021-22642744
نشانی‌ما

دکتر حسین کرمی

تهران ، خیابان شریعتی ، روبروی ایستگاه مترو قلهک ،کوچه سجاد ،ساختمان پزشکان سجاد ، پلاک 68 زنگ 4

تماس‌باما

جواب همه سوالات شما راجع به واریکوسل

توسط دکترحسین کرمی ۲۸/شهر/۱۳۹۵ 13,453 بازدید
واریکوسل

  آقای علی ۲۸ ساله و خانم زهرا ۲۲ ساله که از ۴ سال پیش ازدواج کرده اند و از دو سال پیش بدون استفاده از وسایل جلوگیری اقدام به باروری کرده اند و بچه دار نمی شوند، برای پیگیری مشکل شان به مطب دکتر کرمی مراجعه نموده اند که سوالات و جواب دکتر کرمی را در رابطه با مشکل ناباروری زوجین نامبرده مرور می کنیم:

سوال: بعد از اقدام به باروری و بدون استفاده از جلوگیری چند مدت باید صبر کرد و یا چند مدت اگر بچه دار نشویم طبیعی است؟

دکتر کرمی: اگر بعد از ۱۲ الی ۱۸ ماه اقدام به باروری مؤثر و داشتن روابط جنسی منظم و بدون جلوگیری از زوجین بچه دار نشوند باید از نظر علت ناباروری بررسی شوند.

زهرا: چه زمانی برای اقدام به باروری در طول ماه مناسب است؟

دکتر کرمی: ۲ فاکتور در اقدام به باروری بسیار مهم می باشد:

۱- باید روابط جنسی منظم و موفق داشته باشند.

۲- بهترین زمان اقدام به باروری زمان تخمک گذاری خانم ها می باشد و لذا بهترین زمان دهمین روز تا بیستمین روز بعد از قطع عادت ماهانه می باشد و اوج تخمک گذاری در روزهای ۱۵-۲۰ می باشد و لذا زوجین باید در این فاصله یک الی دو شب در میان رابطه جنسی باید داشته باشند.

علی: اگر بعد از مدت ذکر شده بچه دار نشدیم چکار باید کرد؟

دکتر کرمی: باید به پزشک ارولوژی و متخصص زنان مراجعه نمایید. علت ناباروری ۴۰ درصد منشاء زنانه و ۴۰ درصد منشاء مردانه و ۲۰ درصد منشاء مشترک می باشد و لذا هم زن و هم مرد باید بررسی شوند .

بخوانید  تنبلی تخمدان ها تشخیص و درمان

زهرا: چه عللی باعث ناباروری با منشاء زنانه می شود؟

دکتر کرمی: کم کاری تخمدان ها، چسبندگی لوله های تخمدان ها، رحم دوشاخه و مشکل دار، سابقه شیمی درمانی، اختلالات هورمونی زنانه و خونریزی های نامنظم، بیماری های تیروئیدی و چاقی مفرط خانم ها و کیست های متعدد و بزرگ تخمدان ها از علل شایع ناباروری زنانه می باشد.

علی: علل ناباروری با منشاء مردان کدامند؟

دکتر کرمی: شایعترین علت ناباروری با منشاء مردان که خوشبختانه قابل درمان می باشد وجود واریکوسل است. ولی کم کاری غده فوق کلیه، بیضه های نزول نکرده، کم کاری بیضه ها و سلول های نطفه ساز و یا آسیب آنها با شیمی درمانی و رادیوتراپی، چسبندگی لوله های منی بر، بستن لوله های منی بر با جراحی و مصرف زیاد سیگار، الکل، اختلالات در نعوظ و انزال زودرس و عدم داشتن سکس موفق می تواند از علل شایع ناباروری بامنشاء مردان باشند.

علی: می توانید درباره واریکوسل بیشتر توضیح دهید؟

دکتر کرمی: علت ایجاد واریکوسل مشخص نیست و ۲۰ درصد مردان مادرزادی واریکوسل دارند. در بیماری واریکوسل دریچه های لانه کبوتری سیاهرگ ها خراب می شوند و لذا برگشت خون سیاهرگی از بیضه ها مختل می شود و باعث می شود که رگ های طناب بیضه گشاد شده و مثل یک کیسه کرم برجسته به نظر برسند. این اختلال در برگشت خون باعث اختلال در سلول های نطفه ساز بیضه شده و باعث می شود که نطفه هایی تولید شود که شکل غیرطبیعی دارند، حرکت آنها مختل است و تعداد شان کم شده و لذا این افراد قادر به نعوظ و بارور کردن تخمک زنانه نبوده و باعث ناباروری می شود.

