت HPV در مردان

در هنگام عدم وجود علائم، هیچ درمانی برای عفونت HPV در مردان وجود ندارد. درعوض، پزشکان مشکلات مرتبط با سلامتی را درمان می کنند که توسط ویروس HPV به وجود آمده اند. هنگامی که زگیل های تناسلی ظاهر می شوند، می توان از طیفی از روش های درمانی استفاده کرد. بیمار می تواند پماد های تجویز شده را در خانه استفاده کرده و یا پزشک به وسیله جراحی یا کرایو تراپی زگیل ها را از بین ببرد.

برخی پزشکان درمان زود هنگام زگیل ها را توصیه نمی کنند زیرا زگیل های تناسلی می توانند به صورت خود به خود رفع شوند. همچنین، ممکن است پدیدار شدن تمامی زگیل ها مدتی طول بکشد. بنابراین، فردی که زگیل های خود را به محض پدیدار شدن درمان می کند ممکن است در آینده مجددا به درمان نیاز داشته باشد.

سرطان مقعد می تواند به وسیله پرتو درمانی، شیمی درمانی و جراحی درمان شود. روش های درمانی مخصوص به مرحله سرطان، بزرگی تومور و میزان انتشار سرطان بستگی دارند.

مطلب مرتبط: درمان زگیل تناسلی با تعداد زیاد در مردان

درمان زگیل های تناسلی در زنان

– درمان زگیل تناسلی در زنان

از آنجایی که زگیل ها می توانند در عمق بدن یک زن تشکیل شوند، احتمالا پزشک به انجام یک معاینه لگنی نیاز داشته باشد. امکان دارد پزشکان یک محلول اسیدی خفیف را که به پدیدار شدن بهتر زگیل ها کمک می کند به بدن فرد اعمال کنند.

همچنین، پزشک می تواند یک آزمایش پاپ اسمیر برای بیمار انجام دهد. در این آزمایش یک سواب (مانند گوش پاک کن) به آن ناحیه وارد می کنند تا سلول هایی را از دهانه رحم بدست آورند. این سلول ها بعدا می توانند از نظر ابتلا به HPV آزمایش شوند.

انواع خاصی از HPV می توانند سبب نتایجی غیر عادی در آزمون پاپ اسمیر شوند که این نتایج ممکن است، بیانگر تغییراتی پیش سرطانی باشند. در صورتی که پزشک موارد غیر عادی را تشخیص دهد، احتمال دارد فرد به آزمایش های غربالگری متعددی برای پایش هر گونه تغییر نیاز داشته باشد.

در صورتی که یک خانم بوده و در ارتباط با احتمال ابتلای خود به نوعی از HPV که می تواند سبب ایجاد سرطان دهانه رحم شود نگران هستید، پزشک می تواند برای شما یک آزمایش DNA انجام دهد. این آزمایش تعیین می کند چه نوعی از HPV را در بدن خود دارید. در حال حاضر، آزمایش HPV برای مردان وجود ندارد.

زگیل های تناسلی در زنان ظاهری مشابه داشته و معمولا در نواحی مرطوب لبه کوچک و ورودی واژن به وجود می آیند. ضایعات قابل دیدن بر روی نواحی بیرونی اعضای تناسلی نیاز به انجام آزمایشی کامل از کانال واژن، دهانه رحم و ناحیه مقعد را به وجود می آورد. اغلب زگیل های تناسلی بدون علامت هستند. به ندرت احتمال دارد که زنان خونریزی پس از سکس واژنی، خارش یا ترشحات واژن را تجربه کنند.

مطلب مرتبط: تشخیص و درمان زگیل تناسلی در زنان

پمادها و محلول های موثر در درمان زگیل های تناسلی

روش های درمانی زگیل های تناسلی که می توانند به صورت مستقیم بر روی پوست اعمال شوند شامل گزینه های زیر می شوند:

1- پودوفیلین و پودوفیلوکس (کوندیلوکس)

پودوفیلین یک رزین گیاهی است که بافت زگیل تناسلی را از بین می برد. این محلول باید توسط پزشک اعمال شود. پودوفیلوکس حاوی همان ترکیب فعال است؛ اما می تواند به صورت ایمن در خانه توسط فرد اعمال شود.

