جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

سریعترین درمان بدون عود و قاتل انواع زگیل تناسلی مردان

تصویر دکترحسین کرمی

دکترحسین کرمی

در این مقاله مطالعه می‌کنید:

زگیل تناسلی چیست؟

زگیل تناسلی مردان یا genital warts توده هایی به شکل زگیل گوشتی هستند که در ناحیه تناسلی، مقعد و رکتوم و حتی گاهی در اطراف دهان ظاهر می شوند. زگیل تناسلی توسط ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) ایجاد می شود که از طریق تماس جنسی پخش می شود. انواع مختلفی از HPV وجود دارد که برخی از آنها می تواند باعث ایجاد سرطان شوند. 

برخی از افراد معتقدند که با کمک طب سنتی می توان به درمان صد در صد زگیل تناسلی رسید اما واقعیت این است که این بیمای منشا ویروسی دارد و تنها به کمک داروهای مخصوص زگیل و روش های پیشرفته از جمله کرایوتراپی میتوان به درمان زگیل تناسلی مردان پرداخت.

عکس انواع زگیل تناسلی مردان

۱-عکس زگیل آلت تناسلی

زگیل روی آلت مردان
زگیل مردان

۲-عکس زگیل مقعدی

زگیل مقعدی
زگیل تناسلی مقعد

۳-عکس زگیل دهانی

بهترین درمان زگیل تناسلی مردان

زگيل تناسلی بیماری است که به دنبال رابطه ی جنسی بوجود می آید کافی ست یکی از طرفین مبتلا به زگیل تناسلی باشد و تمام! در این مقاله ابتدا بهترین راه درمان زگیل تناسلی در مردان و سپس بهترین دارو برای آن را معرفی خواهیم کرد.

1-کرایوتراپی

اینجانب پروفسور حسین کرمی سالهاست که در زمینه درمان بیماری زگیل فعالیت و تخصص دارم. از نظر بنده امروزه کرایوتراپی یا همان فریز کردن به دلایل زیر، بهترین، آسانترین، کوتاه ترین و کم عارضه ترین روش درمان زگیل تناسلی در آقایان و خانم ها می باشد.

-در یک جلسه و در برخی 5-10 دقیقه همه زگیل های تناسلی را می توان درمان کرد.

-باعث پخش زگیل تناسلی نمی شود.

-نیاز به تکرار درمانی نیست.

-از نظر زیبایی محل پوست آلوده نسبت به روش های دیگر حداقل آسیب بافتی را دارد.

-سرپایی و با حداقل درد و تحریک محل نسبت به روش های دیگر می باشد.

در ادامه فیلم درمان زگیل تناسلی در آقایی 37 ساله نشان داده شده است:

لذا نکات فوق باعث شده است که امروزه درمان زگیل تناسلی در مردان با کرایوتراپی به عنوان خط اول درمان زگیل تناسلی یا قاتل زگیل تناسلی مردان در بسیاری از مراکز درمانی مورد استفاده قرار گیرد.

درمان زگیل تناسلی خیلی بزرگ با کرایو

اگر زگیل های تناسلی کوچک باشند، شاید بتوان آنها را با پماد برای درمان زگیل تناسلی مردان درمان کرد. اما زگیل های بزرگ با این روش قابل درمان نیستند. به طور کل باید توجه داشت که ویروس اصلی زگیل تناسلی با هیچ راهی از بین نمی رود؛ اما در صورت رعایت نکات پزشکی، احتمال عود مجدد آن بسیار کمتر خواهد بود.

2- درمان زگیل تناسلی با لیزر

لیزر باعث تبخیر و پخش زگیل در جاهای سالم می شود و همچنین به علت هزینه بالا، به عنوان خط اول درمان زگیل تناسلی توصیه نمی شود.

3- استفاده از کوتر و جراحی برای برداشتن زگیل تناسلی

گاهی از بین بردن زگیل تناسلی با جراحی انجام می شود. روش های جراحی به علت ماهیت عود کننده زگیل و همچنین تخریب پوست و بد شکل شدن محل سوزانده شده مورد استقبال بیماران نمی باشد. معمولا اگر زگیل تناسلی خیلی بزرگ باشد، جراحی زگیل تناسلی در بیمارستان انجام می شود.

برای مشاوره با دکتر حسین کرمی می توانید عکس زگیل و علایم خود را از طریق لینک زیر ارسال کنید و به کمک پزشک بهترین درمان را انتخاب کنید.

