021-22642744
نشانی‌ما
نقشه مطب دکتر کرمی

دکتر حسین کرمی

تهران ، خیابان شریعتی ، روبروی ایستگاه مترو قلهک ،کوچه سجاد ،ساختمان پزشکان سجاد ، پلاک 68 زنگ 4

تماس‌باما

درمان های موجود زگیل تناسلی

توسط دکترحسین کرمی ۱۶/آذر/۱۳۹۳ 101,995 بازدید
درمان زگیل تناسلی

در مباحث گذشته به طور مفصل در رابطه با زگیل تناسلی توضیح داده ام که در این بحث به صورت کامل راه های درمان زگیل تناسلی موجود در حال حاضر را توضیح می دهم.

درمان زگیل تناسلی با پودوفیلاکس (Podofilox)

این محلول یکی از روش های درمانی زگیل تناسلی و زگیل های بدن می باشد که فقط باید برای ضایعات پوستی استفاده شود و اصلاً جهت مخاط مثل دهان و مجرای تناسلی و واژن شدیداً تحریک کننده و مضر بوده و توصیه نمی شود و به دو صورت محلول و ژل وجود دارد که باید با توصیه دکتر معالج انجام شود که به مدت ۳ روز صبح و عصر روی ضایعه مالیده می شود.

# توصیه های مهم عبارتند از:

۱- این دارو باید توسط آپلیکاتور یا گوش پاک کن و فقط روی ضایعات مالیده شود.

۲- از تماس آن به جاهای دیگر بدن از جمله دستها، چشم و مخاط ها شدیداً اجتناب نمایید.

۳- در صورت تحریک و حساسیت های شدید منطقه مالده شده به دکترتان مراجعه نمایید.

۴- توصیه می شود محلول و ژل فقط روی ضایعه زگیل مالیده شود.

# عوارض دارو

۱- التهاب- درد- سوزش و خارش است و گهگاهی ممکن است باعث سردرد شدید نیز بشود.

۲- در صورت حساسیت های دارویی و حاملگی از این دارو استفاده ننمایید.

۳- در زمان استفاده از محلول توصیه می شود از تماس جنسی اجتناب نمایید.

Imigumod یا ALDARA

این دارو در جهان جهت درمان زگیل تناسلی استفاه می شود. این داروها از دسته تحریک کننده های سیستم ایمنی بدن هستند این دارو فقط باید توسط پزشک تجویز گردد. دارو به صورت پماد مالیدنی بوده و برای درمان زگیل تناسلی باید فقط سه روز در هفته و به مدت ۱۶ هفته روزی یک بار روی آلت تناسلی مالیده شود. مثل داروهای دیگر باید از تماس آن با مخاط از جمله چشم، بینی، دهان و واژن شدیداً اجتناب نمایید.

بخوانید  انواع بیماری های آمیزشی

بهترین زمان استفاده شب ها قبل از خواب بوده و توصیه می کنم روی زگیل را باز بگذارید و از گذاشتن پارچه و یا چیز دیگر روی زگیل مالیده شده به کرم اجتناب نمایید.

پماد آلدرا

# عوارض پماد الدرا

ایجاد قرمزی و تورم، خارش، سوزش، درد و حساسیت و گهگاهی ایجاد ترشحات مایع از محل مالیده شده
در موارد حساسیت شدید ممکن است عوارضی مانند سرماخوردگی آنفولانزا به همراه سرفه، تب، درد استخوان و سینه ایجاد کند و لذا مصرف دارو و درمان فقط و فقط باید با نظر پزشک باشد.

اسید سالکسیک

از زمان های قدیم جهت درمان زگیل ها و زگیل تناسلی و بدن استفاده می شد. این دارو از دو ترکیب سالیسیک و اسید که یک حالت حل کننده زگیل را دارد. امروزه از ترکیبات به صورت قرص آن می توان از آسپرین که به صورت خوراکی جهت درد و رقیق کردن خون استفاده می شود نام برد. جهت استفاده از این دارو باید ابتدا محل زگیل را کاملاً بشویید و سپس خشک کرده و مایع را روزی یک الی دو بار روی محل ضایعه بمالید و از تماس آن با جاهای دیگر بدن از قبیل واژن، دهان، بینی و مخاط مجرا جلوگیری کنید. مدت زمان استفاده از این دارو ۱۲ هفته و روزی یک الی دو بار می باشد.

عوارض آن مانند داروهای دیگر: تحریک منطقه، سوزش، خارش و التهاب می باشد. اگر سابقه حساسیت به خانواده سالیسیلات ها از قبیل آسپرین ، بروفن، ناپروکسن دارید نباید از این دارو استفاده کنید.
استفاده از این دارو برای افراد حامله، دیابتی ها و دارندگان بیماری عروقی توصیه نمی شود.

بخوانید  مروری بر واکسن زگیل تناسلی یا گارداسیل

درمان زگیل تناسلی با اسید سالسیلیک

فورمالدئید

این دارو نیز گهگاهی به عنوان یکی از درمان های شیمیایی زگیل بدن و تناسلی استفاده می شود. مثل داروهای شیمیایی دیگر باید فقط برای زگیل پوست استفاده شود. محلول فقط باید روی زگیل پوستی مالیده شود نه مناطق پوستی دیگر. این دارو نیز مثل داروهای شیمیایی دیگر باید به صورت دراز مدت استفاده شود. روزی یک الی دو بار به محل زگیل مالیده شود.

از عوارض آن، تحریک منطقه، درد و حساسیت، خارش و سوزش را می توان نام برد.

با توجه به توضیحاتی که در رابطه با درمان های شیمایی زگیل تناسلی ذکر شد به این نتیجه می رسیم که:

۱- هیچکدام آنها درمان سریع و کم عارضه زگیل تناسلی نیستند.
۲- ممکن است با حساسیت و عوراض خطرناکی همراه باشند و در دراز مدت باعث اختلال در مقاربت شده و باعث اختلال در زندگی زناشویی فرد می شود و لذا سوالی که مطرح می شود پس بهترین درمان زگیل تناسلی چیست؟

امروزه روش های درمانی سریع الاثر برای درمان زگیل تناسلی معرفی گردیده است که عبارتند از:

۱- استفاده از کوتر و سوزاندن زگیل تناسلی

این روش یکی از روش های سریع درمان زگیل تناسلی می باشد ولی با توجه به متعدد بودن زگیل های تناسلی و تحریک پوستی محل و سوزاندن آن که باعث به هم خوردن نمای پوستی آلت تناسلی می شود، امروزه به عنوان پیشنهادی اولیه نیست.

۲- استفاده از لیزر

لیزر را امروزه به صورت روتین برای درمان ضایعات مختلف پوستی از جمله زگیل تناسلی در درمانگاه ها و مراکز پوستی استفاده می شودو عوارض آن: هزینه بالا، بخار شدن زگیل و خطر پخش آن در هوا به جاهای مختلف بدن از جمله سیستم تنفسی، از عوارض قابل ذکر می باشد.

بخوانید  سوالات شایع زگیل تناسلی

دستگاه لیزر

۳- کرایوتراپی

کرایو تراپی

امروزه می توان گفت که سریع ترین، کم هزینه ترین و بی عارضه ترین درمان زگیل تناسلی است که محاسن آن نسبت به روش های دیگر عبارت است از:

– هزینه کمتر
– درمان سریعتر
– درمان یک جلسه ای زگیل های منتشر ناحیه تناسلی
– زمان بهبودی سریعتر
– عدم خطر انتشار به جاهای دیگر بدن
– استفاده از آن برای درمان مخاط از جمله مجاری داخل ادراری، واژن خانم ها و زگیل های مقعد، دهان و زبان از محاسن آن می باشد.
– زمان کوتاه عمل: در عرض ۵ دقیقه همه زگیل ها را در یک جلسه می توان درمان کرد.

در ادامه می توانید سوالات شایع زگیل تناسلی را مشاهده کنید.

سوالات شایع زگیل تناسلی

زگیل تناسلی و جواب سوالات شایع شما

فیلم زیر چگونگی انجام کرایوتراپی زگیل های تناسلی را نشان می دهد.

دکتر حسین کرمی متخصص جراحی کلیه ، مجاری ادراری تناسلی و فوق تخصص درمان آندوسکوپی و لاپاراسکوپی
درمان های موجود زگیل تناسلی
۳.۶ (۷۱.۶۷%) ۱۲ رای

سوال پزشکی دارید ؟!؟ همین الان از طریق تلگرام سوال خود را بپرسید و پاسخ خودتون را در یافت کنید ! سوال دارم

دکترحسین کرمی

دکتر حسین کرمی متخصص جراحی کلیه ، مجاری ادراری تناسلی و فلوشیپ فوق تخصصی درمان آندوسکوپی و لاپاراسکوپی بیماریهای کلیه و مجاری ادراری
مشاهده مقالات
دکتر حسين کرمي
مطالب سايت را در شبکه هاي اجتماعي سريع تر دنبال کنيد
بيشتر بخوانيد

ارسال پرسش در اين باره


سیستم پرسش و پاسخ

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.

پیگیری سوال قبل

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.  

ثبت سوال جدید

امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیار سیستم

1
زگیل روی زبان

زگیلیی روی زبانم بوجودامده که احتمال میدهم زگیل باشد ازمایش هم داده ام hpv ندارم
برای برداشتنش چیکار باید بکنم
مشاهده پاسخ دکتر
2
غده های آلت تناسلی

سلام خسته نباشید من چند وقته دور آلت تناسلیم رو یه تعداد زیادی غده ی تقریبا ریز و سفید رنگی گرفته این غده ها خطر سازن؟ آیا درمانی دارند ؟ اسم ای بیماری چیه؟ ممنون مشاهده پاسخ دکتر
3
زگیل

با سلام
من مردی 36 ساله هستم مدت تقریبا یکسال هست یک زگیل در قسمت مقعدم در اومده تقریبا شبیه کلم و مدت شش ماه قبل از زگیل با هسمرم آلت تناسلی یکدیگر رو لیس می زدیم میخواستم بدونم این زگیل تناسلی هست واگر هست علتش چی میتونه باشه من وهمسرم زگیل نداریم حال اگر زگیل تناسلی هست درمانش کنم نیازی به واکسن هست؟ و همسرم من هم نیاز به درمان دارد؟ وبعد از درمان روابط جنسی مون چطور باشه؟ خواهش میکنم جواب بدهید در آخر هم اگه نیاز به واکسن داره در شهرستان مشهد از کجا تهیه کنم
مشاهده پاسخ دکتر
4
درمان زگیل آلت تناسلی

با سلام خدمت دکتر کرمی
حدود 3 سالی است که تعدادی زگیل در ناحیه آلت تناسلی من بوجود آمده در ابتدا یک عدد بود که افزایش یافته و منتشر شده است، لطفا بفرمایید به جهت حذف اینها میشود کاری انجام داد. لطفا راهنمایی کنید. ممنون
درمان به چه طریقی است؟ و آیا بعد از درمان احتمال بازگشت زگیل وجود دارد؟
لطفا هزینه های درمان را اعلام نمایید.
مشاهده پاسخ دکتر
5
جلوگیری از شیوع زگیل دستگاه تناسلی

سلام وقت بخیر بنده همین الان یه رابطه پر خطر داشتم و طرف مقابلم زگیل دستگاه تناسلی داشته الان خواستم ببینم تو این لحظه که دسترسی به دکتر نیس جهت درمان زودتر چه کاری باید انجام بدم؟
یا اگه داروی هست که بشه از داروخانه خرید و استفاده کرد
مشاهده پاسخ دکتر
6
ضروري

با عرض سلام خدمت دكتر بزرگوار
بنده ٢ ماههي هست با يك دختر اشنا شدم به عنوان دوست دخترم هستند ايشون و با هم هيچ تماس جنسي نداشتيم فقط در حد بوسه از صورت و لب بوده ارتباطمون تا امروز جديدا ايشون متوجه زگيل تناسلي خفيف و مشكوك به ويروس hpv هستند
ايا بنده هم بايد نگران باشم!؟
مشاهده پاسخ دکتر
7
ز گيل تناسلي در دختران باكره

سلام آقاي دكتر
من ٢٩ساله هستم باكره هستم مبتلا به نوع ٦-١٦ ويروسhpvشدم زگيل هاي متعدد اطراف مقعد و ديواره بيروني الت تناسلي زدم سوالم اينكه در صورت اينكه من باكره هشتم و رابطه ي جنسي كامل نداشتم احتمال سرطان دهانه و گردن رحم وجود داره؟ احتمالش چقدره؟
و اينكه من چون باكرم نميتونم پاپ اسمير يدم باسد چه كار كنم!؟
سپاس فراوان
مشاهده پاسخ دکتر
8
زگیل پس از درمان

با سلام
اقای دکتر بنده در حدود مرداد ماه امسال در مطب شما کرایوتراپی انجام دادم و زگیل ها از بین رفت اما الان چند وقته متوجه این برجستگی ها شدم می خواستم ببینم زگیل ها برگشته ؟ آیا دوباره باید کرایو انجام بدم ؟ از تصاویری که بپیوست هست می تونید بگید اینا زگیل هستند یا نه
مشاهده پاسخ دکتر
9
Anal wart?

باسلام. من 50 ساله ام. این پاپول ها حدوداً از یک سال پیش پدیدار شده، خارش و خونریزی ندارد. بتدریج تعداد آنها زیاد شده و ابتدا بصورت پاپولهایی با سطح نرم ظاهر شده اند و بعداً ظاهر زگیل مانند به خودشون گرفته اند آیا پاپول های موجود در شکل پایین Anal wart هستند یا چیز دیگری می باشد؟ شما استفاده از پماد Condylox رو پیشنهاد میکنید یا روش دیگری؟ هزینه کرایو برای درمان این تعداد زگیل چقدره؟ مشاهده پاسخ دکتر
10
زگيل تناسلي

اگه من با اقامبتلا به hpvازدواج كنم وبچه دارشم بچم نميگيره؟اگه كيسه اب بچه پاره شه؟اگه شيرش بدم؟اگه ببرمش حمام؟وبا ربوسي وارتباط باخانوادم ونوه هامون ناقل نميشم؟كلا راههاي اخذبيماري فقط جنسيه؟ مشاهده پاسخ دکتر
« قبلی 1 2 3 4 5 6 7 ... 145 بعدی »