احتمال دارد اولین دفعه اعمال پودوفیلوکس را پزشک انجام دهد و سپس اقداماتی احتیاطی را جهت جلوگیری از تحریک پوست اطراف زگیل به بیمار توصیه کند. هیچ گاه نباید پودوفیلوکس را به صورت داخلی اعمال کرد. علاوه بر آن، این دارو نباید در دوران بارداری استفاده شود. عوارض جانبی این دارو می توانند شامل تحریک خفیف پوستی، زخم یا درد شوند.

2- ایمی کیمود (آلدارا، زیکلارا)

به نظر می رسد که این پماد سبب تقویت سیستم ایمنی برای مبارزه با زگیل های تناسلی می شود. هنگامی که پماد بر روی پوست قرار داده می شود باید از برقراری ارتباط جنسی خودداری شود. این پماد می تواند سبب نازک شدن کاندوم و دیافراگم شده و یا پوست فرد مقابل را تحریک کند. یک عارضه احتمالی این دارو، قرمز شدن پوست می باشد. دیگر عوارض احتمالی می توانند شامل تاول ها، درد یا گرفتگی بدن، سرفه، راش و خستگی شوند.

پماد آلدارا

3- تری کلرو استیک اسید (TCA)

این ماده شیمیایی در درمان زگیل تناسلی تاثیر گذار بوده و زگیل ها را سوزانده و می تواند برای زگیل های داخلی نیز استفاده شود. عوارض جانبی این دارو می توانند شامل تحریک خفیف پوستی، زخم یا درد شوند.

4- سینکاتچین (ورگن)

این پماد برای درمان زگیل های تناسلی خارجی و زگیل های درون یا اطراف مجرای مقعد استفاده می شود. عوارض جانبی اغلب خفیف بوده و می توانند شامل قرمزی پوست، خارش، سوزش و درد شوند. نباید برای درمان زگیل های تناسلی از داروهای بدون نسخه استفاده شود. این داروها برای اعمال در بافت های مرطوب نواحی تناسلی در نظر گرفته نشده اند. استفاده از داروهای بدون نسخه برای این هدف می تواند سبب درد و تحریک بیشتر شود.

مطلب مرتبط: درمان زگیل تناسلی با سالیسیک اسید

آیا انتقال زگیل تناسلی از طریق استخر ممکن است؟

انتقال زگیل تناسلی از راه دهان

HPV دهانی هنگامی اتفاق می افتد که ویروس آن، از طریق یک برش یا پارگی کوچک در دهان به بدن وارد شود. اغلب، افراد از طریق سکس دهانی به این بیماری مبتلا می شوند. HPV دهانی اغلب علائمی ندارد یعنی افراد از ابتلای به آن مطلع نبوده و به احتمال کمتری اقدامات لازم را برای محدود کردن انتشار این بیماری انجام می دهند.

ممکن است فرد در نواحی خاصی از دهان یا گلوی خود به زگیل دچار شود. با این حال، این مورد کمتر شایع است. این نوع HPV می تواند به سرطان دهان و حلق (اوروفارنجیال) تبدیل شود. در صورت ابتلای فرد به سرطان دهان و حلق، سلول های سرطانی در نواحی از جمله وسط و دیواره های حلق، زبان و لوزه های او ایجاد می شوند. این سلول ها می توانند در اثر HPV دهانی تشکیل شوند.

مطلب مرتبط: انتقال زگیل تناسلی از راه دهان

آیا دست زدن باعث انتقال زگیل های تناسلی میشود؟

علت ایجاد زگیل های تناسلی (HPV)

زگیل های تناسلی توسط ویروس پاپیلومای انسان یا HPV ایجاد می شوند. بیش از 100 نوع HPV شناخته شده اند که در حدود 40 نوع آن ها توانایی آلوده کردن نواحی تناسلی را دارند.