بهترین دارو برای زگیل تناسلی مردان

دو تا از پمادهایی که برای درمان زگیل های تناسلی در مردان سفارش می شوند آلدارا و پودوفیلین است.

1-آلدارا

by Drugs.com In clinical studies, Aldara (imiquimod) topical cream was found to completely clear external genital warts in 50% of patients who applied treatment 3 days a week for a total of 16 weeks. The average time to have the affected area cleared was 10 weeks

کرم موضعی Aldara (imiquimod) در 50 درصد از بیمارانی که درمان را 3 روز در هفته و در مجموع 16 هفته انجام دادند، به طور کامل زگیل تناسلی خارجی را از بین برد. میانگین زمان پاکسازی ناحیه آسیب دیده 10 هفته بود.

2- پودوفیلین

پودوفیلین یکی از درمان های خانگی زگیل تناسلی است که روی محل آلوده مالیده می شود و معمولا برای درمان زگیل تناسلی خفیف به کار می رود ولی تحریکات شیمیایی محل و استفاده طولانی مدت آن برای درمان زگیل تناسلی که باید به مدت یک ماه تا سه ماه مالیده شود، استفاده از آن را محدود کرده است.

زگیل تناسلی مردانه سرطانی

زگیل تناسلی سبب مرگ نمی شود، اما در صورت عدم درمان به شدت مسری بوده و نواحی بیشتری را درگیر می کند. دو نوع زگیل تناسلی 16 و 18 سبب ایجاد سرطان دستگاه گوارش و  دهانه ی رحم می شوند اما اغلب زگیل های تناسلی توسط انواع 6 و 11 ایجاد می شوند که در دسته انواع کم خطر عفونت HPV قرار می گیرند. پس شاید فقط بتوان دو نوع 16 و 18 را به عنوان زگیل تناسلی بدخیم شناخت.

بر اساس مطالعات مرکز پیشگیری و کنترل بیماری ها در آمریکا CDC سرطان های مرتبط با اچ پی وی شایع نیستند، با این حال شانس ابتلا به سرطان زگیل تناسلی در برخی مردان بیشتر است:

1- مردانی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند از جمله افراد مبتلا به بیماری ایدز!

مردانی که به ویروس HIV (ویروس ایدز) مبتلا هستند نیز احتمال بالا تری جهت ابتلا به این سرطان دارند. دیگر انواع ویروس HPV به ندرت در مردان، سرطان ایجاد می کنند اما با این حال آن ها سبب ایجاد زگیل های تناسلی می شوند. در هر برهه ای از زمان، حدود 1 درصد مردان فعال از نظر جنسی در آمریکا به زگیل تناسلی ابتلا خواهند داشت.

2- مردانی که رابطه جنسی مقعدی بیشتری دارند. در این افراد احتمال ابتلا به سرطان مقعد بالاتر است.

برخی از انواع سی و چندگانه ویروس HPV که با سرطان های ناحیه تناسلی در ارتباط هستند می توانند منجر به سرطان مقعد یا آلت تناسلی در مردان شوند. هر دوی این سرطان ها نادر هستند. در افرادی که سیستم ایمنی سالمی دارند حتی از این میزان نیز کمیاب تر است.

فراموش نکنید که:

– اغلب سرطان هایی که در پشت حلق یافت می شوند از جمله قاعده زبان و لوزه ها با HPV مرتبط هستند. در واقع، این ها شایع ترین سرطان های مرتبط با HPV هستند که در مردان یافت می شوند. هر ساله بیش از 13 هزار مورد جدید در مردان تشخیص داده می شود.

– بعد از ابتلای فرد به ویروس زگیل تناسلی متأسفانه برای همیشه فرد به عنوان ناقل بیماری زگیل تناسلی می باشد و هر تماس جنسی فرد با افراد سالم باعث آلودگی آنها می شود. شدت آلودگی فرد بسته به نوع ویروس فرق می کند. در شکل های زیر نمونه هایی از ابتلاء به زگیل تناسلی مردان را که از مراجعین به اینجانب گرفته شده است مشاهده می کنید .

خیلی از بیماران از نقش واکسن HPV سوال می کنند که در اینجا لازم می دانم از شما دعوت کنم تا مقاله واکسن زگیل تناسلی را مطالعه کنید.

علت بوجود آمدن زگیل تناسلی در مردان

ماهیت زگیل تناسلی آقایان ویروسی به نام HPV می باشد که این ویروس تیپ های مختلفی دارد که بعلت متنوع بودن آن و از طرفی تمایل سریع به انتقال از طریق جنسی امروزه جوانان زیادی را درگیر کرده است. علت انتقال و انتشار ویروس زگیل تناسلی مردان عدم آگاهی افراد و از طرفی رابطه جنسی با فرد آلوده می باشد.

