علت ایجاد لکه های سفید روی آلت چیست؟

بسیاری از عوامل می توانند باعث ایجاد لکه های سفید روی آلت شوند. در صورت عدم درمان میتواند به عوارض طولانی مدت نیز منجر شود.

برخی از مردان با شرایطی متولد می شوند که آن شرایط، عامل به وجودآورنده این لکه ها بوده یا منجر به گسترش لکه ها خواهند شد. گاهی اوقات لکه های سفید بر روی پوست شما نشانه یک STI یا عفونت دیگری است.

1- پاپول های پنیس

پاپول های پنیس ردیف هایی از لکه های سفید روی آلت هستند که در اطراف سر و یا گلنس آلت تناسلی رشد می کنند. پاپول های پنیس بی ضرر هستند. روشن نیست که چه چیزی باعث ایجاد  این لکه های سفید روی آلت می شود، اما به هیچ وجه با STI مرتبط نیستند.

راهکارهایی برای درمان پاپول های پنیس 

پزشک معمولاً توصیه نمی کند که این پاپول ها برداشته شوند مگر اینکه موجب اضطراب یا نگرانی شما شوند. گزینه های ممکن برای برداشت عبارتند از:

✅  جراحی برداشت

پزشک پاپول ها را با استفاده از یک اسکالپل بریده و جدا می کند.

✅  جراحی با لیزر

پزشک با استفاده از تکنیک های جراحی لیزر به جدا کردن و حذف لکه های سفید روی آلت اقدام خواهد کرد.

✅ کرایوسرجری

پزشک از نیتروژن مایع برای انجماد لکه های سفید روی آلت یا همان پاپول ها استفاده کرده و آن ها را از آلت تناسلی جدا می کند.

2- دانه های فوردایس

دانه های فوردایس غدد چربی (سباسه) بزرگی هستند که بر روی سطح پوست قابل مشاهده می باشند. غدد سباسه به حفظ رطوبت پوست شما کمک می کنند. این غدد به طور معمول توسط پوست پوشیده می شوند، اما می توانند خوشه هایی از لکه های سفید روی آلت و یا پوست ظاهر شوند.

دانه های فوردایس بی ضرر هستند و می توانند تقریبا در هر قسمتی از بدن، از جمله پیش پوست آلت تناسلی شما ظاهر شوند. معمولاً با آن ها متولد می شوید هرچند ممکن است تا سن بلوغ بروز نکنند.

راهکارهایی برای درمان دانه های فوردایس 

پزشک معمولاً درمان این دانه ها را توصیه نمی کند مگر اینکه خودتان بخواهید آن ها را بردارید.گزینه های ممکن برای حذف عبارتند از:

✅ درمان با لیزر

پزشک با استفاده از تکنیک های لیزر اقدام به برداشت بافت و کوچک کردن ظاهر این دانه ها می کند.

✅ جراحی میکرو پانچ

دکتر با استفاده از دستگاهی از طریق پوست وارد شده و بافت هایی را که علل ایجاد نقاط فوردایس هستند برمی دارند.

3- جوش (کورک)

هنگامی که چربی های بدن یا بافت های مرده در منافذ گیر کرده و انسداد ایجاد می کنند، می توانند باعث رشد جوش ها شوند. هنگامی که منافذ پوست شما مسدود می شوند، باکتری ها می توانند در آن ها رشد کرده و این منافذ با ذرات چرکی آلوده پر شوند. در نتیجه این امر باعث سفید شدن جوش می شود.

جوش ها معمولاً بی ضرر هستند و با گذشت زمان محو میشوند. جوش های خود را نترکانید زیرا این کار باعث بدتر شدن التهاب یا ایجاد اسکار های دائمی می شود. اجازه دهید که این جوش ها خودشان محو شوند.

راهکاری برای درمان جوش

شما می توانید از پراکسید بنزوئیل یا اسید سالیسیلیک جهت پاکسازی باکتری ها و پوست اضافه و چربی ها استفاده نمایید. اما از داروهای ضد آکنه که برای صورت یا سایر قسمت های بدن به کار می روند، در درمان جوش های آلت تناسلی استفاده نکنید.

