021-22642744
نشانی‌ما

دکتر حسین کرمی

تهران ، خیابان شریعتی ، روبروی ایستگاه مترو قلهک ،کوچه سجاد ،ساختمان پزشکان سجاد ، پلاک 68 زنگ 4

تماس‌باما

علل درد بیضه در آقایان

توسط دکترحسین کرمی ۰۷/ارد/۱۳۹۳ 495,190 بازدید

یکی از آزاردهنده ترین دردها برای یک مرد و جنس مذکر درد ناشی از بیضه ها می باشد که کیفیت زندگی فرد را شدیداً تحت تأثیر قرار می دهد.

 چه عواملی باعث درد بیضه می شوند؟

در حالت کلی درد می تواند به علت تحریکات بیرونی از قبیل ضربه، تصادف و آسیب ناشی از آن باشد و یا علت درد بیضه از درون بیضه باشد.

 چه عوامل درونی باعث درد بیضه می شوند؟

۱-     ورم بیضه

۲-     ورم اپیدیدیم

۳-     تومور یا سرطان بیضه

۴-     پیچش طناب بیضه

۵-     آب دور بیضه

همه موارد بالا از عوامل شایع علل درد بیضه می باشد که به اختصار به توضیح آنها می پردازیم

 

۱-درد بیضه ناشی از تورم یا ارکیت

در این حالت خود بیضه به علت عامل ویروسی از قبیل ابتلا به ویروس اریون و یا ثانویه به تورم اپیدیدیم باعث التهاب نسج بیضه و درد شدیدی می شود که در این حالت بیضه مبتلا بزرگ و قرمز و شدیداً دردناک می شود و در معاینه بیضه گرم و متورم می باشد و فرد سابقه ابتلا به اریون را در روزهای اخیر ذکر می کند.

درمان این حالت استراحت، کمپرس آب سرد و بالا نگه داشتن بیضه در مواقع استراحت و با گذاشتن حوله سرد زیر آن و مصرف داروهای ضد التهاب ظرف ۲ الی ۳ روز درد بیضه فروکش می کند.

۲- تورم بیضه به ثانویه به تورم اپیدیدیم

اپیدیدیم یک سری لوله های پیچ در پیچی هستند که در پشت بیضه قرار می گیرند و نطفه های تولید شده در بیضه از داخل آنها حرکت و به قسمت پشتی مجرای ادراری باز می شوند و باعث خروج مایع منی در موقع انزال می شوند.

درد بیضه ناشی از تورم اپیدیدیمیت اغلب در مردان جوان که از نظر سکس فعال می باشند و اغلب در رده سنی بین ۳۵-۲۰ سالگی دیده می شود. علت ایجاد این بیماری اغلب تماس های جنسی کنترل نشده و با فرد آلوده می باشد که به مرد منتقل می شود و از طریق مجرای ادراری هنگام نزدیکی وارد مجرای مرد و باعث التهاب و درد شدید بیضه می شود. اغلب علت شایع این عفونت سوزاک و یا کلامیدیا می باشد. در شرح حال فرد مبتلا سابقه ترشحات چرکی از مجرای ادراری را در چند روز گذشته ذکر می کند. در این حالت فرد از درد شدید بیضه شاکی است و در معاینه بیضه گرم و متورم و سفت و شدیداً دردناک است.

درمان ورم اپیدیدیم

استراحت و عدم زورزدن و مصرف آنتی بیوتیک های قوی با نظر پزشک، کمپرس یخ و بالا نگاه داشتن بیضه با گذاشتن حوله سرد زیر آن در موقع استراحت و مصرف داروای ضد التهاب می باشد. اغلب با دادن نمونه آزمایشگاه و کشت از مجرا علت و عامل ایجاد کننده بیماری مشخص می شود.

۳- تورشن یا پیچش طناب بیضه

درد بیضه ناشی از پیچش بیضه خطرناک ترین عامل درد بیضه می باشد. مثل شکل زیر در این حالت بیضه به دور طناب آویز آن که شامل رگهای بیضه است می چرخد و در نتیجه این چرخش خونرسانی به بیضه قطع می گردد و اگر در عرض ۴ ساعت این گره باز نشود بیضه فاسد می شود و باید با جراحی از بدن خارج شود.شکل نمائی از چرخش بیضه را نشان میدهد.

بیضه مردان

نکات قابل توجه

۱-     هر درد بیضه از دوره نوزادی تا سن بلوغ که به صورت ناگهانی در بیضه ها شروع شود پیچش بیضه می باشد مگر اینکه خلاف آن ثابت شود.

۲-     در صورت شکایت پسر بچه ها از درد بیضه بلافاصله به پزشک جراحی کلیه مراجعه نمایید زیرا اگر پیچش علت درد بیضه باشد وقت کافی ندارید.

چه عواملی باعث پیچش طناب بیضه می شوند؟

۱-     ضربه ۲- دوچرخه سواری ۳- اسب سواری ۴- درد بیضه ناگهانی با علت نامعلوم که در خواب و بیداری خودبخود شروع می شود.

اگر یک پسر جوان درد ناگهانی بیضه پیدا کرد چه کار باید بکنیم؟

توصیه می شود در عرض ۴ ساعت سریعاً به نزدیکترین مرکز جراحی مراجعه نمایید و توسط پزشک جراحی کلیه و مجاری ویزیت شوید.

تنها درمان مؤثر پیچش بیضه جراحی و باز کردن گره آن می باشد پس یادتان باشد در پیچش بیضه زمان طلائی شما جهت نجات بیضه ۴ ساعت می باشد

۴-تومور بیضه

تومور بیضه یا سرطان بیضه به سفت شدگی و یا بزرگ شدن خودبخود بضه گفته می شود که اغلب با احساس سنگینی و درد بیضه و معاینه خود فرد مشخص می شود. این بیماری به علت انتشار آن به دیگر اعضای بدن جزء خطرناک ترین بیماری های بیضه می باشد و لذا توصیه می شود:

۱-     هر از چند گاهی بیضه های خود را معاینه کنید.

۲-     در صورت احساس بزرگی و سفت شدگی بیضه بلافاصله به پزشک مراجعه نمایید.

پزشک با انجام معاینه و سونوگرافی بیضه و آزمایشات تست سرطان بیضه، آن را تشخیص می دهد. در صورت سرطانی شدن بیضه باید توسط جراحی بیضه برداشته شود. اگر در مراحل اولیه سرطان بیضه تشخیص داده شود چه بسا نیاز به شیمی درمانی و رادیوتراپی نیز نباشد. پس از برداشته شدن بیضه سرطانی آزمایش نسج شناسی روی آن انجام می شود و پس از تشخیص دقیق نسجی و نوع سرطان درمان های تکمیلی که اغلب جراحی و یا ترکیبی از شیمی درمانی و رادیوتراپی است برای بیمار شروع می شود. اگر سرطان بیضه در مرحله شروع و اولیه تشخیص داده شود با درمان آن بیمار کاملاً بهبودی پیدا می کند. در خاتمه یادآوری می شود هر از چند گاهی بیضه های خود را لمس کنید و در موارد مشکوک به پزشک مراجعه نمایید.شکل زیر نمائی از سرطان بیضه می باشد .

درد بیضه

۵-هیدروسل یا آب آوردن بیضه

یکی از علل درد بیضه و بزرگ شدگی آن هیدروسل می باشد. در این بیماری بیضه به علت اختلال در تولید و جذب مایع بیضه آب در دور بیضه جمع شده و باعث بزرگی تدریجی بیضه می گردد. مثل شکل زیر:

بیضه مردان

چه عللی باعث هیدروسل می شوند؟

۱-  تومور بیضه

۲- ضربه به بیضه

۳- عفونت بیضه

۴-بعد از عمل جراحی واریکوسل از عوامل ثانویه ایجاد کننده هیدروسل می باشند

راه تشخیص هیدروسل با معاینه توسط پزشک و انجام سونوگرافی از بیضه می باشد. هیدروسل درمان دارویی ندارد و اگر ثانویه به سرطان بیضه نباشد بیماری خطرناکی نیست. تنها درمان قطعی هیدروسل عمل جراحی می باشد که این عمل به صورت سرپائی و بدون بیهوشی و بستری در بیمارستان انجام می شود. در عمل جراحی علاوه بر تخلیه کامل آب بیضه نسج اضافه نیز برداشته می شود که باعث برگشت بیضه به اندازه طبیعی می گردد و تخلیه آب بیضه با سرنگ نه تنها باعث بهبودی بیمار نمی گردد بلکه به علت عود مجدد ممکن است باعث عفونت شدید بیضه نیز گردد.

 

 

علل درد بیضه در آقایان
۲.۶۷ (۵۳.۳۳%) ۳ رای

دکترحسین کرمی

دکتر حسین کرمی متخصص جراحی کلیه ، مجاری ادراری تناسلی و فلوشیپ فوق تخصصی درمان آندوسکوپی و لاپاراسکوپی بیماریهای کلیه و مجاری ادراری
مشاهده مقالات

دکتر حسين کرمي
مطالب سايت را در شبکه هاي اجتماعي سريع تر دنبال کنيد
بيشتر بخوانيد

ارسال پرسش در اين باره


سیستم پرسش و پاسخ

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.

پیگیری سوال قبل

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.  

ثبت سوال جدید

امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیار سیستم

1
درد در ناحیه زیر بیضه

سلام.حدود 3هفته درد در ناحیه زیر بیضه(خود بیضه نه مجرای زیرش)دارم.قبلش درد در ناحیه مثانه سمت چپ داشتم که رفتم دکتر و خوب شد ولی الان درد در این ناحیه دارم.سونوگرافی بیضه انجام دادم گفتن واریکوسل ولی رفتم پیش دکتر معالج گفت در حدی نیست که جراحی بخواد یا درد بگیره.آزمایش ادرار هم دادم ولی عفونت یا چیز خاصی نبود.دکتر دو عدد قرص(افلوکساسین200 و دیکلورامین 25) نوشت که بصورت روزانه مصرف کنم.استفاده کردم دوروزه ولی درد کمتر نشد.راهنمایی کنید لطفا.شبها درد زیاده.موقع نشستن هم اذیت میشم.ممنون مشاهده پاسخ دکتر
2
من 3 سال پیش تو بیضه راستم کلسیفیکاسیون داشتم که دکتر با عمل جراحی برداشت . آیا دوباره احتمال داره برگرده و دوم اینکه احتمال سرطان بیضه را افزایش میده ؟

من 3 سال پیش تو بیضه راستم کلسیفیکاسیون داشتم که دکتر با عمل جراحی برداشت . آیا دوباره احتمال داره برگرده و دوم اینکه احتمال سرطان بیضه را افزایش میده ؟ مشاهده پاسخ دکتر
3
بیضه

Mohammad:
Mohammad:
Mohammad:
Mohammad:
باعرض سلام و خسته نباشید من از بچگی دچار بزرگ و کوچک بودن بیضه هامم وبیضه سمت راستم بزرگتر از بیضه سمت چپمه و29 سال سن دارم و حدود ده سال پیش سو نوگرافی کردم گفتن واریکوسل خفیف دارم و بعد هشت سال اقدام ب بارداری کردم ک خداروشکر اوکی شد ولی الان دوساله ک میگذره بازم اندازه بیضه هام بیشتر شدن ینی حدود پنج برابر بیشتر از سمت چپم هس ولی شاید سالی ی بار یادو بار درد بگیرن ک ول میکنه و قبلا بیضه سمت راستم گاهی دراز میکشیدم ب داخل شکمم میرفت ولی درد میگرفت کمی ولی الان بزرگیش ب حدی شده مث بادکنک ک دیگ ب داخل نمیره ولی اصلا درد ندارم و خیلیم از عمل میترسم لطفا راهنمایی میفرمایید
مشاهده پاسخ دکتر
4
درد بیضه

سلام آقای دکتر چند روزیه حین فعالیت ورزشی و راه رفتن زیاد درد خیلی کمی در بیضه احساس میکنم نظر شما چیه مشاهده پاسخ دکتر
5
بعد از عمل واریکوسل

جناب دکتر سلام
یک هفته از عمل واریکوسل من میگذرد ولی کماکان بیضه چپ هنوز متورم، سنگین و آویزان میباشد . آیا این مساله طبیعی است ؟ چنانچه طبیعی نیست راه حل چیست ؟ ممنون
مشاهده پاسخ دکتر
6
درد و ورم بیضه

دیماه بود بیضه سمت راستم ورم کرد بزرگ شد تاجایی که درد شدید داشتم نمی تونستم راحت بشینم وبلند شم بهمن دوبار بستر شدم ازم سنو آرمایش گرفتن گفتن عفونته اما هربا که مرخص میشدم یه کم از التهاب ودرد کاسته میشد اما بعد از چند روز دوباره به حالت اول برمی گشت اما یه روز فامیله مون از خارج برگشته بود مسله باهاش درمیان گذاشتم ایشان گفت احتمالا منی برگشت خورده توی بیضه ات مونده دو سه با پشت سرهم نزدیکی کن انشا...خوب میشه این کارو انجام دادم خدارو شکر نود و پنج درصد خوب شدم تعطیلات عید بودو نتونستم بیام تهران اما الا دقیقا ازمحل اتصال شاهرگ به بیضه دردو یه کمی تورم و دو سه روزی یر نزدیکی کردم بیضه تم حالت سفتی به خود می گیرد.لطفا راهنمایی کنید اگه لازمه نوبت بگیرم بیام تهران ممنون مشاهده پاسخ دکتر
7
ازمایش اسپرم

سلام دکتر من واریس در بیضه خودم دارم و یه کیست 3*4mm من مجردم 26سالمه ایا نیاز به ازمایش اسپرم دارم چون از نظر شرعی خود ارضای مورد داره مشاهده پاسخ دکتر
8
بیضه

بیضه سمت راستم حس میکنم یه رگ ازشبالا زده .و اگر برای چند روز (منی) رو خارج نکنم بزرگ میشه بیضه و احساس کمر دردی در دو مهره پایین کمرم میکنم واگه (منی) رو خارج کنم کمرم خوب میشه مشاهده پاسخ دکتر
9
واریکوسل

Shiva BA:
Shiva BA:
سلام اقای دکتر. وقت بخیر. همسر من رو شما پنجشنبه عمل میکروسرجری واریکوسل کردید. یه سوال داشتم. بیضه های ی ایشون کمی بزرگتر از قبل از عمل شده. ایا این امر طبیعی است؟
مشاهده پاسخ دکتر
10
مرحله بعد ⏪

درباره آزمایش اسپرم مشاهده پاسخ دکتر
11
درد بیضه

درد خفیف و احساس سنگینی بیضه دارم یک بار مراجعه به پزشک داشتم گفتن عفونت دارو خوردم خوب شدم بعد یک ماه دوباره همون درد شروع شد دوباره ب پزشک مراجعه کردم و گفتن پروستاتیت سونو بیضه گرفتم و نتیجه ی ان این بود
بیضه راست با ابعاد41×20میلیمتر و بیضه چپ 45×18میلی مت طرح اکوی هموژن و نرمال دارد
چند کیست اپی دیدیمال کوچک با حداکثر دیامتر3میلیمتر در سمت چپ مشاهده شد
اپی دیدیم راست درحد طبیعی است.مایع در ساک اسکرونال روییت نشد
در بررسی حالت ایستاده و مانور والسالوا حداکثر قطر وریدی پامپینی قرم راست13میلیمتر و چپ 14میلیمتر میباشد .
لطفا راهنماییم کنید مشکل خاصی دارم ؟
دلیل درد چیه ؟
مرسی
مشاهده پاسخ دکتر
12
دردبیضه

سلام اقای دکتر، جوانی بیست ساله هستم میخواستم بگم دو روزیه بیضه سمت چپم درد داره،درواقع هرازگاهی تیر میکشه،میخواستم مطمعن بشم ببینم واریکسول دارم یانه!؟واینو بگم این یه ماه‌اخیر رو سخت کار کردم،کارمم سنگین بوده،ممنون میشم جوابمو بدین مشاهده پاسخ دکتر
13
درد در بیضه چپ

وقت بخیر و سپاس از وقت گذاشتنتون.
3.4روزی هست گاهی به درد بیضه چپ دچار می شوم.گویی لباس زیرم داره فشار میاره به تخم چپ.با ازادتر کردن محل تخم بکمک دستم کمی اروم میشه دردم.طی 3سال اخیر بشدت سکس داشته ام و حتی گاهی روزی 4بار انزال صورت میگرفت بین من و شریک زندگیم.الان 4ماهه بیسار رابطه کم دارم.حدودا هفته ای یکبار فقط سکس دارم.27سالم می باشد.3سال پیش عمل رفع تنگه حالب مادر زادی کردم.در سن 5سالگی اریکن داشتم و درمان شدم.مادرزاوی تخم نسبتا کوچکی دارم.لباس زیر خیلی تنگ استفاده نمیکنم.اصلاح مناسبی نسبتا دارم همیشه.نسبتا سرپا زیاد می ایستم در محل کار.تایم کازی بالا حدودا روزی 12ساعت دارم..بشدت نگرانم ممنونم از راهنماییتون دکتر.باتشکر
مشاهده پاسخ دکتر
14
Malignantبیضه چپ

بیضه چپ من داخلش یک توده سفت شده و فشار میدهم بیشتر درد میکنه. سونوگرافی رفتم گفته هیدروسل یا واریکوسل نیست.
در آخر گفته ضایعات Malignat بیضه می باشد.
لطفا" من را راهنمایی بفرمایید.
مشاهده پاسخ دکتر
15
بیضه

با سلام و خسته نباشید
اقای دکتر من تقریبا یک سال و نیم هس که با الت خودم بازی میکنم و ارضا شدن خودم جلوگیری میکنم چندروز پیش یک ازمایش اسپرم و سونو از بیضه انجام دادم که براتون میفرستم
میخواستم بدونم ایا جواب این دو مشکلی ندارد؟
و همچنین این کاری که من انجام دادم برای پروستاتم مشکل نداشته
با تشکر
مشاهده پاسخ دکتر
16
سوزش و درد ادرار به همراه درد بیضه

با سلام و عرض ادب
پسری ۶ سال و نیمه دارم که بدنبال بیماری آبله مرغان از تکرر ادرار درد بیضه شکایت می کند.دوبار سونوگرافی و آزمایش ادرار انجام شده و خداراشکر مشکلی مشاهده نشده است.روز چهارشنبه بیست و سوم فروردین اظهار درد و سوزش ادرار و نیز درد گلو و گوش نمود که پس از معاینه توسط متخصص اطفال برای ایشان فارمنتین ۴۷۵ تجویز شد.در حال حاضر دارو در حال مصرف است اما همچنان سوزش ، تکرر و درد ادرار قطع نگردیده.لطفا راهنمایی بفرمایید چه کنیم؟
مشاهده پاسخ دکتر
17
درد بيضه چپ

سلام آقاي دكتر
ديشب خونه عموم مهمون بودم و بعد چند سال با پسر عموم فوتبال بازي كردم بعد از اينكه از اونجا برگشتم خونه نصفه شب موقع خواب بيضه چپم يك دفعه تير كشيد و زود هم قطع شد و روز بعد هم دوباره بدون دليل و بر خورد ضربه همون درد با همون مدت زمان يك دفعه شروع شد
به نظر شما علت چي هست؟ آيا نگران كننده است؟
مشاهده پاسخ دکتر
18
بیضه

سلام دکتر.قسمت بیضه چپ من یه توده مانند هست که راست نیست که حدود3 سال هست.یک سال پیش واریکوسل داشتم عمل کردم.به دکترم گفتم.ولی گفت به مرور زمان از بین میره.الان شبا کلیه ام درد میگیره.وقتی روی کلیه چپ ام که درد میکنه.میخوابم.خوب میشه.دکتر نمیتونم به خاطر ساعت کاریم‌پول زیادش برم دکتر.فقط میشه بیماریمو بگید؟؟؟راه درمانی؟؟؟ مشاهده پاسخ دکتر
19
ضربه به بیضه و واریکوسل

با عرض سلام و خسته نباشید.
من 16 سال سن دارم و حدود یک هفته پیش به بیضه ام لگد خورد البته شدت ضربه خیلی زیاد نبود ولی من الان پس از گذشت یک هفته بعضی وقتها احساس درد خفیف در بیضه چپم دارم و همچنین با جستجو در اینترنت و معاینه توسط خودم متوجه شدم واریکوسل هم در سمت چپ دارم .ایا به نظر شما باید به پزشک مراجعه کنم یا خیر.
مشاهده پاسخ دکتر
20
درد بیضه

سلام اقای دکتر.
بنده وقتی میل جنسی بالا میره تا زمانیکه ارضا نشم این درد ادامه داره ورگ هاش بزرگ میشه . میخواستم بدونم مشکل از چیه
مشاهده پاسخ دکتر
21
بزرگی بیضه راست

سلام اقای دکتر
بنده تازه ازدواج کردم و بعد از نزدیکی مقداری خون قبل از ادرار داشتم
والان بعد گذشت 3هفته یکی از بیضه هام سمت راست کمی پایینتر و عقب رفته .بدون درد و دیگه بعد از نزدیکی هیچ خونی هم نیومده .
خواستم اگه واریکوسله بدونم در مورد بهترین روش عمل و نوع بیهوشی و هزینه و مدت زمان بستری تو بیمارستان و بعد عمل ایا میتونم کارای روزانه رو انجام بدم
مشاهده پاسخ دکتر
22
درد بیضه و بواسیر

سلام خسته نباشید اقای دکتر من ۶ ساله درد و سوزش ادار دارم که رفتم دکتر ازمایش دادم نشان داده که مثانه ضخیم شده فایده نداشت الان بهتر شده و چند روز که میرم دسشویی هنگام مزاج وروم بیضه و درد زیر شکم بهم دست میده بعد خوب میشه و دور معقد هم سفت شده سوزن سوزنی و میشه و سوزش هست که یک بار اینجوری شدم خوب شد الان دباره شروع شده دکتر هم گفت واریکوسل داری پیگیر نشدم و هنگام شسشو داخل معقد را هم با انگشت کاملان برای احتیاط شستشو میدم گاهی وقت ها هم جلق میزنم برای این که ببینم عفونتی هست که خارج بشه و لی بهتر نمیشه بد تر میشه میخام ببینم شما راهنمایی بفرمایید نگرانم ایا مشکلی هست یا نه پیگیری کنم یا نه تشکر فقط قشنگ راهنمایی شود که بدونم یک موقع چیزی نشه مشاهده پاسخ دکتر
23
بزرگی بیضه

با سلام بیضه سمت راستم بزرگ و بد شکل شده و احساس سنگینی میکنم.
درضمن سال 92 عمل واریکوسل 2 طرفه انجام دادم. تقریبا بعد از اون عمل بیضم شروع به بزرگ شدن کرد.
لطفا راهنمایی بفرمایید.
مشاهده پاسخ دکتر
24
بیضه پنهان

سلام و خسته نباشید
پسر من زمانی که بدنیا اومد یک بیضه نزول نکرده داشت که یکسالگی لاپاراسکوپی و ارکیوپکسی شد و قرار شد ۶ماه بعد دوباره جراحی شود الان ۶ماه گذشته و باید جراحی شود.اما بازهم قابل لمس نیست و دیده نمیشود به نظر شما نگرانی من بی جا هست یا باید تا الان ظاهر میشد؟ممنون از پاسخگویی تون
مشاهده پاسخ دکتر
25
جوش خونی روی بیضه

Hamed Tadlili:
سلام امروز متوجه شدم روی بیضه ام یک لکه مثل خال یا جوش دیدم که فک کنم داخل لکه ها خون است البته این لکه های بزرگ نیست در حدود 2 میلیمتر می خواستم بدونم مشکلی نداره یا باید پیش متخصص برم مرسی
مشاهده پاسخ دکتر
26
کیست بیضه

سلام دکتر من واریس در بیضه خودم دارم و یه کیست 3*4mmایا بادارو درمان میشه یا باید عمل کنم مشاهده پاسخ دکتر
27
عوارض واریکوسلdrrh1352

باسلام و خسته نباشيد
مردی 43 ساله هستم و دوفرزند دارم.در سن 23سالگی به علت تفاوت اندازه (جزئی)بیضه چپ و راست به پزشک مراجعه کردم و تشخیص واریکوسل درجه یک دادند که هیچگونه مداخله ای صورت نگرفت و بعداً ازدواج کرده وبچه دارشدم از سه سال پیش متوجه ضخیم ترشدن سیاهرگ های بالا و اطراف بیضه چپ و کاهش محسوس اندازه بیضه چپ شدم که به پزشک متخصص ارولوؤی مراجعه کردم (سال1393)که از آشنایان بود پس از معاینه و سونوگرافی نظرشان این بود که با توجه به بچه داشتن من نیاز به جراحی نیست و بیضه چپ کوچک شود اشکالی ایجاد نمی کند و به ریسک جراحی نمی ارزد.من هم تاحدودی قانع شدم ولی روند کاهش اندازه بیضه در این 2سال ادامه داشته .آقای دکتر به متخصص ارولوژی دیگری نیز دی ماه 95 مراجعه کردم ضمن تایید کوچک شدن بیضه گفتند به ریسک جراحی نمی ارزه با یک بیضه هم مشکلی نیست. باتوجه به اینکه من از نظر روحی خیلی حساس هستم و مدام در حال معاینه خودم هستم و اندازه بیضه چپ خیلی کوچکتر از راست شده (حجمش خیلی کم شده معلوم و مشخصه)خواهشمندم راهنمایی بفرمایید کاهش اندازه بیضه تا چه سن و به چه میزان ادامه خواهد داشت؟ضمناً لازم است درحال حاضر جراحی کنم؟
ازنظر روحی درگیر موضوع هستم و حالم را دگرگون کرده است هرچند از نظر جنسی مشکلی ندارم ولی نمی خواهم بیضه چپ به کلی کوچک شده واز بین برود باتشکر و احترام
مشاهده پاسخ دکتر
28
اورولوژي

كم كاري بيضه در توليد تستوسترون وكاهش ان به مقدار زير 10رسيده
درمانش به چه صورت مي باشد
در ضمن سن من 41سال
مشاهده پاسخ دکتر
29
واریکسل

Mostafa:
سلام آقای دکتر,,,بنده سی سال سن دارم دوسال پیش به دلیل واریکسل شدید سمت چپ عمل کردم و بیضه چپم کوچک شده بود,,,بعد از مدتی متوجه شدم بیضه راستم هم وریدهاش ورم کرده که به دکتر مراجعه کردم گفتن چیزی نیست,,چندین بار دیگر به دکتر مراجعه کردم ولی باز هم جوابی نگرفتم,,رفته رفته بیضه راستم هم درد و هم سوزش دارد,,,و بیضه راستم هم جمع تر شده,,نمیدانم چه مشکلی است,,متشکر میشم اگر راهنماییم کنید,,ممنون
مشاهده پاسخ دکتر
30
آویزان بودن بیضه

سلام آقای دکتر ببخشید بیضه ام هام حالت آویزون داره وبعد حس میکنم بیضه هام کوچیک شده خواستم بدونم علت چی وبعد اینکه شنیدم شکوفه نخل خرما باعث بزرگ شدن بیضه میشه آیادرست یاخیر?? مشاهده پاسخ دکتر
31
ضمیمه سوال "با توجه به شرح حال، آیا فتق دارم؟ و اگر نه چیست؟"

سلام آقای دکتر. عذر میخوام من سوالی چند دقیقه پیش پرسیدم اما دو نکته رو فراموش کردم که بگم. یکی اینکه دو سه روز بعد از تورم کشاله سمت راست، کشاله سمت چپم هم که قدیمتر تورم داشت، درد خفیف داشت (بدون تورم) و دیگری اینکه به همراه عطسه و پادرد و ضعف، کمی شکم درد هم احساس میکردم و گاهی هم احساس میکردم که قلبم موقع خواب نامنظم میزند . البته شاید آخری نگرانی الکی است. مشاهده پاسخ دکتر
32
درد در بيضه چپ

با سلام دوسال پيش پيرو درد خفيف در بيضه به ارولوژيست مراجعه كردم كه سونو و سمن آناليز نوشتند.نتايج اندازه راست 4٢ در ٢١ و چپ 4٠ در ١٩ واريس گريد يك چپ. اندازه وريددر حالت معمول rt 1.5 و lt 1.8 و در حالت والسالوا rt2.7 و lt 3 mm هيدروسل ندارد و تك كيست ٣.5 در ٣ در ٣ mm در سر اپيديديم راست left sided acrital stone 3.3 mm is seen. اسپرم ها ١4 مليون نورمالا 5 درصد وبقيه چيزها نرماله گاهي اوقات دچار درد در سر اپيديديم بيضه چپ ميشم كه تير ميكشه و به پاي چپم ميزنه مخصوصا وقتايي كه تحريك ميشم يا وزنه سنگين برميدارم.از اهوازم با تشكر فراوان مشاهده پاسخ دکتر
33
با توجه به شرح حال آیا فتق دارم و اگرنه چیست؟

سلام آقای دکتر. من پسری 23 ساله هستم. حدودا یکی دو سال پیش بود که یک شب ناگهان کشاله ران سمت چپم متورم شد و بعد از حدود نیم ساعت مرتفع شد. فرداش بعد از رجعت از دستشویی بازم متورم شد و بازم نیم ساعته خوابید. دفعه بعدش هفته بعد بود و چند هفته، هفته ای یک بار به همین منوال بود (همگی حوالی نیم ساعت). بعد از اون شد ماهی یک بار. رفتم دکتر برام سونوگرافی نوشت ولی در سونوگرافی اومد که توده فضاگیر در کانال اینگویینال چپ مشاهده نشد.
دکترم دید که آزمایش فتقم منفیه گفت لابد گاز جمع میشه.
دیگه بی خیالش شدم و تورم هم خیلی به ندرت رخ میداد تا اینکه چند روز پیش با عرض شرمندگی یک بار خودارضایی داشتم و دو ساعت بعدش احساس نفس تنگی و حالت تهوع بهم دست داد اما تورم رخ نداد. فرداش مشاهده کردم که ایندفعه کشاله ران سمت راستم برعکس قدیم متورم شده و حدودا نیم ساعت بود و سپس رفع شد.
فردا شبش و پس فردا شبش عطسه های زیادی داشتم و فردا صبحش که امروز باشه احساس ضعف و پادرد داشتم. حالا نمیدونم که آیا در این دو سه روز اخیر سرمایی چیزی خوردم یا به اون قضیه مربوطه.
لطفا بهم کمک کنید.
مشاهده پاسخ دکتر
34
رنگ و مقدار اسپرم

سلام اقای دکتر رنگ و مقدار طبیعی مایع منی چگونه است؟ من حدود یک ساله که عمل واریکوسل انجام دادم مشاهده پاسخ دکتر
35
درد بیضه

سلام خسته نباشید دکتر من چند روز پیش بدنشستم و شورتم یه مقدار تنگ بود به بیضه راستم فشار اومد درد گرفت از اون موقه من بشینم دست بزنم بهش کلا تماسی داشته باشه درد میگیره ممنون میشم.اگه به بنده کمک کنید باتشکر روزتون هم مبارک مشاهده پاسخ دکتر
36
عفونت شدید ادرار همراه با درد ونفس تنگی

با عرض سلام خدمت اقای دکتر . بنده 42 سالمه مدت چهار سال است که نمی توانم بخوبی ادرار کنم یعنی عفونت شدید با عرض پوزش بعضی مواقع شبیه فالوده خرد شده قطره ای وسوزش و همراه با درد شدید با درد در بیضه ها ونفس تنگی امانم را بریده سه چهار بار دکتر رفتم قرص فنازپریدن و کپسول تامسولوسین .وسیپروفلاکسین دادند فکر کنم ۵۰ برگ خوردم ولی.این ها هم زیاد موثرنبود یه خرده دردم را کاهش میده . باورکنید. به مردنم راضیم خانواده ام در استانه فروپاشی با سه تا فرزند هستم وسرکارهم نمی تونم برم چون هرلحظه دستشوییم بگیره ودردم شروع میشه بسختی می تونم نفس بکشم لطفا منو راهنمایی کنید.درد من چیست چکار کنم. خیلی از شما متشکرم. مشاهده پاسخ دکتر
37
درد بیضه چپ

با سلام خدمت شما اقای دکتر
من از چند هفته پیش که گاهی استمنا می کردم کشاله رانم در سمت چپ درد می کرد چند روز پیش که اینکار انجام دادم بیضه چپم شروع به درد کردن کرد و از اون روز تا الان که دو روز میشه درد می کنه ولی دردش اونقدر شدید نیست فقط همراه با درد بیضه زیر شکمم و کشاله رانم هم در سمت چپ درد می کنه گاهی اوقات .
بعضی وقت ها احساس می کنم که درد از زیر شکم به بیضه چپم منتقل میشه
اما در هنگام ادرار احساس درد ندارم و چیز خاصی هم مشاهده نکردم
مشاهده پاسخ دکتر
38
درد بیضه ی چپ و کشاله ران

در بیضه چپ درد دارم و به کشاله ران و مقعدم هم سرایت داره.امونمو بریده.چهارماهه.
ده سال قبل سایقه عمل واریکوسل و هیدروسل داشتم.
در نوجوانی ‌ هم عمل فتق انجام دادم.
متولد 62 هستم.
علت درد چیه؟
مشاهده پاسخ دکتر
39
درد بیضه

سلام دکتر وقتتون بخیر.من 20 سالمه و 2 3 سال پیش از ناحیه بیضه سمت راستم احساس درد میکردم مخصوصا زمانی که پشت فرمون مینشستم پیگیری کردم گفتن واریکوسل و یه کیست و اب تو بیضم هست که شهریور 2 سال پیش دکتر اعجاز احمد(شیراز)عمل کردم و گفتن عمل خیلی خوب بوده ازمایشا اسپرم سونوگرافی همه چیز نرمال و عالی.ولی اقای دکتر الان دوباره درد احساس میکمم مخصوصا زمانی که پشت فرمون میشینم بیشتر از 1 ساعت نمیتونم منتها درد از بیضه چپ قبلا راست بوده یا زمان نعوظ وقتی بیشتر از 15 دقیقه بشه و جای مناسبی نباشم فشار بیاد جفت بیضهام درد شدید میگیرن به 3 تا فوق تخصص مراجعه کردم بعد عمل همه میگن خوبی هیچ مشکلی نداری کلی تقویتیو قرصای مختلف مینویسن منم کارمو عشقم رانندگیه اقای دکتر خسته شدم الان 3 4 ساله در گیر این مشکلم خواهش میکنم راهنماییم کنید اگ میدونید که مشکلم ممکنه تهران حل شه میام تهران.با تشکر مشاهده پاسخ دکتر
40
جنسی

با عرض سلام
آقای دکتر خواهشا جواب کامل را خودتون بهم بدید
من بیضه ی سمت راستم از بیضه ی سمت چپ من بزرگتره آیا این مشکله یا نه و دلیلش چیه
مشاهده پاسخ دکتر
41
درد خفیف در بیضه

با سلام و خسته نباشید محضر آقای دکتر.
بنده یه مدتی است که درد خفیف در ناحیه زیر شکم و کمی به سمت پهلو ها داشتم.گاها این درد از پایین بیضه هام خصوصا بیضه راست شروع میشه و به پایین شکم و کمی متمایل به پهلوها میزنه خصوصا هنگام خواب.سونوگرافی شکم انجام دادم مشکلی در کلیه نبود.فقط تو سونوگرافی حجم پروستات را 29سی سی است.(کمی بزرگتر از حد طبیعی).ازمایش پی اس ا هم دادم که توتال هشتاد و شش صدم و فری پانزده صدم. تکرار ادرار ندارم اما احساس میکنم حجم ادرارم کم شده.گاهی احساس درد در ناحیه کشاله ران میکنم و گاهی به ساق و ران ساق پام خصوصا ران چپم میزنه.دردها خفیف است.هنگام راه رفتن دردی ندارم.سوالی که از محضرتان دارم ایا با توجه به اینکه سنم 33 و متاهل هستم پروستات مشکلی که نداره؟ دوم هم اینکه درد خفیف از بیضه ها که به پایین شکم میزنه مشکل ساز که نیست.لازم به ذکر است در خانواده هیچ فردی مشکل پروستات نداشته و نداره.عکس و ازمایشات را ضمیمه کردم.اگه امکانش هست راهنمایی کنید.
مشاهده پاسخ دکتر
42
درد مجرای اپیدیدیم

سلام آقای دکتر من نوزده سالمه دردی خفیفی در بیضه هام دارم این درد با راه رفتن بیشتر احساس میشه و هم چنین با شل کیسه بیضه دردش بیشتر میشود با دست زدن بیضه دردی احساس نمیشه ولی
رگ های اطرافآن احساس میشه. درد آن هم به گونه ای است انگار دارن موتون میکشن و درد هنگام نشتن کاهش میابد و سونو هم رفتم گفته کیست کوچک اپیدیدمی دارم ودردش هم دوره ای است
مشاهده پاسخ دکتر
43
بیضه

Mohammad:
با سلام دکتر من بیضه ام ضربه دیده بود دکتر رفتم گفت مشکلی نیست گاهی اوقات آویزان میشود ودر سرما جمع میشود و دستشویی بزرگ هم دارم جمع میشود؟؟؟؟؟؟ میخواستم ببینم مشکلی نداره
مشاهده پاسخ دکتر
44
بیضه

سی ونه سال دارم متاهل و دوفرزند دارم
چند روزه که درد در بیضه هام دارم که به کشاله ران و پشتم تا کلیه میزنه
عوارض دیگری ندارم نه تغییر در اندازه یا ترشح
موقع ادرار هم درد ندارم
میخواستم بدونم این درد مهمه و برای چیه
ممنون
مشاهده پاسخ دکتر
45
هیدروسل

نوزاد 7 ماهه دارم هیدروسل ارتباطی تشخیص داده شده است آیا احتیاج به جراحی است؟ مشاهده پاسخ دکتر
46
درد بیضه

سلام اقای دکتر من تقریبا یه ماه پیش به خاطر درد پهلو هام به دکتر مراجعه کردم دکتر بعد معاینه گفت که چیزی نیست برام سونوگرافی نوشت که من نرفتم تا دو روز پیش که از بیضه سمت راستم احساس درد شدیدی بهم دست داد که الانم گرفتارشم رفتم سونوگرافی نتیجه سنو این بود که بیضه ها سالم و نرمالن ولی عفونت مثانه دارم پس اگه بیضه ها سالمن درد ناشی از چیه بیضه سمت راستم درد میکنه و اویزون شده درضمن خون در ادرارم بعد درد بیضه ام مشاهده شد ممنون میشم به سوالم جواب بدین مشاهده پاسخ دکتر
47
ضربه به بيضه

به علت ضربه لگد به بيضه دچار درد شديد و خونريزى كوچك در إدرار شده ام مشاهده پاسخ دکتر
48
نعوظ و واریکسل

با سلام جناب دکتر.... بنده حدود4 ماه پیش متوجه شدم که الت تناسلیم مثل قبل نعوظ پیدا نمیکنه و با پیگیریهای که انجام دادم و مراجعه به دکتر متوجه شدم که بنده واریکوسل دارم.... و دلیل نعوظ نشدن رو که پرسیدم گفتم مربوط به استرس و ناراحتی و این چیزها هست ولی تو این پنج ماه هیچ تغییری دیده نشده و نعوظ کامل انجام نمیشه... میخواستم منو راهنمایی کنید که دلیل اینکه یک دفعه این مشکل واسم پیش اومده چی هست؟؟؟ مشاهده پاسخ دکتر
49
درد بیضه راست و واریکوسل بیضه چپ

سلام من 34ساله مجردم درد بیضه راست داشتم رفتم پیش متخصص اورولوژی با معاینه و لمس کردن بیضه هام گفتن بیضه راست کیست کوچکی داری وچپ واریکوسل بعد با سونوگرافی که انجام دادم دکتر سونو گفتن بیضه حالت طبیعی دارن هیدروسل ندارن بیضه راست کیست ندارد ولی چپ با فشار شکمی واریکوسل 5میلیمتر داری آیا واریکوسل 5میلیمتر در چه گریدی هست و چرا نظر دکتر با سونو متفاوت بود و آیا نیاز به جراحی میباشد. مشاهده پاسخ دکتر
50
درد بیضه راست و واریکوسل بیضه چپ

سلام من بیست روز پیش بیضه راستم یهویی درد گرفت بعد رفتم متخصص اورولوژی با معاینه ای که از بیضه هام کردن گفتن بیضه راست یه کیست کوچک داری و چپ هم واریکوسل که با سونوگرافی که انجام دادم گفتن بیضه راست سالمه مشکلی نداره ولی بیضه چپ واریکوسل با فشار شکمی 5 میلیمتر داری اگه دکتر با لمس میگه کیست راست داری پس چرا توی سونو مشاهده نشد و آیا واریکوسل با 5 میلیمتر در چه گریدی هست و نیاز به جراحی هست در ضمن من 34 سالمه مجردم ممنون اگه جواب بدید. مشاهده پاسخ دکتر
51
Orchiopexy

سلام .میخواستم درمورد هزینه عمل ازتون بپرسم من دانشجوی پزشکی هستم وبرادر زادم یک سالشه وهنوز تیتیس راستش توی کیسه اسکروتومش نیست مشاهده پاسخ دکتر
52
درد های بیضه

سلام
من یک عمل واریکوسل انجام دادم تخم سمت چپ ب خوبیم انجام شد
سوال من اینجاست که من هر از گاهی وقتی فکر رابطه جنسی رو تو ذهنم انجام میدم و یا وقتی ک فیلم سکسی نگاه میکنم بیضه هام شروع میکنه ب درد گرفتن تا حدی ک نمیشه بهشون دست زد تا 1 ساعت بعد ک دردش بیافته ، اما وقتی خود ارضایی میکنم دیگه این دردها پیش نمیاد خواستم ببینم مشکل از کجاست باید عمل کنم؟؟
در ضمن من مجرد هستم
سپاس
مشاهده پاسخ دکتر
53
تورم و درد بیضه

با سلام،31 ساله و مجرد هستم، یک ماه پیش با درد بیضه راست مواجه شدم، پس از مراجعه به متخصص و انجام سونو گرافی تشخیص به عفونت و انتی بیوتیک تجویز نمودن، ولی باز مشکل برطرف نشد، جمعا 4 بار پیش،متخصص رفتم، و انتی بیوتیک تجویز کردن، آزمایش اسپرم ، و خون و ادرار نیز دادم(خواهشا به ریپورت آزمایش ها توجه کنید) ولی تورم و درد همچنان باقیست،سری پیش وقتی روی زمین سرد نشستم درد و تورم بیشتر شد ، در پرسش از متخصص ارولوژی فرمودن التهاب مزمن پروستات دارم، واقعا نمی دونم چیکار کنم، تاوانکس و داکسی سایکلین ، دیلوفناک، افلوکسین، ملوکسیکام، کوتریموکسازول ، مصرف کردم ولی باز بهتر نشدم،یک سری هم از جنابعالی پرسش کردم فرمودید مشکل خاصی نیست، در فایل پیوستی تصویر سونوگرافی مربوط به تاریخ 5 اسفند می باشد، خواهش می کنم راهنمایی کنید. ممکن هست واریکوسل باشد؟ مشاهده پاسخ دکتر
54
تورم و درد بیضه راست

با سلام،31 ساله و مجرد هستم، یک ماه پیش با درد بیضه راست مواجه شدم، پس از مراجعه به متخصص و انجام سونو گرافی تشخیص به عفونت و انتی بیوتیک تجویز نمودن، ولی باز مشکل برطرف نشد، جمعا 4 بار پیش،متخصص رفتم، و انتی بیوتیک تجویز کردن، آزمایش اسپرم ، و خون و ادرار نیز دادم(خواهشا به ریپورت آزمایش ها توجه کنید) ولی تورم و درد همچنان باقیست،سری پیش وقتی روی زمین سرد نشستم درد و تورم بیشتر شد ، در پرسش از متخصص ارولوژی فرمودن التهاب مزمن پروستات دارم، واقعا نمی دونم چیکار کنم، تاوانکس و داکسی سایکلین ، دیلوفناک، افلوکسین، ملوکسیکام، کوتریموکسازول ، مصرف کردم ولی باز بهتر نشدم،یک سری هم از جنابعالی پرسش کردم فرمودید مشکل خاصی نیست، در فایل پیوستی تصویر سونوگرافی مربوط به تاریخ 5 اسفند می باشد، خواهش می کنم راهنمایی کنید. ممکن هست واریکوسل باشد؟ مشاهده پاسخ دکتر
55
تورم و سفتي بيضه

با عرض سلام خدمت اقاي دكتر من ارديبهشت سال پيش واريكوسل گريد٣ در دو سمت عمل كردم و چند ماه بعد از ان هم فوتبال بازي كردم ولي الان مدت چند ماه است كه بيضه سمت راست بنده مقداري ورم كرده و سفت شده ولي هيچ گونه توده اي نيست ايا اين ورم و سفت شدگي از عوارض واريكوسل و فوتبال بازي كردن فشار اوردن است ؟؟؟؟
در ضمن مي خواستم بدونم شما در كدوم بيمارستان هاي دولتي هستيد؟؟
مشاهده پاسخ دکتر
56
درد بیضه

سلام.
من حدود چهار سال پیش عمل ترشن بیضه انجام دادم و بعد از چند ماه بیضه چپ از بین رفت چند ماه هست که ازدواج کردم و در زمان دخول احساس در بیضه درد دارم ، پیش دکتر هم رفتم و ازمایش واریکوسل دادم و گفتن که واریکوسل نداری و فقط و فقط در زمان دخول درد دارم در زمان ازمایش اسپرم و چند بار دیگه که به طور ازمایشی خود ارضایی کردم در نداشتم ممنون میشم راهنمایی کنید
مشاهده پاسخ دکتر
57
بیضه

Farhad:
با سلام
جناب دکتر در مورد سوال قبلی بنده در مورد توده‌ای به اندازه عدس روی طناب بیضه سمت راست فرموده بودید سونو گرافی کنم و برای شما ارسال کنم.
مشاهده پاسخ دکتر
58
بیضه نزول نکرده

با سلام آقای دکتر بنده ۱۹سالمه و یک بیضه ام نزول نکرده است واین موضوع من را خیلی نگران میکنه ازتون میخوام بدونم میشه عمل کنم ،وهزینه عملش چقدر میشه باتشکر مشاهده پاسخ دکتر
59
درد بیضه

سلام.در گاهی اوقات دردی بصورت تیر کشیدن خفیف به حالت تپش در بیضه چپ ایجاد میشه و رها میکنه که معمولا دو تا چهار بار در روز اتفاق میافته و حدود یک هفته هست که شروع شده.ممنونم از راهنمایی شما. مشاهده پاسخ دکتر
60
واریکوسل

سلام علیکم واریکوسل بنده سمت راست گرید1 و چپ 2 هست توسط سونوگرافی مشخص شده در آزمایش اسپرم نوعa 0% بوده بنظر شما باید عمل کنم بنده 3سال ازدواج کردم و 120 وزن دارم ممنون از شما مشاهده پاسخ دکتر
61
واریکوسل

با سلام
من هردو بیضه ها م را حدود 15 سال قبل به دلیل بالا رفتگی عمل کردام. و حالا واریکوسل دارم و اندازه بیضه هام روز به روز خیلی کوچکتر می شود. و
پیش دکتر رفتم گفتند رگ های بیضه چون قبلا عمل کردید آسیب پذیر است عمل توصیه نمی شود.
خواهش می کنم کمکم کنید اگر عمل راپیشنهاد می کنید هزینه و زمان بهبود برای برگشتن به فعالیت های روزانه بیان فرمایید.
دیگر نمی دانم چه کنم دارم بیضه هام رو از دست می دهم کمک کنید
با تشکر
مشاهده پاسخ دکتر
62
واریکوسل

بیضه سمت چپ من نسبت به سمت راست من تقریبا 1سانت بلند تره و راستیش روم نمیشه برم پیش دکتر و بعضی مواقع هم در قسمت پایین کمرم احساس درد میکنم.نمیدوم این علائم واریکوسل هستش یا نه؟لطفا راهنمایی کنید_با تشکر مشاهده پاسخ دکتر
63
علت درد خفیف در بالای بیضه سمت چپ

Omid:
با سلام
سه روزه درد خفیف در بیضه دارم که در حالت خوابیده یا نشسته حس نمیشه فقط موقعی که راه میرم اونم بعضی وقتا و موقعی که دست به بیضه میزنم . ودر قسمت بالا سمت چپ روی برجستگی که با رگهایی به بالا متصله درد دارم.
مشاهده پاسخ دکتر
64
درد شدید بیضه

با سلام
من 3 روز درد شدید داشتم که چون ایام عید بود به متخصص ارولوژی دسترسی ندارم و امروز بعد از 3 روز رفتم اورژانس بیمارستان هاشمی نژاد که متخصص طب اورژانس ویزیت کرد و سونوگرافی گرفتن و در آخر گفتن بیضه هات چیزی برای درد داشتن نداره و شاید یک درد انتشاری باشه.
من بیضه هام درد داره و به زیر شکم و کشاله ران تا مچ پا سرایت میکنه و بیشترین درد موقع درازکش ایجاد میشه.
لطفا بفرمایید من چه باید کنم؟
با توجه به اینکه امروز 10 فروردین است و حداقل تا 4 روز دیگر به هیچ متخصص اورولوژی دسترسی نمیتونم داشته باشم
مشاهده پاسخ دکتر
65
درد شدید بیضه

با سلام
من 3 روز درد شدید داشتم که چون ایام عید بود به متخصص ارولوژی دسترسی ندارم و امروز بعد از 3 روز رفتم اورژانس بیمارستان هاشمی نژاد که متخصص طب اورژانس ویزیت کرد و سونوگرافی گرفتن و در آخر گفتن بیضه هات چیزی برای درد داشتن نداره و شاید یک درد انتشاری باشه.
من بیضه هام درد داره و به زیر شکم و کشاله ران تا مچ پا سرایت میکنه و بیشترین درد موقع درازکش ایجاد میشه.
لطفا بفرمایید من چه باید کنم؟
با توجه به اینکه امروز 10 فروردین است و حداقل تا 4 روز دیگر به هیچ متخصص اورولوژی دسترسی نمیتونم داشته باشم
مشاهده پاسخ دکتر
66
واریکوسل

سلام
حدود دوسال پیش بعد از آزمایش متوجه شدم بیضه سمت چپم دارای واریکسول که قطره آن هم
حین مانور والسالوا mm 3.1 بود بعد به متخصص مراجع کردم و ایشون گفتن فعلان نیازی به عمل نیست
الان دوباره مراجع کنم به دکتر یا خیر؟
الانم سنم 19ساله
مشاهده پاسخ دکتر
67
واریکوسل ودرد بیضه

باسلام وتبریک سال نو به شما دکتر گرامی. همکاران وخانواده محترم .سوال من در خصوص این سونوگرافی از بیضه‌ها است که چند وقتی هست که درد دارم وگاهی هم تیر میکشه ودرد شدید میشه .بیضه‌ سمت چپ کوچک تره.ومن پارسال این سنو رو انجام دادم دکتر گفت واریکوسل دارم وباید عمل کنم .من از پارسال تصمیم گرفتم پیش شما بیام ولی چون شهرستان هستم متاسفانه نتونستم. من متاهل هستم.اگه راهنمایی کنید ممنون میشم. مشاهده پاسخ دکتر
68
بیضه بالا

بنده بیضه راستم بالا بود در 9سالگی عمل کردم وپایین اوردمش اما دوباره بالا رفت .سوال من این است که ایا خطری مرا تهدید میکند ...ایا بصورت دوره ای سونوگرافی انجام دهم اکتفا میکند... مشاهده پاسخ دکتر
69
بیضه

با سلام بر روی بیضه چپ من رگهایی بصورت متورم هست که با لمس قابل حس و با فعالیت با چشم هم قابل مشاهده میشه میخواستم بدونم چی هست در بیضه سمت راست وجود نداره مشاهده پاسخ دکتر
70
بیضه

بنده در سال 87 در خواب دچار پیچیدگی بیضه چپ شدم و نهایتا با جراحی بیضه چپ تخلیه شده، در حال حاضر ک میخام ازدواج کنم میخام مطمن باشم از لحاظ اسپرم جهت بارور کردن مشکلی ندارم. چ کار باید بکنم؟؟؟؟؟ البته رفتم دکتر ارولوژ گفتم برام آزمایش بنویس گفت تا ازدواج نکنی و مشکلی نباشه نمینویسم. مشاهده پاسخ دکتر
71
بیضه

با سلام من چن وقت پیش یه چیزی شبیه جوش رو پوست بیضه ام بود به پزشک مراجعه کردم گفت کلسیم رسوب کرده و علتش هم همینه الان مدتیه بیضه چپم داخل کیسه اش یه چیزی به اندازه یه بند انگشت داخل کیسه بیضه هست خیلی هم حساسه و درد میکنه و بیضه چپم نسبت به بیضه راستم بالا هست مشاهده پاسخ دکتر
72
لکه بینی

Chekavak Khissss:
Chekavak Khissss:
با سلام خدمت دکتر گرامی
چند وقتی هست که روی بیضه هایم لکه های سفید رنگی که همراه با خارش است مشاهده نموده ام
علت چیست؟؟؟؟
با تشکر فراوان
مشاهده پاسخ دکتر
73
هیدروسل