اغلب زگیل های تناسلی به وسیله دو نوع خاص از این ویروس (HPV-6 و HPV-11) ایجاد می شوند. این دو نوع به عنوان انواع کم خطر در نظر گرفته می شوند؛ زیرا توانایی کمی برای ایجاد سرطان دارند. دیگر انواع HPV، عوامل شناخته شده ای برای ایجاد تغییرات پیش بدخیمی و سرطان دهانه رحم در زنان می باشند.

HPV-16  یکی از انواع پر خطر HPV است که عامل ایجاد کننده حدود 50 درصد از سرطان های دهانه رحم می باشد. انواع 18، 31، 33، 35، 39، 45، 51، 52، 56، 58، 59 و 68 دیگر انواع پر خطر ویروس HPV می باشند. انواع پر خطر HPV ، انواع اونکوژنیک نیز نامیده می شوند. باور بر این است که HPV عامل ایجاد 100 درصد موارد سرطان دهانه رحم می باشد.

همه ی زگیل های رایج مانند زگیل های تناسلی نبوده و توسط انواع مختلفی از HPV ایجاد می شوند که پوست را آلوده می کنند. اجزای ویروس قادرند تا از طریق خراش ها و شکاف های میکروسکوپی که در حین فعالیت جنسی به وجود می آیند در پوست و سطوح موکوسی نواحی تناسلی نفوذ کنند. هنگامی که سلول ها به وسیله ویروس HPV مورد تهاجم قرار می گیرند یک دوره چند ماهه تا چند ساله از نهفتگی می تواند رخ دهد که در آن هیچ نشانه ای از عفونت وجود ندارد.

انتقال زگیل تناسلی از راه دهان

زگیل های موجود در دیگر نواحی بدن

زگیل های نواحی تناسلی و زگیل های دیگر نواحی بدن (مانند دست و پا) مشابه هستند، اما دقیقا یکسان نیستند. تمامی انواع زگیل ها هنگامی ایجاد می شوند که ویروس پاپیلومای انسان یا HPV لایه بیرونی پوست را آلوده کرده و سبب رشد سریع زائده های پوستی شود.

# این زگیل ها معمولا قابل انتقال نیستند.

ویروس HPV به دیگر نواحی بدن منتشر می شود اما اغلب زمانی سبب ایجاد زگیل می شود که خراش یا شکافی در پوست آن ناحیه موجود باشد. زگیل ها از طریق تماس مستقیم پوستی بین افراد مختلف منتقل می شوند. انواع مختلفی از ویروس HPV وجود دارند و انواعی که سبب ایجاد زگیل های رایج بر روی بدن می شوند با انواعی (6 و11) که سبب ایجاد زگیل های تناسلی می شوند متفاوت می باشند.

با این حال، برای مثال در صورتی که زگیل های ایجاد شده بر روی دست یک فرد، توسط نوعی از HPV به وجود آمده اند که می تواند سبب ایجاد زگیل های تناسلی نیز بشوند، احتمال این وجود دارد که تماس پوستی عامل ایجاد زگیل های تناسلی باشد. زگیل های رایج بدن هیچ گاه سبب ایجاد یک سرطان پر خطر مانند سرطان دهانه رحم نمی شوند.

# هر ضایعه پوستی زگیل نیست.

انواع مختلفی از زگیل ها، توده ها و جوش ها وجود دارند که می توانند بر روی نواحی تناسلی پدیدار شوند. مشاهده یکی از این موارد گفته شده الزاما نیازی به نگرانی ندارد. با این حال، در صورت داشتن تردید در ارتباط با آن ضایعه پوستی می توان جهت بررسی به یک پرستار یا پزشک مراجعه کرد.

پیشگیری از انتشار زگیل های تناسلی

رعایت نکاتی می تواند از انتشار و انتقال زگیل های تناسلی جلوگیری کند که عبارتند از:

1- خشک و تمیز نگه داشتن نواحی تناسلی. می توان برای خشک کردن آن ناحیه از یک سشوار استفاده کرد.