4- بالانیت

بالانیت زمانی اتفاق می افتد که پوست روی سر آلت تناسلی تحریک یا متورم شود.  لکه های سفید روی آلت به ویژه در نواحی سر آلت و پوست رویی آن می توانند یک علامت باشند.
سایر علائم عبارتند از:
☑ قرمزی
☑ درد هنگام ادرار کردن
☑ درد یا سوزش آلت تناسلی
چنانچه بالانیت به دنبال عفونت (قارچی یا باکتریایی) باشد، ممکن است یک ماده سفید یا ترشحاتی را نیز مشاهده کنید.

راهکارهایی برای درمان بالانیت

✔برای کاهش سوزش، یک پماد کورتیکواستروییدی مانند بتامتازون (Betaloan SUIK) را به پوست آلت تناسلی بزنید.

✔اگر مشکوک به عفونت هستید، به پزشک خود مراجعه کنید. وی ممکن است با تجویز یک ضد قارچ موضعی یا آنتی بیوتیک، هرگونه عفونت احتمالی ایجاد شده را پاکسازی کند.
✔اگر بعد از برقراری رابطه ی جنسی یا داشتن رابطه جنسی با شرکای جدید یا داشتن چندین شریک جنسی، دچار علائم شدید ، مجددا به پزشک خود مراجعه کنید.

 فولیکولیت یکی از عوامل ایجاد لکه های سفید روی آلت

5- فولیکولیت

فولیکولیت زمانی اتفاق می افتد که فولیکول های مو، متورم شوند. این اتفاق ممکن است به دنبال یک عفونت باکتریایی، عفونت قارچی، و یا موهای زیرپوستی صورت گیرد.
فولیکولیت می تواند ایجاد خارش و تحریک کند. با این حال، معمولا مضر نیست، مگر اینکه از یک عفونتی که درمان نشده ناشی شود.

در صورت بروز هر یک از این علائم،بلافاصله پزشک خود را ملاقات کنید:

☑ سوزش یا خارش
☑ ترشح یا چرک از جوش های سفید یا تاول ها
☑ درد یا حساسیت به لمس در اطراف جوش ها

راهکارهایی برای درمان فولیکولیت

با توجه به علت زمینه ای، فولیکولیت را می توان با استفاده از موارد زیر درمان کرد که عبارتند از:

✅ آنتی بیوتیک ها

✅ پماد هایی برای عفونت های قارچی یا باکتریایی درمان کرد.

✅ اگر مکرراً به فولیکولیت مبتلا می شوید، ممکن است پزشک عمل جراحی با لیزر برای حذف فولیکول های مو یا روش های تخلیه(درناژ) و یا پاکسازی عفونت های بزرگ تر را توصیه کند.

مولوسکوم کونتاژیوزوم

6- مولوسکوم کونتاژیوزوم

مولوسکوم کونتاژیوزوم یک عفونت ویروسی پوستی است و می تواند از طریق تماس پوست با پوست، داشتن رابطه جنسی با فرد مبتلا، یا به اشتراک گذاشتن لباس ها، حوله ها و یا سایر موارد آلوده انتقال یابد.

لکه های سفید روی آلت یا جوش بر روی آلت یک علامت رایج این بیماری هستند. این بیماری ممکن است با نقاط کوچک و سفید یا گوشتی شروع شده، اما در نتیجه ی مقابله ی بدن با عفونت می توانند بزرگ تر، قرمز تر و حساس تر شوند.

راهکارهایی برای درمان مولوسکوم کونتاژیوزوم

این جوش ها غالباً بدون درمان از بین می روند.اما اگر ضایعات بزرگ شده و یا ایجاد ناراحتی کنند، پزشک ممکن است موارد زیر را به شما توصیه کند:

✔ اسید موضعی یا محلول های تاول

پزشک این مواد را بر روی جوش ها استعمال می کند تا تا با تخریب لایه ی رویی پوست آن ها را از بین ببرد.

✔ جراحی کورتاژ

پزشک از یک ابزار به نام کورت استفاده می کند تا جوش ها. را از بین ببرد.

✔ جراحی لیزر

پزشک با استفاده از تکنیک های لیزر جوش ها را برداشته و از بین می برد.

✔ کرایو سرجری

همانطور که گفته شد پزشک از نیتروژن مایع برای انجماد استفاده کرده.