بخوانید  آشنائی با روشهای درمان ناباروری

واریکوسل در ۹۰ درصد مواقع در بیضه چپ دیده می شود.

علی: درمان واریکوسل چگونه است؟

دکتر کرمی: تنها راه قطعی درمان واریکوسل بستن رگ های خراب شده به روش جراحی است و بهترین نوع عمل آن میکروسرجری می باشد که در آن رگ های خراب را زیر دستگاه میکروسکوپی و با بزرگ نمائی مشخص و می بندیم.

زهرا: بعضی ها درمان های دارویی و زالو درمانی و غذایی را نیز در درمان واریکوسل مؤثر می دانند از نظر علمی، نظر شما چیست؟

دکتر کرمی : همچنانکه عرض کردم در بیماری واریکوسل سیاهرگ های بیضه خراب می شوند و لذا قطعی ترین درمان بستن رگ ها ی خراب به روش جراحی است و لذا زالودرمانی کاملاً اشتباه و خرافی و در کتاب های معتبر پزشکی و مراکز پزشکی در دنیا اصلاً جایگاهی ندارد و توصیه نمی شود.

علی: آیا عمل واریکوسل ۱۰۰ درصد در باروری موثر است؟

دکتر کرمی: بر اساس آمارهای ثابت شده دارو ۵ درصد و عمل جراحی ۵۰-۶۰ درصد یعنی ۱۰ برابر دارو درمانی عمل جراحی باعث موفقیت و افزایش کیفیت اسپرم و بهبود باروری می گردد.

زهرا: بعد از چند مدت اثرات موفقیت آمیز عمل جراحی مشخص می شود؟

دکتر کرمی: ۶ ماه بعد از عمل جراحی اوج درصد موفقیت جراحی واریکوسل خود را نشان می دهد.

علی: بهترین روش جراحی واریکوسل کدام است؟

دکتر کرمی: عمل میکروسرجری و لاپاراسکوپی دو روش ارجح امروزی درمان واریکوسل می باشد که هر دو به صورت سرپایی و بدون بستری انجام می شود و باعث برش کمتر با درد کم و مرخصی سریع و بدون بستری در بیمارستان انجام می شوند.

بخوانید  ایا میدانید وازکتومی یعنی قطع راه بی بازگشت باروری مردان؟ پس تامل کنید

اینجانب روش میکروسرجری را به صورت روزمره برای بیمارانم و به صورت سرپائی انجام می دهم و با رضایت زیاد بیماران همراه می باشد.

عوارض عمل واریکوسل چیست؟

عوارض احتمالی عمل جراحی واریکوسل آب آوردن بیضه یا هیدروسل و کوچک شدن احتمالی بیضه بعلت آسیب به شریان آن می باشد که خوشبختانه در روش میکروسرجری و لاپاراسکوپی درصد آنها بسیار پایین است.

پیگیری بعد از عمل بیماران چگونه است؟

این عمل به صورت سرپایی انجام می شود و ۳ ساعت بعد از عمل بیمار به خانه بر می گردد و ۲۴ ساعت بعد پانسمان کوچک را برداشته و دوش می گیرید و من توصیه می کنم که ۱) یک هفته در خانه استراحت نسبی داشته باشید ۲) بیخودی سرپا نایستید ۳) ۲۴-۴۸ ساعت با حوله سرد زیر بیضه آن را بالا نگاه دارید تا ورم آن کم شود.

فردای روز عمل می توانید دوش بگیرید. در یک هفته اول ورم بیضه طبیعی است و دلیل آب آوردن یا هیدروسل نمی باشد. از شب بعد از عمل مقاربت بلامانع می باشد.

ضمناً جهت دیدن فیلم میکروسرجری واریکوسل و لاپاراسکوپی واریکوسل فیلم های عمل جراحی دکتر کرمی را در زیر با توضیحات می بینید.

در صورت داشتن ناباروری و واریکوسل جهت ویزیت و مشاوره با شماره  تلفن های ۲۲۶۴۲۷۴۴ – ۲۲۶۴۷۴۰۴-۰۹۳۵۱۱۴۲۰۸۰ تماس بگیرید.

