درمان های موجود زگیل تناسلی

در مباحث گذشته به طور مفصل در رابطه با زگیل تناسلی توضیح داده ام که در این بحث به صورت کامل راه های درمان زگیل تناسلی موجود در حال حاضر را توضیح می دهم.

درمان زگیل تناسلی با پودوفیلاکس (Podofilox)

این محلول یکی از روش های درمانی زگیل تناسلی و زگیل های بدن می باشد که فقط باید برای ضایعات پوستی استفاده شود و اصلاً جهت مخاط مثل دهان و مجرای تناسلی و واژن شدیداً تحریک کننده و مضر بوده و توصیه نمی شود و به دو صورت محلول و ژل وجود دارد که باید با توصیه دکتر معالج انجام شود که به مدت ۳ روز صبح و عصر روی ضایعه مالیده می شود.

# توصیه های مهم عبارتند از:

۱- این دارو باید توسط آپلیکاتور یا گوش پاک کن و فقط روی ضایعات مالیده شود.

۲- از تماس آن به جاهای دیگر بدن از جمله دستها، چشم و مخاط ها شدیداً اجتناب نمایید.

۳- در صورت تحریک و حساسیت های شدید منطقه مالده شده به دکترتان مراجعه نمایید.

۴- توصیه می شود محلول و ژل فقط روی ضایعه زگیل مالیده شود.

# عوارض دارو

۱- التهاب- درد- سوزش و خارش است و گهگاهی ممکن است باعث سردرد شدید نیز بشود.

۲- در صورت حساسیت های دارویی و حاملگی از این دارو استفاده ننمایید.

۳- در زمان استفاده از محلول توصیه می شود از تماس جنسی اجتناب نمایید.

Imigumod یا ALDARA

این دارو در جهان جهت درمان زگیل تناسلی استفاه می شود. این داروها از دسته تحریک کننده های سیستم ایمنی بدن هستند این دارو فقط باید توسط پزشک تجویز گردد. دارو به صورت پماد مالیدنی بوده و برای درمان زگیل تناسلی باید فقط سه روز در هفته و به مدت ۱۶ هفته روزی یک بار روی آلت تناسلی مالیده شود. مثل داروهای دیگر باید از تماس آن با مخاط از جمله چشم، بینی، دهان و واژن شدیداً اجتناب نمایید.

بهترین زمان استفاده شب ها قبل از خواب بوده و توصیه می کنم روی زگیل را باز بگذارید و از گذاشتن پارچه و یا چیز دیگر روی زگیل مالیده شده به کرم اجتناب نمایید.

پماد آلدرا

# عوارض پماد الدرا

ایجاد قرمزی و تورم، خارش، سوزش، درد و حساسیت و گهگاهی ایجاد ترشحات مایع از محل مالیده شده
در موارد حساسیت شدید ممکن است عوارضی مانند سرماخوردگی آنفولانزا به همراه سرفه، تب، درد استخوان و سینه ایجاد کند و لذا مصرف دارو و درمان فقط و فقط باید با نظر پزشک باشد.

اسید سالکسیک

از زمان های قدیم جهت درمان زگیل ها و زگیل تناسلی و بدن استفاده می شد. این دارو از دو ترکیب سالیسیک و اسید که یک حالت حل کننده زگیل را دارد. امروزه از ترکیبات به صورت قرص آن می توان از آسپرین که به صورت خوراکی جهت درد و رقیق کردن خون استفاده می شود نام برد. جهت استفاده از این دارو باید ابتدا محل زگیل را کاملاً بشویید و سپس خشک کرده و مایع را روزی یک الی دو بار روی محل ضایعه بمالید و از تماس آن با جاهای دیگر بدن از قبیل واژن، دهان، بینی و مخاط مجرا جلوگیری کنید. مدت زمان استفاده از این دارو ۱۲ هفته و روزی یک الی دو بار می باشد.

عوارض آن مانند داروهای دیگر: تحریک منطقه، سوزش، خارش و التهاب می باشد. اگر سابقه حساسیت به خانواده سالیسیلات ها از قبیل آسپرین ، بروفن، ناپروکسن دارید نباید از این دارو استفاده کنید.
استفاده از این دارو برای افراد حامله، دیابتی ها و دارندگان بیماری عروقی توصیه نمی شود.

درمان زگیل تناسلی با اسید سالسیلیک

فورمالدئید

این دارو نیز گهگاهی به عنوان یکی از درمان های شیمیایی زگیل بدن و تناسلی استفاده می شود. مثل داروهای شیمیایی دیگر باید فقط برای زگیل پوست استفاده شود. محلول فقط باید روی زگیل پوستی مالیده شود نه مناطق پوستی دیگر. این دارو نیز مثل داروهای شیمیایی دیگر باید به صورت دراز مدت استفاده شود. روزی یک الی دو بار به محل زگیل مالیده شود.

از عوارض آن، تحریک منطقه، درد و حساسیت، خارش و سوزش را می توان نام برد.

با توجه به توضیحاتی که در رابطه با درمان های شیمایی زگیل تناسلی ذکر شد به این نتیجه می رسیم که:

۱- هیچکدام آنها درمان سریع و کم عارضه زگیل تناسلی نیستند.
۲- ممکن است با حساسیت و عوراض خطرناکی همراه باشند و در دراز مدت باعث اختلال در مقاربت شده و باعث اختلال در زندگی زناشویی فرد می شود و لذا سوالی که مطرح می شود پس بهترین درمان زگیل تناسلی چیست؟

امروزه روش های درمانی سریع الاثر برای درمان زگیل تناسلی معرفی گردیده است که عبارتند از:

۱- استفاده از کوتر و سوزاندن زگیل تناسلی

این روش یکی از روش های سریع درمان زگیل تناسلی می باشد ولی با توجه به متعدد بودن زگیل های تناسلی و تحریک پوستی محل و سوزاندن آن که باعث به هم خوردن نمای پوستی آلت تناسلی می شود، امروزه به عنوان پیشنهادی اولیه نیست.

۲- استفاده از لیزر

لیزر را امروزه به صورت روتین برای درمان ضایعات مختلف پوستی از جمله زگیل تناسلی در درمانگاه ها و مراکز پوستی استفاده می شودو عوارض آن: هزینه بالا، بخار شدن زگیل و خطر پخش آن در هوا به جاهای مختلف بدن از جمله سیستم تنفسی، از عوارض قابل ذکر می باشد.

دستگاه لیزر

۳- کرایوتراپی

کرایو تراپی

امروزه می توان گفت که سریع ترین، کم هزینه ترین و بی عارضه ترین درمان زگیل تناسلی است که محاسن آن نسبت به روش های دیگر عبارت است از:

– هزینه کمتر
– درمان سریعتر
– درمان یک جلسه ای زگیل های منتشر ناحیه تناسلی
– زمان بهبودی سریعتر
– عدم خطر انتشار به جاهای دیگر بدن
– استفاده از آن برای درمان مخاط از جمله مجاری داخل ادراری، واژن خانم ها و زگیل های مقعد، دهان و زبان از محاسن آن می باشد.
– زمان کوتاه عمل: در عرض ۵ دقیقه همه زگیل ها را در یک جلسه می توان درمان کرد.

در ادامه می توانید سوالات شایع زگیل تناسلی را مشاهده کنید.

سوالات شایع زگیل تناسلی

زگیل تناسلی و جواب سوالات شایع شما

فیلم زیر چگونگی انجام کرایوتراپی زگیل های تناسلی را نشان می دهد.

دکتر حسین کرمی متخصص جراحی کلیه ، مجاری ادراری تناسلی و فوق تخصص درمان آندوسکوپی و لاپاراسکوپی


سیستم پرسش و پاسخ

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.

پیگیری سوال قبل

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.  

ثبت سوال جدید

امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیار سیستم

1
زگیل

بخشید من خیلی سوال میپرسم. عکس ها رو دیدید و گفتید که صد در صد سالم هستم دوتا عکس فرستاده بودم من هیچ زائده ای هم ندارم. حالا دوتا سوال دارم
۱.برای دختران باکره تستی انجام میشه برای اطمینان از hpv ؟؟چون تا جایی که توی اینترنت خوندم چون پاپ اسمیر هست برای زنان هست.
(من همش ذهنم میگرده اذیتم کنه خداکنه هیچ تستی نباشه که ایندفعه در به در آزمایشگاهها میشم)

۲. من چون اختلال وسواس دارم ذهنم همش میگرده اتفاقات گذشته رو بررسی میکنه و دنبال یه چیزی میگرده، تا حالا ترس از هزار و یک بیماری داشتم و همه رو سالم بودم، الان هم سوال دوما اینه که اگه به صورت اتفاقی با یه اقا برخورد داشته باشیم رو در رو مثلا تو خیابون یا خونه اتفاقی از روی لباس یا ببخشید این مزاحم های خیابونی که به ادم دست میزنن یا خودشون رو توی مترو بهت میچسبونن امکان ابتلا وجود داره؟؟متاسفانه توی مترو و خیابون پیش اومده خصوصا مترو در کل سوالم اینه از روی لباس و تماس محدود امکان ابتلا هست؟؟؟
میشه هر دو سوالم رو جواب بدید لطفاا ممنون میشم.
مشاهده پاسخ دکتر
2
زگیل تناسلی

سلام آقای دکتر وقت بخیر من و خانمم برای زگیل تناسلی خدمتتون رسیدیم و خودم هم چند مرحله کرایو انجام دادم که ضایعات برطرف شد. اما در مورد گلو بنده هفته قبل هم خدمتتون رسیدم و علایم رو عرض کردم که سوزش و درد گلو برای حدود 40 روز هست که دارم و تورم‌غدد لنفاوی که به متخصص عفونی و گوش حلق بینی مراجعه کردم و تشخیص فارنژیت ebv و مونونوکلئوز عفونی دادن. درد و تورم گلو در این مدت خیلی کم شده ولی سوزش گلو‌رو همچنان احساس میکنم. امروز هم گوشه داخل دهانم احساس برامدگی‌گردم و این قسمت رو دیدم خواستم عکس رو خدمتتون بفرستم بفرمایین که زگیل دهانی هست یا خیر و باید چکار کنم؟ با تشکر مشاهده پاسخ دکتر
3
زیگیل تناسلی

با سلام و تشکر از زحمات فراوان شما
من یک پسر 26 ساله هستم که تا به حال هیچ گونه رابطه جنسی نداشته ام.از زمانی که خاطرم هست یک زاییده تقریبا تیره رنگ زیر الت وجود داشت،میتونه زیگیل باشه؟
تا اونجایی هم‌که قابل مشاهده است در هیچ جای دیگر از بدن زیگیل ندارم
مشاهده پاسخ دکتر
4
درمان و پیش گیری

با عرض سلام و خسته نباشید بنده در الت تناسلی خودم 2مدل مشکل دارم که اول چند سال پیش دور سر الت تناسیلیم برجستگی هایی که مثل جوش بودن و سفید بودن شروع به زدن کرد و الان هم به دلیل زشت بودن میخوام بدونم چجوری اینارو حذف کنم و دوم به دلیل بیماری بد خودارضایی متاسفانه قسمت پایین تر از سر الت اون قسمتی که ختنه میکنن اول شروع به زخم شدن کرد و بعد پارگی پیش اومد و الان متاسفانه یک قسمت کوچیکی قرمزی شدیدی داره قبلا هم چنین چیزی شده بود و رنگ اون تیکه از التم فرق داشت ممنون میشم بفرمایید برای تسریع شدنش و خوب شدنش باید چه کاری انجام بدم مشاهده پاسخ دکتر
5
زگیل تناسلی

سلام خسته نباشید
آخرین رابطه من یکماه پیش بود دو سه روزی هست دانه ی روی بیضه ام مشاهده میشه
عکس را پیوست کردم ممنون میشم توضیح دهید نگران ام که زگیل باشه !
مشاهده پاسخ دکتر
6
hpv