سلام من 37 سال دارم و 2فرزند دارم سنوگرافی کردم و متوجه شدم دارای فتق در هر 2طرف هستم همچنین در سمت چپ دارای واریکوسل گریدlهستم و همچنین در بیضه سمت راست هیدروسل خفیف تا متوسط و در سمت چپ هیدروسل خفیف دارم اما بیضه ها دارای اندازه و شکل و اکوی طبیعی هستند و همچنین ایپیدیدم هر دو طرف طبیعی هستند در ضمن در مثانه و کلیه ها هم مشکلی ندارم فقط بعضی وقت ها درد خفیف در بیضه سمت راست دارم که کم این اتفاق میوفته که منو نگران کرده خواهش می کنم منو راهنمایی کنید که آیا کار خاصی باید انجام بدم
با سپاس بیکران
مشاهده پاسخ دکتر
75
بيضه

درد بيضه سمت راست و تورم وقتي هم كه دراز ميكشم تورمش كم ميشه رگ هاشم تورم داره اين نشانه واريكوسل مشاهده پاسخ دکتر
76
درد بیضه

باسلام
پسر 24 ساله مجرد فوق لیسانس
بیضه چپ کوچکتر از سمت راست است. حدود یک سال است هرچند وقت دردی در بیضه چپ ایجاد میشود و به سمت داخل شکم یا کمر تیر میکشد. طوری که معلوم نیست درد از بیضه است یا کم.
توده مشکوکی در اطراف بیضه وجود ندارد وظاهرا فقط اپیدیدیم است. مدتی هم بود که به شدت احتلام پی در پی داشتم. حتی گاهی به 2-3 بار در شب میرسید.
علت چیست؟ خطرناک است؟ غیر از سونو آیا راه تشخیصی دیگری وجود دارد؟
طریقه صحیح self exam رو از کجا میتونم یاد بگیرم؟
ممنونم
مشاهده پاسخ دکتر
77
سونو بیضه

سلام خسته نباشید
امروز رفتم سونو بیضه میخواستم جواب سونو را برایتان بفرستم تا نتیجه و درمانش را به من توضیح دهید
مشاهده پاسخ دکتر
78
التهاب اپيديديم

سلام آقاي دكتر عزيز من التهاب اپيديدم دارم در بالاي بيضه راست يك بار آنتي بيوتيك تاوانكس خوردم ١4 تا خوب نشدم چند تا متخصص هم رفتم معاينه كردن گفتن همه نيست ولي گاها درد دارم و دست نميشه به بيضه هام زد سونو رو هم مي فرستم جواب سونو ١٠ سال هست همين است اگه ميشه دارو بدين بخورم و چون فرزندي ندارم نمي خوام جراحي كنم ممنون مشاهده پاسخ دکتر
79
عمل بيضه به طريق لاپاروسكپي

براي عمل لاپاروسكپي،اين ايام انجام ميشود،؟ مشاهده پاسخ دکتر
80
بیضه

سلام اقای دکتر خسته نباشید. اقای دکتر بنده الان 24 سالمه و طبق گفته مادرم در سن زیر دو سال به خاطر درد شدید گوش که همه نوزادان در سنین کم اونو تجربه میکنند و فشار امدن به خود در حین گریه ، بیضه سمت چپم به سمت داخل فروکش کرده است. حالا اقای دکتر به این خاطر طول الت من کوچیک مونده و در حالت نعوظ بین 9 الی 10 سانتیمتر است. از اون موقع هم کاری نکردم تا الان. حالا چه باید کرد؟ ایا میتوان امید به افرایش و رشد الت داشت؟؟
با تشکر و سپاس.
مشاهده پاسخ دکتر
81
درد در بیضه

سلام آقای دکتر . چند وقت میشه که در هر دو بیضه درد پیدا کردم و رفتم سونوگرافی کردم از بیضه ها . ولی در زمان سونوگرافی به من نگفت که زور بزن یا سرفه کن فقط دراز کشیدم و ژل زد و معاینه کرد به مدت کوتاه و گفت واریکوسل مشاهده نمیشود . آیا نیاز هست دوباره سونوگرافی کنم یا اینکه میشه اعتماد کرد به تشخیصش . لطف میکنید اگه جواب بدید . خیلی ممنون برای وجودتون . مشاهده پاسخ دکتر
82
واریکوسل

سلام آقای دکتر .سال نو مبارک.
هر کی که واریکوسل داشته باشه یعنی بچه دار نمیشه دیگه؟؟؟
ممنون
مشاهده پاسخ دکتر
83
بیضه

پسر هستم 32 ساله و مجرد، بیضه سمت چپم بزرگتر از سمت راست است و بیضه سمت چپ شکل بیضی ندارد وقتی که لمسش میکنم، مثل له شدگی و شکل نامتقارنی دار؟
جناب دکتر الان یکسالی میشه درد خفیفی در بیضه سمت چپ دارم، و این که چند ماه هم میشه که الت تناسلیم نعوظ پیدا نمیکنه و درد بیضه هم به صورت تیر کشیدن هست که خودمم نمیدونم از بیضه خارجیم هست یا از داخل.
در ضمن بنده چند سال پیش شن کلیه هم داشتم که با خوردن دارو دیگر پیگیر نشدم که درمان شده یا نه.
لطفا به سوالم جواب دهید، امیدوارم اجر کارتان رو از خداوند بگیرین
مشاهده پاسخ دکتر
84
درد بیضه

سلام جناب دکتر من بیضه سمت چپم هر چند روز یکبار تیر میکشه و زیز شکمم هم درد میگیره هیچ توده ای هم مشاهده نمیشه تا چند دقیقه بعد خوب میشه .لطف میکنید راهنمایی کنید. مشاهده پاسخ دکتر
85
درد شدید بعد از عمل واریکوسل

با سلام خدمت شما
بنده حدود 3 ماه پیش عمل واریکوسل درجه 3 کردم و الان حدود به دو هفته هست که جای عملم(جایی ک بخیه خورده بوده) و اطرافش شدید درده
هر از گاهی هم خود جفت بیضه ها درد میگیره اللخصوص وقتی که ادرار دارم
ممنون میشم بگید مشکل از کجاست و باید چیکار کنم
مشاهده پاسخ دکتر
86
درد

باعرض سلام وخسته نباشید
بنده تقریبا یک ۱۰ روز پیش عمل هرنی راست یا فطق داشتم وبعداز عمل دکترگفتن ک همراه با فطق برات واریکوسل هم عمل کردم . ولی الان دردوالتهاب زیادی درناحیه بیضه دارم خاستم ببینم علتش چی میتونه باشه ایا فطق و واریکوسل ممکنه عود کرده باشن؟
مشاهده پاسخ دکتر
87
واریکاسل

سلام و عرض ادب
ایا واریکاسل درحساس شدن نوک سینه و درد نوک سینه به هنگام لمس یافشار,نقش داره
من واریکاسل نوا ۳دارم ۳۹سالمه و بچه هم دارم
ممنون میشم جوابمو بدین دکتر
مشاهده پاسخ دکتر
88
بیضه

باسلام اقای دکترسوال قبلموواضح جواب ندادیدباتوجه به سوال قبلمم وگفته هام بعضی مواقع بیضم دردمیگیره.جواب دوتاازمایش اسپرمموبراتون فرستادمه ایانیازی به عمل ندارم؟هشت ماهه اقدامم برابچه ولی هنوز....ایابااین شرایط بچه دارمیشم؟اگه عمل بخوادمیخوام بیام پیش خودتون؟لطفاراهنماییم کنید؟مشکلم بااین شرایط حل میشه یانه اخه بعضی مواقع یه دردی داره؟اگه باداروهام خوب میشم درکنارش براتقویت ازچی استفاده کنم زودبچه داربشم مشاهده پاسخ دکتر
89
بيضه

سلام جناب آقاي دكتر من از كوچكي بيضه هام رنج ميبرم ،استمناء هم نميكنم سن ٣5 سال ٨ سال ازدواج كردم تقريبا هر 4 يا 5 روز هم سكس دارم البته از وقتي كه ازدواج كردم،زمان مجردي شايد هر دو روز سكس داشتم وليكن الان اندازه بيضه هام خيلي كوچيك شده خواهشمندم راهنمايي فرماييد با تشكر مشاهده پاسخ دکتر
90
مشکل بیضه

با سلام و خسته نباشی
حدود 8ماه پیش ضربه ای به بیضه ام خورد و بعد از چند ماه بیضه هايم در داخل کیسه بیضه نمی ماند می رود داخل و زیر بیضه هايم ضربان می زند بیضه سمت چپم بعضی وقت ها به طور ایستاده یا به طور کج است بالای بیضه سمت راست یک قمبلی ایجاد شده رنگ بیضه به رنگ کبود است و میل جنسیم کم شده وقابل به ذکر است که17سالم است
مشاهده پاسخ دکتر
91
تورم بیضه

سلام، پیرو سوال قبلی در مورد تورم بیضه، عرض،شود من نزدیک 20 روزه دچار تورم بیضه شده ام، قبلا دردش،خیلی کم بود، ولی الان در موقع پیاده روی خیلی درد دارم، مجددا هم به متخصص مراجعه کردم، ولی باز آنتی بیوتیک تجویز نمودن، با توجه به اینکه مجرد هستم بیشتر نگران سلامتی جنسی خود می باشم، مشاهده پاسخ دکتر
92
کوچکی بیضه

سلام اقای دکتر کرمی عید شما مبارک من از استان بوشهر بهتون پیام میدم حدوا 8 ماه ازدواج کردم هنوز صاحب فرزند نشدم مشکل از خود هست دکترا بهم گفته شما بیضه کوچک هست و بچه دار نمیشوی وبیضه من به انداز ی نخد است هم سمت راست و هم سمت چپ ایا راهی برای بچه دار شدن هست امکانش هست راه درمانی دارد با تشکر مشاهده پاسخ دکتر
93
بيضه

سوال قبلي من اين بود كه از بيضم بوي سوختگي يا سيگار مانند مياد وگفتين آزمايش بدين من چند ماه پيش چكاب كامل انجام دادم مشكلي نبود براي رفع اين بوي سوختگي يا سيگار چيكار كنم؟ مشاهده پاسخ دکتر
94
درد در بیضه چپ

با سلام. الان 2 سالی میشه دردی خفیف در کشاله ران چپبیضه چپ دارم که به روی نعوذ و سفت شدگی الت تناسالی بنده تاثیر منفی داشته...درد هنگامی که بیضه چپ را به سمت بالا میبرم کاهش میابد. بنده احساس میکنم که درد از خود بیضه نیست و به رگهای پشت بیضهکناره کشاله ران مربوط میشود. در حالت نعوذ این درد بیشتر شده و باعث میشود که الت هرگز به نهایت نعوذ نرسد.....لطفا مرا راهنمایی کنید. با تشکر فراوان مشاهده پاسخ دکتر
95
بیضه

سلام اقای دکترخسته نباشیدمن متاهل هستم و29سالمه حدودچهل روزپیش به علت دردبیضه چپ به متخصص ارولوژی مراجعه کردم وباچندبارمعاینه گفت یه رگ واریسی داری ویه هفته قبلش ازمایش اسپرم دادم ومورفولوژیم 92درصدغیرطبیعی بودوmotile sperms37بودوsemen volume1.10بود.برام کپسول کوانزیم کیووقرص اوومیدتجویزکردوبعدازیک ماه مصرف ازمایش اسپرم دادم وجواب این بود:نرمال مورفولوژی25واب نرمال مورفولوژی75وmotile sperm46درصدوprogressive sperm42.40درصد.ایاازمایشاتم تغیری کرده؟مشکلم باادامه دادن داروهاحل میشه؟براتقویت اسپرمم چی بخورم؟درضمن هشت ماهه اقدامم برابچه. مشاهده پاسخ دکتر
97
درد بیضه

سلام اقای دکتر. من مدتی هست که گهگداری به درد بیضه دچار میشم وعکس برداری و ... انجام دادم نه کلیه ونه پروستات ونه مثانه . نه بیضه مبتلا به درد مشکلی نداشتن. پیش دکتری رفتم که بهم گفت به خاطر اینه که اسپرم توی اپیدیم جمع شده و خارج نمیشه با ازدواج مشکلت حل میشه . من هر موقع محتلم میشم دردم خوب میشه برا مدتی . مشکلم چیه ؟! مشاهده پاسخ دکتر
98
بیضه

با سلام خدمت شما مدتی است بیضه راست بنده درد کمی دارد یعنی به نوعی است که احساس اذیت نمیکنم و مایع منی زرد رنگ میباشد و احساس میکنم مقداری بیضه هايم کوچک است البته در نعوظ و انزال مشکلی ندارم ممنون میشوم راهنمایی نمایید مشاهده پاسخ دکتر
99
بيضه

سلام
در سنوگرافي نوشته تصوير كيست به سايز 55mm اپيديديم راست ديده شد
ميخواستم ببينم مشكلي بوجود نمياره؟راه درمان؟نيازي هست به جراحي؟
ممنون از لطفتون
مشاهده پاسخ دکتر
100
افقي شدن بيضه

سلام
بيضه سمت راست من در حالت افقي قرار ميگيره ميخواستم ببينم اين حالت نشانه مشكلي هست؟
مشاهده پاسخ دکتر
101
فتق

سلام آقای دکتر ، بیماری فتق دارم و برای جراحی می خواستم وقت بگیرم، کدوم بیمارستانها هستید و هزینه تقریبی آن چقدر می شود ؟ بیمه تکمیلی پارسیان دارم، قبلا به دو جراح مراجعه نموده ام و هر دوی آنها گفته اند باید جراحی کنم. ممنون مشاهده پاسخ دکتر
102
درد بيضه سمت راست

با سلام خدمت دكتر كرمي
ببخشيد من فوتبال بازي ميكنم در هنگام فوتبال بازي كردن ناگهان بيضه سمت راستم با هر گامي كه با پاي راستم بر ميدارم خيلي خفيف قسمت پاييني بيضه من درد ميكند الان هم ٣ روز گذشته هنوز همان حالت را دارم ممنون ميشم اگه راهنماييم كنيد
مشاهده پاسخ دکتر
103
یعنی چه

سلام 43ساله هستم بیضه سمت راستم بامتصلان آن چهارروزه درد میکنه کمی هم متورم شده دوسال پیش عمل وازکتومی کردم راهنمایی کنید چه دارویی بخورم مشاهده پاسخ دکتر
104
دقدقه

با سلام
پایان سال 94 بنده حس درد در ناحیه کشاله ران و بیضه راست داشتم و حس یک توده کوچک بعد به متخصص اورولوژی و مجاری تناسلی مراجعه نمودم
ایشان پس از معاینه در دو نوبت گفتند مشکلی نیست
الان پس از گذشت یک سال باز توده ملموس است ولی نمیدانم رشد داشته یا نه آیا به نظر شما احتمال بد خیمی وجود داره یا اگر بود عوارض دیگری باید تاکنون میداشت لطفا عوارض بدخیمی را توضیح فرمایید
باتشکر از وقتتان
مشاهده پاسخ دکتر
105
مشکل بیضه

با سلام

من امروز به آزمایشگاه ژنتیک مراجعه کردم
و آزمایش اسپرم دادم برای قبل از ازدواج

سوالم از شما اینه که
من تک بیضه هستم
حالا ترسم از اینه که جواب ازمایش منو نا امید کنه
میخواستم از شما بپرسم چند درصد احتمال این وجود داره من هیچ وقت بچه دار نشم؟
مشاهده پاسخ دکتر
106
درد بیضه

Saeed:
سلام دکتر کرمی عزیز.پیشاپیش سال نو مبارک.من نزدیک به یک سال که ی درد خفیفی تو خود بیضه راستم دارم.چندین بار سونوگرافی دادم گفتند احتمالا سنگ تو حالب راست داری.ازمایش خون و ادرار دادم نشانه ای نداشت.نهایتا سی تی اسکن کردم گفتند چیزی از سنگ مشاهده نشده. ولی من هنوز درد تو بیضه راستم دارم.من چیکار باید بکنم؟
مشاهده پاسخ دکتر
107
درد ضعیف بیضه سمت راست

سلام دکتر خسته نباشید من 52سالمه مدت 6 ماه است درد ضعیف در قسمت راست بیضه دارم به پزشک مراجعه کردم آتنی بیوتیک تجویز شد که سلامتی حاصل نشد در ضمن از کاندم استفاده میکنم ممنون میشم راهنمایی بفرمائید عذاب آور شده مشاهده پاسخ دکتر
108
بوي سوختگي

سلام وقت بخير
من وقتي صبح از خواب بيدار ميشم يك بوي سوختگي يا سيگار از بيضم مياد و حموم هم ميرم اين بو نميره ممنون ميشم منو راهنمايي كنيد
مشاهده پاسخ دکتر
110
با سلام و خسته نباشید من مجرد هستم من لاغر هستم قد 178 ساتنی متر و وزن 50کیلوگرم سونوگرافی همین نشان دادم می خواستم بدونم این جواب سونوگرافی درباره بچه دار شدن من در آینده مشکلی ایجاد نمی کند؟

با سلام و خسته نباشید من مجرد هستم من لاغر هستم قد 178 ساتنی متر و وزن 50کیلوگرم سونوگرافی همین نشان دادم می خواستم بدونم این جواب سونوگرافی درباره بچه دار شدن من در آینده مشکلی ایجاد نمی کند؟ مشاهده پاسخ دکتر
111
درد بیضه

سلام و خسته نباشید.
من 25سالمه
همین دیشب ساعت 4 صبح اینا بود بیضه سمت چپم که یکمی بزرگترم هست تیر میکشید از خاب پریدم
هر یکی دو ثانیه یه تیر خفیف میکشید . یکم پامو تکون دادم اروم میشد باز شروع شد.
بعد نمه نمه یساعت درد کم شد خابم گرفت .
یبارم دو ماه پیش موقع راه رفتن اندازه 30ثانیه اینطور شد خوب شد.
ولی دیشب نگران کننده بود.
مشاهده پاسخ دکتر
112
واريكوسل

سلام
وقت بخير
من و همسرم چندين ماه هست كه بزاي بارداري اقدام كرديم بعد از اينكه دكتر سلامت من تشخيص داد آزمايش اسپرم براي همسرم نوشت و گفت اسپرمها ضعيف است و معاينه و سپس سونوگرافي انجام داد وگفت واريكوسل دارند، و بايد به متخصص ارولوژي مراجعه كنند، همسرم ٣6 ساله هستند و ١٢ سال ازدواج كرديم،دكتر گفتند براي جراحي سن همسرم بالاست، خواستم بدونم جراحي تا چه سني انجام ميشه.من سريعا قصد بارداري دارم و خيلي نگرانم.
سپاس از شما
مشاهده پاسخ دکتر
113
دیدن مقداری خون در منی بعد از جنابت

سلام ادب خدمت شما اقای دکتر
ببخشید من حدود ده روز پیش جنب شدم و مقداری خون از آلت من بیرون آمده بود .
دو روز بعد هم همینطور .
الانم که حدود 10 روز میگذره بازم جنب شدم و همراه منی مایعی مثل خون از آلتم خارج شده که موجب نگرانی من شده !
اینو بگم که حدود بیست~بیست و پنج روز قبل بدلیل عملیات دندانپزشکی به مدت سه روز پشت سر هم روزی چهار تا کپسول آموکسیسیلین میخوردم .
و ضمن اینکه یکی دو روز قبل از اولین بار که خون در منی ام مشاهده بشه کارم سنگین بود و فشار زیادی. به بدن و کمر من اومد.
کلا آقای دکتر کار من سنگین کاری هست و جسه ی کوچکی دارم ..
الان تصویر منی به همراه خون رو هم دارم که اگه صلاح بدونید براتون ارسال کنم.
هنوز پیش دکتر نرفتم ...
ممنون میشم بفرمایید دلیلش چیه.
ضمن اینکه من بیست و چهار سال دارم بیضه های من اندازش کوچکه و بعضی وقتا به زیر آلتم میچسبه !
من از لحاظ هیکل باریک اندام و لاغر هستم .
ضمنا بنده مجرد هستم .
ادرس ایمیل من معتبر هست و اگه براتون مقدور هست جواب رو برام ایمیل .بفرمایید.
یک دنیا ممنون میشم بفرمایید مشکل بنده چیه و چه کاری باید انجام بدم .
مشاهده پاسخ دکتر
114
من رفتم سونوگرافی آزمایش دادم نشون داد گرید 3 رو دارم ولی دردم هر از گاهی احساس میکنم وقتی زیاد راه میرم یا لباس تنگ میپوشم آزمایش اسپرمم دادم میترسم در آینده بچه دارم میشم یا نه عمل کنم چی میشه ؟لطفا راهنماییم کنید

من رفتم سونوگرافی آزمایش دادم نشون داد گرید 3 رو دارم ولی دردم هر از گاهی احساس میکنم وقتی زیاد راه میرم یا لباس تنگ میپوشم آزمایش اسپرمم دادم
sperm Analysis
Volume 1cc
Viscosity 2
ph 7.7
Lipuefaction Tim 40min
Motility 1st hour 80%
Abnormal Forms 10%
WBCHFP 3-5
Sperm Count per ml 80 mil
Germinal - cell 4-6
Grade 3
مشاهده پاسخ دکتر
115
درد بیضه

سلام و خسته تباشید خدمت آقای دکتر
از چند روز پیش یه درد خفیف در ناحیه بیضه سمت راستم و بعضا سمت چپی احساس میکنم به صورت 2-3 اکثرا در محل کار که هستم پیش اومده فروشنده هستم و بیشتر نشستم
در این مدت هم بیضه ها حساس میشن ، گاهی احساس می کنم به زیر شکمم هم کشیده میشه در تکمیل جملاتم می تونم بگم که سنگ 2 میلیمتری هم در سونوگرافی شناسایی شده 3 هفته پیش
ضربه هم در این مدت به بیضه هام نخرده ولی زمان سربازی خورده که مال 1 سال پیش است
با تشکر
مشاهده پاسخ دکتر
116
عدم تقارن بیضه

معمولا بزرگ بودن بیضه چپ رو طبیعی میدونن!بیضه راست بنده مقداری بزرگتر و نامتفارن میباشد!بطوری که در حالت هادی سمت راست مثانه افتادگی بیشتری دارد!!ضمنا بیضه راست حالت کروی نداشته و از یک طرف برجستگی دارد که ترس از سرطان دارم!!!!موقع پوشیدن شلوار جین و نه در حالت فشار زیاد بلکه در فشار معمولی درد مخصوصا در سمت راست دارم!!ممنون از راهنماییتون مشاهده پاسخ دکتر
117
احساس درد و گرم شدن بیضه

سلام .
حدود یک ماه قبل به ارگاسم طولانی رسیدم اما به دلایلی عمل نزدیکی بدون خارج شدن منی متوقف شد .
بعد از ان هنگام نزدیکی احساس در بیضه و داغ شدن دارم که این موضوع حدودا تا دو روز بعد هم ادامه دارد.
تشکر
مشاهده پاسخ دکتر
118
درد بيضه

سلام
نزديك به يه سال هر چند وقت يه بار بيضه سمت چپم درد ميگيره به طوري كه فك ميكنم يكي داره فشارش ميده پارسال به يك متخصص مجراي ادرار مراجعه كردم پس از معاينه گفت چون مجرد هستي واسه همينه بخاطر رابطه نداشتنه يا خالي نشدن مني هست واسه دردش هم مسكن داد بعد از مدتي هم دردش افتاد اما الان ١٠ روز ميشه باز دردش به سراغم اومده چون سياتيك هم دارم اول فكردم از اونه توجه نكردم ولي بعد يه هفته الان ديگه در طول روز هر چند ساعت يكبار درد دارم همون احساس فشار بيضه فقط هم سمت چپ هستش ورم هم ندارم اگه باشه هم خيلي نيست
ممنون ميشم راهنماييم كنيد
مشاهده پاسخ دکتر
120
بیضه

سلام اقای دکتر خسته نباشید.من یه بار باهتون حرف زدم.تستوسرونم پایین فقط با آمپول که دکتر غدد داده میزنم میاد بالا.ولی بیضه ها خیلی کوچک هستن اکثر موقع هام میرن داخل.باید،چیکار کنم کجا مراجعه کنم؟؟درضمن اسپرمم صفرهستش.ممنون راهنمایی کنید مشاهده پاسخ دکتر
121
درد بیضه

با سلام من اسپرماتوسل دارم همچنین واریکوسل دیروز در اثر ضربه بعد از چند ساعت درد شدیدی شروع شد جالبه بیضه هام درد نمیکنه فقط قسمت اتصال اسپرماتوسل به بیضه یه برجستگی ریزی روی خود اسپرماتوسل هست که با لمسش وحشتناک درد میگیره اما بیض هام درد نداره فقط در صورت جابه جایی درد دارم مشاهده پاسخ دکتر
122
درد در بیضه

سلام آقای دکتر من 26 سال سن دارم از حدود یک سال قبل زمانی که به بیضه سمت راستم فشار وارد بشه ی درد خفیف حس میکنم ولی در حالت عادی هیچ مشکلی ندارم در ضمن متوجه شدم ان درد در خود بیضه نیس در رگ متصل به بیضه است. در ضمن بیضه چپ من پایین تر از بیضه راست قرار میگیره اما از لحاظ اندازه در دو بیضه تفاوتی احساس نمیکنم چند عکس هم ضمیمه میکنم لطفا من را راهنمایی کنید خیلی نگرانم از طرفی هم شرم دارم به دکتر مراجعه کنم مشاهده پاسخ دکتر
123
پرده الت

باسلام ميخواستم بدانم ايا من پرده الت دارم و نياز به درمان يه خير!؟ مشاهده پاسخ دکتر
124
افتادگی بیضه ها و آلت

سلام
بیضه ها شل و در حالت افتاده هستن و همچنین آلت در حالت خمیده و افتاده آیا راه درمانی دارن ؟ باتوجه به اینکه بنده مجردم همین عامل مانع ازدواجم شده .
لطفا کمکم کنین . با تشکر
مشاهده پاسخ دکتر
125
آب گرفتن بیضه

سلام من پسرم 1/5 سالشه و بیضه یک طرفش ورم کرده بردم دکتر و بعد از ازمایش گفتن که باید عمل بشه و اب گرفته من بیمه نیستم و نتوانستم عمل کنم و الان چهار ماه گزشته و بیضه اش سیاه شده دارو یا درمانی نداره مشاهده پاسخ دکتر
126
بيضه

ببك روزه كه هر دو سمت بيضه از بالا و گردن آلتم ورم كرده و توده كبسه اي مقل كيسه آب حس ميكنم و تورم كاملا ديده ميشه البته دردي ندارم.چه مشكلي مبتونه باشه؟ مشاهده پاسخ دکتر
127
درد و زایده اضافه در هر دو بیضه

زایده اضافی چربی مانند و نرمی ابتدا در بیضه راست بود که حدود 56 سال قبل تشخیص اسپرماتوسل و هیدروسل داده شد که بدون درد بود اما چند روزی است که این زایده اضافی با همان حالت چربی مانند و نرم در بیضه چپ هم مشاهده شده و درد نیز دارد که موجب نگرانی شده که مبادا سرطان بیضه باشد.
بنده متاهل و 25سال دارم
مشاهده پاسخ دکتر
128
درد بیضه

سلام اقای دکتر خسته نباشید
من پسری بیست ساله هستم که چند ماهی دردی را در بیضه احساس میکنم که درد بیشتر درسمت راست است و این درد حتی تا کشاله ران و پایین تر از مثانه انتشار میابد و مخصوصا زمانی که رو به شکم میخوابم درد شروع پیدا میکند و یا گسترش میابد.این درد فقط بعضی وقت ها شدید میشود ولی به صورت خفیف همیشه حس میشود
به دکتر ارولوژی مراجعه کردم که ایشان با معاینه بیضه ها گفتند که مشکلی وجود ندارد و این به خاطر فشار جنسی است که به شما وارد میشود و باید حتی به صورت دستی هم شده خود را تخلیه کنی
ولی من هفته ای سه بار هم انزال دارم و این درد همچنان در من وجود دارد
من برای بعد از عید نوبت ویزیت شما را دارم اما اگه میشود به من بگویید که شک شما برای بیماری من چیست و چگونه این درد را تا رسیدن زمان نوبتم کاهش دهم
ممنون
مشاهده پاسخ دکتر
129
هیدروسل جزئی دوطرفه در بیضه چه درمانی دارد با تشکر

هیدروسل جزئی دوطرفه در بیضه چه درمانی دارد با تشکر مشاهده پاسخ دکتر
130
بیضه

سلام آقای دکتر یه سوال داشتم خدمتتون آیا خودارضایی حداقل دو بار در هفته باعث کم شدن یا کوچک شدن یا عوارضی دیگر در بیضه میشود؟ مشاهده پاسخ دکتر
131
درد زير شكم وكمردرد

درد بيضه وزيرشكم وكمر درد دارم چه بايد بكتم مشاهده پاسخ دکتر
132
لگن -بیضه ها و انگوینال

با سلام و خسته نباشید من کم شنوا هستم من 29 ساله ام
درد بیضه
مشاهده پاسخ دکتر
133
درد بيضه

سلام اقاي دكتر ، چند وقتيه درد بيضه سمت چپ دارم حدودا بيست روزه دائما درد و دارم و رفع نشده ولي قبل اون درد يكي دو روز داشتم و رفع ميشد ، البته وقتي رو شكمم ميخوابم بيشتر ميشه ، سونو گرافي دادم و واريكوسل نوع١با قطر وريدي ٢/١ و بقيه چيزا كاملا نرماله، درد بيضه هام از همين مورد ه و به نظر شما چه كنم تا درد از بين بره؟ مشاهده پاسخ دکتر
134
درد در قسمت تحتانی سمت چپ زیر شکم

چندین ماه است که دردی مزمن در قسمتی که معمولا فتق سمت چپ در آن قسمت اتفاق میافتد دارم و در سکس هم با عدم نعوظ آلت مواجه هستم و یک رگ خونی شدیدا سفت شده در قسمت چپ دارم بنظر شما واریکسل میتواند باشد و در صورت واریکسل بودن این عارضه چقدر هزینه دارد و چقدر زمان میخواهد با عرض تشکر فراوان مشاهده پاسخ دکتر
135
توده چسبیده به بالای بیضه چپ و درد خفیف و مبهم در بیضه چپ و پای چپ

سلام آقای دکتر
22 سالمه از کرمانشاه
من تقریبا حدود 8 سال یا شایدم بیشتر یه توده کروی شکل چسبیده به بالای بیضه چپم دارم که از بیضه جدا است و روی بیضه تکان می خورد و اندکی جا به جا می شود!وقتی نور به آن می تابانم درون آن روشن می شود به طوری که حدس میزنم درون آن مایع می باشد!ابعاد آن در این سال ها خیلی تغییر نکرده و فقط اندکی بزرگ شده!تقریبا کمی از 1 سانت بیشتره!من چند روز پیش عمل جراحی تومور پلئومورفیک آدنوما پاروتید داشتم که این تومور رو تقریبا 3 سال بود که داشتم!از 15 روز قبل عمل جراحی پاروتید تا الآن به این توده چسبیده به بیضه توجه کردم و احساس دردی خفیف و مبهم در ناحیه بیضه چپ و پای چپ دارم که معلوم نیست منشا درد دقیقا کجاست!من سال هاست که به خودارضایی معتاد شدم!و الان درون آب منی ام چیزهای ژله مانندی وجود دارد که تقریبا زیاده و بیش از نیمی از آب منی مو تشکیل میده!در ضمن من مدت طولانی هست که تقریبا نه ورزش میکنم و نه هر فعالیت دیگر و بیشتر اوقات یا می نشینم یا دراز میکشم!
آقای دکتر آیا من مشکلی دارم یا جای نگرانی نیست؟
آیا نیاز به عمل جراحی داره؟
آیا عمل جراحی این توده سخته؟
خدا خیرتون بده
مشاهده پاسخ دکتر
136
درد بیضه بعد از عمل واریکوسل+باروری+راه های پیش گیری

با سلام.
اقای دکتر من فردی مجرد و 25 ساله هستم که یک سال و نیم پیش عمل واریکوسل انجام داده ام.
بعد از گذشت 1.5 دردی در بیضه سمت چپم ایجاد شد که به دکتر مراجعه کردم. دکتری ک مراجعه کردم سونو را نوشتند و با مشاهده جای جراحی گفتند دکتر قبلی باید برش بالای شکم رو پایین تر میزدند. با انجام سونو در طرفی ک درد دارم و قبلا عمل واریس انجام دادم گرید واریس درجه I-II هستش .

سوالی ک من دارم و جسارت میکنم میپرسم این هست
1. اقای دکتر امکان دارد عمل جراحی من ناموفق بوده باشد؟
2 گرید I-II نیاز به عمل دباره دارد؟
3-درد بیضه چپ به خاطر واریکوسل بنده هستش(دردی ک قبل از عمل داشتم کاملا با درد بیضه فرق دارد)
4-هیچ راهی برای جلوگیری از عود دباره ی واریس وجود دارد؟
5-غیر از عمل راه دیگه ای برای کاهش واریس وجود داره؟
6-در ازمایش باروری کدام ازمایش بارور بودن من رو نشون میده . تنها چیزی ک واقعا از زندگی نا امیدم کرده و همش از زندگی و ازدواج میترسوندم همین مریضی هستش .اگر توصیه ای هست مشتاقانه گوش میدم اقای دکتر.

اقای دکتر با توجه به اینکه تو تشخیص بیماری دکترهای شهرمون کمی ناتوان هستن و با جون مردم بازی میکنند دارم جوونیمو میبازم. خواهش میکنم اگر راهی برای درمان یا بهبود من یا مراقبت بیشتر وجود داره منو راهنمایی کنین . ممنونم ازتون
مشاهده پاسخ دکتر
137
با عرض سلام وخسته نباشید چند روزی میشه که بعد از،انزال احساس ویبره در ناحیه بیضه والت تناسی دارم ایا علایم بیماری میباشد؟قبلا هم عمل واریکوسل داستم ممنون میشم راهنمایی کنید

@ @:
با عرض سلام وخسته نباشید چند روزی میشه که بعد از،انزال احساس ویبره در ناحیه بیضه والت تناسی دارم ایا علایم بیماری میباشد؟قبلا هم عمل واریکوسل داستم ممنون میشم راهنمایی کنید
مشاهده پاسخ دکتر
138
درد بیضه

سلام دکتر ممنون میشم به سوالم پاسخ بدید
20 ساله هستم .حدودا سومین سال هست که درد بیضه دارم.دو سال اول تو هوای سرد شروع به درد میکرد دقیقا اواخر آذر شروع میشد تا بهمن حدود 40 روز درد میکشیدم.هنگام ارضا شدن دور بیضه راستم یه غده نخود مانند به بیضم میچسبید و نفسم بالا نمی اومد، امسال زمستون درد نگرفت ولی الان سمت راستم نزدیک آپاندیس احساس درد مبهم دارم.در دو سالگی عمل فتق داشتم دقیقا بالای قسمت بخیه شده درد دارم،نمیدونم عروق دور بضیه هست یا اپیدیدیم هست که از همون دو سال پیش بزرگ تر شده و با دست کاملا حس میکنم،روی بیضه راستم قسمت بالای بیضه عروق پیچ خورده رو با دست میتونم لمس کنم،اگه اشتباه نکنم طناب اسپرماتیک رو هم که بالای بیضه راست هست و به شکم متصل شده رو هم حس میکنم خیلی قطور تر شده و کاملا عروق رو با دستم حس میکنم،به خاطر مشکلات مالی نمیتونم به مطب مراجعه کنم ممنون میشم به سوالم پاسخ بدین متشکر
مشاهده پاسخ دکتر
139
درد و‌ تورم در بیضه راست،واریکوسل گرید یک بیضه چپ

با سلام و عرض خسته نباشید خدمت شما دکتر عزیزم
حدودا دو ماه پیش مراجعه کردم به متخصص ارولوژی به علت درد بیضه
آقای دکتر من متأهل و 24 ساله هستم و از دوران مجردی و نوجوانی بیضه سمت راستم بزرگ تر و افتاده تر از سمت چپ بود اما هیچگونه دردی نداشتم
حال بعد از این همه سال حدود چند ماهی میشه که درد دارم
8 ماه پیش آزمایش اسپرم دادم که همه چیز نرمال بود،الان تو این دو ماه پشت بیضه راستم که بزرگتر و افتاده تر از چپی هست متوجه رگی بزرگ و پیچ و تاب دار شده ام که درد آن از همان نقطه بیضه شروع میشود و به کمرم و کشاله ران پای راستم هم سرایت میکند.
پس از مراجعه به دکتر،ایشون گفتن که بیضه سمت چپم واریکوسل گرید یک دارم و بیضه سمت راستم که بزرگتر هست مشکلی ندارد،،سونوگرافی هم انجام دادم هیدروسل و واریکوسل مشاهده نشد اما همان سمت راستم فتق کوچکی دیده شد که دکتر گفتن نیازی به جراحی نیست،و فقط برای درمان درد بیضه ام گفتن آب ولرم بگیرم.
نا گفته نماند که متأسفانه دو ماه پیش همسر بنده دچار تورشن تخمدان شد و یکی از تخمدان هایش رو از دست داد
و ما اکنون به گفته پزشک همسرم باید زودتر بچه دار شویم......
حال سؤال اصلی من از شما دکتر محترم این است که این رگ بزرگ و پیچ و تاب دار در پشت بیضه من چرا به اینگونه است و درد میگیرد؟؟؟آیا مشکلی هست برای پیگیری بیشتر؟؟؟آیا باید دارویی مصرف کنم؟؟؟چون کاملا بزرگیه این رگ رو با لمس و حتی با نگاه کردن حس میکنم،،پزشک برایم آزمایش مجدد اسپرم نوشتند که هنوز انجام نداده ام.
بی صبرانه منتظر تفسیر و پاسخ شما دکتر عزیزم به اینجانب هستم،سپاس
مشاهده پاسخ دکتر
140
درد بيضه

سلام و عرض خسته نباشيد.خواستم به عرضتون برسونم كه من ١٦ سالمه و مدتي قبل ضربه شديدي به بيضه هام وارد شد و از اون به بعد از ناحيه بيضه هام احساس درد ميكردم و به دكتر مراجعه كردم كه معاينه كردن وگفتن كه واريكوسل خفيف داري و علت درد هم همين ضربه هست و برام مسكن تجويز كرد. ولي درد من خوب نشد و گاهي اوقات درد خيلي شديدي رو زير شكمم حس ميكنم و همون لحظه كه زير شكمم درد ميگيره بيضه هام ورم ميكنه و درد ميگيره. و دوباره به يكي از دكتراي خوب استان يزد مراجعه كردم كه اون هم گفت مشكلي نيسته و جاي نگراني نيست و الان يه چند روزي هست كه اون ناحيه زير شكمم درد نميگيره ولي همش درد خفيفي رو تو بيضه چپم احساس ميكنم كه قطع هم نميشه. در ضمن سونوگرافي هم كردم فقط همين واريكوسل خفيف تو جوابش هست. و اينم بگم خدمتتون كه هروقت زير شكمم اون درد شديد رو حس ميكنم وقتي دستشويي ميرم اسحال هستم. خواهشا اقاي دكتر كمكم كنيد. تنها اميدم به شماست. خواهش ميكنم مشاهده پاسخ دکتر
141
واريكوسل

وقت بخير، عمل نكردن واريكوسل بعدها براي مرد مشكلي ايجاد نميكنه ؟ چون بيضه راست خيلي كوچك هست ولي بيضه چپ بزرگه بعدها باعث درد يا اينكه باعث كوچك شدن بيضه چپ ميشه؟ مشاهده پاسخ دکتر
142
تحليل بيضه

با سلام خدمت آقاي دكترحسين كرمي.
ميخواستم اين سوال و از خدمتون بپرسم كه آيا تحليل نصبي بيضه به دليل اختلال هورموني قابل برگشت به سايز نرمال هست يا خير؟
موفق و پيروز باشيد
مشاهده پاسخ دکتر
143
بیضه

با عرض سلام
آقای دکتر من 22سال دارم و 2سال پیش عمل وارکیوسل انجام دادم،آقای دکتر من قبل از عمل یه مشکل داشتم فک کردم که باعمل وارکیوسل حل میشه اما نشد،اونم این که احساس میکنم که بیضه هام بزکتر هستن و وقتی جمع میشن از روی شلوار معلوم میشن،انگار که بیش از حد سفت شدن،
اخیرا متوجه شدم که وقتی شب ها میخوابم و زیاد تحریک میشم صبح این اتفاق با شدت بیشتر رخ میده،
آقای دکتر وقتی به حموم میرم و بیضه هام شل میشن با معاینه بیضه متوجه مشم که زیر پوست کیسه بیضه رگ های سیاه رنگ وجود دارن که احساس میکنم غیر عادی هست
خواهش میکنم که دراین مورد خاص نظرتون رو بفرمایین، ممنون از توجه تون به سلامت مردم
مشاهده پاسخ دکتر
144
درد در بیضه سمت راست تا پهلوی راست

باسلام. اقای دکتر 2روز است بیضه سمت راست احساس درد دارم.روزه اول درد منتهی به زیر شکم بود.روز دوم به پهلوی سمت رسیده. سونوگرافی انجام دادم ولی هیچ چیز موردی مبنی بر واریکوسل یا سنگ (کلیه و مثانه و بیضه) مشاهدا نشد. فقط کپسول سلکسیب تجویز کردن. ضمنا احساس ادرار ندارم تا زمان درد در فکر میکنم مثانه مشاهده پاسخ دکتر
145
ورم رگ بالای بیضه

سلام.ببخشید در بیضه سمت راستم قسمت بالای ان چند وقته ورمی ظاهر شده و اغلب موقع نشستن معمولی و در دستشویی نشستن ظاهر میشع مشاهده پاسخ دکتر
146
درد بیضه

با سلام . جناب اقای دکتر گاهی اوقات هنگام پیاده روی سریع یا دویدن ناگهان درچار درد بیضه میشم که با یه توقف کوتاه و راه رفتن اهسته درد از بین میره و بیشتر بیضه سمت راست دچار این درد میشه . علائم واریکسل رو در سایت شما مطالعه کردم که هیچ کدوم از اونها رو ندارم و بنده 31 سال سن دارم . لطفا راهنمایی کنید مشاهده پاسخ دکتر
147
سلام پسر من هفت ماهه هست بیضه سمت راست نزول نکرده شما هورمون تراپی را برای قدم اول توصیه میکنید اینجانب بدلیل عوارض بیهوشی قبل از چهارسالگی بسیار مستاصل هستم

سلام پسر منهفت ماهه هست
بیضه سمت راست نزول نکرده
شما هورمون تراپی را برای قدم اول توصیه میکنید
اینجانب بدلیل عوارض بیهوشی قبل از چهارسالگی بسیار مستاصل هستم
مشاهده پاسخ دکتر
148
درد بیضه در تحریک

Ali:
سلام دکتر خسته نباشید
من دیروز این سوال را از شما پرسیدم

من پسری نوزده ساله هستم که بیضه هایم به نظر خودم بسیار کوچک است و در هنگام تحریک دردی شدید در بیضه هایم احساس میکنم که با انزال کاهش میابد بسیار نگرانم
و نمیدانم چگونه پیش شما بیایم با توجه به این که دانشجو هستم و وضعیت مالی خوبی ندارم برای عمل یا هرچیز دیگر ممنون میشوم کمکم کنید
و شما فرمودید که به شما مراجعه کنم اما اقای دکتر من این مشکل را حدود هفت هشت ماه دارم و با گفتن این که خودش درست میشه و مسائل دیگه از رفتن به دکتر اجتناب کردمو الان هم حداقل هفته ای دو دفعه این مشکل را دارم و این بسیار اذیت کننده است
برا نوبت گیری اقدام کردم اما نزدیک ترین نوبت 27فروردین است ایا این زمان طولانی تا مراجعه به شما امکان دارد که مشکل من حادتر و یا عوارض آن بیشتر شود
ممنون میشم بگید که زودتر باید به دکتر مراجعه کنم یا مشکل جدی نیست و تا رسیدن نوبتم صبر کنم
مشاهده پاسخ دکتر
149
بیضه

سلام آقای دکتر
خود سوال را به صورت عکس فرسنادم
این بار سوم است ببخشید.
کد رهگیری را فراموش کردم.
مشاهده پاسخ دکتر
150
بیضه

سلام آقای دکتر
من یک نفر از آذربایجان غربی، شهرستان پیرانشهر هستم.
خواستم ازتون مشاوره ای بگیرم.
مدتی است یکی از بیضه هام(بیضه ای که به طور معمول بزرگتر است) کمی درد می کند.
بخصوص وقتی آن را کمی فشار‌می دهم.
به یک متخصص جراحی عمومی در پیرانشهر مراجعه کردم که بعد از معاینه گفت فتق است و باید عمل شود و من محض احتیاط پیشهاد کردم که سونوگرافی بنویسد که هنوز انجام نداده ام.
پارسال هم در یک سونوگرافی از مثانه نوشته بود هرنی خفیف که من نمیدانم چی هست و آن وقت هم یک جراح عمومی گفت اگرناراحتت کرد بیا عمل می‌کنم.
راستش نمیدانم چکار کنم و با این مطالبی که از کانال شما می خوانم یه کم هم نگرانم.
لطفا راهنماییم کنید، چکار کنم.
مشاهده پاسخ دکتر
151
بیضه

سلام‌ آقای دکتر
من یه نفر از آذربایجان غربی،شهرستان پیرانشهر هستم.
خواستم ازتون مشاوره بگیرم.
مدتی است یکی از بیضه هام(بیضه ای که به طور معمول بزرگتر است)کمی درد می کند.بخصوص وقتی کمی آن را فشار می‌ دهم.
به یک متخصص جراحی عمومی در پیرانشهر مراجعه کردم که بعد از معاینه گفت فتق است و باید عمل شود ولی من محض احتیاط بهش گفتم سونوگرافی بنویسد که هنوز نرفته ام.
پارسال هم در یک سونوگرافی از مثانه نوشته بود هرنی خفیف که نمیدانم چی هست. آن وقت‌ هم یک متخصص جراح عمومی‌ گفت اگر ناراحتت کرد بیا عمل می‌ کنم.
الان موندم‌ و با مطالبی که از کانال شما هم می خوانم یه کم نگرانم، نمیدانم چکار کنم.
لطفا راهنماییم کنید.
با تشکر
مشاهده پاسخ دکتر
152
بيضه

همسرم واريكوسل شديد دارن و قراره كه آي وي اف بشيم، ميخواستم بدونم جراحي واريكوسل نياز هست يا خير؟؟ مشاهده پاسخ دکتر
153
درد بیضه در تحریک

سلام خسته نباشید
من پسری نوزده ساله هستم که بیضه هایم به نظر خودم بسیار کوچک است و در هنگام تحریک دردی شدید در بیضه هایم احساس میکنم که با انزال کاهش میابد بسیار نگرانم
و نمیدانم چگونه پیش شما بیایم با توجه به این که دانشجو هستم و وضعیت مالی خوبی ندارم برای عمل یا هرچیز دیگر ممنون میشوم کمکم کنید
مشاهده پاسخ دکتر
154
تورم بیضه

با سلام، چند وقت پیش من در بیضه راست احساس درد می کردم، به متخصص مراجعه کردم، بعد از معاینه و انجام سونوگرافی ، فرمودن تورم بیضه است، و دارو قرص تاوانکس، دیکنوفناک تجوبز کردن ، ولی دارو ها اثر بد روی کوارش من گذاشت، از مصرف همه قرصا اجتناب کردم ، الان تو معاینه خودم باز تورم میبینیم، و فکر می کنم دردش داره شروع میشه، ممنون اگه راهنمایی بفرمایید مشاهده پاسخ دکتر
155
اتروفی بیضه

با عرض سلام .پسرم مبتلا به اترفی بیضه دو طرفه میباشد .و اخیرا از خدمت سربازی هم به همین خاطر معاف شده است . با توجه به اینکه ما ساکن مشهد هستیم میخواستم راهنمایی بفرمایید که چکار میتوانیم برایش بکنیم و ایا درمانی دارد .از شما سپاسگذارم مشاهده پاسخ دکتر
156
واريكوسل

همسرم واريكوسل شديد دارن و قراره كه آي وي اف بشيم، ميخواستم بدونم جراحي واريكوسل نياز هست يا خير؟؟ مشاهده پاسخ دکتر
157
درد بيضه بعد عمل واريكوسل تا 5 ماه حتى بعد عمل

اقاى دكتر عزيز بنده بعد عمل واريكوسل تا الان كه 6 ماه ميگذره درد بيضه دارم و حتى داره از لحاظ روحى داغونم ميكنه هر دكترى بگيد رفتم هر قرصى خورد اما خوب نشدم
واقعا دردش رو اعصابمه داره روانيم ميكنه
خسته شدم
تو رو خدا راهنمايى كنيد
مشاهده پاسخ دکتر
158
واریکوسل و ناباروری

با عرض سلام و احترام- اینجانب بیش از 13 سال است که ازدواج کردم و بدلیل ناباروری(مطابق آزمایش اسپرموگرافی های انجام شده طی سالهای 87 تا 92 تعداد اسپرم ها حدود 2 میلیون، تحرک پایین و شکل نامناسب و اقدامات متعدد نظیر فرآیند میکرواینجکشن و عدم موفقیت در باروری) اخیراً به یکی از همکاران شما مراجعه و ایشان داپلر رنگی بیضه ها را تجویز کردند. مطابق این تصاویر سونوگرافی انجام شده(که اگر لازم بدانید تقدیم خواهد شد)، واریکوسل دو طرفه بیضه ها تشخیص داده شد و توصیه به جراحی کردند تا شاید مشکل ناباروری ما حل شود.
حال سؤال این است که حضرتعالی هم راه حل مناسب را جراحی می دانید؟
با عنایت به اینکه مطابق آزمایشهای متعدد انجام شده همسر اینجانب مشکل ناباروری ندارد و متأسفانه بعد از 3 بار عمل میکرواینجکشن طی سالهای 88 تا 93 به هیچ وجه حاضر به انجام این روش درمانی نیست. و جالب تر اینکه پزشکان متخصص مراکز در مانی که مراجعه شد مثل مرکز ابن سینا هیچ اشاره و توصیه ای به انجام داپلر بیضه ها و یا احتمال واریکوسل نداشتند. با تشکر و امتنان
مشاهده پاسخ دکتر
161
بیضه نزول نکرده نوزاد

با سلام خدمت دکتر عزیز ،
پشر بنده به تازگی بندیا اومده و ۵ روز داره گفتن باید به خاطر عدم نزول بیضه هاش ببریم پیش دکتر ارولوژی ، وقتی رفتیم پیش دکتر بدون معاینه کفت باید تا ۶ ماهگی صبر کنیم تا اگر پایین نیومد اونوقت عمل کنیم . خواستم بدونم الان ما باید چه اقدامی انجام بدیم ؟
مشاهده پاسخ دکتر
162
باسلام وعرض خسته نباشید من یه مدتیه زیر نظر پزشک قرص ریتالین مصرف میکنم .تو اینترنت خوندم که باعث کاهش حجم بیضه ها میشه.میخواستم نظر شمارو بدونم که آیا ادامه بدم یا قطعش کنم ممنون

P .wf:
باسلام وعرض خسته نباشید
من یه مدتیه زیر نظر پزشک قرص ریتالین مصرف میکنم .تو اینترنت خوندم که باعث کاهش حجم بیضه ها میشه.میخواستم نظر شمارو بدونم که آیا ادامه بدم یا قطعش کنم
ممنون
مشاهده پاسخ دکتر
163
درد بيضه

باسلام
من واريكسل چپ داشتم الان تقريبا ١هفته هست عمل كردن قبل عمل زياد درد نداشتم ولي الان كه عمل كردم سرپا كه وايسم ١وقتايي هم خود به خود بيضم تير ميكشه درد ميگيره،ايا طبيعيه و رفع ميشه بايد چكار كنم

با تشكر
مشاهده پاسخ دکتر
164
باسلام در ابتدا بگویم که هیچ وقت دست به معاینه بیضه ام نزده ام. حدود یک هفته است که ناخاسته متوجه شدم یک چیز سفت بروی بیضه ام هست باتحقیقات در اینترنت ومعاینات یکسری کارها انجام دادم که فهمیدم این چیز روی بیضه جدا از آن و مابین انتهای لوله ها و بیضه است

Mohammad:
باسلام در ابتدا بگویم که هیچ وقت دست به معاینه بیضه ام نزده ام. حدود یک هفته است که ناخاسته متوجه شدم یک چیز سفت بروی بیضه ام هست باتحقیقات در اینترنت ومعاینات یکسری کارها انجام دادم که فهمیدم این چیز روی بیضه جدا از آن و مابین انتهای لوله ها و بیضه است و با نور قوی چراغ قوه از آن عبور میکند موقه فشار دادن مانند دیگر نقاط بدن واکنش نشان داده و کمی درد احساس میکنم.آقای دکتر این چیه .طبیعیه؟؟ خوابو خوراک ندارم از ترس
مشاهده پاسخ دکتر
165
درد بیضه

سلام آقای دکتر من سونوگرافی کردم و معلوم شد وریدی با قطر حداکثر سه میل در دو بیضه مشاهده شده آیا نرماله؟! و دوم اینکه آیا پوشیدن لباس های تنگ و جذب یا کمر بند و گن لاغری ک به ناحیه ی شکم فشار میآورد ضرر دارد!؟! ممنون مشاهده پاسخ دکتر
166
درد و ورم بیضه چپ

با سلام خدمت آقای دکتر بنده جوان ۱۹ساله ای هستم که در فوتبال بیضه چپم ضربه خورد و درد شدید و ورم داشت به طوری که دو برابر دیگری شده بود بعد از دو روز از حادثه به دکتر مراجعه کردم که برایم سو نوگرافی نوشتند و با معاینه گفتند که کمی عفونت کرده. از آلتم هم ترشحات خیلی کم زرد رنگ خارج میشود ایشان فعلا قرص ترنسید۲۵۰وداکسی سایکلین۱۰۰نوشتند و گفتند سه روز دیگر برای معاینه مجدد بروم. آقای دکتر من خیلی ترسیدم آیا این اقدامات کافیست یا خیر مشاهده پاسخ دکتر
167
بیضه نزول نکرده

سلام آقای دکتر.من 30سالم هست .مادر زایی بیضه سمت راستم نزول نکرده دوبارجراحی کردم ولی هنوز داخل کیسه بیضه نیومده وپنج ساله ازدواج کردم بچه دارنشدم آزمایش اسپرم دادم صفر بود.ازبیضه هام نمونه برداری کردن داخل بیضم نطفه بود.دوبار ای وی اف انجام دادیم منفی شد.بعضی وقتا تونزدیکی توارضا شدنم ازطرف بیضه تزول نکرده درد بسیار شدیدی دارم باید چیکار کنم میخواد بیضه رو با جراحی خارج کنم یا نه.لطفا راهنمایی کنیدممنون مشاهده پاسخ دکتر
168
درد در بیضه سمت چپ و زیر شکم

درد در بیضه..سمت چپ و زیر شکم به صورت ناگاهی ..نشسته روی.صندلی درد به مدت3دقیقه..
الان.دردی ندارم... ولی احساس کوفتگی میکنم
مشاهده پاسخ دکتر
169
بیضه

سلام دکتر جان
من هرموقع تحریک میشم بیضه هام درد میگیره یه بار سمت راست - یه بار سمت چپ ؟

نظر شما چیه ؟
مشاهده پاسخ دکتر
170
بیضه نزول نکرده

mgh:
mgh:
سلام آقای دکتر ممنون از پاسخ به سوال قبلی من 43 سال دارم و دارای یک فرزند هستم در معاینه جدید توسط ارولوژ ژیست دکتر به گفت شما یک بیضه نزول نیافته سمت راست دارید و باید جراحی شوید و آزمایش خون و سونوگرافی جدید نوشته که پیوست کردم. جواب آزمایش هنوز آماده نیست. آیا فتق و این مشکل بیضه هر دو با هم هستند من یکم نگرانم لطفا به من زودتر وقت ویزیت بدهید ممنون
مشاهده پاسخ دکتر
171
Ahmad: سال 93 عمل واریس داشتم چند وقته احساس سنگینی وتیر کشیدن در بیضه چپ دارم

سال 93 عمل واریس داشتم چند وقته احساس سنگینی وتیر کشیدن در بیضه چپ دارم مشاهده پاسخ دکتر
172
واريكوسل و پايين بودن مورفولوژي

من واريكوسل گريد ١ در سمت چپ دلرم به همراه يك كيست اسپرماتوسل .تست اسپرم دادم مورفولوژي ٣ بود .ميخواستم ببينم راه درمان چيه؟چيكار بايد بكنم ؟! مشاهده پاسخ دکتر
173
درد بیضه راست

Saeed:
سلام دکترکرمی. من چند جلسه اومدم خدمتتون سونوگرافی و آزمایش خون و ادرار نوشتید آزمایش خون وادرار خوب بود تو سونو نوشته بود احتمال سنگ حالب وجود دارد و شما گفتید سی تی اسکن انجام بدید که اونم انجام دادم ولی تو سی تی اسکن هم جوابش خوب بود و نوشته سنگ مشاهده نشد. پیش شما اومدم گفتید مشکلی نیست ولی سوال من اینه که من همچنان درد در ناحیه بالای بیضه راست دارم و ادرارم هم آنچنان فشار خوبی نداره و کمه و گاهی هم دوشاخه میشه من چیکار کنم؟ ممنون
مشاهده پاسخ دکتر
174
جراحي واريكوسل

با سلام
مي خواستم بپرسم
آيا در انجام جراحي واريكوسل، تمام وريدهاي بيضه بسته ميشن يا فقط وريد گرفتار بسته ميشه؟

و اگه همه بسته ميشن، درناژ وريدي بيضه چطوري انجام ميشه؟

سوال دوم:
آيا بعد جراحي واريكوسل احساس سنگيني و خستگي بيضه كه قبل جراحي بوده، رفع ميشه؟
مشاهده پاسخ دکتر
175
افقی بودن بیضه سمت راست

سلام چند وقته متوجه شدم بیضه سمت راستم به صورت افقی هستش وگاهی یکم درد هم داره یه چند روز کشاله ران من هم یکم درد میکرد مثل گرفتکی بود بیضه راستم پاین تر از بیضه چپ قرار داره به همراه گاهی یه درد مبهم مشاهده پاسخ دکتر
176
نبودبیضه

میخاستم بدونم یکی ازبیضه هام 10سال پیش دردگرفت والان یک بیضه دارم آیاواسه باروری مشکلی داره مشاهده پاسخ دکتر
177
مشاوره ....

سلام آقای دکتر ..جوانی هستم بیست ساله و با بیماری UDT مواجهه شده ام مهر ماه همین سال جاری لاپاراسکوپی کردم و با روش ارکیوپکسی دوتا بیضه که داخل شکمم بودن خارج کردن و بالاتر کیسه بیضه گذاشته اند که برای انجام معاینات پزشکی و سونگرافی در دسترس باشند قبل جراحی آزمایش اسپرم دادم و نتیجه آن صفر بود است آقای دکتر بنده دوتا سوال دارم یک آیا این بیضه ها رشد میکنند و تولید اسپرم میکنند 2 چرا الان که چندماه از جراحی میگذرد ارضا میشوم در آلت تناسلی ام و کیسه بیضه خالی احساس درد زیاد میکنم و شاید یکی دو ساعت این درد داشته باشم ممنون میشم جواب بدید مشاهده پاسخ دکتر
179
بيضه

با سلام ، چند ماهه كه توي لوله هاي متصل به بيضه چپم غده هاي قابل لمس به وجود اومده كه اولي از همه بزرگتر و پشت سريهاش كوچكتر هستند و هم در پايين و هم در بالاي بيضه وجود دارند كه سفت نيستند ولي اندازه شون اندازه نخود ، مي خواستم خدمت اقاي دكتر بپرسم كه چه مريضي دارم و چطور درمان كنم ؟ مشاهده پاسخ دکتر
180
بیضه

سلام آقای دکتر و ممنون از لطف شما من 65 سال دارم سال گدشته بیضه سمت راستم بزرگ شده بود که با مراجعه به بیمارستان عمل هیدروسل بر روی هر دو بیضه انجام دادند و دو ماه بعد از عمل مجدا به بیمارستان رفتم و دکتر پس از معاینه کفتند که مشگلی نیست ولی اخیرا که حدود یکسال می گدرد گاهی اوقات احساس درد بسیار خفیفی از ناحیه بیضه احساس می شود که موجب نگرانی ام شده ممنون می شوم از راهنمایی شما مشاهده پاسخ دکتر
181
بیضه

با عرض سلام و خسته نباشید
بسیار ممنون و سپاسگزارم بابت پیگیری سوالات پرسیده شده و پاسخ شما.
جناب آقای دکتر من دو بار از شما سوال پرسیدم (کدz96xf228870) .
سوالم این بود که من بیضه راستم را در کودکی به علت عدم نزول عمل کرده ام و در داخل کیسه بیضه قرار گرفته و شما پاسخ دادید که چون عمل کرده اید جای نگرانی نیست ولی مشکل اصلی من کوچک ماندن این بیضه و عدم رشد آن است و این مساله به شدت روی من و رفتارهایم تاثیر گذاشته و الان 2ساله که قصد ازدواج دارم و همه شرایط رو هم دارم ولی نمیدونم که این مساله رو : کوچک بودن بیضه ام را چکار کنم و چگونه بیانش کنم و دیگه خسته شدم.
اگر میشه به این سوالم پاسخ بدید که ایا راه حلی برای رشد و بزرگ شدن بیضه ام هست تا به اندازه طبیعی بیضه چپم برسد.
من بابت سوالاتم و طولانی شدن آنها معذرت میخوام و تنها کاری که از دستم بر میاد اینه که دعاتون کنم.
به حق شاه مردان علی ع هر جا هستید در پناه حق تعالی باشید و خدواند یاریگر شما در زنگیتان باشد و عاقبت بخیر بشید.
مشاهده پاسخ دکتر
182
سلام درد بيضه دارم ٢سال پيش عمل واريكسل انجام دادم ولي بازم درد دارم سونوگرافي هم كردم ولي چيزي نبود كلافه شدم چي كار كنم دكتر

سلام درد بيضه دارم ٢سال پيش عمل واريكسل انجام دادم ولي بازم درد دارم سونوگرافي هم كردم ولي چيزي نبود كلافه شدم چي كار كنم دكتر مشاهده پاسخ دکتر
183
واریکوسل

با سلام
پس از گذشت سه سال از ازدواج و به دلیل تحرک 10 درصد و تعداد حدود بیست میلیون اسپرم قادر به باروری نمی باشم. اکنون دکتر تشخیص واریکوسل سمت چپ داده و می خواهم عمل کنم. حضرتعالی کدام نوع عمل واریکوسل را برای بنده پیشنهاد میکنید، در ضمن از انجام عمل باز و سنتی هم وحشت دارم.
با تشکر
مشاهده پاسخ دکتر
184
درد بیضه

با عرض سلام خدمت دکتر من مدتی هست در بیضه چپ و راستم احساس درد میکنم به طوری که مدتی بیضه چپم و مدتی بعد راستم شروع به درد خیلی کم ولی ازاردهنده است گاهی اوقات هم هیچ کودمش درد نمیکنم خیلی ممنون مشاهده پاسخ دکتر
185
واریگوسل ساب کلینیکال

با سلام وخسته نباشید خدمت آقای دکتر عزیز ببخشید آقای دکتر من وایگوسل ساب کلینیکال دارم که با سونو مشخص ولی با معاینه قابل دیدن نیست لطفاراهنمایم کنید باید عمل کنم یانه در آینده بیشتر میشه می تونم برم نظام لطفا جوابم رو بدید مشاهده پاسخ دکتر
186
کوچک بودن بیضه

سلام آقای دکتر من 32 ساله و مجرد هستم ولی احساس میکنم که بیضه هام خیلی کوچک هستن؟ اندازه بیضه در حدود 2 سانت مشاهده پاسخ دکتر
187
بعد از نعوذ طولانی مدت ، بیش از یک ساعت ،درد شدیدی در قسمت بیضع ها احساس میکنم ،میخواستم بدونم دلیلش چیه ؟ و آیا خطری داره؟ در ضمن بیس روزه پیش عمل واریکوسل دو طرفه انجام دادم ...با تشکر .لطفا واضح توضیح بدین برام..ممنونم...

بعد از نعوذ طولانی مدت ، بیش از یک ساعت ،درد شدیدی در قسمت بیضع ها احساس میکنم ،میخواستم بدونم دلیلش چیه ؟ و آیا خطری داره؟ در ضمن بیس روزه پیش عمل واریکوسل دو طرفه انجام دادم ...با تشکر .لطفا واضح توضیح بدین برام..ممنونم.. مشاهده پاسخ دکتر
188
برآمدگی و درد بیضه

با سلام
من مدتیه که در بیضه چپم که در تصویری که فرستادم سمت راسته احساس درد خفیف و ضعف دارم و روی اون برآمدگی هایی هم به وجود اومده میخواستم ببینم این چه عارضه ایه
لطفا راهنماییم کنید
مشاهده پاسخ دکتر
189
درمورد بيضه

دكتر سلام و عرض ادب اينجانب ٣٥سال سن دارم و متاهلم و يه دختر هم دارم
ولي يكي از بيضه هام پايين هست يكي فكر كنم با توجه به ازمايشاتم بالا تو پرده هست تا الانم هيچ اذيتم نكرده ايا توشهرستان خيلي كوچك عمل كنم بيادش پايين و اين بيضه پايين بياد كارايي داره يا از بين رفته ديگه ممنونم راهنماييم كنيد از طريق اين ايميل ممنونم
مشاهده پاسخ دکتر
190
عدم پاسخ به سوال

با عرض سلام و وقت بخیر مجدد.
آقای دکتر عزیز من چند روز پیش سوالی رو در خصوص بیضه نزول نیافته ای که در 8سالگی عمل کردم ولی کوچک مانده و رشد نکرده پرسیدم و گفتم که وضعیتم چطوره و چه باید بکنم ، و بیصبرانه منتظر پاسخ شما بودم اما چرا جواب ندادید
طور خدا پاسخ بدید.
مشاهده پاسخ دکتر
191
تنبلی بیضه

سلام اقای دکتر
اقای دکتر من تنبلی بیضه دارم میخواستم بدونم چه روشی برای درمان ان میتونید به من پیشنهاد بدهید
با تشکر
مشاهده پاسخ دکتر
192
سللم دكتر جان بنده بعداز هشت ماه برداشت يك بيضه در رابطه به سمينوما و چهارده جلسه پرتو درماني چند روز پيش ازمايش اسپرم دادم كا تعداد اسپرمم خيلي كم وتحرك صفر داشته اين مشكل من حل خواهد شد يا نه چون ميخام بچه دار شوم هر چند دو تا فرزندم دارم با تشكر فراوان

سللم دكتر جان بنده بعداز هشت ماه برداشت يك بيضه در رابطه به سمينوما و چهارده جلسه پرتو درماني چند روز پيش ازمايش اسپرم دادم كا تعداد اسپرمم خيلي كم وتحرك صفر داشته اين مشكل من حل خواهد شد يا نه چون ميخام بچه دار شوم هر چند دو تا فرزندم دارم با تشكر فراوان مشاهده پاسخ دکتر
194
سلام خدا قوت دکتر جان بنده سونوگرافی دادم گفتن به خاطر عفونت بیضه ام آب جمع کرده بعداز خوردن انتی بیوتیک معده درد می گرفتم حالا دیگه دکتر نرفتم. البته قبلا واريکوسلم رو عمل کردم چپم بود ، نمی دونم الان چیکار کنم من دوساله صاحب پسری شدم با کمک عمل میکرو ،ا

سلام خدا قوت دکتر جان بنده سونوگرافی دادم گفتن به خاطر عفونت بیضه ام آب جمع کرده بعداز خوردن انتی بیوتیک معده درد می گرفتم حالا دیگه دکتر نرفتم. البته قبلا واريکوسلم رو عمل کردم چپم بود ، نمی دونم الان چیکار کنم من دوساله صاحب پسری شدم با کمک عمل میکرو ،الان دقیقا همان دوسال هست که این تورمی رو دارم .شما جواب دادیم که سونو براتون بفرستم آیا دکتر عمل باید کنم اسم قرصم هست افلوکساسين 300ميلي گرم مشاهده پاسخ دکتر
195
اسپرم

سللم دكتر جان بنده بعداز هشت ماه برداشت يك بيضه در رابطه به سمينوما و چهارده جلسه پرتو درماني چند روز پيش ازمايش اسپرم دادم كا تعداد اسپرمم خيلي كم وتحرك صفر داشته اين مشكل من حل خواهد شد يا نه چون ميخام بچه دار شوم هر چند دو تا فرزندم دارم با تشكر فراوان مشاهده پاسخ دکتر
196
وجود كلسيفيه در بيضه

سلام و عرض ادب ، طي ازمايش سونوگرافي كه داشتم ، وجود كلسيفيه ٣ ميليميتري در بيضه تشخيص داده شد ، معني ان چيست و راه درمانش چي مي باشد
چند تصوير از ازمايش خود را براي شما مي فرستم
ممنون
مشاهده پاسخ دکتر
197
با سلام و خسته نباشی خدمت دکتر گرامی بنده 25 سالمه و سالیان طولانی خودارضایی میکنم مواقعی که نمیتونم ارضا بشم درد زیادی در قسمت بیضه هام دارم و گاهی سوزش در الت تناسلیم از شما خواهشمندم راهی در مقابل بگذارید باسپاس فراوان

バイオレット:
با سلام و خسته نباشی خدمت دکتر گرامی

بنده 25 سالمه و سالیان طولانی خودارضایی میکنم
مواقعی که نمیتونم ارضا بشم
درد زیادی در قسمت بیضه هام دارم و گاهی سوزش در الت تناسلیم

از شما خواهشمندم راهی در مقابل بگذارید
باسپاس فراوان
مشاهده پاسخ دکتر
198
درد بیضه

سلام آقای دکتر . من گلاسکو زندگی میکنم و سال ۸۷ در ایران واریکوسل دوطرفه عمل کردم و هرچیز خوب بود تا این که ۱۷ روز پیش در رابطه جنسی خیلی انزال را به تاخیر انداختم و درد زیادی در ناحیه هر دو بیضه پیدا کردم .
وقتی در حال رانندگی هستم دردم زیاد میشه و کمربند به شکمم فشار میاره . در همون ناحیه عمل بیضه چپ درد دارم .
البته درجه واریسم سمت راست دو بود و چپ سه .
دکتر عمومی چند روز پیش رفتم معاینه کرد گفت مشکلی نیست و قرص ناپروکسین داد و گفت نوبت سونوگرافی را میفرستیم در خونه با پست . باشگاه بدنسازی هم هر روز میرم شیش روز در هفته و شیش روز کار میکنم .
سوالم اینه که 1 ممکنه واریس گرفته باشم؟ 2 مرخصی بگیرم به مدت و باشگاه را هم یه مدت تعطیل کنم ممکنه درست بشه؟
ممنون میشم اگه جواب بدید . البته میدونم سونوگرافی باید بکنم تا همه چیز مشخص بشه .
در برکت خداوند باشید .
مشاهده پاسخ دکتر
199
مشاهده لکه سفید زیر پوست بیضه

سلام،من امروز یه لکه یا یه توده به اندازه 5 میلی متر زیر پوست بیضه راستم مشاهده کردم، این لکه روی بیضه جابجا میشه و با دست زدن حرکت میکنه ،حتی بعضی وقت ها گم میشد.درد نداره
بیشتر از 6 ماه هست که زمان ادرار سوزش دارم،البته باید بگم که سنگ کلیه هم دارم
خواهش میکنم راهنمایی کنید ،این لکه سفید چی میتونه باشه؟؟؟؟؟؟؟
تشکر
مشاهده پاسخ دکتر
200
ببخشید آقای دکتر پسری 25هستم ونسبتا چاق. هر از گاهی مثلا از چندین هفته تا چندین ماه .دچار درد خفیف بیضه ی سمت چپ میشوم.که این درد گاهی از چند ساعت تا یک روز ادامه دارد و بعد کامل خوب میشود. علت این چه میتواند باشد و درمانش؟واینکه مدتی هم هست که یک مقدار

بخشید آقای دکتر پسری 25هستم ونسبتا چاق. هر از گاهی مثلا از چندین هفته تا چندین ماه .دچار درد خفیف بیضه ی سمت چپ میشوم.که این درد گاهی از چند ساعت تا یک روز ادامه دارد و بعد کامل خوب میشود. علت این چه میتواند باشد و درمانش؟واینکه مدتی هم هست که یک مقدار دچار تکرر ادرار هم هستم که بیشتر احساس میکنم مثانه ام کامل تخلیه نمیشه. آزمایش خون هم انجام دادم مشکلی نبود. مشاهده پاسخ دکتر
201
درد بیضه ها و ناحیه ی انتهایی شکم

با سلام خدمت جناب دکتر
بنده 22 سالمه و مجردم. هر از چند مدتی درد نسبتا شدیدی در ناحیه بیضه ها و به دنبال آن ناحیه پایینی شکم و بالای آلت احساس میکنم. خودم حس میکنم کیسه بیضه سفت میشه و بالا میاد و فضا برای بیضه ها تنگ میشه. بعد از گذشت مدت زمانی خودبخود این درد فروکش میکنه.تا الان هم هیچ وقت خود ارضایی نکردم.
به نظر شما علت این درد چی مسائلی میتونه باشه؟
پیشاپیش ممنون از پاسخ شما
مشاهده پاسخ دکتر
202
درد بيضه چپ درد در كشاله ران چپ

ايا عفونت پروستات به درد بيضه چپ مربوط ميشود
من سي و دو سال دارم و واريكسل ندارم
طبق سونوگرافي كه قبلا دكتر ديده است تشخيص التهاب پروستات و عفونت ان بوده است به مدت سه هفته قرص ژلوفن به همراه افلوكساسين خوردم دردم كمي بهتر شد ولي تا قرص را قطع ميكنم دوباره درد شروع ميشود
خواهش ميكنم به دادم برسيد
ايا درمان دارد
خيلي ممنونم
مشاهده پاسخ دکتر
203
نحوه اندازه گیری حجم بیضه

آیا امکان سنجش حجم بیضه توسط خود شخص برای اطمینان از سایز طبیعی وجود دارد؟ مشاهده پاسخ دکتر
204
ورم پشت بیضه چپ واضافه شدن زائده به بیضه

بنده چند سال قبل بعد از اینکه از هوای سرد به خونه رفتم سپس به حمام رفتم بیضه ام را اصلاح کردم بعد آن شستشو مشغول شدم بعد از خروج از حمام بیضه چپ افتاده است مادر اجازه رفتن به دکار را نمی دهد و میگوید مشکلی نیست چند روزی درد شدید داشتم ولی مادر بزرگم نافم را برداشت و درد خوب شد ولی همچنان شکل ترم کرده زیرش باقیست.دردی هم ندارد نکرد ادرار یا سایر موارد وجود ندارد مشاهده پاسخ دکتر
205
درد بیضه

من پسری ۱۷ساله ام مدتی هست حدود ۱ سال که بیضه سمت چپم معمولا وقتی که خودارضایی میکنم درد میگیره و احساس سرما میکنم و وقتی با دستام بیضه هامو میگیرم دردش کم میشه علتش چیه؟ میشه براتون عکس ارسال کنم تا بهتر مشخص بشه چون خودم احساس میکنم که بیضه هام کوچک تر از حالت طبیعیش اند. مشاهده پاسخ دکتر
206
درد در بیضه سمت چپ

سلام آقای دکتر

من الان چند ماهی هست گاهی دردی از سمت چپ بدنم (بیشتر کنی بالاتر از آلت و زیر شکم شروع میشه) به سمت بیضه چپم احساس میکنم. گاهی شدید میشه گاهی اروم.

می خواستم بدونم نظرتون چی؟
من خارج از ایدان زندگی میکنم و به پزشک عمومی اینجا هم مراجعه کردم ازم تست ادرار گرفت و گرسید آیا ترشحاتی دارم یا نه. و گفت چیز مهمی نیست اما همچنان درد هست.

ممنون
مشاهده پاسخ دکتر
207
کوچک شدن بیضه

سلام
42 ساله هستم وسال 90 بدلیل مشکل فتق به تشخیص پزشک که محل آن سمت راست بالاتر از الت تناسلی بود جراحی انجام دادم بعد از جراحی متوجه شدم که اندازه بیضه ها کوچکتر شده و در حالت نعوض بیضه ها بطرف بالا و یا پشت آلت قرار گرفته و ایجاد نارحتی می کنند به پزشک جراح مراجعه کردم و سنوگرافی انجام شد و جواب سنوگرافی مطرح شد اندازه بیضه از اندازه نرمال کوچکتر است ولی از نظر پزشک مشکل خاصی نبود. ولی بنظر من بیضه ها کوچکتر شده اند ممنون
مشاهده پاسخ دکتر
208
با سلام خدمت دکتر عزیز اینجانب 31 سال سن دارم و نزدیک به سه ماه میباشد که بیضه سمت چپم درد خفیفی پیدا کرده که ناگفته نباشه که قبل از سه ماه به بیضه هام لگد خورد ودرد شدیدی داشت والان بیضه سمت چپ درد کمی وخفیفی دارد و هر از چند گاهی هم بغل بیضه هام ران ها

با سلام خدمت دکتر عزیز اینجانب 31 سال سن دارم و نزدیک به سه ماه میباشد که بیضه سمت چپم درد خفیفی پیدا کرده که ناگفته نباشه که قبل از سه ماه به بیضه هام لگد خورد ودرد شدیدی داشت والان بیضه سمت چپ درد کمی وخفیفی دارد و هر از چند گاهی هم بغل بیضه هام ران ها هم احساس درد خفیفی دارم مثل کشیدگی رگها میخواستم بپرسم مشکل از جای دیگست یا ناشی از ضربه که خورده و بیشتر که خودم معاینه کردم قسمت ایپدیدیم درد داره .خواهشمندم راهنمایی نمایی مشاهده پاسخ دکتر
209
سلام و خسته نباشي خدمت دكتر بزرگوار سوال بنده در رابطه با تومور بيضه هستش بنده هشت ماه پيش به علت تومور بيضه سمينوما كلاسيك مورد برداشت و پرتو درماني قرار گرفتم ولي بنده در مرحل يك بيماري بودم الانم وضعيتم خوبه هر چند ماه به دكتر انكولوژي جهت

سلام و خسته نباشي خدمت دكتر بزرگوار سوال بنده در رابطه با تومور بيضه هستش بنده هشت ماه پيش به علت تومور بيضه سمينوما كلاسيك مورد برداشت و پرتو درماني قرار گرفتم ولي بنده در مرحل يك بيماري بودم الانم وضعيتم خوبه هر چند ماه به دكتر انكولوژي جهت معاينه مراجعه ميكنم با توجه به تجربات جنابعالي دكتر جان بنده از اين مريضي تموم شدم؟؟ مشاهده پاسخ دکتر
210
با سلام جوانی 28 ساله متاهل دو روز است که بیضه هام درد دارند

البته الان بیضه چپ ورم کرده و احساس میکنم بزرگتر از بیضه راست شده مشاهده پاسخ دکتر
211
رگهای خونی در بیضه

با سلام چند مدتی است روی رگهای بیضه چپم رگهای خونی مشاهده شده است میخواستم بدانم علتش چیست در ضمن در دوران کودکی واریکوسل داشتم همین بیضه چپ که عمل جراحی شده است و میخواستم بدانم این رگهای خونی مشکلی دارد ؟؟؟ مشاهده پاسخ دکتر
212
کوچکی بیضه

با سلام
حدود ۵ ۶ سالی خودارضای دارم.چندین بار سعی بر ترک کردم ولی نشد الان مصمم تر دارم ترک میکنم.
بیضه سمت چپم کوچیکتر شده و پوست شل و ول.پوست بیضه سمت راستم کمی حالته پیچ پیچی دارد ولی چپی اصلا.خیلی از عوارضاشو میبینم.ایا من عقیم شدم ایا راه درمانی وجود دارد لطفا کمکم کنین
مشاهده پاسخ دکتر
213
علت ایجاد توده های کلسیفی در بیضه و نحوه درمان ان

3سال پیش عمل واریکوسل انجام دادم به تازگی دردی در بیضه چپ احساس کردم بعد از سونو دکتر تشخیص وجود توده های کلسیفی در بیضه را دادند میخواستم علت ایجاد این توده ها و نحوه درمان ان ویا برطرف کردن درد در بیضه چپم را بدانم چون به هنگام ورزش و یا کار عملکرد بدی دارم مشاهده پاسخ دکتر
214
افقی بودن بیضه

سلام آقای دکتر مرد 42 ساله ای هستم که به صورت اتفاقی متوجه شدم که بیضه سمت چپم افقی شده و همچنین به نظر خودم رنگ پوست بیضه در سمت چپ هم تیره تر شده . آیا مشکلی برایم ایجاد نخواهد شد ؟ مشاهده پاسخ دکتر
215
درد شدید بیضه

سلام خسته نباشید
اقای دکتر من ب مدت طولانی خودارضایی انجام میدادم چند باری اقدام ب ترک ان کردم ولی بعد از گذشت ی زمانی درد شدید بیضه ها منو مجبور ب خودارضایی کرد تا دردم فروکش کنه
الان دوباره اقدام ب ترک کردم و تصمیمم جدی هست
ولی بعد از گذشت یک هفته درد بیضه هام ب شدت شروع شده و هر روز بدتر میشه
الان 4 روز از روزی ک درد گرفته گذشته ب قدری درد دارم ک ب زور کمرم را صاف نگه میدارم
مطمین هستم اگر اسپرم های بدنم رو خالی کنم درد بیضه ها کمتر از یک روز خوب میشه
بهم راه حل بدید
با تشکر
مشاهده پاسخ دکتر
216
لاپاراسکوپی

سلام آقای دکتر، عمل لاپاراسکوپی جز بیمه حساب میشه؟ هزینه اش تقریبا چقدر در میاد؟شما کدوم بیمارستان عمل انجام میدین مشاهده پاسخ دکتر
217
واریکوسل

سلام خدمت آقای دکتر
من پسری بیست و چهار ساله هستم که ده روز پیش درد کشاله ران داشتم پس از مراجعه به اورژانس بیمارستان متخصص طب درخواست سونوگرافی کرد که جواب سونوگرافی عادی واریکوسل گرید یک سمت راست و گرید دو سمت چپ نشان داده شده، با توجه به شغل بنده که نظامی هستم عمل هم از لحاظ استراحت و بعد از عمل مشکل است، آیا روش زالو درمانی تاثیر دارد؟ بغیر از جراحی چه روشی های دیگر مانند لیزر و...هست؟ هزینه اش بطور میانگین چقدر می شود؟ خیلی سپاس گزارم
مشاهده پاسخ دکتر
218
سرطان بیضه

سلام.آقای دکتر من سه یا چهار سالی میشه که فهمیدم‌ یه توده در بیضه ی راستم وجود داره ولی جدی نگرفتم،الان چند وقتی میشه که تو اینترنت در باره سرطان بیضه خوندم و حالا نمیدونم که سرطان بیضه دارم یا‌نه.اصلا هم درد نداره.به نظرتون من سرطان بیضه دارم یا نه؟
و اینکه سرطان بیضه یا هر اختلالی در بیضه ها میتواتد باعث لاغری شود؟
اگر باید به پزشک مراجعه کنم لطفا یک متخصص خوب در اردبیل را معرفی کنید.
ممنون،منتظر جوابتون هستم.سپاس
مشاهده پاسخ دکتر
219
با عرض سلام بنده زیر آلتم رگی دارم و الان دیدم این رگ کاملا سیاه هست دلیلش چیه؟

با عرض سلام
بنده زیر آلتم رگی دارم و الان دیدم
این رگ کاملا سیاه هست
دلیلش چیه؟
مشاهده پاسخ دکتر
220
با سلام. بیضه های بنده نزول نکرده و پس از معاینه توسط پزشک امروز متوجه کوچکی انها شدم.33سالمه و متاهلم و یکسال ازدواج کرده ام و به مدت 3ماه اقدام به بارداری کرده ایم اما هنوز نتیجه نگرفته ایم.

با سلام. بیضه های بنده نزول نکرده و پس از معاینه توسط پزشک امروز متوجه کوچکی انها شدم.33سالمه و متاهلم و یکسال ازدواج کرده ام و به مدت 3ماه اقدام به بارداری کرده ایم اما هنوز نتیجه نگرفته ایم. مشاهده پاسخ دکتر
221
سلام من 24سالمه،حدود یکی 2 سالی میشه زیر آلت، داخل کیسه بیضه ، غده کوچکی رو با دست احساس میکنم به خوده بیضه متصل نیست، قبلا بزرگ تر بود. درد بیضه ندارم بیشتر گرفتگی هست مثله گرفتگی عضلات یا مثله خواب رفتن،که وقتی به غده دست بزنم یا شکمم سفت باشه یا دیر دس

سلام من 24سالمه،حدود یکی 2 سالی میشه زیر آلت، داخل کیسه بیضه ، غده کوچکی رو با دست احساس میکنم به خوده بیضه متصل نیست، قبلا بزرگ تر بود. درد بیضه ندارم بیشتر گرفتگی هست مثله گرفتگی عضلات یا مثله خواب رفتن،که وقتی به غده دست بزنم یا شکمم سفت باشه یا دیر دستشویی برم این گرفتگی رو احساس میکنم، احساس میکنم بیضه سمت چپم بالاتر از بیضه سمت راستم هست موقعی که شکمم سفت باشه یا اسپرم خارج شده باشه مشخص هست که بیضه چپ بالاتر قرار گرفته.
بعد از دستشویی هم مقداری ادرار از من خارج میشه مقدارش کمه در حد چند قطره همیشگی هم نیست.
ی توده گوشت هم بیرون از مقعد و چسبیده به مقعد دارم که قبلا بزرگ میشد مثله زگیل سفت میشد و سرش باز میشد و خون ریزی داشت الان فقط بزرگ و کوچیک میشه خون ریزی نداره اگه ی موقع لب های داخلی مقعد زخم باشن یا لب بیرونی زخم بشه و ترک برداره خون ریزی دارم.
داخل مقعد سمت چپ هم ی گوشت قابل لمس هم دارم.
از دبیرستان مشکل ترش کردن معده و یبوست داشتم
فاویسم هم هستم
میخاستم ببینم مشکل من چی هستش واریکوسل و فیستوله؟؟ ممنون میشم راهنماییم کنید با تشکر
مشاهده پاسخ دکتر
222
با سلام دکتر من بیضه سمت چپم حدود 1.5سانت پایین و عقب تر از بیضه سمت راستم هست میشه بدونم دلیلش چیه متاسفانه 7 سال است ک خود ارضایی میکنم الان 20 سالمه و از اول راهنمایی اولین باری بود ک منی ازم خارج شد دلیل پایین بودن بیضم بیماری حاصی است یا اقیم شدم؟

با سلام دکتر من بیضه سمت چپم حدود 1.5سانت پایین و عقب تر از بیضه سمت راستم هست میشه بدونم دلیلش چیه
متاسفانه 7 سال است ک خود ارضایی میکنم الان 20 سالمه و از اول راهنمایی اولین باری بود
ک منی ازم خارج شد
دلیل پایین بودن بیضم بیماری حاصی است یا اقیم شدم؟؟؟
مشاهده پاسخ دکتر
223
درد بیضه

سلام
با عرض ادب و احترام و خسته نباشید، می خواستم بگم من وقتی دست به بیضه هام ( تخم هام) می گذارم و آرام فشار میدم که تست کنم کمی درد می کند باید چه کار کنم
مشاهده پاسخ دکتر
224
پروستات

با سلام اقای دکتر کرمی چند وختی میشه که خود بخود جنب نمیشم یعنی در صورتی که رابطه نداشته باشم تا مدت طولانی جنب نمیشم.میخاستم بدونم مشکل چیه مشاهده پاسخ دکتر
226
درد خفیف ولی آزاردهنده در 3 روز اخیر

با سلام
مختصر:
درد خفیفی ولی آزار دهنده گاهی در ناحیه ای که 5 سال پیش آپاندیسم رو عمل کردم و گاه در ناحیه راست بیضه در این 3 روز اخیر پشت سر هم احساس می کنم که در هنگام دراز کشیدن یا بلند شدن و یا ایستادن چند دقیقه ای گاه درد از حالت خفیف کمی شدیدتر هم می شود ولی باز خفیف می شود و میزان درد یکسان نیست ولی تو این مدت همیشه بوده

توضیح بیشتر:
هیچ ضربه ای به جایی نزدم و بعد از این که حمام کردم دقیق نمی دونم چه موقعیش بود (اواسط یا بعد از حمام) احساس کردم سمت بیضه هام درد خفیف آزار دهنده دارم که البته قبلا هم خیلی به ندرت یه درد خفیف داشتم که با جابجا کردن و تغییر بیضه هام حل می شد ولی اینبار جواب نداد و درد تداوم داشته بعد از اون سریع مضطرب شدم و ترسیدم و بعد حسابی عرق کردم و بعد کمی لرز کردم ولی به تب کردن نرسید منتهی این درد در دو ناحیه ای که گفتم همچنان هست

خواهشا بهم بگید که مشکلم چی هست.
باید چیکار کنم ، آیا می تونم با رعایت کردن مواردی و پیش گرفتن روندی، درد رو درمان کنم.
مشاهده پاسخ دکتر
227
تورم بیصه

سلام خدا قوت دکتر جان بنده سونوگرافی دادم گفتن به خاطر عفونت بیضه ام آب جمع کرده بعداز خوردن انتی بیوتیک معده درد می گرفتم حالا دیگه دکتر نرفتم. البته قبلا واريکوسلم رو عمل کردم چپم بود ، نمی دونم الان چیکار کنم من دوساله صاحب پسری شدم با کمک عمل میکرو ،الان دقیقا همان دوسال هست که این تورمی رو دارم لطفا کمکم کنید تشکر فراوان مشاهده پاسخ دکتر
228
ورم رگ های در سمت راست در مواردی همراه با درد بسیار شدید

برای تشخیص درد و درمان چه راکاری پیشنهاد میکنید مشاهده پاسخ دکتر
229
مدت زمان نقاهت عمل اکتوپی بیضه

با سلام
پسری هستم 27 ساله که دچار اکتوپی بیضه سمت راست هستم ، میخواستم بدانم در صورت انجام عمل جراحی اکتوپی بیضه ، این عمل به چه مدت استراحت پزشکی نیاز دارد. چون سرباز هستم باید برای مرخصی گرفتن مدت زمان دقیقی را به ارشد خود بگوییم.
ممنون
مشاهده پاسخ دکتر
230
بیضه

سلام من سونوگرافی دادم اندازه بیضه راست۳۷*۱۷ و بیضه چپ۳۷*۱۵ را نشان داد.
اندازه بیضه هام کوچک می باشد ایا درمانی وجود دارد؟ضمنا هیچ نوع مریضی مانند واریکوسل ندارم.
ازدواج هم نکردم. ایا برای ازدواج مشکلی وجود دارد یا نه؟
لطفا راهنمایی بفرمایید خیلی نگرانم.
مشاهده پاسخ دکتر
231
درد و تورم در بیضه و آلت تناسلی

سلام و خسته نباشید همسر من 50 سال دارد و پس از درد بیضه دچار تورم شده است بعد از مراجعه به پزشک و انجام سونوگرافی و دادن آمپول و قرص گفته اند بعد از یک هفته مشخص می شود لطفا راهنمایی بفرمایید .باسپاس مشاهده پاسخ دکتر
232
درد بیضه راست

سلام دکتر تورو خدا کمکم کنید
۱۷ سالمه و از دیروز درد خفیفی در بیضه راستم احساس میکنم که به شکمم میزنه و یه مقدار هم بیضه راستم متورم شده. قبلا هم چند بار اینجوری شده بودم که بعد یکی دو روز خوب شد
حدود ۲ سال هم هست که خود ارضایی میکردم
من تا شش ماه به دکتر دسترسی ندارم خیلی میترسم توروخدا بگید چکار کنم
مشاهده پاسخ دکتر
233
بزرگتر بودن بیضه راست و آویزان بودن آن

با سلام
آقای دکتر من بیضه راستم از چپ بزرگتره.هم این که مخصوصا هنگام گرما خیلی نسبت به چپ آویزون تره.
خودم به نظرم مایع منی مم از مقدار نرمال کمتره.
چی کار باید بکنم؟
ممنون میشم جوابتونو داشته باشم.
با تشکر
مشاهده پاسخ دکتر
234
اورکیت پس از اوریون

با سلام 12 سال پیش که 18 ساله بودم مبتلا به اوریون شدم و بعد از آن دچار اورکیت دو طرفه شدم و بیضه سمت چپ آتروفی شد و رگهای کرم مانند در هنگام لمس زیر دست احساس میکنم الان خداروشکر بچه دارم و هیچ مشکل خاصی هم ندارم میخواستم بدونم نیاز به پیگیری و درمان دارویی یا جراحی خاصی دارم ؟ ممنون مشاهده پاسخ دکتر
235
خطر بیماری اوریون

با عر ض سلام و احترام
من اقا هستم و۲۴ سال دارم
متاسفانه من مدت کمی در مجاورت کسی بودم که بیماری اوریون داشته و با توجه به این که من واکسن ۳ گانه را نزدم به شدت از گرفتن این بیماری و کوچک شدن و عقیمی بیضه می ترسم .. چه کنم ؟
مشاهده پاسخ دکتر
236
بررسی وضعیت بیضه ها از نظر واریکوسل

بررسی وضعیت بیضه ها از نظر واریکوسل مشاهده پاسخ دکتر
237
آتروفی بیضه

با عرض سلام خدمت آقای دکتر.اینجانب پس از اینکه مورد عمل جراحی فتق قرار گرفتم، دچار مشکل آتروفی شدید در یکی از بیضه ها شده ام. آیا راهی برای درمان و برگشت به حالت طبیعی وجود دارد؟ مشاهده پاسخ دکتر
238
درد بیضه راست

با سلام و عرض خسته نباشید خدمت دکتر کرمی
دکتر من سال 89 به دلیل داشتن واریکوسل خفیف دو طرفه و با راهنمایی و مشاوره نادرست تو اردبیل عمل جراحی واریکوسل انجام دادم که متاسفانه با وجود عمل جراحی مشکلم حل نشده و بعد عمل که چند ماه ازش گذشت مراجعه کردم به سونوگرافی و باعکسهای رنگی مشخص شد که عفونت و عود در ناحیه عمل شده دارم ، با توجه به اینکه از دکترم بابت عمل جراحی ناراضی بودم عمل ثانویه انجام ندادم تا بحال بنا به تشخیص ایشان باید عمل ثانویه انجام میدادم حال با گذشت 6 سال از این عمل جراحی من مشکلم رفع نشده و موقع تحریک هم درد در بیضه هام بیشتر میشود و مخصوصا در در بیضه راست ، و مدتی هم هست که احساس می کنم بیضه راست من متورم هست لازم به ذکر است بنده 28 سال سن دارم و مجرد هم هستم
سپاسگذار می شوم اگر راهنمایی ام کنید .
مشاهده پاسخ دکتر
239
رگ تیره روی بیضه

سلام.خواهشا جواب بدید از نگرانی میمیرم.از یک ماه پیش درد در ییضه چپ داشتم سونوگرافی و سنگ مثانه و پروستات مشکلی نداشت و سالم نشون داد.ولی الان چند وقتیه که درد به زیر شکم و مثانه و کشاله ران چپ میزنه.مخصوصا دیشب که از درد میمردم!تا الان پیش سه تا دکتر رفتم گفتن چیزی نیست نگران نباش مسکن دادن وقتی میخوردم کم میشد دردش و تقریبا محو میشد. چند مدتیه که رگ های تیره رنگ که به سیاهی میزنه روی بیضه چپ قسمت پایینی هست که کمی برجسته ست. این رگ واریکوسله؟؟؟؟ این رگ سباه اعصابمو بهم ریخته. فقط جواب بدید. سونو گفت واریکوسل نیست(البته اونموقع که سونو دادم این رگ نبود)اگه واریکوسل نیست پس چیه این رگ سیاه ؟ راستی پدربزرگم فتق و پروستات داشت. مشاهده پاسخ دکتر
240
واریکوسل

سلام... من مدتی قبل داروهای هورمونی در بدنسازی استفاده کردم و بیضه هام به شدت کوچک شد.. و دکتر رفتم و ازمایش دادم و نتیجه این شد که دیگه کار از کار گذشته و نمیشه کاریش کرد.. ازون قضیه ۳ سال میگذره.. حالا جدیدا سونو بیضه انجام دادم نتیجش ایناس: ابعاد چپ ۱۸ در ۳۸ میلیمتر و راست ۴۰ در ۱۹ میلی متر و ابعاد و طبیعی گزارش کرده... واریکسل خفیف به قطر حداکثر ۳ میلی متر هم گزارش کرده..سمت چپ فقط دکتر رفتم گفت باید عمل بشه به روش معمولی و وقتی گفتم میکروسرجری میخوام عمل کنم گفت روش طلایی روش معمولیه با احتمال عود ۲۰ درصد که من تعجب کردم چون طبق صحبتای شما میکروسرجری بهترین روش نه معمولی... و دوم اینکه مگه واریکوسل خفیف هم موجب کوچک شدن بیضه میشه که بیضه چپ من کوچکتره یعنی ممکنه کوچکتر شدن بیضه چپم ربطی به واریکوسل نداشته باشه و به خاطر همون داروها بوده باشه... و سوال بعدیم اینکه اگه ۵ ماه دیگه عمل کنم ممکنه بیضه هام کوچکتر هم بشن؟ اخه من هرکی پرسیدم گفت واریکوسل خفیف بعیده موجب کوچکی بیضه بشه.. الان بهترین کاری که باید کنم چیه؟ ممنونم مشاهده پاسخ دکتر
241
درد در بیضه سمت چپ

آقای دکتر

بنده بیضه سمت چپم تیره تر از بیضه راستم هستش و درد مبهمی دارم و دو باری هم رفتم دکتر ارولوژیست سونوگرافی که گرفتم همه چی میزون بوده و تستیکولار در دو طرف مشهود بوده

واقعا بنده به تخصص شما پی بردم که بدون معاینه حرفایی رو در سوال قبلا به بنده جواب دادید که اورولوژیست ها به بنده گفته بودن

اون ها گفتن از تحریک شدنه
اما بنده اصلا به عمد تحریک نمیشم (چجوری بگم، خود به خود صبح اول وقت الت که سفت میشه ، تحریک میکنه)
و وقتی خیلی مهتلم شدنم طول میکشه این حالت تحریک بهم دست میده

بنده مجرد و 21 سال سن دارم

کمکم کنید
مشاهده پاسخ دکتر
242
اپيديدم بيضه

سلام بنده اپيديدم بيضه راستم خيلي سفت شده و دكتر ازمايش خون وسونگرافي براي رد سرطان نوشت و درنهايت گفتند كه عفونت مزمن بيضه و چند ورق انتي بيوتيك تجويز كردند اما هيچ اثري نداشت، وبيضه ام سفت شده اما دردي ندارم ميخواستم بدونم ايا درماني داره سفتي اپيديدم كه به حالت اول برگرده؟و هنگام مدفوع چند قطره اسپرم خارج ميگردد. ممنونم مشاهده پاسخ دکتر
243
درد بيضه

با سلام و خسته نباشید.
من مدتی هست که در پشت بیضه سمت چپ احساس درد ناگهانی دارم و هر بار حدود 20 ثانیه طول میکشه .عکس انداختم و ازمایش ادرار دادم همه چیز نرمال بود.ولی همچنان این مشکل وجود داره.در ضمن میل جنسیم هم کم شده .البته شاید کم شدن میل جنسی بخاطر خستگی و کار زیاد باشه...برای حل این مشکلات چه کار کنم؟ به چه دکتری باید مراجعه کنم؟
مشاهده پاسخ دکتر
244
کوچک شدن بیضه راست

با سلام خدمت جناب دکتر
من 36 سال سن دارم و متاهل هستم حدود 3 سال پیش به علت درد در ناحیه بیضه به نزد دکتر رفتم فرمودند که پروستاتیت مزمن دارم با چند قرص زد التهاب مثل سلکسیب مشکلم درمان شد و تا الان هیچ دردی نداشتم حدود یک ساله ازدواج کردم نمیدونم این موضوع و چطور بازگو کنم چون تا الان در اطرافیانم چنین چیزی نشنیدم من و همسرم از لحاظ سکس چیزی کم نداریم شاید جالب باشه براتوم ما هر روز سکس داریم هیچ مشکلی هم از لحاظ بدنی یا مشکل جسمانی و روحی نداریم اما به تازکی شاهد یک مشکل شدم که همسرم هم تایید کرد که مدتیست بیضه سمت راست کوچیک شده و طبق گذشته حالت آویزون قبل و ندارن خودم که مقایسه کردم موجه شدم نسبت به گذشته خیلی کوچیک تر شده حالا یه سوال از حضورتون دارم که آیا ممکنه در اثر سکس زیاد باشه یا مشکل و عوامل دیگه ای هم هست از شما سپاسگذارم اگر بنده رو راهنمایی کنین با تشکر فراوان
مشاهده پاسخ دکتر
245
پروستاتیت

سلام آقای دکتر من لوله بین مقعد و بیضه درد میکنه التم هم در حالت نعوذ درد میکنه سمت چپش، یه دکتر گفت پروستاتیت دارم دارو داد بهتر شدم اما الان بعد 2ماه دارو مصرف نکردن باز همونجوری شده، لوله بین مقعد و بیضه چپ درد داره بیضه چپم
درد میکنه در حالت نعوذ بیضه چپم بیحس میشه یعنی حالت سری بهم دست میده بعد میزنه به رون پام زیر شکم و کمرم هم درد داره نمیدونم چرا تماس گرفتم منشیتون 17هم وقت داده بیام پیشتون اما الان اذیت دارم میشم چی میتونه باشه؟
مشاهده پاسخ دکتر
246
درد بیضه راست

با عرض سلام و خسته نباشید

آقای دکتر همسر من 30 ساله هستن. این چند روز در بیضه راستشون احساس درد دارن.

طبق گفته خودشون دبستان که بودن دچار این درد شدن و دکتر بهشون گفته مسئله ای نیست و این درد دائمی نیست،
بعد از اون چندین بار این درد رو داشتن و باز برطرف شده،
این چند روز شبها حدود 400 تا 500 طناب میزدن که دوباره درد به سراغشون اومده.