2- دست های خود را پس از هر بار لمس کردن زگیل ها بشویید.

3- از خاراندن زگیل ها خودداری کنید.

4- تا زمانی که زگیل ها به طور کامل بهبود نیافته اند از برقراری ارتباط جنسی خودداری کنید.

5- در حین ارتباط جنسی از کاندوم های ساخته شده از لاتکس استفاده کنید. کاندوم ها می توانند خطر ابتلا به زگیل های تناسلی را کاهش دهند اما زگیل ها می توانند به نواحی که توسط کاندوم پوشیده نشده اند انتشار یابند.

6- از داشتن ارتباط جنسی با شریکان متعدد خودداری کنید.

7- معمولا در حدود دو سوم افرادی که با شریک جنسی آلوده به زگیل تناسلی ارتباط جنسی برقرار می کنند در ظرف سه ماه به آن مبتلا می شوند.

8- زگیل های تناسلی به صورت غیر مستقیم با مصرف دارو های ضد بارداری ارتباط دارند. دلیل آن نیز دفعات سکس متعدد بدون استفاده از موانع محافظتی، داشتن شریکان جنسی متعدد و ارتباط جنسی در سنین پایین می باشد.

جلوگیری از ابتلا به سرطان رحم در زنان

راه جلوگیری از ابتلا به سرطان رحم در زنان

برای جلوگیری از ابتلا به انواع پر خطر HPV از نظر ایجاد زگیل های تناسلی و سرطان دهانه رحم، واکسنی موجود می باشد. در صورت داشتن ابتلای قبلی به HPV واکسن نمی تواند بیماری را درمان کند اما این واکسن از ابتلا به برخی انواع HPV جلوگیری می کند. واکسن HPV برای پسران، دختران، مردان و زنان 9 تا 26 ساله تایید شده است.

این واکسن برای تمامی دختران و پسران 11 تا 12 ساله به عنوان بخشی از برنامه واکسیناسیون آن ها توصیه می شود. این واکسن در سه دوره داده شده و به مدت 5 سال از فرد در برابر HPV محافظت می کند. محققان در حال تحقیق بر روی لازم بودن یک واکسن یادآور پس از آن پنج سال هستند. این واکسن معمولا به خانم های باردار داده نمی شود.