سلام
آیا hpv از طریق منی در رابطه جنسی منتقل میشود یا باید فقط ناحیه پوستی آلوده به زگیل با پوست تماس پیدا کند ؟
مشاهده پاسخ دکتر
7
زگیل

سلام خسته نباشید این عکس رو فرستادم اون قسمت هایی که مشخص کردم رو چک میکنید ببینید مشکلی هست یا نه؟؟ یه عکس هم قبلا فرستادم اون قسمت سمت راست همون دونه یا جوش ماننده که کنارش هم محل رویش مو هست حالا من نمیدونمدچیه شما دقیق ببینید و سمت چپ هم چک کنید ببینید مشکلی نداره لطفا، امیدوارم باهام دعوا کنید که دیگه عکس نفرستم و بی خیال بشم چون میدونم وسواس شدم. بازم لطفا جواب های پرسش ها رو جدا گانه بدید اینطوری من فکر میکنم یه کدوم رو ندیدید.ممنونم مشاهده پاسخ دکتر
8
زگیل

سلام اقای دکتر قبلا سوال پرسیده بودم این سوالم بود(سلام اقای دکتر من مجرد هستم و هیچگونه رابطه جنسی نداشتم حتی تماس هم نبوده.هیچ چیز جنسی و دهانی نبوده است. فقط بوسیدن بوده. اونم کاملا سطحی روی صورت یا لب. الان من استرس دارم که نکنه اون طرف ویروس داشته باشه و من گرفته باشم این حرفم برای ۵ یا ۶ سال پیشه من هیچ علایم یا خال یا برامدگی هم ندارم نه توی صورتم نه بدنم.فقط نگرانم که شاید اون ادم با کسی در ارتباط بوده باشه و بعدش من وبوسیده و از طریق بزاق منتقل شده باشه.استرس و فکرش منو راحت نمیزاره.در ضمن اون طرف خانم بوده.چندجا خوندام با حوله یا لیوان و وسایل مشترک و دست دادن هم منتقل میشه.یا ببمارب های بوسیدن) شما هم گفتید که اگه زگیل برجسته ندارید چیزی نیست. راستش من هیچ چیز برجسته ای حدارم فقط به خاطر خود بیمار انگاری استرس دارم الانم دو تا دونه ریز جوش مانند روی باسن نزدیک مقعد دیدم عکسشو میفرستم لطفا یکم توضیح بدید که من دیگه دلم قرص بشه و سوال نپرسم و بهش فکر نکنم ممنونم توی عکس با فلش نشون دادم.ببخشید چون حجم عکس ها بالاست توی ادیت کیفیتش اومده پایین. مشاهده پاسخ دکتر
9
زگیل تناسلی

سلام
من پیش دکتر زنان رفتم بابت زگیل تناسلی
که بهم گفتن یکسری زگیل روی دیوارهای واژنم وجود داره
با این حال که باکره هستم از زگیل ها نمونه برداری انجام شد
برای ازمایش hpv هم فرستادن

تا قبل امدن جواب ازمایش می خواستم ازتون خواهش کنم ببینین این تو این عکس ها زگیل وجود داره یا خیر
مشاهده پاسخ دکتر
10
زیگیل تناسلی

سلام .
بنده مدتی ست زیگیل های تناسلی و مشاهده کردم در بدنم. البته خیلی ریز و پراکنده هستند
به دکتر مراجعه کردم
یک تست پاپ اسمیر مایع دادم .
و همین طور نمونه برداری .
جواب پاپ اسمیر م اومده . نرمال بوده و مشکلی نداشتم
منتها دکتر گفتن جواب پاپاسمیر هیچ ارتباطی به زیگیل تناسلی و ویروسش نداره . و باید منتظر باشم تا دو هفته دیگه .
منتها من استرس زیادی دارم
و اینکه داخل پیج شما دیدم ک نوشتید راه حل تشخیص زیگیل تناسلی تست پاپ اسمیر میباشد
میشه لطفا راهنمایی کنید منو
مشاهده پاسخ دکتر
« قبلی 1 2 3 4 5 6 7 ... 224 بعدی »

نظرات بسته شده است.