بهترین درمان زگیل تناسلی مردان

بسیاری از من می پرسند که بهترین روش درمان زگیل تناسلی مردان چیست؟ برای پاسخ به این سوال پیشنهاد می کنم فیلم درمان زگیل تناسلی با کرایو را به همراه توضیحات اینجانب مشاهده نمایید. هزینه درمان زگیل تناسلی مردان بر اساس تعداد و محل ایجاد زگیل متغیر است.

تجربیات بیماران زگیل تناسلی

امروز برای شما داستانی در مورد یکی از بیمارانم با زگیل تناسلی تعریف خواهم کرد. آقایی 25 ساله متاهل که 4 سال پیش ازدواج کرده بود، به طور اتفاقی متوجه خال های گوشتی در ناحیه تناسلی خود می شود ولی با گذر زمان می بیند که تعداد خال ها در حال افزایش است…

روش های مختلف درمان زگیل تناسلی در مردان

1- پودوفیلین

پودوفیلین یک ترکیب شیمیایی است که روی محل آلوده مالیده می شود و معمولا برای درمان زگیل تناسلی خفیف به کار می رود ولی تحریکات شیمیایی محل و استفاده طولانی مدت آن برای درمان زگیل تناسلی که باید به مدت یک ماه تا سه ماه مالیده شود، استفاده از آن را محدود کرده است.

2- درمان زگیل تناسلی با لیزر

لیزر باعث تبخیر و پخش زگیل در جاهای سالم می شود و همچنین به علت هزینه بالا، به عنوان خط اول درمان زگیل تناسلی توصیه نمی شود.

3- استفاده از کوتر و جراحی برای برداشتن زگیل تناسلی

گاهی از بین بردن زگیل تناسلی با جراحی انجام می شود. روش های جراحی به علت ماهیت عود کننده زگیل و همچنین تخریب پوست و بد شکل شدن محل سوزانده شده مورد استقبال بیماران نمی باشد. معمولا اگر زگیل تناسلی خیلی بزرگ باشد، جراحی زگیل تناسلی در بیمارستان انجام می شود.

4- پماد ایمی گومید

پماد ایمی گومید که به علت اثر ضعیف آن که از طریق تحریک سیستم ایمنی عمل می کند و خیلی مؤثر در درمان نمی باشد

5- فریز کردن زگیل تناسلی

امروزه کرایوتراپی به دلایل زیر بهترین، آسانترین، کوتاه ترین و کم عارضه ترین روش درمان زگیل تناسلی آقایان و زنان می باشد:

✅ در یک جلسه و در برخی 5-10 دقیقه همه زگیل های تناسلی را می توان درمان کرد.

✅ باعث پخش زگیل تناسلی نمی شود.

✅ نیاز به تکرار درمانی نیست.

✅ از نظر زیبایی محل پوست آلوده نسبت به روش های دیگر حداقل آسیب بافتی را دارد.

✅ سرپایی و با حداقل درد و تحریک محل نسبت به روش های دیگر می باشد.

و لذا نکات فوق باعث شده است که امروزه درمان زگیل تناسلی مردان با کرایوتراپی به عنوان خط اول درمان زگیل تناسلی در بسیاری از مراکز درمانی مورد استفاده قرار گیرد.

گالری عکس زگیل در مردان 

مدت زمان درمان زگیل تناسلی چقدر هست؟

برای درمان زگیل به چه پزشکی باید مراجعه کرد؟

برای درمان زگیل می توان به متخصص ارولوژی، متخصص زنان و نیز متخصص پوست مراجعه کرد. اما از آنجا که زگیل تناسلی در ناحیه حساس آلت و حتی درون مجرای ادرار رشد می کند، آشنایی متخصص زگیل تناسلی با ناحیه ادراری بسیار مهم است تا بر اثر ناآگاهی و یا تجربه کم؛ مشکلی برای مجرای ادرار یا ناحیه تناسلی ایجاد نشود. از این رو متخصص ارولوژی توانایی بیشتری برای درمان زگیل تناسلی دارد. در انتهای این مقاله فیلم درمان زگیل تناسلی که توسط پروفسور حسین کرمی انجام شده است را می توانید مشاهده نمایید.

درمان زگیل های تناسلی زنانه

زگیل تناسلی در زنان نیز بر روی اندام تناسلی زنان ، مقعد و دهان رشد می کند. متاسفانه اگر زگیل تناسلی زنانه از نوع پرخطر باشد، می تواند منجر به سرطان دهانه رحم شود. برای راحتی شما خانم های عزیز، درمان زگیل تناسلی توسط متخصص زنان در مطب اینجانب انجام می شود.

علت ایجاد زگیل تناسلی در زنان ویروس HPV است که بیشتر از طریق رابطه جنسی با فرد مبتلا به گزیل تناسلی، منتقل می شود.

چگونه زگیل تناسلی میگیریم

ماهیت زگیل تناسلی ویروسی به نام HPV می باشد که این ویروس تیپ های مختلفی دارد که بعلت متنوع بودن آن و از طرفی تمایل سریع به انتقال از طریق جنسی امروزه جوانان زیادی را درگیر کرده است. علت انتقال و انتشار ویروس زگیل تناسلی مردان عدم آگاهی افراد و از طرفی رابطه جنسی با فرد آلوده می باشد.

تنها یک تماس جنسی جهت انتقال این ویروس از مرد به زن یا از زن به مرد کافی است. بعلت تمایل سریع این ویروس به انتشار حتماً استفاده از کاندوم نیز حالت پیشگیری نداشته و لذا کاندوم فقط قسمت پوشاننده آن را محافظت می کند و بیضه ها و ناحیه عانه در هنگام نزدیکی با فرد مبتلا علیرغم استفاده از کاندوم آلوده به ویروس می شود.

مراقبت بعد از کرایو

توصیه های قبل وبعد از فریز وکرایو درمانی:

١-قبل از کرایو شما پماد بی حس کننده به زگیل ها می زنید تا آن ها را بی حس کند.

٢-بهتر است جهت رویت همه زگیل ها موهای منطقه با کرم های موبر ٢۴ ساعت قبل پاکسازی شود.

٣-زمان کرایو بسته به تعداد زگیل می باشد، ولی به طور متوسط کمتر از ۵دقیقه طول می کشد.

۴-بعد از کرایو سوزش مختصر قابل تحمل خواهید داشت که بلافاصله ازبین می رود.

۵-بعد از کرایو تراپی هر ١٢ ساعت پماد التیام دهنده باید به محل مالیده شود.

6-می توانید استحمام کنید ومنطقه را با صابون بشورید.

7-بهتر است تا التیام زخم ها موقع نزدیکی از کاندوم استفاده شود.

8-در طول یک هفته زگیلهای کرایو شده سیاه رنگ شده و میریزند از کندن آنها اجتناب نمایید.

9-جهت جلوگیری از عود زگیل از تیغ جهت اصلاح استفاده نکنید.

10-استفاده از حرارت درمانی شامل لیزر وسوزاندن زگیل باعث پخش زگیل به مناطق سالم می شود ولذا بهترین درمان زگیل بر اساس مکتب های معتبر پزشکی دنیا کرایوتراپی است مواظب تبلیغ های دروغین باشید.

11-بعد ازیک هفته از شروع کرایو درمانی جهت بررسی درصد موفقیت باید جهت ویزیت مراجعه نمایید.

خطرات زگیل مردان چیست؟

⚠ برخی از انواع سی و چندگانه ویروس HPV که با سرطان های ناحیه تناسلی در ارتباط هستند می توانند منجر به سرطان مقعد یا آلت تناسلی در مردان شوند. هر دوی این سرطان ها نادر هستند. در افرادی که سیستم ایمنی سالمی دارند حتی از این میزان نیز کمیاب تر است.

⚠ مردانی که به ویروس HIV (ویروس ایدز) مبتلا هستند نیز احتمال بالا تری جهت ابتلا به این سرطان دارند. دیگر انواع ویروس HPV به ندرت در مردان، سرطان ایجاد می کنند اما با این حال آن ها سبب ایجاد زگیل های تناسلی می شوند. در هر برهه ای از زمان، حدود 1 درصد مردان فعال از نظر جنسی در آمریکا به زگیل تناسلی ابتلا خواهند داشت.

⚠ اغلب سرطان هایی که در پشت حلق یافت می شوند از جمله قاعده زبان و لوزه ها با HPV مرتبط هستند. در واقع، این ها شایع ترین سرطان های مرتبط با HPV هستند که در مردان یافت می شوند. هر ساله بیش از 13 هزار مورد جدید در مردان تشخیص داده می شود.

⚠ بعد از ابتلای فرد به ویروس زگیل تناسلی متأسفانه برای همیشه فرد به عنوان ناقل بیماری زگیل تناسلی می باشد و هر تماس جنسی فرد با افراد سالم باعث آلودگی آنها می شود. شدت آلودگی فرد بسته به نوع ویروس فرق می کند. در شکل های زیر نمونه هایی از ابتلاء به زگیل تناسلی مردان را که از مراجعین به اینجانب گرفته شده است مشاهده می کنید .

خیلی از بیماران از نقش واکسن HPV سوال می کنند که در اینجا لازم می دانم از شما دعوت کنم تا مقاله واکسن زگیل تناسلی را مطالعه کنید.

پیشگیری از زگیل تناسلی در مردان و زنان

1- پیشگیری بهتر از درمان است، سعی کنید از رفتارهای پرخطر جنسی اجتناب نمایید تا آلوده به ویروس HPV نشوید.

2- استفاده از کاندوم باعث جلوگیری از ابتلا به ویروس زگیل تناسلی نمی شود.

3- واکسن فقط برای افراد غیر مبتلا توصیه می گردد پس از ابتلا به زگیل تناسلی تزریق واکسن گارداسیل برای درمان زگیل تناسلی بی فایده است.

4- در صورت مشاهده هر گونه برجستگی پوستی گوشتی در ناحیه تناسلی مخصوصاً بعد از رفتار پرخطر جنسی به دکتر مراجعه کنید.

5- تزریق واکسن قبل از ازدواج مخصوصا ًبه دختر خانم ها در جهت جلوگیری از آلودگی به ویروس HPV کمک کننده است.

6- از دستکاری و کندن هر گونه ضایعه پوستی آلت تناسلی بدون معاینه پزشک خودداری کنید.

7- در صورت ابتلا به ویروس تناسلی جهت اصلاح موی منطقه آلت تناسلی به هیچ وجه از تیغ استفاده نکنید چرا که باعث منتشر شدن زگیل ها می گردد. استفاده از موبر های شیمیایی و ماشین بهترین روش دفع موهای زائد منطقه تناسلی است.

جهت اخذ نوبت با شماره تماس مطب 021226642744 تماس بگیرید.

دکتر حسین کرمی متخصص جراحی کلیه ، مجاری ادراری تناسلی و فوق تخصص درمان آندوسکوپی و لاپاراسکوپی