مطلب مرتبط: واکسن گارداسیل و قیمت آن

دکتر حسین کرمی متخصص کلیه و مجاری ادراری و فوق تخصص لاپاراسکوپی

ماندگارترین روش درمان زگیل تناسلی
3.6 (72%) 15 رای

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر نیلا چهارشنبه ۱۶ خرداد ۹۷( 7 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام ,امیدوارم خوب باشید, آقای دکتر من تا به حال هیچگونه رابطه ی جنسی نداشته ام ,اما مدتی پیش یک خال را که در کشاله ی رانم و نزدیک ب التم بود لیزر کردم , بعد مطالبی راجع به زگیل تناسلی خواندم که مرا بسیار حساس و نگران کرد ,و متوجه شدم این ویروس از طریق لیزر هم منتقل میشود , متوجه شدم داخل لب های کوچک آلتم دانه هایی به صورت خطی و کاملا متقارن که به نظرم پایه هاشان از هم جدا میباشد وجود دارد,دندانه ها نرم و همرنگ محیط هستند و سوزش ودردی ندارند, تنها امیدم این است که وستیبولار پاپیلوماتوز باشند, با توجه به اینکه به زودی ازدواج خواهم کرد بسیار نگرانم ,با توجه به عکسی که میفرستم لطفا نظر خود را بگویید , این ها زگیل هستند ؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۱۶ خرداد ۹۷( 7 ماه پیش)
   اگر سکس وتماس نداشته اید زگیل نیست
 • تصویر کاربر مسعود جمعه ۱۱ خرداد ۹۷( 7 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام. چند زائده روی پوست آلت تناسلی ام مشاهده می کنم. دوبار دکتر پوست رفتم. یکی گفت زگیل هست و دیگری گفت نه زگیلی نیست و بلکه پاپول مروارید هست و بی خطر. نظر شما چیه؟ چی میتونه باشه
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۱۱ خرداد ۹۷( 7 ماه پیش)
   از انجا تستhpvدهيد
 • تصویر کاربر مطهره شنبه ۱۲ خرداد ۹۷( 7 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید ،اقای دکتر همسر بنده نزدیک به سه سالی میشه که زگیل تناسلی دانه دانه روی آلتش داره و اینکه به دو تا دکتر مجاری ادرار هم مراجعه کرد و گفتن که چیزی نیست تا اینکه با بیماری hpvآشنا شدم ما با وجود زگیل تناسلی همسرم بدون کاندوم رابطه جنسی داشتیم امکانش هست که منم داشته باشم ؟من یک پسر 4 ماهه هم دارم خیلی نگرانم آقای دکتر ،تمنا میکنم کمکم کنید
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۱۲ خرداد ۹۷( 7 ماه پیش)
   بايد بياايند از نزديك ببينم شما بايد توسط متخصص زنان معاينه شويد 02122642744
 • تصویر کاربر میلاد سه شنبه ۱۸ اردیبهشت ۹۷( 8 ماه پیش) مشاهده پرسش
  آقای دکتر حدودا 6 ماه که جوش هایی مایل به سفید روی آلت تناسلی من ظاهر شده. (عکس ارسالی). و تعدادشون داره بیشتر میشه. حس می کنه روی گردن و تواحی اطراف چشم هم دارن ظاهر میشن. آیا این ها زگیل تناسلی اند؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۱۸ اردیبهشت ۹۷( 8 ماه پیش)
   بهتر است ازمایش دهید
 • تصویر کاربر محمد شنبه ۸ اردیبهشت ۹۷( 8 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام
  من ۱ ماه پیش با خانمی رابطه جنسی داشتم که رابطه دهانی که ایشون انجام دادن بدون
  کاندوم ولی رابطه واژینال با کاندوم بوده و ایشون هیچ زایده ای زگیل مانند اطراف آلت تناسلی نداشتند و تمیز بود .
  بعد از ۱ ماه من هیچ تغییری در پوست آلت و اطرافش ندیدم و چیزی به وجود نیومده است و طبیعی است (پزشک متخصص معاینه کردند).
  اگر من آلوده شده باشم ، احتمال انتقال من به فردی سالم با کاندوم چقدر هست؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۸ اردیبهشت ۹۷( 8 ماه پیش)
   تا زماني كه بثورات نزند ماري نميتوان كرد
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۸ اردیبهشت ۹۷( 8 ماه پیش)
   كاري
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر محمد پنجشنبه ۱۳ اردیبهشت ۹۷( 8 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام دکتر قبلا راجب دانه های که یکی دو سال پیش دیده بودم سوال کردم الان جواب نمونه رو گرفتم 100 درصد نگفته زگیل تناسلی ایا میشه امیدوار بود زگیل معمولی بوده الان برای تشخیص دوباره به یه پاتولوژی دیگه دکتر ارجاع داده نظر شما چیه.در ضمن احساس کوچک شدن و حالت قبل میشد