تنها یک تماس جنسی جهت انتقال این ویروس از مرد به زن یا از زن به مرد کافی است. بعلت تمایل سریع این ویروس به انتشار حتماً استفاده از کاندوم نیز حالت پیشگیری نداشته و لذا کاندوم فقط قسمت پوشاننده آن را محافظت می کند و بیضه ها و ناحیه عانه در هنگام نزدیکی با فرد مبتلا علیرغم استفاده از کاندوم آلوده به ویروس می شود.

آقایی 25 ساله متاهل با زگیل تناسلی

امروز برای شما داستانی در مورد یکی از بیمارانم با زگیل تناسلی تعریف خواهم کرد. آقایی 25 ساله متاهل که 4 سال پیش ازدواج کرده بود، به طور اتفاقی متوجه خال های گوشتی در ناحیه تناسلی خود می شود ولی با گذر زمان می بیند که تعداد خال ها در حال افزایش است.

آیا درمان صد در صد زگیل وجود دارد؟

هیچ نوع درمانی برای از بین بردن قطعی ویروس اچ پی وی از بدن وجود ندارد. در واقع روش هایی مانند لیزر زگیل تناسلی و یا کرایوتراپی درمان قطعی hpv محسوب نمی شوند و تنها برای از بین بردن زگیل های تناسلی که بر روی پوست ظاهر شده اند، به کار می روند. در صورتی که پس از درمان، نکات بهداشتی و توصیه های متخصص زگیل تناسلی را رعایت کنید، احتمال عود مجدد زگیل بسیار کمتر می شود.

برای درمان زگیل به چه پزشکی باید مراجعه کرد؟

برای درمان زگیل می توان به متخصص ارولوژی، متخصص زنان و نیز متخصص پوست مراجعه کرد. اما از آنجا که زگیل تناسلی در ناحیه حساس آلت و حتی درون مجرای ادرار رشد می کند، آشنایی متخصص زگیل تناسلی با ناحیه ادراری بسیار مهم است تا بر اثر ناآگاهی و یا تجربه کم؛ مشکلی برای مجرای ادرار یا ناحیه تناسلی ایجاد نشود. از این رو متخصص ارولوژی و زنان توانایی بیشتری برای درمان زگیل تناسلی دارد.

پیشگیری از زگیل تناسلی در مردان

 • پیشگیری بهتر از درمان است، سعی کنید از رفتارهای پرخطر جنسی اجتناب نمایید تا آلوده به ویروس HPV نشوید.
 • استفاده از کاندوم باعث جلوگیری از ابتلا به ویروس زگیل تناسلی نمی شود.
 • واکسن فقط برای افراد غیر مبتلا توصیه می گردد پس از ابتلا به زگیل تناسلی تزریق واکسن گارداسیل برای درمان زگیل تناسلی بی فایده است.
 • در صورت مشاهده هر گونه برجستگی پوستی گوشتی در ناحیه تناسلی مخصوصاً بعد از رفتار پرخطر جنسی به دکتر مراجعه کنید.
 • تزریق واکسن قبل از ازدواج مخصوصا ًبه دختر خانم ها در جهت جلوگیری از آلودگی به ویروس HPV کمک کننده است.
 • از دستکاری و کندن هر گونه ضایعه پوستی آلت تناسلی بدون معاینه پزشک خودداری کنید.
 • در صورت ابتلا به ویروس تناسلی جهت اصلاح موی منطقه آلت تناسلی به هیچ وجه از تیغ استفاده نکنید چرا که باعث منتشر شدن زگیل ها می گردد. استفاده از موبر های شیمیایی و ماشین بهترین روش دفع موهای زائد منطقه تناسلی است.

جهت اخذ نوبت با شماره تماس مطب 021226642744 تماس بگیرید.

4/5 - (403 امتیاز)

مشاوره پزشکی

در پایان هر مقاله برای راحتی شما عزیزان، نرم افزار پرسش و پاسخ قرار داده شده است تا به راحتی سوالات خود را با ما در میان بگذارید. از طریق این نرم افزار می توانید پرسش ها و مدارک پزشکی خود را ارسال کنید تا در اسرع وقت به آنها پاسخ داده شود.

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.با توجه به تعداد زیاد سوالات پاسخ شما تا 4 روز کاری به صورت پیامک اطلاع رسانی خواهد شد  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر قهرمانی جمعه ۲۸ اردیبهشت ۳( 3 روز پیش) تعداد بازدید: 1 مشاهده پرسش
  اقای دکتر فرمودید اگه اخیرا ایجاد شده مشکو ک به زگیل و اگه از قبل بوده و تغییری نداشته خال هست اقای دکتر ۸ ماه من متوجه این ضایعه شدم و تغییر خاصی نکرده لطف میکنید راهنمایی بفرمایید من و همسرم خیلی نگرانیم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۲۸ اردیبهشت ۳( 3 روز پیش)
   بهتره نمونه برداری انجام بشه
 • تصویر کاربر محسن چهارشنبه ۱۲ اردیبهشت ۳( 2 هفته پیش) تعداد بازدید: 17 مشاهده پرسش
  سلام چند ماهه پوسته و این قرمزی ها روی کلاهک الت تناسلی هست نه درد ونه سوزش ونه خارش
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۱۲ اردیبهشت ۳( 2 هفته پیش)
   به متخصص پوست مراجعه کنید
 • تصویر کاربر کاوه چهارشنبه ۱۲ اردیبهشت ۳( 2 هفته پیش) تعداد بازدید: 48 مشاهده پرسش
  با سلام خدمت شما
  من 41 سالم هست سال گذشته متوجه رایدها در اطراف الت وبیضه شدم به پزشک اورواوژی مراجعه کردم
  پزشک برای بنده آزمایش نوشتن که از نوع بیماری مطلع شویم جواب آزمایش زگیل نوع 6 بود پزشک به من گفت درمان خواصی ندارد و با لیزر زایده را بسوزان بعد از گذشته 7 ماه باز زایدهها درامدن بالای آلت و نگرانم اصفهان هستم خواستم بدانم چه باید بکنم آیا با فریز کردن درمان میشه این زایدها و باز پیش دکترم برم چون شما بهترین روش رو فریز کردن تجویز کردید لطفا بنده را راهنمایی کنید
  پیشا پیش از راهنمایی و پاسخگویی شما سپاسگزارم
  با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۱۲ اردیبهشت ۳( 2 هفته پیش)
   بله کرایو در مرکز مجهز و توسط کادر مجرب پاسخگویی بالایی داره
 • تصویر کاربر Mona شنبه ۸ اردیبهشت ۳( 3 هفته پیش) تعداد بازدید: 17 مشاهده پرسش
  دکتر وقتی زگیل تناسلی تشخیص داده میشه واکسن گارداسیل زدن چه فایده‌ای داره؟!
  پزشکم هم تشخیص زگیل داده هم برام واکسن نوشته ممنونم از پاسخگویی شما
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۸ اردیبهشت ۳( 3 هفته پیش)
   چندین ساب تایپ داره در مقابل بقیه ساب تایپ ها مقاوم میشین
 • تصویر کاربر محسن دوشنبه ۳ اردیبهشت ۳( 4 هفته پیش) تعداد بازدید: 21 مشاهده پرسش
  سلام جناب پروفسور من زیگیل تناسلی دارم میخواستم بدونم با بوسیدن و لب گرفتن این ویروس منتقل میشه به دیگران
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۳ اردیبهشت ۳( 4 هفته پیش)
   اگر زگیل دهانی داشته باشید بله
 • تصویر کاربر محمد پنجشنبه ۳۰ فروردین ۳( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 27 مشاهده پرسش
  سلام.چندماهه که زائده هایی روی آلت و زیر آن دارم.مشکل و دردی ندارم.ولی به نظرم زیاد تر میشه.درمانی تاکنون انجام نداده ام.لطفا نوع زائده را مشخص فرمایید و درصورتی که زگیل تناسلی است بهترین راه درمان آن چیست که اقدام کنم.تصویرقرار دادم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی پنجشنبه ۳۰ فروردین ۳( 1 ماه پیش)
   بله زگیل هست باید کرایو انجام شود
 • تصویر کاربر امیر شنبه ۱ اردیبهشت ۳( 4 هفته پیش) تعداد بازدید: 34 مشاهده پرسش
  سلام من 1ساله که هیچ حسی نسبت به رابطه جنسی ندارم یعنی آلت تناسلیم اصلا بلند نمیشه سونوگرافی ام سالمه پیش چند تا دکتر رفتم اما فایده ای نداشت آمپول وریدی تزریق کردن مشکلم حل نشد چکار کنم
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۸ فروردین ۳( 1 ماه پیش)