جواب همه سوالات شما راجع به واریکوسل
۵ (۱۰۰%) ۱ رای

دکترحسین کرمی

دکتر حسین کرمی متخصص جراحی کلیه ، مجاری ادراری تناسلی و فلوشیپ فوق تخصصی درمان آندوسکوپی و لاپاراسکوپی بیماریهای کلیه و مجاری ادراری
مشاهده مقالات

دکتر حسين کرمي
مطالب سايت را در شبکه هاي اجتماعي سريع تر دنبال کنيد
بيشتر بخوانيد

ارسال پرسش در اين باره


سیستم پرسش و پاسخ

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.

پیگیری سوال قبل

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.  

ثبت سوال جدید

امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیار سیستم

1
واریکوسل

سلام خسته نباشید جناب دکتر کرمی ببخشید آیا واریس پا به واریکوسل بیضه نیز ریطی داره؟یعنی واریس پا داشته باشی باعث میشه واریکوسل بیضه مبتلا بشی؟ مشاهده پاسخ دکتر
2
درد بیضه بعد از عمل بخاطر استرس

با سلام احترام خدمت دکتر کرمی
دکتر من حدود 20 روز از عمل واریکاسل لاپاراسکوپی چپ می گذرد...و گفته شده تا دو ماه مراعات باید کرد
1_ایا بعد از عمل انزال اشکالی ندارد توصیه چند بار در ماه باشد؟
2_و مسئله بسیار مهم که مرا به شدت عصبی کرده و نگران این است
که من بخاطر شرایط کاری پرتنش و استرس زا و در گیرانه ..بنده بسیار عصبی می شوم و این موضوع باعث درد بیضه چپ شده که مرا بسیار نگران کرده که مبادا عملم تحت تاثیر قرار گرفته است
دکتر حقیقتا اینطور است یا خیر؟ ایا مهم است؟
با تشکر و سپاس مجدد
مشاهده پاسخ دکتر
3
عمل واریکوسل

سلام
بنده سه ماه قبل توسط شما عمل لاپاراسکوپی دو طرف شدم.سونو دالر انجام دادم گفت ریفلاکس نداری و عمل خوب بوده و قطر ورید در هر دو طرف 1 میلیمتر است. ولی در طرف راست هیدروسل ایجاد شده. می خواستم بدانم مشکل ساز است یا خیر و اینکه برای جلوگیری از عود واریکوسل چکار کنم.وسوال بعدی اینکه برای تقویت بیضه ها و تستوسترون چه دارویی استفاده کنم. ممنون
مشاهده پاسخ دکتر
4
اول اینکه واریکوسل گرید یک که با اختلال در کمیت و تحرک اسپرم باشد نیاز به عمل دارد؟ دوم اینکه هزینه عمل چقدر میشه؟ سوم اینکه بیمه طلایی هزینشو میده یا نه؟

سورنا اشکانی:
اول اینکه واریکوسل گرید یک که با اختلال در کمیت و تحرک اسپرم باشد نیاز به عمل دارد؟
دوم اینکه هزینه عمل چقدر میشه؟
سوم اینکه بیمه طلایی هزینشو میده یا نه؟
مشاهده پاسخ دکتر
5
واریکوسل

با عرض سلام.از شیراز مزاحمتان میشوم. همسر من سه روز قبل به پزشک مراجعه کردند و با توجه به معاینه فیزیکی و سونویی که از بیضه هایشان انجام شد بنا بر نظر پزشک ایشان دارای واریکوسل دو طرفه با درجه 1-2 و 2-3 هستند. ضمنا فتخ هم دارند. ازمایش سیمن ایشان نشان داد که فعالیت اسپرم ها 76 از 80 میباشد. با توجه به اطلاعات درج شده آیا ضرروی است که ایشان سریعا عمل شوند؟ ضمنا سن ایشان 27 است.در دوران عقد هستیم و بدین معنا که اقدام ب بارداری تا کنون صورت نگرفته مشاهده پاسخ دکتر
6
واریکوسل و ناباروری

