021-22642744
نشانی‌ما

دکتر حسین کرمی

تهران ، خیابان شریعتی ، روبروی ایستگاه مترو قلهک ،کوچه سجاد ،ساختمان پزشکان سجاد ، پلاک 68 زنگ 4

تماس‌باما

راههای درمان انزال زودرس

توسط دکترحسین کرمی ۲۰/بهم/۱۳۹۳ 159,500 بازدید

درمان انزال زودرس

۱- اولین خط درمانی انزال زودرس حذف و تعدیل عوامل ایجاد کننده زمینه ای انزال زودرس از قبیل خواب خوب، استراحت مناسب، تعدیل استرس های روزمره زندگی، درمان افسردگی ها، ایجاد نشاط و شادابی و تغذیه مناسب و به حداقل رساندن تنش های روزمره زندگی، ورزش مداوم و مستمر و تقویت رابطه روحی و روانی با همسر و ایجاد صمیمیت بیشتر که توجه به این نکات در درمان انزال زودرس بسیار کمک کننده هستند.

۲- روانکاوی و روان درمانی: زودانزالی در افرادی که تیپ شخصیتی A دارند بیشتر دیده میشود که مشخصات این افراد عبارتند از: افراد عجول، زودرنج، پرخاشگر، افراد استرسی و حساس که این افراد در تلاطم امواج روزمره زندگی بیشتر تحت تأثیر قرار می گیرند. و لذا جهت ریشه یابی و تعدیل و کنترل احساسات و بالا بردن آستانه تحمل خود و یا به عبارتی مدیریت احساسات در برخورد روزمره با مشکلات زندگی و روابط اجتماعی نیازمند روان درمانی و آموزش کنترل رفتاری دارند.

۳- مدیریت احساس در هنگام مقاربت: من همیشه این شعر حافظ که “هرگز حدیث حاضر غایب شنیده ای من در میان جمع و دلم جای دیگر است”را برای بیمارانم می گویم جهت به تأخیر انداختن انزال زودرس باید از هیجان اجتناب کرد و جهت کاهش هیجان و به تآخیر انداختن انزال بهترین راه منحرف کردن ذهن از صحنه مقاربت است. من به بیمارانم می گویم در هنگام مقاربت همزمان که مشغول معاشقه هستید فرض کنید که در محل کارتان هستید و یا در کنار دریا نشسته اید و یا قدم می زنید و غایب بودن ذهن در صحنه و عدم فکر کردن به انزال خودبخود باعث به تأخیر افتادن انزال خواهد شد.

تمرین به تأخیر انداختن انزال

۱- جهت انجام این تمرین باید صبر و حوصله داشته باشید و نباید زود سرخورده شوید. مدتی مقاربت و سکس را تعطیل کنید و سپس همزمان با تمرکز و بالا بردن حس اعتماد به نفستان از تکنیک start – stop استفاده کنید.

بر اساس مطالعات ثابت شده روانشناسی با تمرکز و تقویت ذهن و بالا بردن حس اعتماد به نفس و تلقین کار غیر ممکن وجود ندارد. Impossible is impossible یعنی کار غیرشدنی نداریم.

با همکاری همسر و یا در یک اطاق و به تنهایی باید حالت تحریک جنسی و نعوظ داشته باشید و سعی کنید تا احساس انزال دارید آن را متوقف و به تأخیر اندازید و یا زمان نعوظ تان را با هر تمرین طولانی تر نمائید. ممکن است در شروع تمرین موفق نباشید ولی توصیه می کنم با استمرار و پشتوانه قوی واراده محکم این تمرین را ادامه دهید. دادن روحیه توسط همسر و همکاری ایشان بسیار کمک کننده است.

بخوانید  سوالات شایع زگیل تناسلی

۲- تکنیک فشار: مکانیسم عمل این تکنیک کاهش خون رسانی موقتی به گلانز و یا نوک آلت تناسلی است که آستانه تحریک را بالا برده و به تأخیر افتادن انزال کمک می کند. در این روش وقتی که آلت کاملاً سفت است ثانیه هایی نوک آن (ناحیه حشفه یا گلانز) را با انگشت فشار داده و رها سازید.