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۸ اردیبهشت ۹۷( 8 ماه پیش)
   زگيل درمان شده است
  2. تصویر کاربر محمد شنبه ۸ اردیبهشت ۹۷( 8 ماه پیش)
   دکتر یعنی بدون شک من زگیل تناسلی دارم در ضمن شریکم زگیل نداره.
  3. تصویر کاربر محمد شنبه ۸ اردیبهشت ۹۷( 8 ماه پیش)
   دکتر اگه زگیل تناسلی هست مگه شریک جنسیم نباید بگیره دکتر زنان دیده نمونه برداری هم ازش کرده .دکتر اگر زگیل باشه میشه امیدوار بود ریشه کن بشه که به نامزدم چیزی نگم لطفا کامل توضیح بدید
  4. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۸ اردیبهشت ۹۷( 8 ماه پیش)
   چون درمان شده الوده كننده نيست
  5. تصویر کاربر محمد شنبه ۸ اردیبهشت ۹۷( 8 ماه پیش)
   دکتر نیازی نیست به نامزدم چیزی بگم ایا از بدنم میره بیرون
  6. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۱۳ اردیبهشت ۹۷( 8 ماه پیش)
   اگر شک داری به نامزدت واکسن بزنید
  7. نمایش سایر 5 پاسخ
 • تصویر کاربر مهدی سه شنبه ۴ اردیبهشت ۹۷( 8 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام من زگیل تناسلی دارم الان هم ایران نیستم زیر نظر دکتر پوست هستم با سرد درمانی حدود 80درصد بنظرم از بین رفت و ارتباط جنسی در حدر بوس و مالشت دخول ایجاد نشده با نمزادم الان دوباره زیگیل درست شده باید چیکار کنم که رشت نکنه یا از بین بره دارویی چیزی هست که انجام بدم که از بین بره من تو دبی کار میکنم و سه ما دیگه بر میگردم و برای نامزادم چه باید کرد من بچه شهرستان لار زیر نظر دکتر رمضانی متخصص پوست هستم اگه دارو خارجی چیزی هست تا بخرم استفاده کنم ممنون میشم خیلی تو فکر هست و فکر نامزادم 23سالمه و نامزادم 16ساله
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۴ اردیبهشت ۹۷( 8 ماه پیش)
   پماد الدارا
 • تصویر کاربر ساحل سه شنبه ۴ اردیبهشت ۹۷( 8 ماه پیش) مشاهده پرسش
  خانمی 33ساله هستم در ناحیه انتهای ران چپم نزدیک به آلت تناسلی 4 برجستگی بزرگ سفید رنگ وجود دارد که طبق تشخیص پزشکان چربی اعلام شده. روی این چربی ها تیرگی هایی شبیه به گل کلم وجود دارد ک من فکر میکنم زگیل تناسلی باشد. ایا میتوانم با جراحی کامل چربی ها این زگیل ها را از بین ببرم. ؟ در ناحیه ابتدای داخل مقعدم برجستگی های ریزی وجود دارد که فکر میکنم زگیل باشند . چه راه حلی برای اطمسنان و درمان وجود دارد .
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۴ اردیبهشت ۹۷( 8 ماه پیش)
   از اینها ازمایش دهید
 • تصویر کاربر حسین پنجشنبه ۲۳ فروردین ۹۷( 9 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام جناب دکتر قبلا هم سوال کردم و عکس فرستادم اطراف آلت بنده بخاطر ختنه شدن بد یخورده ناهموار هستش دکتر پوست رفتم زگیل تشخیص دادن و یه قطره اسیدی قهوه ای رنگ دادن ب بنده در ایام عید زخم شد و زرد رنگ سفالکسین 500 خوردم تا خشک شد و افتاد ولی باز دوتا برجستگی هست و نمیدونم اصلا زگیل بوده یا نه جزء ناهمواری پوستمه بنده اصفهانم میخوام حضوری خدمت برسم ولی جوری ک اگه احتیاج ب فریز بود همون روز بتونم برگردم چون مرخصی ندارم و از آخرین وضعیت برجستگی واستون الان عکس میفرستم.ممنون از جواب شما⚘⚘
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۲۳ فروردین ۹۷( 9 ماه پیش)
   از نظر من زگيل نبست تحريك نكنيد
 • تصویر کاربر حميدرضا دوشنبه ۶ فروردین ۹۷( 9 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام وقت بخير
  لاي كشاله رانم يك دونه گوشت اضافه يا زيگيل نميدونم زده يعني ميتونه زيگيل تناسولي باشه اگر هست چيكار بايد بكونم ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۶ فروردین ۹۷( 9 ماه پیش)
   سلام زگيل است بايد كرايو كنيد٠٢١٢٢٦٤٢٧٤٤
درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر