021-22642744
نشانی‌ما

دکتر حسین کرمی

تهران ، خیابان شریعتی ، روبروی ایستگاه مترو قلهک ،کوچه سجاد ،ساختمان پزشکان سجاد ، پلاک 68 زنگ 4

تماس‌باما

درمان های موجود زگیل تناسلی

توسط دکترحسین کرمی ۱۶/آذر/۱۳۹۳ 66,316 بازدید

در جلسات گذشته به طور مفصل در رابطه با زگیل تناسلی توضیح داده ام که در این بحث به صورت کامل راه های درمانی زگیل تناسلی موجود در حال حاضر را توضیح می دهم.

پودوفیلاکس (Podofilox)

این محلول یکی از روش های درمانی زگیل تناسلی و زگیل های بدن می باشد که فقط باید برای ضایعات پوستی استفاده شود و اصلاً جهت مخاط مثل دهان و مجرای تناسلی و واژن شدیداً تحریک کننده و مضر بوده و توصیه نمی شود و به دو صورت محلول و ژل وجود دارد که باید با توصیه دکتر معالج انجام شود که به مدت ۳ روز صبح و عصر روی ضایعه مالیده می شود.

توصیه های مهم عبارتند از:

۱- این دارو باید توسط آپلیکاتور یا گوش پاک کن و فقط روی ضایعات مالیده شود
۲- از تماس آن به جاهای دیگر بدن از جمله دستها، چشم و مخاط ها شدیداً اجتناب نمایید
۳- در صورت تحریک و حساسیت های شدید منطقه مالده شده به دکترتان مراجعه نمایید
۴- توصیه می شود محلول و ژل فقط روی ضایعه زگیل مالیده شود

عوارض دارو:

التهاب- درد- سوزش و خارش است و گهگاهی ممکن است باعث سردرد شدید نیز بشود.
در صورت حساسیت های دارویی و حاملگی از این دارو استفاده ننمایید
در زمان استفاده از محلول توصیه می شود از تماس جنسی اجتناب نمایید

Imigumod یا ALDARA:

این دارو در جهان جهت درمان زگیل تناسلی استفاه می شود. این داروها از دسته تحریک کننده های سیستم ایمنی بدن هستند این دارو فقط باید توسط پزشک تجویز گردد. دارو به صورت پماد مالیدنی بوده و برای درمان زگیل تناسلی باید فقط سه روز در هفته و به مدت ۱۶ هفته روزی یک بار روی آلت تناسلی مالیده شود. مثل داروهای دیگر باید از تماس آن با مخاط از جمله چشم، بینی، دهان و واژن شدیداً اجتناب نمایید. بهترین زمان استفاده شب ها قبل از خواب بوده و توصیه می کنم روی زگیل را باز بگذارید و از گذاشتن پارچه و یا چیز دیگر روی زگیل مالیده شده به کرم اجتناب نمایید.

بخوانید  سریع ترین روش درمان زگیل تناسلی

indexiop

عوارض دارو:

ایجاد قرمزی و تورم، خارش، سوزش، درد و حساسیت و گهگاهی ایجاد ترشحات مایع از محل مالیده شده
در موارد حساسیت شدید ممکن است عوارضی مانند سرماخوردگی آنفولانزا به همراه سرفه، تب، درد استخوان و سینه ایجاد کند و لذا مصرف دارو و درمان فقط و فقط باید با نظر پزشک باشد.

اسید سالکسیک

از زمان های قدیم جهت درمان زگیل ها و زگیل تناسلی و بدن استفاده می شد. این دارو از دو ترکیب سالیسیک و اسید که یک حالت حل کننده زگیل را دارد. امروزه از ترکیبات به صورت قرص آن می توان از آسپرین که به صورت خوراکی جهت درد و رقیق کردن خون استفاده می شود نام برد. جهت استفاده از این دارو باید ابتدا محل زگیل را کاملاً بشویید و سپس خشک کرده و مایع را روزی یک الی دو بار روی محل ضایعه بمالید و از تماس آن با جاهای دیگر بدن از قبیل واژن، دهان، بینی و مخاط مجرا جلوگیری کنید. مدت زمان استفاده از این دارو ۱۲ هفته و روزی یک الی دو بار می باشد.
عوارض آن مانند داروهای دیگر: تحریک منطقه، سوزش، خارش و التهاب می باشد. اگر سابقه حساسیت به خانواده سالیسیلات ها از قبیل آسپرین ، بروفن، ناپروکسن دارید نباید از این دارو استفاده کنید.
استفاده از این دارو برای افراد حامله، دیابتی ها و دارندگان بیماری عروقی توصیه نمی شود.

indexkl;

فورمالدئید

این دارو نیز گهگاهی به عنوان یکی از درمان های شیمیایی زگیل بدن و تناسلی استفاده می شود. مثل داروهای شیمیایی دیگر باید فقط برای زگیل پوست استفاده شود. محلول فقط باید روی زگیل پوستی مالیده شود نه مناطق پوستی دیگر. این دارو نیز مثل داروهای شیمیایی دیگر باید به صورت دراز مدت استفاده شود. روزی یک الی دو بار به محل زگیل مالیده شود.
از عوارض آن، تحریک منطقه، درد و حساسیت، خارش و سوزش را می توان نام برد.
با توجه به توضیحاتی که در رابطه با درمان های شیمایی زگیل تناسلی ذکر شد به این نتیجه می رسیم که:
۱- هیچکدام آنها درمان سریع و کم عارضه زگیل تناسلی نیستند.
۲- ممکن است با حساسیت و عوراض خطرناکی همراه باشند و در دراز مدت باعث اختلال در مقاربت شده و باعث اختلال در زندگی زناشویی فرد می شود و لذا سوالی که مطرح می شود پس بهترین درمان زگیل تناسلی چیست؟
امروزه روش های درمانی سریع الاثر برای درمان زگیل تناسلی معرفی گردیده است که عبارتند از:

بخوانید  سوال های شایع در رابطه با زگیل تناسلی

۱- استفاده از کوتر و سوزاندن زگیل تناسلی

این روش یکی از روش های سریع درمان زگیل تناسلی می باشد ولی با توجه به متعدد بودن زگیل های تناسلی و تحریک پوستی محل و سوزاندن آن که باعث به هم خوردن نمای پوستی آلت تناسلی می شود، امروزه به عنوان پیشنهادی اولیه نیست.

۲- استفاده از لیزر

لیزر را امروزه به صورت روتین برای درمان ضایعات مختلف پوستی از جمله زگیل تناسلی در درمانگاه ها و مراکز پوستی استفاده می شودو عوارض آن: هزینه بالا، بخار شدن زگیل و خطر پخش آن در هوا به جاهای مختلف بدن از جمله سیستم تنفسی، از عوارض قابل ذکر می باشد.

imagesnm

۳- کرایوتراپی

امروزه می توان گفت که سریع ترین، کم هزینه ترین و بی عارضه ترین درمان زگیل تناسلی است که محاسن آن نسبت به روش های دیگر عبارت است از:
– هزینه کمتر
– درمان سریعتر
– درمان یک جلسه ای زگیل های منتشر ناحیه تناسلی
– زمان بهبودی سریعتر
– عدم خطر انتشار به جاهای دیگر بدن
– استفاده از آن برای درمان مخاط از جمله مجاری داخل ادراری، واژن خانم ها و زگیل های مقعد، دهان و زبان از محاسن آن می باشد.
– زمان کوتاه عمل: در عرض ۵ دقیقه همه زگیل ها را در یک جلسه می توان درمان کرد.

th

فیلم زیر چگونگی انجام کرایوتراپی زگیل های تناسلی را نشان می دهد.

درمان های موجود زگیل تناسلی
۱ (۲۰%) ۱ رای

دکترحسین کرمی

دکتر حسین کرمی متخصص جراحی کلیه ، مجاری ادراری تناسلی و فلوشیپ فوق تخصصی درمان آندوسکوپی و لاپاراسکوپی بیماریهای کلیه و مجاری ادراری
مشاهده مقالات
برچسب ها : ,,

دکتر حسين کرمي
مطالب سايت را در شبکه هاي اجتماعي سريع تر دنبال کنيد
بيشتر بخوانيد

ارسال پرسش در اين باره


سیستم پرسش و پاسخ

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.

پیگیری سوال قبل

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.  

ثبت سوال جدید

امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیار سیستم

1
جوش قرمز

سلام، آقای دکتر آِیا برجستگی های در تصویر مشخص هست زیگیل تناسلی یا جوش؟ مشاهده پاسخ دکتر
2
زیگیل تناسلی

با سلام
من 22 سالمه و مجرد هستم . حدود 2 هفته هست که متوجه زیگیل تناسلی شدم متاسفانه خیلی استرس دارم اونقدر که داره از پا درم میاره.به دکتر مراجعه کردم 10تا کرم آلدارا واسم تجویز کرده برای 10شبم. اما زیگیلا یه دونش واقعا جای بدیه میترسم به داخل راه پیدا کنه و مطمئنن هم همینطوره. میترسم که به ببکارتم آسیبی برسه.امشب اولین شبیه که میخوام از آلدارا استفاده کنم حتی نمیدونم چطور باید بزنم چون واقعا به سختی دیده میشن و آدم اذیت میشه توروخدا زود جواب بدین. دکتر بهم گفت گارداسیلهم میتونم بزنم اما تو اینترنت توی خیلی از سایت ها و نظرات دکترا همه اینجورین که گارداسیل برای مبتلایان به درد نمیخوره قبلش کارآمده قبل از اینکه مبتلا بشیم. قیمتشم 300 هست بنظرتون برای من خوبه؟
مشاهده پاسخ دکتر
3
ایا زیگیل تناسلی سفید رنگ است

ایا این عکس زیگیل تناسلی است مشاهده پاسخ دکتر
4
زگیل

با سلام. آقای دکتراینجانب نزدیک ده روز پیش براتون چند عکس از ناحیه تناسلیم که یکباره پر از جوش شده بود که ذکر کرده بودم بعد از استفاده از یه استخر شنا بهشون مبتلا شده بودم از این طریق براتون فرستادم که شما فرمودین زگیل هستند و باید کرایو درمانی انجام بدم،.الان بعد چند مدتی همون جوشها به یکباره ناپدید شدن و خیلی کم جای چندتاشون باقی مانده؟الان سوالم اینه که اگه اینا زگیل بودن چرا رفتن و یا احتمال داره بازم دوباره برگردن؟آیا واقعا زگیل تناسلی بودند یا یه سری جوش بودن؟ودیگه اینکه آیا من بدنبال درمانش برم یا دیگه خطری منو رو تهدید نمیکند از لحاظ انتقال ویروس.ویا باید آزمایش بخصوصی رو انجام بدم؟ خواهشمندم که من را از سردرگمی در بیارید؟ با تشکر و سپاس فراوان و عرض پوزش برای مزاحمت دوباره(در ضمن عکسهای قبل و بعد از عارضه رو نیز ضمیمه کرده ام) مشاهده پاسخ دکتر
5
زگیل تناسلی

با عرض سلام
من 26 سالمه و مجردم. روی آلتم دوتا خال یا همون زگیل هست که یکیش خیلی کوچیکه میخواستم مطمعن شم که همون زگیل تناسلیه یا چیز دیگست.
ممنون میشم جواب بدین
مشاهده پاسخ دکتر
7
.

باسلام وعرض ادب..مدتیه یه ضایعه در ریشه تنه الت تناسلی مشاهده کردم نمیدونم زگیل هست یانه..چه ازمایشی باید انجام بدم؟هزینه کرایو تراپی چه قدره..و ایا مانع ازدواج میشه؟ باتشکر مشاهده پاسخ دکتر
8
HPV

با سلام
بنده 7 سوال مهم درباره HPV دارم که خیلی ممنون میشم به ترتیب و دقیق پاسخ بدهید:
1.برای شستشوی لباس های زیر از چه روشی استفاده شود.؟ آیا ریختن ابجوش روی لباس ها موثر است یا استفاده از محلول های ضد عفونی مانند دتول همراه با شوینده ها یا هر دو
2.احتمال انتقال ویروس از طریق ژیلتی که 3 روز قبل تنها با خون فرد مبتلا هنگام اصلاح صورت تماس داشته به شخص دیگری هنگام اصلاح صورت وجود دارد و تا چه اندازه ؟
3.چنانچه پس از گذشت 4 ماه پس از لیزر وارت در مجرای ادراری همچنان احساس سوزش و قرمزی در محل وجود دارد آیا نیاز به استفاده از دارویی مانند آیسکلویربرای کمک به رفع عفونت و سوزش میباشد یا خیر؟
4.ویروس دقیقا چه مدت خارج از بدن در محیط مرطوب روی ژیلت زنده می ماند؟
5.قارچ شیتاکه یا قرص ahcc برای کسانی که بطور خفیف لیکن پلان دارند منعی برای مصرف دارد؟
6.می گویند ویروس در خون نیست.در این صورت چطور از طریق خون منتقل می شود؟
7.اگر پس از یکسال علائمی نداشتیم آیا می توان یقین داشت که خوب شده ایم ؟ چطور می توان مطمئن شد؟
با تشکر
مشاهده پاسخ دکتر
9
جوش

سلام مدته طولاني هست كه رو قسمت مياني التم جوش هاي زير پوستي به رنگ پوست به صورت خوشه اي به وجود اومده كه خارش هم نداره، به قطر ١ تا ٢ ميليمتر، علتش فوردايس يا زگيل، و راهه درمان مشاهده پاسخ دکتر
10
جوشهای زیر پوستی روی آلت

سلام آقای دکتر من بیست سالمه و چندین ساله که تعداد زیادی جوش یا برجستگی کنار هم، زیر پوستی ، بی رنگ و بدون درد روی بخشی آلتم هست ممنون میشم اگه کمکم کنین. مشاهده پاسخ دکتر
« قبلی 1 2 3 4 5 6 7 ... 113 بعدی » همه