نامزد من واریکوسل با قطر ورید 2.6 دارد اندازه بیضه راست 3.2 در 1.8
و اندازه بیضه چی 3.3در 1.8
ازمایش تعداداسپرم را یازده میلیون و بیست و شش صدم حرکت نوعC=5%
و حرکت نوعd=95%نشان داده ایا بعد از عمل واریکوسل امکان بارداری در اینده برای من هست و چنددرصده این احتمال؟ممکنه این جواب ازمایش مربوط به وجود واریکوسل نباشد و فرد خودش اختلال داشته باشد در تولید و کیفیت اسپرم ؟ودارو چقدر کمک کننده است و اینکه کمبود اسپرم در صفات مردانه و میل جنسی اثری دارد یا نه تو روخدا جواب بدید من در شرایط تصمیم گیری سختی هستم
مشاهده پاسخ دکتر
7
واریکوسیل

داکتر صاحب محترم سلام خدمت تان تقدیم است،بنده اهل افغانستان و فعلا بخاطر مریضی که دارم برای مدت چیزی کم ده روز به جمهوری اسلامی ایران امدم ،واریکسل دارم ،اما درجه چند است نمیدونم،ازدواج کردم تا حالا امیدواری نیست،اگر لطف کنید رهنمایی ام کنید که من و حاجی خانمم تهران بیاییم ،و یک معاینات کامل از من و همسرم بگیرید،هزینه اش چند میشه ؟؟؟و چند روز نتیجه ازمایش تکمیل میشود ؟؟؟منتظر جواب تان استم تا اقدام کنیم
تشکر
مشاهده پاسخ دکتر
8
واریکوسل

Rezvan Tamrazi:
Rezvan Tamrazi:
با سلام خدمت شما و عرض خسته نباشید.بنده طبق ازمایش سونوگرافی دارای واریکوسل دو طرفه گرید 2در سمت چپ و گرید 1 در سمت راست هستم و ازمایش اسپرم هم از لحاظ تعداد و هم از لحاظ تحرک دارای مشکل هست تعداد 10میلیون .تحرک هم در حدود سی درصد انهم بیشتر از نوع تحرک نوع b و تحرک نوع aنیز در حد 5 درصد.حدود سه سالی هم هست بچه دار نمیشم و نکته ای که وجود دارد این است که واریکوسل بنده از ظاهر بیضه قابل مشاهده نبوده و بنظر میرسه به روش بالینی قابل تشخیص نیست به چندین دکتر هم مراجعه کردم دکتر اول در اردبیل به سونوگرافی معرفی کرد و در ان مشخص شد و گفت که باید عمل شی دکتر دیگه تو ابن سینا ضمن معاینه گفت که با عمل اسپرم شما بهبود پیدا نمیکنه نیازی بعمل نیست باید بری سراغivf دکتر دیگه تو صارم گفت باید عمل شی احتمال خوب شدن هفتاد درصده بالاخره موندم که عمل کنم یا نه .واقعا کلافه شدم .تا اینکه با وب سایت شما تو سایت اشنا شدم لذا از شما خواهش می کنم تو حل این مشکل کمکم کن و اینکه ایا 1-بنطرتون بنده با توجه به بحث معاینه بالینی و وضعیت اسپرم عمل کنم یا نه2-در صورت عمل میزان موفقیت در بهبود اسپرم چقدر است3-ایا احتمال بدتر شدن وصعیت اسپرم هم وجود داره احتمالش کمه یا زیاد4.هزینه عمل .میکروسرچری چقدر هست.ازتون خواهش می کنم جواب تمام سوالات رو بفرمایید ممنون از لطفتون .
مشاهده پاسخ دکتر
9
تفسیر ازمایش

با سلام بنده ازمایش سپرم دادم 7 ماه پیش عمل واریکوسل انجام دادم و بعد از 4 روز ازمایش دادم.ایا 4 روز زمان مناسبی هست برای ازمایش و اینکه تفسیر اززمایش چگونه هست خوب یا بد مشاهده پاسخ دکتر
10
بهترین روش جراحی و هزینه آن

آقای دکتر با سلام احتراما بنده از 4 سال پیش مبتلا به واریکوسل هستم متاهل و دارای یک فرزند می باشم :
1- از نظر شما بهترین و کم عارضه ترین روش جراحی واریکوسل چیست؟
2- آیا شما با بیمه دانا قرارداد دارید؟
3- در صورت عدم قرارداد هزینه جراحی در بیمارستان مورد نظر شما چقدر میشه ؟
با تشکر
مشاهده پاسخ دکتر
« قبلی 1 2 3 4 5 6 7 ... 226 بعدی » همه