لطفا بفرمایید باید دکتر برن یا باز منتظر برطرف شدنش باشن؟
مشاهده پاسخ دکتر
247
درد در قسمت بیضه ها و پشت بیضه

با سلام و عرض خسته نباشید
39 ساله هستم و هفته ای دو سه جلسه فوتسال بازی میکنم.حدوداٌ چند هفته ای است که هنگام بازی و به محض دویدن و یا ضربه زدن به توپ درد شدیدی در قسمت بیضه هایم ایجاد میشود و درد در قسمت پشت بیضه ها و زیر شکم هم احساس میکنم. و تا یکی دو روز درد وجود دارد و باید به آرامی حرکت کنم و در نشستن و بلند شدن و یا چرخیدن در هنگام خواب نیز درد دارم. بعد از دو روز درد برطرف میشود و به محض شروع کردن ورزش و دویدن دوباره درد میگیرد. لطفاً راهنمایی کنید
مشاهده پاسخ دکتر
248
واريكوسل

با سلام و عرض ادب،مي خواستم بپرسم آيا عدم درمان واريكوسل امكان ايجاد مشكل در آينده دارد يا خير و آيا ميتوان با همين عارضه به زندگي ادامه داد؟ (با توجه به اين نكته كه موضوع باروري در خانواده منتفي ميباشد)
با تشكر
مشاهده پاسخ دکتر
249
احساس سفتی بیضه

با سلام
اقای دکتر من حدودا 7 ماه پیش واریکوسل در 2 طرف عمل کردم به صورت لاپاراسکوپی ولی الان بعد چند ماه که گذشته بعضی وقت ها احساس می کنم بیضه هام یه مقداری سفت شدن ولی هیچ گونه تغییر اندازه یا وجود توده را حس نمی کنم بعضی وقت ها هم حالت معمولی دارن....
می خواستم بدونم ایا با این وضعیت احتمال سرطان بیضه وجود داره یا مشکل چیز دیگری است....
با تشکر
مشاهده پاسخ دکتر
250
بيضه

سلام اقاي دكتر،من سونوگرافي بيضه انجام دادم....همه چيز نرمال بود.....ولي در بيضه سمت چپ تصوير چند كانون كلسيفيه به ديامتر 5-3 ميليمتر در اسكروتال مشاهده شد.......ايا جاي نگراني هست؟؟؟؟؟؟؟؟؟ در صورت امكان در مورد كلسيفيه توضيح دهيد.......خيلي استرس دارم در مورد اين موضوع......با تشكر از شما مشاهده پاسخ دکتر
251
بيضه

سلام اقاي دكتر ، من ٢٨ سالمه و مجردم.....سونوگرافي بيضه انجام دادم،اندازه بيضه سمت راست (38-18) ميليمتر و اندازه بيضه سمت راست ( 35-18) ميليمتر است ،ميخواستم بدونم اندازه بيضه ها نرمال هستند يا خير؟؟؟؟؟؟؟؟ با تشكر......... مشاهده پاسخ دکتر
252
بيضه

سلام اقاي دكتر،اقاي دكتر بنده چند وقتي است كه در بيضه چپ احساس درد ميكنم و بيضه چپ را كه لمس ميكنم جسمي بسيار ريز بر روي بيضه لمس ميكنم، سونوگرافي هم انجام دادم ،همه چيز نرمال بود، ولي در بيضه سمت چپ واريكوسل گريدA و تصوير چند كانون كلسيفيه به ديامتر 3-5 ميليمتر در اسكروتال چپ مشاهده شد.......خيلي نگرانم....در صورت امكان پاسخ دهيد.....ممنونم مشاهده پاسخ دکتر
253
عفونت بیضه

سلام آقای دکتر خواهش می کنم خیلی زود جواب را بدهید جوانی 30ساله هستم به علت عفونت بیضه در یک ماهه گذشته چندین دوره انتی بیوتیک مصرف کردام وحتی یک دوره دربیمارستان بستری شدم ولی بهبودی پیدا نکردم که در اخرین سونوگرافی تشخیص دکترابسه در بیضه وتقریباً از کار افتادن بیضه سمت چپ بود ولی بدلیل جوان بودن من وهمچنین علائم کمی در بهبودی قرار شد که عکسبرداری رنگی انجام بدهیم وسپس دکتر تصمیم بگیرد لازم به ذکر است روی پوست همان طرف بیضه بصورت تاول درامده است به نظر شما اگر ما چند روز دیگر صبر کنیم این عفونت به بیضه دیگر سرایت نمی کند ان را درگیر نمی کند واینک اگر بیضه سمت چپ تخلیه شود باعث عقیمی خواهد شد . مادر شهرستان هستتیم خواهش می کنم خیلی سریع جواب من را بدهید واگر صلاح میدانید خدمت خود شما برسیم مشاهده پاسخ دکتر
254
بیضه

سلام اقا دکتر من سیزده سال سن دارم و بیضه سمت راست من بزرگ شده واقعا ترسیدم بیضه سمت راست نسبت به بیضه سمت چپ واقعا بزرگ تره اصلا درد ندارم
این نیاز به دکتر است.
مشاهده پاسخ دکتر
255
احساس ضربان در بیضه

سلام آقای دکتر بنده پسری21ساله هستم و برای بیضه ی چپم یک مشکل خیلی عجیب پیش اومده که خیلی نگرانم کرده:
من از سه شنبه شب یعنی 3روز قبل بدون هیچ پیش زمینه ای و بدون هیچ ضربه ای به بیضه م بیضه ی چپم شروع به ضربان زدن ممتد کرد!!قشنگ عین تپش قلب یا احساس نبض خون!!
به حدی ضربان زیاد بود که سه شنبه شب و چهارشنبه شب اصلا خوابم نبرد
ابتدا فکر کردم علت ممکنه تجمع مایع منی باشه ولی روزچهارشنبه ارضا شدم ولی مشکل ضربان در بیضه م همچنان ادامه داشت این تپش و ضربان در شب خیلی شدیدتره مخصوصا موقع خواب و مخصوصا هنگامی که طاق باز میخوابم در روز کمتر میشه ولی در شب و هنگام خوابیدن به پشت(طاقباز)شدید حس میشه
البته الان خیلی کمتر شده یکی دوشب اول خیلی شدیدتر بود در سه شنبه شب و چهارشنبه باعث تحریک جنسیم میشد ولی بعد از اون خیر
خواهش میکنم کمکم کنید آقای دکتر این مشکل خیلی نگرانم کرده متأسفانه به علت این که الان ایام امتحانات دانشگاهمه نمیتونم حضوری برم دکتر وگرنه حتما حضوری خدمتتون میرسیدم.
لازم به ذکره که احساس درد ندارم فقط ضربان
مشاهده پاسخ دکتر
256
ضربه به الت

با سلام ببخشيد ديشب تو فوتبال توپ محكمي به الت بنده اثبات كرد كه تنها سر الت اثبات داشت درست جاي كلاهك .. ودرد شديدي ايجاد شد كه وقتي با سرعت مي دويدم درد ش زياد ميشد ولي در حالت عدي نه الان بعد يك روز هم كمي درد داره هنوز واز نظر ادار اين ها مشكلي نيست.. ممنون ميشم يه راهنماي كنيد مشكلي پيش نيامده است؟كبودي هم ايجاد نشد فقط همون سر الت كمي سوزش ودرد هست؟با استحرات خوب مي شود؟با تشكر مشاهده پاسخ دکتر
257
وازکتومی

با سلام 31 ساله و دارای 2 فرزند یک دختر و یک پسر میباشم میخواستم وازکتومی انجام دهم میخواستم بدونم شما انجام میدهید یا خیر و هزینه آن چقدر است با تشکر مشاهده پاسخ دکتر
258
یک کیسه (احتمالا حاوی هوا) کنار بیضه راست

با سلام و خسته نباشید
استاد بنده حدود 2 هفته است که یک کیسه (شایدهوا) کنار بیضه راستم پیدا شده که هر از گاهی پیدا میشه هر از گاهی هم اصلا نیست ، رفتم سونوگرافی واسه اون مورد چیزی نشون نداد البته موقع سونوگرافی اون پف وجود نداشت!
من یه کیست 7 میلیمتری ساده و فتق کوچیک و هیدروسل خفیف و سنگ کلیه (4 میلی و 2.5 میلی و ریزتر) هم دارم. میشه راهنماییم کنین؟ نگرانم
مشاهده پاسخ دکتر
259
بی تحرکی بیضه

سلام دکتر
یه سوالی داشتم
بیضه چپ بنده بی تحرکه و به اراده خودم بالا نمییاد
البته بیضه راستم بالا میااد ولی چپ نه
بهتره بگم حسی خاصی بهش ندارم ولی اگه فشار بدم درد میگیره
مشاهده پاسخ دکتر
260
بالا رفتن بیضه بع علت عمل واریکوسل

سلام اسفند ماه سال قبل عمل وارکوسل انجام دادم که بعد از آن بیضه چپ در کیسه نبو‌د بعد از چند روز مراجعه کردم دکتر گفت خودش میاد پایین یک ماه بعد دوباره مراجعه کردم نوبت دادن واسه عمل که بیارن پایین اما قبل از عمل دچار بیماری شدم که تا الان موفق به عمل نشدم و بیضه هنوز پایین نیومده با توجه به اینکه به علت آمبولی ریه روزانه یک عدد قرص وارفارین مصرف میکنم چکار باید بکنم گاهی اوقات درد کمی در ناحیه چپ احساس میکنم راهنمایی بفرمایید و اگه میتونم عمل کنم لطف کنید نوبت عمل بدهید مشاهده پاسخ دکتر
261
ریز کلسیفیه و درد

سلام ، دکتر خسته نباشید ، ببخشید بنده ۲۰ ساله هستم ، و به علت درد بیضه که به کمر و رانم میزنه به پزشک مراجعه کردم و توی سونوگرافی کانون کلسیفیه نشون داده ، گفتن مشکلی نداره ، خواستم راهنمایی کنید !! مشاهده پاسخ دکتر
262
درد بیضه

با سلام تقریبا یک هفته پیش دوستم از سر شوخی با دستش ضربه زد به بیضه هام از اون وقت تا الان وقتی میخوام راه برم پای راستم رو که روی زمین میگذارم پای چپم رو جلو ببرم (قدم بزنم) بیضه راستم درد میکنه و موقع نشستن یک درد خیلی جزعی داره بیضه راستم چیکار کنم ایا این پیچش بیضه نیست ؟ 15 سالمه.
من از پیچش خیلی میترسم راهنماییم کنید
مشاهده پاسخ دکتر
263
درد زیر شکم و بیضه

با عرض سلام
ببخشید یه سوال مهم داشتم می خواستم خواهش کنم راهنمایی کنید
من 27 سالمه
متاسفانه به دلیل تحریک زیاد چند سالی بود که خودم رو ارضا می کردم
تقریبا یک هفتست که تصمیم به ترک این عمل گرفتم
تو این یک هفته یک درد خیلی کم و خفیف در ناحیه زیر شکم دارم و بیضه های من بعضی اوقات درد خیلی کم و خفیفی دارند که این درد دائمی نیست.واسه 1 دقیقه میگیره و بعد خوب میشه.و بعضی وقت ها هم سر الت واسه یک لحظه درد خیلی کمی میگیره و خوب میشه
می خواستم ببینم مشکل خیلی حاد و خاصی دارم ؟
ممنون
مشاهده پاسخ دکتر
264
درد مشکوک بیضه

باسلام حضور شما؛
سوالی داشتم.
جوانی ۲۰ساله هستم با وزن ۹۹ و قد۱۸۱.
حدودا از سن ۱۸سالگی یک جسم عدس مانند کوچک بر روی بیضه ی سمت راست احساس میکنم و تا زمانی که یکم دستکاریش میکنم تا دو روز دچارِ درد کمی در همون ناحیه میشم.تا اینکه یک ماه قبل به پزشک مراجعه کردم و برای اطمینان به سونوگرافی بیضه رفتم و سونو از هرلحاظ کاملا سالم بود و چیزی نشون نمیداد.(نه واریکسول،نه توموری،نه غده ای)
بعد از اون دوباره به متخصص اورولوژی مراجعه کردم و با دست معاینه کرد و سونوگرافی رو دید و گفت که چیزی نیست.بیضه هات سالم هستن و شاید فتق باشه.اما هنوز هم هر وقت دست به اون جسم کوچک عدسی میزنم همون درد رو دارم تا دو روز.
سپاس از جوابتون.
مشاهده پاسخ دکتر
265
بیضه

سلام دکتر من 24سال سن دارم یکی از بیضهام سمته راستی از سمته چپی یکو نیم برابر بزرگتره هیچ دردی نداره و چند ساله پیشم ی بار سنوگرافی دادم واسه فتقو واریکوسل سالم بودم راهنمایم کنید مشاهده پاسخ دکتر
266
بیضه

سلام خسته نباشید . ببخشید اقای دکتر سوالی داشتم در مورد بیضه من یکی از بیضهام سمته راستی از سمته چپی بزرگتر است و هیچ درد یا چیزه دیگه ای ندارد فقط یک برابر نصفه اون یکی میشه چند سال پیشم سنوگرافیه فتق و واریکوسل دادم هیچ کدومو نداشتم ممنون راهنمایم کنید مشاهده پاسخ دکتر
267
کوچکی بیضه سمت چپ

با سلام و عرض خسته نباشد خدمت جناب آقای دکترکرمی
مردی 35 ساله و متاهل و دارای فرزند هستم به علت پایین نیامدن بیضه سمت چپ در سن 13 سالگی عمل انجام داده ام . حال مدتی است بیضه چپم بسیارکوچک شده است . لطفا مرا راهنمایی بفرمایید. با تشکر
مشاهده پاسخ دکتر
268
هیدروسل

سلام اقای دکتر...بیضه سمت چپ من احساس سنگینی میکردم...سونوگرافی کامل انجام دادم و دکتر گفت هیدروسل خفیف دارم و قرص ولتارن50 و ویتامین e تجویز کرد.سوال من اینه که ویتامین e چه اثری بر درمان هیدروسل دارد؟دو هفته هست دارو ها را میخورم تاثیری ندارد؟ مشاهده پاسخ دکتر
269
درد بيضه

سلام ، مدت يكماه هست كه درد خفيف در بيضه چپ و تا حدودي زير شكم دارم ، آيا جاي نگراني هست ؟ مشاهده پاسخ دکتر
270
درد ناگهانی بیضه ها

از یه مدت پیش درد یه باره از بیضه ها به سراغم میا مد الان هم همینطور است .
لطفا راهنمایی کنید .
مشاهده پاسخ دکتر
271
برجستگی

سلام خسته نباشید ...من 17 سال دارم یکی از بیضه هام یه برجستگی سفت روش هست ک اندازه عدس میباشد و دست میزنم روش درد داره خوب میشه یا برم پیش متخصص علت چیه؟؟بیماری بدی هست؟ مشاهده پاسخ دکتر
272
تشخیص بیماری

با سلام
مدتی است که از سمت بیضه سمت راست تا زیر شکم احساس درد می کنم
درد به صورت مقطعی است و تیر میکشد
لطفا اگه مشکلی دارم بهم بگین ممنون
سن 21
مشاهده پاسخ دکتر
273
افتاددگی بیضه سمت چپ

من یک هفته هست که عمل واریکو داده ام الان بیضه چپم احساس میکنباسلامواریکوسلچپمایین تر از،سمت راستی قرار داره میخواستم بدونم این مشکل داره یا خیر با تشکر مشاهده پاسخ دکتر
274
بیضه و مشکل در خروج منی بعد از انزال

با سلام خدمت آقای دکتر. ضمن تقدیر و تشکر از زحمات جنابعالی ، بنده 27 ساله و مجرد هستم در طول این مدت سه بار عمل جراحی (1_ جراحی سمت چپ به دلیل ضربه به بیضه در دوران کودکی. 2_ جراحی واریکوسل چپ 3_ اخیرا هم جراحی هیدروسل بیضه ) انجام دادم . یکسال پیش عمل هیدروسل بیضه انجام دادم که پس از بهبودی با مشکل خروج منی روبه رو شدم جوری که پس از انزال مقدار کمتری از منی و اسپرم که بدون جهش بوده نسبت به گذشته خارج می شود و موقع خروج حرکت و جهش بسیار کم دارد همینطور مقداری از اسپرم ها بصورت ژله ای و بهم چسبیده بوده و در خروج با مشکل مواجه می شود و بصورت کامل تخلیه نمیشن و هر بار حدود نصف آنها خارج نمی شود. لذا خواهشی که از شما دارم اینه که علتش رو بگید و راهنمایی کنید لطفا. مشاهده پاسخ دکتر
275
كيست بيضه

با سلام خدمت اقاي دكتر .اقاي دكتر شرمنده يه سوال داشتم من در بيضه سمت چپ در مسير اپيديديم به تعداد ٥تا ٦ عدد كيست به اندازه ٥تا ١٢ديامتر دارم و داراي ليتياز هم در بيضه سمت چپ هستم.ايا اين كيست ها مشكل ساز در باروري هستند ؟بايد حتما عمل شوم؟ مشاهده پاسخ دکتر
276
ضربه خوردن بیضه

سلام دکتر من امروز از شوخی یه ضربه ای به بیضه هام وارد شد،میخواستم عوارض ضربه وارد شدن رو بدونم ،و از کجا بدونم این عوارض واسه من هم ایجاد میشن یا نه ،ضربه شدتی نداشت و دردش هم بعد از چند دیقه رفع شد مشاهده پاسخ دکتر
277
درد و سفتی بیضه

سلام
من 6 ماه پیش واریکوسل انجام دادم در این 6 ماه مدام بیضه عمل شده بشدت سفت و سنگین و دردآورمیشه.مخصوصا در جای گرم باشم ولی وقتی دراز میکشم و پا رو به سمت بالا به دیوار قرار میدم دوباره نرم و کوچیک میشه.در این 6 ماه مدام درد از ناحیه رگ های متصل به بیضه و هر از گاهی هم از بیضه دارم.سونوگرافی هم ارسال کردم لطفا ببینید.اگه لازمه عکس های سونوگرافی هم ارسال کنم.؟
مشاهده پاسخ دکتر
278
سونو گرافی بیضه

با سلام.خسته نباشید آقای دکتر
شوهرم سونو بیضه داده سایزشون طبیعیه ضایعه فضاگیر دیده نمیشه.تصویر دو کیست اپیدیدیمال با قطرهای تقریبی 4 و5 میلیمتر در head اپیدیدیم چپ مشاهده میگردد اپیدیدیم راست طبیعی است.هیدروسل خفیف در هر دو همی اسکروتوم دیده میشود.شبکه ی pampiniform راست و چپ:وریدها قبل و بعد از والسالوا دارای دیامتر کمتر از 2 میلیمتر میباشد.
لطفا راهنماییم کنید آقای دکتر.برای باروری مشکلی ایجاد میکنه؟
مشاهده پاسخ دکتر
279
کوچکی بیضه

سلام خواهش می کنم جواب بنده رو بدید مدتی است با لمس بیضه چپ احساس می کنم بیضه ی راست ازسفتی بیشری برخورداره و هرچند از نظر اندازه هر دو بیضه نزدیک اند اما بیضه چپ سفتی و توپر بودن بیضه راست رو نداره وقسمت جلویی بیضه ی راست حالت گردی داره اندازه بیضها راست طول۴٫۷عرض۲٫۶چپ طول۴٫۵عرض۲٫۵ ودرکل فکر می کنم بیضه چپ کوچکتر ایا من باید به پزشک مراجعه کنم ممنون میشم اگه به بنده پاسخ بدین ضمنا قبل این موضع برای ریزش مو فینستراید مصرف می کردم حدود ۲ ماه کمتروای ربطی داره در مورد واریکوسل اینکه با مشاهده خودم وبا فشار چیزی احساس نکردم با تشکر وبا ارزوی سلامتی وبهترین ها برای شما دکتر کرمی عزیز مشاهده پاسخ دکتر
280
لکه های خونی روی بیضه

سلام آقای دکتر لطفا درباره عکس ارسالی من را راهنمایی کنید چون بعضی از اوقات احساس درد و خواب رفتی دارم مشاهده پاسخ دکتر
281
کوچکی بیضه

سلام آقای دوتر خسته نباشید من نوجوانی ۱۴ ساله هستم و در سن بلوغ قراردارم بیضه سمت راست من کوچکتر از بیضه چپ است و هیچ گونه دردی ندارم
میخواستم بدونم علت چیست؟
مشاهده پاسخ دکتر
282
بیضه سمت چپ

سلام آقای دکتر. یک روز همینطوری خواستم بار اول بیضه هام رو معاینه کنم حس کردم چیزی در بیضه سمت چپ هست که اگه بهش دست بزنم جابه جا میشه. وقتی سرپا هستم اصلا نیست. قبلا اصلا مشکل بیضه نداشتم اما بعد از معاینه نمیدونم چی شد که درد کمی داشتم. قطع و وصل میشه خیلی کمه دردش. قبلا اصلا نبود مشکل چی هستش آقا دکتر؟
چرا قبل از اون روز درد نداشتم؟ ممنون شماره تلفنم رو ببخشید نمیشه بدم
مشاهده پاسخ دکتر
283
ضربه به بیضه و تورم رگ نزدیک به آن

با سلام خدمت جناب دکتر . بنده 27 سالمه حدود 10 سال پیش در حین دعوا ضربه ای به بیضم وارد شد به همراه درد شدید بعدش هم تورمی رو در رگ بیضه سمت چپ مشاهده کردم بعد سونو دکتر عمومی گفت مشکلی نیست.
الان با گذشت ده سال سونو رو تکرار کردم و با توجه به سن ازدواجم میخواستم ببینم در بارداری مشکلی وجود داره . چون مثل اینکه اندازه بیضه هم کوچکتر شده . عکس جواب رو براتون ارسال میکنم. با تشکر از راهنماییتون
مشاهده پاسخ دکتر
284
درد بيضه

سلاماقاي دكتر از سال ١٣٧٢كه عمل وازكتومي امجام دتهم در مؤقع نزديكي دردي را دو بيضه سمت راست احساس ميكنم كه اذيتم ميكند كاها ليضه ها متورم ميشؤند ويك سري رك ورم كرده را احساس ميكنم كه لمس وفشار دادن انها با درد همراه هست لطفان علت اين مشكل را ميخواستم بدونم ممنون از شما مشاهده پاسخ دکتر
285
واریکوسل

با عرض سلام و خسته نباشی
آقای دکتر ، 21سال دارم پدرم عمل واریکوسل انجام داده
منم یکی از بیضه هام[چپ]ندارم،میخواستم بدونم میشه در مورد باربری یا ناباربریم توضیح بدید
اگه میشه برام ایمیل کنید.
ممنون
مشاهده پاسخ دکتر
286
هیدروسل

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت دکتر محترم
اینجانب به دلیل باد کردگی بیضه راست به دکتر مراجعه کردم که برام سونوگرافی و اسپرموگرام را پیشنهاد داد که نتیجه سونوگرافی به شرح زیر است
بیضه راست به ابعاد 42*24 میلی متر و بیضه چپ به ابعاد 46*21میلی متر بود و اندازه و اکوژنیسیته هر دو نرمال است.
کیست بدون اکوی داخلی به قطر 3 میلی متر در سر اپیدیدیم چپ قابل رویت است.
هیدروسل متوسط در همی اسکروتوم راست دیده می شود.
علائمی از توده فضا گیر در فضای اسکروتال و واریکوسل رویت نمی شود.
نظریه: کیست اپیدیدیم چپ + هیدروسل
آزمایش اسپرموگرامو هم به همراه سوال براتون فرستادم که یکیو 4 روز بعد آخرین انزال و دیگری را 1 روز بعد از انزال انجام دادم که در آزمایشگاههای جداگانه انجام شده.
حالا دکترم عمل جراحی را پیشنهاد داده آیا نیاز به عمل دارم و یا با این آزمایشات امکان یچه دار شدن وجود دارد؟
با تشکر
مشاهده پاسخ دکتر
287
بیضه

سلام، برای درمان ورم بیضه باید به چه دکتری مراجعه کنیم ؟! مشاهده پاسخ دکتر
288
بیضها

سلام خسته نباشیدچندوقتهایکی ازبیضهام ورم کردهوبعدچنووقت اون یکی بیضمم یکم ورم ودوروزه درددارم علتش چیه ممکنه عفونت داشته باشم چون خانم عفونت داره ممکنه ازطریق نزدیکی بازنم عفونت گرفته باشم وابنطوری شده باشم یاعلت دیگه داده مشاهده پاسخ دکتر
289
درد بیضه سمت راست

سلام خسته نباشید
من 16 سالمه یه چند هفته ای بود بعضی موقع ها بیضه ی سمت چپم با سمت چپ شکمم درد میکرد بعضی موقع ها هم ک خود ارضایی میکردم درد میگیرفت الان اونجا خوب شده الان بیضه ی سمت راستم درد میکنه از وقتی ک تو هوای سرد رفتم بیرون اومدم درد میکنه حتی الانی هم ک گرمه درد میگیره چه مشکلی داره خطرناکه؟
مشاهده پاسخ دکتر
290
درد بيضه

خدمت جناب آقاي دكتر كرمي
با سلام
در سن 18 سالگي بعد از عمل واريگوسل به تدريج و به مرور زمان درد در هر دو بيضه شروع گشت بطوريكه تماس شيديد و يا حتي فشار آب شديد باعث درد بسيار و در حد بي حال كردن بنده ميشود. در هر دو الي سه سال يك الي دو به پزشك مراجعه كردم و با سونوگرافي و شرح حال و بازديد عيني ميگويند چيزي نيست و فقط آنتي بيوتيك تجويز كرده اند ولي در همچنان پا برجاست. و الان بنده 37 سال سن دارم. البته بيضه ها شكل متورم و يا به حالت جمع آوري آب نيستند . لطفا در اين مورد راهنمايي بفرماييد بسيار ناراحت كننده است.
پيام از خوزستان
با تشكر فراوان
مشاهده پاسخ دکتر
291
هیدروسل

با سلام خدمت اقای دکتر.ببخشید من پسر چهار ماه دارم وسنویی که ازش گرفتیم .نوشته شده هیدروسل متوسط از نوع ساده وارتباطی در ساک اسکروتال دو طرف مشهود است.ایا خطری دارد یا نیاز به جراحی هست.ممنون میشم پاسخ بدید. مشاهده پاسخ دکتر
292
تورم بیضه بعد از عمل جراحی

با سلام اقای دکتر من حدود ۲۴روز پیش عمل هرنی راست و عمل واریکاسول کردم الان دو روزه بیضه هام باد کردند.علتش چیه.ابتدا ورم کرد بعدش خوب شد نمیدانم چرا دوباره متورم شده مشاهده پاسخ دکتر
293
درد بیضه بر اثر آب سرد

سلام.ساعاتی قبل بیضه خود را با آب سرد شستشو دادم ولی در ناحیه بیضه چپ خود احساس درد میکنم.چه باید بکنم؟احتمال ابتلا به بیماری خاصی و جود دارد؟ مشاهده پاسخ دکتر
294
درد بیضه

سلام دکتر وقتتون بخیر من 32سال سن دارم و حدود 4ماهه که بیضه راستم ورم کرده و درد شدیدی دارد و از زیر معده تا بیضه درد میکندو فقط با مصرف انتی بیوتیک ارام میشود ولی ورم ان فروکش نمیکند سونوگرافی هم دادم ولی هر دکتری که میرم میگویند که چیزی نیست مگه میشه چیزی نباشه مشاهده پاسخ دکتر
295
پروستاتیت اپیدیمیت و اورکیت مزمن

با سلام خدمت آقای دکتر حسین کرمی،

اینجانب حدودا پنج سال پیش احساس سنگینی در بیضه هایم مینمودم؛ در آن زمان بدلیل آشنایی اندکی که با بیماری واریکوسل داشتم فکر کردم که به این بیماری مبتلا هستم و لذا از ترس جراحی از رفتن به پزشک خود داری نمودم.
بعد از گذشت یک سال این احساس سنگینی به درد و التهاب در بیضه چپ تبدیل شد که باز هم متاسفانه تنها با استفاده از کمپرس آب سرد و تسکین موقتی درد از رفتن به پزشک خود داری کردم تا آنجا که بیضه چپم دچار آتروفی گردید.
من با این بیماری مزمن حدود پنج سال کنار آمدم تا اینکه چند هفته قبل با یکی از دوستانم که پزشک عمومی است درباره آن مشورت نمودم و ایشان به من گفتند که مطمئنا بیماری من واریکوسل نیست بلکه به احتمال زیاد من دچار بیماری پروستاتیت شده بودم اما بدلیل عدم درمان بموقع، این بیماری هم مزمن گردیده و هم به بیماری اپیدیمیت و اورکیت تبدیل شده است.
از آنجایی که من در شهرستانی فاقد متخصص ارولوژی زندگی میکنم (و بیمه نیز ندارم) از ایشان خواهش کردم که به من داروی این بیماری را تجویز نمایند و ایشان با مسولیت و اصرار خود من ابتدا قرص افلوکساسین۳۰۰ را هر ۱۲ ساعت (۳ ساعت قبل و بعد بدون غذا) تجویز نمودند و گفتند که اگر تا پنج روز اثر نگذاشت باید آنتی بیوتیک دیگری تجویز شود.
مصرف این دارو در دو روز اول اثر خوبی داشت و درد بیضه چپ تا حد زیادی کم شد اما از روز سوم به تدریج به شرایط قبل بازگشت.
لذا ایشان بعد از ۵ روز قرص لووفلوکساسین۵۰۰ را روزی یک بار تجویز نمود. این قرص نیز در دو روز اول بسیار موثر بود (حتی بهتر از داروی قبلی) اما از روز سوم مجددا شرایط بیماری مانند قبل نمایان شد.
ایشان این دارو را (برای درمان هر سه بیماری پروستاتیت اپیدیمیت و اورکیت مزمن) به مدت یک ماه تجویز نمودند اما گفتند اگر بعد از پنج روز اثر نداشت احتمالا این بیماری از عفونتهای ساده مجاری ادراری نیست و من حتما باید با یک متخصص ارولوژی مشورت کنم.
در مدت ده روز از مصرف این داروها (۵ روز افلوکساسین و ۵ روز لووفلوکساسین) درد ناحیه اپیدیمیت که با لمس کردن احساس میشد بهبود یافته اما درد کلی و عمومی بیضه چپ (احتمالا اورکیت) همچنان وجود دارد.
زمانی که من پشت بخاری دراز میکشم و حرارت بیضه از دمای بدن بیشتر میشود، این درد کلی در بیضه چپ بطرز چشمگیری کاهش یافته و حتی از بین میرود و لذا به توصیه دوست پزشکم سعی میکنم که بعد از مصرف دارو یک ساعت با گرم نمودن بیضه موجب جریان بهتر خون داخل بیضه و اثر گذاری بیشتر دارو شوم.
همچنین در زمان تشدید این درد میتوانم با لمس کردن بیضه یک ناحیه متورم و دردناک کوچک به اندازه ۲-۳ میلیمتر در زیر بیضه را لمس نمایم که با کاهش و یا از بین رفتن درد این ناحیه متورم نیز ناپدید و یا کوچک میگردد.
دوست پزشکم آنرا یک گره از عروق داخلی بیضه میداند که به دلیل عفونت دچار التهاب شده است.
من در حال حاضر ۴۰ سال دارم و در زمان ابتلا به این بیماری حدودا ۳۵ سال داشتم. از آنجایی که من هیچگونه تماس جنسی نداشته ام لذا دلیل ابتلای اولیه به پروستاتیت را (به نظر دوست پزشکم) ناشی از موارد زیر میدانم:
۱. یکی دو سال سال قبل وبعد از ابتلا به این بیماری (بر خلاف رویه زندگی ام در گذشته) دوچرخه سواری میکردم (به ویژه در هوای سرد).
۲. یکی دو سال قبل و چند سال بعد از ابتلا به این بیماری (بر خلاف رویه زندگی ام در گذشته) تقریبا تمام روز را (۱۰-۱۵ ساعت) روی صندلی مینشستم.
۳. یکی دو سال قبل و بعد از ابتلا به این بیماری (بر خلاف رویه زندگی ام در گذشته) قهوه تلخ و فلفل قرمز زیاد مصرف میکردم.
۴. یکی دو سال قبل از ابتلا به این بیماری دچارعفونت ریشه دندان و سرماخوردگی بسیار شدید شدم.
در پایان بسیار سپاسگزار خواهم بود که مرا برای ادامه درمان راهنمایی فرمایید.

با تشکر و سپاس فراوان،
امیر حسین.
مشاهده پاسخ دکتر
296
ناحیه تناسلی

سلام آقای دکترخسته نباشیدمن جوانی17ساله هستم که ازسن13سالگی دچاربزرگی دوتابیضه همراه آلت تناسلی شدم میخواستم بدونم علت طبیعیست یامیتونه بیماری ای دربرداشته باشه درضمن ازترس خجالت هم پیش دکترنرفتم ممنون میشم جوابموبدین باتشکر مشاهده پاسخ دکتر
297
مشکل ناباروری

با سلام و عرض ادب. من حدود سه ماه پیش خدمتتان در مطب رسیدم و پس از معاینه فرمودید که هر دو بیضه واریکوسل دارم و دستور عمل در یک نسخه البته بدون درج تاریخ ، به همراه آدرس بیمارستان شمس تبریزی را توشته و صادر فرمودید. می خواستم بدانم هزینه عمل حدودا چه مقدار می شود و اینکه عمل میکروسرجری را در بیمارستانهای دیگر نیز انجام می دهید؟ با تشکر مشاهده پاسخ دکتر
298
واریکوسل درجه 3

با سلام
اگر واریکوسل درجه 3 باید ولی آزمایش اسپرم خوب باشد آیا باز هم نیاز به عمل می باشد؟
مشاهده پاسخ دکتر
299
بیضه

با سلام خدمت شما ببخشید علت اینکه بعضی مواقع بیضه ام به شکلی که فرستادم میاد چیست بیضه سمت چپ رو خدمت شما عرض می کنم در ضمن در حالت آویزان بودن یه برجستکی قسمت بالاش هست بیضه سمت چپم گاهی باد میکنه و بعد خوب میشه. تشکر مشاهده پاسخ دکتر
300
درد پایین بیضه و مقعد

سلام آقای دکتر. وقت بخیر. بنده مدتیه درد در ناحیه پایین بیضه و مقعد مخصوصا موقع نشستن دارم. ضمنا موقع ارضا شدن درد بیضه چپ هم دارم. بعضی شبها مشکل تکرر ادار هم دارم. شایان ذکر است پارسال آزمایش اسپرم دادم جوابش عالی بود امسال واقعا ضعیفه. خواستم بدونم جواب بد آزمایش میتونه علتش عفونت باشه یا احتمال واریکوسل هست؟ مشاهده پاسخ دکتر
301
بیضه ها

با سلام. مدتی است در بیضه ها احساس درد داشتم . با مراجعه به پزشک متخصص و معاینه ایشان اعلام کردند هیچ مشکلی ندارید ولی سونوگرافی و آزمایش اسپرم هم تجویز کردند که جواب خوب بود . ولی گاهی اوقات درد خفیفی دارم. ضمنا سن من 34 سال و مجرد هستم. با تشکر مشاهده پاسخ دکتر
302
وجود خون در اسپرم

اقایه دکتر یه چند وقتی میشه ک خون تو اسپرمم هست میخواستم بدونم این خیلی خطر ناکه، و این ک درمان میشه؟ مشاهده پاسخ دکتر
303
اپیدیدیمیت مضمن

سلام . دکتر من یک سال میشه که مشکل اپیدیدیمیت پیدا کردم . کلی آنتی بیوتیک برام تجویز شده بود که در آن زمان هیچ کدام جواب نداد . حالا که باید برم سر کار واقعا بعضی وقت ها مشکل برام ایجاد میکنه
چیزایی که فکر میکنم دلیل بروز مشکل شد :
-انجام دراز و نشست شدید .
-مصرف سویا
-ضمنا من انقباضات مثانه ام بر اثر تصادف که 4 سالگی داشتم ضعیفه و منی ام به مثانه میریزه
- استفاده از پد و استفاده مجدد ازش ( به خاطر هزینش)
*** از بیمارایی بودم که دکتر سیم فروش عمل کرد و فکر کنم شما هم تو تیمش بودید**
راه حل جدیدی برای این مشکل ارائه نشده ؟؟ چه کار کنم دکتر ؟
خیلی ممنون
مشاهده پاسخ دکتر
304
درد خفیف بیضه چپ

با سلام
حدود دو ماه یه درد خفیف در ببضه چپ خود حس میکنم که ازار دهندست هیچ تغییری در بیضه هام ایجاد نشده فقط یکمی پوست بیضه سمت چپ تیره تر شده و زمان خاب اگه به بغل بخوابم دردش احساس میشه ممنون میشم علتشو بدونم
با تشکر
مشاهده پاسخ دکتر
305
هپواکو

سلام.در قسمت فوقانی بیضه چپ هپواکو به ابعاد 10×8میلیمتر در سونو مشاهده شده.نظربرخی از پزشکان درآوردن کل بیضه و برخی فقط قسمت فوقانی بیضه است.لطفا اینجانب را راهنمایی فرمایید.با تشکر مشاهده پاسخ دکتر
306
بيضه

سلام.٢٦ ساله هستم.مجرد.پارسال عمل واريكوسل انجام دادم.بعد از ان هيدروسل و كماكان درد شديد در ناحيه بيضه چپم وجود داره.همه همكاران عزيز تشخيص اپيديديميت مزن دادن.با توجه به اينكه يك سال است داروهاى مختلف استفاده كردم و خوب نشدم ميخوام بدونم ايا عمل ميتونه درد منو خوب كنه يا نه. مشاهده پاسخ دکتر
307
بیضه

۱۷سالمه ی بیماری دارم ک نمیتونم ب کسی بگم.... من یک بیضه دارم ...بجای یک جفت...چندتا سایت تحقیق کردم ولی جوابی نگرفتم مشاهده پاسخ دکتر
308
غده روی بیضه

با سلام
12.13ساله بودم که یه کنه 3.4هفته یا بیشتر به بیضه های من چسبیده بود و من متوجه نشده بودم،بعد از جدا کردن کنه از بیضه هام یه چیزی شبیه غده روی همون جایی ک کنه چسبیده بود بوجود اومد ک تقریبا اندازه یه نخود بود،دکتر رفتم و یسری دارو اینا واسم تجویز کردن و خداروشکر کامل برطرف شد،میخواستم بدونم واسه بچه دار شدنم مشکلی پیش نیومده ؟
مشاهده پاسخ دکتر
309
بیضه

سلام
ببخشید من دو سالی هست که زیر بیضه ام موقع ادارار سوزش داره حس میکنم رگ زیر بیضه باد کرده و سرما خیلی زود باعث میشه ادارار مکرر داشته باشم لطفا کمکم کنید
مشاهده پاسخ دکتر
310
درد درناحیه بیضه

یاسلام واحترام وعرض خسته نباشید،بنده 35سال سن دارم و متاهل میباشم،حدود دوهفته هست که دردی را در ناحیه بیضه احساس میکنم که موقع نشستن و برخاستن شدیدتر میشود،هیچ گونه تغییری درشکل بیضه ها به وجود نیامده وهیچ گونه توزمی هم ندارد. مشاهده پاسخ دکتر
311
واریکوسل شدید

سلام.
من 23 سالمه و واریکوسل شدید نوع 3 دارم به طوری که تمام دور بیضه چپم رو رگ های واریسی گرفته و انگار بیضه من دو برابر شده!واریکوسل خفیف نوع 2 یا 3 سمت چپ هم دارم.فکر میکنم خلیلی ساله که این بیماری رو دارم ولی به مرور زمان شدید تر شده و اول به این شدت نبود و دلیل این که دنبال عمل نرفتم این بوده که شنیده بودم بعد از عمل دوباره عود میکنه و دنبال یه درمان قطعی بودم.
حالا میخواستم بدونم با عمل هایی که گفتید این بیماری رفع میشه؟ عوارضی مثل ناباروری و... اگر داشته باشه بعد از عمل از بین میره؟دوران نقاهت بعد از عمل چه مدته؟
مشاهده پاسخ دکتر
312
مشکل بیضه

سلام خسته نباشید. آقای دکتر من نامزدم چند وقته که بیضه هاش خیلی درد میگیره. یه بار رفته دکتر و بهش گفته که بچه دار نمیتوپی بشی.و از اون به بعد دیگه پیگیری نمیکنه میگه خجالت میکشم. هر چی هم میخوام براش نوبت دکتر بگیرم قبول نمیکنه. زندگیم داره از هم میپاشه. نمیدونم چیکار کنم. اگه میشه خواهش میکنم ازتون راهنماییم کنین. میگه الت تناسلیش بعضی وقتا حالت عادی بزرک میشه. شمارو به خدا راهنماییم کنین. مشکلش چیه؟ واقعا بچه دار نمیتونیم بشیم؟ مشاهده پاسخ دکتر
313
مني

با سلام خدمت دكتر
آقاي دكتر مني من گاهي اوقات غليظ وگاهي اوقات رقيق مي آيد ولي اكثر رقيق و مثل آب! و هميشه حالت لخته را ندارد و نگرانم كرده !
تشكر
مشاهده پاسخ دکتر
314
سرطان بیضه

سلام و خسته نباشید
من تو کانال تلگرامتون یکی از پستاتون که نوشته بودید یکی از نشانه های سرطان بیضه میتونه درد تو سینه باشه.
من الان چند وقته که درد سینه دارم.

یعنی من الان سرطان بیضه دارم
اصلا از وقتی این متن خودم کاملا گیج و سردرگم شدم.😧
مشاهده پاسخ دکتر
315
شکل بیضه

سلام آقای دکتر بیضه چپ من از راستش کمی بالاتر هسته و کمی کوچکتر ایا این کوچک بودن عادیه؟ مشاهده پاسخ دکتر
316
درد بیضه

آقای دکتر بیضه راستم در قسمت بالای آن بر امدگی سفتی وجود دارد که همیشه هست و در صورت لمس درد به پشت باسنم و در ران پام احساس میکنم شدید و این درد چند روز باقی میمونه . درد در کنار تنه آلت در سمت راستم و بالاتر از آن در زیر شکم درد بصورت چاقو خوردن دارم و گاهی اوقات درد در دور ناف خودم رو احساس میکنم و این درد به قسمت پهلو راستم کشیده میشود.. و گاهی نیز خود آلت تناسلیم درد میگیرد . ممنون میشم راهنمای بفرماین .. با تشکر ... مشاهده پاسخ دکتر
317
ورم و درد بیضه راست

سالام اقای دکتر من جوانی ۱۵ساله هستم اقای دکتر نزدیک دو سال پیش من وقتی از خواب بیدار شدم درد شدید بیضه راست داشتم ولی بعد از دو سه ساعت خوب شد وباز هم حدود یک سال بعد دوباره همون درد داشتم وباز هم خوب شد ولی الان یک هفته است همون درد دارم ولی خیلی کمتر بیضه راستم ورم کرده و همزمان بادرد
نزدیک کتف راستم تیر میکشه بعضی وقتا اصلا دردی حس نمیکنم ولی بعضی وقتا درد خفیف دارم دکتر خواهش میکنم بفرمایید احتمال وجود چه بیماری هایی در بیضه راست من است
مشاهده پاسخ دکتر
318
درد بیضه

با سلام احترام
در هنگام دویدن و استارت زدن در دوها یا ورزش هایی مثل فوتبال و والیبال درد زیادی در ناحیه رگ های بیضه و ضخیم شدن رگ ها به وجود میاید که گاهی مانع راه رفتن میشود و هنگام راه رفتن درد بیشتر میشود .سونوگرافی از بیضه هم انجام شد اما نرمال بود .لطفا راهنمایییم کنید .
مشاهده پاسخ دکتر
319
مشاوره بيضه

با سلام خدمت دكتر بنده جووني 20 ساله هستم دكتر مدت چند ماه است كه به دكترايه متعددي اعم از قلب و ارولوژ داخلي و...مراجعه كردم ازمايش خون و سونوگرافي مثانه و كليه هم در حالت نرمال بود دو هفته پيش هم نزد دكترم رفتم و بيضه هايم را معاينه كرد و گفت سالمه ترسم و سوالم اينجاست يه حالتي در بيضه ام است يه حالت مجهول البته من براي بيماري كمبود ليتيومم طب سوزني ميروم و حالم بهتر شده دكترم گفته همه اين ناراحتيا از اعصابت هست چون ازمايش ها همه سالم بود ترسم از سرطانه بيضه هست ميترسم اين بيماري را داشته باشم بعد من قبلا حالت شهوتم بيشتر بود الان كم شده و دردايه خيلي كم و گذرا در روز سمته بيضه هام و ديگر جاهايه بدنم دارم خواستم بدونم با اينهمه كارايي كه كردم تشخيص شما چيست؟ ممنون مشاهده پاسخ دکتر
320
بزرگتر بودن بیضه چپ از بیضه راست

سلام دکتر من 10 روز پیش رفتم از کمرم عکس رادیو نروژی گرفتم و روز قبل سناگراف خوردم از همون روز سمت راست پایین شکمم گز گز میکرد بعد شروع به درد گرفتن کرد بعد زد به سمت چپ بعد کشاله سمت چپ بعد همین طور قلقلک بیضه و بعد از این از زیر شکم کشیده میشد به سمت بالا که دکتر رفتم واسم سیپروفلاکسسین و هیوسین نوشت به نظرتون چی میتونه باشه

البته. 10 روز قبل از عکس کمر ازمایش کامل دادم که اچ پی خونم 16.6 بود پی اچ ادرامم 5 بود
تکرر ادرارم بعد عکس رادیولوژی منو گرفت

الان بیضه چپم کمی بزرگتر از بیضه راست است ولی بیضه ام درد نمیکند

واریکوسل است
مشاهده پاسخ دکتر
321
کوچک بودن بیضه ها و آلت تناسلی

سلام
نوجوانی هستم که یک ونیم ساله که بالغ شدم و از من مایع منی خارج می‌شود ولی هنوز اندازه بیضه هایم و طول آلت تناسلیم کوچک است و من از این بابت خیلی نگرانم.
آیا این امر طبیعی است؟ در حال حاضر هم ۱۶سالو نیم دارم و صدایم کلفت شده و روی صورتم مو در نیامده
خواهشا راهنماییم کنید
مشاهده پاسخ دکتر
322
اتروفی بیضه چپ

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت دکتر عزیز.
با عرض پوزش بنده حدود 3 الی 4 سال پیش بیضه چپ را بعلت پیچش وریدی جراحی کرده و الان دچار اتروفی بیضه چپ میباشم.ایا این مورد باعث ناباروری میتواند بشود؟باوجود حجم کافی منی بعد از هر انزال.
باتشکرفراوان و طلب پوزش از محضرتان.
مشاهده پاسخ دکتر
323
درد بیضه

دوروزه بیضه سمت راست موقع خوابیدن و بعضی وقتا موقع نشستن درد میگیره.علتش چیه مشاهده پاسخ دکتر
324
بریده شدن آلت تناسلی

با سلام خدمت دکتر بزرگوار،جناب دکتر یک سوال، اگر آلت تناسلی مردی قط شود، مرد میمیرد؟ لطف کنید جواب را ب ایمیل من بفرستید بزرگوار مشاهده پاسخ دکتر
325
درد بیضه

چرا گاهی بعد از ادار بیضه ها درد می کند این زمانیکه زمان نزدیکی بیش ازسه روز باشد بیشتر می شود مشاهده پاسخ دکتر
326
تبخال

سلام دکتر عزیز.به دلیل فلج عصب هفتم صورتی پزشک برام نیزوپرد5 و آسیکلوویر400 تجویز کردند.الان متوجه شدم روی بیضه ها تبخال مانند ایجاد شده.درد و سوزش اصلا نداره.اصلا چیز خاصی احساس نمیکنم. زمستان پارسال هم روی لبم تبخال زد یک هفته ای رفع شد.البته اینم بگم از اخرین رابطه جنسیم سه سالی میگذره و دخول هم نداشتم چون رابطه دهانی بوده. مشاهده پاسخ دکتر
327
اطلاع از جواب سونوگرافی

سلام اقای دکتر می خواستم بدونم جواب سونوگرافیم چیه متن زیر کل سنوگرافیم
تصویریک ناحیه اکوژن دورتادوربیضه ی راست به سایز82*44*73میلیمتروحجم 140سی سی مشهود است دربررسی کالرداپلرهیچ گونهflowدران رویت نمیشود
یافته ها به نفع هیدروسل با محتویات غلیظ درسمت راست میباشد
سنگ های اسکروتال به قطرحداکثر5میلیمتردرسمت راست رویت میشود
بیضه واپیدیدیم چپ اندازه واکوژنسیته طبیعی دارند
ضخامت جداراسکروتال درهردوسمت نرمال است
تصویروریدهای واریسی شبکه یpampiniformدرهردوسمت مشهوداست
قطروریددرحین مانور والسالوا ودرحالت ایستاده درسمت راست تا2/5میلیمترودرسمت چپ تا2/9میلیمترافزایش می یابد که تاپل تحتانی بیضه امتداددارند(واریکوسل گرید1در دوطرف)
هیدروسل درحدمتوسطهمراه باinternal echoدرسمت چپ رویت میشود
RT:64*22mm
LT:45*22mm
مشاهده پاسخ دکتر
328
بیضه

سلام افای دکتر من حدود دو سال پیش وقتی از خواب بیدار شدم درد شدید بیضه راست داشتم ولی تاظهر خوب شد ودوباره حدود یک سال بعد همون درد اومد سراغم وباز هم خوب شد تا اینکه نزدیک یک هفته است درد بیضه دارم ولی خیلی کمتر از فعات بیضه راستم ورم کرده و همزمان با درد نزیک کتف راستم تیر میکشه بعضی مواقع اصلا دردی ندارم ولی بعضی وقتا درد دارم تو رو خدا خواهش میکنم بفرمایید احتمال وجوذ چه بیماری هایی در بیضه من است تو رو خدا توضیح کامل بدهید دیک دنیا ممنونم از شما مشاهده پاسخ دکتر
329
درد بیضه

سلام . آقای دکتر من حدود 9 ماه هست که درد در بیضه راست خودم دارم . 4 مرتبه به دکتر مراجعه کردم و با انجام سونوگرافی گفتن شما مشکلی نداری و امکان داره اپیدیمیت باشه اما در آزمایش خونم نشتنه ای از عفونت نیست . 3 روز در بیمارستان بستری شدم و مراقبتهای از قبیل کمپرس کیسه یخ و آنتی بیوتیک وریدی به من تزریق شد. و بعد مرخص شدم اما متاسفانه هنوز درمان نشدم . بیضه سمت راستم اکثر مواقع به سمت بالا جمع میشه و حالت قرار گرفتنش بصورت افقی تغییر حالت میده .و کیسه بیضه من به یک سمت کشیده میشود. درد گاهی در لگن خودم احساس میکنم و بعد از ورزش فوتبال و یا دوچرخه سواری شدیدتر میشود . لطفا اگر ممکن هست من رو راهنمای بفرمایید خسته شدم واقعا خسته شدم .. کمکم کنید . با تشکر.
البته من در ایران نیستم در کشور آلمان فعلا هستم .
مشاهده پاسخ دکتر
330
بیضه

با سلام . من به تازگی روی کیسه بیضه ام ۲ تا ۳ خال قهوه ای دیده ام‌. علت چیست؟ مشاهده پاسخ دکتر
331
مشکل ناباروری

با سلام و احترام. جناب اقای دکتر من 35 سال داشته و دارای یک فرزند می باشم. حدود سه سال است برای فرزند دوم اقدام می نماییم و جلوگیری نداشته ایم ولی ممکن نشده است. به پیوست جواب ازمایشات خود را که به تازگی انجام شده اند را به حضورتان ارسال می نمایم. ایا هیدورسل و واریکوسل بیضه ها که در سونوگرافی رنگی ذکر شده است باعث این ناباروری شده اند؟ و اینکه هیدوسل نیز با عمل میکروسرجری قابل درمان است یا نه؟ ضمنا همسرم عکس رنگی از رحم و معاینات مربوطه را انجام داده اند که سالم بوده اند. با تشکر مشاهده پاسخ دکتر
332
پردازش جواب آزمایش لطفا

Semen volume : 3.1
Color : milky
viscosity: normal
ph:7.8
Sperm count:20
rapid Progressive (class A): 2
5: (Progressive (classB
non Progressive(class c) :18
live ratio (class A+B+C): 25
non motile (class D): 75
round cells :0
wbc: 2.1
immature cells :0
(microscopy)
leucocytes :1-2
Normal morphology: 63
pathology :37
Head pathology:37
midpiece patology :0
Tail pathology:0
TZI: 1
مشاهده پاسخ دکتر
333
دردبیضه

سلام مدتی که از ناحیه مقعد درد دارم که این درد الان به بیضیه والت تناسلی من زده چکار کنم ممنون میشم که زاهنماییم کنید مشاهده پاسخ دکتر
334
درد خفیف بیضه چپ

سلام
من یک فرد ۲۸ ساله هستم . ۲ روز احساس درد خفیف در بیضه چپم میکنم اما هیچ ورم یا تغییر رنگ یا چیز غیر عادی نمیبینم. میخواستم علتش رو بدونم. ممنون
مشاهده پاسخ دکتر
335
درد بيضه

دكتر وقتي قسمتي از بيضه سمت راستمو فشار ميدم يه تير خفيفي ميكشه و اين تير كشيدگي به قسمت زير شكم سمت راست انتقال پيدا ميكنه.وقتي شلوار تنگ بپوشم به اون قسمت از بيضه فشاري وارد ميشه و يه تيري احساس ميكنم.هشت ماه پيشم سونو شدم اما دكتر منو چك كرد و گفت چيزي نيست.در ضمن آلتم وقتي در حالت نعوظ قرار ميگيره و وقتي دراز ميكشم ميبينم بيضه سمت راستم انگار ميخاد وارد شكمم بشه و وقتي بلند ميشم ميبينم چسبيده زير شكمم و با انگشت خارجش ميكنم.واقعا نميدونم چه مشكليه.بيش از يك ساله اينو فهميدم.خيلي اذيت نميكنه ولي ناراحتم ازين بابت.به نظرتون مشكل چي ميتونه باشه؟ممنون. مشاهده پاسخ دکتر
336
بیضه

سلام بیضه سمت راستم کمی بزگتره
مشکلی وجود داره ؟
اگه سونو نگیرم از کجا بفهمم مشکلی داره یانه؟
مشاهده پاسخ دکتر
337
ناباروری

سلام آقای دکتر در یک سالگی بیضه هام چون بالا تر از حد طبیعی بودن عمل کردم الان 25 سالمه و سه سال جلوگیری ب صورت طبیعی داشتم الان 7ماهه که جلوگیری ندارم خبری از بچه نیست و درد خاصی حس نمیکنم تو بیضه هام.بیضه چپم مقداری کوچکتر از بیضه راستمه و من هنگام فشار آوردن برای دفع هیچ تحرکی تو بیضه هام نمیبینم من تو شهرستان جاسک که محروم هست زندگی میکنم ب دلیل کار اینجام.خواهش میکنم کمک کنید اینجا دکتر نیست مشاهده پاسخ دکتر
338
درد بیضه چپ

سلام دکتر خسته نباشید من 19 سالمه ساکن شمال هستم هر از چند گاهی بیضه سمت چپم درد میگیره که این درد اغلب به همراه درد در زانو و یا گاهی هم در مچ پای چپ هست به صورتی که بیضه ی چپم بیشترین درد (به صورت تیر کشیدن گهگاهی) و زانو و مچ چپم درد کمتری دارند
2 مورد علت درد رو خودم حدس میزنم یکی اینکه من اغلب وقتی میشینم پای چپم رو روی پای راست میزارم که در این حالت فشار زیادی به بیضه و زانوی چپم میاد و مورد دیگه اینه که اغلب به حالت 45 درجه روی شکم میخوابم که بازم کمی به بیضم فشار وارد میشه تو هر دو مورد بیشتر درد اوایل صبح هست و کمتر اتفاق میفته که ادامه پیدا کنه و وقتی تهویه اتاقم رو رو حالت رطوبت گیر میزام(به علت رطوبت بالای شمال) درد کمی کمتر میشه و در مواردی هم کاملا از بین میره اما چند روزیه که دردم شدید تر و جدی تر شده(البته در همین چند روز هم رطوبت شمال در حالت حداقلی 98 درصد هست کلا احسال میکنم دردم رابطه مستقیمی با رطوبت هوا داره چون وقتی به شهر های خشک ایران مثل تهران یا مشهد سفر میکنم و چند روز میمونم کلا تمامی درد های مفاصل بدنم رفع میشه!)
شرایط رو کاملا توضیح دادم شما به بیماری خاصی مشکوک هستید یا اگر میشه کمی راهنماییم کنید
ممنون که وقت گذاشتید
مشاهده پاسخ دکتر
339
واریکوسل