   با سلام مجددا عکس هارو آپلود کنید
  2. تصویر کاربر امیر سه شنبه ۲۸ فروردین ۳( 1 ماه پیش)
   1ساله اختلال نعوظ دارم و الان بلند نمیشه
  3. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی چهارشنبه ۲۹ فروردین ۳( 1 ماه پیش)
   به روانپزشک مراجعه کنید
  4. تصویر کاربر امیر چهارشنبه ۲۹ فروردین ۳( 1 ماه پیش)
   سلام دکتر دکتری که تو تبریز رفته بودم می گفت هورمون فولیکول باید15 باشه ولی مال من4.68بود
  5. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی شنبه ۱ اردیبهشت ۳( 4 هفته پیش)
   خیر در محدوده نرماله
  6. نمایش سایر 4 پاسخ
 • تصویر کاربر السا دوشنبه ۲۷ فروردین ۳( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 33 مشاهده پرسش
  با سلام
  1زگیل تناسلی از طریق خون قابل انتقاله؟ ابزار ناخنکاریم به خون مشتری الوده شد ودست خودمم زخم کرد، من نمیدونم مشتری سالم بود یانه، ایا فقط درصورت تماس با زگیل قابله انتقاله؟ یا از طریق ایزار خونی که دستمم بریدم منتقل میشه؟سرطان hpv فقط برا رحم هست یا دهان هم اگر الوده بشه سرطان میشه؟
  ..
  2همین سوال رو درمورد سیفلیس دارم، ابزار الوده به خون که دست مشتری رو برید دست خودمم زخم کرد ایا امکان انتقال سیفلیس هست؟
  ..
  3الکل 70 درصد ایزوپروپیل 12 درصد عکسشو میفرستم براتون ویروس زگیل تناسلی وسیفلیس رو از بین میبره؟ چون میگن فقط سیفلیس رو از بین میبره؟ راهنمایی بفرمایید
  .
  4رابطه اورال. بعد 20 سال ممکنه ویروس زگیل تناسلی پنهان بمونه وهیچ مشکلی نباشه بعدا عود کنه؟  لطفا جداگونه هرکدومو جواب بدید، در مورد سیفلیس چطور؟
  .
  5ممکنه سیفلیس بدون هیچ علامتی نشون نده ویکهو به مرحله اخر نهفته وخطرناک برسه؟ وایا داروهایی که برای عفونت زنان میدن اگر تشخیص سیفلیس هم نباشه در درمان سیفلس هم تاثیر داره وخوب میکنه؟
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی دوشنبه ۲۷ فروردین ۳( 1 ماه پیش)
   بله قابل انتقاله/بله امکان سرطان هست/ سیفیلیس در حال حاضر خیلی نادره/اگر علائم دارید باید معاینه شوید
 • تصویر کاربر آیسو سه شنبه ۲۱ فروردین ۳( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 28 مشاهده پرسش
  سلام وقتتون بخیر ، ببخشید من دو سال پیش رابطه مقعدی داشتم از یه سال بعدش داخل مقعدم شروع کرد درد کردن بدون خونریزی که تا الانم ادامه داره و گاهی اوقات خارش هم داره میخاستم ببینم زگیل هست یا ن خیییلی نگرانم کرده
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی سه شنبه ۲۱ فروردین ۳( 1 ماه پیش)
   در حد رویت عکس زگیل ندارید
 • تصویر کاربر Mo جمعه ۱۷ فروردین ۳( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 48 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر تازگیا متوجه این زاییده خیلی ریز بالای التم شدم یدونه ریز تر هم بالاتر هست تو عکس مشخص خواستم بدونم این زگیل یا ن
  1. تصویر کاربر دکتر حسین کرمی جمعه ۱۷ فروردین ۳( 1 ماه پیش)
   زگیله باید کرایو بشه
درحال دریافت اطلاعات

مطالب بیشتری بخوانید

زگیل تناسلی و ازدواج چه ارتباطی با یکدیگر داند؟ایا کسی که زگیل تناسلی دارد میتواند ازدواج کند؟بله…
در این مقاله ما به بررسی ويروس اچ پی وی ۵۶ میپردازیم . همانطور که می دانید،…
در این مقاله سعی داریم غذاهای مناسب و مواد غذایی که برای پایین آوردن اوره و کراتین…

روزای هفته

ساعت مطب

شنبه (مطب نیکان)

14:00 - 19:00

دوشنبه

تعطیل است

سه شنبه (مطب نیکان)

13:00 - 19:00

پنج شنبه (مطب نیکان)

09:00 - 14:00

جستجو

حالب

+54 مطلب

پرسش از دکتر