۳- استفاده از آب بخ: استفاده از کمپرس آب یخ در روی حشفه یا گلانز با دو مکانسیم انقباظ عروقی و کاهش حساسیت گیرنده های عصبی روی نوک آلت به تأخیر در انزال کمک کننده خواهد بود. این روش از سالیان سال و توسط مردان قدیمی به عنوانبه تأخیر انداختن انزال استفاده می شده است. (تماس مستقیم با یخ و یا گذاشتن آلت در یک ظرف آب یخ لحظاتی می تواند انزال را به تأخیر اندازد.

همه موارد ذکر شده جزء موارد درمانی رفتار درمانی و غیر دارویی بوه که اساس درمان را تشکیل می دهند.

دومین قسمت درمان، درمان های دارویی می باشد

درمان های سنتی

به علت اینکه این مشکل از بدو تولد بشریت گریبانگیر مردان دچار زود انزال بوده است. به روش های سنتی که برای زودانزالی توصیه می شده و بعضی از آنها در حال حاضر جزء درمان زودانزالی است اشاره می کنم.

درمان های سنتی و گیاهی

از قبیل دم کرده های گل شقایق، دارچین، گل گاوزبان، عرق بیدمشک و بهارنارنج و آویشن، تخم گشنیز، گلاب و غیره که با مکانیسم آرام بخشی و کاهش اضطراب و با ایجاد گرمی طبع را جهت توصیه انزال زودرس اظهار می دارند. اینجانب با تجربه ۲۰ ساله در درمان بیماران دارای مشکل انزال زودرس و به علت ۹۰ درصد روحی و روانی بودن مشکل انزال زودرس، نقش درمان های سنتی را بسیار کم رنگ می دانم ولی به علت گیاهی بودن و غیر مضر بودن آنها مخالفتی با مصرفشان ندارم.

درمان های شیمیایی

علیرغم پیشرفت در تکنولوژی پزشکی و در دسترس بودن متدهای جدید از قبیل داروهای شیمیایی پیشرفته، کاندوم، اسپری های تأخیری و غیره به علت روحی و روانی بودن مشکل انزال زودرس و تیپ شخصیتی آن هنوز درمان اصلی بر اساس رفتار درمانی بوده که کاملاً توضیح دادم و نقش داروهای شیمیایی به عنوان کمکی می باشد که به تک تک این ها می پردازم.

۱- اسپری های تأخیری : چون ماده اصلی تشکیل دهنده اسپری های تأخیری از لیدوکائین می باشد مصرف خودسرانه آن بسیار مضر و ممکن است باعث اختلال در ریتم قلبی شده و چه بسا باعث مرگ و میر شود و لذا امروزه اسپری های مخصوص تأخیر با دوز کم در بازار وجود دارد که فقط مخصوص انزال زودرس می باشد و حتماً با تجویز پزشک انجام شود و کسانی که مشکل قلبی و عروقی دارند باید حتماً بررسی شوند. بهترین زمان مصرف اسپری یک ربع قبل از سکس و فقط سه الی چهار پاف به نوک آلت می باشد. اسپری با بی حس کردن نوک آلت آستانه تحریک پذیری اعصاب نوک آلت را بالا برده و باعث تأخیر می شود. به علت این بی حسی موضعی لذت ارگاسم یا انزال پائین می آید که بعضی از مردان آن را دوست ندارند.

بخوانید  11علت شایع کاهش میل جنسی مردان

۲- کاندوم های تأخیری: اساس استفاده از کاندوم قبل از سکس این است اکه از تماس مستقیم آلت با واژن خانم ها جلوگیری و لذا آستانه تحریک را بالا می برد. کاندوم های تأخیری به ژل های بی حس کننده نیز آغشته شده اند که همزمان با دو نقش بی حس کننده و کاهش سطح تماس انزال را به تأخیر می اندازند.

۳- مصرف ترامادول و تریاک: بر اساس باور قدیمی غلط که تریاک جهت سفت کردن کمر مردان و درمان انزال زودرس مفید است علت اعتیاد خیلی از افراد به تریاک به همین باور بر می گردد و ترامادول نیز جزء داروهای مخدر می باشد که به عنوان مسکن امروزه در موقع خاص برای دردهای شدید و غیر قابل کنترل توسط پزشکان استفاده می گردد ولی متأسفانه به علت نقش اعتیادآور و ایجاد وابستگی شدید اینجانب مصرف تریاک و ترامادول را اصلاً توصیه نمی نمایم.

۴- داروهای آرام بخش: با توجه به حساس و تحریک پذیر بودن شخصیت افراد مبتلا به انزال زودرس، مصرف داروهای آرام بخش از قبیل فلوکسین و اگزازپام، دیازپام و یا ضد افسردگی ها از قبیل ایمی پرامین، کلومیپر امین را استفاده می کنند. با توجه به عوارض طولانی مدت آنها و نیاز به مصرف دوز بالا با گذشت زمان این داروها اثر بخشی چندانی در درمان انزال زودرس ندارند.

۵- قرص های مهارکننده آنزیم فوسفو دی استراز: امروزه حتماً نام قرص های ویاگرا، تادلافیل، سیلدنافیل و … را شنیده اید که این داروها با مکانیسم گشادکننده گی عروق بدن به خصوص آلت تناسلی مرد باعث ایجاد نعوظ سفت می شوند که امروزه به صورت روتین برای مردان مبتلا به اختلال نعوظ و عدم سفت شده گی آلت تناسلی تجویز می شود. جایگاه مهم این قرص ها در انزال زودرس به نقش تقویت کننده گی نعوظ و افزایش توانائی مرد جهت انجام نعوظ مکرر است. به صورت خلاصه این قرص ها انزال را به تأخیر نمی اندازند بلکه به فرد این توان را می دهند که بعد از انزال زودرس یک ربع و نیم ساعت بعد دوباره قدرت نعوظ داشته باشند که در بار دوم مطمئناً انزال با تأخیر انجام می شود که به آن dabble sex می گویند. مصرف این داروها عوارضی از قبیل سردرد، اختلال در دید و افروختگی ایجاد می کننند و لذا در بیماران مبتلا به قلبی و عروقی و سایرین حتماً با نظر پزشک تجویز شود.

بخوانید  زگیل تناسلی و جواب سوالات شایع شما

۶- داروهای مهارکننده سروتونوئین از جمله سرترالین یا آسنترا: بعضی از محقیقن علت انزال زودرس را در اختلال در عملکرد انتقال دهنده های عصبی می دانند. مخصوصاً ماده ای به نام سروتونین. امروزه جهت درمان انزال زودرس جزء درمان های استفاده شده می باشد.

در پایان عرایض باز اینجانب تأکید می کنم که ۹۰ درصد درمان انزال زودرس رفتار درمانی می باشد و برای درمان آن باید

۱- موارد ایجاد کننده و تشدید کننده انزال زودرس را که ذکر کردم شناسایی و تعدیل و درمان نمایید. (خواب خوب، استراحت بیشتر، استرس کمتر، کاهش مشغله و تنش ذهنی روزانه اجتماعی)
۲- صبر و حوصله داشته باشید و زود اعتماد به نفستان را از دست ندهید.
۳- شریک جنسی باید همکاری صمیمانه و با حوصله داشته باشد و از عصبانیت و ابراز ناراحتی در موقع وقوع انزال زودرس اجتناب نمایید و در جهت حل مشکل شریک جنسی اش نقش مثبت و کمک کننده داشته باشد.
۴- موارد رفتار درمانی و تکنیک های شروع و توقف start – stop و فشاررا مداوم تمرین کنید.
۵- از هیجان و ذوق زدگی هنگام سکس اجتناب نمایید. اگر می خواهید انزال زودرس نداشته باشد سعی کنید در شروع از سکس لذت نبرید و حواستان در جای دیگر باشد.
۶- در دخول عجله ننمائید و مقاربت را با معاشقه و تحریک طرف مقابل و مدیریت احساس خودتان ادامه بدهید و اگر بتوانید هنگام معاشقه خانمتان ارضاء شود بار سنگین احساس زودانزالی از شما برداشته خواهد شد و اعتماد به نفستان بالا خواهد رفت پس سعی کنید دخول آخرین مرحله مقاربت باشد.
۷- داروهای بی حس کننده و تقویت کننده نعوظ فقط نقش کمکی دارند و درمان اصلی نیستند پس به رفتار درمانی این مشکل تکیه کنید نه داروها
۸- طولانی کردن زمان سکس با مدیریت احساستان و به تدریج میسر است و لذا در نتیجه گیری عجله نکنید.

در صورت نیاز به مشاوره با شماره تلفن های ۰۹۳۵۱۱۴۲۰۸۰ و یا ۲۲۶۴۲۷۴۴ تماس بگیرید.

راههای درمان انزال زودرس
۵ (۱۰۰%) ۱ رای

دکترحسین کرمی

دکتر حسین کرمی متخصص جراحی کلیه ، مجاری ادراری تناسلی و فلوشیپ فوق تخصصی درمان آندوسکوپی و لاپاراسکوپی بیماریهای کلیه و مجاری ادراری
مشاهده مقالات

دکتر حسين کرمي
مطالب سايت را در شبکه هاي اجتماعي سريع تر دنبال کنيد
بيشتر بخوانيد

ارسال پرسش در اين باره


سیستم پرسش و پاسخ

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.

پیگیری سوال قبل

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.  

ثبت سوال جدید

امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیار سیستم

1
چه دارویی میتونم مصرف کنم ؟

برایه درمان باید چیکار کنم دارو مصرف کنم ؟ مشاهده پاسخ دکتر
2
واریکوسل

دکتر جان بر اثر استرس و بعضی وقتا بدون دلیل بیشتر تو ماشین در مسافت یکی دو ساعته حالت انزال بهم دست میده بدون بزرگ شدن آلت،آیا مشکل جدیی دارم؟راه درمانی داره؟با تشکر مشاهده پاسخ دکتر
3
درد مدام و حساسیت همیشگی

سلام
من متاسفانه در دوران نوجوانی خودارضایی داشتم. یک بار در طی یک افراط، پس از ارگاسم، بی وقفه و بلافاصله اقدام مالش آلت توسط دست رو ادامه دادم که این کار باعث آسیب به پوست آلتم شد به نحوی که ذرات ریز خون لای شیا پوست سر آلت دیده شد. از اون به بعد با این که سال هاست این کار رو ترک کردم، اما درد سوختگی مانند مدام در آلتم هست که شبیه سوزش و سوختگی و حساسیت در پوست بدنه ی آلت هست که شدت و ضعف داره اما همیشگیه. گاهی برخورد با لباس زیر نیز احساس درد ایجاد می کنه. همچنین بسیار حساس و تحریک پذیر شده به طوری که اگه تو فکر مسایل جنسی و در حالت تحریک فکری نباشم درد هست و وقتی فکر مسایل جنسی هم باشه علاوه بر درد با یه تماس کوچک( مثلا دو سه بار لمس یک انگشت) انزال رخ می ده. این مشکل باعث احتلام های بیش از حد در این مدت هم شده که باعث شده بدنم خیلی ضعیف شه.
این درد، این حساسیت، که باعث خروج انزال از کنترل شده، رفع شدنی هست؟
مشاهده پاسخ دکتر
4
خودارضایی و تغییر شکل آلت تناسلی

سلام من پارسال خودارضایی کردم .3 یا 4ماهه ترک کردم . آلتم حالت انحنا پیدا کرده و خیلی بدشکل شده . پزشک ارولوژی به من گفتن که فقط با جراحی برطرف میشه . شب ها توخواب ارضا میشم . اگه میشه دارویی برای شل کننده عضلات یا برای اینکه کمتر تحریک بشم دارویی معرفی کنید . خود به خود آلتم خوب میشه؟
چند ماه زمان میبره؟
برای کم کردن تحریک چکار کنم و چه داروهایی مصرف کنم؟
شب تو خواب ارضا میشم باید چکار کنم؟ آب سرد زیاد میریزم روی آلتم ولی فایده ای نداره
به نظر شما انحناو تغییر شکل آلت باید چکار کنم که خوب بشه؟ علتش لخته شدن خون هست؟
مشاهده پاسخ دکتر
5
زودانزالی

قبل از انجام سکس میل جنسی دارم و آلت بزرگ میشود و در هنگام معاشقه با همسر آلت خودبخود کوچک میشود و با حرکت رفت و برگشت دست دوباره آلت را بزرگ میکنم ولی به سفتی و بزرگی اولش نیست سپس در هنگام نزدیکی فورا بعد از چند رفت و برگشت آلت در واژن دچار انزال میشوم که بسیار برام ناگوار است‌‌.چیکار باید بکنم؟ مشاهده پاسخ دکتر
6
ناتوانی در برقراری رابطه با همسر

با سلام و احترام
آقای دکتر بنده حدود نوزده ماه است که ازدواج کرده ام و در این مدت متاسفانه به علت زود انزالی شدید نتوانستم با همسرم نزدیکی داشته باشم.به پزشک مراجعه کردم که برایم داپلر رنگی و آزمایش من نوشت.داپلر را که انجام دادم سونوگرافیست گفت که واریکوسل داری و بین واریکوسل و زودانزالی هم ظاهرا رابطه اینیست.چه کنم؟ زودانزالی را چطور درمان کنم؟ برای واریکوسل چه تدبیری بیاندیشم؟ لطفا راهنمایی بفرمایید
مشاهده پاسخ دکتر
7
زود انزالي

همسر من زود انزالي داره هربار كه نزديكي ميكنيم بعد از دخول ١ دقيقه يا كمتر ارضا ميشه اما من نه و اين موضوع به شدت منو اذيت ميكنه جوري كه ار سكس زده شدم و ديگه ميلي ندارم آيا درماني هست؟ مشاهده پاسخ دکتر
8
زود انزالی

سلام من حدودا بعد از سه دقیقه ارضا میشم ومشکل زود انزالی دارم میخواستم ببینم چکار باید انجام دهم مشاهده پاسخ دکتر
9
حساسیت سر آلت تناسلی

به علت خودارضایی گذشته پوست سر آلت تناسلی من نازک شده و مقداری مجرای آن گشاد شده. الان کمی درد خفیف زمان برخورد آن با لباس زیر احساس میشه. و اینکه این درد مثل احساس لذت هم هست که تصور خودم اینه که ناحیه ی حساس آلت تناسلی من دچار حساسیت زیاد شده. آیا گشاد شدن سوراخ نوک آلت من به علت تحلیل پوست آن خطرناکه و نیاز به درمان داره یا خیر؟ و اکر بله چه درمانی برای آن هست؟ مشاهده پاسخ دکتر
10
بإسلام من پسري٢٠ساله هستم كه حدود6سالي هس خودارضايي ميكردم ولي ديگه اين كار را انجام نميدم ولي دچارزودانزال شدم وخيلي رنج ميبرم مي بايست سوْال أولم اينه :چكاركنم اقاي دكتر خسته شدم واقعا؟شنيدم قرص واسپري تأخيري هست ولي عوارض دارن ونميخوام جلو همسرم ضايع

بإسلام
من پسري٢٠ساله هستم كه حدود6سالي هس خودارضايي
ميكردم ولي ديگه اين كار را انجام نميدم ولي دچارزودانزال شدم وخيلي رنج ميبرم مي بايست سوْال أولم اينه :چكاركنم اقاي دكتر خسته شدم واقعا؟شنيدم قرص واسپري تأخيري هست ولي عوارض دارن ونميخوام جلو همسرم ضايع بِشم چن مدتي هس عقدكردم باهمسرم كه نزديكي ميكنم بعداز ٣٠ثانيه إنزال ميشم كلا هيچ رضايت مندي از رابط مون نداريم !
سوْال دومم:من يكباركه ديدم چاره نيس باهمسرم نزديكي كردم بعداز٣٠ثانيه كه إنزال شدم ادامه دادم و بعداز١٠دقيقه دوباره إنزال شدم أيا اين كار خطرناك نيس؟؟ولي خَيلي بدنم ضعف ميكرد وميلرزيد!
سوْال اخرم:من خَيلي ميل دارم ب همسرم ولي خَيلي بدنم كم مياره واز خودارضايي فكر ميكنم ضعيف شده أياپيشنهادي داريد چ كاري انجام بدهم؟
ممنونم ازتون اقاي دكتر
مشاهده پاسخ دکتر
« قبلی 1 2 3 4 5 6 7 ... 50 بعدی » همه