سلام جناب دکتر
من یکی از دوستام دچار بیماری واریکوسل شد و الان هم جراحی کرد و طی طول درمان من همراه ایشون بودم و علائمی که دکترش میگفت یکیش افتادگی بیضه بود.
این علامت رو من در بیضه خودم مشاهده میکنم و ترس اومده تو وجودم ۲۴ سالمه و دردی ندارم اصلا.
راهنمایی بفرمایید ممنون میشم
البته سونوگرافی هم رفتم و گرید یک نشون داد گفت مراقب باش فقط و بار سنگین بلند نکن.
فقط میترسم.
اگر مطلبی هست بفرمایین من این پیام رو دادم

جناب دکتر گفتید ببینم.
عذر میخوام چه چیزی را ببینید آزمایش یا سونو گرافی رو یا؟؟

اگر برگه و تصاویر آزمایش رو میفرمایید تصاویر رو اینیل میکنم.
یاعلی
مشاهده پاسخ دکتر
340
بیضه،واریکوسل

سلام آقای دکتر، یکسال پیش عمل واریکوسل بیضه راست انجام دادم و خوب شدم اما حدودا هفت ماه بعد از عمل درد شدیدی همون بیضه ی راستم که عمل کردم شروع شد، چندین و چند بار سونو و آزمایش اسپرم هم انجام دادم و هيچي رو نشون ندادن و گفتن نه واریکوسله نه هیدروسل.دکترهای مختلف هم رفتم آزمایش های مختلف و سونوهای مختلف حتی سونوی شکم و کلیه، نه صفرا نه معده نه کلیه هیچکدوم مشکل نداشتن ولی اين درد الان شیش ماهه که منو از زندگی انداخته، حتی از شدتش کمر درد و پا درد هم گرفتم و الان درست نميتونم راه برم، قبلا فوتبال بازی میکردم ولی الان هیچ ورزشی نميتونم انجام بدم. دکترها هم ديگه گفتن نمیدونیم علت دردت چيه؟ آقای دکتر اگه ممکنه راهنمایی کنید منو، خیلی ممنون مشاهده پاسخ دکتر
341
درد بیضه

باعرض سلام من مدتی در حین لمس بیضه درد دارم درد در هر دو بیضه حس می کنم و یه عکس هم فرستاده ام مشکلی برای باروری ندارم ۲۴ سالمه و مجردم مشاهده پاسخ دکتر
342
پوسته شدن آلت تناسلی وبزرگ بودن یه بیضه

سلام آقای دکتر پسر 13 ساله ای دارم که می گوید مدتی است آلت تناسلی وبیضه اش پوسته ریزی دارد و در ضمن از ابتدا یکی از بیضه هایش یه کم بزرگتر از اون یکیه و دکتر هم نمی آد خواهش می کنم راهنمایی بفرمایید ممنون مشاهده پاسخ دکتر
343
شکستگی

با سلام
اقای دکتر از اینکه شما وقت میزارید و به سوال دوستان پاسخ میدهید متشکرم
اقای دکتر الت من هنگام نعوظ به سمت شکمم می باشد من احساس میکنم که الت من زاویه ندارد ولی اصن دردی ندارم و نعوظ م هم عادی هستش حالا سوالم اینه ایا این حالت نعوظ عادیه یا که اینکه مشکلی دارد؟
از جواب شما متشکرم
مشاهده پاسخ دکتر
344
کیست اپیدیدیم

با سلام و خسته نباشید خدمت اقای دکتر . ایا عمل کیست اپیدیدیم لزوما به نا باروری منتهی خواهد شد؟؟ مشاهده پاسخ دکتر
345
واریکوسل

سلام جناب دکتر
من یکی از دوستام دچار بیماری واریکوسل شد و الان هم جراحی کرد و طی طول درمان من همراه ایشون بودم و علائمی که دکترش میگفت یکیش افتادگی بیضه بود.
این علامت رو من در بیضه خودم مشاهده میکنم و ترس اومده تو وجودم ۲۴ سالمه و دردی ندارم اصلا.
راهنمایی بفرمایید ممنون میشم
البته سونوگرافی هم رفتم و گرید یک نشون داد گفت مراقب باش فقط و بار سنگین بلند نکن.
فقط میترسم.
اگر مطلبی هست بفرمایین
مشاهده پاسخ دکتر
346
بیضه

بیضه های من سمت بالا میروند کیسه بیضه جمع میشود وسفت وبا دست کیشدن روبه پایین از این حالت در میاد ممنون میشم جوابمو بدین مشاهده پاسخ دکتر
347
وایرکسول

سلام
میخواستم بدونم که وایرکسول درمان قطعی دارد.
کوچک ماندن چه اندازه بعضه خطر افرین هست
مشاهده پاسخ دکتر
348
ضایعه بیضه

سلام آقای دکتر
حدود سه ماه پیش متوجه شدم رو بیضه راستم بالا اپیدیدیم ی توده تقریبا سفت هس دو میلی متر شاید قطرش باشه رو بیضه چسبیده ب اپیدیدیم.چه بیماریی هستش؟درد نداره
مشاهده پاسخ دکتر
349
بیضه

سلام اقای دکتر

من ۲۱سال سن دارم بیضه سمت راست من بزرگ تر از سمت چپی هست و از اون یکی سفت تر هرزگاهی درد داره
من مجردم میخواستم بدونم ایا سرطانه یا بیماری دیگری
باتشکر
مشاهده پاسخ دکتر
350
نا هماهنگی بیضه

سلام خدمت شما آقای دکتر
بنده مدتی هست بیضه چپم حدود 1 سانت پایین تر از سمت راست است و احساس میکنم خیلی عقب تر از سمت راست است اگه مشکلی هست راهنماییم کنید خیلی از لطفتون ممنون میشم 32 سالمه مجردم و نزدیکی هم نداشتم شغلم هم با رانندگی سر و کار دارم با تشکر فراوان
مشاهده پاسخ دکتر
351
درد بیضه

سلام خدمت شما من پسری هستم 27 ساله مدتی است درد بیضه دارم و وقتی بیشتر سر پا میاستم دردش بیشتر میشه لطفا راهنمایی کنید ممنونم. مشاهده پاسخ دکتر
352
بیضه

درود خدا بر شما آقای دکتر سوالم اینه آقای دکتر چند وقتی که بیضه سمت راستم با کوچکترین لمس درد میگیره میشه راهنماییم کنید خدا خیرتون بده مشاهده پاسخ دکتر
353
درد بیضه

سلام . 19 سالمه و تقریبا ازبچگی تا الان دچار درد خفیف بیضه هستم و همین جور ادامه داره و 2 سالی هست که متوجه شدم بیضه ام چرخش داره لطفا راهنمایی فرمایید مشاهده پاسخ دکتر
354
ورم بیضه سمت راست در هنگام کوچک شدن بیضه

با سلام خدمت آقا دکتر کرمی من 35 سال سن دارم متاهل هستم یک دختر 8 ساله هم دارم یک سالی هست که بیضه سمت راستم در حالت کوچک بودن یه برامدگی داره در حالت افتاده عادی می باشد فقط بعضی موقعا یه درد خفیفی میاد و میره آزمایش رفتم چکاپ کامل گرفتم مشکلی نبود سنو رفتم مشکلی نبود پیش دو تا دکتر رفتم معاینه کرد گفت موردی ندارید من حدود 10 ماه اقدام به بچه دار شدن کردیم ولی موفق نشدیم زنم هم پیش دکتر زنان رفته بازم نشدیم می خواستم بفهمم بیضه من موردی داره باید چکار کنم آقا دکتر داروی اگه هم هست بهم معرفی کنید با تشکر زیاد مشاهده پاسخ دکتر
355
بیضه

با عرض سلام و خسته نباشید خیلی ببخشید من به تازگی متوجه شدم بیضه ی چپ کمی بزرگ شده(خود بیضه نه یک سری رگ که اسمش را نمیدانم)و ایجاد درد هم نمیکند
لطفا مرا راهنمایی کنید
باتشکر.
مشاهده پاسخ دکتر
356
بیضه چپ

سلام .لطفا تو رو به خدا جواب بدید .از پریروز بیضه چپم درد خفیفی گرفت و حدود دو ساعت طول کشید.دیروز هم همینطور شدقبل از خواب .امروز ددباره همین اتفاق افتاد دردش خفیف است ولی امروز دردش گرفته و ول نمیکند لطفا جواب بدید مشاهده پاسخ دکتر
357
بیضه

با عرض سلام و خسته نباشید خیلی ببخشید من به تازگی متوجه شدم بیضه ی چپ کمی بزرگ شده(خود بیضه نه یک سری رگ که اسمش را نمیدانم)و ایجاد درد هم نمیکند
لطفا مرا راهنمایی کنید
باتشکر.
مشاهده پاسخ دکتر
358
كيست اپيدرمال

سلام كيست اپيدرمال روى بيضه دارم راهنمايى كنيد واسه درمانش جه كارميتونم كنم، ممنون مشاهده پاسخ دکتر
359
بیضه

با عرض سلام
مدتیه احساس میکنم اندازه بیضه هام کوچک شده و در نعوض هم مشکل دارم (حدود 17ماه فیناستراید1 مصرف کردم و الان 8ماه که دیگه مصرف نمیکنم)
لطفا راهنمایی کامل بفرمایید
با تشکر
مشاهده پاسخ دکتر
360
جراحی کیست

با سلام و روز بخیر
پدرم به دلیل کیست موجود در یک بیضه و آب در بیضه دیگر جراحی شدن که بعد از 2 روز بیضه ها به شدت ورم کرده و دکتر معالجشون گفتن عادی هست و ظرف مدت دوماه کوچک می شود. خواهشمندم راهنمایی بفرمایید که آیا این ورم خطرناک هست و چرا بوجود اومده و راه درمانش چگونه است؟
مشاهده پاسخ دکتر
361
درد بیضه هنگام خواب

سلام به آقای دکتر
چند روزی هست که وقتی میخوابم بیضه ی سمت چپم درد می کند و زمانی که بیدار میشم درد از بین میره کلا زمانی که دراز کش میشم درد میگیرد. زمانی که معاینه میکنم بیضه ی سمت چپم را یه چیز سفت احساس میکنم که کاملا جدا از بیضه است و زمانی که فشار میدهم همان درد بیضه را دارد و شکل ظاهری شبیه بهتوده هم ندارد از لحاظ ظاهری بزرگ تر از بیضه سمت راست هست که این بزرگی خیلی کم هست
خیلی ممنونم
مشاهده پاسخ دکتر
362
واریکوسل

سلام دکتر کلافه شدم دیگه لطفا جواب بده
حدود 2 ماه پیش درد بیضه شدید گرفتم طوری که شبا با مسکن میخوابیدم تا این که رفتم سونوگرافی
اونی که داشت سونوگرافی میکرد گفت مشکلی نداری لابد عفونت کرده بعد که نتیجش اوند زده بود واریکوسل درجه 1 تعجب کردم.. رفتم پیش دکتر خودش معاینه کرد گفت مشکلی نداری اینم الکی زده
بعد الان دوباره هعته پیش درد بیضه سمت چپ گرفتم تا چند روز پیش که ارضا شدم خوب شد اما خودم که معاینه میکنم فکر میکنم بالای بیضه سمت چپم از سمته راستم یه چیز بزرگ تریه.. آیا لازم باز دکتر برم یا خطرناکه؟؟
مشاهده پاسخ دکتر
363
فتق بیضه

سلام من همسرم دچار فتق بیضه شدند برای بار دوم دفعه پیش عمل کردن وخوب شدن ولی دوباره به فتق بیضه دچار شدن و از نزدیکی ممانعت میکنند و میگویند میل جنسی ایشون کاهش یافته به حاطر دردی که دارن ایا فتق در کاهش میل جنسی موثره مشاهده پاسخ دکتر
364
بيضه

سلام آقاي دكتر خودم حس ميكنم مني من بعد إنزال كمه .ايا مقدار كم مني هم باعث باروري ميشه وبا اينكه فقط بيضه چپمو دارم ولي ميل جنسيم خوبه.تو خانوادمونم مورد ناباروري نداشتيم .وايا احتمال باروري من چند درصد ميتونه باشه باتوجه به اينكه تا سن ١٥سالگي بيضه داشتم بعدا وفت بالا در بيست و يك سالگي درش اوردم مشاهده پاسخ دکتر
365
درد شدید بیضه

سلام و خسته نباشید خدمت دکتر گرامی
پسره من ۱۷ سال سن دارد و در طول شبانه روز شدیدا درد بیضه دارد و هیچ کدوم از علایم سفت شدن و بزرگ شدن و التهاب و قرمزی و... ندارد فقط میگه که از درون درد شدیدی داره
شما چی تشخیص میدهید؟
ممنون ازتون ...
مشاهده پاسخ دکتر
366
جراحی

من واریکوسل شماره ۱ ینی کمترین مقدار رو دارم ومن ۱۶ سالمه ایا نیاز به جراحی دارم؟
ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.
مشاهده پاسخ دکتر
367
هیدروسل ارتباطی

پسر ۱۸ ماهه ای داریم با توجه به سونوگرافی های انجام شده هیدروسل تشخیص داده شده درد شدید میگیرد جوری که بچه کمرش خم میشه چند ساعت با گریه مداوم دکترا میگن تا دو سال رفع میشه اما درداش بیشتر شده چیکار کنیم دکتر عمل یا صبر؟ مشاهده پاسخ دکتر
368
درد زير بيضه

با سلام و خسته نباشيد
من از يك فاصله حدود 2 متري از جايي پريدم و زير بيضه (بين بيضه تا مقعد) به شدت درد گرفت از آن موقع به بعد هر موقع از يك بلندي حتي نيم متري هم مي پرم درد خيلي شديدي ميگيره و همچنين اگر سرفه شديد يا استفراق كنم كمي درد مي گيرد
ممنون مي شوم راهنمايي بفرماييد
مشاهده پاسخ دکتر
369
عمل جراحی

با سلام و عرض خسته نباشید خدمت جنابعالی
پسری هستم 27 ساله که بیضه راستم در ناحیه اینگونال قرار گرفته است و در محل خود قرار ندارد و باید در دی ماه به خدمت سربازی بروم می خواستم بدانم با توجه به زمان باقیمانده(تقریبا 1 ماه و نیم) تا اعزام، اگر الان عمل جراحی را انجام بدهم تا ماه آینده التیام پیدا می کند و در صورت انجام فعالیتهایی مانند رژه و ورزش سنگین آیا امکان عود آن وجود دارد یا خیر؟
در صورتی که عمل نکنم ایا با توجه به فعالیتهایی مانند رژه و ورزش سنگین در سربازی امکان به وجود امدن مشکلی برای بیضه ای که در محل خود قرار ندارد وجود دارد یا خیر؟
با تشکر
مشاهده پاسخ دکتر
370
درد در ناحیه بیضه

با سلام
مدتیه که در ناحیه بیضه ها و کمرم احساس درد دارم و همینطور بعضی مواقع در زیر شکمم سیخ میزنه و در مواقعی که درد شدید هست از ناحیه کمر به پایین دچار بی رمقی میشم،خواستم بدونم علت از چیه و اینکه آیا نیاز هست به پزشک مراجعه کنم ؟با تشکر جناب آقای دکتر
مشاهده پاسخ دکتر
371
آزمایش اسپرم

سلام آقای دکتر. همسر من 28 سالشونه و به گفته خودشون تو سن حدودا 3 سالگی جراحی بیضه داشتن که منجر به برداشتن یکی از بیضه هاشون شد. جواب آزمایش همسرم به صورت زیر هست.لطفا راهنماییم کنید که آیا مشکلی برای بچه دار شدنمون بوجود نمیاد؟ ضمنا من 32 سالمه ئ تاحالا برای بارداری اقدام نکردیم
ph: 7.8
WBC: N/A
Alive sperm concentration count : 35 M/ml
Motility (a+b : 36%
immotility ( c+d ): 64%
normal morphology : 22%
Ab- normal morphology : 78%
Functional sperm concentration : 4.4 M/m
Motile sperm concentration : 12.6 M/m
sperm motility index : 94
All sperm : 73.5 M
All Motil sperm : 26.5 M
All Functional sperm : 9.2 M
مشاهده پاسخ دکتر
372
بچه دار شدن

سلام آقاي دكتر بنده سي سال دارم در سن ١٥سالگي بيضه راستم بالا رفت ودر سن ٢١سالگي عمل كردم و اونو دراوردم ميخاستم بدونم من ميتونم بچه دار بشم ممنونم مشاهده پاسخ دکتر
373
درد بیضه

با سلام و خسته نباشید سوالم این بود که حدود 2 ماه پیش بیضه راستم شروع به درد کشیدن کرد درد بدی بود خیلی نگران بودم ولی در حال حاضر دردی ندارم ولی باز گاهی اوقات درد خفیفی حس میکنم چه کنم 18 ساله ممنونم مشاهده پاسخ دکتر
374
در مورد بیضه ها

سلام **اقای دکتر بیضه های من انقدر شل شده که وقتی بر روی شکم می خوابم به این طرف و ان طرف التم می روند و اذیت می شوم و التم نیز در حالت نعوذ انحراف زیادی به بالا دارد طوری که به شکمم می چسبد و زودانزالی شدید هم دارم متاسفانا نزدیک 6سال است خودارضایی می کنم و 22سالم است مشاهده پاسخ دکتر
375
درد بیضه

سلام حدود چمار ماه است که یه درد ی در قسمت پایین شکم ،سمت چپ دارم و این درد بعد خروج منی بیشتر و شدید می شود و به پا ، لگن ، کمر ، عضله پشت ، سمت چپ بدنم می زند و احساس ضعف و تب خفیف دارم چهار پنچ روز درگیر این درد شدید هستم تا اینکه درد کم شده و به درد زیر شکم سمت چپ محدود می شود سونو کلیه و مثانه دادم مشکلی نداشت دکتر بهم گفته گرفتگی عضله است ولی از زمانی که دکتر رفتم سه ماه گذشته و مشکل دردم حل نشده. مشاهده پاسخ دکتر
376
زخمی بیضه

با استفاده از کرم لایه بردار مخصوص بیضه با دفعات زیاد پوست بیضه زخم شده است؟ راه حل چیست مشاهده پاسخ دکتر
377
بیضه

سلام و عرض ادب خدمت اقای دکتر من جوانی ۲۰ساله هستم. توی خیلی از سایت ها دربارع بیماری های بیضه خوندم و بعد برسی کردم
متوجه شدم بیضه سمت چپ بالاش(نزدیک نوک) یه چیزی جوش مانند بود بالمسش درد نداشت خواستم ببینم مشکلی دارم?من حدود ۱سال پیشم. برسی کردم. و اون جوش مانند رو احساس کردم یعنی الان ۱ساله متوجه این موضوع شدم خواهش میکنم جواب بدید
مشاهده پاسخ دکتر
378
بيضه

با سلام و احترام
من ٢٥ سال دارم و مجرد هستم.
يكي از بيضه هام نسبت به ديگري جلو تر اومده كه قبلأ اين طور نبوده و اول احساس كردم كه بزرگ تر شده كه زير دوش آب گرم طبق روشي كه تو اينترنت خونده بودم تست كردم و متوجه شدم كه هم اندازه هستند ولي قبلأ به اين حالت نبود.
مسئله ديگري هم كه بايد در نظر داشته باشيد اينكه من در شش سالگي يك عمل در ناحيه آلت تناسلي داشتم كه به اصطلاح آميانه ( ادرار به سختي از مجاري اداراي در مي اومد و عمل كردم كه دكتر هم مي گفت اگر عمل نكرده بودم در بزرگسالي مشكلات ناباروري دچار مي شدم)
خواهشمندم بزرگواري كنيد و نظر خودتون رو اعلام كنيد.
سپاس فراوان ، پاينده و پيروز باشيد.
مشاهده پاسخ دکتر
379
درد بیضه سمت راست

سلام.وقت بخیر. من 24سال سن دارم و از ناحیه بیضه سمت راست دچار درد هستم. البته این درد یک هفته ساکت میشود و دوباره بعد از یه هفته به مدت دو روز دارم.این درد به ناحیه زیرشکمم هم میزند. هیچ نوع تورم و شی خاصی هم در آن ندیدم. به پزشک هم مراجعه کردم و سونوگرافی انجام شده ولی چیزی سردرنیاوردن و گفتن بیضه ها طبیعی هستن و فقط گفتن عفونته. داروهاشونو مصرف کردم و بعد از دوره کامل داروها دوباره بعد از دوهفته درد شروع شده.چه کار باید انجام دهم و علت چیست؟ مشاهده پاسخ دکتر
380
بزرگ شدن بیضه

سلام ی مدتیه یکی از بیضه هام بزرگ شده در واقع نصف بیشتر بیضه راستم به بیضه چپم چسبیده و بزرگ شده و بیضه راستم اندازه ی فندق شده میخواستم بدونم آیا مشکلم حاده و باید چه کار کنم؟ مشاهده پاسخ دکتر
381
درد بیضه -ازمایش اسپرم -سونوگرافی بیضه

با سلام و احترام
الان چند روزی هست کمنتظر راهنمایی تنم ولی جوابی ندادین لطفا راهنمایی کنید
بنده چند روزی هست که خدمت سربازیم تموم شده و از ناحیه بیضه ها و زیر ناف احساس درد می کنم که مبدا درد بیضه هام می باشندو به دکتر مراجعه کردم که دکتر سونوگرافی از بیضه ها و ازمایش اسپرم برام نوشت که جواب سونوگرافی و ازمایش براتون ارسال کردم

1-با توجه به اینگه واریکوسل در مانور والسالوا گرید 1 دوطرفه مشخص شده ایا نیازی به عمل هست یا نه(به چند پزشک مراجعه کردم بعضی ها گفتن چون خفیفه و فعلا نیازی نیست ولی چند پزشک دیگه گفتن عمل کن)ظر شما چیه ؟؟؟
2- از ناحیه بیضه احساس درد میکنم برای درمان درد بیضه دارویی هست
3-در بالا بیضه سمت راستم (به بیضه چسبیده نیست)یه توده نخودی شکل وجود دادر ایا نشانه یی از سرطان نیست باتوجه معاینه پزشک ارولوژیست و سونوگرافی گفتن چیز عادی هست و همه دارن در صورتی که بیضه چپم چرا نداره
4-ایا با سونوگرافی که انجام دادم تومور سرطان مشخصه میشه یا باید سونوگرافی خاصی انجام بدم چون تودیی که وجود داره همه فکرم رو درگیر سرطان بیضه کرده
لطف راهنمایی کنید
مشاهده پاسخ دکتر
382
مالیدن روغن

با سلام
ایا مالیدن روغن سیاه دانه و زیتون و کنجد به صورت مخلوط یا هر کدوم جدا جدا به بیضه ها و الت تناسلی خطر و ضرری داره؟
مشاهده پاسخ دکتر
383
بیضه

سلام سمت چپ بیضه دقیقا روی استخوان کناربیضه دردهمراه باسوزش دارم مشاهده پاسخ دکتر
384
درد بيضه و زير شكم

سلام ،اقاى دكتر از يكسال پيش بيضه هام و درد ان به زير شكمم مى زنه، دكتر رفتم سونگرافى بيضه و پرستات هم انجام دادم ولى چيزى نشون نداده، كماكان بعضى وقتا درد دارم لطفا راهنمايي كنيد ممنون مشاهده پاسخ دکتر
385
دردبیضه

باسلام:بیضه سمت راستم یک هفته است بعضی مواقع دردمیگیردداخل بیضه تیرمیکشددلیلش چی میتونه باشه
باسپاس
مشاهده پاسخ دکتر
386
بزرگ شدن بیضه

سلام آقای دکتر وقت بخیر
همسرم اف اس اچ وال اچ شون پایین بود مراجعه کردیم براشون ده عدد آمپول تجویز کردید که هفته ای یک عدد تزریق کنند پس از تزریق پنج تا از آمپول ها باردارشدم دوتاد ئیگه هم بعد آن تزریق کردن که بعد از تزریق این هفت عدد احساس بزرگ شدن در بیضه هارو دارن به طوریکه موقع راه رفتن وفعالیت روزانه باکناره های پاشون حس میکنن لطفا راهنمایی کنید آیا لازم تزریق آمپول هاروادامه بدن وبه خاطر بزر گ شدن بیضه هاشون مراجعه کنند؟ممنون
مشاهده پاسخ دکتر
387
درد بیضه سمت چپ

سلام
ببخشید من 16 سالمه و تقریبا دوروزه احساس درد در بیضه چپ دارم بنده به خاطر اینکه دانش آموز هستم شلوار لی میپوشم میرم مدرسه و هنگام نشستن رو صندلی پامو رو اون یکی از پام میندازم فکر میکنم که علت این درد این موضوه باشه که بیضه ها فشرده شدن نظر شما چیه ؟؟؟؟ خواهش میکنم جواب بدین
مشاهده پاسخ دکتر
388
دردبیضه

بیضه سمت راست یکم بزرگ شده والتهاب داره وعفونت ادرارم دارم فعلا دارو مصرف می کنم آیا مشکل ساز است یانه مشاهده پاسخ دکتر
389
نگرانی

با سلام و خسته نباشید خدمت آقای دکتر نمیدونم چرا نگرانم به نظرم سایز بیضه هام یکم کوچیک شده و در ضمن به طور میانگین هر 10 روز خودارزایی میکنم و مایع منی کم رنگ شده یعنی رقیق شده(نه خیلی شدید)میخواستم ببینم چیکار باید انجام بدم در ضمن تغذیه ام هم خوبه؟؟؟سوال آخر اسپری لیدوکایین 10بعد از اسپری تا چه مدت اثر دارد؟؟با سپاس فراوان مشاهده پاسخ دکتر
390
بیضه درد

سلام من چند روزه بیضه هام خیلی خیلی کم درد میکنه چند لحظه دردش ارومه بعد شروع میکنه اگه دراز بکشم درد نمیکنه اما وایستام بیضه هام درد میکنه میشه علت بیضه دردمو بگی و راه درمانشو ممنون میشم مشاهده پاسخ دکتر
391
بیضه

سلام.آیا بیضه های کوچک هم میتوانند توان باروری داشته باشند؟آیا ممکن است؟ مشاهده پاسخ دکتر
392
بیضه

سلام.حجم نرمال بیضه در چه محدوده ای است؟ مشاهده پاسخ دکتر
393
جمع شدن یک بیضه

سلام وقت بخیر
یک مرد 30 ساله هستم چند روزه یکی از بیضه هام جمع شده و به سمت بالا اومده البته یکی دو روز تیر میکشید و درد خفیف داشت الان بالا وایمیسه حس بدی دارم میخواستم ببینم مشکل خاصی داره یا خیر
البته تورم و قرمزی و ... نداره
ممنون میشم پاسخ بدید.
مشاهده پاسخ دکتر
394
آتروفی بیضه

با سلام اقای دکتر بنده در دوازده سالگی اوریون گرفتم از ان موقع بیضه راستم دیگه رشد نکرده تحلیل رفته الان چند روزه که درد امده است ایا باید عمل شود یا با دارو درمانی میشه جلو دردش را گرفت الان31 سالمه و دوتا بچه سالم هم دارم وهزینه عمل چند میشه مشاهده پاسخ دکتر
395
بیضه

سلام اقای دکتر من دچار فقدان بیضه هستم بیضه هام زیر شکمم پنهان میشن میخاستم ببینم من نیاز به عمل دارم در ضمن میتونم از سربازی معاف شوم؟؟ مشاهده پاسخ دکتر
396
درد بیضه

با سلام خدمت آقای دکتر
معوملا وقتی تحریک جنسی میشم اما به انزال نمیرسم در ناحیه بیضه درد زیادی احساس می کنم تا اینکه یا به انزال برسم یا حداقل 4 ساعت به بالا بخوابم و استراحت کنم لطفا راهنامیی کنید
مشاهده پاسخ دکتر
397
درد بیضه

باسلام
آقای دکتر گاهی در بیضه راست احساس درد می کنم و این عمل بیشتر در زمانهای اتفاق می افتد که به صورت ناخواسته مثل خواب دیدن مقداری اسپرم از بدنم خارج میشود دردی که در کمرم هم احساس میکنم ؟
مشاهده پاسخ دکتر
398
درد در بیضه چپ

با عرض سلام و خسته نباشید .
آقای دکتر من حدودا 10 روز پیش ضربه پای محکمی به بیضه چپم خورد و همون لحظه زیر شکم سمت چپ درد زیادی گرفت . و از اون روز تا حالا گهگاهی که مثانه ام پر میشه به خصوص صبح که بیدار میشم کمی درد در همون جای زیر شکمم سمت چپ دارم و علاوه بر این در طول روز هم درد در بیضه چپ دارم که وقتی کمی مالش و فشارش میدهم دردش کم میشود . و علائم واریکوسل را هم به نظر خودم ندارم .
آقای دکتر لطفا کمکم کنید . آیا خوب میشه ؟ چه مشکلی دارم ؟ آیا واریکوسل است ؟
ممنون .
مشاهده پاسخ دکتر
399
بيضه

با سلام
ايا چسبندگى اسپرم باعث نابارورى ميشود ؟
مشاهده پاسخ دکتر
400
درد بیضه وآلت تناسلی ومقعد

با سلام وخسته نباشید خدمت شما.من سی سال سن دارم،سه سال است ازدواج کرده ام.در این مدت پشت سر هم عفونت و سوزش داشتم دارو آنتی بیوتیک مصرف کردم تا مدتی برطرف می شود ولی دوباره شروع می شود.1سال است درد بیضه وآلت تناسلی دارم در ضمن چندبار سونو گرافی کردم و2سال است سنگ کلیه دارم با دارو برطرف شد.پارگی مقعد هم داشتم دکتر گفت نمی خواهد عمل کنم ولی در حال حاضر درد مقعد هم دارم .فعلا از درد بیضه وآلت تناسلی وهمچنین مقعد رنج می برم به نظر شما چکار کنم مشاهده پاسخ دکتر
401
بیضه ها

سلام وقت بخیر،جناب دکتر اگر بیضه چپ بالا تر ازبیضه راست باشد وبزرگتر طبیعی است یا خیر.با تشکر وسپاس مشاهده پاسخ دکتر
402
ورم بیضه

سلام و خسته نباشید خدمت اقای دکتر جوانی ۲۰ساله هستم که بیضه سمت راستم ورم داره و سفته.
چون فوتبال بازی میکنم چندین بار توپ به بیضه هام برخورد کرده و چن سال پیش هم بخاطر اینکه جسم سنگین برداشتم همین ناحیه روعمل کردم خواستم بدونم ایا این ورم درمان میشه و اینکه نیاز به عمل داره.
ممنونم
مشاهده پاسخ دکتر
403
بیضه ها

بیضه سمت راست من کمی پایین تر و بزرگ تر نسبت به چپ است درد و سنگینی و توده هم احساس نمی کنم بیضه بسیار نرم و فقط هنگام دست زدن چیزی مانند رگ به دستم می آید مشاهده پاسخ دکتر
404
درد بیضه

سلام وقت بخیر اقای دکتر
من ۲۷ سالمه حدادا ۲ ساله که بیضه سمت راستم درد میکنه و التم کامل نعوظ نمیشه
همه ازمایشات مربوطه رو انجام دادم گفتن هیچ مشکلی نداری ، من هنوزم درد رو دارم ممنون میشم راهنمایی کنید
مشاهده پاسخ دکتر
405
درد بیضه وآلت تناسلی

سلام خسته نباشید.سی سالمه .نزدیک به سه سال است ازدواج کرده ام،دو سال است که دردحالت تناسلی و گاهی اوقات بخصوص زمانی که رابطه دارم درد بیضه وحالت تناسلی بیشتر می شود چند بار پیش پزشک رفته ام.سنگ کلیه هم دارم ولی دارو که مصرف می کنم برطرف می شود سونو گرافی گرفته ام در حال حاضرسنگ مجاری ادارای وکلیه ندارم ولی باز هم درد آلت تناسلی دارم. یکی از دکترها گفت باید یک عمل داخلی داشته باشم تا مشخص شودچسبندگی مجرای ادراری دارم چکار کنم؟چند بار هم در آزمایش عفونت ادراری نشان داده شده ولی هرچی در این مدت خیلی آنتی بیوتیک مصرف کردم ولی فایده ندارد چکار کنم؟ مشاهده پاسخ دکتر
406
درد بيضه

با سلام و خسته نباشيد

حدود چند ساله كه درد بيضه سمت راست دارم ، بدون تورم و تا كشاله ران و زير شكمم و انتهايي كمرمم تير ميكشه درد ميكنه ،. دكتر هم زياد رفتم و سونوگرافي و سي تي اسكنم انجام دادم ولي ميگن مشكلي نداري ، حتي سنگ هم ندارم .. ممنون ميشم راهنمايي كنيد
مشاهده پاسخ دکتر
407
ناراحتی بیضه

سلام بیضه سمت راستم باد کرده ولی وقتی دراز میکشم کوچک میشود و وقتی سر پا میشم بیضه به همان حالت قبل بر میگردد.

علت این قضیه چیست ؟چه کار باید بکنم؟
مشاهده پاسخ دکتر
408
کوچکی بیضه

با عرض سلام....مدتی است که از خود.ارضایی فاصله گرفتم ( تقریبا 3 ماه) که بر اثر خود ارضایی سابقه قبلی بیضه هایم کوچک شدن میخواستم بدونم که ترک خود ارضایی کافی است یا باید کارهای دیگری انجام داد مشاهده پاسخ دکتر
409
درد شدید هنگام مقاربت

سلام خسته نباشیدمن 33 سالمه وحدود 2ساله که در هنگام مقاربت درد بسیارشدیدی دربیضه وکمرم احساس میکنم وحس میکنم که منی درجایی گیر کرده وازداخل بیضه هام وکشاله رانم احساس کشیدگی شدید دارم به طوری که دیگر قادر به ادامه مقاربت نیستم به نظر شما علت مشکلم کجاست مشاهده پاسخ دکتر
410
درمان واریکوسل

سلام جناب دکتر
خسته نباشید
دکتر عمل واریکوسل احتمال برگشت داره چنتا از مریضهاتون تاییید کردن و دکتر روازاده که احتمالا در بحث درمان سنتی بسیار معتبر و مشهور هستند و پسر اینکار ایشونم نوشتن‌تو سایتشون احتمال عود هست
در درمان غیر سنتی
و ایشوون رفع سودا و حجامت یا فصد و یا زالو درمانی رو درمان میدونن بعیده ایشون خرافی باشن !

اولا ( شما میفرمایید کدوم روش (سنتی_مدرن)قطعیه من‌نمیخوام هی عمل واریکوسل کنم
دوما ) من سونو گرافی دادم و ۳ میلیمتر اندازه رگهامه
مشاهده پاسخ دکتر
411
درد در بیضه

با سلام خدمت آقای دکتر
آقای دکتر متاسفانه من مدتها بصورت خیلی زیاد خود ارضایی میکردم و یک دفعه سر یک جمله من متحول شدم و دیگه خود اراضایی نمیکنم در مدت خود ارضایی درد در بیضه هام داشتم ولی میگفتم بخاطر خودارضایی است حتی کشاله رانم هم درد گرفته بود بعد ترک خودارضایی همچنان درد درناحیه بیضه حس میکنم حتی جدیدا متوجه شدم در بیضه سمت چپم انگار یچیزی پایینش هست ولی فکر نکنم بهش وصل باشه یا بیضم بزرگ شده باشه.بزرگ نشده ولی یچیزی پایینش هست وقتی آب سرد میگیرم روش مجموعه بیضه هام جمع میشه و دیگر اون ضاعده توش نیست دیگه. ولی همچنان تیر حس میکنم تو بیضه هام ،حتی الان حس میکنم کل وجودم ،پایین تنم ،لگنم توش تیر کشیده میشه بسیار نگرانم من 28 سالمه مجردم.و بسیار آرزو دارم برای آیندم.بخاطر همین آرزوهام اصلا ترک کردم خودارضایی.لطفا منو راهنمایی کنید من بسیار نگرانم.از طرفی من اصلا روم نمیشه برم دکتر بخاطر این مسائل چجور به خانوادم بگم من همچین مشکلی دارم.واقعا حس بدی دارم.یچیزی هم که یادم رفت بگم من بعد از ترک خودارضایی فیلمای تحریک امیزی میدیدم ولی هیچ خوداراضایی نمیرکدم میخواستم روحیه خودمو قوی کنم ولی انگار وضعتمو بدتر کرده و دیگه حتی خودمو در معرض هیچ تصویر تحریک آمیز هم دیگه قرار نداده ام مدتها.باتشکر فراوان از شما
مشاهده پاسخ دکتر
413
واریکوسل

با سلام .. من سه چهار روزه که بیضه سمت چپم درد می کنه .. البته خفیف .. بعضی موقع هام درد میزنه به کشاله ران سمت چپم .. ولی درد زیر شکم ندارم .. امکانش هست واریکوسل باشه ؟با توجه به اینکه من مجرد و 23 سالمه حتما باید جراحی کنم ؟ اگر جراحی نکنم چی می شه ؟ مشاهده پاسخ دکتر
414
واریکوسل و ناباروری

با سلام
نتیجه آزمایش سونوگرافی بنده نشان دهنده واریکوسل دو طرفه می باشد و در آزمایش اسپرم نتیجه نشان دهنده 5الی 6 اسپرم نا متحرک و 1 الی 3 اسپرم متحرک است به نظر جنابعالی نتایج نشان دهنئه ناباروری بنده است یا با عمل واریکوسل تعداد اسپرم افزایش می یابد؟
با تشکر
مشاهده پاسخ دکتر
415
کیست بیضه

با عرض سلام خدمت جناب دکتر کرمی . من مدت یک سال مبتلا به کیست بیضه چپ شدم که به صورت دو تا تومور در بالای بیضه احساس میشه به دکتر مراجعه کردم که گفتن درمان نداره تا زمانی که درد نداشته باشی .
میخواستم بدونم کیست بیضه در ناباروری دخالت داره و این کیست تبدیل به سرطان بیضه در اینده میشه یا نه . ممنون میشم راهنمایی کنید در ضمن من 37 سال سن دارم . با تشکر فراوان
مشاهده پاسخ دکتر
416
واریکوسل

با عرض سلام و خسته نباشید من واریکوسل گرید ۳ در بیضه پپ و واریکوسل گرید ۲ در بیضه راست دارم و بیضه هام کوچک تر شده آزمایش اسپرم هم خوب نبود سوالم اینه آیا بیضه هام کوچیک شده میتونم بعدا بچه دار بشم و اینکه عمل کنم بیضه هام به حالت اولیه بر میگردد یا خیر راستی من ۱۹ سال دارم و مجرد هستم ممنون مشاهده پاسخ دکتر
417
فتق

سلام خسته نباشید آقای دکتر
یه سوال داشتم من دو سال پیش فتق را عمل کردم و حالا دوباره دچار فتق شدم حالا میخواهم بهمن ماه دفترچه پر کنم .آیا معاف میشم؟
مشاهده پاسخ دکتر
418
بیضه

سلام آقای دکتر.
آیا بعد از سن 19 سالگی راهی برای درمان کوچکی بیضه وجود دارد؟
مشاهده پاسخ دکتر
419
بیضه

سلام آقای دکتر.
آیا به هنگام تحریک مرد اندازه بیضه تغییر میکند؟
مشاهده پاسخ دکتر
420
درد بیضه

با سلام من یک سال است که ازدواج کرده ام و در این مدت هر وقت که با همسرم رابطه داشتم یا بهتر اینکه هر وقت منی خارج شده احساس درد در بیضه چپ میکنم به طوری که بعد از دو یا سه روز برطرف میشود و زمانی که در طول دو یا سه روز هر روز ارتباط داشته باشم این احساس درد بیشتر میشود. علت این درد چیست ؟آیا باید نگران باشم یا طبیعی است؟ در ضمن ارتباط ما هنوز به صورت سکس کامل نیست. با تشکر . مشاهده پاسخ دکتر
421
پوست بیضه

سلام. چند سال است تعدادی دانه های سفید رنگ و ریز بر روی پوست بیضه بوجود آمده و هیچ گونه درد و خارشی ندارد. این دانه بسیار سفت میباشند و پس از مدتی که گذشت میتوان با فشار دادن چربی یا مواد داخل آنها را خارج کرد. علت و درمانش چیست؟ ۳۰ ساله هستم مجرد و هیچگونه رابطه ای با کسی نداشته ام. مشاهده پاسخ دکتر
422
الت تناسلي

سلام خسته نباشيد ببخشيد من در حالت نعوظ بيضه هام به درون ميروند و بعضي وقتا هم در حالت عادي اين طور ميشم
ايا اين بيماري هست؟
سن ٢٥ سال
باتشكر
مشاهده پاسخ دکتر
423
رشد نکردن بیضه

با سلام بیضه هایه من در اثر کمبود هورمونهای جنسی رشد نکرده اند وکوچک مانده اند به همین خاطر تولید اسپرم نمی کنن وما بچه دار نمی شویم از پارسال برج ۱۲ /۹۴ شروع به آمپول زدن تا ۹۵/۰۷ کردم ولی بعداز چندتا آزمایش خون پزشک معالج گفت متاسفانه نمیشه کاریش کرد و امیدی نیست که شما اسپرم دار شوید وباید به فکر راههای دیگه مثل اهدا جنین یا اهدا اسپرم باشید میخواستم بدونم واقعا راهی دیگه ای برای من نیست و باید توصیه پزشک معالج را انجام دهم با تشکر مشاهده پاسخ دکتر
424
دردو بزرگ شدن بیضه سمت چپ

جوان 25 ساله هستم. دو روزس است که احساس درد خفیفی در بیضه سمت چپ می کنم و فقط زمانی که به جای برخورد می کند درد می گیرد.
هر از گاهی هم احساس پرش در رگ آن می کنم. درد من بسیار خفیف است، علت آن چه می تواند باشد؟
مشاهده پاسخ دکتر
425
جواب آزمایش

با عرض سلام وخسته نباشید،بنده چندهفته پیش رفتم ازمایش چکاب دادم بردم دکتر نگاه کرد گفت مشکلی نداری ولی با این کار من بعضی مواقع هنگام ادرار مشکل دارم،تازگیام بعضی مواقع بیضه هام اذیت میکنه.البته بعضی مواقع میخواستم ی نگاهی به جواب آزمایش بندازین ببینین مشکلی هست یا نه درضمن من 24سالمه ومجرد.ممنون از لطفتون مشاهده پاسخ دکتر
426
درد بیضه

سلام اقای دکتر.من د.و سال پبیش بیضم ضربه خورد و دکتر واریکوسل 3 تشخیص داد و عمل واریکوسل درجه 3 انجام دادم (سمت چپ) با موفقیت و مشکلی ام در اسپرم نداشتم و ب تازگی ام آزمایش دادم خدارو شکر همه چی خوب بوده(واریس دیده نشد و اسپرمم مشکلی نداشت). اما درد در بیضه همپنان دارم بر اثر همون ضربه دکترم بارها رفتم معاینه کرده و مشکلی ندیده و بهم بلاک عصب بیضه پیشنهاد داد... اما درد دارم و دردش ار بیضه تا رون پام تا پایین ساق پای چپم احساس میشه..راه حلی برای درمان نیست؟ چه کار باید کنم ؟ تورو خدا راهنمایی کنین خیلی عذاب آوره دردش.مسکنم خوردم تاثیری نداره . خطر ناک نیست؟؟مشکلی در باروری ایجاد نمیکنه؟ لطفا راهنمایی کنید برای درمان این درد مسکن.مرسی مشاهده پاسخ دکتر
427
بیضه

ا عرض سلام
سمت چپ کیسه بیضه من بزرگتر از سمت راست هست
وبیضه را نمیتوانم لمس کنم
و درهنگام خواب وقتی روی شکم میخوابم تمامی محتویات کیسه بیضه سمت چپ به درون حفره شکمم میرود و با درد شکم همراه میشود
بعد از کمی نشستن و راه رفتن دوباره وارد کیسه بیضه میشود و درد از بین میرود
خواهش میکنم جواب سوال من رابدهید
با تشکر
مشاهده پاسخ دکتر
428
بیضه

با سلام وخسته نباشی خدمت دکتر عزیز
بیضه سمت راست من گاهی بیشتر بعد ورزش سنگین ب بالا و جلو امده بدون درد که با دست به پایین میاد میخواستم بدونم بیماری یا مشکلیه وجود داره؟
مشاهده پاسخ دکتر
429
پیچ خوردگی بیضه

با سلام و عرض خسته نباشید . آقای دکتر من گاهی اوقات بیضه هام می چرخند و بعد خودم آنها را با دست به سر جای اولشان بر می گردانم . دردی هم ندارم . این اتفاق در هر دو بیضه ام می افتد اما بیشتر در بیضه راست ، این بار آخری هم پیچ خوردگی خیلی شدید بود و نتونستم با دست درستش کنم و خودش بعد از پنجاه ثانیه به حالت اول برگشت. لطفا راهنماییم کنید که باید چکار کنم چون مدام باید بیضه هام رو چک کنم که پیچ نخورده باشن. مشاهده پاسخ دکتر
430
درددربیضه سمت راست

باسلام وسپاس از سایت خوبتون,
بنده 28سالم دارم, حدوده یک ماهیست ازناحیه بیضه سمت راست احساسه درد دارم همراه کمی سوزش, سونوگرافی رفتم, جوابش میگه واریکوسل وبزرگی بیضه وکیست ندارم البته از ناحیه سمته راست, میخاستم بدونم عمل دارم یان, علت چیه آقای دکتر, خاهشا کمک وراهنمایی بفرمایید,,
سپاس گزارم
مشاهده پاسخ دکتر
431
بیضه

سلام.آیا اندازه بیضه به نژاد های انسان هم بستگی دارد؟ مشاهده پاسخ دکتر
432
درد خفیف در بیضه سمت چپ

سلام و خسته نباشید
بنده مدتیه که گاهی درد بسیار خفیفی در بیضه سمت چپم احساس میکنم ، و بیضه سمت چپم نسبت به بیضه سمت راست بالاتره و یه توده رگ مانندم وسطه که بعد از فشار دادن تیر میکشه ( مثال انگار بیضه مت راست آزاده و بیضه سمت چپ به طنابی متصله ) لازم به ذکره که بنده یکبار به همین دلیل پیش متخصص ارولوزیست رفتم و گفتن ک مشکلی نیست و علتش پر خون بودن بیضس !
الان بعد از گذشت چندین سال دوباره این مشکلو دارم ،و گاهی اوقات هنگام ایستادن و زمانیکه بیضه ها جمع می شوند ، بیضه سمت چپ جلوتره !!!
نظرتونو اگه ممکنه بهم بگین ممنون میشم .
مشاهده پاسخ دکتر
433
بیضه

سلام من یک جوان 20 ساله هستم اخیرا در بیضه سمت راست خودم احساس درد خفیف میکنم و بعضی وقتا زیر شکمم هم تیر می کشه و کشاله رانم هم درد میگیره خواستم بدونم مشکلم چيه؟؟ مشاهده پاسخ دکتر
434
بیصه

سلام جناب دکنر!خسته نباشید ببخشید من چندوقتی هست که کیسه ی بیضم وقتی دست میزنم سرده انگار به جدار لیوان اب خنک دست میزنم و کاملا خنک هستش!میخواستم ببینم ایا مشکلی به وجود اومده؟ممنون که وقت میزارید و راهنمایی میکنید مشاهده پاسخ دکتر
435
درد بيضه سمت راست

هر چند وقت يكدفعه درد در بيضه سمت راست من شروع ميشه و تا مني خارج نشه درد ادامه داره ولي خيلي سخت و با درد تا زمان ارضا شدن و خارج شدن مني به شدت درد ميگيره كه بي طاقت ميشم ولي به محض خارج شدن مني درد بيضه ام تموم ميشه مشاهده پاسخ دکتر
436
درد بيضه سمت راست

هر چند وقت يكدفعه درد در بيضه سمت راست من شروع ميشه و تا مني خارج نشه درد ادامه داره ولي خيلي سخت و با درد تا زمان ارضا شدن و خارج شدن مني به شدت درد ميگيره كه بي طاقت ميشم ولي به محض خارج شدن مني درد بيضه ام تموم ميشه مشاهده پاسخ دکتر
437
درد بیضه

سلام خسته نباشید .اقای دکتر ببخشید من تقریبا 2 ساله واریکوسل دارم خودم میدونستم ولی عمل جراحیشو به تاخیر انداختم الان یه مدتی هستش بیضه سمت راستم شروع به درد گرفتن کرده با لمس قسمت جلویی بیضه سمت راستم احساس درد میکنم واریکوسل هم در بیضه سمت چپ میباشد ایا به نظر شما این مشکل از به واریکوسل بیضه سمت چپ ربط پیدا میکنه ؟الان 4 نفر هستیم همین مشکل رو داریم مشاهده پاسخ دکتر
438
درد بیضه

با سلام و احترام
از دوشب قبل و بصورت ناگهانی درد شدید و همراه با حالت تهوع در بیضه هام حس کردم که دیروز صبح این درد فقط دربیضه سمت چپ و بصورت خیلی خفیف ادامه دارد. و اینکه چه راهکاری برای تسکین این درد وجود دارد؟ آیا نیاز به معاینه دارد و درضمن هیچ التهاب و ... مشاهده نشده است.
با تشکر
مشاهده پاسخ دکتر
439
بیضه

سلام جناب دکتر پسرم 2 سالشه و به نظر دکتر اطفال بیضه هاش بالا هست باید چکار کنم خیلی نگرانم لطفا راهنمایی کنید ممنون مشاهده پاسخ دکتر
440
واریس بیضه

باسلام وخسته نباشید
آقای دکتر من پسری ۱۷ ساله ام
چن روزی میشه که فهمیدم واریس بیضه دارم وهیچ علاقه ای ب عمل کردن ندارم
راهی جز عمل کردن هست؟؟؟
لطفاراهنمایی کنین
مشاهده پاسخ دکتر
441
بیضه

با عرض سلام و خسته نبلشید ،داداشم 30روزه که بیضه هاش عمیق زخم شدن از آب چسبناکی ترشح میکند,ولی خیلی اذیت است و خواب و استراحت نداره سنش هم57سالشه،اینم عکساش،،،ازتون خواهش میکنم خیلی زود جواب بدید
با تشکر...
مشاهده پاسخ دکتر
442
تورم و درد بیضه

هنگامی که به همسرم نزدیک میشوم و با هم بازی میکنیم ولی نزدیکی نمیکنیم چند قطر اب از التم خارج میشود و بعدش بیضه سمت چپ یکم بزرگتر میشود و درد میکند در ضمن رگ بالای بیضه چپ تیر میکشد این بعد از چند ساعت کم کم خوب میشود
میشه لطف کنید بگین علت چیست؟
مشاهده پاسخ دکتر
443
نازایی

سلام دکتر حال شما ...
طاعات و عبادات قبول ...
شرمنده یه سوال ....
اگه کسی بیضه هاش از بچگی بالا بوده باشه و در سن بیست و پنج سالگی اورده باشنش پایین الان هم سی و سه سال سن داشته باشه چه راهی داره که اسپرم تولید کنه ؟
البته چندین بار ازمایش داده ولی صفر بوده اما با عمل جراحی از بیضه برا انتقال اسپرم مشاهده شده .
ایا امکان داره با داروهای محلی یا همان طب سنتی بهبود یابد ؟
اینطور که دکتر میگفت اسپرم هست ولی بیرون نمیزنه ....
ما رو راهنمایی بفرمایید ممنون می شوم ...
مشاهده پاسخ دکتر
444
واریکوسل

شش ماهه عمل واریکوسل انجام دادم بعضی وقتها از محل عمل جراحت بیرون میاد آیا مشکلی هست هنوز به علت مشغله فرصت نکردم به دکترم مراجعه کنم نگرانیم اینه که نکنه دوباره عمل تکرار بشه. مشاهده پاسخ دکتر
445
بیضه

سلام اقای دکتر خسته نباشید من به دلیل مدتی هست که احسال درد در بیضه ها رادارم وحتی هم احساس میکنم که رگ های داخل بیضه هام بزرگ شدن واحساس درد می کنم ودردم هم در ناحیه شکم دارم اگه میشه برام توضیخ بدین که چی کار کنم لطفا اگه میشه جوابمو بدین خیلی ممنون میشم مشاهده پاسخ دکتر
446
ناباروری

سلام همسرم یکی از بیضه هاش کوچیکه دکتر گفته علتش نیش زنبور بوده که تو کودکیش اتفاق افتاده خودش میترسه میگه بچه دار نمیشم میخواستم بدونم امکان بچه دارشدنش هست یا نه ، لطفا راهنماییم کنی مشاهده پاسخ دکتر
447
علت ورم یکی ار رگهای روی بیضه راست

یکی از رگهای بیضه سمت راست تورم دارد وسیاه شده ولی دردی ندارد مشاهده پاسخ دکتر
448
درد بیضه

سلام و خسته نباشید خدمت شما دکتر عزیز
بنده پسری 26 ساله هستم و متاهل ،
چندی پیش دردی در ناحیه بیضه چپم من رو اذیت میکرد
رفتم دکتر و سنوگرافی گرفتم - دکتر گفت واریکوسل خفیفی دارم و در سمت راست بیضه م . یه کیست 5 میلی متری دارم
بچه ندارم هنوز و یکساله ازدواج کردم - ازمایش اسپرم هم دادم عکس از سنوگرافی و ازمایش گرفتم لطفا ملاحضه فرمائید
و بگین چکار کنم ؟ میخوام بچه دار بشم . و با درد بیضه چه کنم؟
آیا کیست و واریکوسلم خطرناک هست؟ اگر زیاد تر بشه چی؟ دکتر بهم نوافن و گاباپنتین 100 داد برای دردم
خواهش میکنمممممممم کمکم کنید
این هم لینک و ادرس . فایلی که عکس هایم داخلش هست . لطفا دانلود و نگاه کنید

http://s8.picofile.com/file/8270153134/0000.rar.html

یا

http://uplod.ir/c2dsb85qb1xe/0000.rar.htm
مشاهده پاسخ دکتر
449
درد بیضه وسوزش ادرار

با سلام .
درد شدید در بیضه دارم و سوزش ادرار دارم خصوصا بعد ازنزدیکی سونو و عکس رنگی و انواع ازمایشها را چندین بار داده ام می گویند مشکلی نیست ولی درد زیادی دارم
مشاهده پاسخ دکتر
450
توده در بیضه

سلام دکتر من 3 ماه قبل عمل واريکوسل انجام دادم رگ های متورم همچنان بودند و اکنون متوجه توده سفت در زیر بیضه شدم و درد هم ندارد و بیضه مبتلا (چپ)بزرگتر شده از سمت راست و 20 سال دارم لطفا راهنمایی کنید با تشکر مشاهده پاسخ دکتر
451
ضربه به بيضه

با سلام
ايا ضربه هاي ناگهاني مانند برخورد توپ به بيضه ، باعث عقيم شدن ميشود ؟
مشاهده پاسخ دکتر
452
حالت بیضه ها

سلام دکتر، بیضه چپ من بالاتر از بیضه راستم قرار داره و کمی احساس درد دارم و دقیقا عکس حالت طبیعی خود را دارند. مدتی هم کشاله سمت چپم هم درد میکنه. نظرتون رو می خواستم. با تشکر مشاهده پاسخ دکتر
453
بیضه

سلام خسته نباشید اقای دکتر بنده پسری هستم که هرز گاهی خود ارضایی میکنم و مجرد هستم مشکلی که دارم اینه که بعضی موقع ها یکی از بیضه ها موقع تخلیه منی کوچیک میمونه و سفت نمیشه این حالت در مورد هر دو بیضه هام هستش و ثابت نیست یعنی این حالت برای هر دو بیضه اتفاق میوفته ممنون میشم راهنمایم کنید مشاهده پاسخ دکتر
454
توده در بیضه

سلام دکتر من 3 ماه پیش عمل واريکوسل چپ انجام دادم اما رگ ها متورم همچنان بود امروز متوجه یک توده سفت به اندازه 1 سانت زیر بیضه چپ شدم و بیضه چپم بزرگ تر از راست شده کمکم کنيد مشاهده پاسخ دکتر
455
سوال

سلام خدمت دکتر.
من ۱۸سال دارم،
و این سوال دوم من هست.
بیضه های من یک حالت شلی دارند که باعث ناراحتی من میشوند،یا هنگام ورزش های کششی ما بین دو پا می مانند و فشرده شده و من احساس درد میکنم،گاهی وقت هم بیضه سمت راست خود ب خود درد ضربان دار میکند،لطفا پاسخ بدهید، من شهرستان هستم و نمی توانم به تهران بیام.
سپاس گزارم.
مشاهده پاسخ دکتر
456
درد بیضه

با سلام .اینجانب سال گذشته عمل واریکوسل انجام دادم و دچار هیدروسل خفیف سمت چپ در بیضه ام شدم و بیضه سمت راست به ضربه حساس شده بطوریکه با لمس کردن درد میگیره و از این بابت ناراحتم. همچنین بعد از عمل واریکوسل زیر شکمم خیلی سوزش و درد داره . با توجه به جواب سونوگرافی آیا باید هیدروسلم رو جراحی کنم؟چه اقدامی باید انجام بدم؟سپاس فراوان مشاهده پاسخ دکتر
457
کجی آلت

سلام خسته نباشید
من جوان ۲۵ ساله هستم از ۱۷ سالگی متوجه کجی آلت خود شدم . آلت من وقتی به حالت نعوذ در میاد به سمت پایین شکل پیدا میکند و شبیه ماه حلال شکل پیدا میکند. میخاستم بپرسم آیا عمل بنده سر پایی است یا باید جراحی شود. بنده مجردم در آینده نمیخواهم مشکلی پیش آید
لطفا کمکم کنید. عکس هم خواستین ارسال میکنم
مشاهده پاسخ دکتر
458
سونو گرافی از بیضه

با سلام خدمت آقای دکتر عزیز
ضمن خسته نباشی و قبولی عزاداری شما
آقای دکتر بنده هرچند یک بار مثلا حدودا هر 5.6 ماه و معمولا بر اثر عواملی چون صبحانه نخورد یا خوردن در دیر هنگام مثلاً ظهر و همچنین نوشیدن کم آب به درد در ناحیه سمت راست بین ران و قسمت زیر شکم بالای بیضیه راست و بعد از رفتن به دکتر و نوشتن سونوگرافی مشخص شد که
واریکوسل گرید دو در سمت چپ مشاهده شد
حداکثر قطر واریسی در حالت مانوروالسالوا در طرف چپ برابر 3.5 است.
بقیه چیزا طبیعی است . و دکتر محترم گفته که باید بعد از ازمایش نطفته عمل بشی و همچن معاینه کردن دیدن که رگههای قرمزی روز بیضه هست از این معاینه بعد نمیدونم چرا حالا سمت چپ زیر نافم درد میکنه تقریبا همون جایی که کیسه منی است.
دکتر گفته عمل کنی
ولی اقای دکتر تجربه هاکی از اینه که بیشتر کسایی که سمت چپه بیضه بوده و عمل کردن عقیم شدن .
و همچنین مشکل واریس من 2 هست نه 3
آیا میتونید راهنمایی کنید که چیکارهایی بکنم و نکنم ؟؟ عمل کاره زوده نیست؟؟
خواهشند کمک کنید و بنده متاهل و 23 سالمه و سرباز هستم
متشکرم
مشاهده پاسخ دکتر
459
زگیل تناسلی

سلام اقای دکتر من ی دوماهی هست که روی پوست بیضیه یه زگیل خیلی کوچیک در اومده نمیدونم که اصلا زگیل هست یا نه . ایا زگیل روی پوست بیضیه هم میزنه . ممنون میشم جواب سوالمو بدید مشاهده پاسخ دکتر
460
عنوان فتق

سلام قای دکتر سونوگرافی رفتم گفتن مشکل فتق است واسه اینکه مطمئن شم به یه سونوگرافی دیگه مراجعه کردم گفتند که مشکلی نداری منم سردرگم شدم الان عکس اول مربوط به سونوگرافی اول که گفتند فتق دارم .عکس دوم مربوط به سونوگرافی دوم که گفتند فتق ندارم.تشخیص کدوم یک درست بوده؟ مشاهده پاسخ دکتر
461
درد بیضه راست...

با سلام و عرض ادب خدمت جناب آقای دکتر کرمی
آقای دکتر من تو ماه مرداد خدمتتون رسیدم از درد بیضه ام براتون گفتم و تشخیص شما این بودکه درد من ریشه عصبی داره برام قرص گاباپنتین و ویتامین ب1 تجویز کردین و در مورد فتقم هم بعد از معاینه گفتید جزیی هست فعلا نیاز به عمل نداره و بهم تاکید بجد هم کردین دیگه نه پیش شما بیام نه هیچ جای دیگه برم برای درمان ریشه دردم عصبیه..... ولی الان چند روزی هست درد بیضه ام دوباره شروع شده و بیضه سمت راستم خیلی کوچیکتر از سمت چپی شده !آقای دکتر نمیدونم الان باید چیکار کنم، فقط میگم طی این دو سال که درد کشیدم به معنای واقعی خسته شدم تو رو خدا کمکم کنید ...تشکر از شما
مشاهده پاسخ دکتر
462
ورم بیضه

سلام و عرض خسته نباشید
جوان 25 ساله ای هستم که از دو سه ماه پیش دچار ورم بیضه راست و بزرگ شدن آن شده ام ،اوایل هیچ دردی نداشتم ولی چند روزیست در ناحيه جلوی ران و کمر هنگام ایستادن و راه رفتن درد نسبتا شدیدی دارم ولی هنگام دراز کشیدن به پشت و نشستن دردی ندارم و وقتی بیضه رو بالا نگه می دارم هم دردم کمتر میشه! از محضر شما این سئوال رو داشتم که آیا مشکوک به سرطان بیضه هستم؟اوایل فکر می کردم واریکوسل هست ولی بعد از جستجو فهميدم تو واریکوسل بیضه کوچک میشه ولی بيضه من به شکل کاملاً معلومی متورم هست! لطفا راهنمایی بفرمایید.
مشاهده پاسخ دکتر
463
درد بیضه

سلام،چند سالی هست بعضی موقع بیضه راست من تیر میکشه،طوری که نفسم بند میاد،بیشتر موقع مدفوع یا ادرار داشتن یا کار زیاد انجام میدم اینطور میشه،حتی نمی تونم به بیضه دست بزنم،ممنون میشم راهنمایی بکنید مشاهده پاسخ دکتر
464
بیضه

با سلام وخسته نباشید
آقای دکتر چن مدتی میشه که بیضه طرف چپم درحال راه رفتن درد شدید و طولانی میگیره
دلیل این درد گرفتن چیه؟
مشاهده پاسخ دکتر
465
درد بیضه

باسلام و خسته نباشید. همسر بنده درد بیضه دارن.قبلا خیلی شدید بود ولی با نزدیکی ;کمی که داشتیم و تخلیه آب منی دردشون کمتر شد.(البته هنوز ازدواج رسمی نکردیم که سکس داشته باشیم)اما الان بعد از مدتی دوباره به همون شکل درد بدی دارن هرچند وقتی.ممنون میشم راهنمایی کنید. مشاهده پاسخ دکتر
466
بیضه و نعوظ

سلام من 28 سالمه تقریبا بچگی حالت کشیدگی برای آلت در حال نعوظ افتاد و احساس بریده شدن رگی داشتم و بعدش دیگه نعوظم ضعیف شد و باید زور بزنم سفت بشه و بعدا در بیضه چپم احساس درد خفیفی دارم که مدتیه بیشتر شده دردش و احساس سنگینی میکنم وقتی لباس تنگ می پوشم راحت ترم حالت در سرما که جمع میشن درد ندارم یه بار دکتر رفتم زود معاینه کرد ولی نتیجه ای نگرفتم مجردم هستم واقعا کلافم کرده همش با دست باید این طرف و اونطرف کنم ممنون میشم واقعا فکرمو مشغول کرده مجردم هستم مشاهده پاسخ دکتر
467
افتادگی بیضه

سلام آقای دکتر من سه سال پیش به علت کاهش شدید وزن در بیمارستان‌ بستری شدم که یه ساعت بعد بیضه سمت راستم متورم شد و دکتر تشخیص دادند که خود بخود خوب میشود و همینطور شد اما الان افتادگی بیضه دارم و میل جنسی هم کم شده راه درمان چیست با تشکر مشاهده پاسخ دکتر
468
پایین بود بیضه

آقای دکتر سلام.
بیضه سمت راستم کمی از بیضه سمت چپ پایین تر است آیا طبیعی است؟
مشاهده پاسخ دکتر
469
اندازه بیضه

با سلام خدمت شما آقای دکتر.
بیضه سمت چپ من به اندازه ی خیلی خیلی کمی از بیضه سمت راست من بزرگتر است و هیچ دردی و نشانه غیر عادی در هیچ کدام از بیضه ها هم احساس نمی کنم و آیا این مورد طبیعی است؟
مشاهده پاسخ دکتر
470
غده چربی

سلام اقای دکتر من روی سطوح بدنم خیلی غده چربی دارم الانم داخل بیضم زده میخواستم بدونم ایا این همونه و خطری ندارم مشاهده پاسخ دکتر
471
اندازه نرمال بیضه ؟

سلام و وقت بخیر آقای دکتر خوب هستین ....
تو مطالب سایت ذکر نکردین که اندازه نرمال بیضه ، چقدره ، آیا کوچکی یا بزرگی بیضه در باروری یا لذت جنسی ، تاثیری دارد یا مهم نیست .
ممنون
مشاهده پاسخ دکتر
472
درد بیضه

پسر من در مرحله بلوغ است و یک روز است که در بیضه سمت راست خود احساس درد می کند و تورم و قرمزی هم ندارد بعد از 24 ساعت از شدت درد آن کم شد ولی نمی تواند به راحتی به روی شکم یا پهلو بخوابد . مشاهده پاسخ دکتر
473
فتق

سلام آقای دکتر من فتق اینگوانیال دارم .من میخوام ۴ ماهه دیگه عمل کنم.به خاطر سربازی اونجا ۶ ماه مذخصی میخوری.اشکالی نداره؟ زیان نداره؟ مشاهده پاسخ دکتر
474
هیدروسل

با سلام-اقای دکتر من بیضه سمت راستم هیدروسل دارم و بعضی اوقات درد داره و الان چندماهی میشه-ولی چون دانشجوام فعلا نمیتونم عمل کنم-خاستم ببینم ایرادی نداره مثلا دوماه دیگه جراحی کنم یا نه باید زودتر؟ مشاهده پاسخ دکتر
475
هیدروسل

باسلام
طبق سونوگرافی تو بیضه چپ م 120سی سی آ ب هستش
عمل جراحی میخاد یا نه
با تشکر
مشاهده پاسخ دکتر
476
عمل واریکوسل

سلام چه مدت بعد از عمل واریکوسل میشه ورزش و تمرین سنگین انجام داد (مثلا کشتی تمرین برای مسابقه) مشاهده پاسخ دکتر
477
درد بیضه

باسلام چند روزه درد کمی در در بیضه چپ احساس میکنم.کارمم ایستاده نیست که فشاری وارد کرده باشم مدتی هم هست که مقداری کمر درد دارم که بانشستن بیشتر میشه ایا کمر درد ربطی به در بیضه داره ضمنا ورزش بدن سازی هم انجام میدم باتشکر فراوان مشاهده پاسخ دکتر
478
بیضه

سلام آقای دکتر.
اندازه بیضه تا چه سنی رشد می کند؟
و با عرض معذرت اندازه بیضه های من هم اندازه حجم(تخم بلدرچین یا خرما)است آیا این اندازه طبیعی است؟
ممنون بابت پاسخ.
مشاهده پاسخ دکتر
479
خارش بیضه

با عرض سلام... واسه درمان خارش بیضه چه چیکار کنم...ایا کرم یا ژل نرم کننده هست که خارش برطرف بشه... شما چه پیشنهادى رو مطرح میکنید با تشکر مشاهده پاسخ دکتر
480
ورزش و واریکوسل

با سلام خدمت شما دکتر خوب...من نوجوانی16ساله هستم و واریکوسل گرید3دارم........دانش اموز هستم خواستم بپرسم ایا من در زنگ ورزش باید ورزش بکنم یا خیر؟با توجه به اینکه واریکوسل گرید سه دارم؟؟؟؟ممنون میشم جواب بدین. مشاهده پاسخ دکتر
481
بیماری بیضه

سلام آقای دکتر
ضمن تشکر از راه اندازی سایت ارزشمند؛
در سونوگرافی بیضه اینجانب تصویر یک توده کیستیک به قطر 3.5 * 4.5 میلیمتر (اسپرماتوسل) در سر اپیدیدم چپ دیده شده است آیا نیاز به جراحی دارد؟ آیا موجب ناباوری می شود؟ همچنین در بررسی شبکه وریدی، تصویر وریدهای واریسی با قطر بیش از 2/7 میلی متر در همی اسکروتوم چپ دیده شده است، آیا نیاز به جراحی دارد؟ در ضمن بنده 37 سال دارم و دارای یک فرزند هستم ولی برای فرزند دوم نزدیک به 8 ماه است که اقدام کرده ام ولی نتیجه نگرفتم آیا می تواند ناشی از این دو بیماری باشد؟ البته آزمایش تعداد اسپرم هم قرار است انجام شود.
با تشکر از جنابعالی
مشاهده پاسخ دکتر
482
درد خفیف بیضه

سلام اقای دکتر
من حدود 5 روز پیش بیضه راستم شروه به درد کردش که همراه با تیر کشیدن داخل بیضیه بود ولی فردای اون روز تیر کشیدن ها رفع شد و هر دو بیضه درد خفیف داشتن الان بعد 5 روز درد خفیف بیشتر روی بیضه سمت چپ هستش.
بیضه ها رو بررسی کردم طبق چنتا مطلبی که خوندم رگها کرم مانددی برای واریکوسل احساس نکردم انگار طبیعی بود ولی بر روی قسمت کوچکی از بیضه سمت چپ یه مقدار فاصله بین بیضه و کیسه بیضه هستش که نمیشه مشاهده کردش و با لمسش فقط میشه اینو فهمید ( حدودا 3 میلیمتر فاصله داره و بعد از حمام و در حالتی که کیسه بیضه شل باشه قابل مشاهدس این مشکل و در حالتی که کیسه سفت شده باشه دیده نمیشه )

یه بیوگرافی هم بدم
- 21 سال سن دارم
- روز قبل این مشکل شلوار جین پوشیده بودم و فیلمی میدیدم که صحنه های س ک سی داشت و میشه گفت مدت زمان طولانی داخل شلوار مثانه ام در حالت نعوض بودش نمیدونم ایجاد کننده این مشکل بوده یا نه
- حدود سه سال خود اراضایی داشتم که تقریبا یه ماهه از خود ارضایی 3 روز یه بار به خود ارضایی هفتگی رسیدم

حالا سوال من اینه علت این درد چیه ؟ -علش برامدی مقدار کمه روی بیضه سمت چب هسش که بالا توضیح دادم -یا مدت زمان طولانی نعوض داخل شلوار جین هستش و -یا خود ارضایی مدت زمان فیلم
* و برای رفعش چه باید کرد
ایا انجام خود ارضایی برای رفع این دید ممکنه پاسخگو باشه به علت نعوضی طولانی که داشتم و ارضا نکردم خودم
**** ممنون میشم کمک کنید برای رفتن به دکتر خیلی معذب هستم و واقعااا ترجیه میدم برای این موضوع به دکتر مراجعه نکنم واقعا ممنون میشم در این باره کمک کنید.
با تشکر از شما
مشاهده پاسخ دکتر
483
بیضه سمت چپ

ا سلام .من یه چند روزی هست که به قسمت بیضه چپ کمی فشار یا بادست فشار داده به صورت کمی درد احساس کرده .بی زحمت بگوید مشکل چیست ؟چکار باید کرد ؟ایا به پزشک مراجعه کنم.ممنون از شما
پاسخ دادن
مشاهده پاسخ دکتر
484
بالا بودن بیضیه سمت راست

سلام خسته نباشید خدمت آقای دکتر

بیضه سمت چپ من کمی بالا تر از سمت راسته است و گاهی مواقع خوبه میخواستم ببینم این مشکل داره
مشاهده پاسخ دکتر
485
درد بیضه

با عرض سلام و خسته نباشید
جناب دکتر بنده متاهل هستم و هفته پیش بعد ار مقاربت با همسر و بعد از ادرار قسمت راست کیشه بیضه بنده و مجاری درونی آن شروع به درد کردابتدا گمان کردم شاید نیاز به مقاربت بیشتر هست چون قبلا هم چند بار مواقعی که طولانی مدت رابطه جنسی نداشتم و تحرک میشدم ولی انزال نمیشدم مجاری داخل بیضه و اطراف التم درد میگرفت ولی اینبار دو بار انزال شدم اما باز خوب نشد و گاهی مواقع خیلی خفیف بیضه و سمت راست آلتم درد میکند البته خیلی خفیف میخواستم علت را جویا شوم ؟؟ و اگر قرار باشد به شما مراجعه کنم چه آزمایشهایی را باید همراه بیاورم و لازم هست ؟؟
مشاهده پاسخ دکتر
486
كيست بيضه

با سلام
اسپرماتوسل چيست ؟
ايا اسپرماتوسل يك توده چسبيده به بالاي بيضه است ؟
با تشكر
مشاهده پاسخ دکتر
487
تورم طناب بیضه

با سلام و عرض ارادت خدمت دکتر کرمی. بنده الآن22ساله هستم وحدود12-13سال قبل در جریان بازی فوتبال ضربه توپ بیضه ی چپ بنده برخورد کرد و درد تقریبا شدیدی هم داشت ولی چون کمی خجالت کشیدم با کسی در میان نگذاشتم. بعد از مدتی متوجه شدم که بیضه ام کمی متورم شده ولی بازهم توجهی نکردم و امید به خوب شدن داشتم ولی بعد ازمدتی فهمیدم که مشکلی پیش آمده که بطور طبیعی قابل بهبود نیست.در حال حاضر بعد از این همه سال رگهای اطراف بیضه بنده متورم شده اند و همچنین احساس میکنم رگهایی که مسئول اتصال بیضه به قسمتهای بالاتر و حفره شکمی هستند کوتاهتر شده وهمانند بیضه سمت راست کشسانی و آزادی حرکت نداره و وقتی به سمت پایین کشیده میشه حس میکنم از حفره شکمی متصل هست و این اتصال باعث عدم کشیدگی نرمال بیضه میشه.البته این رگها همیشه به حالت متورم نیستند بلکه بصورت متناوب متورم وخالی میشوند به بیانی دیگر شبیه به نعوذ آلت تناسلی، رگهای بیضه بنده هم در تغییر هست. همانطور که بیضه در گرما و سرما تغییر میکند بیضه آسیب دیده بنده هم در تغییر روزانه هست.غیر از این مساله بعدی این هست که اندازه بیضه آسیب دیده در مقایسه با بیضه سالم کوچکتر باقی مانده و بعد از ضربه، یا اصلا رشدی نداشته و یا رشد کمتر از بیضه سالم داشته است.نمیدانم بیضه آسیب دیده اعمال طبیعی خودش را نظیر اسپرم سازی و ترشح هورمونها نجام میده یا نه؟گاهی اوقات هم با بلند کردن بارسنگین یا فریاد زدن یا حتی موتور سواری با سرعت بالا بیضه از کیسه خارج شده و بالاتر می آید ودر قسمت شرمگاه و روبروی مثانه قرار می گیرد که با دست به کیسه بیضه برمیگردانم..در این قسمت مجال توضیحات مفصل نیست در حالیکه توضیحات زیادی درباره مشکلم دارم. از جنابعالی خواهشمندم بفرمایید تشخیص شما درباره مشکل بنده چیست و راه درمانش چه میتواند باشد؟عوارض ضربه تا این زمان چه بوده و اکنون چه اقدامی باید انجام دهم.چون احساس می کنم مسئله بنده بسیار حیاتی هست خواهشمندم در صورت امکان پاسخ کامل تری لطف کنید تا بنده برای درمان اقدام کنم.بابت سایت خوبتان و کمک به کسانی مثل بنده بسیار بسیار متشکرم. مشاهده پاسخ دکتر
488
درد ناگهانی بیضه

سلام و خسته نباشین
من برای پیاده روی رفته بودم که ناگهان یکی از بیضه هام شروع به درد گرفتن کرد درحدی که نمی شد بهش دست زد و بعد از چند ساعت خود به خود خوب شد این مرتبه دومیه است که این مشکل برای بیضه من پیش اومده، تقریبا تمام مطالب سایت رو مطالعه کردم، نه تورم داره نه قرمز نه بیش از حد گرمه نه واریس داره نه کیسه بیضه ها بزرگه فقط هر دو دفعه کیسه بیضه ها کوچک شده بود شبیه مواقعی که آدم توی هوای سرد هست،امید وارم با این توضیحات بتونین کمکم کنید، ممنون و تشکر از سایت خوبتون.
مشاهده پاسخ دکتر
489
درد بیضه

با عرض سلام خدمت اقای دکتر .چند روزی هست که بنده در هنگام نعوظ (حرکت بیضه به سمت بالا)بیضه راست درد میگیرد وفقط از بالای بیضه هستش و با دست که احساس میشود درد دارد.در حالت عادی درد ندارد.فقط وقتی نعوظ میشه بیضه میاد بالا درد داره.بیضه رو با دست که پایین میگیرم درد ندارد در هنگام نعوظ...ضربه ایی هم نخورده..تشکر مشاهده پاسخ دکتر
490
درد بیضیه سمت چپ

سلام اقای دکتر.من از سمت چپ بیضیم احساس درد میکردم و افتاده بود دکتر فوق تخصص رفتم گفتن که واریکوسل داری ولی خفیفه برو سونو بگیر.سونو گرفتم گفت واریکوسل یافت نشد الان باید جیکار کنم لطفا بگید ممنون دکترجون مشاهده پاسخ دکتر
491
درد بیضه و کشاله ران تا مچ پا

سلام خسته نباشید من یه هفته وقتایی که میخوام بلند بشم از بیضه راست تاکشاله ران و پشت مچ دوتا پام درد میگیره و وقتایی که وایمستم درد شدتش بیشتر میشه موقه راه رفتن و نشستن مواقعی که تکون نمیخورم اصلا درد ندارم بعد من تا قبل این یه هفته خود ارضایی میکردم میشه راهنمایم کنید که مشکلم چیه ممنون مشاهده پاسخ دکتر
492
درد بیضه راست

با سلام
4 سال قبل در هنگام سربازی در بیضه راست احساس درد میکردم. که با مراجعه به دکتر ، سونوگرافی انجام دادم ، که مقدار کمی واریکسول تشخیص داده شد که دکتر گفت که هیچ مشکلی نیست . آزمایش اسپرم هم مطلوب بود. بعد از سربازی تقریبا خوب شدم. اما باز هم درد خفیفی در سمت راست بیضه دارم. ایا این درد رو باید بهش توجه کنم یا خیر

با تشکر
مشاهده پاسخ دکتر
493
عمل واریکوسل

سلام
اول شهریور ماه عمل واریکوسل دو طرفه انجام دادم چند ماه بعد باید دوباره ازمایش بدم که ببینم سالمم یا نه
مشاهده پاسخ دکتر
494
رشد بیضه

سلام آقای دکتر.
آیا رشد بیضه همراه با درد است؟
مشاهده پاسخ دکتر
495
هیدروسل

در بیضه چپ 120سی سی آ ب هستش
عمل میخاد یا نه؟
مشاهده پاسخ دکتر
496
پایین یودن بیضه راست

با سلام خدمت آقای دکتر و تشکر از زحمات شما.
آیا پایین تر بودن بیضه راست از بیضه چپ طبیعی است؟
آیا واریکوسل در بیضه راست هم ایجاد میشود؟
و اینکه اندزه بیضه نرمال چقدر است؟
خواهشا پاسخ دهید.
مشاهده پاسخ دکتر
497
درد خفیف بیضیه سمت راست و چپ

سلام اقای دکتر خسته نباشین من حدود 20سال سن دارم و دوساله مدام خودارضایی میکنم شاید یک روز در میون
الان یک هفته ای میشه بعد از خروج منی پهلوم درد خفیفی میگیره قسمتی از مثانم و زود دردش تموم میشه و میاد قسمت بیضیه سمت چپم و گاهی بیضیه سمت راستم.بیضیه سمت چپم کمی افتاده تر از بیضیه سمت راستم
ممنون میشم راهنمایم کنید باید چبکار کنم من خجالت میکشم به دکتر بگم خود ارضایی میکردم لطفا کمک کنید چیکار کنم ممنون
مشاهده پاسخ دکتر
498
درد خفیف بیضیه چپ و راست

سلام اقای دکتر من 20سالمه و حدود دو سال خودارضایی میکنم.مدتیه که بعد از خود ارضایی بیضیه سمت چپم درد خفیفی میگیره و همچنین مثانم کمی درد میگیره یا همون کنار پهلوم
گاهی هم بیضیه سمت راستم درد خفیفی میگیره میخاستم ببینم مشکل از چیه ممنوون جواب بدین
مشاهده پاسخ دکتر
499
عدم رشد بیضه

سلام آقای دکتر 25 سالمه مجرد .از بچگی بیضه سمت چپم رشد نکرده و به اندازه یه بادام .آیا قابل درمان یا اینکه باید با جراحی خارج کرد و اینکه چند رصد افراد همچین مشکلی دارن و چند ذرصد بعد ازدواج با مشکل مواجه میشن.
با تشکر
مشاهده پاسخ دکتر
500
درد بیضه سمت چپ

با سلام و خسته نباشید خدمت شما. من پسری 22 ساله هستم که حدود 1 ماه است بیضه سمت چپم کمی از سمت راستی کوچک تر شده و عقب تر از سمت راستی است کمی درد میکند . درد آن زیاد نیست ولی عزیت میکند و دردی مبهم است. خودم چند بار آن را معاینه کردم و چیز غیر عادی پیدا نکردم و هنگام معایه نیز درد نمیکند .احساس میکنم آن درد سمت پایین بیضه سمت چپم است . باتشکر مشاهده پاسخ دکتر
501
بیضه

سلام خداقوت .7ماه پیش عمل واریکوسل ب روش سنتی داشتم اما هنوزم بیضه هام درد دارن طوری ک برا راه رفتن عادیم اذیت میشم،بیضه راستمم. همش بالا میاد و سمت راستش ورم داره لطفا کمکم کن دکتر بخدا دارم دیوانه میشم مشاهده پاسخ دکتر
502
ورم بیضه راست

باسلام
دوماه پیش با مراجعه به دکتر اورولوزی خال اپیدرمال کنار آلت و کنار پوست بیضه توسط دکتر برداشته شد، چونکه بخیه پوست بیضه نگرفت، دوماه هست با پماد در حال ترمیم پوست بیضه هستم، که رگی از بیضه راستم هم بیرون زده و بهش پماد میزنم، یه مقدار از رگ های بیضه راستم سیاه و بیشتر حسش میکنم یعنی نسبت به شلوارم حساس شده و یه مقدار کیسه بیضه ام نسبت به بیضه چپ باد داره. دکتر بهم آنتی بیوتیک داده. به نظرتون مشکل خاصی هست. آیا با کاربرد پماد درمدن پوسته بیضه ام شکل میگیره، آیا پماد بر روی بیضه های تاثیری نداشته باشه. دکتر که میگه من کاری به بیضه ات نداشتم. خیلی نگرانم.ممنون میشم راهنمایی نمایید.
مشاهده پاسخ دکتر
503
عفونت اپیدیدمیت دربیضه

دکتر تورو خدا با جزییات سوالمو بخونید و جوابمو کامل بدین تشکر.

با عرض سلام.
آقای دکتر من تقریبا 2ماه پیش دچار درد در بیضه سمت راستم شدم ک دکتر عفونت اپیدیمیت تشخیص داد و انتی بیوتیک تحویز و استفاده ازحوله خیس وسرد را توصیه کرد.
بعد از یه هفته دوهفته دردی نداشتم و ورم نیز کم شد.
اما ورم به اندازه 3تا نخود هنوز باقیست و ورم بطور کامل از بین نرفته است.خدارو شکر درد نداشتم.اما امروز بعد از کمی پیاده روی احساس درد هم کردم.ایا این ورم طبیعیست؟؟؟یا رفع کامل کامل آن نیازمند زمان بیشتری است؟؟؟احتمالش است که این ورم ناجیز دیگر برطرف نشود؟؟؟
و سوال آخر:
دکتر در زمان مراجعه به من گفتند که رابطه جنسی داشتم.اما اخرین رابطه جنسی من بر میگردد به 9ماه پیش.(ادم بی بند و باری هم نیستم).آیا این بیماری دلیل دیگری هم به غیر از رابطه جنسی دارد یا از،همان رابطه 9ماه پیش منشا گرفته شده است؟؟؟
شک دارو ولی گمان میکنم ضربه ای به بیضه ام خورده است.دلیل این عفونت اپدیمیت ضربه میتواند باشد یا همان رابطه 9ماه پیش؟؟؟
مشاهده پاسخ دکتر
504
بیضه

سلام اقای دکتر خسته نباشید بیضه سمت راستم پایین تر از بیضه سمت چپم قرار گرفته و در قسمت زیر بیضه ک لوله منی بر ب بیضه وصل میشود مقداری پیچ خوردگی رگها رو با دست لمس میکنم احساس میشود ولی سمت چپم اینجور نیست ایا واریکوسل دارم؟ مشاهده پاسخ دکتر
505
درمان پایین نیامدن بیضه

سلام . پسر 3 ماهه دارم که هر دو بیضه اش بالا و بر اساس شواهد سونوگرافی دارای ابعاد نرمال و در کانال می باشد . با دو نظر متفاوت پزشکان در صورت پایین میامدن بیضه ها درمورد زمان و روش درمان مواجه شدم . نظر اول جراحی به منظور پایین اوردن بیضه ها درست بعد از 6 ماهگی و نظر دوم صبر کردن تا یک سالگی و بعد استفاده از امپول و در صورت جواب نگرفتن ان استفاده از جراحی . . لطفا نظر خود را بفرمایید . . تشکر مشاهده پاسخ دکتر
506
درد در ناحیه بیضه راست

سلام خدمت اقای دکتر... من دیروز صبح در هنگام خواب احساس درد در ناحیه سمت راست بیضه دارم... ولی هیچکدام از علائم تورم... واریس... ضربه خوردگی... دوروزه این درد رو دارم...گاهی وقتا دردش کم میشه... بعد شدید..لطفا کمکم کنید.. مشاهده پاسخ دکتر
507
بزرگ شدن بیضه سمت چپ

باسلام وخسته نباشیدخدمت شمااقای دکترکرمی عزیزوعیدسعیدقربان مبارک.اینجانب امین نارویی ۲۳ساله هستم وبیضه سمت چپ من بسیاربزرگ شده الان چند سال است که این مشکل رودارم وحقیقتش خجالت کشیدم برم پیش دکتر.اویل که بیضه هم بزرگ سده بودرفتم زاهدان بیمارستان ارتش دراونجاعمل شدم ولی هیچ تعغیری انجام نشدوبیضه هم هنوز بزرگ شده دردندارم وخیلی میترسم دکترجان میشه شماره تماس تلفن همراه تون روبمن بدین راستش من درزاهدان زندگی میکنم واینجادکترین خوبی نداره حقیقت میسه سمابیاییداینجابیمارستان خاتم ومشکل ماروحل کنیدممنون میشیم مشاهده پاسخ دکتر
508
بیضه پایین نیامده

با سلام و عرض خسته نباشید خدمت جنابعالی
پیرو سوال با کد پیگیری n77y120022 می خواستم بدانم هزینه جراحی پایین آوردن بیضه در بیمارستانهای خصوصی یا دولتی(استان کرمان) حدودا چقدر می شود؟
خطر و ریسک این عمل چقدر می باشد؟
با تشکر
مشاهده پاسخ دکتر
509
بیضه

باسلام خدمت دکتر گل کشور عزیزمون ایران
آقای دکتر من واریکوسل گرید ۱ دارم۱۹ ساله از حدودا ۱سال میشه حالا چند روزی که علاوه برآن بیضه ها حالت سفت شدگی پیدا کردن کردن با توجه به مطالبی که جستوجو کردم احتمال سرطان بیضه یا عفونت اپیدیم هست ولی نسب به هر دو تقریبا هیچکدام رو ندارم برای سرطان نه تودهای وجود دارد ونه برای عفونت درد شدیدی حالا پیش متخصص برای چک واریکوسل رفتم این هم گفتم و در آزمایش اسپرم و سونو گرافی و حتی معاینه توسط پزشک هم چیزی نبود حال سوال برای من این است مشکل کجاست لطفا راهنمایی کنید ؟؟ ممکن نیست در آینده به سرطان یا چیز دیگری بدل شود یا اصلا مشکلی پیش نخواهد ؟؟؟؟
دوستدار شما قاری قرآن کریم و پزشک عالی سلامت باشید همیشه
مشاهده پاسخ دکتر
510
واریکوسل

ایا خودارضایی برای کاهش درد واریکوسل موثر است؟ مشاهده پاسخ دکتر
511
درد ناحیه بیضه

با سلام و تشکر از شما
من معمولا هنگامی که نفخ شکمی میکنم در ابتدا زیر دلم شروع به درد میکنه و بعد درد بیضه ها سرایت میکنه درد در بیضه راستم هست،درد شدیدی است و وقتی عرق نعناع یا چای نباتی مصرف میکنم تسکین پیدا میکنه،،،
میخواستم بدونم علت چیه و درمانش به چه شکل هست؟
مشاهده پاسخ دکتر
512
ناراحتی بی۲

سلام ببخشید بیضه سمت چپ من از راست پایینتر بعضی وقتها درد میکند چیکارکنم مشاهده پاسخ دکتر
513
دردرگ بیضه چپ

سلام اقای دکتر.
من نامزد دارم حدود ۲۰روز هست که از شهرستان اومدم تهران سر کارم ولی یه هفته بعد از اومدنم بعضی وقتا یه رگی در زیر شکمم سمت چپ که میاد بالا یه درد خفیف میکنه علت چیه اقای دکتر خیلی ذهنمو مشغول کرده.ممنونتونم.
مشاهده پاسخ دکتر
514
سلام خسته نباشين

جناب دكتر ، من هنگام لمس كيسه بيضم يه طناب رو ( در هر دو طرف ) لمس ميكنم كه خيلي شبيه كيسه كرم نيست
خواستم بدونم از كجا بفهمم واريكوسل دارم يا نه ؟ اصلا در فرد سالم رگي در كيسه بيضه لمس ميشه ؟؟
مشاهده پاسخ دکتر
515
درد بیضه از انزال نشدن

با سلام بنده خیلی وقته خود ارضایی انجام دادم والان یه دو هفته است ترک کردمش وهرباره تحریک میشم نادیده میگیرم ک بع فروکش میشه ولی بعدش درد خیلی شدیدی در بیضه ها وپاهام احساس میکنم کحدود سه ساعت طول میکشه لطفا جناب دکتر راهنماییم کن مشاهده پاسخ دکتر
516
بیضه و ورارکسل

سلام دکتر خسته نباشی

بیضه سمت چپه من انگار یکم بزرگ تر شده نسبت ب راستم بعضی مواقع احساس درد بالای الت تناسلی هم احساس میکنم ک چند وقتی نوره میمالم خوب شده و درد ندارم ایا من واریکسل دارم یا ن بخاطر بزرگ شدن بیضه چپم یخورده نگرانم ولی درد ندارم فعلا
مشاهده پاسخ دکتر
517
درد شکم و بیضه

سلام آقای دکتر خسته نباشید من حدود ۵ ماه درد کشاله ران و بیضه راست را داشتم.فوتبال بازی میکنم بعد ازز یک هفته مسابقه درد ایجاد شد.الان فقط درد شکم سمت راست و بیضه راست دارم.به نظر شما چیست؟ حتی هنگام رفتن درد میکنه.و هنوزم فوتبال بازی میکنم و هنگام گرم کردن درد ندارم مشاهده پاسخ دکتر
518
بیضه

سلام یه مدت خودارضایی کردم بیضه ام بزرگ شده سنم 21 سالم تمام شده نشانه ی بلوغه یا عوارض خودارضاییه؟ عکسشم فرستادم مشاهده پاسخ دکتر
519
لرزش در بیضه

سلام اقای دکتر من 26 ساله یکی یا دو ماه در قسمت بیضه لرزش پیدا می کنه و زمان خاصی نداره که قبل از ادرار یا بعد از ان در طول شبانه روز که من مشغول فعالیت هستم اتفاق می افتد و درد و مشکلی ندارم ولی قبلا این مشکل لرزش در بیضه ها را نداشتم ضمنا سوگرافی و ادرار هم خوبه مشکل چیست چه دارویی و چه زمان هایی مصرف کنم با تشکر مشاهده پاسخ دکتر
520
درد بیضه راست

سلام خسته نباشید. بنده از دیشب یكی از بیضه هام (سمت راست) دچار درد شده و كمی نسبت به بیضه سمت چپ بالاتر اومده و وقتی لمسش میكنم دردم بیشتر میشه. لازمه ذکر كنم چند سال پیش هم همین اتفاق برایم افتاد که بعد از چند روز بهبود پیدا كردم ولی الان مجددا این مشکل به سراغم آمده. ممنون میشم راهنماییم کنید مشاهده پاسخ دکتر
521
کوچکی بیضه

سلام خدمت دکترگرامی من پسر23ساله هستم در زمان کودکی ب دلیل بودن بیضه ها در قسمت شکم مورد جراحی قرار گرفتم الان بیضه چپم سرجاش هست و اندازش خوبه ولی بیضه راستم خیلی کوچیکه تقریبا نصف بیضه راست هم بالاتر قرار دارد طوری داخل شکمم میرود الان ب نظرتون چیکار کنم خیلی اعتماد ب نفسم پایین امده الان میتونم پروتز بیضه بذارم یا راهی هست ک بیضه راستم ب حالت عادی برگرده؟مشکلی در باروری من ایجاد میشه؟گاهی بیضه سمت چپم هم درد داره...ب دلیل کم رویی ب دکتر مراجعه نکردم مشاهده پاسخ دکتر
522
عمل هرنی سمت راست

سلام آقای دکتر
من 2 ماه پیش عمل هرنی سمت راست کردم و الان متوجه شدم که میزان منی و کیفیت منی من پایین اومده در صورتی که قبل از عمل اینجوری نبود. آیا مشکل خاصی هست یا طبیعیه؟
مشاهده پاسخ دکتر
523
واریکوسل

من نزدیک ۳ سال پیش فهمیدم که واریکوسل خیلی خفیف دارم
دکترم گفت چیز خطرناکی نیست
۳ هفته میشه که یکم از ناحیه بیض مخصوصا بیضه راست درد خفیفی دارم بعضی وقت ها شکمم درد خفیفی دازه احساس میکنم تقارن بین ۲ بیضم زیاده از ۱ سانتیمتر بیشتره )بیضه رایستم ۲ سانتی متر پایین تر بیضه چپه ) چه دلیلی داره ممنون میشم جواب بدین
مشاهده پاسخ دکتر
524
porsesh

ایا در پیچش بیضه درد از بین می رود یا کلا درد باقی میماند
و اگر باقی نماند ایا حتما باید بیضه رو ور داشت
اخه من یه درد داشتم در سمت بیضه چپ نسبتا شدید.یه درد خیلی کمی کم در ناحیه زیر شکم که این درد پس از 4 5 ساعت از بین رفت و این درد فقط در ایستادن اتفاق می افتاد و در حالت دراز کش خیلی خیلی کم میشد.
فردا ان روز این درد خیلی کم شد و الان هم اصلا دردی ندارم فقط گهگاهی تیر میکشه
حالا میخوام بدونم این علائم واریکوسله یا پیچش بیضه
فرم بیضه هام الان حالت طبیعی داره بیضه چپ یه خورده پایین تر (فقط حس میکنم کیسه بیضه ام افتاده تر شده)
با تشکر
مشاهده پاسخ دکتر
525
درد بیضه

باسلام وخسته نباشید من 37سالمه 8ساله ازدواج کردم و 15ساله درد بیضه دارم نوع دردم اینکه موقعی که تحریک میشم بیضه سمت راستم درد میکنه و بعد از اینکه خودم را تخلیه میکنم (ارضامیشوم) دردم قطع میشه میخواستم علت بیماری درمان آن را بدانم با تشکر مشاهده پاسخ دکتر
526
اسپرماتوسل

سلام آقای دکتر و تشکر / اسپرماتوسل من در سمتبیضه چپ از خود بیضه چپ بزرکتر هست آیا درمان داروئی دارد ؟ ضمنا تا حال دردی نداشته آیا عمل به مردانگی صدمه وارد میکند ضمنا چه موقع عمل ضرورت پیدا میکند ؟ مشاهده پاسخ دکتر
527
درد شدید بیضه ها هنگام تحریک

با عرض سلام و خسته نباشید
پسری 27 ساله هستم، به تازگی ازدواج کرده ام، و در دوران نامزدی به سر میبرم
هنگامی که رابطه همراه با انزال داریم مشکلی ندارم
ولی برخی موارد صرفا هدف تحریک بدون انزال داریم، تحریک می شوم، اما سپس درد شدیدی در ناحیه بیضه ها، ناحیه (شرمگاهی) بالای آلت، حتی ناحیه مقعد حس می کنم که توانم را نیز میگیرد
با توجه به بررسی خودم به نتایج زیر رسیده ام:
- جلوگیری از انزال و کنترل آن در روابط نزدیکتر، برایم طبیعی است و این مشکل را بوجود نمیاورد
- یکی از دلایل درد، تحت فشار بودن آلت درون لباس است
- با تحریک مجدد، درد کمتر شده و یا تسکین می یباد
- با گذشت زمان چند ساعته، درد کمتر می شود
- در این حالت بیضه شدیدا حساس هستند و با تماس دست، درد میکنند
میخواستم بدانم آیا این موضوع طبیعی است، فقط نگران هستم که مشکلی باشد
و آیا این موضوع مشکلی ایجاد میکند
مشاهده پاسخ دکتر
528
هزینه عمل هیدروسل راست و واریکسل چپ

با سلام"خاستم ببینم هزینه عمل هیدروسل چپ و واریکسل راست چقدر میشه؟بیمه تکمیلی هم هستم مشاهده پاسخ دکتر
529
عمل جراحی بیضه پایین نیامده

با سلام و عرض خسته نباشید خدمت شما
بنده 27 سال سن دارم و بنا به دلایلی بیضه سمت سمت راستم به ناحیه انگونینال جابجا شده است وباید عمل جراحی انجام دهم تا پایین اورده شود. از سوی دیگر در دی ماه عازم خدمت سربازی هستم حال میخواستم بدانم حدودا چه مدت قبل از خدمن سربازی باید عمل جراحی را انجام بدهم تا در دوران آموزشی سربازی دچار مشکل نشوم(آیا 2 ماه کافی است)؟
با تشکر
مشاهده پاسخ دکتر
530
اپیدمیتیت

سلام خسته نباشید
من 3 روزه به عفونت و اپیدمی بیضه دچار شدم
الان دردم خیلی کم شده ولی بیضه ام ورمش از دوروز پیش بیشتر شده
میخواستم بدونم طبیعیه یا باید دوباره به پزشکم مراجعه کنم

ممنونم
مشاهده پاسخ دکتر
531
درد بیضه

سلام اقای دکتر.
حدود۶ماه پیش بیضه راست من بر اثر فشار در نشستن در صندلی عقب ماشین به علت تعداد زیاد مسافران دچار درد شده و هنوز هم درد میکند.لطفا منو راهنمایی کنید که درمان درد من چگونه خواهد بود؟
با تشکر
مشاهده پاسخ دکتر
532
ترشح هیدروسل

با عرض سلام خدمت آقای دکتر.بنده مدت 40 روز است که عمل هیدروسل چپ را انجام داده ام.در این مدت ترشح خون آبه از محل بخیه ها به مدت 37 روز داشتم و سپس قطع شد.سپس به دکتر خودم دهم شهریور ماه 95 مراجعه کردم.بخیه ها عالی و نخ بیخیه ها که جذبی بود تقریبا افتاده بود.دکتر دستور پوشیدن شورت را به همراه شورتکس داد چون دیگه ترشح نداشتم.امروز که 12 شهریور هست دوباره ترشح خیلی خیلی کم داشتم.چون دکتر بنده مدتی به خارج از کشور رفته و بنده دسترسی به ایشون ندارم.می خواستم بدونم که آیا مشکل خاصی هست؟چرا به طور کامل قطع نمیشه؟شورت پوشیدم مشکلی بابت عفونت بیخیه ها ایجاد نمی کنه.ممنون میشم پاسخ بنده را بدهید.با تشکر. مشاهده پاسخ دکتر
533
درد روی بیضه

سلام آقای دکتر گاهی اوقات کشاله ران چپ من تا روی بیضه چپ یک درد مبهمی به وجود میاد و گاهی اوقات بیضه چپ من سفت و کروی شکل میشه من متاهلم و قصد بچه دار شدن هم داریم بی زحمت راهنمایی ام کنین مشاهده پاسخ دکتر
534
عمل واریکوسل

عمل واریکوسل انجام دادم دو هفته پیش
الان بیضه راستم ورم کرده و سفت شده وبیضه چپم کوچکتر شده
چی کار باید بکنم؟
مشاهده پاسخ دکتر
535
واریکوسل

سلام خسته نباشی
اقای دکتر هزینه عمل جراحی واریکوسل گرید ۳ که ایستاده هم عروق قابل مشاهده هست چقدر است با ازمایش های قبل و بعد عمل
ممنون
مشاهده پاسخ دکتر
536
واریکوسل

سلام خسته نباشید اقای دکتر
من با معاینه خودم تقریبا فکر میکنم واریکوسل دارم درضمن من ۱۷ سالمه میشه راهنمایی کنید که الان موقع عمل جراحی هست یا نه!!!!
خیلی ممنون خواهشا جواب رو ایمیل کنید
مشاهده پاسخ دکتر
537
درد کیست بیضه

سلام اقای دکتر من حدود یه سال پیش فهمیدم در بیضه چپم کیست دارم دکترم هم گفت که درمان خاصی نداره درد هم نخواهد داشت اما حدود پنج ماهی میشه که ماهی یک یا دوبار شدیدا درد میکنه بطوری که دیگه دست هم نمیتونم بزنم اما بعد اینکه رو شکم میخوابم درست میشه میخواستم بدونم این عادیه یا نه؟

ممنون میشم جواب بدین خیلی نگرانم
مشاهده پاسخ دکتر
538
کوچک بودن اندازه بیضه ودردداشتن

باسلام خدمت اقای دکتر.من 25سالمه وبعضی وقتاهردوبیضه هام دردمیکنن وفک میکنم اندازشونم کوچیکه.میخواستم بدونم ایاباعمل واریکوسل بعدازعمل اندازه بیضه هابزرگترمیشودیاتغییری نمیکند.باتشکر. مشاهده پاسخ دکتر
539
درد خفیف بیضه

سلام آقای دکتر
مدت 40 روز است که درد خفیفی در ناحیه بیضه سمت راست به همراه احساس گرفتگی در بیضه دارم. این احساس گرفتگی گاها ادکی و در ناحیه کوجکی در سمت راست زیر شکم احساس می شود.
ضمنا هیچ ورم یا تغییر رنگی وجود ندارد. در ابتدا درد زیاد بوده مخصوصا موقع برخواستن. اما الان به طور ممتد درد کمی را احساس می کنم که با گذر زمان کم نمی شود اما تعییراتی دارد، مخصوصا بعد از رانندگی دراز.
متاسفانه در حال حاضر دسترسی به یک کتر دارم و ایشان هم بعد از مشاهده و تجویز تست کشت ادرار به مسافرت رفته و در دسترس نیستند.
این درد به طور اتفاقی مقارن با مصرف داروی APO-Pheno Micro 200 mg & Rousavastatin 10 mg شده است، اما قطع دارو حاصلی در رفع درد نداشته.
ممنون می شوم اگر راهنمایی کنید
مشاهده پاسخ دکتر
540
واریکوسل گرید یک

سلام آقای دکتر
من 25 سال سن دارم و هفته پیش با سونو داپلر بیضه مشخص شد واریکوسل گرید یک دارم. در ضمن تک بیضه نیز هستم.
می خواستم بدونم چه نوع فعالیت های نباید انجام داد. رشته ورزشی توش پرش از ارتفاع داره آیا این فعالیت ها مشکلی داره؟
و آیا نیازی به جراحی دارم؟
با تشکر
مشاهده پاسخ دکتر
541
واریکسل بیضه چپ

سلام به آقای کرمی و از حوصله و صبری که دارند خسته نباشید و خدا قوت میگم .باعرض شرمندگی 9سانت عالت دارم با مشکل کم آلتی مواجه نمیشم در زناشویی هنگام ازدواج و تغذیه چه چیزهایی بخورم . مشاهده پاسخ دکتر
542
برجستگی روی بیضه

باسلام خدمت آقای دکتر من پسری 19 ساله هستم.حدود یک سالی هست روی هر دو بیضه ام برجستگی هست نرم هست چسبیده به بیضه عین شکل بیضه هست احساس میکنم اپیدیدم هست این برجستگی از زمانی پیش امد که وقتی منی میخواست خارج بشه جلوش رو به شدت گرفتم. البته دردی نداره موقع لمس.فقط چند روز هست وقتی زیاد میاستم کمی درد ملایم داره البته بعد مدتی رفع میشه.همچنین درهردو بیضه انگار یک طناب هست که وررم کرده کلفت درهردو بیضه هست. دربیضه سمت چپم تازگیا کمی احساس سنگینی میکنم.