عفونت قارچی

7- عفونت قارچی پنیس

عفونت قارچی آلت تناسلی ناشی از قارچ کاندیدیا آلبیکنز است و می تواند با برقراری رابطه جنسی با فرد مبتلا یا عدم رعایت مراقبت های بهداشتی مناسب از آلت تناسلی منتقل شود.اگر به یک عفونت قارچی مبتلا هستید، علائم آن معمولاً در اطراف سر آلت تناسلی یا زیر پوست این قسمت ظاهر می شوند. سایر علائم عبارتند از:

جوش های سفید یا قرمز

 • قرمزی
 • علائم تحریکی
 • ترشحات پنیری شکل
 • سفتی و کشیدگی پوست آلت تناسلی (پیش پوست)

راهکاری برای درمان عفونت قارچی پنیس

✔ پمادها و کرم های ضد قارچ موضعی معمولاً برای پاک سازی عفونت کافی هستند. گزینه های رایج عبارتند از:

1- میکونازول (Desenex)

2-  میکونازول (Desenex)

3- HPV

8- سیفلیس

سیفلیس یک بیماری مقاربتی جدی است. بروز این بیماری بین سال های 2015 و 2016 افزایش یافته و هم اکنون به بیش از 5000 مورد در سال رسیده است. پس از دوره نهفتگی که بازه ای 9 تا 90 روزه دارد، سیفلیس خود را به صورت یک توده بدون درد (به اندازه یک سکه کوچک) بر روی آلت تناسلی یا دیگر نواحی حاضر در تماس جنسی نشان می دهد.

بسته به رنگ پوست فرد، توده به رنگ قرمز تیره، قهوه ای یا سیاه می باشد. این توده پس از مدت کوتاهی به یک زخم تبدیل می شود که بدون درد است. موردی که این بیماری را خطرناک می کند این موضوع است که پس از مدتی این زخم التیام یافته و فرد تصور می کند که درمان شده است در صورتی که این گونه نیست.

در صورتی که فرد کوچک ترین تردیدی در ارتباط با برآمدگی یا زخم بر روی آلت خود دارد باید فورا جهت انجام آزمایش و معاینه به یک کلینیک سلامت جنسی مراجعه کند زیرا ممکن است این زخم ناشی از سیفلیس باشد. خوشبختانه در صورتی که این عفونت زودهنگام تشخیص داده شود کاملا قابل درمان است. فرد تا زمانی که کاملا درمان نشده است نباید رابطه جنسی داشته باشد.

سیفلیس

9- بیماری های جنسی گرمسیری

برخی عفونت های جنسی گرمسیری سبب ایجاد برآمدگی کوچکی به رنگ قهوه ای یا صورتی بر روی آلت تناسلی مردان می شوند. این برآمدگی مانند توده ای است که توسط سیفلیس به وجود می آید. اغلب در این وضعیت، غده های موجود در کشاله ران نیز متورم می شوند.

بنابراین، در صورتی که فرد به تازگی در کشوری گرمسیری رابطه جنسی داشته و یا با شخصی از کشور های گرمسیری ارتباط جنسی داشته است او می تواند یک خطر تلقی شود. در صورت شک داشتن به آلوده شدن خود می توان به یک کلینیک سلامت جنسی (ادراری – تناسلی) جهت تشخیص و آزمایش شدن توسط متخصصان مراجعه کرد.

بیماری هایی که این متخصصان به دنبال آن ها خواهند گشت موارد زیر هستند:

 • لنفوگرانولوما ونروم (LGV)
 • شانکروئید (شانکر نرم)
 • گرانولوم اینگوینال

10- زگیل های تناسلی ناشی از HPV

ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) یک عفونت منتقله از راه جنسی (STI) است که به راحتی توسط رابطه ی محافظت نشده گسترش می یابد. زگیل های تناسلی علائم شایع HPV هستند و شبیه به جوش های سفید یا قرمز بوده و ممکن است در اطراف آلت تناسلی، پوست ناحیه و یا کل ناحیه تناسلی ظاهر شوند.

HPV که سبب ایجاد زگیل های تناسلی می شود، موقتی می باشد و در نتیجه باعث عوارض طولانی مدت نمی شود. اگر سیستم ایمنی شما ضعیف است یا اگر چندین شریک جنسی دارید، زگیل های تناسلی ممکن است به مدت طولانی تری باقی بمانند.