4.2 (83.69%) 206 رای

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

ثبت سوال جدید غیرفعال می‌باشد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر محمد جمعه ۲۰ شهریور ۹۴( 3 سال پیش) مشاهده پرسش
  با سلام
  اقاى دکتر من به علت بيماري ميليت عرضى دچار مشکل نغوظ وکرخى الت هستم. من دفعه قبل اين مشکلو با شما مطرح کردم وشما در پاسخ به من گفتيد که به دکتر مغزو اعصاب مراجعه کنيد ومن رفتم ولى دکتر مغز و اعصاب خانم دکتر عبااسيون گفتند که بايد به دکتر مجرايه ادرار برم حالا من ميخوام بدونم ايا اين مشکل من قابل درمان هست يا نه اقايه دکتر من از شهر قزوين مزاحمتون ميشم ميخواستم بدونم اگر قابله درمانه بيام خدمتتون اقايه دکتر من 6سال هست دچار اين مشکل شدم که باعث شد از ناحيه گردن به پايين فلج بشم ولى خدارو شکر طى اين 6سال با فيزيوتراپى هاى مکرر. خيلى خوب شدم به طورى که کاملا راه ميروم ورانندگى ميکنم وکلى از کارهامو خودم انجام ميدم ولى فقط تنها موضوعى که عذابم ميده همين مشکل نغوظ وکرخى الت هست .اقايه دکتر ميل جنسيم زياده ولى مشکل نغوظ وکرخى التو دارم. در پايان بازم ممنون از اينکه جوابه سوال هارو ميديد واين سايتو راه اندازى کرديد که ادم خيلى راحت ميتونه مشکلاتشو با شما در ميون بذاره
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۲۰ شهریور ۹۴( 3 سال پیش)
   مراجعه حضوری
 • تصویر کاربر شهروز دوشنبه ۲۴ مهر ۹۶( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  باسلام وخسته نباشید
  من پسر 25 ساله مجرد هستم،
  خواهشا کمکم کنید ،،متاسفانه مدت زیادی عادت داشتم که از طریق چت کردن سکسی در چت روم ها با افراد مختلف یا صحبت کردن درباره مسایل جنسی در چت روم ها خودم رو ارضا کنم و ساعات زیادی رو پشت کامپیوترم به این کار اختصاص میدادم ،این چت کردن ها معمولا با خودارضایی هم همراه بود،ولی الان دیگه خدا را شکر این کار رو ترک کردم. ولی از آنجایی که من دچار وسواس فکری هم هستم، گاهی اوقات افکار آزار دهنده ای هم سراغم می آید مثلا امروز یک شعر طنزگونه شنیدم که به شدت من رو به هم ریخت به حدی که الان از فکر کردن دارم دیوونه میشم این شعر این بود:
  یکی از بزرگان حکایت کند / اگر یک نفر نیمه شب چت کند
  و با فرد بیگانه صحبت کند/ و کم کم به چت کردن عادت کند
  و یک ساعتش را سه ساعت کند/ و هر شب به فردی محبت کند
  به افراد قبلی خیانت کند/ و با بی خیالی جنایت کند
  نه حد و حدودی رعایت کند/ و اچ آی وی خویش مثبت کند
  و این قصه را پر حرارت کند/ برای رفیقش روایت کند
  چنانکه رفیقش حسادت کند/ و او هم رود نیمه شب چت کند و....
  دارم دیوونه میشم ،یعنی آدم با چت کردن سکسی ممکنه ایدز یا اچ آی وی بگیره؟؟؟
  آقای دکتر گاهی اوقات توی این چت کردن ها عکس خودم و مخاطبم هم از طریق چت رد و بدل میشد یا گاهی با وبکم بدن همدیگر رو نشون میدادیم، یعنی ویروس ایدز و اچ ای وی ممکنه از این راه منتقل بشه؟؟؟ مثلا اگر یکی از طرفین چت بیماری ایدز و اچ ای وی داشته باشه ممکنه منتقل بشه؟؟؟؟خواهشا کمکم کنید دارم از فکر کردن دیوونه میشم.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۱۸ شهریور ۹۴( 3 سال پیش)
   سلام نه اصلا
  2. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۲۴ مهر ۹۶( 1 سال پیش)
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر ashkan سه شنبه ۳۰ تیر ۹۴( 3 سال پیش) مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر.24 ساله هستم.من زمان کودکی فتق کشاله ی ران داشتم.موقعی که جیغ میزدم در بچگی کناره شکمم باد میکرده...اما به توصیه ی پزشک متخصص کودکان عمل نکردم و الان هم هیچ اثری از فتق نیست.سونو انجام دادم هیچ مشکلی نبوده تا جایی که یادم میاد در این 20 ساله اخیر حتی یک بار هم برامدگی به وجود نیامده در کنار کشاله ی رانم.همچین چیزی از نظر علمی شدنیه؟(چون همه جا میخوندم که فتق تنها درمانش عمله)
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۳۰ تیر ۹۴( 3 سال پیش)
   باید معاینه شوید
 • تصویر کاربر حامدریگی یکشنبه ۷ تیر ۹۴( 3 سال پیش) مشاهده پرسش
  باسلام مجددشرمنده فراموش کردم این مواردروبگم بنده 29سال سن دارم 3سالی هست که ازدواج کردم بعدازمشکل زودانزالی ارضاکه بشم خسته میشم وبرای باردوم اصلانمیتونم حس پیداکنم درصورتی که قبلااینجوری نبودم باتشکر
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۷ تیر ۹۴( 3 سال پیش)
   مطلب سایت من را بخوانید
 • تصویر کاربر حسین یکشنبه ۳۱ خرداد ۹۴( 3 سال پیش) مشاهده پرسش
  با عرض سلام بنده چند روز پیش بعلت گرمازدگی و افت فشار به دکتر مراجعه کرده و سرم زدم.از تقریبا از همانروز تا حالا دچار تکرر ادرار شدم .باتوجه به اینکه دیسک کمر هم دارم و مدتيست که از ناحیه کمر به شدت احساس درد دارم آیا ممکن است که تکرر ادار بنده به دلیل ضایعه نخاعی باشد یا اینکه بخاطر مصرف سرم است؟ با تشکر از راهنمایی شما.
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی یکشنبه ۳۱ خرداد ۹۴( 3 سال پیش)
   باید بررسی شوید
 • تصویر کاربر ح.ا سه شنبه ۱۵ اردیبهشت ۹۴( 4 سال پیش) مشاهده پرسش
  سلام من حدود 27 سال دارم ./ در هنگام دفع مدفوع اگر به خود فشار بیاورم آبی شبیه منی از من خارج می شود . آیا این مورد ربطی به پروستات دارد و آیا این آب منی است ؟ همچنین انزال زود رس نیز دارم در حدود ۵ دقیقه و همچنین زیاد آب مزی از من خارج می شود .لطفا راهنمایی فرمایید / با تشکر .
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۱۵ اردیبهشت ۹۴( 4 سال پیش)
   طبیعی است
 • تصویر کاربر sara جمعه ۲۸ فروردین ۹۴( 4 سال پیش) مشاهده پرسش
  با سلام
  جناب دکتر من روز 12پیش از خواب بیدار شدم و احساس درد داشتم وقتی لمس کردم متوجه یک جوش زیر پوستی دردناک داخل لبیا مینورا شدم در قسمت پایین. داروخانه به من استفاده از ژل بهداشتی با PH اسیدی و پماد کلوتریمازول و هیدرو کورتیزون تجویز کرد برای از بین بردن جوش. تا قبل از استفاده از این دو پماد و ژل بنده مشکلی نداشتم اما سه روز بعد از آن دچار خارش و سوزش ناحیه خارجی تناسلی و اطراف مقعد شدم البته بیشتر خارش بود تا سوزش. دیروز که به دکتر مراجعه کردم قرص آسیلوویر تجویز کردن. اما به من گفتن که مشکلی نمیتونن تشخیص بدن بدون آزمایش خون. من واقعن ترسیدم . ضمنن من 32سال دارم .
  پیشاپیش ممنون از وقتتون
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۲۸ فروردین ۹۴( 4 سال پیش)
   احتمال بالا هرپس است قرص اسیکلوویر مصرف کنید
 • تصویر کاربر محمد دوشنبه ۱۷ فروردین ۹۴( 4 سال پیش) مشاهده پرسش
  دارای آلت و بیضه های کوچک هستم و 10 سال بچه دار نشدم آیا ممکن است به دلیل کوچکی بیضه باشد
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۱۷ فروردین ۹۴( 4 سال پیش)
   بله بررسی میخواهد
 • تصویر کاربر مریم دوشنبه ۱۷ فروردین ۹۴( 4 سال پیش) مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر,خسته نباشید.من و همسرم مبتلا به زگیل تناسلی هستیم و میخایم ازشهرستان خدمتتون برسیم,ببخشید هزینه فریزهرعدد زگیل چقدر هست؟.سوال دوم اینکه زگیلهای من به صورت لکه های سفید وصاف وگسترده هست که روی تمام قسمتهای الت تناسلیم پخش شده,ایا این لکه های سفید قابل فریز کردنه؟؟؟خیلی ازلحاظ روحی بهم ریختم اقای دکتر
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۱۷ فروردین ۹۴( 4 سال پیش)
   باید اول ببینم
 • تصویر کاربر احمد دوشنبه ۱۷ فروردین ۹۴( 4 سال پیش) مشاهده پرسش
  با عرض سلام و خسته نباشید
  من و همسرم 1ساله که ازدواج کردیم.هر دو زگیل تیپ 16 داریم و در حال درمانیم.فعلا از راه سوراخ لباس زیر و کاندوم برای جلوگیری از تماس پوستی رابطه داریم که نارضایتی زیادی به همراه داره برامون
  آیا میتونیم این روشو کنار بزاریم و بدون کاندوم رابطه داشته باشیم؟
  متشکر از وقتتون
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۱۷ فروردین ۹۴( 4 سال پیش)
   بله
درحال دریافت اطلاعات