احتمال میدهید چی باشه میدونم نتیجه قطعی بعد معاینه وسونو هستش.
مشاهده پاسخ دکتر
543
سرطان بیضه

با عرض سلام خدمت دکتر کرمی
دو روز پیش سوالی از شما کردم که فکر کنم درست منظور خود را نرسانده ام
آقای دکتر جوانی هستم بیست و پنج ساله که به خاطر مشکلات عصبی زیاد زیاد خود نارضایی میکنم
چند روزیست درد کمی در ناحیه بیضه چپم احساس کردم که بعد از معاینه خودم از بیضه چپ متوجه برآمدگی ریزی که کمی دردناک هست بروی بیضه چپ نه روی پوست بیضه بروی خود بیضه شدم خواستم بپرسم احتمال سرطان بیضه وجود دارد
مشاهده پاسخ دکتر
544
بیضه

سلام اقای دکتر خسته نباشین ایا دکتر عمومی میتواند واریکوسل یا بیماریهای دیگر بیضه را با معاینه تشخیص دهد؟ مشاهده پاسخ دکتر
545
درد بیضه

با سلام با توجه به محتوای مقالات موجود در سایت ، درد بیضه ای که چند روزیست مبتلا به آن شده ام شبیه هیچکدام از موارد ذکر شده نیست
بیضه سمت راستم چند روزیست بدون تورم یا درد شدید (همانند مواقع ضربه) و تنها موقع نشستن روی صندلی دچار درد خفیف ولی مستمر میشود اما بعد از مدتی که از صندلی بلند میشوم درد ساکت و همه چیز نرمال میشود .
اما شروع این جریان به چد روز قبل برمیگردد که سرکار به اجبار به مدت چند ساعت پیوسطه با شلوار جین نشسته کار میکردم و فرصتی برای بلند شدن از پشت سیستم نبود و از ظهر هنگام به بعد درد شروع شد
در معاینات فیزیکی لمس کردن ساده و بدون فشردن بیضه دردآور نیست و به نظر میرسد در حال نشستن این حرکت بیضه هست که باعث درد میشود
و البته موضوعی که به نظر میتواند به تشخیص کمک نماید این که روز قبل از ماجرا به هنگام رابطه جنسی ، تلاش بیشتری برای تاخیر در انزال، بیشتر از مواقع معمول انجام شدهاست
ممنون
مشاهده پاسخ دکتر
546
بیضه

با سلام
اول تشکر میکنم ازتون بخاطر این سایت پربیننده و فعلاتون
آقای دکتر من تقریبا 7 سال پیش متوجه یه توده تقریبا 5 میلیمتری روی بیضه سمت راستم شدم این توده به طور دائم درد نداره اما هر چند ماهی یه بار درد میگیره به حدی که به کشاله ران هم میزنه و راه رفتن رو هم مشکل میکنه برام البته لازمه بگم ک تا جایی ک خودم متوجه شدم این درد وقتی بوجود میاد ک لباس تنگ بپوشم و در اثر ساییدگی لباس با اون توده به طور مدام آن زمان شروع ب درد میکنه ک معمولا یک روز درد دارم بعد برطرف میشه سونوگرافی گرفتم متخصص مجاری ادراری هم نشون دادم و ایشون هم معاینه کردن و گفتن چیزه خاصی نیست ولی هرچند ماه یکبار کنترل کن و مراجعه کنید به پزشک
حالا سوالم اینه ک این توده اصلا چی هست؟
ثانیا چرا عمل جراحی انجام نمیدن ک خارجش کنم؟
در ضمن سونوگرافی گفته واریکوسل هم ندارم
با تشکر
مشاهده پاسخ دکتر
547
هیدروسل

سلام خسته نباشید
من حدود 1 سال پیش جراحی هیدروسل روی بیضه چپم انجام دادم،حدود 7 ماه هم مراقبت کردم ولی الان کارم یه خورده سنگینه و احساس درد روی همون بیضم دارم. میخواستم ببینم احتمال برگشت هیدروسل هست؟
ممنون
مشاهده پاسخ دکتر
548
سخت یا سفت شدن رگهای متصل به بیضه

با سلام و درود
آقای دکتر نزدیک به 6 ماهه هنگام ارضا شدن رگهای متصل به بیضه بشدت سخت و سفت میشود درد خفیفی پیدا میکنه (انگار شلنگ آبی که از جایی گره خورده ) این مسعله باعث ترس شده و سعی میکنم خیلی دیر به دیر رابطه... و مشکل دیگه که بیضه های من بسیار شل و پایین آمده و فقط وقتی شکمم را به داخل میبرم عکس العمل نشون میده. درد کم داره ولی بی حس و سرد میشه مخصوصا بیضه چپ
بسیار ممنون از زحمات با ارزش شما برای راهنمایی کردن
مشاهده پاسخ دکتر
549
درموردضعیف بودن اسپرم

ضمن عرض سلام وخسته نباشید خدمت جناب دکترکرمی من 25سالمه وتاالان دومرتبه عمل واریکوسل بیضه چپ انجام دادم دفعه اول گرید3ودفعه دوم واریکوسل وهیدروسل و الان یک ساله که واسه بچه دارشدن اقدام کردم اما متاسفانه اسپرمام ضیعفه لطفا راهنمایی کنید باتشکر مشاهده پاسخ دکتر
550
بیضه

سلام،بیضه های من به علت خودارضایی بسیار کوچک شده اند آیا راهی برای درمان وجود دارد؟لطفا سریع پاسخ دهید.ممنون مشاهده پاسخ دکتر
551
درد خفیف

سلام. موتور سوار شدم بعدش بیضه راستم درد گرفت دکتر معاینه کرد و سونوگرافی رفتم گفتن سالمی.ولی بعد 3ماه هنوز درد دادم.دردش خیلی کمه ولی همیشه هست مشاهده پاسخ دکتر
552
علت شل شدن و کم تحرکی بیضه؟

با سلام.من برم سر اصل موضوع.مدت زیادی به خاطر به تاخیر انداختن ارضا شدن هنگام نزدیکی بیضه را از بدن فاصله میدادم و از آخرین بار تا الان که یک ماه میشه بیضه یه حالت بیجون و کم تحرک و بسیار شل پیدا کرده بعضی مواقع کمی درد و سردی بیضه حس میکنم. به دکتر مراجعه کردم بارها اما برای من فقط مسکن تجویز کرد ممنون میشم درین باره راهنمایی کنید . با تشکر مشاهده پاسخ دکتر
553
علت شل شدن و کم تحرکی بیضه؟

با سلام.من برم سر اصل موضوع.مدت زیادی به خاطر به تاخیر انداختن ارضا شدن هنگام نزدیکی بیضه را از بدن فاصله میدادم و از آخرین بار تا الان که یک ماه میشه بیضه یه حالت بیجون و کم تحرک و بسیار شل پیدا کرده بعضی مواقع کمی درد و سردی بیضه حس میکنم. به دکتر مراجعه کردم بارها اما برای من فقط مسکن تجویز کرد ممنون میشم درین باره راهنمایی کنید . با تشکر مشاهده پاسخ دکتر
554
بیضه

سلام دکتر جان 2 ماهه بیضه چپم درد میکنه چیکار کنم .دکترهای زیادی هم رفتم یکی میگه فتق داری.بعد میگه وارکوسل داری و... من چیکار کنم از این درد مشاهده پاسخ دکتر
555
درد بیضه

با سلام و عرض خسته نباشید.
من 16 سالم و بیضه سمت راستم نزوال نکرده است و حدود7الا8 ماه که گاهی اوقات بیضه درد حدود خفیف میگیره ولی همیشگی نیست مثلا یک روز درهفته به مدت 10 دقیقه تاحودد40 دقیقه که بیشترم مواقعی که تو ماشین بیشتر یک ساعت نشتم یا داخل خانه مشغول مطالعه ام
و هرز گاهیم بیضم معاینه میکنم ولی هیچ مشکلی نداره نه سفت نه توده ای روش نه رگ های پشتش بیرون زده و...
می خواستم ببینم باید حتما به دکتر مراجعه کنم یا خطر ناک نیست.
ممنون از پاسخگوی شما
مشاهده پاسخ دکتر
556
درد بیضه

با سلام و عرض خسته نباشید.
من 16 سالم و بیضه سمت راستم نزوال نکرده است و حدود7الا8 ماه که گاهی اوقات بیضه درد حدود خفیف میگیره ولی همیشگی نیست مثلا یک روز درهفته به مدت 10 دقیقه تاحودد40 دقیقه که بیشترم مواقعی که تو ماشین بیشتر یک ساعت نشتم یا داخل خانه مشغول مطالعه ام
و هرز گاهیم بیضم معاینه میکنم ولی هیچ مشکلی نداره نه سفت نه توده ای روش نه رگ های پشتش بیرون زده و...
می خواستم ببینم باید حتما به دکتر مراجعه کنم یا خطر ناک نیست.
ممنون از پاسخگوی شما
مشاهده پاسخ دکتر
557
درمورد اندازه بیضه ها

سلام وعرض ادب دکتر سایز بیضه درسن 28 سالگی . 20×40 بیضه راست و بیضه چپ 26×38 هست میگن این نه سندروم کلائین فلترز نه هایپوگنادیسم .آیا طبیعیه ؟وآیا آلت تناسلی روهم تستسترون اندازه شوتغییر میده؟ممنون میشم به هردو سوالم پاسخ بدین . مشاهده پاسخ دکتر
558
بیضه

با سلام و عرض ادب خدمت دکتر بزرگوار آقای حسین کرمی
جناب دکتر من 10 سال پیش عمل واریکسل چپ و راست کردم شکر خدا الان 2 تا بچه سالم هم دارم و اصلا بیضه هام درد هم نداره و یا اینکه حالت غیر عادی و یا موارد دیگه ای هم ندارم فقط با کوچکترین برخورد دست به شدت درد میگیره و اقای دکتر دست هم میزنم میبینم باز هم رگهایی دور بیضه هام هستن .آقای دکتر لطفا به سوال بنده جواب بدین که خیلی نگرانم
مشاهده پاسخ دکتر
559
واریکسل بیضه چپ

سلام و خدا قوت به آقای کرمی عزیز و گرامی می خواستم بدونم عمل که بتوان لانه کبوتری ها را پیچشان را گرفت و داخل بیضه میتوان جراحی انجام داده و مشکل ناباروری را برطرف کرد .میلاد از اصفهان مشاهده پاسخ دکتر
560
بیضه

سلام دکتر جان خیلی چاکریم ?❤شرمنده من باز پیام دادم دست خودم نیست واسواسم روانیم فیلم اون یه چیز نرم که عرض کردم رو بیضه دارم مثل نصف فندق انگار چربی باشه نرمم هست عرض هم کرد بودم دست میزنم درد هم نداره خیلی دست کاری کنم که نمیکنم کمی درد میگیره فیلم گرفتم باکیفیت مطلوب رو هم به این ادرس ایمیل
[email protected]

فرستادم
واستون فیلم رو نگاه کنید ممنون میشم جواب بدین و کمی توضیح بدین این چی هست قول میدم دیگه سوال نپرسم .و تا عمر دارم واستون دعا کنم و کارم کامپیوتر هست تا میتونم تبلیغ شرافت شمارو میکنم .اگرم اون ادرس جمیل نادرسته بگین کجا بفرستم فیلم رو کاش تهران بودم میومدم مطبتون.ممنون❤❤❤???
مشاهده پاسخ دکتر
561
درد در بیضه

باسلام.من هر زمان که تحریک بشم یا به صورت متوالی چند روز نعوذ داشته باشم بیضه سمت راستم متورم شده و به شدت درد میکند این درد تا زمانی که منی از بدنم خارج نشه ادامه دارد.آیا به وارسکوسل مبتلا هستم؟ مشاهده پاسخ دکتر
562
حالت غیر عادی

سلامو خسته نباشی خدمت شما بنده سی سال سن دارم ازیک ماه قبل حس بدی که نه درد ونه سوزش میباشد در بیضه چپم احساس میکنم حالتی مانند یخ زدگی دارم و سمت چپ کیسه بیضه حالت افتادگی پیدا کرده وهیچ علامت ورم وتغییر رنگ و درد در نقاط دیگر هم ندارم در هنگام دفع ادرار و حتی مجبور حالتی دارم که مجبورم در انتهای دفع که میدانم تموم شده باز زور بزنم انگار که دفع تمام نشده هیچ گونه ترشحی هم غیر عادی باشه ندارم به دکتر مراجعه کردم که ای دارو ها رو تجویز کرد که بعد از ده روز مصرف هیچ تغییری پیدا نکردم (سیپروتد۵۰۰)(ویتامینe)(کلردیازپوکساید۵)(یه قرص دیگه هم بودکه بعد از مصرف رنگ ادرارم نارنجی میشد)در ضمن در رابطه جنسی بشدت بی میل وبی حس شدم ویک بار که سعی کردم خودم رو خیلی کنترل ونگه دارم به سرعت التم از حالت نعوظ در امد و یک بار دیگه سعی کردم تا سریع فقط ارضاع بشم که در زمان دفع منی بشدت حالت بد واذیت شدم از اینکه به دیگران کمک میکنید تا سالم باشند ممنونم مشاهده پاسخ دکتر
564
اندازه بیضه

با سلام
بیضه های من مانند بیضه کودک کوچک است چکار باید بکنم??19 سال دارم
مشاهده پاسخ دکتر
565
بالا رفتن بیضه

با سلام.پسر من 7ماه میباشد.با توجه به ظاهر بیضه ها انگار کیسه بیضه خالی میباشد یعنی بیضه ها بالا میروند و درون کیسه قرار نمیگیرند.
اگر راهنمایی کنید ممنون میشم. با تشکر.
مشاهده پاسخ دکتر
566
بیضه

سلام اقای دکتر ایا علت درد بیضه سمت چپ نشدن ارضاست مثلا اگه فرد تا به اخر خواسته اش انجام نشود دچار این مشکل میشود البته فقط چند روز مشاهده پاسخ دکتر
567
درد بیضه

سلام
من هفده سالمه شیش سالگی عمل بضه انجام دادم بیضه سمت چپم بالا بوده اوردنش پایین الان حدودا یه دوماهیه یهو درد میگیره پیش دکتر متخصص رفتم گفته بیضه ها هیچ مشکلی نداره ولی دردش ول نمیشه
مشاهده پاسخ دکتر
568
بیضه

سلام وخسته نباشیدخدمت اقای دکتر.بیضه های من وقتی شل میشن ومیرن پایین وقتی من شکممو میدم تووبیضه هام میاد بالا یه کیست هوا که اصلا سفت نیست روی بیضه ی راستم میزنه بیرون سونوگرافی وازمایش اسپرم هم رفتم مشکلی نبوده میشه بگید اون کیست چی میتونه باشه ممنون از زحماتتون مشاهده پاسخ دکتر
569
درد در بیضه

با سلام و عرض ادب خدمت شما
یک سالی است که در بیضه راست احساس درد در مواقع سر پا ایستادن طولانی را دارم و پس از یک ربع یا 20دقیقه درد ساکت میشود و تا حالا به دکتر مراجعه نکرده ام و در مواقعی پس از چند وقت ک استمنا انجام نمیدهم درد شروع میشود
با تشکر دکتر لطفا راهنمایی کنید ممنون
مشاهده پاسخ دکتر
570
بیضه

سلام سوال پرسیده بودم واسه اینکه بیضه هام بیشتر چسبیدن بالا گفتید مهم نیس ولی اگه دارویی که بیشتر بیاره پایین مثلا با تغییر دما بگید چون اذیت میکنه این موضوع مشاهده پاسخ دکتر
571
ازمایش

سلام با عرض پوزش خواستم بگم بنده شرایط اینکه حضوری خدمت برسم رو ندارم. چندتا ازمایشو خدمتتون بفرستم تا بدونم مشکلم چیه..دوساله تا الان فیناستراید 1 واسه موهام مصرف میکنم. من پارسال همین موقع یه ازمایش شمارش اسپرم دادم که به شرح ذیل بود
MAIN PARAMETERS
SEMEN VOLUME 4 .... NORMAL....more than 2
SEMEN PH 7.2....NORMAL....7.2-8
SPERM COUNT 26.18...NORMAL...MORE THAN 20

MOTILE SPERMS 28.46.... ABNORMAL.. MORE THAN 60

PROGRESSIVE SPERMS 27.64...... ABNORMAL....A>25% OR A+B>50%

ROUND .37.... NORMAL...0-1
NORMAL MORPHOLOGY 74.....NORMAL.....MORE THAN 40


EPIHELIAL CELLS ..3-4....ABNORMAL....0-1


NORMAL MORPHOLOGY 74....NORMAL.... MOREHTAN40
ABNORMAL MORPHOLOGY ..26... NORMAL....LESS THAN 60
HEAD DEFICIENCY ..19....NORMAL....LESS THAN 60
TAILDEFICIENCY 5...NORMAL... .LESS THAN 60
TERATOZOMIA INDEX .. 1... NORMAL.... UP TO18
SPERM DEFORMITY... .26... NORMAL.... UP TO 1.6
RBC...0-1...NORMAL
WBC 0-1....NORMAL...0-1
کم تحرکی اسپرم ها تو ازمایش اول نمایان بود
چند روز پیش یه ازمایش اسپرم دوباره دادم همراه با سونو گرافی و ازمایش تیروئید من این ها رو واستون میفرستم مقایسه کنید لطفا جواب منو بدید دکتر اورولوژی برام قرص Pentafil 400 و قرص ال- کارنیتین امین 250 روزی یک عدد به مدت سه ماه روزی یک عدد برام تجویز کرده میخاستم ببینم نظر شما چیه .. قرصها رو بخورم ؟ وضعیتم چطوره .من قرص فیناستراید 1 برای موهام مصرف میکنم میترسم مشکلی باشه.ممنون..متاهلم تازه عقد کردم هنوز زندگی زناشوییمو شروع نکردم 28 سالمه
main parameters
semsn volums 4.80 normal more than 2
semen ph 8.00 normal 7.2- 8
sperm count 48.01 normal more than 20
motile sperms 34.97 Abnormal more than 60
progressive sperms 33.24 Abnormal A>25% OR A+B>50%
ROUND CELL 3.1 Abnormal 0-1
normal Morphology 45.00 normal more than 40

spermatogenic 1-2 Abnormal 0-1
WBC 18-20 #VALUEI 0-1

morphology analysis report
normal morphology 45 normal more than 40
Abnormal morphology 55 normal less than 60
آزمایش سونو گرافی هم که انجام دادم به شرح ذیل است
Both testicles are normal in size and echopattern with no sign of solid or systic lesion
Both epididiymises are normal in size and echopatern
there is no sign of hydrocele or scrotal mass billatrally
No sign of varicocele or herniated bowel loops is seen
اینم آزمایش تیروئیدمه قبلا انجام دادم
TEST RESULT NORMAL
T4(ELECSYS) 6/64......................4/4-11
T3(ELECSYS) 1/04......................0/6-2/1
TSH(ELECSYS) 1/09....................0/25-5
مشاهده پاسخ دکتر
572
بیضه

خواهش میکنم دقیق بخونین.قول میدم دیگه پیام ندم بهتون مزاحم نشم.?


سلام و خسته نباشین خدمت شما دکتر عزیز و انسان که واقعا لیاقت بهترینهارو دارین بخدا من ادم سواستفاده گری نیستم و از جواب دادن شما قصد پرحرفی و سواستفاده ندارم چون زن و بچه من بجز من کسی رو ندارن نگرانی سلامتیم هستم تا خدایی نکرده از نون اوردن به خانوادم عاجز نشم..من امروز سی ام مرداد هزارو سیصدو نودوپنج بی ادبی نباشه در حمام بیضه هامو دقیق نگاه کردم که بالای بیضه سمت راسمت دقیقا از پشت میچرخوندمش جلو میشد بالای بیضه سمت راست یه برامدگی اندازه یه نخود کمی هم کوچکتر از نخود نصف نخود بصورت پعخت نه زیاد تیز نرم دست میزدمش خیلی نرم بود .دیدم.. که خیلی کم فشار دادم و خیلی خفیف درد هم گرفت که درد بعد 5 دقیقه خوب شد . به نظر شما چیه آیا عادیه؟به نظر شما عفونت اپیدیدیمیت نیست؟رنگ ادرار کاملا زرد خیلی اب میخورم روشن تر میشه و احسای میکنم روشن تر میشه اصلا اذیت نمیکنه در ضمن احساس درد شدید ندارم تب ندارم ولی احسای خیلی کم تنگی نوک الت هنگام خروج ادرار دارم انگار چسبیده ادرار رد میشه یه لحظه میسوزه در 5 بار ادرار یه بار اینجوری میشه. و خیلی کم احساس میکنم بیضه هام بزرگ شدن چون لای پا احساسش میکنم و موقع نشستن خیلی کم اذیت میکه که جابه جا میشم عادی میشه و احسال میکنم بیضه هام کمی افتادترشدن و بیضه راست کمی بزرگتر و پایین تر میمونه حدود 10 روز پیش

رفتم پیش دکتر متخصص کلیه و مجاری ادراری ازمایش هارو دید ازمایش ادرار کشت ادرار سنوگرافی بیضه و سنو کلیه که یه سنگ ریز یک و هشت میل در کلیه سمت راست دارم.. ییضه هارو کاملا معاینه کرد بادست بیضه هاروگرفت فشار داد خوابیدم رو تخت دوباره بیضه هارو گرفت گفت سرفه کن گفت هیچی نیست . 3ورق قرص ناپرکسون داد که اگه درد داشتی روزی 1 عدد . .. اگه چیزی نیست پس این احساسهایی که دارم و درد های خفیف .یا اون احساس سوزش و چسبندگی نوک الت هنگام ادرارکه گاهگاهی هر 5 بار ادرار یه بار البته. باعثش چیه . عرض کنم که من بخاطر مشکلات زندگی شدیدا مدتی هست نگرانی واسترس دارم در ضمن متاهل هم هستم سی و یک سال دارم . با تشکر فراوان از زحمات شما ❤❤❤❤❤
مشاهده پاسخ دکتر
573
بیضه و بیماری هایش

سلام
پسری ۱۶ساله هستم
من حدود ۴سال است که خودارضایی میکنم
چند وقت است که بیضه هایم خیلی آویزان است
به صورتی که در حالت دراز کشیده
تا مقعدم کشیده میشم
میخاستم بدونم آیا مشکلی دارم (از همه نوع بیماری بیضه )
باتشکر
مشاهده پاسخ دکتر
574
درد بیضه

سلام مدت زیادی است که کنار بیضه چپم توده ای معلوم شده که قابل لمس هستش و بعضی مواقع همون بیضم درد میگیره. البته وقتی که با دستم آزمایش بررسی توده را انجام میدم اون توده معلوم نیس و در حالت عادی میشه اونو دید. نظرتونو میخواستم. مشاهده پاسخ دکتر
575
درد بیضه

با سلام وعرض یورولمو یا سن دکتر.بنده از مراجعین خودتون هستم که با معاینه وانجام سونوگرافی فرمودید که مورد ومشکل خاصی ندارم ولی درد خفیف بیضه راست من حدودا نزدیک به سه ماه است که کماکان باقی هست. حال سوال بنده این بود که با انجام سونوگرافی قطعا و100در صد اگه واریکسل یا هیدروسل بودمشخص میشد.یا ممکن است در اون صورت هم در مواردی تشخیص صورت نگیرد.که البته من در مطالعه سایتتون متوجه شدم که در یک مورد دردهای ناشی از عصبی و روانی باید بیخیالی طی کرد یعنی ممکن است من ازاین موارد باشم .واقای دکتر باتوجه به اینکه من مجرد هستم ودر شرف ازدواج ممکنه این درد روی کیفیت روابط زناشویی من ناثیر منفی بزاره؟ یاشاسین دکتر کرمی.البته چون همزبان هستیم من ارادت ویژه وخاص به شما دارم اقای دکتردوستدارشما مشاهده پاسخ دکتر
576
کوچک بودن آلت و بیضه

با سلام خدمت آقای دکتر. بنده تا جایی که یادم میاد بعد از ختنه شدنم بیضه ها و آلتم رشدی نداشتن و آلتم به سمت راست انحراف دارد ضمنا زیر یک دقیقه هم به انزال میرسم. لطفا کمک کنید مشاهده پاسخ دکتر
577
توده در بیضه

با عرض سلام خدمت جناب دکتر کرمی من چند وقته موقع لمس بیضه چپ دو تا توده زیر انگشتم لمس میکنم که اصلا دردناک نیست و تقریبا روی بیضه است میخواستم بدونم بیضه سرطانی شده در ضمن 38 سال سن دارم با تشکر فراوان مشاهده پاسخ دکتر
578
بیضه

سلام آقای دکتر من يه دو روزی میشود که بیضه سمت راستم درد خفیف میکند و من واریکوسل دارم و امروز هم احساس سردی میکنم ميشه یکم راهنماييم کنید من 16 سالمه و تو سن بلوغم باید خودتون بفهمید چی ميگم.... مشاهده پاسخ دکتر
579
بیضه

سلام با عرض ادب
میدانم که فاصله ی بیضه از بدن با دما تنظیم میشود ولی بیشتر وقتها بیضه هایم در کمترین فاصله ممکن از بدنم است راه دارویی وجود داره که بیشتر پایین و شل باشن؟
مشاهده پاسخ دکتر
580
بیضه

سلام دکتر رگ زیر بیضم گشاد شده و قابل لمس واریکوسل داشتم خیلی بهتر شدم از وقتی رفتم باشگاه این رگ زیر بیضه ام بیشتر شد علتش چی هست ممنونم مشاهده پاسخ دکتر
581
بيضه

باسلام
آقاي دكتر من چند سال بود دچار خود ارضايي بودم، حالا چند مدتي ميشه كه شروع كردم به ترك آن و 21 سالم هست.
آيا اندام هاي تناسلي من نيز ميتواند به شكل طبيعي بعد از ترك برگردد؟
در بعضي سايت ها نوشته شايد اندازه بيضه ها هيچ وقت درست نميشه؟
آقاي دكتر لطفاًراهنمايي كنين كه آيا من بعد از چند مدت ميتواند مانند افراد عادي ازدواج كنم؟
لطفاً راهنمايي كنين، ممنون
مشاهده پاسخ دکتر
582
وازکتومی

دکترسلام من حدود هفت سال پیش عمل وازکتومی انجام داده ام الان خیلی پشیمان هستم ودوست دارم صاحب فرزندی دیگر باشم بفرمایید ازلحاظ امکان برگشت وهزینه در چه شرایطی هستیم برای عمل برگشت از وازکتومی مشاهده پاسخ دکتر
583
غده های چربی در بیضه

باسلام مردی متاهل هستم 36 ساله حدود 10 سال یا بیشتر است که یه سری به اندازه شش عدد غده های چربی اندازه نخود در پوسته رویی بیضه ام وجود دارد آیا خطرناک است درد اصلا ندارد کاملا سفید رنگ است واخیرا یکی از این ها سربازکرده و خالی شده.و دو سه تا از این غده ها کنارهم چسبیده هستند به اندازه عدس که روی هم به اندازه نخود می شود. لطفا راهنمایی بفرمائید. مشاهده پاسخ دکتر
584
بیضه

سلام اقای دکتر اوایل احساس میکردم یچزی مثل حالت یه رگ پیچ خورده یا یه روده همچی چیزی از قسمت شکمم وارد بیضه چپم شده.اوایل کم بود ولی الان بعد از مدت چهار سال بیشتر شده.وگاهی با بلند کردن جسم سنگین کمی درد میگیری.نمیدونم این واریکسله یا فتق.میخواستم نظر شمارو بدونم.تقریبا چهار ساله ایا باید فورا عمل کنم یا بعد از ازدواج عمل کنم.ممنون میشم اگه راهنمایم کنید با تشکر مشاهده پاسخ دکتر
585
بیضه

باعرض سلام وخسته نباشیدخدمت اقای دکتر.من روی بیضه ی راستم وقتی بیضه ها شل میشن وبیضه هامو میکشم بالا ازقسمت وسطی بیضه یه توده ی هوا به شکل گرد که وقتی دست میزنم اصلا سفت نیست.سونوگرافی هم مشکلی نشون نداده.ازمایش اسپرم هم نرماله. مشاهده پاسخ دکتر
586
سوال راجب بیضه هائپوگنادیسم وپروستات

سلام وارادت. دکتر من دوسال پیش میخواستم خدمتتون بیام .منم دانشجوی دوره فیزیوپاتولوژی هستم.من هائپوگنادیسم وهایپوگناتروپیک هستم .تحت نظردکترشرقی متخصص غدد هستم 8ساله کرج.الان زیربیضه ها دردمیاد وتستسترون میده بهم اماچون کم کاری هایپوتیروئیدهستم .سطح LH FSH یکسان نیست .وآلت وبیضه هام کوچیکه 28ساله ام .میخوام ببینم آیا تحت نظر متخصص غدد بمونم یا فوق تخصص ارولوژی یاخدمت خود شما بیام؟متاسفانه دکتر شرقی زیاددقت نمیکنن تازه منکه خودم رشته امه وپارتی دارم 3دقیقه وقت میزارن ممنون میشم ر اهنماییم کنید .باتشکروسپاس مشاهده پاسخ دکتر
587
درد بیضه ، گرفتگی سمت چپ بدن و لکه سیاه بالای ران

با سلام دوباره
فکر میکنم که عکس هایی که فرستادم فقط یه دونشون واستون ارسال شد
یک بار دیگه یکی از عکس ها که خیلی مهمه و جواب آزنایش اسپرمم هست رو براتون می فرستم
مشاهده پاسخ دکتر
588
درد بیضه چپ ، احساس گرفتگی سمت چپ بدن و لکه سیاه بالای ران

با سلام
بیضه ام درد می کنه ، یک ساله که درد می کنه
نمی دو نم
هر جا میرم ، هر آزمایشی که میدم کسی سر در نمیاره
درد از زمانی شروع شده که یه چیز شبیه جوش روی بیضه ام دراومده بود و من چند بار به شدت فشار دادمش ولی از بین نرفت
دکتر رفتم و بهم ناپروکسن و کلوگزاسیلین داد یه با مصرفشون اون جوش بزرگ از بین رفت
ولی از اون موقع تا حالا بیضه من درد می کنه - شاید به خاطر فشارهایی که دادم باشه
سمت راست کاملا سالمه و سمت چپیه درد می کنه
سمت چپ بدنم هم ، زیر قفسه سینه احساس گرفتگی و کمی درد دارم
انگاری اون تو دو تا از لوله ها به هم پیچ خورده باشن ، یا یه چیزی مثل سنگ سفت اون داخل باشه
خلاصه که یه ساله داغونم
راستی مجرد هستم و 27 ساله
یه سوال
وقتی که جواب آزمایشی که من توی بهترین جا انجام دادمش میگه که من واریکوسل ندارم پس چرا نتیجه آزمایش اسپرمم غیر طبیعیه ؟اون جوری که فهمیدم مقدار a پایینه
یعنی ازدواج کنم بدون عمل بچه دار نمیشم ؟؟
خوب وقتی واریکوسل ندارم پس چرا باید عمل بشم؟
آزمایشاتم رو که شامل تست اسپرموگرام در رویان - سونوگرافی های انجام شده و یه عکس که یه لکه بزرگی روی پام هست و بالای بالای ران در محل تکیه گاه بیضه ها و در سمت چپ هست و چند ماهیه به وجود اومده رو براتون میفرستم و از شما خواهش دارم که نظرتون رو بفرمایید
من باید عمل بشم یا خیر ؟؟
امیدوارم خدا عوضش رو توی زندگیتون واستون جبران کنه
ممنون
مشاهده پاسخ دکتر
589
درد شکم و بیضه

سلام. دکتر من 16 سالمه حدود 4 روز پیش به بیضم فشار اومد.دردی در ناحیه شکم و بیضه دارم با حالت تهوع.سونو هم دادم گفتن خوبه فقط یه کیست تو بیضه چپته که مشکل نداره.امروز وقتی بیضمو لمس کردم با دست اوردم بالا دقت کردم دیدم یه مایعی یا نمیدونم چی بالای بیضه چپمه. وقتی با دست به سمت بالا میارم مشخص میشه در حالت عادی اصن مشخص نیس. کلا زیادم اونجوری نیس که بفهمی باید خیلی دقت کنم .لطفا بهم بگید مشکل چیه و کمکم کنید راه درمانشم بگید ممنون میشم مشاهده پاسخ دکتر
590
افتادگی بیضه

کیسه بیضه های من افتاده است و در هنگام راه رفتن ب مشکل بر میخورم و الت تناسلی من در هنگام نعوض کج و افتاده و روبه پایین است که باید با دست روبه بالا نگه داشت و این مورد من را اذیت میکند مشاهده پاسخ دکتر
591
درد بیضه

سلام اقای دکتر یک هفتس بیضه سمت راستم درد میکنه دردش یهو شروع شده گاهی خوب میشه گاهی درد داره هیچ علایمی رو بیضم نیس مثل قبله فقط درده ایجاد شده بنظرتون از چییه و باید چیکار کنم مشاهده پاسخ دکتر
592
جوش

سلام و خسته نباشید. چند مدتی هستش که تعدادی جوش یا غده کوچک سفید در قسمت کیسه بیضه بوجود اومده. بهداشتم کاملا رعایت میکنم.راه درمانش چی هست.سپاس مشاهده پاسخ دکتر
593
وجود لکه های خون در بیضه

سلام خدمت دکتر گرانقدر
بر روی بیضه های من لکه های کوچک خون وجود دارد. چرا ؟
مشاهده پاسخ دکتر
594
درد بیضه

با عرض سلام و خسته نباشید
بنده به تازگی وارد یک رابطه شدم
تو رابطه مون تماس های فیزیکی طولانی مدت داریم ولی وارد سکس و ارضا جنسی نشدیم
و لازم به ذکره که گاها مدت طولانی ای آلت جنسی من شق شده خواهد بود
ولی بعد از آن درد شدیدی در ناحیه زیر شکم و بیضه احساس میکنم
به طوری که حتی راه رفتن هم برام غیر ممکنه
اگه ممکنه راهنماییم کنید علت دردم چیه و چطوری میتونم ازش جلوگیری کنم
با تشکر
مشاهده پاسخ دکتر
595
درد بیضه

سلام اقایی دکتر خسته نباشین من یه لچه شهرستانم اینجاهم دکتر اینجوری مریضی نیس
من ازبچگی هم الت تناسلی هم بیضه هام به طرف چپه کجه
وبیضه سمت راستم گاهی اوقات درد میکنه کم درد میکنه باید ارضا شم خوب شه واحساس میکنم ناتوانی جنسی دارم بخاطر اندازش و نعوذ
اندازش شانزده سانته در حال نعوذ
ولی به سختی به حالت نعوذ درد میاد همیشه موقع خواب
از وقتیم وارد کانال شما شدم احساس میکنم درد مثانه قطع نشده
لطفا جواب سوالمو به پست الکترونیکیم اگه میشه بفرستین
ببخشید اینقد واضح حرف زدم
چون من یه بچه شهرستانم
حامد گل زاده از مشگین شهر
مشاهده پاسخ دکتر
596
جراحی واریکوسل

با سلام و عرض ادب خدمت آقای دکتر کرمی
بنده ساکن استان قم میباشم.و واریکوسل گرید 2/3 دارم البته اضافه کنم ک آخرین باری که ب دکتر مراجعه کردم پارسال بوده.جدیدا به یک مشکل برخوردم که بششدت در ناحیه زیر شکم(بالای آلت)احساس درد دارم حالا میخواستم بدونم این درداحتمال داره که بخاطر واریکوسل باشه و اگر فرضیه بنده درست باشه واریکوسل گرید 2/3قابل جراحی هست یا نه
ممنون
مشاهده پاسخ دکتر
597
درد بیضه

سلام من رزمی کارم و امروز صبح داشتیم با صلاح سرد نانچیکو کار میکردیم و حواس نشد و محکم زدم به بیضه سمت چپم و بعد اون خیلی درد میکنه شکمم و اومدم رفتم حموم اب داغ ولی بیضم کوفتگی که نداره ولی فکر کنم یکم تورم کرده اقای دکتر نظرتون چیه به پزشک مراجعه کنم یا خودش خوب میشه مشاهده پاسخ دکتر
598
لرزش یچی مثل رگ در کشاله ران

سلام ،
من 22 سالمه و هنگام فعالیت و حرکات کششی روز مره ،یک تیر کشیدگی در بیضه راستم موقع دراز کشیدن حس میکنم،و حتی دستم را روی کشاله رانم میگذارم و سرفه میکنم یا زور میزنم یک سانت زیر دستم یه لرزشی رو حس میکنم،به دکتر مراجعه کردم گفت هرنی اینگوینال شاید باشه و منم سنو دادم و نداشتم ولی در پوزیشن های مختلف یک تیر کشیدگی در این قسمت حس میکنم،چی میتونه باشه و چه ازمایش ها و سنو های دیگری باید انجام بدم،در ضمن در حالت عادی دردی ندارم و هیچکونه بزرگ شدگی یا درد یا سفتی در بیضه راستم نیست،ممنون میشم از پاسخ و راهنماییتون،از رامسر
مشاهده پاسخ دکتر
599
بیضه

سلام دکتر جان 2الی 3 ماه یک بار بیضه سمت راست به قدری درد می گیره که نفس گیره نمی تونم حرکت بکنم در این حد که تبش ضربان قلبم هم باعث دردش می شه خیلی وحشتناک مشاهده پاسخ دکتر
600
واریکوسل

با سلام و خسته نباشید خدمت شما میخواستم کمی درباره علائم واریکوسل بگید . من چند سالی هست که احساس میکنم بیضه چپم دچار واریکوسل شده رگها پیچیده شده ولی هیچگونه دردی ندارم مشاهده پاسخ دکتر
601
ورم و درد

سلام
آآقای دکتر من 2 ماه است که عمل واریکوسل سنتی انجام دادم.
بعد از 2 ماه رگهای که به بیضه وصل هستن بشدت ورم داره و درد شدید هر از گاهی از این رگ ها حس میکنم.به صورت قلمبه قلمبه.همچنین رگی که روی شکمم هست که از اونجا عمل شدم
حتی وقتی سونوگرافی دادم نوشته بود ورم وریدها در حالت خوابیده در سمت چپ علایم رفلو در وریدها مشاهده شد.
چی کار باید انجام بدم آقای دکتر؟
مشاهده پاسخ دکتر
602
درد بیضه

با عرض سلام و خسته نباشید.آقای دکتر من چند روزی هست که درد در بیض ها دارم به طوری تیر میکشد .
احساس درد در زمان دفع ادرار یا انزال ندارم .درد در حالت نشسته یا کاها دراز کش شروع میشه و بعد از چند دقیقه رفع میشه .روزی یک یا دوبار درد دارم. ممنون میشم راهنمایی فرمایید
مشاهده پاسخ دکتر
603
واریسکوسل

سلام دکتر جان واریسکوسل درجه 2 داشتم سال 88 عمل جراحی کردم بعد از یه سری آزمایشات گفتن مشکلی نداری الان هم بعد از 7 سال از ازدواجمون بچه گیرمون نیومد به دکتر مراجعه کردم میگه دوباره باید عمل کنی جواب جنابعالی رو خواستم بدونم چی هست ممنون مشاهده پاسخ دکتر
604
درد بیضه

سلام وخسته نباشید
چند روزی هست بیضه چپ درد احساس میکنم بعضی وقتا راهنمایی کنید لطفا
مشاهده پاسخ دکتر
605
بیضه

سلام درود بر اقای دکتر
جناب اقای کرمی انجام عمل خودرضایی بعد از مدتی اگه منجر به کوچکی بیضه بشه راه درمان برای حالا بزرگ شدن و حجم بیشتر وجود دارد لطفا با تجربه ای که دارید لطفا راهنمایی بفرمایید
با تشکر از لطفتون
مشاهده پاسخ دکتر
606
آزمایش اسپرم

با سلام و وقت بخیر . من حدود 5 ماه پیش عمل واریکوسل انجام دادم (گرید 4) . 2 هفته پیش هم رفتم آزمایش اسپرم انجام دادم که تعداد اسپرم ها رو خیلی کم نشون داد حدود 2 میلیون
دکتر برام قرص اوومید-پنتافیل-زینک-ایویژل-فولیک اسید نوشته
میخواستم ببینم این قرص ها تاثیری در اندازه آلتم داره یا نه ؟
یکیم اینکه من با عرض معذرت زیاد استمنا میکنم . آیا این مسئله باعث کمبود تعداد اسپرم ها هست؟
و در ضمن شرایط آزمایش اسپرم رو همه رو رعایت کردم (قبل از 3 روز و ...)
فقط اندازه آلتم کوچیک هستش لطفا بگید ممکنه افزایش پیدا کنه یا نه
با سپاس فراوان از زحماتتون
مشاهده پاسخ دکتر
607
بیصه

با سلام
خسته نباشی
دکتر جان دو هفته پیش تو استخر با دوستم شنا رفتم
بعد دوستم با پا محکم زد تو بیصه بعد بیصه همان دقیقه ورم کرد شدید به بیمارستان مراجعه کردم بعد سنوگرافی کردم پارگی یا چیز مشکوک نبود
دو روز بستری شدم تحت درمان بودم که ورم بخوابد ولی متاسفانه نشد
دکتر داروهای که داد ناپروکس 500و داکسی ساکلین 100بعد دکتر گفت 3هفته زمان میبره تا ورم بخواه ولی تا الان هنوز هنوز ورم نخوابیده
دکتر جان درد اصلا ندارم فقط ورم شدید که از همان اول بود الان هم هست
دکتر گفت اگه ابسه کرد بیصه باید جراحی شوید
لدا خواهشمندم نطر دهید در این مورد
با تشکر
مشاهده پاسخ دکتر
608
کشیده شدن بیضه به طرف بالا

با سلام خدمت شما.
ببخشید یکی از اقواممون از ارتفاع افتاده پایین والان بیضه های او به داخل شکمش کشیده شده و همان قسمت هم تورمی ایجاد شده و میخواستم بدونم که ایا بیضه های او اسیب دیده است؟
۲.حداکثر بعد از چه مدت پس از اتفاق درد شروع میشود؟
۳.حداکثر ارتفاعی که شخص دچار این مشکل میشود چقدر است؟
لطفا جواب سوال هارو بدید چون خیلی برام مهم هست .
ممنون از شما
مشاهده پاسخ دکتر
609
درد بیضه سمت چپ و اطراف ان

باسلام اقای دکتر من یک هفته هست که درد بیضه سمت چپ و اطراف و کنار ان دارم از طرفی کلیه سمت چپم لگنی هست و چهار روز پیش به متخصص مراجعه کردم و سونو مربوط به بیضه نوشت و سونو رو انجام دادم اقای دکتر گفتن با توجه به سونو فتخ نداری و واریکسل کلسیمی داری و ایشون دارو به نام هیوتکس و ویتامین ایی و تداپروکس دادن و یه عکس رنگی برا کلیه سمت چپ لگنی نوشتن که انجام دادم و قراره فردا بگیرم ولی هنوز موقع راه رفتن و نشتن و کار کردن درد دارم به نظرتون باید چه کار کنم 26ساله هستم با تشکر مشاهده پاسخ دکتر
610
اسپرم

سلام.
اقای دکتر میخاستم ازدواج کنم اما قبلش میخاستم مطمئن بشم که بیضه هام قدرت اسپرم سازی لازمه رو برا لقاح و بچه دار شدنم رو داشته باشن.
میشه راهنمایی و کمکم کنید که باید چکار کنم؟
مشاهده پاسخ دکتر
611
بزرگی و افتادگی بیضه و الت

باسلام
ببخشید بیضه های من از اولی که یادم میاد بزرگ بود چند سالی اندازش ثابت بود تا الان یکی دو ماه بزرگتر شده و شکل پیرمردا رو گرفته افتاده شده .
میخواستم بدونم مشکلی داره یا بعد برام مشکل ساز نمیشه؟؟؟؟ لطفا اگه براتون ممکنه برام ایمیل کنین.
ممنونم
مشاهده پاسخ دکتر
612
تغییر سایز بیضه در شرایط مختلف

سلام خسته نباشید دکتر یه سوال داشتم از خدمتتون:
میخواستم بدونم آیا اندازه ی بیضه ها توی شرایط گرما و سرما کمی تغییر میکنه یا خیر؟
مثلا من وقتی توی یک روز گرم تابستان چند ساعت پیاده روی میکنم و کیسه ی بیضم آویزون و شل میشه وقتی بیضه هامو لمس میکنم به نظر کوچک تر و نرم تر از حالت معمولی هستش و وقتی بعد از پیاده روی کمی آب سرد روی بیضه هام میپاشم و بعد لمسشون میکنم یکم سفت تر به نظر میان...
خواستم بدونم طبیعیه یا خیر؟
و سوال دومم اینه که اگر بخوام سونوگرافی بیضه بدم چطور باید باشه مثلا شاید اتاق گرم باشه و کیسه بیضم شل باشه و توی سونوگرافی بیضه هام کوچکتر ثبت بشن یا برعکس بر اثر استرس و خجالت از سونوگرافی کیسه ی بیضم جمع بشه و بیضه هام از اندازه واقعیشون بزرگتر ثبت بشن توی دستگاه واسه همین چطور از صحت سونوگرافی مطمئن بشم؟
ممنون از وقتتون
مشاهده پاسخ دکتر
613
درد و تورم بیضه

استاد گرامی با سلام و تشکر از جنابعالی . با عرض معذرت برای دومین بار هست که این سوال رو میپرسم تا شما لطف کنید و بنده رو راهنمایی بفرمایید . بیضه سمت چپ من مقداری پایین تر از سمت راست بوده و درد داره و حتی در سمت چپ مثانه احساس درد میکنم وقتی هم بالای بیضه رو دست میزنم چیزی شبیه رگهای درشت احساس میکنم . همچنین با عرض پوزش موقعی که دستشویی دارم بیضه متورم میشه ولی با اجابت کردن ورم از بین میرود.
لطف کنید و بنده رو دراین خصوص راهنمایی بفرمایید تا راه درمان رو بدونم.
با تشکر فراوان
مشاهده پاسخ دکتر
614
بیضه

با سلام
یه سوال اقای دکتر کرمی:
حدودا یه 5سالی هست حالا عمل خودارضایی انجام میدادم حالا یه 4ماهی ترک کردم قبل ترک اندازه بیضه ها کوچک بود حالا تو این چند ماه که ترک کردم رشد اندکی داشته ایا امید یا درمان کمکی برا رشد بیضه هست ph هم که خوب بود سونو کردم کلیه راست از حد نرمال کوچک هست ایا واریکسول تاثیری بر کوچکی بیضه داره
اقای دکتر لطفا یه امیدی بدید،راهنمایی بفرماید
من به شهر یزد نزدیکم اگر دکتر خوب جهت معرفی دارید برا درمان بازم از جنابعالی خواهشمندم راهنمایی کنید میخوام ازدواج کنم دو راهی گیر کردم دستم به دامنتون اقای دکتر کمکم کنید درست عمل بدی انجام دادم ،ولی حالا پشیمانم اقای دکتر جواب ناامیدی ندید لطفا
با تشکر فراوان
مشاهده پاسخ دکتر
615
بیماری در بیضه

با سلام آقای دکتر.من متوجه شدم ک به بیضه سمت چپم چیزی شبیه به خودش البته نصف اون وصله.دردی هم نداره ولی وقتی ضربه میخوره بیشتر از بیضه هام درد میگیره خیلی نگرانم کرده طوری ک همش فکرم درگیره.خواهشا بگید آیا بیماری هست یا عادیه؟ مشاهده پاسخ دکتر
616
درد بیضه و شکم

دیشب موقع خواب با درد شکم ازدخواب بیدار شدم ، ولی بعدن متوجه شدم درد در ناحیه ی بیضه هاست ، گفتم شاید سرما به شکمم خورده ، پتو رو کشیدم رو خودم و خابم گرفت مجددن ، ولی صبح موقعی که به دستشویی رفتم رنگ ادرارم تندتر بود و درد بیضه ها هم هرچند خفیف ولی هنوز خوب نشده مشاهده پاسخ دکتر
617
بيضه سمت راست

باسلام
چندوقتي است كه به علت نامعلومي زيربيضه سمت راستم دردميگيرد،وقتي ارضاي جنسي مي شوم ارام مي شود،وبراي سوال است اگرارضا نشوم دردبيشترميشود،لطفا راهنمايي كنيد
مشاهده پاسخ دکتر
618
درد بیضه دراثر ضربه شدید

سلام آقای دکتر خسته نباشید من کسری شيرجنگ هستم 15سال دارم از استان تهران من حدود چهار ماه پیش توی مدرسه سر یک درگیری ضربه شدیدی طرف مقابل با لگد و تمام قدرت مانند شوت زدن به بيضم واردکرد و روی زمین افتاده بودم حالت تهوع داشتم تا دو ساعت همه چیزو تار ميديدم و درد شدیدی داشتم و به پزشک مراجعه کردم وسونوگرافي انجام دادم و بهم گفتن که چیزیم نیست ولی من هنوزم بیضه درد و کمی از ناحیه شکم درد دارم وفکر میکنم از ناحیه اپيديديميت بیضه ام عفونت کرده است اگه میشه لطفا راهنماييم کنید و بگید که چیکار بکنم خیلی ممنون و خدانگهدار مشاهده پاسخ دکتر
619
beizeh

salm chand rozi hast ke beizehye chapam dard mikonad hata dar mogheye khab,nemidanam albateh samte rastam 20 sale pish fa bare sangin boland mikardam taraf chapam dard dasht alan vaghty edrar mikonam va beizehey chapam dard darda
man 37 slaeh hastan\tkh amal kardam ,hala chand vaght pish vaghat
مشاهده پاسخ دکتر
620
درد بیضه دراثر ضربه شدید

سلام آقای دکتر وقتتون بخیر من کسری شيرجنگ هستم 15سال دارم از تهران من چند وقت پیش حدود چهار ماه پیش در یک درگیری در مدرسه ضربه وحشت ناکی به بيزه هام وارد شد با تمام قدرت اون طرف مقابل به بيزه ام باپاهاش ضربه زد و روی زمین افتاده بودم و حالت تحوع داشتم و تا دو ساعت همه چیزو تار ميديدم و درد وحشت ناکی داشتم وبعد رفتم سونوگرافی انجام دادم و دکتر گفت چیزیم نیست ولی هنوزم که هنوزه درد می کشم واحساس ناراحتی دارم اگه میشه جواب سوالمو بدین وراهنماييم کنید خیلی ممنون و خدانگهدار . مشاهده پاسخ دکتر
621
درد بیضه دراثر ضربه شدید

سلام آقای دکتر وقتتون بخیر من کسری شيرجنگ هستم 15سال دارم از تهران من چند وقت پیش حدود چهار ماه پیش در یک درگیری در مدرسه ضربه وحشت ناکی به بيزه هام وارد شد با تمام قدرت اون طرف مقابل به بيزه ام باپاهاش ضربه زد و روی زمین افتاده بودم و حالت تحوع داشتم و تا دو ساعت همه چیزو تار ميديدم و درد وحشت ناکی داشتم وبعد رفتم سونوگرافی انجام دادم و دکتر گفت چیزیم نیست ولی هنوزم که هنوزه درد می کشم واحساس ناراحتی دارم اگه میشه جواب سوالمو بدین وراهنماييم کنید خیلی ممنون و خدانگهدار . مشاهده پاسخ دکتر
622
سونوگرافی بیضه ها

سلام جناب دکتر کرمی
سنوگرافی را در پیوست برایتان ارسال می کنم. لطفا نظر خودتان را اعلام بفرمایید. دکتری که من به حضورشان رفتم گفتند مشکل خاصی نیست و تنها چند عدد امپول برای من تجویز کردند. ولی من کمی نگران هستم و خواستم از شما سوال کنم که با توجه به اینکه مجرد هستم آیا نیاز هست که اکنون پیگیری کنم یا بعد از ازدواج؟؟؟
مشاهده پاسخ دکتر
623
رااهنمایی

سلام آقای دکتر خسته نباشید،ببخشید که سوالم یکم زیاد است، من قبلا خودارضایی میکردم( به مدت شاید 10 سال و الان 26 سالمه) مثلا هفته ای دوبار، الان حدود 50 روزه که ترک کرده ام و به یک باره این کاررا کردم، در کل این مدت حتی در خواب هم محتلم نشده ام و هیچ منی از من بیرون نیامده است ، البته بعد از مدت 40 روز یکبار در خواب میخواستم محتلم بشوم که نمیدانم به چه علت کاملا از بیرون آمدن آن جلوگیری کردم(به صورت غیر عمدی و در حالت خواب)، حال سوالم این است که آیا این محتلم نشدن ها اثر بدی روی اسپرم ها دارد ؟ به هیج وجه نمیخوام دوباره خود ارضایی رو شروع کنم،( این را هم اشاره کنم که هر از گاهی بعد از ادرار مایه منی سفید رنگی از من خارج میشود)
با تشکرات فراوان
مشاهده پاسخ دکتر
624
درد در کشاله ران

با سلام و احترام
بنده به تازگی به متخصص مراجعه کرده و واریکوسل تشخیص دادند و برای بنده آزمایش اسپرم تجویز کرده اند .از روز گذشته دردی در قسمت کشاله ران پای راست به سمت داخل بیضه ها بندهرا اذیت میکند البته درد هنگام راه رفتن و بلند شدن بیشتر است.از شما میخواستم بپرسم این درد مربوط به واریس بیضه است یا مشکل دیگری داره.
مشاهده پاسخ دکتر
625
درد کم در بیضه چپ

با سلام"اقای دکتر من بیضه چپم چندماه پیش رفتم سونو کفتن وارکسل 1داره"الان دوسه هفتست یکم درد میگریره ول میشه"وقتی وا میستم درد میگیره"علتش چیه مشاهده پاسخ دکتر
626
عدم نز