راهکاری برای درمان زگیل های تناسلی ناشی از HPV

اگر مشکوک به زگیل تناسلی یا HPV هستید، برای تایید تشخیص به پزشک خود مراجعه کنید.آن ها ممکن است موارد زیر را توصیه کنند:

✔ درمان موضعی . پزشک با استفاده از یک محلول موضعی می تواند به سیستم ایمنی بدن شما کمک کند تا زگیل را از بین برده یا آن ها را بسوزاند.

✔ جراحی با لیزر

✔ کرایوسرجری

تبخال تناسلی هرپس

11- زگیل های تناسلی ناشی از ویروس هرپس(تبخال)

هرپس یک عفونت ویروسی ناشی از ویروس هرپس سیمپلکس است. زگیل های تناسلی از علائم رایج آن می باشند که می توانند مانند جوش های سفید یا قرمز باشند.علائم دیگری که می توانند بر پوست ناحیه تناسلی و یا آلت تناسلی تاثیر گذارند شامل موارد زیر می باشند:

 • قرمزی
 • علائم تحریکی
 • خارش
 • تاول هایی که سربازکرده و از آن ها چرک خارج می شود.

راهکاری برای درمان زگیل های تناسلی ناشی از  ویروس هرپس

اگر شما معتقدید که زگیل تناسلی یا ویروس هرپس سیمپلکس دارید، به پزشک خود مراجعه کنید. پزشک به احتمال زیاد از داروهای ضد ویروسی برای کمک به بدن در مبارزه با عفونت استفاده می کند. اگرچه این داروها نمی توانند از شیوع بیماری های آینده جلوگیری کنند، اما می توانند به زمان بهبودی زخم ها را سرعت بخشیده و به کاهش درد کمک کنند. گزینه های رایج عبارتند از:

1- ایمیکوئیمود (آلدارا)

2-  پودوفیلین و پودوفیلیکس (Condylox)

3- اسید تری کلرواستیک (TCA)

این داروها ممکن است با بروز اولین علائم شیوع بیماری برای کاهش آن ها کمک کنند.

زمان مراجعه به پزشک متخصص

لکه های سفید روی آلت شما همیشه نگران کننده نیستند. اغلب اوقات در چند روز یا چند هفته خود به خود ناپدید می شوند. اگر علائم شما بیش از یک یا دو هفته طول کشید، به پزشک خود مراجعه کنید. اگر نشانه های زیر در شما ظاهر شدند، به پزشک خود مراجعه کنید:

 • درد
 • تورم
 • قرمزی یا تحریک
 • خشکی و ترک خوردگی پوست
 • راش(بثورات)
 • تخلیه واضح
 • خوشه هایی از 20 یا تعداد بیش تر جوش های قرمز یا سفید
 • جوش های گل کلمی

دکتر حسین کرمی متخصص جراحی کلیه ، مجاری ادراری تناسلی و فوق تخصص درمان آندوسکوپی و لاپاراسکوپی

علت ایجاد لکه های سفید روی آلت چیست؟
4.5 (90.91%) 11 رای

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر Mahan چهارشنبه ۱۹ دی ۹۷( 1 هفته پیش) مشاهده پرسش
  باسلام وخسته نباشیدخدمت دکتر عزیز
  بنده حدود۴ماه یک رابطه داشتم که برای اولین بار بود وحدود ۲ماه بعد به یک متخصص ارولوژی مراجعه کردم که فکر کردم دانه های سفید زیرپوست قسمت تناسلی بنده هست که دکتر بهم گفت طبیعی هست و مثال پوست مرغ را دکتر برام زد این چیزی که بنده میگم رو میتونید در عکس چپ ملاحضه کنید
  ومورد دیگری که منو نگران میکنه و فکرکردم دکتر ارولوژی سر سری گرفت عکس سمت راست هست ممنون میشم کمکم کنید.
  خواستم نظر شما رو هم بدونم
  باتشکرفراوان ازشما 🙏
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۱۳ دی ۹۷( 2 هفته پیش)
   اینها صد در صد زگیل والوده کننده نیستند
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۱۳ دی ۹۷( 2 هفته پیش)
   زگیل نیست
  3. تصویر کاربر Mahan جمعه ۱۴ دی ۹۷( 2 هفته پیش)
   باتشکر از پاسخ شما دکترجان
   عکس واضح ترش را توی اینترنت پیدا کردم
   براتون ضمیمه میکنم که مطمئن بشنم.
  4. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۱۵ دی ۹۷( 2 هفته پیش)
  5. تصویر کاربر Mahan شنبه ۱۵ دی ۹۷( 2 هفته پیش)
   خیلی ممنون دکتر
   لطف کردید 🌹
  6. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۱۹ دی ۹۷( 1 هفته پیش)
   سپاس
  7. نمایش سایر 5 پاسخ
 • تصویر کاربر علی شنبه ۱ دی ۹۷( 4 هفته پیش) مشاهده پرسش
  با سلام بنده مدتی بود با یک جوش گوشتی کنار مواجه شده بودم کنار آلت و به دکتر پوست مراجعه کردم گفتن زگیل تناسلی هستش و چون هزینه ای که برای درمان اعلام کردن خیلی بالا بود به وقته دیگه انداختم و یک دکتر دارو سازی آشنا داشتم که این موضوع رو گفتم ، گفتن که یک داروی ساختنی هست که زگیل رو از بین میبره و من هم دارو رو گرفتم و روی زگیل‌ها زدم الان ۶ روز میشه زگیل‌ها افتاده ولی پوست دور آلت و همچنین آلت ملتهب شده و قرمز رنگ و از خشکی زیاد احساس سوزش شدید دارم ، البته تو این چند روز چند بار با پد گازی و الکل تمیز کردم و در حمام با شامپو بچه شستشو دادم،لطفا کمکم کنید
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۱ دی ۹۷( 4 هفته پیش)
   عکسش را بفرستید ببینم
 • تصویر کاربر رضا شنبه ۱ دی ۹۷( 4 هفته پیش) مشاهده پرسش
  چند وقتی است که جوشهایی در زیر شکمم ایجاد شده بود که بااصلاح متوجه خونریزی آنها شدم.بعد از مدتی در کنار شفت آلتم متوجه جوشهای قرمزی شدم که بعداز مدتی به رنگ تیره و سیاه درآمد. بدلیل شغلم (دریانورد) دسترسی به دکتر نداشتم ولی در اولین فرصت ضمن مراجعه به پزشک درخواست آزمایش HPV نمودم که جواب آزمایش منفی بود. اکنون جوش ها از بین رفته اند وفقط دو یا سه هدد کوچک باقی مانده ولی دور ختنه گاه متوجه زائده هایی همرنگ پوستم شده ام.در ضمن هیچ گونه رابطه جنسی خارج از خانواده نداشته ام و خمسرم هم عارضه ای ندارد. در هر صورت ترجیح میدهم معاینه تخصصی و درمان مناسب صورت پذیرد.هیچگونه خارش و سوزشی احساس نمیکنم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۱ دی ۹۷( 4 هفته پیش)
 • تصویر کاربر سپيده یکشنبه ۲۵ آذر ۹۷( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  من دختري ٣٠ ساله و مجردم
  مبتلا به اچ پي وي نوع ٣٩ دهانه رحم هستم ، بدون مشاهده زگيل خارج از رحمم ، از طريق شريك جنسيم متوجه شدم و ازمايش دادم ، آزمايش پاپ اسمير طبيعي بوده
  دكتر تجويز آزمايش كولپوسكوپي داده
  سوال از شما اينكه براي درمان بايد چيكار كنم ؟ و اينكه مي خوام با شخصي رابطه داشته باشم ولي ترس ابتلاي اون شخص به ويروس دارم بايد چطور پيشگيري كنم ار ابتلاي شريك جنسيم؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۲۵ آذر ۹۷( 1 ماه پیش)
   چون طبیعی است سالیانه تکرار کنید کافی است
 • تصویر کاربر مصطفی شنبه ۲۴ آذر ۹۷( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام دکتر چند روز پیش متوجه لک سفید رنگی به اندازه یک سکه روی الت تناسلی شدم و همان قسمت پوست کشیده شده و چهار ترک ایجاد شده لطفا بفرمایید چه بیماری هست و چیکار کنم تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۲۴ آذر ۹۷( 1 ماه پیش)
   عکس
 • تصویر کاربر رامین پنجشنبه ۱۵ آذر ۹۷( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام خدمت شما بزرگوار، من امروز صبح روی شفت آلت تناسلیم و در نزدیکی سر آن، چند لکه ی کوچک سفید رنگ دیدم که حس کردم مقداری هم پوست آن خشک شده، بعد از تماس با آب از بین رفتند. چند ماه پیش هم این موضوع اتفاق افتاده بود. به علاوه، درست زیر سر آلت تناسلی ام مدتیست یک فرو رفتگی شبیه به ترک های لاغری به وجود آمده که سفید رنگ است. آیا موضوع نگران کننده ای هست؟
  لازم به ذکر است چند ماه پیش در کشاله ی رانم اریتراسما تشخیص داده شده بود که با پماد، قرص و صابون درمان کردم اما مجدد نشانه هایی از آن ایجاد شد ولی ناگهان خود به خود کمرنگ شد.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۱۵ آذر ۹۷( 1 ماه پیش)
   سلام اينها زگيل نيستند حاي نگراني نيست
 • تصویر کاربر مهدی شنبه ۱۷ آذر ۹۷( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  باسلام،آقای دکتر کرمی عزیز خسته نباشید ،بنده از این که هی دائم وقته شما را میگیرم شرمنده ام ،میگن نجات جان یک انسان نجات بشریت است،شما خیلی جانها را نجات دادین ،
  با توجه به اینکه بنده تشخیص شما را بالاترین میدانستم خدمت رسیدم.
  بنده خیلی فکرکردم چیزی که به شدت اذیتم میکند ،جوشها وزخمهای باز روی روی باسنم است که زمانی که روی تخت مطب شما خوابیدم ،مطمئنم که این کاور یکبار مصرف عوض نشده بود برای من که بیمار بعدی بودم ،باتوجه به حساسیت این بیماری مسری.
  آیا از این تخت معاینه برای بازدید عمل نیز استفاده میشود؟
  آیا روز شنبه 10 آذر بیمار اچ پی وی مقعدی هم داشتین ؟ چون مقعدش تماس مستقیم داشته با کاور همچنین بیضه ها نگرانم آقای دکتر ناراحت نشین ،به من حق بدهید،زن وبچه دارم مجرد نیستم.شما را قسم به خاطره خدا از من نرنجید ،همین گاهی ازکوره در رفتن شما باعث شد من اونجا هواسم نباشه گرمکنم رابندازم زیرم،انگار آمده بود پادگان،شما ناسلامتی پزشک هستین ،اینقدر مهربان باشید که بیما در اثر استرس کار دستش نده.
  کافیه مقداری آلودگی از تخت وارد یکی از زخم یا جوش باسنم بشه ،انوقته که کاری نمیشه کرد..
  آقای دکتر ممکنه وجود جوش در باسنم کا را برای انتقال ویروس آسان کرده باشد؟
  خواهش میکنم ،پاسخ خدای بدهید. مثله همیشه.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۱۷ آذر ۹۷( 1 ماه پیش)
 • تصویر کاربر میثم سه شنبه ۱۳ آذر ۹۷( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام چند وقتی است روی الت تناسلیم چند جوش شبیه زگیل تناسلی نمایان شد می خواستم ببینم اینا چیه ایاقابل درمانه کارم کار خدمات شهرداریست جمع کر ن اشغال خیابون و جارو زدن امکان دار براثر الودگی کاریم باشه وایا درمان داره همانطور که در عکس مشخصه به این صورته
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۱۳ آذر ۹۷( 1 ماه پیش)
 • تصویر کاربر رامین شنبه ۱۷ آذر ۹۷( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام من 30 سالمه قبلا که نزدیکی طبیعی داشتم زیر ختنه گاه من دچار تورم ، زخم ، داشتن ترشح ، درد در بیرون و داخل الت و لوله ادراری ، سوزش ادرار و فرو رفتگی الت در حالت تحرک بودم اماالان چند مدتی میشود که از کاندوم استفاده میکنم زخم الت و ترشح ان بهتر شده اما بقیه علایم همچنان هست و بصورت شدید اذیت دارد و سوال دیگر اینکه ناحیه اطراف چسبیدن الت به بدن که اصلاح میشود دچار سوزش ، خارش ، درد و داشتن جوش های ریز سفید شده است لطفا مرا زود تر راهنمائی کنید که چکار بکنم ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۱۷ آذر ۹۷( 1 ماه پیش)
 • تصویر کاربر زانيار شنبه ۱ دی ۹۷( 4 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشيد
  من مدتي است نصف بيشتر آلت تناسليم را لكه سفيد گرفته و خيلي نارحتم از اين كه اين جوري شده
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۱ دی ۹۷( 4 هفته پیش)
درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر