علت ایجاد لکه های سفید روی دستگاه تناسلی زنان و مردان چیست؟

دکترحسین کرمی

دکترحسین کرمی

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
در این مقاله مطالعه می‌کنید:

بسیاری از عوامل می توانند باعث ایجاد لکه های سفید روی دستگاه تناسلی زنان و مردان شوند. در صورت عدم درمان میتواند به عوارض طولانی مدت نیز منجر شود.

برخی از مردان با شرایطی متولد می شوند كه آن شرایط، عامل به وجودآورنده این لكه ها بوده یا منجر به گسترش لکه ها خواهند شد. گاهی اوقات لكه های سفید بر روی پوست شما نشانه یك STI یا عفونت دیگری است.

1- پاپول های پنیس

پاپول های پنیس ردیف هایی از لکه های سفید هستند كه در اطراف سر و یا گلنس آلت تناسلی رشد می كنند. پاپول های پنیس بی ضرر هستند. روشن نیست که چه چیزی باعث ایجاد  این لکه های سفید روی ناحیه تناسلی می شود، اما به هیچ وجه با STI مرتبط نیستند.

راهکارهایی برای درمان پاپول های پنیس

پزشک معمولاً توصیه نمی کند كه این پاپول ها برداشته شوند مگر اینکه موجب اضطراب یا نگرانی شما شوند. گزینه های ممکن برای برداشت عبارتند از:

✅  جراحی برداشت

پزشك پاپول ها را با استفاده از یك اسكالپل بریده و جدا می كند.

✅  جراحی با لیزر

پزشک با استفاده از تکنیک های جراحی لیزر به جدا کردن و حذف لکه های سفید روی اندام تناسلی اقدام خواهد کرد.

✅ كرایوسرجری

پزشک از نیتروژن مایع برای انجماد لکه های سفید روی آلت یا همان پاپول ها استفاده كرده و آن ها را از دستگاه تناسلی جدا می كند.

2- دانه های فوردایس

دانه های فوردایس غدد چربی (سباسه) بزرگی هستند که بر روی سطح پوست قابل مشاهده می باشند. غدد سباسه به حفظ رطوبت پوست شما کمک می کنند. این غدد به طور معمول توسط پوست پوشیده می شوند، اما می توانند خوشه هایی از لکه های سفید روی آلت و یا پوست ظاهر شوند.

دانه های فوردایس بی ضرر هستند و می توانند تقریبا در هر قسمتی از بدن، از جمله پیش پوست آلت تناسلی شما ظاهر شوند. معمولاً با آن ها متولد می شوید هرچند ممکن است تا سن بلوغ بروز نكنند.

راهکارهایی برای درمان دانه های فوردایس

پزشک معمولاً درمان این دانه ها را توصیه نمی كند مگر اینکه خودتان بخواهید آن ها را بردارید.گزینه های ممکن برای حذف عبارتند از:

✅ درمان با لیزر

پزشک با استفاده از تکنیک های لیزر اقدام به برداشت بافت و كوچك كردن ظاهر این دانه ها می كند.

✅ جراحی میکرو پانچ

دکتر با استفاده از دستگاهی از طریق پوست وارد شده و بافت هایی را که علل ایجاد نقاط فوردایس هستند برمی دارند.

3- جوش (كورك)

هنگامی که چربی های بدن یا بافت های مرده در منافذ گیر كرده و انسداد ایجاد می كنند، می توانند باعث رشد جوش ها شوند. هنگامی که منافذ پوست شما مسدود می شوند، باکتری ها می توانند در آن ها رشد كرده و این منافذ با ذرات چركی آلوده پر شوند. در نتیجه این امر باعث سفید شدن جوش می شود.

جوش ها معمولاً بی ضرر هستند و با گذشت زمان محو میشوند. جوش های خود را نتركانید زیرا این كار باعث بدتر شدن التهاب یا ایجاد اسكار های دائمی می شود. اجازه دهید كه این جوش ها خودشان محو شوند.

راهکاری برای درمان جوش ناحیه تناسلی

شما می توانید از پراکسید بنزوئیل یا اسید سالیسیلیک جهت پاكسازی باکتری ها و پوست اضافه و چربی ها استفاده نمایید. اما از داروهای ضد آکنه که برای صورت یا سایر قسمت های بدن به كار می روند، در درمان جوش های ناحیه تناسلی استفاده نکنید.

4- بالانیت

بالانیت زمانی اتفاق می افتد که پوست روی سر آلت تناسلی تحریک یا متورم شود.  لکه های سفید روی اندام تناسلی به ویژه در نواحی سر آلت و پوست رویی آن می توانند یک علامت باشند.
سایر علائم عبارتند از:

☑ قرمزی
☑ درد هنگام ادرار کردن
☑ درد یا سوزش آلت تناسلی
چنانچه بالانیت به دنبال عفونت (قارچی یا باکتریایی) باشد، ممکن است یک ماده سفید یا ترشحاتی را نیز مشاهده کنید.

راهکارهایی برای درمان بالانیت

✔برای کاهش سوزش، یك پماد کورتیکواستروییدی مانند بتامتازون (Betaloan SUIK) را به پوست آلت تناسلی بزنید.

✔اگر مشکوک به عفونت هستید، به پزشک خود مراجعه کنید. وی ممکن است با تجویز یک ضد قارچ موضعی یا آنتی بیوتیک، هرگونه عفونت احتمالی ایجاد شده را پاکسازی کند.
✔اگر بعد از برقراری رابطه ی جنسی یا داشتن رابطه جنسی با شرکای جدید یا داشتن چندین شریك جنسی، دچار علائم شدید ، مجددا به پزشک خود مراجعه كنید.

 فولیکولیت یکی از عوامل ایجاد لکه های سفید روی آلت

5- فولیکولیت

فولیکولیت زمانی اتفاق می افتد که فولیکول های مو، متورم شوند. این اتفاق ممکن است به دنبال یک عفونت باکتریایی، عفونت قارچی، و یا موهای زیرپوستی صورت گیرد.
فولیکولیت می تواند ایجاد خارش و تحریک كند. با این حال، معمولا مضر نیست، مگر اینکه از یک عفونتی که درمان نشده ناشی شود.

در صورت بروز هر یک از این علائم،بلافاصله پزشک خود را ملاقات کنید:

☑ سوزش یا خارش
☑ ترشح یا چرك از جوش های سفید یا تاول ها
☑ درد یا حساسیت به لمس در اطراف جوش ها

راهکارهایی برای درمان فولیکولیت

با توجه به علت زمینه ای، فولیکولیت را می توان با استفاده از موارد زیر درمان کرد که عبارتند از:

✅ آنتی بیوتیک ها

✅ پماد هایی برای عفونت های قارچی یا باکتریایی درمان کرد.

✅ اگر مكرراً به فولیکولیت مبتلا می شوید، ممکن است پزشك عمل جراحی با لیزر برای حذف فولیکول های مو یا روش های تخلیه(درناژ) و یا پاكسازی عفونت های بزرگ تر را توصیه كند.

مولوسكوم كونتاژیوزوم

6- مولوسكوم كونتاژیوزوم

مولوسكوم كونتاژیوزوم یک عفونت ویروسی پوستی است و می تواند از طریق تماس پوست با پوست، داشتن رابطه جنسی با فرد مبتلا، یا به اشتراک گذاشتن لباس ها، حوله ها و یا سایر موارد آلوده انتقال یابد.

لکه های سفید روی ناحیه تناسلی یا جوش بر روی آلت یک علامت رایج این بیماری هستند. این بیماری ممکن است با نقاط کوچک و سفید یا گوشتی شروع شده، اما در نتیجه ی مقابله ی بدن با عفونت می توانند بزرگ تر، قرمز تر و حساس تر شوند.

راهکارهایی برای درمان مولوسكوم كونتاژیوزوم

این جوش ها غالباً بدون درمان از بین می روند.اما اگر ضایعات بزرگ شده و یا ایجاد ناراحتی كنند، پزشک ممکن است موارد زیر را به شما توصیه کند:

✔ اسید موضعی یا محلول های تاول

پزشک این مواد را بر روی جوش ها استعمال می كند تا تا با تخریب لایه ی رویی پوست آن ها را از بین ببرد.

✔ جراحی کورتاژ

پزشك از یک ابزار به نام کورت استفاده می کند تا جوش ها. را از بین ببرد.

✔ جراحی لیزر

پزشك با استفاده از تکنیک های لیزر جوش ها را برداشته و از بین می برد.

✔ كرایو سرجری

همانطور كه گفته شد پزشک از نیتروژن مایع برای انجماد استفاده كرده.

عفونت قارچی

7- عفونت قارچی پنیس

عفونت قارچی دستگاه تناسلی ناشی از قارچ كاندیدیا آلبیكنز است و می تواند با برقراری رابطه جنسی با فرد مبتلا یا عدم رعایت مراقبت های بهداشتی مناسب از آلت تناسلی منتقل شود.اگر به یک عفونت قارچی مبتلا هستید، علائم آن معمولاً در اطراف سر آلت تناسلی یا زیر پوست این قسمت ظاهر می شوند. سایر علائم عبارتند از:

جوش های سفید یا قرمز

 • قرمزی
 • علائم تحریكی
 • ترشحات پنیری شكل
 • سفتی و كشیدگی پوست آلت تناسلی (پیش پوست)

راهکاری برای درمان عفونت قارچی پنیس

✔ پمادها و كرم های ضد قارچ موضعی معمولاً برای پاک سازی عفونت کافی هستند. گزینه های رایج عبارتند از:

1- میکونازول (Desenex)

2-  میکونازول (Desenex)

3- HPV

8- سیفلیس

سیفلیس یک بیماری مقاربتی جدی است. بروز این بیماری بین سال های 2015 و 2016 افزایش یافته و هم اکنون به بیش از 5000 مورد در سال رسیده است. پس از دوره نهفتگی که بازه ای 9 تا 90 روزه دارد، سیفلیس خود را به صورت یک توده بدون درد (به اندازه یک سکه کوچک) بر روی آلت تناسلی یا دیگر نواحی حاضر در تماس جنسی نشان می دهد.

بسته به رنگ پوست فرد، توده به رنگ قرمز تیره، قهوه ای یا سیاه می باشد. این توده پس از مدت کوتاهی به یک زخم تبدیل می شود که بدون درد است. موردی که این بیماری را خطرناک می کند این موضوع است که پس از مدتی این زخم التیام یافته و فرد تصور می کند که درمان شده است در صورتی که این گونه نیست.

در صورتی که فرد کوچک ترین تردیدی در ارتباط با برآمدگی یا زخم بر روی آلت خود دارد باید فورا جهت انجام آزمایش و معاینه به یک کلینیک سلامت جنسی مراجعه کند زیرا ممکن است این زخم ناشی از سیفلیس باشد. خوشبختانه در صورتی که این عفونت زودهنگام تشخیص داده شود کاملا قابل درمان است. فرد تا زمانی که کاملا درمان نشده است نباید رابطه جنسی داشته باشد.

سیفلیس

9- بیماری های جنسی گرمسیری

برخی عفونت های جنسی گرمسیری سبب ایجاد برآمدگی کوچکی به رنگ قهوه ای یا صورتی بر روی آلت تناسلی مردان می شوند. این برآمدگی مانند توده ای است که توسط سیفلیس به وجود می آید. اغلب در این وضعیت، غده های موجود در کشاله ران نیز متورم می شوند.

بنابراین، در صورتی که فرد به تازگی در کشوری گرمسیری رابطه جنسی داشته و یا با شخصی از کشور های گرمسیری ارتباط جنسی داشته است او می تواند یک خطر تلقی شود. در صورت شک داشتن به آلوده شدن خود می توان به یک کلینیک سلامت جنسی (ادراری – تناسلی) جهت تشخیص و آزمایش شدن توسط متخصصان مراجعه کرد.

بیماری هایی که این متخصصان به دنبال آن ها خواهند گشت موارد زیر هستند:

 • لنفوگرانولوما ونروم (LGV)
 • شانکروئید (شانکر نرم)
 • گرانولوم اینگوینال

10- زگیل تناسلی ناشی از HPV

ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) یك عفونت منتقله از راه جنسی (STI) است که به راحتی توسط رابطه ی محافظت نشده گسترش می یابد. زگیل های تناسلی علائم شایع HPV هستند و شبیه به جوش های سفید یا قرمز بوده و ممکن است در اطراف آلت تناسلی، پوست ناحیه و یا كل ناحیه تناسلی ظاهر شوند.

HPV که سبب ایجاد زگیل های تناسلی می شود، موقتی می باشد و در نتیجه باعث عوارض طولانی مدت نمی شود. اگر سیستم ایمنی شما ضعیف است یا اگر چندین شریک جنسی دارید، زگیل های تناسلی ممكن است به مدت طولانی تری باقی بمانند. برای درمان زگیل تناسلی در مردان و زنان چه باید کرد؟

راهکاری برای درمان زگیل های تناسلی ناشی از HPV

اگر مشکوک به زگیل تناسلی یا HPV هستید، برای تایید تشخیص به پزشک خود مراجعه کنید.آن ها ممکن است موارد زیر را توصیه کنند:

✔ درمان موضعی: پزشک با استفاده از یك محلول موضعی می تواند به سیستم ایمنی بدن شما کمک کند تا زگیل را از بین برده یا آن ها را بسوزاند.

✔ جراحی با لیزر

درمان زگیل تناسلی با کرایوتراپی

برای دیدن تصاویر مربوط به زگیل تناسلی با کرایوتراپی و فیلم درمان آنها روی لینک زیر کلیک کنید:

بهترین درمان زگیل تناسلی مردانه

تبخال تناسلی هرپس

11-هرپس یا تبخال تناسلی

هرپس یك عفونت ویروسی ناشی از ویروس هرپس سیمپلکس است. زگیل های تناسلی از علائم رایج آن می باشند كه می توانند مانند جوش های سفید یا قرمز باشند.علائم دیگری که می توانند بر پوست ناحیه تناسلی و یا آلت تناسلی تاثیر گذارند شامل موارد زیر می باشند:

 • قرمزی
 • علائم تحریكی
 • خارش
 • تاول هایی که سربازكرده و از آن ها چرك خارج می شود.

راهکاری برای درمان زگیل تناسلی ناشی از  ویروس هرپس

اگر شما معتقدید كه زگیل تناسلی یا ویروس هرپس سیمپلكس دارید، به پزشک خود مراجعه کنید. پزشک به احتمال زیاد از داروهای ضد ویروسی برای کمک به بدن در مبارزه با عفونت استفاده می کند. اگرچه این داروها نمی توانند از شیوع بیماری های آینده جلوگیری کنند، اما می توانند به زمان بهبودی زخم ها را سرعت بخشیده و به کاهش درد کمک کنند. گزینه های رایج عبارتند از:

1- ایمیكوئیمود (آلدارا)

2-  پودوفیلین و پودوفیلیكس (Condylox)

3- اسید تری کلرواستیک (TCA)

این داروها ممکن است با بروز اولین علائم شیوع بیماری برای کاهش آن ها کمک کنند.

زمان مراجعه به پزشک متخصص

لکه های سفید روی آلت شما همیشه نگران كننده نیستند. اغلب اوقات در چند روز یا چند هفته خود به خود ناپدید می شوند. اگر علائم شما بیش از یک یا دو هفته طول كشید، به پزشک خود مراجعه کنید. اگر نشانه های زیر در شما ظاهر شدند، به پزشک خود مراجعه كنید:

 • درد
 • تورم
 • قرمزی یا تحریک
 • خشکی و ترک خوردگی پوست
 • راش(بثورات)
 • تخلیه واضح
 • خوشه هایی از 20 یا تعداد بیش تر جوش های قرمز یا سفید
 • جوش های گل كلمی

دکتر حسین کرمی متخصص جراحی کلیه ، مجاری ادراری تناسلی و فوق تخصص درمان آندوسکوپی و لاپاراسکوپی

مشاوره پزشکی

در پایان هر مقاله برای راحتی شما عزیزان، نرم افزار پرسش و پاسخ قرار داده شده است تا به راحتی سوالات خود را با ما در میان بگذارید. از طریق این نرم افزار می توانید پرسش ها و مدارک پزشکی خود را ارسال کنید تا در اسرع وقت به آنها پاسخ داده شود.

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر علی شنبه ۲۴ بهمن ۹۴( 5 سال پیش) تعداد بازدید: 43 مشاهده پرسش
  با عرض سلام وخسته نباشید
  چندروزی است متوجه دونه هایی روشن روی بیضه وآلت تناسلی شدم،عذرخواهی میکنم چون خجالت میکشم تاالان به هیچ پزشکی مراجعه نکردم.چطورمیتونم متوجه شوم زگیل است یامشکل خاصی نیست.
  ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۴ بهمن ۹۴( 5 سال پیش)
   باز نشد
 • تصویر کاربر sobhan پنجشنبه ۱۲ فروردین ۹۵( 5 سال پیش) تعداد بازدید: 36 مشاهده پرسش
  با سلام
  چند سالی هست که دچار ترشحی کمی بصورت لزج از پیشابراه و در حالات مختلف مثل(لحظه بیداری، بدون دلیل و ..)هستم به دکتری در دسترس مراجعه نمودم آزمایشی دادم گفت دچار عفونت کمی هستی که با تجویز چند مدل قرص قابل درمان است اما با گذشت یک سال هنوز تغییری ایجاد نشده آیا مجددا درمان ازسربگیرم ؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۴ بهمن ۹۴( 5 سال پیش)
   باید بررسی شوید
  2. تصویر کاربر sobhan یکشنبه ۲۵ بهمن ۹۴( 5 سال پیش)
   با سلام و خسته نباشید
   منظور حضرتعالی ازبررسی این هست مجددا آزمایش بدهم و یا ...
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۱۲ فروردین ۹۵( 5 سال پیش)
   بله
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر سجاد سه شنبه ۶ بهمن ۹۴( 5 سال پیش) تعداد بازدید: 60 مشاهده پرسش
  با سلام خدمت اقای دکتر
  پسری هستم 17 ساله. اقای دکتر من الان حدود 2 ماه هست که الت تناسلی ام نعوذ پیدا نمیکنه یا اگه هم نعوذ پیدا میکنه سفت نمیشه.میخواستم دلیل و راه کار بگید.خودم فکر میکنم به یکی از دو دلیل زیر باشه.1.من قبلا مدتی خودارضایی میکردم ولی الان ترک کردم. 2.در تابستان قبل من خیلی استرس و خیلی مشکلات و فکر و خیال میکردم.
  اگه میشه دلیل عدم نعوذ و راه کارشو بگید.؟؟؟؟خواهش میکنم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۶ بهمن ۹۴( 5 سال پیش)
   باید بررسی شوید
 • تصویر کاربر علی دوشنبه ۵ بهمن ۹۴( 5 سال پیش) تعداد بازدید: 270 مشاهده پرسش
  با سلام من مدتی هست که بعضی اوقات شاش بند میشوم و بعد از مدت 4 ساعت که آنهم با فشار آوردن زیاد جریان ادرار برقرار می شود یک بار که به دکتر رفتم در سونگرافی گفت که جدار مثانه زخیم تر از حد طبیعی می باشد و ادرار باقی مانده 18 سی سی و پروستات به حجم 28 سی سی که دکتر 8 عدد آمپول جنتاماسین و قرص آزیترو مایسسن نوشت که بعد از 20 روز بعد دوباره سونوگرافی کردم که مثانه ضخامت جداری نرمال داشته و ضایعه اینترالومینال در آن مشهود نبود و حجم ادرار باقی مانده 30 سی سی اندازه گیری شد بعد از 8 ماه دیگه مجددا دچار این عارضه شدم که به دکتر دیگه مراجعه کردم و بازم سونو انجام دادم که نوشته بود بدلیل تشکیل ترابکولاسیون دیواره مثانه ضخیم شده است و حجم ادرار باقی مانده 250 میلی لیتر است که به دکتر مراجعه کردم گفت باید سیستوسکوپی انجام بدم حالا من چندتا سوال داشتم ابتدا اینکه این کار آیا از طریق مجرا مثل سوند انجام میشه و این کار خوش باعث عفونت نمیشه 2)اینکه من یکی از بیضه هام (چپ) بالا است و البته متاهل هم هستم و بچه هم دارم و سن من هم 30 می باشد آیا این شاش بند بودنم به این موضوع ارتباط داره و بهتره که عمل کنم یا نه ؟ دکتر گفته بعد از سیستوسکپی باید نوار مثانه هم بگیره آیا این کار هم لازمه به نظر شما ؟ با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۵ بهمن ۹۴( 5 سال پیش)
   02122642744 نوار عصب مثانه بگیرید
 • تصویر کاربر امیر دوشنبه ۵ بهمن ۹۴( 5 سال پیش) تعداد بازدید: 55 مشاهده پرسش
  با سلام و خسته نباشید جناب آقی دکتر کرمی 3الی4 ماه میشه که دور آلت تناسلیم برجستگی هایی ریزی به وجود آمده که درد و سوزش داره به رنگهای سفید و بعضی مواقع هم قرمز 4ماه پیش با یکی رابطه مقعدی داشتم احتمال داره که زگیل تناسلی باشه متخصص هم رفتم ولی درمانی که برام تجویز کرد هیچ اثری نداشت.فقط زود به این سوالم جواب بدین ممنون میشم خیلی نارحتم .
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۵ بهمن ۹۴( 5 سال پیش)
   باید ببینم
 • تصویر کاربر نرگس یکشنبه ۲۷ دی ۹۴( 5 سال پیش) تعداد بازدید: 74 مشاهده پرسش
  من ٣٩ سال دارم و دخترم ١٢ سال و پسرم ١٤ سال واكسن را اولين تزريق سوم خرداد زديم متاسفانه دومين تزريق را اشتباها سوم دي زديم بايد سومين تزرق كي باشه يا كلا بي تاثير شده و بايد دوباره شروع كنيم؟ اكه دوباره بزنيم پايه اولين تزريق را سوم دي بذاريم؟؟؟ نوبت هاي بعدي بايد كي باشند؟ ممنون ميشم راهنمايي كنيد،،، نحوه ي تزريق واكسن را
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۲۷ دی ۹۴( 5 سال پیش)
   1 2 5 ماه مهم نیست
 • تصویر کاربر الهام دوشنبه ۷ دی ۹۴( 5 سال پیش) تعداد بازدید: 53 مشاهده پرسش
  سلام
  آقای دکتر

  من یک خانم متاهل هستم و تنها با همسرم رابطه داشته ام حدود یکسالی است نزدیک مقعدم یک برآمدگی بوجود آمده که اصلا نه دردی دارد نه چیزی و به اصرار همسرم به دکتر نشان دادم فورا گفت این از مقعد خارج شده و باید عمل شود..
  ولی با فاصله یک سانتی مقعد است به دکتر اعتماد نکردم و به دو دکتر پوست نشان دادم گفتند زگیل است ولی اصلا شباهتی به آنچه در تصاویر زگیل پوستی دیدم نیست اگر بخواهم به او دست بزنم خارش دارد ولی اذیت نمی شوم
  میخواستم بدانم چکا رکنم آیا اطمینان داشته باشم به دکتر یا آزمایش چیزی دیگری بدهم آیا می توانم تصویر آنرا برایتان ارسال کنم و نظرتان را بدانم

  ممنون از شما و اطلاعات خوبتان
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۷ دی ۹۴( 5 سال پیش)
   عکسش را بفزستید
 • تصویر کاربر شهره سه شنبه ۲۴ آذر ۹۴( 5 سال پیش) تعداد بازدید: 74 مشاهده پرسش
  با سلام خدمت آقای دکتر من به مدت یک ماه هست متوجه زگیلهایی در بیرون دستگاه تناسلی شده ام وسه جلسه هست کرایو کردم تقریبا همه زگیلها از بین رفته دکتر به من کپسول سایمتیدین 200 داده گفته هر 12 ساعت دو عدد بخورم میخواستم بپرسم خوردن این قرص نیاز هست دکترم گفته به یک نوعی سیستم ایمنی بدن را تقویت میکنه .وبرام آزمایش hpv نوشته البته هنوز ندادممیخواستم بپرسم این آزمایش راباید حتما بدهم البته حدود یک ماه قبل آزمایش پاپ اسمیر دادم مشکلی نداشتم لطفا راهنمایی کنید با تشکر از شما از بابل دکترم متخصص پوست ومو هست.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۴ آذر ۹۴( 5 سال پیش)
   باید ببینم
 • تصویر کاربر سعید دوشنبه ۱۶ آذر ۹۴( 5 سال پیش) تعداد بازدید: 49 مشاهده پرسش
  من مشکل نعوظ پیداکردم و ازانجام عمل جنسی رنج میبرم حتی قرص سیلدنافیل مصرفکردم نشده خواهشمند راهنمایی کنید
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۱۶ آذر ۹۴( 5 سال پیش)
   باید بررسی شوید
 • تصویر کاربر فرشاد پنجشنبه ۲۸ آبان ۹۴( 5 سال پیش) تعداد بازدید: 57 مشاهده پرسش
  با عرض سلام و خسته نباشی
  Bacteria rare
  در ازمایش کشت چه معنی میدهد؟
  با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۲۸ آبان ۹۴( 5 سال پیش)
   يعني كم است
درحال دریافت اطلاعات

مطالب بیشتری بخوانید

افراد مبتلا به بیماری های کلیوی و بیماری های مزمن دیگر، بیشتر در معرض خطر ابتلا به…
تحقیقات نشان داده است که درماتیت اسکروتال نوعی عفونت پوستی غیر مسری است که دستگاه تناسلی مردان،…
نقش بیضه ها در بدن، تولید و ذخیره سازی اسپرم است. اما عواملی مانند سیگار کشیدن و…

روزای هفته

ساعت مطب

شنبه

17:00 - 21:00

یکشنبه

16:00 - 21:00

دوشنبه

17:00 - 21:00

سه شنبه

16:00 - 21:00

پرسش از دکتر