با عرض سلام جناب دکتر بنده دو سال پیش جراحی فتق انجام دادم حین جراحی پزشک بیضه چپ بنده را که در داخل شکم بود پایینتر اورد اما به دلیل کوتاه بودن طناب بیضوی در جای طبیعی قرار نگرفت اما بیضه راست در حالت طبیعی قرار دارد و مشکلی از لحاظ تولید مثل ندارم.ولی شکل ظاهری بیضه چپ بنده را ناراحت میکند به پزشک مرکز استان مراجعه کردم ایشون گفتن بیضه چپ شما کارایی تولید مثل ندارد پس میتوانید اقدامی انجام ندهید یعنی همین حالت با توجه به اینکه بیضه راست شما سالم هست و از لحاظ تولید مثل مشکلی و دردی ندارید ایرادی پیدا نمیکند اما اگر خیلی ناراحت هستید میتوانیم اون بیضه چپ رو خارج کنیم و بجای ان پروتز بگذاریم که دقیقا مانند بیضه طبیعی است.چون مسعله مهمی بود به پزشک دیگر مراجعه و مشکلم رو بازگو کردم اما ایشان بنده را منع شدید کردن و گفتن که اصلا نیاز به جراحی نیست چون امکان دارد حین جراحی باعث اسیب به تارهای بیضه سالم شما زده شود و عقیم شوید حالا جناب دکتر کرمی به نظر شما چیکار کنم این موضوع ظاهری خیلی ناراحتم میکنه ممنون مشاهده پاسخ دکتر
627
مشکل در بیضه سمت چپ

با سلام خدمت شما
من بعد از 2 بار احساس در در بیضه سمت چپم که علائم گویای پیچ خوردگی بیضه بودن . دچار در عجیبی در بیضه سمت چپم شدم که همراه اون تمام پای سمت چپم رو هم تحت تاثیر قرار داده .رفتاری مثل تیر کشیدنهای ناگهانی در تمام پای چپم
و نکته دیگه اینکه یک رگ(البته اگر بنده اشتباه نکنم و رگ باشه) در سمت چپ کیسه بیضه حدفاصل بیضه چپ و محل اتصال به بدن سفت شده طوری که کاملن با دست قابل لمس هست و هنگام به داخل دادن شکم سفت تر و مشخص تر هم میشه جوری که خودم احساس میکنم منبع این درد ها وتیرکشیدن ها همین رگ هست
ممنون میشم در این مورد راهنمایی کنید .تا به حال پیش هر دکتری رفتم تشخیص متفاوت و بی اثری ندادن
مشاهده پاسخ دکتر
628
بیضه

با سلام
بنده 24سال سن قد175وزنم90کیلو هست،،،بنده به مدت 7سال هست که خودارضایی میکردم الان که ترکش کردم متوجه کوجک شدن بیضه هام شدم و این وضع باعث اختلالات زیادی شده
جناب اقای دکتر کرمی با توجه به کوجک بودن بیضه هام یعنی خیلی کوجک هستند اندازه پسر 12ساله ایا درمانی برای بزرگ شدن وجود دارد یکبار ازمایش اسپرم اندارم دادم ph8بوده لطفا راهنمایی کنید تو رو خدا
بارتشکر
مشاهده پاسخ دکتر
629
بیضه

باسلام وخداقوت
سوال دارم که دردبیضه مربوط به پزشک متخصص غدد می شودیاخیر؟
برای اخته یا ارکیکتومی عمل جراحی مناسب تراست یا دارویی؟

آیااین عمل فوق پزشک جراح عمومی هم می تواند یا باید اورولوژیست انجامدهد؟

زمان بستری چقدراست؟
با سپاس
مشاهده پاسخ دکتر
630
ول شدگی بیضه بعد از عمل فتق

سلام ،بعد از جراحی فتق کشاله ران سمت راستم بیضه سمت راستم ول شده و بعد از گذشت دوماه هنوز هم ول است، ولی درد شدیدی نداره وکلا مشکلم دردش نیست اما مثلا وقتی شکمم رو میدم تو بیضه سمت چپم بالا و پایین میره ولی بیضه سمت راست اصلا تکون نمیخوره و اینکه در حالتی که شکمم درحالت عادی است بیضه چپم و بیضه راستم تقریبا کنار همه ولی در حالتی که شکمم را میدم تو تنها یکی از بیضه ها بالا و پایین میره ،روز دهم به دکترم گفتم گفت خوب میشه شورت تنگ بپوش ، نسبت به اون روز بهتر شده ولی هنوزم ول شدگیش زیاده و نمیدونم چرا به حالت قبل عمل بر نمیگرده و نگرانم کرده باید چیکار کنم دکتر؟ مشاهده پاسخ دکتر
631
تورشن بیضه

سلام دکتر خسته نباشید
دکتر چندوقت پیش دوستم مشکل تورشن بیضه براش پیش اومد سریع عملش کردن،
از اون موقع من همش دارم با بیضه هام ور میرم که یک موقع پیچش طناب بیضه برام پیش نیاد،
الان انقدر چرخوندمشون تا جای اصلیشونو پیدا کنم که میترسم خودش باعث تورشن بشه،
خواستم بپرسم چجوری میشه بالا و پایین بیضه رو تشخیص داد که کدوم طرف باید بالا باشه کدوم طرف پایین؟
و طوری میشه از پیچ خوردگی جلوگیری کرد؟
مشاهده پاسخ دکتر
632
درد شدید

سلام
آآقای دکتر من 2 ماه است که عمل واریکوسل سنتی انجام دادم.
بعد از 2 ماه رگهای که به بیضه وصل هستن بشدت ورم داره و درد شدید هر از گاهی از این رگ ها حس میکنم.به صورت قلمبه قلمبه
حتی وقتی سونوگرافی دادم نوشته بود ورم وریدها در حالت خوابیده در سمت چپ علایم رفلو در وریدها مشاهده شد.
چی کار باید انجام بدم آقای دکتر؟
مشاهده پاسخ دکتر
633
کوچک شدن بیضه ها

سلام اقای دکتر خسته نباشید
من 21 سالمه مدتی است احساس میکنم بیضه هام کوچیک شده نسبت به قبل برای همین به پزشک مراجعه کردم ضمن اینکه بخاطر رشد کم موهای صورتم ازمایش اسپرم هم انجام دادم که ضعیف بود برای همین ازمایش هورمونی انجام دادم که سالم بودم تو سونوگرافی هم مشکلی نداشتم معاینه پزشک هم مشکلی نداشت ولی خودم مطمینم که بیضه هام کوچیک شده
سوالم اینه که ایا با کوچک شدن بیضه ها شکل خاصی پیدا میکنن که پزشک با معاینه گفتن طبیعیه؟ یعنی وقتی پزشک اندازه قبلی اون ها رو ندونه میتونه تشخیص بده؟
مشاهده پاسخ دکتر
634
سونوگرافی بیضه

سلام خسته نباشید،
ببخشید دکتر یه سوال داشتم،
به نظرم بیضه ها در ساعات مختلف روز و در دماهای مختلف اتاق اندازشون متغیره مثلا من در حالت شل و در هوای گرم وقتی بیضه هامو اندازه میگیرم کوچیکتر از زمانی که هوا سرده و کیسه بیضه جمع شدست هستن ، حالا سوالم اینه که توی سونوگرافی چطور بیضه رو اندازه میگیرن که دقیق باشه؟
سوال دوم هم اینه که من توی اتاق سونوگرافی کیسه ی بیضه هام جمع میشه و بیضه هام به سمت بالا و شکمم نزدیک میشن خواستم بپرسم دستگاه میتونه درست اندازه رو تشخیص بده یا فقط در حالت شل میشه اندازه گرفت؟
ممنون از وقتتون
مشاهده پاسخ دکتر
635
سونوگرافی بیضه

سلام خسته نباشید،
ببخشید دکتر یه سوال داشتم،
به نرم بیضه در ساعات مختلف روز و در دماهای مختلف اتاق اندازشون متغیره مثلا من در حالت شل و در هوای گرم وقتی بیضه هامو اندازه میگیرم کوچیکتر هستن از زمانی که هوا سرده و کیسه بیضه جمع شدست،حالا سوالم اینه که توی سونوگرافی چطور بیضه رو اندازه میگیرن که دقیق باشه؟
سوال دوم هم اینه که من توی اتاق سونوگرافی کیسه ی بیضه هام جمع میشه و بیضه هام به سمت بالا و شکمم نزدیک میشن خواستم بپرسم دستگاه میتونه درست اندازه رو تشخیص بده یا فقط در حالت شل میشه اندازه گرفت؟
ممنون از وقتتون
مشاهده پاسخ دکتر
636
کلسیفیکاسیون

با سلام
اقای دکتر در بیضه من کلسیفیکاسیون دیده شده و دکتری به من گفت تا زمانی که اذییت نمیکنه مشکلی ندارد ایا واقعا همینطور است؟
مشاهده پاسخ دکتر
637
بیضه

سلام آقای دکتر پسر 6 ساله ای دارم که بیضه هاش (هر دو)یه دفعه درد گرفت و ما بردیم دکتر و اونجا گفتن بیضه هاش بالا تر از جای خودش قرار گرفته وگفتن باید جراحی بشه ولی من دوست ندارم تو این سن بچه بیهوش بشه و بهتر بگم اصلا جراحی بشه وشنیدم با دارو و هورمون درمان میشه (از اینترنت در اوردم) لطفا راهنمایی کنید مشاهده پاسخ دکتر
638
درد زیر شکم و بیضه

سلام آقای دکتر خسته نباشد
من 21 سالمه و مجرد ،گاهی اوقات بعد از تحریک زیاد یه درد و حس مبهمی تو قسمت زیر شکم دارم که به بیضه ها منتقل میشه (خود بیضه درد نمی کنه) و فقط رگ های بالای بیضه حساس و قابل لمس تر میشه ،پیش متخصص اورولوژ رفتم و ایشان گفتند که مشکلی نیست ولی یرای اطمینان سونوگرافی نوشتند
من مشکل کولیت عصبی هم دارم آیا ربطی به بیضه دارد؟ اگر نه مشکل چی می تونه باشه؟
(متاسفانه من زیاد تلقین بیماری می کنم ) ببخشید طولانی شد،با تشکر
مشاهده پاسخ دکتر
639
درد بیضه

باسلام
من پسری17 ساله هستم که درد خفیف بیضه دارم هر5ماه یه بار که در لمس حساس هستن
رگ هایی وجود دارد بر روی بیضه ولی پیچش ندارد و چندان بزرگ نیست و رگ طبیعی است فقط از پوست نمایان است و خودارضایی میکنم سوالم این است که ایا رگ در بیضه که پیچش و بزرگی نداشته باشد غیرطبیعی است میدانم که تشخیص سخت است اینطوری .ولی من خواهشمندم که یک نظری باتوجه به سابقه پزشکی بدهید مرسی
مشاهده پاسخ دکتر
640
پیچ خوردن بیضه

سلام خسته نباشید.یه توده ای جلوی بیضمه فکر میکنم اسپرماتوسله اخه از بچگی بوده.امروز بعد از دوچرخه سواری متوجه شدم رفته پشت بیضه فکر کنم بیضم پیچ خورده ولی هیچ یک از علایم پیچ خوردنو نداره مثل درد و... چیکار کنم؟ مشاهده پاسخ دکتر
641
واریکوسل

سلام.می خواستم بدونم کشیده شدن بیضه به سمت بالا وقتی wc با سکس داشته باشیم.طبیعی است؟یه درد ریزی می گیره .
نحوه قرار گرفتنه بیضه هم تاثیر داره.مثلآ سمت راست من رگم بیرون تره.
مشاهده پاسخ دکتر
642
هیدروسل بیضه

سلام آقای دکتر.
من حدود ۴ ساله که بیماری هیدروسل بیضه دارم. هفته پیش سونو گرفتم و جوابش این بود که هیدروسل وسیع هست. یعنی تقریبا به اندازه مشت یک دست.
میخواستم ببینم اگر دیر تر عمل کنم چه مشکلی پیش میاد؟
مشاهده پاسخ دکتر
643
بیضه

سلام.من 1 ماه میشه عمل واریکوسل سنتی انجام دادم در بیضه سمت چپ.الان بیضه سمت چپ من بیشتر اوقات به صورت عمودی میشه در انتهای کیسه بیضه؟دلیل چیه و باید چه کاری انجام بدم؟ مشاهده پاسخ دکتر
644
بیضه

با سلام خدمت شما من 23 ساله هستم رگ متصل به بیضه ی سمت راست احساس کش امدگی میکنم و درد کمی هم دارد و دچار زود انزالی نیز هستم . مشاهده پاسخ دکتر
645
ورم بيضه

سلام اقاي دكتر
بيضه هاي من بعضي وقتا ورم ميكنه البته بيشتر بيضه چپ و فكر ميكنه لوله هاي اپيديم هست وقتي ورم ميكنه كمر درد ميگيرم زير شكمم درد ميكنه نميتونم راه برم و فقط با ارضا خوب ميشه هميشه هم اين حالت نيس بعضي وقتا چند ماه يه بار پيش مياد بعضي وقتا هر هفته ميخواستم بدونم علتش چيه ممنون
مشاهده پاسخ دکتر
646
عمل بیضه

باسلام ا پسرم دو سال و نیمشه از ابتدای تولد بیضه چپش پیدا نبود تا اومد داخل کیسه ولی بیضه چپ وسط قرار داره و به اصطلاح طناب بیضه کوتاه باشه و پزشک دستور عمل بده ایا بهتره عمل کنیم ؟؟ و این مورد روی باروری ذراینده تاثیر نمیزاره مشاهده پاسخ دکتر
647
عفونت اپیدیدمیت دربیضه

با سلام خدمت دکتر کرمی.
اینجانب در 10روز پیش با متوجه شدن درد در بیضه سمت راست که به صورت کمی متورم و یک چیز اضافه مانند در ان حس میکردم،به دکتر مراجعه کردم که با اعلام اینکه من رابطه جنسی داشتم ام یا نه گفتند که از طریق رابطه این عفونت به شما منتقل شده است.اما من اخرین رابطه ام بر میگردد به 6ماه پیش که از طریق واژن انجام شد و قبل تر از ان 10ماه پیش در تابستان پارسال که از طریق مقعدی انجام دادم و پس از انزال متوجه شدم که دستگاه تناسلی هم به مدفوع الوده شده (به دلیل نا اگاهی) .ایا یعنی این بیماری عفونتی از همان رابطه ها در چند ماه پیش به من منتقل شده است یا خیر دلیل دیگری دارد؟؟ّ
اگر از همان رابطه های چند ماه پیش بوده است از همان لحظه دچار بیماری شده ام و حال درد و تورم ان را احساس میکنم ؟؟؟
سوال بعد اینکه من مدتی است متوجه شدم که اب منی به دلایلی کم از من خارج میشد ان هم با مکث بین هم و به صورت فشار خارج نمیشود احساس میکنم منی کامل از من خارج نمی شود.در یک شب هم که جنب شدم فقط یک قطره از من خارج شده بود..الان که متوجه ابن بیماری شدم و طی خواندن مقاله شما به این موضوع شک کردم که دلیل کیفیت و تعداد منی میتواند همان مشکل در اپیدیدمیت باشد؟؟؟؟؟ (اب منی از اپیدمییت عبور میکند و پس از انزال از لوله تناسلی خروج می شود)ّباشد؟؟؟؟؟
ایا همینطور است یا بنده اشتباه میکنم؟؟
با سپاس از شما خواهشمندم که جواب بنده را که بسیار نگران و مظطرب هستم را دهید.
مشاهده پاسخ دکتر
648
فکر کنم ترکیدگی بیضه چپ

با سلام آقای دکتر من 21 سالمه بیضه سمت چپم یه تیکه از پایینش خرد شده نمی دونم حالا ترکیدگی بیضه هست یا نه درست یادمم نمیاد که قبلا اینطوری بوده یا نه ولی درست که دستش میگیرم قسمت پایینش دو سه تیکه شده نمیدونم قبلا هم همینطوری بوده یا نه لطفا کمکم کنید که اگه ترکیدگی بیضه هست باید چکار کنم نیاز به عمل داره یا نه مشاهده پاسخ دکتر
649
درد

سلام و خسته نباشی
من مجرد بیست سال سنم هست و یک عادت زشت دارم که چندین سال انجام میدم چند وقتی هست که رگ های متصل به بیضه ام درد میگیرند و گاهی اوقات مثل اینکه ریش ریش شده اند من اون عادت را مدتی است کنار گذاشتم اما هنوز گاهی اوقات در روز درد دارم وقتی تحریک میشود الت درد بیشتر میشود اما درد اصلا شدید نیس لطفا راهنمایی ام کنید
مشاهده پاسخ دکتر
650
بيضه ها

سلام خدمت شما آقاي دكتر
حدود دوسال پيش متوجه شدم واريكسول درجه١دارم
ولي براي درمان پيگيري نكردم
يك ماهي ميشه كه بيضه هام كوچك تر شده و بيضه سمته راستم تقريباروبه بالاس و با بيضه ديگري تقارن ندارد
آقاي دكتر اين كوچك شدن بيضه ها نشانه چيه؟ايا بيضه هايي كه كوچك ميشن رو ميشه به حالت اول يا بزرگتر كردشون ؟؟؟با تشكر از شما
مشاهده پاسخ دکتر
651
درد بیضه

سلام اقای دکتر من بیضه سمت چپم درد دارم دکتری رفتم گفته واریکوسل دارم دکتر دیگه تشخیص پروستات داده مشاهده پاسخ دکتر
652
آزمایش

سلام آقای دکتر.خسته نباشید. بعد از عمل واریکوسل سونوگرافی دادم و در جواب نوشته: در داخل تونیکای راست گرانولوم کالسفیه قدیمی وجود دارد.در حالت خوابیده در سمت چپ علایم رفلو در وریدها مشاهده شد. این یعنی چی آقای دکتر ؟ مشاهده پاسخ دکتر
653
`پایین نیامدن بیضه

با عرض سلام و خسته نباشید ، شرمنده که ئوباره مزاحم شدم ، من از شهرستان مزاحم شما میشم از زاهدان ، آیا راه تشخیص دیگری بجر لاپراسکوپی وجود دارد یا نه که مطمئن بشیم یک بیضه از قبل بوده یا نه جدید وجود آمده این مشکل ، بعدش از دیروز میگه که ادرارم به خوبی خالی نمیشه بعداز اجابت مزاج دوباره ادارم هم میاد . آیا میتونه ربطی به این مسئله داشته باشه ، درضمن هزینه لاپراسکوپی چقد میشه ، ممنون میشم .بزگواری میفرمایند اگه راهنمائی نمایند . متشکرم مشاهده پاسخ دکتر
654
واریکسل و هیدروسل

باسلام "من بیضه سمت راستم هیدروسل و بیضه سمت چپم واریکسل دارد"و بعضی وقتا درد میگرند"ایا نیاز به عمل هست؟ مشاهده پاسخ دکتر
655
وجود نطفه و اسپرم

باسلام و قبولی طاعات.
دکتر عزیز: بفرمائید آیا وقتی پس از استمنا یا نزدیکی با همسر، قبل از انزال، منی را در یک تشت آب بریزیم چگونه میتوان با این روش تشخیص داد که نطفه یا اسپرم در منی وجود دارد؟
با پایین رفتن منی زیر آب یا ماندن روی آب؟ باتشکر
مشاهده پاسخ دکتر
656
تکرر ادارار همراه با درد بیضه ها

آقای دکتر سلام،بنده مدت 3 سال است که ازتکررادارا رنج میبرم و به دکتر اورولوژی مراجعه کردم و داروهایی مانند:افلوکساکسین،omnic 0.4،cebex200، را یک سال مصرف کردم و درمان نشدم بعد به دکتر کلیه مراجعه کردم و ایشان تولترودین2 را تجویز کزد وبهتر شدم ام بعد 6 ماه باز با شدت کمتری نسبت به قبل دچار این بیماری هستم واز درد بیضه در هنگام احساس ادرار رنج میبرم . لظفا کمکم کنید،ممنون مشاهده پاسخ دکتر
657
درد خفیف بیضه

اقای دکتر درد خفیفی در اطراف یا پایین بیضه دارم که متناوب نیست
و مدتی میشه که در سر التم درد نقطه ای خفیف و در بعضی قسمت های التم هم همینطور
لطفا دلیلش رو بگین
ممنون
مشاهده پاسخ دکتر
658
درد بیضه

درد بیضه به علت تحریک جنسی و عدم انزال ودرمان آن مشاهده پاسخ دکتر
659
درد بیضه

با عرض سلام و خسته نباشید قبولی طاعات
بنده ۱۷سال سن دارم.تقریبا یک هفته هست که با درد بیضه مواجه شدم و حتی از شدت درد نمیتوانم آن را لمس کنم.ولی در آن هیچ تورم و رنگ قرمزی دیده نمیشود.علت این چیست؟با تشکر
مشاهده پاسخ دکتر
660
متورم شدن بیضه راست

سلام
چند روز میشه که بیضه سمت راستم بزرگتر از بیضه سمت چپ شده اما دردی احساس نمیکنم.ممنون میشم علتش رو بگید
مشاهده پاسخ دکتر
661
با عرض سلام وخسته نباشید خدمت آقای دکتر من سه ساله عمل وایکوسل انجام دادم ولی هنوز که هنوزه احساس درد دا ن رفتم سونوگرافی یه دکتر میگه بازم وایکوسل داری باید عمل بشی ولی دکتر خودم میگه چیزی نیست ولی بازم اسپرمم ضعیف هس نمیدونم چیکار کنم اگه بشه راهنمایی ک

با عرض سلام وخسته نباشید خدمت آقای دکتر من سه ساله عمل وایکوسل انجام دادم ولی هنوز که هنوزه احساس درد دا ن رفتم سونوگرافی یه دکتر میگه بازم وایکوسل داری باید عمل بشی ولی دکتر خودم میگه چیزی نیست ولی بازم اسپرمم ضعیف هس نمیدونم چیکار کنم اگه بشه راهنمایی کنید منو مرسی ؟ مشاهده پاسخ دکتر
662
کوچکی بیضه

سلام آقای دکتر : ببخشید بنده از زمانی که یادم می آید بیضه راستم کوچکتر از حد طبیعی است ،15سال قبل سونوگرافی شدم و نوشته بود کوچکتر از حد طبیعی است . مقدار تولید اسپرم هم کم می باشد ولی هیچ دردری ندارد . متاسفانه تابحال درمان نکردم . بنده 40 سال دارم لطفا راهنمایی بفرمایید . مشاهده پاسخ دکتر
663
`پایین نیامدن بیضه ( مشاهده نشدن بیضه سمت راست )

سلام و خسته نباشید ، پسرم 8 ساله هستش و جدیدا مشاهده نشدن بیضه سمت راست و بصورت سونو گرافی هم مشخص نشده و نمیدونم که در اوایل مادرزادی بوده یا جدیدا اینطوری شده ، ممنون میشم اگه روش تشخیص و درمان آن را راهنمایی بفرمائید . خیلی لطف میکنی . مشاهده پاسخ دکتر
664
دردبیضه

سن 54سال-دردبیضه راست-دردی ماه 94سکته کردم -استنت گذاشتم -دارو قلبی مصرف میکنم- الان امروز دوشنبه بیضه سمت راستم شروع به ردرکردوساکت شدبعداز3الی4ساعت دوباره دردگرفت .آب سرد بضم راشستم بهتر شد علت دردچی بوده .ممنون مشاهده پاسخ دکتر
665
بیضه

باسلام بعضی اوقات بیضه راستم درد می کند هیچ مشکلی در اندام تناسلی یا مورد حادی ندارم فقط روی بیضه رگهای قرمز پر رنگی وجود دارد ودرون بیضه احساس می کنم یه چیزهایی مثل طناب پیچیده بهم هستند لازم به ذکر است به راحتی همه کار انجام می دهم فقط گاهی اوقات درد بسیار بسیار کوچیک دارم خواهشمندم یاری نماید.
باتشکر مهدی 25 ساله ازتهران.
مشاهده پاسخ دکتر
666
بیضه

سلام آقای دکتر، من مجردم زمانیکه از لحاظ جنسی تحریک بشم بیضه هام بشدت درد میگیره آیا این نشانه واریکوسل هستش و بیضه سمت چپم از بیضه سمت راست بررگتر به نظر میرسه البته درد بیضه ام فقط زمانیکه تحریک بشم شدت داره حالت عادی مشکلی ندارم مشاهده پاسخ دکتر
667
پایین تر بودن بیضه راست و درد

با سلام،پسری 21 ساله هستم ، بیضه راست من پایین تر از چپ هست و خواستم ببینم مشکلی ایجاد نمیکنه یا نه ؟ و اینکه بعضی اوقات ، بعد از خود ارضایی ک معمولا هفته ای یک بار خود اراضایی انجام میدم ، گاهی یک درد عمقی و مبهم در اطراف بیضه ها و عمق کیسه بیضه احساس میکنم که زود از بین میرود ، خواستم بیینم از عوارض خود ارضایی هست و یا مشکل دیگه ای وجود دارد ؟؟ مشاهده پاسخ دکتر
668
واریکوسل

سلام دکتر من بیضه چپم درد داره حدس میزنم واریکوسل باشه از طرفی اماده اعزام به خدمت سربازیم اگه نیاز به جراحی باشه میشه جراحی رو تا پایان خدمت(2سال بعد) عقب بندازم؟خطری نداره؟ مشاهده پاسخ دکتر
669
بیضه

سلام خسته نباشید ببخشید چن روزه یکی از بیضه هام به شدت درد میکنه وقتی شلوار میپوشم یا شرتم یکم بالا میره یا دستم میخوره خیلی درد میکنه علتشو میخواستم بدونم چیکار کنم خوب شه لطفا اگه میتونید کمکم کنید
merc
مشاهده پاسخ دکتر
670
هیدروسل

ایا اگه کسی هیدروسل داشته باشه ورزش بدنسازی اونرو تشدید نمیکنه؟ مشاهده پاسخ دکتر
671
برآمدگی های کوچک روی بیضه

با سلام وخسته نباشید خدمت شما .آقای دکتر سوالی داشتم من روی پوست بیضه هام برآمدگی های کوچک وجود داره شبیه جوش ولی بسیار سفت که یکبار با مراجعه به دکتر پوست ایشان تشخیص دادن که اینها تجمع چربی هستن که حتی یه من گفتن در صورت بزرگتر شدن آنها را تخلیه میکنند ود دارو دادن ولی با مصرف دارو این مشکل برطرف نشد آقای دکتر این مشکل این ترس را در من به وجود آورده که حتی جرات نمیکنم ازدواج کنم که نکنه این مشکل بیشتر بشه.در ضمن من جوانی 35 ساله هستم و مجرد و به تازگی حدود یک ماه پیش بیضه سمت راست من درد شدیدی داشت به مدت دو هفته خود به خود خوب شد حالا بیضه سمت چپ من درد گرفته ممنون میشم راهنمایی بفرمایید که مشکل اول من قابل درمان میباشد و درد بیضه ها آیا ربطی به آن برآمدگیهای کوچک روی پوست بیضه ها دارد.با تشکر مشاهده پاسخ دکتر
672
دردخفیف دربیضه ها وپهلوهام

باسلام آقای دکتر واردسن 50 شدم زیاد راه میرم اب زیاد میخورم ادارم رنگش سفید طبیعیه این دردها موقع خواب ویا خوردن هندوانه میگیره میزنه زیررانم تشکرمیکنم آزمایش بدم ادارم امروزفهمیدم دوشاخه شده باتشکروزنم 52 کیلو چربی ندارم بااحترام مشاهده پاسخ دکتر
673
درد بیضه

سلام روز به خیر
من 2 روز پیش موقع رانندگی درد نسبتا شدیدی در بیضه سمت چپ حس کردم ولی وقتی از ماشین پیاده شدم و راه رفتم درد خیلی کم شد و بعد از نیم ساعت خوب شد و روز بعد درد خیلی خفیفی حس کردم ولی امروز دیگه اصلا دردی ندارم و امروز با لمس کردن بیضه هم دردی ندارم ولی رگ های بالای بیضه رو که لمس میکنم درد میگیره ولی خود بیضه نه خیلی نگرانم که نکنه پیچش بیضه بوده باشه ر ضمن احساس هیچ تورمی هم نداشتم همون موقع درد هم استفراغ نداشتم بسیار نگرانم که نکنه پیچش بوده و من کوتاهی کرده باشم
حالت قرار گیری دو بیضه عین هم هست و افقی نیستن هیچ کدوم مثل بیضههای نرمال هستن
لطفا راهنمایی کنین خیلی نگرانم اگر پیچش باشه باید الان درد داشته باشه یا نه؟؟؟؟
مشاهده پاسخ دکتر
674
نزول نکردن بیضه

با سلام
ممنون از این که وقت میزارین برای بیماراتون...
اقای دکتر من ۲۱سالمه و در۲۰سالگی فهمیدم یک بیضه دارم بعد عملای مختلف متوجه شدیم کلاا این بیضه از اول تشکیل نشده و یا این که اب شده...
بالاخره از اونجایی که من استرس داشتم دوتاا ازمایش اسپرم گرفتن به فاصله دوسال میخوام ببینم ازمایش
دومم ضعیف ترر نشده؟ایاا اصلاا خوب هست؟مشکلی برای روابط زناشویی و بچه دارر شدن ندارم؟؟
به چه دلیل ضعیف ترشده؟
درضمن من عادت دارم هر3یا4روزیک بارخود ارضایی میکنم آیا این تاثیرنداشته؟
اگرترک کنم سرعت اسپرم ها افزایش پیدا میکنه؟
درضمن چندروزقبلش ضربه ای خورده بود که بیضه چپم با این که نیست درد گرفته بود و تا سه چهار روز درد میکرد ولی بعد 4 روز خوب شد...
درد وضربش شدید نبود فقط زمانی که روی پای چپم بودم یکم درد میکرددد.
آزمایش اولم:
http://uupload.ir/files/jo73_1464635440014.jpg
آزمایش
دومم:
http://uupload.ir/files/u4fr_1464635373943.jpg

واقعاا
ممنون دکتر
خداا خیرتون بده
مشاهده پاسخ دکتر
675
درد بیضه

با سلام من کوهنورد هستم بعد از یه مدتی که از کوه میامدم عضلات پشت کمرم به شدت درد می گرفت و مجبور به زدن امپول های عضله شل کن میشدم. بعد به دکتر مراجعه کردم گفتند سنگ و شن کلیه دارم و درد بسیار شدیدی در بیضه سمت راست دارم و کمر درد چی کار کنم.ممنون میشم راهنمایی بفرمایید مشاهده پاسخ دکتر
676
واریکوسل

و رم کردن بیضه بعد از عمل باعث نگرانی هست باید به دکتر مراجعه کرد مشاهده پاسخ دکتر
677
نبود بیضه

سلام ، پسر من 9 ماهه است در حدود دو ماه است که من حس کردم یک بیضه دارد البته در معاینات دوره‌ای معمولی دکتر چیزی نگفتن تا اینکه در آخرین معاینه، بیضه را بررسی و سونوگرافی دادند که بیضه دوم مشاهده نشد. آیا نیاز به سونوگرافی دقیقتر ( پیشنهاد دکتر سونوگراف بود که با دستگاه‌های کوچکتر و دقیقتر) یا ام آر آی هست؟ پوست بیضه تا سه ماه پیش کاملا قرینه بوده؟ آیا ممکن است بیضه پس از تولد از بین رفته باشد؟ چه حالت‌ها و علت‌های دیگری وجود دارد؟ متشکرم که راهنمایی می‌کنید؟ مشاهده پاسخ دکتر
678
واریکوسل

سلام دکتر می خواستم بدونم هزینه عمل میکروسرجری برای بیضه سمت راست چقدر میشه؟بعد اینکه بیمارو با بیهوشی کامل جراحی می کنید؟ مشاهده پاسخ دکتر
679
درد بیضه

سلام آقای دکتر مدتیه وقتی پشت بیضه سمت راستمو لمس میکنم درد خفیفی احساس میکنم که تا بالای شکمم زیر شکمم کشیده میشه در حالت عادی هیچ دردی ندارم فقط وقتی لمس میکنم همچین احساسی دارم میخواستم علتشو بدونم ممنون مشاهده پاسخ دکتر
680
رفع درد در ناحیه زیر شکمی

خسته نباشید من چند روزی بخاطر یبوست درد در ناحیه زیر شکم هم راست و چپ و هم دربیضه ها داشتم اما بااینکه یبوستم تاحدی برطرف شده اما در در درد همین ناحیه ها ادامه دارد مشکل چیست؟ لطفا راهنمایی کنید مشاهده پاسخ دکتر
681
آتروفی بیضه

با سلام و خسته نباشید من پسری تقریبا 30 ساله هستم که دچار آتروفی شدید بیضه ها هستم یعنی اصلن بیضه هام مشخص نیست و زیر آلتم صافو .خودم چون میدونم راه درمان تا سن بلوغ امکان داره دیگه دنبال درمان و نگرفتم فقط میخواستم بدونم با توجه به پیشرفت های زیادی که تو علم پزشکی صورت گرفته ایا تو این سن امیدی به درمانم هست یا نه .با تشکر مشاهده پاسخ دکتر
682
بیضه

با سلام
من 2 روزه درد زیادی از ناحیه بیضه سمت راست احساس میکنم جوری که حتی بعضی وقتا نمیتونم بلند بشم یا حتی کارها مو نمیتونم انجام بدم حتی دستشوییم ههم نمیتونم نگه دارم مقاله شما را خواندم ورم و داغ بودن مشهودهست و من به صورت مادر زادی 2 تا مشکل دارم یکی بزرگتر بودن تخم چپ از راست و دومی داشتن دو مجرای ادراری از کلیه
من به راهنماییتون نیازمندم چون ترکیه زندگی میکنم دسترسی به کلیه ندارم اگر میشه جوابتونو برام ایمیل کنین
چون ژلوفن میخورم نمیدونم سرگیجه و بیحالیم از درد یا مسکن
لطفا کمکم کنید ممنون میشم
شمارم 00905452715196
مشاهده پاسخ دکتر
683
بزرگ شدن بیضه ها

با سلام
مردی 34 ساله هستم.
چند روزی است بدون اینکه احساس درد یا بزرگ شدن ظاهری داشته باشم، از روی تنگ شدن شلوار و احساس فشار روی بیضه ها، به نظرم می رسد بیضه هایم بزرگ شده اند.
علتش چه می تواند باشد؟
آیا نیاز به مراجعه فوری هست؟ چون تا پایان ماه مبارک رمضان به شدت درگیر هستم
سپاسگزارم
مشاهده پاسخ دکتر
684
کوچکی کیسه بیضه

سلام، وقت بخیر. من 24 سالمه و مدتی میشه که کیسه ی بیضه ی من جمع شده، یعنی احساس میکنم کوچک تر از سایزی که باید باشه هست. میدونم باید برم دکتر اما میخواستم بدونم این نشانه ای از یک مشکل است یا خیر. ممنون میشم پاسخ بدید. البته اگه عکسی هم لازم باشه میندازم و میفرستم. ممنون مشاهده پاسخ دکتر
685
درد بیضه

سلام آقای دکتر..خسته نباشین.
من یه جوان 20 ساله هستم و هر چند وقت یکبار بیضه هام درد شدیدی پیدا میکنند و همچنین همزمان با درد بیضه، درد مثانه هم دارم..در موقع درد ، بیضه راستم پایین تر قرار میگیره و در موقع درد اصلا نمیتونم به بیضه هام دست بزنم چون واقعا دردشون شدید تر میشه..این درد در حدی هستش که بیشتر از چند دقیقه نمیتونم بشینم و باید کمی دراز بکشم تا دردش کمتر بشه ولی قطع نمیشه..به نظرتون مشکل از کجاست؟؟
ممنون میشم کمکم کنید..
مشاهده پاسخ دکتر
686
بیضه

با سلام خدمت دکتر
من ۱۸ سال دارم و
یکی از بیَضه ها در بالا تر از بیضه دیگر قرار میگیرد و به صورت باد شده قرار میگیرد اما در حالت نعوظ کاملا درست قرار میگیرد
میخواستم بدونم به هیدروسل مبتلا هستم یا خیر
با تشکر از سایت خوبتون
مشاهده پاسخ دکتر
687
تكرر ادرار

سلام دكتر ضمن عرض خسته نباشيد ميخواستم ازتون بپرسم كه من تكرر ادرار گرفته ام ادرارم هم باريك شده است و برخي اوقات احساس تخليه كامل نميكنم و بعضي اوقات انتهاي ادرار قطره قطره است ايا مشكلي وجود دارد؟!من به چه پزشكي مراجعه كنم درضمن هفده سالم است مشاهده پاسخ دکتر
688
درد بیضه راست

باسلام خدمت حضرتعالی.آقای دکتر بنده دوباره مزاحم شدم درخصوص درد بیضه راستم و نشر آن درد به کشاله بالای ران پای راستم.موضوعی که باید اضافه بکنم اینست که درد بیشتر در پشت بیضه و رگهای مربوطه همیشه بوده وربطی ب استرس و عصبی بودن ندارد.سونوگرافی هم رفتم اشاره ای ب واریکوسل یا چیز مشابه اشاره نشده است.لطفا راهنمایی فرمایید.آیا امکان دارد که مربوط به عفونت ویا التهاب اپیدیدیم باشد.ضمنا آزمایش عفونت ادرار دادم و عفونتی تشخیص داده نشد. مشاهده پاسخ دکتر
689
رگ بالای بیضه

سلام...من پسری 20ساله...کنار بیضه چپم یک رگ به وجود اومده...نمیدونم واریکوسل یا اسپرماتوسل... بعضی وقتها خودش رو نشون میده و بعضی وقتها هم نه!!!!!!!! این رگ موقع لمس اصلا درد هم نداره ...
بیضه هام هم گاهی اوقات تغییر سایز داره..یعنی خودشون بزرگ کوچک میشن...یه بار راست بزرگه یه بار چپ بزرگه...
علت چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ راهنمایی کنید لطفا...
لطفا فقط نگید که برم دکتر!!!!!!!
ممنون...منتظر پاسخ کامل شما هستم.
عکس هم فرستادم....
مشاهده پاسخ دکتر
690
درد بيضه

با سلام
يه هفته است از عمل واريكوسل بيضه سمت چپ ميگذره
آيا درد و افتادگي بيضه امري معمولي است؟
مشاهده پاسخ دکتر
691
بیضه

سلام . دکتر من بیضه سمت چپ بعضی مواقع به داخل شکمم میرود وبعضی مواقع درد دارد. بیشتر موقع نعوض.با تشکر مشاهده پاسخ دکتر
692
شل شدن بیضه

با سلام و ادب
چند روزی است که احساس میکنم بیضه های بنده بزرگ شدن و پوست کیسه ی آنها حالت شلی پیدا کرده است.
هر چند ساعت یک بار هم حالت لرزش در بیضه ها احساس میکنم.
وقتی لمسشان میکنم هم خیلی سرد هستند.
ممنون میشم راهنمایی کنید
خیلی ذهنم رو درگیر کرده است
مشاهده پاسخ دکتر
693
بیضه نزول نکرده

سلام اقای دکتر وقت بخیر
پسر من هنگام تولد بیضه نزول نکرده سمت راست داشت .که پس از گذشت ۳ ماه بیضه خود به خود پایین امد.الان در سن ۱۸ ماهگیشه
بیضه ای که نزول نکرده بود توی کیسه بیضه رویت میشه ولی موقعی که توی گرمای حمام قرار میگره.بیضه چپ پایین میاد ولی بیضه سمت راست بالای کیسه میمونه .خواستم بدونم توی اینده مشکلی براش ایجاد نشه.ممنون میشم اگه راهنماییم کنین.
مشاهده پاسخ دکتر
694
با سلام وخسته نباشید بنده موقع نشستن احساس کشیدگی بیضه راست میکنم واذیت می شوم

باسلام وخسته نباشید بنده موقع نشستن احساس کشیدگی بیضه راست می کنم واذیت میشوم مشاهده پاسخ دکتر
695
درد در مثانه یا بیضه راست همرا با درد کلیه سمت راست

سلام وخسته نباشد خدمت شما دکتر گل اولا قبل از همه چی تشکر میکنم از این صفحه شما و راهنمایی خوبتون
دکتر امروز صبح بعد بیدار شدن درد عجیبی در بیضه سمت راست و کلیه سمت راست گرفتم که رفتم دکتر و خوب شدم حالا میخواستم بدونم درد من از چی هست؟ البته مجردم و 24 سال بیشتر سن ندارم ممنون میشم جواب بدین اینم ایمل بنده جواب رو بفرستین ممنون میشم[email protected]
مشاهده پاسخ دکتر
696
واریس بیضه

سلام با عرض ادب و احترام
میخاستم بدونم عمل واریس بیضه بیهوشی داره یا نه؟ عملش چقد طول میکشه ؟آیا احتمال خطر داره؟ در کل عمل راحتی هست یا نه ؟ و هزینه عمل چه اندازه میباشد
بسیار سپاسگذارم
مشاهده پاسخ دکتر
697
بیضه

سلام من بین آلت وبیضه خودم یک پرده وجود دارد که باعث اذیت من در هنگام ادرار میشود چگونه میتوان آن را برداشت ؟آیا عمل میتوان انجام داد یا خیر لطفا راهنمایی کنید مشاهده پاسخ دکتر
698
بیضه

سلام آقای دکتر. من 25 سالمه و احساس میکنم بیضه هام کوچک هست و رشد کمی داشته. بیضه چپ هم یه مقدار بزرگتر از بیضه راستم هست. میخواستم ببینم اندازه ی بیضه هام نرمال هست یا نه مشاهده پاسخ دکتر
699
عکس بیضه

با عرض سلام خدمت اقای دکتر این عکسی که فرستادم مربوط به ناحیه بیضه هستش.گاهی اقات بیضه من به این صورت متورم میشه.معمولا درد نداره و احساس حالت پختگی میکنم. در ضمن من 36 سالمه و مجرد هستم. اقای دکتر نگران هستم چیز بدخیمی باشه. قبلا به پزشک مراجعه کردم ولی نتیجه ای نگرفتم. من شهرستان هستم اگه مسئله مهمی هستش بیام تهران خدمتتون. مشاهده پاسخ دکتر
700
در مورد بیضه

با سلام و خسته نباشد
سوال بنده در این مورد است که من از کودکی بیضه سمت چپم بزرگتر از سمت راست بوده و هیچ دردی نیز نداشتم با مرور زمان بیضه من بزرگتر شده و حال در سن 47 سالگی در بیضه سمت چپ خود به علت سهلنگاری و بلند کردن وسیله سنگین احساس درد میکنم الان میتونم بپرسم این بیماری خطرناکیه ؟ یا نه
البته بنده وقت گرفته ام و خدمت میرسم.
مشاهده پاسخ دکتر
701
تیر کشیدن زیر بیضه

با سلام و خسته نباشید .
دو روز هست که تقریبا در انتهای بیضه (فکر می کنم رگ زیر بیضه) گاها احساس تیر کشیدن می کنم که دارای درد نمی باشد. مثل اینکه حبابی می ترکد. هیچ گونه دردی در بیضه ها ندارم. این تیر کشیدن برای چی هست ؟
مشاهده پاسخ دکتر
702
beyze

man bad az modati ke ba dostam sohbat mikonam beeyzam dard mikone mikhastam bedonam moshkel khasi vozod dare va in ke moshke kheyli hade? مشاهده پاسخ دکتر
703
تورم بیشه

با سلام، من مدتی قبل در بیضه ی سمت راست درد و تورم حس کردم، پس از مراجعه به پزشک و انجام سونوگرافی چیز مهمی دیده نشد و فقط چند قرص تجویز شد درد از بین رفت ولی تورم همچنان وجود دارد، بعد از مدتی مجدد به پزشک دیگری مراجعه کردم و ایشان هم پس از بررسی گفتند چیز مهمی نیست و این مقدار تورم طبیعی است، می خواستم بدانم آیا این تورم ممکن است موجب سرطان بیضه شود و یا روی باروری اثرگذار باشد؟ مشاهده پاسخ دکتر
704
بیضه

سلام جناب دکتر. روزتون بخیر.
من بیضه ی راستم بالاتر از بیضه ی چپم هست و ظاهرا باید بیضه ی چپ بالاتر باشه. میخواستم بدونم آیا طبیعی هست این موضوع ? لازم هست به دکتر مراجعه کنم?
دکتر خوب در اصفهان چه کسی رو معرفی میفرمایید?
مشاهده پاسخ دکتر
705
بیضه

سلام دکتر کرمی من الان چند سالی میشه که بیضه سمت راستم باد آورده فشارش میدم میره اما دوباره میاد می خواستم بدونم درمانش چیه؟ مشاهده پاسخ دکتر
706
درد بیضه و مقعد و انتشار به شکم

باسلام خدمت دکتر کرمی
بنده 43 ساله هستم . هنگام سرپا ایستادن ( به مدت حدود 10 ثانیه) درد بیضه ها و مقعد دارم که اگر بیش از آن به ایستادن ادامه بدم درد شدید شده وبه شکمم منتشر شده و بایستی سریع به دستشویی رفته و دفع حاجت کنم در غیر اینصورت کنترل مدفوع مشکل خواهد بود
مشاهده پاسخ دکتر
707
بیضه

با عرض سلام وادب. چندروزی میشه که دربیضه سمت چپ حالت سفتی ومقدار کمی درداحساس میکنم که این حالت درزمانی که تحریک و بزرگ شدن الت به شدت افزایش پیدا میکنه.باید بگم که در حالت نرمال شرایط ازار دهنده نیست وفقط مقداری بیضه سمت چپ سفت وکمی متورم است.البته در چند هفته اخیر فعالیت جنسی زیادی داشته ام.به نظر شما مشکل از کجاست و چه کاری باید انجام بدم..باتشکر مشاهده پاسخ دکتر
708
بالا پایین بودن بیضه ها

سلام ... یکی از بیضه هام پایین تر از بیضه ی دیگری هست ... یک روز یکی رفیقام قلقلکم داد و احساس کردم یکی بیضه هام رفته بالا با دستم زدم تا بیاد پایین بعد ک رفتم خونه دیدم ک همون بیضهه از دیگری پایینتر قرار گرفته ... آیا من نازا هستم؟؟؟ آیا درمان میشم؟؟؟ مشاهده پاسخ دکتر
709
بالا آمدن بیضه

سلام.بیضه من هنگام تحریک شدن مثلآ ارضا شدن و یا دستشویی رفت به بالا کشیده می شود.و مقداری درد می گیرد.پس از ارضا شدن و دستشویی(مدفوع)دباره پایین می آید.بضی وقت ها دست می زنم اساس می کنم سمت راست بزرگتر است.این مورد فقت در بیضه سمت راست هست.آیا ربطی به خود ارضایی دارد؟با کسی هم رابطه نداشتم.خور ارضایی باعث می شد که پروستات بزرگ شود.ب یضه سمت راست هم وقتی پایین هست با سمت چپ هم اندازست.با لا می رود عوض می شود.عصبی هم می شوم بالا می آید.چند روز است اینجور شدم.
مرسی
مشاهده پاسخ دکتر
710
زاییده روی بیضه

با سلام، ببخشید میرم سر اصل مطلب.بنده 22ساله. چند مدتی هست که روی بیضه سمت چپم(اون توپی که تو کیسه بیضه است) یک برامدگی اندازه نصف دونه عدس وجود داره؟ آیا سریع به متخصص مراجعه کنم؟ مشاهده پاسخ دکتر
711
ببضه ها

کسانی که رگ های بیضه هاشون زیاد هستند آیا واریکسل خفیف دارند
با زالو انداختن درمان میشوند که خون تازه در گردش باشن و برای نعوذ آلت تاثیر گذاراست
مشاهده پاسخ دکتر
712
واریکوسل

ارتباط بین واریکوسل و بارداری خارج رحمی چیست ایا یکی از دلایل بارداری خارج رحمی واریکوسل می باشد؟ مشاهده پاسخ دکتر
713
اسپرماتوسل

سلام.
دکتر من الان پنج روز میشه عمل اسپرماتوسل کردم.
و بعد 5 روز پانسمان روی زخم را باز کردم.
حالا سوال من این هست که
1_چیکار کنم که بیضه هام تورم پیدا نکنه(این سوال خیلی برام مهم هست لطفا جوابم بدین)
2_توی این 5 روز درد نداشتم ولی الان که باز اش کردم درد دارد ایا مشکلی هست.
3_بعد برای ضدعفونی کردنش از چه دارویی استفاده کنم چون فهمیدن از بتادین استفاده کنم باعث میشه زخمش دیرتر بهبود یابد.
به امید توفیقات روز افزون الهی برای شما.
مشاهده پاسخ دکتر
714
درد در بیضه چپ

باسلام و وقت بخیر بنده مدتی است دچار درد در بیضه چپ شدم و به چندین متخصص اورولوزی مراجعه کردم و بعد از چندین بار سونوگرافی و ازمایشات اسپرم به من چندین متخصص مختلف اعلام کردند موردی نیست و تشخیص واریکوسل و غیره نیست اما داروها اثر پذیر نبود لطفا من را راهنمایی کنید بی نهایت ممنون و سپاسگزارم و جواب هردو سونگرافی خدمتتان ارایه میشود چون مجرد هستم نگرانم نازایی بیاورد مشاهده پاسخ دکتر
715
درد بیضه

سلام و خسته نباشید
بعضی وقتا در بیضه سمت راستم درد احساس میکنم و بهش نگاه میکنم کمی پایین تر قرار گرفته مدت زمان طولانی هم هست که این دردو دارم
بعضی وقتا خوب میشه ولی بعد یه مدت بعد از انزال از فردایش دوباره شروع به درد گرفتن میکنه
در ضمن 24 سالمه
با تشکر
مشاهده پاسخ دکتر
716
درد خفیف بیضه چپ

سلام
مدت زیادی است که بر اثر بلند کردن جسم بسیار سنگین دچار کمر درد خفیف و پیوسته در سمت چپ هستم.
هر از گاهی 3 یا 6 ماه یک بار درد کمر توام میشود با درد بیضه سمت چپم..که برایم ایجاد نگرانی کرده است..
ضمنا اندازه و قوام هر دو بیضه طبیعی است و فشار بر بیضه چپ دردی ایجاد نمیکنم آیا ممکن است درد بیضه به درد کمر مرتبط باشد.؟
جناب دکتر سپاسگزارم از راهنمایی شما
مشاهده پاسخ دکتر
717
علت درد بیضه وتورم بعد از تحریک وقتی که عمل نزدیکی انجام نشود منجر به دردمی شود و معمولا" بعد از 2روز خودبخود خوب می شود.

چرادرد بیضه وتورم بعد از تحریک وقتی که عمل نزدیکی انجام نشود منجر به دردمی شود و معمولا" بعد از 2روز خودبخود خوب می شود. مشاهده پاسخ دکتر
718
بیضه

سلام و خسته نباشید خدمت اقای دکتر ...من ۱۷ سالمه و دو سال پیش جلوی خروج اسپرم رو میگرفتم و شش ماه پیش فهمیدم که منی من بدون جهش خارج میشه ...و لوله ی نسبتا کوچکی روی التم هست ....بخدا خیلی استرس دارم که در اینده مشکلی داشته باشم ...لطفا هر چه سریع تر درمانش رو لطف کنیین بهم بگین ....متشکرم مشاهده پاسخ دکتر
719
تورم و سفت سدن بیضه

سلام اقای دکتر. مدت سه هفته پیش بیضه راستم متورم شد و درد شدیدی گرفت به دکتر مراجعه کردم گفت احتمال عفونت دارد و کلی انتی بیوتیک تجویز کردکمک درد بیضم خوابید ولی تورم آن به صورت سفت باقی مانده است به طوری که خود بیضم قابل تشخیص و لمس نمیباشد گویی داخل این تورم سفت است. سنوگرافی کردم تشخیص هیدروسل متوسط داد ولی گفت داخل بیضه جون جریان نداره تکرار سنو هم همین بود، در تبریز به متخصص مراجعه کرده و عمل هیدروسل به صورت زیرشکمی انجام دادم الان یه هفته از عمل گذشته ولی تورم همچنان باقی است.
آقای دکتر ایا هیدروسل تورم سفت دارد؟ چقد بعد عمل تورم تمام میشود؟ چه مدت بعد عمل میشود باز سنوگرافی کرد؟ اقای دکتر خواهشا کامل توضیح دهید.
عکسی نیز پیوست شد بخاطر کبودی بیضم.
مشاهده پاسخ دکتر
720
عمل بیضه

سلام خدمت شما وممنون بابت راهنمایی های خوبتون
من سال ۸۱عمل هیدروسل بیضه راست انجام دادم.الان ۱۳سال هست که ازدواج کردم.نتونستیم بچه دار بشیم و ناراحت هم نیستیم چون یک فرزند خوانده اوردیم.مشکل من الان این هست که مقدار منی کم و نمیتونم در روز بیشتر از یک بار نزدیکی کنم و حتما باید بین دو نزدیکی ۲تا ۳روز بگذره تا موقع ارضاع شدن اب منی خارج بشه وگرنه ارضاع نمیشم.لطفا راهنمایی کنید.۳۵سالمه.ممنون
مشاهده پاسخ دکتر
721
درد بیضه ها

چند روزی است بیضه سمت راست من شدید درد میکند و شکل ظاهری آن هیچ تغییری دیده نميشود و درد بطرف بالا کشیده است یعنی مثل یک خط از بیضه